2001 Short Course National Championships

Men's Results - Age 30-34

Final Results

Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bohlman, Andrew L         30 SNM                              20.59  
  2 Osborn, Erik C            33 ANCM                             21.49  
  3 Everist, Kirk F           34 TOC                              21.70  
  4 Boosin, Michael J         34 METR                             21.78  
  5 Giambalvo, William C      34 TGM                              21.80  
  6 Bergen, Bert              34 SLUG                             21.82  
  7 Boyd, Timothy L           30 ANCM                             21.86  
  8 Laurie, Rob K             34 SNM                              21.96  
  9 Littlefield, Paul G       31 STAN                             22.08  
 10 Padgett, David N          32 UNAT                             22.18  
 11 Matheson, Brent           34 GSM                              22.31  
 12 Roddin, Jeffrey H         32 ANCM                             22.41  
 13 Willick, Marc I           32 SCAQ                             22.45  
 14 Fredrick, Derron C        33 OMAH                             22.47  
 15 Ruggiero, Mike W          32 WPM                              22.50  
 16 Osborn, Kris J            32 DYNA                             22.63  
 17 Robling, Steve W          31 PALM                             22.67  
 18 Owen, ED G                30 MELO                             22.76  
 19 Rodgers, Jeffrey M        34 WCM                              22.89  
 20 Johnson, Scott V          30 RGSC                             23.09  
 21 Simon, Jonathan P         33 REDT                             23.11  
 22 Childs, Robert M          31 TOC                              23.17  
 23 O'Connor, John P          32 RMM                              23.20  
 24 Petrilla, Eric A          31 SNM                              23.26  
 25 Brady, Chris              30 UTAH                             23.28  
 26 Luebbe, James G           33 LAKE                             23.31  
 27 Webb, John F              32 SAM                              23.44  
 28 Hoftyzer, Ernie           31 DAM                              23.51  
 29 Tallman, Gerry L          33 OSB                              23.58  
 30 Mueller, Marcus A         31 TAM                              23.71  
 30 Bledsoe, Daniel B         31 WCM                              23.71  
 32 Tremblay, Raymond L       30 LAPS                             23.83  
 33 Goth, Stephen J           32 TOC                              23.84  
 34 Fairbanks, Daniel J       32 DYNA                             23.88  
 35 Bohm, Eric C              34 WCM                              24.01  
 36 Velasco, Tim              34 AAM                              24.22  
 37 Tomerlin, Daniel L        33 WCM                              24.33  
 38 Heaney, Michael P         34 WCM                              24.61  
 39 Chuchro, Doug A           32 SCAM                             25.53  
 40 Scotty, Domenic J         30 VMST                             25.83  
 41 Elletson, Lane W          31 CLVM                             26.16  
 42 Gernaat, Russell          34 UNAT                             26.36  
 43 Gehant, Luc D             30 IM                               26.88  
 44 Barrie, G. Chris          33 CSPF                             27.57  
 45 Baker, Gary J             33 MVM                              27.68  
 46 Gottsche, Gordon P        34 SMMM                             28.60  
 47 Cooper, Eric B            33 UNAT                             32.55  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bohlman, Andrew L         30 SNM                              46.34  
       22.57    46.34                                                      
  2 Boyd, Timothy L           30 ANCM                             46.80  
       22.57    46.80                                                      
  3 Everist, Kirk F           34 TOC                              46.94  
       22.62    46.94                                                      
  4 Osborn, Erik C            33 ANCM                             47.43  
       22.30    47.43                                                      
  5 Giambalvo, William C      34 TGM                              47.50  
       23.09    47.50                                                      
  6 Woodruff, Joshua M        30 MVM                              47.66  
       23.45    47.66                                                      
  7 Bergen, Bert              34 SLUG                             47.67  
       22.83    47.67                                                      
  8 Padgett, David N          32 UNAT                             48.16  
       22.83    48.16                                                      
  9 Laurie, Rob K             34 SNM                              48.20  
       23.41    48.20                                                      
 10 Littlefield, Paul G       31 STAN                             48.37  
       22.91    48.37                                                      
 11 Boosin, Michael J         34 METR                             48.69  
       22.77    48.69                                                      
 12 Ruggiero, Mike W          32 WPM                              49.15  
       23.60    49.15                                                      
 13 Owen, ED G                30 MELO                             49.22  
       23.96    49.22                                                      
 14 Hoftyzer, Ernie           31 DAM                              49.31  
       24.02    49.31                                                      
 15 Farrell, Andrew J         30 ORLM                             49.37  
       23.69    49.37                                                      
 16 Willick, Marc I           32 SCAQ                             49.48  
       23.85    49.48                                                      
 17 Fredrick, Derron C        33 OMAH                             49.75  
       23.65    49.75                                                      
 18 Rodic, Nenad              30 SNM                              49.76  
       23.85    49.76                                                      
 19 Petrilla, Eric A          31 SNM                              49.82  
       24.07    49.82                                                      
 20 Robling, Steve W          31 PALM                             50.15  
       23.95    50.15                                                      
 21 Marshall, Christopher P   31 DYNA                             50.36  
       24.61    50.36                                                      
 22 Childs, Robert M          31 TOC                              50.52  
       24.25    50.52                                                      
 23 Maxwell, Jonathan B       34 MOB                              50.84  
       24.55    50.84                                                      
 24 Johnson, Scott V          30 RGSC                             51.16  
       24.57    51.16                                                      
 25 Simon, Jonathan P         33 REDT                             51.26  
       24.50    51.26                                                      
 26 Matheson, Brent           34 GSM                              51.33  
       24.10    51.33                                                      
 27 Goth, Stephen J           32 TOC                              51.46  
       24.77    51.46                                                      
 28 Mueller, Marcus A         31 TAM                              51.47  
       24.80    51.47                                                      
 29 Webb, John F              32 SAM                              51.55  
       24.84    51.55                                                      
 30 Walsh, Todd W             31 MVM                              51.87  
       25.36    51.87                                                      
 31 Bohm, Eric C              34 WCM                              52.26  
       25.15    52.26                                                      
 32 Tremblay, Raymond L       30 LAPS                             52.37  
       24.79    52.37                                                      
 33 Bledsoe, Daniel B         31 WCM                              52.51  
       25.32    52.51                                                      
 34 Ziegler, Alexander        31 SCAM                             52.60  
       25.01    52.60                                                      
 35 Heaney, Michael P         34 WCM                              53.38  
       25.41    53.38                                                      
 36 Tomerlin, Daniel L        33 WCM                              53.48  
       24.95    53.48                                                      
 37 Cullip, Michael J         34 MICH                             53.77  
       25.43    53.77                                                      
 38 Chuchro, Doug A           32 SCAM                             55.74  
       26.16    55.74                                                      
 39 MACNEIL, Rod P            31 FIRE                             57.90  
       27.93    57.90                                                      
 40 Scotty, Domenic J         30 VMST                             58.57  
       27.53    58.57                                                      
 41 Gernaat, Russell          34 UNAT                             59.11  
       59.11    59.11                                                      
 42 Chang, Mike M             34 SLUG                             59.35  
       28.34    59.35                                                      
 43 Barrie, G. Chris          33 CSPF                           1:00.53  
       29.21  1:00.53                                                      
 44 Baker, Gary J             33 MVM                            1:01.17  
       27.57  1:01.17                                                      
 45 Gottsche, Gordon P        34 SMMM                           1:05.51  
       31.04  1:05.51                                                      
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Everist, Kirk F           34 TOC                            1:42.24  
       23.82    49.43  1:15.48  1:42.24                                    
  2 Woodruff, Joshua M        30 MVM                            1:43.74  
       24.71    51.13  1:17.44  1:43.74                                    
  3 Boyd, Timothy L           30 ANCM                           1:45.74  
       23.63    49.80  1:17.19  1:45.74                                    
  4 Bergen, Bert              34 SLUG                           1:45.88  
       24.46    51.05  1:18.51  1:45.88                                    
  5 Hoftyzer, Ernie           31 DAM                            1:46.99  
       25.43    52.39  1:19.64  1:46.99                                    
  6 Farrell, Andrew J         30 ORLM                           1:47.01  
       24.78    51.91  1:19.66  1:47.01                                    
  7 Magee, Mark A             33 CLVM                           1:47.05  
       24.78    51.29  1:18.97  1:47.05                                    
  8 Laurie, Rob K             34 SNM                            1:47.52  
       25.19    52.14  1:20.15  1:47.52                                    
  9 Osborn, Kris J            32 DYNA                           1:47.67  
       24.67    51.27  1:18.60  1:47.67                                    
 10 Littlefield, Paul G       31 STAN                           1:47.76  
       24.84    51.50  1:19.01  1:47.76                                    
 11 Rodic, Nenad              30 SNM                            1:47.83  
       25.17    52.55  1:20.08  1:47.83                                    
 12 Owen, ED G                30 MELO                           1:48.11  
       25.97    53.02  1:20.40  1:48.11                                    
 13 Petrilla, Eric A          31 SNM                            1:49.30  
       25.19    51.84  1:19.93  1:49.30                                    
 14 Brundage, Patrick W       34 ARIZ                           1:49.74  
       25.82    53.77  1:21.64  1:49.74                                    
 15 Marshall, Christopher P   31 DYNA                           1:50.34  
       25.48    53.61  1:22.10  1:50.34                                    
 16 Tallman, Gerry L          33 OSB                            1:51.12  
       25.64    53.01  1:21.31  1:51.12                                    
 17 Fredrick, Derron C        33 OMAH                           1:51.50  
       24.80    52.45  1:21.25  1:51.50                                    
 18 Robling, Steve W          31 PALM                           1:51.76  
       24.55    51.66  1:21.22  1:51.76                                    
 19 Anderson, Sam             33 PNA                            1:53.21  
       26.68    54.93  1:23.68  1:53.21                                    
 20 Willick, Marc I           32 SCAQ                           1:54.43  
       25.77    54.65  1:24.13  1:54.43                                    
 21 Fordyce, Paul G           31 MAM                            1:55.43  
       27.20    56.29  1:25.67  1:55.43                                    
 22 Gravley, Dwight S         32 CLVM                           1:55.86  
       26.60    55.21  1:25.29  1:55.86                                    
 23 Simon, Jonathan P         33 REDT                           1:56.15  
       26.59    55.45  1:25.63  1:56.15                                    
 24 Luebbe, James G           33 LAKE                           1:57.91  
       27.19    57.17  1:27.68  1:57.91                                    
 25 Collet, Dave C            30 MVM                            1:58.89  
       27.61    57.22  1:27.99  1:58.89                                    
 26 Johnson, Chris S.         30 ARIZ                           2:00.38  
       26.93    56.81  1:27.98  2:00.38                                    
 27 Heaney, Michael P         34 WCM                            2:02.09  
       27.12    56.42  1:27.73  2:02.09                                    
 28 Schnitzius, Michael E     33 PNA                            2:06.95  
       29.56  1:01.07  1:33.52  2:06.95                                    
 29 Gottsche, Gordon P        34 SMMM                           2:25.95  
 
Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Woodruff, Joshua M        30 MVM                            4:46.10  
       26.29    54.98  1:23.82  1:53.62  2:23.27  2:53.09  3:22.43  3:50.60
     4:18.70  4:46.10                                                      
  2 Farrell, Andrew J         30 ORLM                           4:51.85  
       26.04    54.39  1:23.60  1:53.43  2:23.12  2:53.07  3:23.33  3:53.77
     4:23.42  4:51.85                                                      
  3 Rodic, Nenad              30 SNM                            4:52.30  
       26.60    55.73  1:25.08  1:54.87  2:25.37  2:55.78  3:25.25  3:55.36
     4:24.18  4:52.30                                                      
  4 Magee, Mark A             33 CLVM                           4:52.48  
       26.40    55.52  1:24.72  1:53.78  2:23.70  2:53.78  3:23.94  3:53.69
     4:23.40  4:52.48                                                      
  5 Hoftyzer, Ernie           31 DAM                            4:55.09  
       26.41    54.79  1:23.72  1:53.40  2:23.53  2:53.68  3:24.21  3:54.90
     4:25.72  4:55.09                                                      
  6 Brundage, Patrick W       34 ARIZ                           4:55.69  
       27.06    56.13  1:25.69  1:55.65  2:25.76  2:56.08  3:26.43  3:56.87
     4:26.61  4:55.69                                                      
  7 Marshall, Christopher P   31 DYNA                           4:55.91  
       26.92    56.52  1:26.55  1:57.00  2:27.29  2:57.57  3:27.65  3:57.88
     4:27.94  4:55.91                                                      
  8 O'Connor, John P          32 RMM                            4:56.85  
       27.42    56.93  1:26.79  1:57.00  2:27.23  2:57.53  3:27.60  3:57.97
     4:27.84  4:56.85                                                      
  9 Owen, ED G                30 MELO                           4:58.61  
       27.06    56.52  1:26.68  1:56.61  2:26.61  2:56.55  3:26.77  3:57.40
     4:28.26  4:58.61                                                      
 10 Petrilla, Eric A          31 SNM                            5:00.21  
       27.44    56.98  1:26.77  1:56.68  2:26.84  2:57.41  3:28.13  3:58.46
     4:29.09  5:00.21                                                      
 11 Kohlmeier, Brian B        31 SCAM                           5:06.94  
       27.81    58.02  1:28.70  1:59.69  2:30.97  3:02.16  3:33.33  4:04.82
     4:36.54  5:06.94                                                      
 12 Anderson, Sam             33 PNA                            5:10.24  
       27.68    57.71  1:28.68  2:00.16  2:32.09  3:04.02  3:35.95  4:07.99
     4:39.54  5:10.24                                                      
 13 Shaevitz, Alex R          31 OREG                           5:11.17  
       27.67    57.68  1:28.38  1:59.50  2:30.99  3:02.72  3:34.59  4:07.07
     4:40.19  5:11.17                                                      
 14 Lubkowitz, Mark A         32 FIRE                           5:19.55  
       29.97  1:01.63  1:33.41  2:05.63  2:38.10  3:10.36  3:42.58  4:15.17
     4:47.55  5:19.55                                                      
 15 Gravley, Dwight S         32 CLVM                           5:21.15  
       27.51    57.42  1:28.63  2:00.44  2:32.65  3:05.58  3:39.32  4:13.64
     4:48.02  5:21.15                                                      
 16 Bohm, Eric C              34 WCM                            5:23.88  
       27.05    57.19  1:28.63  2:01.35  2:34.36  3:08.25  3:42.67  4:17.30
     4:52.05  5:23.88                                                      
 17 Breese, Jason S           31 SPM                            5:24.50  
       28.68  1:00.26  1:32.18  2:04.73  2:37.49  3:10.43  3:43.52  4:17.04
     4:50.97  5:24.50                                                      
 18 Saxton, Carl S            31 IM                             5:35.16  
       28.28    59.36  1:31.68  2:04.97  2:39.24  3:13.97  3:49.64  4:25.30
     4:59.98  5:35.16                                                      
 19 Schnitzius, Michael E     33 PNA                            5:52.26  
       31.06  1:05.20  1:40.12  2:15.45  2:50.99  3:26.89  4:03.48  4:39.98
     5:16.55  5:52.26                                                      
 20 Barrie, G. Chris          33 CSPF                           6:07.11  
       31.88  1:06.76  1:42.67  2:19.91  2:57.93  3:35.87  4:14.52  4:52.59
     5:30.99  6:07.11                                                      
 
Men 30-34 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Owen, ED G                30 MELO                          10:18.76  
       28.14    58.58  1:29.42  2:00.52  2:31.34  3:02.81  3:34.36  4:05.70
     4:36.91  5:08.44  5:39.73  6:11.20  6:42.68  7:13.80  7:44.73  8:16.03
     8:47.63  9:18.13  9:49.00 10:18.76                                    
  2 Hoftyzer, Ernie           31 DAM                           10:20.62  
       28.03    58.17  1:28.90  1:59.66  2:30.71  3:01.76  3:32.89  4:04.04
     4:35.46  5:06.95  5:38.18  6:09.96  6:41.61  7:13.08  7:45.01  8:16.83
     8:48.52  9:20.24  9:51.02 10:20.62                                    
  3 Anderson, Sam             33 PNA                           10:49.50  
       29.17  1:00.94  1:33.07  2:05.91  2:38.89  3:11.86  3:45.03  4:17.95
     4:50.90  5:23.56  5:56.31  6:28.98  7:01.70  7:34.69  8:07.90  8:40.80
     9:13.63  9:46.50 10:18.42 10:49.50                                    
  4 Lubkowitz, Mark A         32 FIRE                          11:09.01  
       32.07  1:05.48  1:39.10  2:12.84  2:46.20  3:19.75  3:53.30  4:26.95
     5:00.73  5:34.36  6:07.96  6:41.33  7:15.26  7:49.04  8:22.57  8:56.20
     9:29.74 10:03.74 10:37.10 11:09.01                                    
  5 Gravley, Dwight S         32 CLVM                          11:16.86  
       30.29  1:02.43  1:35.38  2:08.16  2:41.08  3:14.14  3:47.57  4:21.16
     4:55.30  5:29.07  6:02.64  6:37.30  7:11.83  7:47.44  8:22.43  8:57.63
     9:32.84 10:08.42 10:43.69 11:16.86                                    
  6 Frost, Daniel L           32 SEA                           11:31.50  
       29.50  1:01.97  1:36.13  2:10.37  2:44.81  3:19.38  3:54.11  4:29.24
     5:04.61  5:39.98  6:15.03  6:50.57  7:25.85  8:01.12  8:36.86  9:12.64
     9:48.08 10:23.57 10:58.53 11:31.50                                    
  7 Collet, Dave C            30 MVM                           11:51.58  
       31.49  1:05.37  1:39.88  2:14.85  2:50.50  3:26.23  4:02.19  4:38.47
     5:14.54  5:50.88  6:27.29  7:03.78  7:40.28  8:16.96  8:53.85  9:30.54
    10:07.31 10:42.83 11:17.99 11:51.58                                    
 
Men 30-34 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodic, Nenad              30 SNM                           16:47.91  
       27.47    56.92  1:27.18  1:58.28  2:28.93  2:59.41  3:30.09  4:00.75
     4:31.43  5:02.38  5:33.11  6:03.93  6:34.57  7:05.43  7:36.00  8:06.47
     8:37.07  9:07.74  9:38.38 10:09.24 10:40.01 11:10.76 11:41.74 12:12.53
    12:43.33 13:14.11 13:44.92 14:15.53 14:46.43 15:17.32 15:47.65 16:18.15
    16:47.91
  2 Farrell, Andrew J         30 ORLM                          16:54.23  
       26.53    55.32  1:25.02  1:55.21  2:25.25  2:55.56  3:26.03  3:56.57
     4:27.34  4:58.35  5:29.05  6:00.54  6:31.63  7:02.54  7:33.78  8:05.43
     8:37.02  9:08.75  9:40.25 10:11.61 10:43.07 11:14.65 11:46.38 12:17.93
    12:49.37 13:20.77 13:52.14 14:23.43 14:54.72 15:26.09 15:56.63 16:26.30
    16:54.23
  3 Woodruff, Joshua M        30 MVM                           16:57.90  
       28.22    59.63  1:31.18  2:02.81  2:34.14  3:05.73  3:37.42  4:08.83
     4:40.20  5:11.49  5:42.55  6:13.75  6:44.52  7:15.46  7:46.35  8:17.41
     8:48.35  9:19.28  9:50.27 10:20.99 10:51.72 11:22.74 11:53.77 12:24.83
    12:55.71 13:26.44 13:57.40 14:27.88 14:58.25 15:28.92 15:59.18 16:28.90
    16:57.90
  4 Brundage, Patrick W       34 ARIZ                          17:18.11  
       29.73  1:01.16  1:33.03  2:04.86  2:36.78  3:08.77  3:40.34  4:12.10
     4:43.74  5:14.92  5:45.67  6:16.41  6:47.28  7:18.46  7:49.74  8:21.03
     8:52.23  9:23.66  9:55.10 10:26.62 10:58.08 11:29.79 12:01.67 12:33.86
    13:05.73 13:37.80 14:09.76 14:41.77 15:12.20 15:43.24 16:15.37 16:47.25
    17:18.11
  5 Marshall, Christopher P   31 DYNA                          17:36.42  
       26.95    57.26  1:28.43  1:59.85  2:31.47  3:02.89  3:34.50  4:06.14
     4:37.86  5:09.79  5:41.93  6:13.82  6:46.02  7:18.53  7:51.16  8:24.00
     8:56.82  9:29.52 10:02.17 10:34.62 11:07.40 11:40.25 12:13.08 12:46.06
    13:18.92 13:51.83 14:24.50 14:57.27 15:29.99 16:02.48 16:34.93 17:06.54
    17:36.42
  6 Walsh, Todd W             31 MVM                           18:20.06  
       30.07  1:01.84  1:33.92  2:06.59  2:39.49  3:12.44  3:45.81  4:19.09
     4:52.46  5:25.87  5:59.25  6:32.92  7:06.73  7:40.91  8:15.06  8:48.67
     9:22.75  9:56.86 10:30.61 11:04.06 11:37.94 12:11.58 12:45.59 13:19.72
    13:53.42 14:26.56 15:00.46 15:34.24 16:08.07 16:41.17 17:14.66 17:47.98
    18:20.06
  7 Bohm, Eric C              34 WCM                           18:59.46  
       28.18    58.97  1:30.86  2:03.86  2:37.28  3:11.39  3:45.74  4:20.53
     4:54.56  5:29.34  6:04.47  6:38.79  7:13.56  7:48.87  8:24.44  9:00.43
     9:35.81 10:11.40 10:47.45 11:23.00 11:58.06 12:33.59 13:09.51 13:44.79
    14:20.38 14:56.09 15:31.93 16:07.05 16:42.40 17:17.98 17:53.06 18:27.56
    18:59.46
  8 Saxton, Carl S            31 IM                            19:39.12  
       31.01  1:04.69  1:38.60  2:12.82  2:46.93  3:21.48  3:56.12  4:30.61
     5:05.27  5:40.08  6:14.82  6:49.81  7:24.99  8:00.37  8:35.82  9:11.68
     9:47.63 10:23.51 10:59.63 11:36.47 12:13.32 12:50.05 13:27.34 14:04.35
    14:41.45 15:18.96 15:56.32 16:33.32 17:10.76 17:48.29 18:25.60 19:02.40
    19:39.12
 -- O'Connor, John P          32 RMM                          X17:36.91  
       28.57    59.71  1:31.37  2:03.36  2:35.50  3:07.39  3:39.24  4:10.96
     4:43.05  5:15.05  5:46.41  6:17.60  6:49.20  7:21.27  7:53.38  8:25.50
     8:57.88  9:29.86 10:02.52 10:34.95 11:07.09 11:39.04 12:10.86 12:43.17
    13:15.24 13:47.53 14:20.00 14:52.58 15:25.11 15:58.22 16:31.31 17:04.63
    17:36.91
 
Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bohlman, Andrew L         30 SNM                              23.42  
  2 Kanner, Michael B         32 SAM                              23.67  
  3 Reed, Scott W             30 OSB                              25.32  
  4 Padgett, David N          32 UNAT                             25.57  
  5 Lockaby, Jay R            30 1776                             25.81  
  6 Gonzales, Mike            34 RMM                              25.82  
  7 Matheson, Brent           34 GSM                              25.85  
  8 Wood, Chris A             33 NEM                              25.99  
  9 Hale, William C           30 MAM                              26.21  
 10 Giambalvo, William C      34 TGM                              26.66  
 11 Velasco, Tim              34 AAM                              26.86  
 12 Willick, Marc I           32 SCAQ                             27.93  
 13 Frost, Daniel L           32 SEA                              28.07  
 14 Tomerlin, Daniel L        33 WCM                              28.45  
 15 Wen, Brendon Y            31 SCAM                             29.19  
 16 Shaw, Clifford A          30 SCSC                             30.17  
 17 Scotty, Domenic J         30 VMST                             31.69  
 
Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bohlman, Andrew L         30 SNM                              50.74  
       24.99    50.74                                                      
  2 Kanner, Michael B         32 SAM                              52.51  
       25.43    52.51                                                      
  3 Rinzler, Marcel           30 SLUG                             53.06  
       25.58    53.06                                                      
  4 Reed, Scott W             30 OSB                              54.28  
       26.50    54.28                                                      
  5 Farrell, Andrew J         30 ORLM                             55.36  
       26.66    55.36                                                      
  6 Roddin, Jeffrey H         32 ANCM                             55.48  
       27.04    55.48                                                      
  7 Gonzales, Mike            34 RMM                              55.55  
       26.49    55.55                                                      
  8 Giambalvo, William C      34 TGM                              55.79  
       27.58    55.79                                                      
  9 Lockaby, Jay R            30 1776                             55.88  
       25.93    55.88                                                      
 10 Hale, William C           30 MAM                              57.10  
       27.64    57.10                                                      
 11 Velasco, Tim              34 AAM                              57.14  
       28.11    57.14                                                      
 12 Wood, Chris A             33 NEM                              57.15  
       27.29    57.15                                                      
 13 Brady, Chris              30 UTAH                             58.01  
       27.99    58.01                                                      
 14 Maxwell, Jonathan B       34 MOB                              59.43  
       28.93    59.43                                                      
 15 Garfinkle, Joel           31 MAM                            1:01.05  
       29.77  1:01.05                                                      
 16 Tremblay, Raymond L       30 LAPS                           1:01.63  
       30.92  1:01.63                                                      
 17 Scotty, Domenic J         30 VMST                           1:12.53  
       33.85  1:12.53                                                      
 
Men 30-34 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rinzler, Marcel           30 SLUG                           1:54.23  
       27.02    55.99  1:25.30  1:54.23                                    
  2 Reed, Scott W             30 OSB                            1:56.22  
       27.53    56.64  1:26.27  1:56.22                                    
  3 Rodic, Nenad              30 SNM                            1:58.67  
       28.06    58.14  1:28.86  1:58.67                                    
  4 Farrell, Andrew J         30 ORLM                           1:59.61  
       28.28    58.20  1:29.09  1:59.61                                    
  5 Boyd, Timothy L           30 ANCM                           2:02.22  
       30.67  1:01.41  1:31.94  2:02.22                                    
  6 Wood, Chris A             33 NEM                            2:03.35  
       29.52  1:00.67  1:32.55  2:03.35                                    
  7 Brady, Chris              30 UTAH                           2:04.88  
       29.63  1:00.90  1:32.89  2:04.88                                    
  8 Kohlmeier, Brian B        31 SCAM                           2:08.17  
       30.18  1:02.84  1:36.01  2:08.17                                    
  9 Garfinkle, Joel           31 MAM                            2:15.13  
       32.09  1:06.14  1:41.01  2:15.13                                    
 10 Tremblay, Raymond L       30 LAPS                           2:15.58  
       32.86  1:07.45  1:42.08  2:15.58                                    
 11 Wen, Brendon Y            31 SCAM                           2:16.65  
       31.87  1:06.26  1:41.95  2:16.65                                    
 12 Shaw, Clifford A          30 SCSC                           2:16.81  
       32.30  1:05.88  1:41.61  2:16.81                                    
 13 Saxton, Carl S            31 IM                             2:20.36  
       32.90  1:07.80  1:44.27  2:20.36                                    
 14 Shepherd, Peter J         34 MELO                           2:37.20  
       37.19  1:16.16  1:56.78  2:37.20                                    
 -- Lockaby, Jay R            30 1776                                DQ  
       27.42    57.43  1:43.65       DQ                                    
 -- Hale, William C           30 MAM                                 DQ  
       28.38    59.66  1:31.98       DQ                                    
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Santos, Roque J           33 WCM                              27.03  
  2 Dreitzler, Todd M         31 LVM                              27.31  
  3 Stafford, Jeffrey S       31 GOLD                             27.81  
  4 Bergen, Bert              34 SLUG                             27.84  
  5 Finney, Peter C           33 MAM                              28.15  
  6 Schutte, Tom F            31 PNA                              29.12  
  7 Cullip, Michael J         34 MICH                             29.46  
  8 Ziegler, Alexander        31 SCAM                             29.75  
  9 Mueller, Marcus A         31 TAM                              29.79  
 10 Johnson, Scott V          30 RGSC                             29.91  
 11 Luebbe, James G           33 LAKE                             30.15  
 12 Broudy, Marc I            30 NEM                              30.39  
 13 Norris, Pat               33 WMST                             30.58  
 14 Egawa, Stephen T          31 GSMA                             31.33  
 15 Wood, Chris A             33 NEM                              31.46  
 16 Allen, Gregory R          32 NVVM                             31.61  
 17 Velasco, Tim              34 AAM                              31.85  
 18 Frost, Daniel L           32 SEA                              31.86  
 19 Barrish, Rob J            32 GSM                              32.26  
 20 Elletson, Lane W          31 CLVM                             32.28  
 21 Chuchro, Doug A           32 SCAM                             32.50  
 22 Chang, Mike M             34 SLUG                             33.89  
 23 Shepherd, Peter J         34 MELO                             37.31  
 24 Flamik, George G          32 MAM                              38.35  
 -- Fredrick, Derron C        33 OMAH                                DQ  
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Santos, Roque J           33 WCM                              57.95  
       27.52    57.95                                                      
  2 Stafford, Jeffrey S       31 GOLD                             58.68  
       27.56    58.68                                                      
  3 Fredrick, Derron C        33 OMAH                           1:00.27  
       28.31  1:00.27                                                      
  4 Finney, Peter C           33 MAM                            1:01.86  
       29.48  1:01.86                                                      
  5 Schutte, Tom F            31 PNA                            1:03.28  
       29.48  1:03.28                                                      
  6 Petrilla, Eric A          31 SNM                            1:03.44  
       29.79  1:03.44                                                      
  7 Walsh, Todd W             31 MVM                            1:05.29  
       30.91  1:05.29                                                      
  8 Cullip, Michael J         34 MICH                           1:05.61  
       30.65  1:05.61                                                      
  9 Ziegler, Alexander        31 SCAM                           1:05.67  
       30.74  1:05.67                                                      
 10 Broudy, Marc I            30 NEM                            1:05.77  
       30.95  1:05.77                                                      
 11 Luebbe, James G           33 LAKE                           1:05.92  
       30.45  1:05.92                                                      
 12 Butler, Jaymes M          31 SAC                            1:05.96  
       31.28  1:05.96                                                      
 13 Mueller, Marcus A         31 TAM                            1:06.16  
       31.51  1:06.16                                                      
 14 Wood, Chris A             33 NEM                            1:07.97  
       32.20  1:07.97                                                      
 15 Johnson, Scott V          30 RGSC                           1:08.10  
       31.14  1:08.10                                                      
 16 Egawa, Stephen T          31 GSMA                           1:09.34  
       32.48  1:09.34                                                      
 17 Barrish, Rob J            32 GSM                            1:11.33  
       33.46  1:11.33                                                      
 18 Elletson, Lane W          31 CLVM                           1:11.62  
       33.98  1:11.62                                                      
 19 MACNEIL, Rod P            31 FIRE                           1:22.95  
       39.44  1:22.95                                                      
 20 Flamik, George G          32 MAM                            1:23.61  
       38.09  1:23.61                                                      
 21 Mac Kinnon, Andy J        34 LVTC                           1:35.90  
       43.46  1:35.90                                                      
 
Men 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Santos, Roque J           33 WCM                            2:04.04  
       28.74  1:00.39  1:32.16  2:04.04                                    
  2 Stafford, Jeffrey S       31 GOLD                           2:09.46  
       28.38  1:01.07  1:34.27  2:09.46                                    
  3 Finney, Peter C           33 MAM                            2:16.95  
       31.04  1:06.10  1:41.59  2:16.95                                    
  4 Schutte, Tom F            31 PNA                            2:18.53  
       31.23  1:06.28  1:42.34  2:18.53                                    
  5 Petrilla, Eric A          31 SNM                            2:18.62  
       31.95  1:06.72  1:41.66  2:18.62                                    
  6 Kohlmeier, Brian B        31 SCAM                           2:19.34  
       32.01  1:07.44  1:43.11  2:19.34                                    
  7 Fordyce, Paul G           31 MAM                            2:22.82  
       32.89  1:09.53  1:46.36  2:22.82                                    
  8 Saxton, Carl S            31 IM                             2:24.98  
       33.16  1:09.70  1:46.62  2:24.98                                    
  9 Frost, Daniel L           32 SEA                            2:29.93  
       33.62  1:11.25  1:50.29  2:29.93                                    
 10 Cullip, Michael J         34 MICH                           2:31.82  
       33.87  1:11.67  1:51.13  2:31.82                                    
 11 Flamik, George G          32 MAM                            3:06.82  
       39.70  1:26.06  2:16.81  3:06.82                                    
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bohlman, Andrew L         30 SNM                              22.84  
  2 Rinzler, Marcel           30 SLUG                             23.39  
  3 Giambalvo, William C      34 TGM                              23.56  
  4 Matheson, Brent           34 GSM                              23.62  
  5 Dreitzler, Todd M         31 LVM                              23.71  
  6 Roddin, Jeffrey H         32 ANCM                             23.90  
  7 Laurie, Rob K             34 SNM                              24.16  
  8 Zolna, Bill M             31 MACO                             24.40  
  9 Boyd, Timothy L           30 ANCM                             24.80  
 10 Gonzales, Mike            34 RMM                              24.96  
 11 Robling, Steve W          31 PALM                             25.08  
 12 Shaevitz, Alex R          31 OREG                             25.28  
 13 Willick, Marc I           32 SCAQ                             25.57  
 14 Broudy, Marc I            30 NEM                              26.33  
 15 Garfinkle, Joel           31 MAM                              26.40  
 16 Collet, Dave C            30 MVM                              26.42  
 17 Luebbe, James G           33 LAKE                             26.43  
 18 Bledsoe, Daniel B         31 WCM                              26.54  
 19 Johnson, Scott V          30 RGSC                             26.62  
 20 Owen, ED G                30 MELO                             26.64  
 21 Cullip, Michael J         34 MICH                             26.67  
 22 Velasco, Tim              34 AAM                              26.75  
 23 Webb, John F              32 SAM                              26.76  
 24 Tomerlin, Daniel L        33 WCM                              26.91  
 25 Frost, Daniel L           32 SEA                              27.18  
 26 Scotty, Domenic J         30 VMST                             28.88  
 27 Schnitzius, Michael E     33 PNA                              31.27  
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rinzler, Marcel           30 SLUG                             51.33  
       24.23    51.33                                                      
  2 Roddin, Jeffrey H         32 ANCM                             52.12  
       24.70    52.12                                                      
  3 Giambalvo, William C      34 TGM                              52.13  
       24.27    52.13                                                      
  4 Zolna, Bill M             31 MACO                             52.40  
       25.01    52.40                                                      
  5 Matheson, Brent           34 GSM                              53.09  
       24.74    53.09                                                      
  6 Magee, Mark A             33 CLVM                             53.25  
       25.24    53.25                                                      
  7 Laurie, Rob K             34 SNM                              53.62  
       24.80    53.62                                                      
  8 Rodgers, Jeffrey M        34 WCM                              53.98  
       24.77    53.98                                                      
  9 Willick, Marc I           32 SCAQ                             54.89  
       25.70    54.89                                                      
 10 Gonzales, Mike            34 RMM                              55.28  
       25.84    55.28                                                      
 11 Lockaby, Jay R            30 1776                             55.32  
       25.59    55.32                                                      
 12 Ruggiero, Mike W          32 WPM                              55.41  
       25.63    55.41                                                      
 13 Robling, Steve W          31 PALM                             56.02  
       25.63    56.02                                                      
 14 Shaevitz, Alex R          31 OREG                             56.29  
       25.90    56.29                                                      
 15 Maxwell, Jonathan B       34 MOB                              56.34  
       26.80    56.34                                                      
 16 Hoftyzer, Ernie           31 DAM                              56.77  
       26.68    56.77                                                      
 17 Marshall, Christopher P   31 DYNA                             57.13  
       26.52    57.13                                                      
 18 Childs, Robert M          31 TOC                              57.50  
       26.90    57.50                                                      
 19 Johnson, Chris S.         30 ARIZ                             58.45  
       27.25    58.45                                                      
 20 Garfinkle, Joel           31 MAM                              58.48  
       27.64    58.48                                                      
 21 Wen, Brendon Y            31 SCAM                             58.93  
       27.41    58.93                                                      
 22 Allen, Gregory R          32 NVVM                           1:03.56  
       28.83  1:03.56                                                      
 23 Shaw, Clifford A          30 SCSC                           1:04.19  
       29.17  1:04.19                                                      
 
Men 30-34 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Zolna, Bill M             31 MACO                           1:55.95  
       26.73    55.69  1:25.58  1:55.95                                    
  2 Magee, Mark A             33 CLVM                           1:57.47  
       26.63    57.05  1:26.82  1:57.47                                    
  3 Roddin, Jeffrey H         32 ANCM                           2:00.11  
       26.75    57.33  1:28.58  2:00.11                                    
  4 O'Connor, John P          32 RMM                            2:00.48  
       26.44    56.59  1:27.63  2:00.48                                    
  5 Reed, Scott W             30 OSB                            2:00.97  
       26.71    57.26  1:28.42  2:00.97                                    
  6 Brundage, Patrick W       34 ARIZ                           2:05.39  
       28.36    59.74  1:32.17  2:05.39                                    
  7 Marshall, Christopher P   31 DYNA                           2:05.82  
       28.09    59.89  1:32.58  2:05.82                                    
  8 Broudy, Marc I            30 NEM                            2:09.69  
       29.00  1:01.60  1:34.92  2:09.69                                    
  9 Wen, Brendon Y            31 SCAM                           2:16.73  
       29.63  1:03.67  1:39.21  2:16.73                                    
 10 Johnson, Chris S.         30 ARIZ                           2:19.66  
       29.14  1:02.59  1:37.81  2:19.66                                    
 11 Gravley, Dwight S         32 CLVM                           2:25.29  
       28.80  1:02.04  1:41.78  2:25.29                                    
 12 Gehant, Luc D             30 IM                             2:51.54  
       34.41  1:15.93  2:02.37  2:51.54                                    
 13 Gottsche, Gordon P        34 SMMM                           3:22.75  
       39.52  1:30.77  2:26.58  3:22.75                                    
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bohlman, Andrew L         30 SNM                              51.45  
       23.56    51.45                                                      
  2 Santos, Roque J           33 WCM                              53.85  
       25.17    53.85                                                      
  3 Padgett, David N          32 UNAT                             54.00  
       24.80    54.00                                                      
  4 Bergen, Bert              34 SLUG                             54.01  
       24.95    54.01                                                      
  5 Dreitzler, Todd M         31 LVM                              54.78  
       24.71    54.78                                                      
  6 Fredrick, Derron C        33 OMAH                             55.36  
       25.91    55.36                                                      
  7 Laurie, Rob K             34 SNM                              55.72  
       25.56    55.72                                                      
  8 Reed, Scott W             30 OSB                              56.05  
       25.24    56.05                                                      
  9 Ruggiero, Mike W          32 WPM                              56.84  
       26.16    56.84                                                      
 10 Lockaby, Jay R            30 1776                             57.12  
       25.45    57.12                                                      
 11 Finney, Peter C           33 MAM                              57.74  
       28.12    57.74                                                      
 12 Kohlmeier, Brian B        31 SCAM                             57.81  
       27.32    57.81                                                      
 13 Maxwell, Jonathan B       34 MOB                              58.07  
       27.07    58.07                                                      
 14 Wood, Chris A             33 NEM                              58.18  
       26.98    58.18                                                      
 15 Stafford, Jeffrey S       31 GOLD                             58.19  
       28.46    58.19                                                      
 16 Robling, Steve W          31 PALM                             58.51  
       26.68    58.51                                                      
 17 Hale, William C           30 MAM                              58.58  
       25.91    58.58                                                      
 18 Gonzales, Mike            34 RMM                              58.64  
       25.98    58.64                                                      
 19 Mueller, Marcus A         31 TAM                              59.47  
       28.00    59.47                                                      
 20 Schutte, Tom F            31 PNA                              59.53  
       27.61    59.53                                                      
 21 Fairbanks, Daniel J       32 DYNA                             59.57  
       28.00    59.57                                                      
 22 Childs, Robert M          31 TOC                              59.81  
       27.68    59.81                                                      
 23 Velasco, Tim              34 AAM                              59.95  
       28.20    59.95                                                      
 24 Butler, Jaymes M          31 SAC                            1:00.08  
       28.98  1:00.08                                                      
 25 Simon, Jonathan P         33 REDT                           1:00.38  
       27.72  1:00.38                                                      
 26 Broudy, Marc I            30 NEM                            1:00.58  
       28.74  1:00.58                                                      
 27 Johnson, Scott V          30 RGSC                           1:00.62  
       28.72  1:00.62                                                      
 28 Bledsoe, Daniel B         31 WCM                            1:01.99  
       28.29  1:01.99                                                      
 29 Tomerlin, Daniel L        33 WCM                            1:02.25  
       27.42  1:02.25                                                      
 30 Bohm, Eric C              34 WCM                            1:03.13  
       28.86  1:03.13                                                      
 31 Cullip, Michael J         34 MICH                           1:03.78  
       29.87  1:03.78                                                      
 32 Barrish, Rob J            32 GSM                            1:05.40  
       31.48  1:05.40                                                      
 33 Chang, Mike M             34 SLUG                           1:08.18  
       32.13  1:08.18                                                      
 
Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Santos, Roque J           33 WCM                            1:54.75  
       25.76    54.94  1:26.67  1:54.75                                    
  2 Rinzler, Marcel           30 SLUG                           1:55.74  
       24.62    53.71  1:27.97  1:55.74                                    
  3 Bergen, Bert              34 SLUG                           1:58.98  
       25.28    56.41  1:31.38  1:58.98                                    
  4 Magee, Mark A             33 CLVM                           1:59.97  
       25.72    57.20  1:32.57  1:59.97                                    
  5 Zolna, Bill M             31 MACO                           2:00.29  
       25.21    56.05  1:31.32  2:00.29                                    
  6 Padgett, David N          32 UNAT                           2:00.68  
       25.59    55.94  1:31.23  2:00.68                                    
  7 Roddin, Jeffrey H         32 ANCM                           2:00.96  
       25.38    55.93  1:32.12  2:00.96                                    
  8 Littlefield, Paul G       31 STAN                           2:02.48  
       26.17    57.12  1:33.32  2:02.48                                    
  9 Woodruff, Joshua M        30 MVM                            2:03.55  
       26.56  1:00.46  1:37.82  2:03.55                                    
 10 Kohlmeier, Brian B        31 SCAM                           2:04.64  
       26.86    59.18  1:34.75  2:04.64                                    
 11 Stafford, Jeffrey S       31 GOLD                           2:05.36  
       26.73  1:00.58  1:34.86  2:05.36                                    
 12 Finney, Peter C           33 MAM                            2:05.48  
       27.26  1:00.56  1:36.42  2:05.48                                    
 13 Maxwell, Jonathan B       34 MOB                            2:05.99  
       26.79    58.87  1:36.81  2:05.99                                    
 14 Tallman, Gerry L          33 OSB                            2:06.33  
       26.69    58.00  1:36.57  2:06.33                                    
 15 Lockaby, Jay R            30 1776                           2:06.77  
       25.61    55.03  1:35.63  2:06.77                                    
 16 Schutte, Tom F            31 PNA                            2:08.80  
       27.31  1:00.99  1:37.40  2:08.80                                    
 17 Hale, William C           30 MAM                            2:09.27  
       26.90    57.79  1:37.71  2:09.27                                    
 18 Fairbanks, Daniel J       32 DYNA                           2:09.72  
       27.83  1:01.73  1:39.04  2:09.72                                    
 19 Gravley, Dwight S         32 CLVM                           2:12.02  
       27.88  1:00.83  1:40.51  2:12.02                                    
 20 Childs, Robert M          31 TOC                            2:12.07  
       27.78  1:02.28  1:42.03  2:12.07                                    
 21 Saxton, Carl S            31 IM                             2:12.61  
       29.12  1:04.10  1:41.94  2:12.61                                    
 22 Broudy, Marc I            30 NEM                            2:13.49  
       28.11  1:03.48  1:40.95  2:13.49                                    
 23 Norris, Pat               33 WMST                           2:14.06  
       28.98  1:06.00  1:43.63  2:14.06                                    
 24 Breese, Jason S           31 SPM                            2:15.96  
       28.01  1:02.93  1:44.54  2:15.96                                    
 25 Garfinkle, Joel           31 MAM                            2:16.25  
       28.36  1:03.82  1:44.56  2:16.25                                    
 26 Allen, Gregory R          32 NVVM                           2:19.55  
       29.68  1:07.60  1:46.51  2:19.55                                    
 27 Barrish, Rob J            32 GSM                            2:23.51  
       29.34  1:08.41  1:47.97  2:23.51                                    
 -- Mueller, Marcus A         31 TAM                                 DQ  
       27.69  1:01.69  1:38.67       DQ                                    
 -- Butler, Jaymes M          31 SAC                                 DQ  
       27.20  1:03.82  1:41.65       DQ                                    
 
Men 30-34 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Santos, Roque J           33 WCM                            4:03.70  
       26.49    56.30  1:28.52  2:00.14  2:32.67  3:05.53  3:35.01  4:03.70
  2 Rinzler, Marcel           30 SLUG                           4:08.91  
       26.01    56.09  1:28.28  1:59.32  2:34.50  3:10.15  3:41.03  4:08.91
  3 Zolna, Bill M             31 MACO                           4:17.57  
       26.83    56.85  1:31.00  2:04.05  2:40.84  3:17.39  3:48.50  4:17.57
  4 Magee, Mark A             33 CLVM                           4:18.01  
       26.81    57.38  1:32.01  2:05.24  2:42.54  3:19.73  3:49.70  4:18.01
  5 O'Connor, John P          32 RMM                            4:19.65  
       27.22    57.40  1:32.97  2:07.26  2:44.68  3:22.22  3:51.74  4:19.65
  6 Brundage, Patrick W       34 ARIZ                           4:25.72  
       28.33  1:00.42  1:34.16  2:07.75  2:45.97  3:25.29  3:56.34  4:25.72
  7 Maxwell, Jonathan B       34 MOB                            4:33.44  
       27.66  1:00.34  1:37.02  2:11.58  2:52.28  3:31.93  4:03.89  4:33.44
  8 Finney, Peter C           33 MAM                            4:34.75  
       29.46  1:01.76  1:39.85  2:15.79  2:54.08  3:32.75  4:04.63  4:34.75
  9 Hale, William C           30 MAM                            4:39.59  
       28.00  1:01.04  1:35.89  2:10.05  2:50.36  3:32.20  4:06.50  4:39.59
 10 Fordyce, Paul G           31 MAM                            4:41.17  
       29.09  1:02.63  1:41.83  2:18.68  2:58.96  3:38.72  4:10.64  4:41.17
 11 Frost, Daniel L           32 SEA                            4:47.47  
       30.50  1:05.19  1:44.61  2:22.43  3:02.42  3:42.09  4:16.02  4:47.47
 12 Breese, Jason S           31 SPM                            4:52.64  
       29.58  1:04.01  1:42.24  2:19.39  3:02.80  3:46.01  4:20.38  4:52.64
 13 Saxton, Carl S            31 IM                             4:53.53  
       29.53  1:03.90  1:43.16  2:20.44  3:02.01  3:44.34  4:20.00  4:53.53
 -- Gravley, Dwight S         32 CLVM                                DQ  
       29.46  1:02.63  1:39.44  2:14.98  2:56.66  3:39.69  4:12.90       DQ
Sponsor #41Sponsor #52Sponsor #13Sponsor #49Sponsor #42
Sponsor #45Sponsor #33Sponsor #20Sponsor #14Sponsor #21Sponsor #29Sponsor #35
Sponsor #51Sponsor #47Sponsor #43Sponsor #44Sponsor #36Sponsor #25Sponsor #50