Men's 30-34 Results
PL Meet ID Name Age Team Finals Points
-------------------------------------------------------------------------------
Men 50 Free
1 1672 ROBERTO CLAUSI JR. 33 AQB 24.74 -
2 1190 BERT BERGEN 30 ESST 24.97 -
3 1079 STEPHEN STAHL 32 WCM 25.37 -
4 1664 NEWTONLUIZ KAMINSKI 32 AQB 25.51 -
5 1057 DOUGLAS WOODRING 32 TOC 25.60 -
6 1167 BOB YOUNG 33 IM 25.90 -
7 1820 MIKE STEVENS 31 HUMU 27.05 -
8 1622 CHRIS MC CARTHY 30 MSABC 27.38 -
9 2093 MICHAEL MOORE 30 UNATT 28.92 -
10 1922 EDGAR GUDINO 31 ANV 31.30 -
11 1847 NEIL MARTINDALE 32 KONA 32.82 -
- 2083 I-WEN DING 31 CTS NS -
- 2029 ROBERTO ROSELINO 34 SPM NS -
- 2098 EDUARDO GUTIERREZ 33 GMEX NS -
- 2004 FABIO SETTON 31 ABH NS -
- 1686 NATE DERBY 30 SCAQ NS -
Men 100 Free
1 1672 ROBERTO CLAUSI JR. 33 AQB 54.47 -
2 1079 STEPHEN STAHL 32 WCM 55.21 -
3 1190 BERT BERGEN 30 ESST 55.99 -
4 1057 DOUGLAS WOODRING 32 TOC 56.80 -
5 1167 BOB YOUNG 33 IM 58.21 -
6 1820 MIKE STEVENS 31 HUMU 1:00.28 -
7 1986 AARON ALTURA 34 HUMU 1:04.68 -
8 2093 MICHAEL MOORE 30 UNATT 1:06.72 -
9 1922 EDGAR GUDINO 31 ANV 1:15.57 -
- 1686 NATE DERBY 30 SCAQ NS -
- 2097 RAFAEL VARGAS 33 ANV NS -
- 2029 ROBERTO ROSELINO 34 SPM NS -
- 2106 VALERIY GANENKO 34 BEAV NS -
- 2004 FABIO SETTON 31 ABH NS -
- 1021 BRIAN BROWN 31 UNATT NS -
Men 200 Free
1 1079 STEPHEN STAHL 32 WCM 2:01.98 -
2 1504 IGOR VAZHENIN 33 GAJA 2:02.32 -
3 1190 BERT BERGEN 30 ESST 2:04.05 -
4 1167 BOB YOUNG 33 IM 2:12.77 -
5 1820 MIKE STEVENS 31 HUMU 2:18.61 -
6 1847 NEIL MARTINDALE 32 KONA 2:50.43 -
- 2029 ROBERTO ROSELINO 34 SPM NS -
- 1686 NATE DERBY 30 SCAQ NS -
- 2106 VALERIY GANENKO 34 BEAV NS -
- 2022 DONALD FABOZZI II 32 MMSC NS -
Men 400 Free
1 1504 IGOR VAZHENIN 33 GAJA 4:27.57 -
2 1996 PAUL IKIOKA 33 HUMU 4:59.37 -
3 1986 AARON ALTURA 34 HUMU 5:11.77 -
- 1079 STEPHEN STAHL 32 WCM NS -
Men 800 Free
1 1773 DONALD SKEOCH 34 WH20 9:39.16 -
2 1996 PAUL IKIOKA 33 HUMU 10:44.59 -
Men 50 Back
1 1507 FABIO LATINI 31 RM 30.51 -
2 1305 THOMAS KINUGAWA 32 ECP 31.69 -
- 2098 EDUARDO GUTIERREZ 33 GMEX NS -
- 1847 NEIL MARTINDALE 32 KONA NS -
Men 100 Back
1 1507 FABIO LATINI 31 RM 1:08.08 -
2 1305 THOMAS KINUGAWA 32 ECP 1:08.57 -
3 1622 CHRIS MC CARTHY 30 MSABC 1:11.73 -
4 1887 MARCIO MARTINS 31 ECP 1:25.03 -
5 2093 MICHAEL MOORE 30 UNATT 1:25.18 -
6 1847 NEIL MARTINDALE 32 KONA 1:27.64 -
- 2098 EDUARDO GUTIERREZ 33 GMEX NS -
Men 200 Back
1 1773 DONALD SKEOCH 34 WH20 2:32.75 -
2 1622 CHRIS MC CARTHY 30 MSABC 2:39.37 -
- 1887 MARCIO MARTINS 31 ECP DQ -
- 1305 THOMAS KINUGAWA 32 ECP NS -
- 2098 EDUARDO GUTIERREZ 33 GMEX NS -
Men 50 Breast
1 1664 NEWTONLUIZ KAMINSKI 32 AQB 31.18 -
2 1057 DOUGLAS WOODRING 32 TOC 33.31 -
3 2093 MICHAEL MOORE 30 UNATT 36.10 -
4 1414 TIMOTHY WAUD 30 OREG 36.95 -
- 1170 CHRIS WINDLEY 31 VSS NS -
- 1686 NATE DERBY 30 SCAQ NS -
- 1021 BRIAN BROWN 31 UNATT NS -
Men 100 Breast
1 1664 NEWTONLUIZ KAMINSKI 32 AQB 1:11.38 -
2 1057 DOUGLAS WOODRING 32 TOC 1:15.70 -
3 1414 TIMOTHY WAUD 30 OREG 1:20.05 -
4 2093 MICHAEL MOORE 30 UNATT 1:22.59 -
- 1021 BRIAN BROWN 31 UNATT NS -
- 2004 FABIO SETTON 31 ABH NS -
- 1170 CHRIS WINDLEY 31 VSS NS -
- 2022 DONALD FABOZZI II 32 MMSC NS -
- 2085 EDUARDO GALDOMEZ 34 CAAAN NS -
Men 200 Breast
1 1664 NEWTONLUIZ KAMINSKI 32 AQB 2:37.02 -
2 1996 PAUL IKIOKA 33 HUMU 2:59.87 -
3 1847 NEIL MARTINDALE 32 KONA 3:37.09 -
- 1773 DONALD SKEOCH 34 WH20 NS -
- 1170 CHRIS WINDLEY 31 VSS NS -
- 1414 TIMOTHY WAUD 30 OREG NS -
- 2085 EDUARDO GALDOMEZ 34 CAAAN NS -
Men 50 Fly
1 1739 THOMAS LILEIKIS 31 HUMU 28.02 -
2 1504 IGOR VAZHENIN 33 GAJA 28.35 -
3 1167 BOB YOUNG 33 IM 28.87 -
4 1820 MIKE STEVENS 31 HUMU 29.15 -
5 1305 THOMAS KINUGAWA 32 ECP 30.98 -
6 1986 AARON ALTURA 34 HUMU 32.15 -
- 1021 BRIAN BROWN 31 UNATT NS -
- 1686 NATE DERBY 30 SCAQ NS -
- 2083 I-WEN DING 31 CTS NS -
Men 100 Fly
1 1672 ROBERTO CLAUSI JR. 33 AQB 58.90 -
2 1079 STEPHEN STAHL 32 WCM 1:01.13 -
3 1739 THOMAS LILEIKIS 31 HUMU 1:01.54 -
4 1504 IGOR VAZHENIN 33 GAJA 1:01.92 -
5 1167 BOB YOUNG 33 IM 1:05.50 -
6 1996 PAUL IKIOKA 33 HUMU 1:11.36 -
7 1820 MIKE STEVENS 31 HUMU 1:13.55 -
8 2022 DONALD FABOZZI II 32 MMSC 1:14.35 -
9 1986 AARON ALTURA 34 HUMU 1:16.47 -
- 1843 RUSLAN BELMEGA 33 BEAV NS -
- 1021 BRIAN BROWN 31 UNATT NS -
Men 200 Fly
1 1672 ROBERTO CLAUSI JR. 33 AQB 2:15.65 -
2 1504 IGOR VAZHENIN 33 GAJA 2:16.48 -
3 1079 STEPHEN STAHL 32 WCM 2:18.40 -
4 1773 DONALD SKEOCH 34 WH20 2:24.40 -
- 1843 RUSLAN BELMEGA 33 BEAV NS -
Men 200 IM
1 1672 ROBERTO CLAUSI JR. 33 AQB 2:18.80 -
2 1190 BERT BERGEN 30 ESST 2:21.49 -
3 1664 NEWTONLUIZ KAMINSKI 32 AQB 2:22.90 -
4 1622 CHRIS MC CARTHY 30 MSABC 2:36.44 -
5 1305 THOMAS KINUGAWA 32 ECP 2:39.17 -
- 1414 TIMOTHY WAUD 30 OREG NS -
- 1170 CHRIS WINDLEY 31 VSS NS -
- 2098 EDUARDO GUTIERREZ 33 GMEX NS -
- 2022 DONALD FABOZZI II 32 MMSC NS -
- 1021 BRIAN BROWN 31 UNATT NS -
Men 400 IM
1 1773 DONALD SKEOCH 34 WH20 5:12.75 -
2 1622 CHRIS MC CARTHY 30 MSABC 5:51.32 -
- 2110 IGOR KOROSTITCXENKO 32 BEAV NS -
- 1305 THOMAS KINUGAWA 32 ECP NS -