USMS Event Results Database

Search Results from Colonies Zone SCY Championship


Women's Results [Men | Relays]

Women 30-34 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Trainor, Gabriela              31  RMST      32.00       30.58    3.00

Women 30-34 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  Trainor, Gabriela              31  RMST    1:14.00     1:12.73    1.00
                34.24     1:12.73(38.49)

Women 30-34 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Trainor, Gabriela              31  RMST      37.00       39.42    5.00

Women 30-34 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Trainor, Gabriela              31  RMST      52.00       43.01    4.00

Women 30-34 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Trainor, Gabriela              31  RMST      36.00          DQ        

Women 30-34 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Trainor, Gabriela              31  RMST    1:26.00          DQ        
                37.66     1:25.13(47.47)

Women 30-34 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Trainor, Gabriela              31  RMST    3:40.00     3:16.76    6.00
                40.67     1:34.65(53.98)                    3:16.76(1:42.11)

Women 40-44 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Shapiro, Margaret S            40  RMST    2:39.80     2:34.75    6.00
                37.02     1:15.89(38.87)    1:55.90(40.01)    2:34.75(38.85)

Women 45-49 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Bass, Amy H                    46  RMST      27.00       28.04    6.00

Women 45-49 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 13  Nelson, Tanja                  47  RMST    1:45.72     1:35.59        
                44.18     1:35.59(51.41)
---  Bass, Amy H                    46  RMST    1:00.00          NS        

Women 45-49 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Bass, Amy H                    46  RMST    2:05.00     2:30.73    7.00
                31.73     1:07.97(36.24)    1:48.58(40.61)    2:30.73(42.15)

Women 45-49 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Nelson, Tanja                  47  RMST    2:10.00          DQ        
                51.34     1:49.42(58.08)

Women 50-54 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Groves, Lisa J                 52  RMST      27.78       28.36    7.00
  5  McNamara, Beth S               51  RMST      31.10       31.41    4.00

Women 50-54 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Dawson, Mandy                  54  RMST    1:06.34     1:06.54    7.00
                31.17     1:06.54(35.37)
  6  McNamara, Beth S               51  RMST    1:08.40     1:12.63    3.00
                34.03     1:12.63(38.60)

Women 50-54 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  McNamara, Beth S               51  RMST    2:39.80     2:41.51    5.00
                35.60     1:15.45(39.85)    1:57.85(42.40)    2:41.51(43.66)

Women 50-54 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dawson, Mandy                  54  RMST   13:34.00    13:42.02    9.00
                34.30     1:12.72(38.42)    1:53.27(40.55)    2:34.20(40.93)
        3:15.35(41.15)    3:57.34(41.99)    4:39.99(42.65)    5:21.71(41.72)
        6:03.56(41.85)    6:45.78(42.22)    7:28.11(42.33)    8:10.43(42.32)
        8:52.79(42.36)    9:35.19(42.40)   10:17.12(41.93)   10:58.74(41.62)
       11:40.71(41.97)   12:22.76(42.05)   13:03.16(40.40)   13:42.02(38.86)

Women 50-54 1650 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Moyer, Michelle A              54  RMST   24:30.00    23:18.66    5.00
                38.04     1:20.58(42.54)    2:03.29(42.71)    2:46.24(42.95)
        3:28.88(42.64)    4:11.53(42.65)    4:54.07(42.54)    5:36.60(42.53)
        6:19.03(42.43)    7:01.38(42.35)    7:43.54(42.16)    8:25.82(42.28)
        9:07.73(41.91)    9:49.93(42.20)   10:32.17(42.24)   11:15.09(42.92)
       11:57.08(41.99)   12:40.28(43.20)   13:23.08(42.80)   14:05.65(42.57)
       14:48.11(42.46)   15:30.41(42.30)   16:12.53(42.12)   16:54.95(42.42)
       17:37.13(42.18)   18:19.52(42.39)   19:02.80(43.28)   19:45.96(43.16)
       20:29.06(43.10)   21:11.68(42.62)   21:54.49(42.81)   22:37.23(42.74)
       23:18.66(41.43)

Women 50-54 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Groves, Lisa J                 52  RMST      34.84       35.88    9.00
  4  Dawson, Mandy                  54  RMST      40.45       40.44    5.00

Women 50-54 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Groves, Lisa J                 52  RMST    1:16.40     1:17.66    9.00
                36.33     1:17.66(41.33)
  2  Dawson, Mandy                  54  RMST    1:35.20     1:31.11    7.00
                42.59     1:31.11(48.52)

Women 50-54 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Groves, Lisa J                 52  RMST    2:48.28     2:51.85    7.00
                38.12     1:21.24(43.12)    2:06.18(44.94)    2:51.85(45.67)

Women 50-54 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Dawson, Mandy                  54  RMST      38.20       34.44    6.00

Women 50-54 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Groves, Lisa J                 52  RMST    1:10.44     1:11.52    7.00
                33.14     1:11.52(38.38)
  5  Moyer, Michelle A              54  RMST    1:29.34     1:28.49    4.00
                41.46     1:28.49(47.03)

Women 55-59 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Li, Eileen                     56  RMST    1:00.00       42.59    3.00

Women 55-59 50 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Brightwell, Kim M              57  RMST         NT       28.71        

Women 55-59 100 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Brightwell, Kim M              57  RMST         NT     1:03.44        

Women 55-59 200 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Brightwell, Kim M              57  RMST         NT     2:24.76        

Women 55-59 1650 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Flynn, Merri                   57  RMST   29:00.00    27:27.19    9.00
                44.85     1:32.25(47.40)    2:21.56(49.31)    3:11.17(49.61)
        4:00.94(49.77)    4:50.28(49.34)    5:40.58(50.30)    6:30.70(50.12)
        7:21.00(50.30)    8:11.45(50.45)    9:02.27(50.82)    9:52.81(50.54)
       10:43.70(50.89)   11:33.81(50.11)   12:25.17(51.36)   13:16.06(50.89)
       14:06.79(50.73)   14:57.66(50.87)   15:48.15(50.49)   16:39.03(50.88)
       17:29.95(50.92)   18:20.86(50.91)   19:11.68(50.82)   20:02.57(50.89)
       20:53.37(50.80)   21:43.65(50.28)   22:33.28(49.63)   23:23.03(49.75)
       24:12.56(49.53)   25:02.53(49.97)   25:52.28(49.75)   26:41.16(48.88)
       27:27.19(46.03)

Women 55-59 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Brightwell, Kim M              57  RMST      31.27       31.44    9.00
  3  Li, Eileen                     56  RMST    1:15.00       55.75    6.00

Women 55-59 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Brightwell, Kim M              57  RMST    1:08.67     1:09.04    7.00
                34.44     1:09.04(34.60)

Women 55-59 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Brightwell, Kim M              57  RMST      35.79       36.73    9.00
  3  Flynn, Merri                   57  RMST      45.00       42.39    6.00

Women 55-59 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Brightwell, Kim M              57  RMST      31.87       30.74    9.00
  5  Flynn, Merri                   57  RMST      44.00       42.78    4.00

Women 55-59 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Brightwell, Kim M              57  RMST    1:10.53     1:10.97    7.00
                32.81     1:10.97(38.16)
  8  Flynn, Merri                   57  RMST    1:40.00     1:35.69    1.00
                47.28     1:35.69(48.41)

Women 65-69 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Kirwan, Denise                 65  RMST    1:10.00     1:11.39    7.00
                34.55     1:11.39(36.84)

Women 65-69 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Kirwan, Denise                 65  RMST      37.00       37.47    9.00

Women 65-69 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Kirwan, Denise                 65  RMST    1:21.00     1:19.58    9.00
                39.07     1:19.58(40.51)

Women 65-69 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Kirwan, Denise                 65  RMST    2:55.00     2:51.52    7.00
                41.02     1:24.54(43.52)    2:08.53(43.99)    2:51.52(42.99)

Women 65-69 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Kirwan, Denise                 65  RMST    1:27.50     1:28.29    9.00
                41.69     1:28.29(46.60)

Women 65-69 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Kirwan, Denise                 65  RMST    1:21.00     1:19.55    9.00
                38.10     1:19.55(41.45)

Women 65-69 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Kirwan, Denise                 65  RMST    2:55.00     2:55.52    7.00
                42.47     1:26.23(43.76)    2:15.95(49.72)    2:55.52(39.57)

Women 70-74 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Manheim, Lucy M                74  RMST      50.00       46.56    7.00

Women 70-74 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Manheim, Lucy M                74  RMST    1:50.00     1:43.03    9.00
                49.93     1:43.03(53.10)

Women 70-74 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Manheim, Lucy M                74  RMST   23:00.00    20:49.52    9.00
                55.96   1:57.61(1:01.65)  3:01.89(1:04.28)  4:07.65(1:05.76)
      5:09.68(1:02.03)  6:13.15(1:03.47)  7:15.98(1:02.83)  8:18.80(1:02.82)
      9:23.14(1:04.34) 10:26.34(1:03.20) 11:30.50(1:04.16) 12:34.00(1:03.50)
     13:37.74(1:03.74) 14:40.02(1:02.28) 15:42.25(1:02.23) 16:43.66(1:01.41)
     17:45.56(1:01.90) 18:48.52(1:02.96) 19:51.08(1:02.56)   20:49.52(58.44)

Women 70-74 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Manheim, Lucy M                74  RMST      58.00       54.29    9.00

Women 70-74 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Manheim, Lucy M                74  RMST    2:00.00     2:00.33    9.00
                 0.00   2:00.33(2:00.33)

Women 70-74 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Manheim, Lucy M                74  RMST    2:30.00     2:11.63    9.00
              1:00.87   2:11.63(1:10.76)


Men's Results [Women | Relays]

Men 18-24 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Van Ness, Jacob                21  RMST      26.00          NS        

Men 18-24 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Van Ness, Jacob                21  RMST      57.00       54.17    4.00
                25.96       54.17(28.21)

Men 18-24 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Van Ness, Jacob                21  RMST    1:10.00     1:10.75    5.00
                33.70     1:10.75(37.05)

Men 18-24 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Van Ness, Jacob                21  RMST    2:12.00     2:17.45    5.00
                28.63     1:04.47(35.84)    1:44.63(40.16)    2:17.45(32.82)

Men 35-39 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Gwilliam, Glenn                38  RMST      31.28       26.91    3.00

Men 35-39 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  Gwilliam, Glenn                38  RMST    1:05.48     1:01.37        
                29.63     1:01.37(31.74)

Men 35-39 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  Gwilliam, Glenn                38  RMST    7:20.00     6:43.16    1.00
                35.70     1:16.12(40.42)    1:58.19(42.07)    2:40.68(42.49)
        3:23.31(42.63)    4:04.60(41.29)    4:44.57(39.97)    5:25.01(40.44)
        6:05.58(40.57)    6:43.16(37.58)

Men 35-39 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  Gwilliam, Glenn                38  RMST      33.79       30.86    1.00

Men 35-39 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Gwilliam, Glenn                38  RMST    1:18.14     1:11.44    4.00
                32.50     1:11.44(38.94)

Men 40-44 50 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Baldwin, Craig M               42  RMST         NT       24.23        

Men 40-44 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Baldwin, Craig M               42  RMST      53.51       52.95    5.00
                25.46       52.95(27.49)

Men 40-44 100 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Baldwin, Craig M               42  RMST         NT       53.16        

Men 40-44 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Baldwin, Craig M               42  RMST    5:31.03     5:18.64    6.00
                28.49       58.81(30.32)    1:30.26(31.45)    2:02.55(32.29)
        2:35.62(33.07)    3:08.58(32.96)    3:41.46(32.88)    4:14.00(32.54)
        4:46.52(32.52)    5:18.64(32.12)
  4  Scott, Clint                   42  RMST    5:45.00     5:40.39    5.00
                30.43     1:04.05(33.62)    1:38.25(34.20)    2:13.44(35.19)
        2:48.40(34.96)    3:23.28(34.88)    3:58.02(34.74)    4:32.81(34.79)
        5:07.60(34.79)    5:40.39(32.79)

Men 40-44 50 Yard Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Baldwin, Craig M               42  RMST         NT       28.99        

Men 40-44 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Baldwin, Craig M               42  RMST    2:26.70     2:21.00    7.00
                32.89     1:09.35(36.46)    1:44.99(35.64)    2:21.00(36.01)

Men 40-44 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Scott, Clint                   42  RMST      32.34       31.42    7.00

Men 40-44 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Baldwin, Craig M               42  RMST    1:10.52     1:06.47    6.00
                31.39     1:06.47(35.08)

Men 40-44 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Scott, Clint                   42  RMST      30.10       26.42    7.00

Men 40-44 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Baldwin, Craig M               42  RMST    1:02.02       59.48    7.00
                28.13       59.48(31.35)

Men 45-49 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 11  Wynes, Anthony G               47  RMST    1:13.96     1:14.48        
                35.72     1:14.48(38.76)

Men 45-49 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Wynes, Anthony G               47  RMST    2:43.29     2:44.85    2.00
                38.68     1:19.70(41.02)    2:02.77(43.07)    2:44.85(42.08)

Men 45-49 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Wynes, Anthony G               47  RMST    8:00.00     7:05.07    5.00
                39.12     1:19.93(40.81)    2:03.09(43.16)    2:46.26(43.17)
        3:30.09(43.83)    4:13.23(43.14)    4:56.60(43.37)    5:40.70(44.10)
        6:23.87(43.17)    7:05.07(41.20)

Men 45-49 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Wynes, Anthony G               47  RMST    4:00.00     3:16.93    3.00
                47.18     1:37.00(49.82)    2:28.40(51.40)    3:16.93(48.53)

Men 45-49 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Wynes, Anthony G               47  RMST    3:18.66     3:14.58    6.00
                46.08     1:34.72(48.64)    2:25.56(50.84)    3:14.58(49.02)

Men 45-49 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Wynes, Anthony G               47  RMST    6:44.14     6:42.33    9.00
                48.14     1:44.11(55.97)    2:38.55(54.44)    3:30.65(52.10)
        4:23.66(53.01)    5:15.91(52.25)    6:00.03(44.12)    6:42.33(42.30)

Men 50-54 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Daum, Brian G                  50  RMST      25.00       23.99    7.00

Men 50-54 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Evans, Brian R                 52  RMST    2:16.69     2:16.55    4.00
                30.91     1:05.47(34.56)    1:41.15(35.68)    2:16.55(35.40)

Men 50-54 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Eliot, Doug                    52  RMST    6:00.00     6:10.82    3.00
                32.41     1:07.94(35.53)    1:44.17(36.23)    2:21.67(37.50)
        2:59.63(37.96)    3:38.05(38.42)    4:16.69(38.64)    4:55.24(38.55)
        5:33.73(38.49)    6:10.82(37.09)

Men 50-54 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Eliot, Doug                    52  RMST   12:30.00    12:37.11    7.00
                32.63     1:08.17(35.54)    1:44.43(36.26)    2:21.26(36.83)
        2:58.38(37.12)    3:35.67(37.29)    4:13.09(37.42)    4:51.40(38.31)
        5:30.15(38.75)    6:08.61(38.46)    6:47.24(38.63)    7:26.31(39.07)
        8:05.62(39.31)    8:44.66(39.04)    9:23.64(38.98)   10:02.19(38.55)
       10:41.44(39.25)   11:20.47(39.03)   11:59.48(39.01)   12:37.11(37.63)

Men 50-54 1650 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Evans, Brian R                 52  RMST   23:02.33    22:14.92    6.00
                33.68     1:11.82(38.14)    1:51.05(39.23)    2:30.34(39.29)
        3:09.73(39.39)    3:49.74(40.01)    4:29.33(39.59)    5:09.47(40.14)
        5:49.48(40.01)    6:29.94(40.46)    7:11.24(41.30)    7:52.22(40.98)
        8:33.21(40.99)    9:14.05(40.84)    9:55.83(41.78)   10:36.92(41.09)
       11:17.80(40.88)   11:58.12(40.32)   12:39.35(41.23)   13:20.34(40.99)
       14:02.10(41.76)   14:43.71(41.61)   15:25.07(41.36)   16:06.85(41.78)
       16:48.80(41.95)   17:31.05(42.25)   18:12.22(41.17)   18:53.90(41.68)
       19:34.68(40.78)   20:15.03(40.35)   20:56.05(41.02)   21:36.30(40.25)
       22:14.92(38.62)

Men 50-54 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Daum, Brian G                  50  RMST      30.00       30.51    7.00

Men 50-54 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Evans, Brian R                 52  RMST    1:13.84     1:11.66    5.00
                35.43     1:11.66(36.23)

Men 50-54 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Evans, Brian R                 52  RMST    2:33.07     2:34.26    6.00
                35.77     1:14.81(39.04)    1:55.31(40.50)    2:34.26(38.95)
  4  Eliot, Doug                    52  RMST    2:35.00     2:35.61    5.00
                36.60     1:15.92(39.32)    1:56.84(40.92)    2:35.61(38.77)

Men 50-54 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 11  Eliot, Doug                    52  RMST      30.00       30.62        

Men 50-54 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Daum, Brian G                  50  RMST    1:05.00     1:04.60    5.00
                30.50     1:04.60(34.10)

Men 50-54 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Evans, Brian R                 52  RMST    2:37.87     2:37.78    2.00
                35.24     1:15.19(39.95)    2:03.16(47.97)    2:37.78(34.62)

Men 55-59 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  Hong, Chun                     56  RMST    2:28.55     2:27.71        
                33.25     1:10.06(36.81)                    2:27.71(1:17.65)

Men 55-59 1650 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Scoggin, Sam A                 56  RMST   21:11.80    20:52.77    7.00
                32.64     1:07.51(34.87)    1:43.70(36.19)    2:20.82(37.12)
        2:57.79(36.97)    3:35.32(37.53)    4:13.18(37.86)    4:50.68(37.50)
        5:28.35(37.67)    6:06.39(38.04)    6:44.52(38.13)    7:22.43(37.91)
        8:00.57(38.14)    8:38.59(38.02)    9:16.54(37.95)    9:54.65(38.11)
       10:32.80(38.15)   11:11.13(38.33)   11:49.25(38.12)   12:27.37(38.12)
       13:05.45(38.08)   13:44.03(38.58)   14:22.16(38.13)   15:00.68(38.52)
       15:39.69(39.01)   16:18.81(39.12)   16:57.66(38.85)   17:36.91(39.25)
       18:16.37(39.46)   18:55.70(39.33)   19:35.27(39.57)   20:14.35(39.08)
       20:52.77(38.42)
  3  Moyer, Steven N                59  RMST   24:15.00    23:48.89    6.00
                39.66     1:21.17(41.51)    2:04.77(43.60)    2:48.28(43.51)
        3:32.30(44.02)    4:16.09(43.79)    4:59.89(43.80)    5:43.61(43.72)
        6:28.35(44.74)    7:11.24(42.89)    7:54.67(43.43)    8:37.96(43.29)
        9:21.82(43.86)   10:05.90(44.08)   10:50.44(44.54)   11:33.40(42.96)
       12:16.63(43.23)   12:59.64(43.01)   13:42.68(43.04)   14:26.47(43.79)
       15:10.39(43.92)   15:54.25(43.86)   16:36.68(42.43)   17:20.43(43.75)
       18:04.11(43.68)   18:47.97(43.86)   19:31.62(43.65)   20:14.37(42.75)
       20:58.00(43.63)   21:40.80(42.80)   22:24.45(43.65)   23:07.73(43.28)
       23:48.89(41.16)

Men 55-59 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Scoggin, Sam A                 56  RMST      33.40       33.57    9.00

Men 55-59 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Scoggin, Sam A                 56  RMST    1:18.12     1:15.20    6.00
                36.01     1:15.20(39.19)
  5  Hong, Chun                     56  RMST    1:25.16     1:27.70    4.00
                42.08     1:27.70(45.62)

Men 55-59 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Scoggin, Sam A                 56  RMST    1:08.25     1:08.37    7.00
                31.57     1:08.37(36.80)

Men 65-69 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Paulson, Laurence W            68  RMST   20:00.00    20:22.68    5.00
                49.41   1:52.03(1:02.62)  2:55.04(1:03.01)  4:01.03(1:05.99)
      5:04.98(1:03.95)    6:03.42(58.44)    6:59.39(55.97)    7:56.85(57.46)
        8:54.47(57.62)    9:53.48(59.01) 11:08.23(1:14.75) 12:19.69(1:11.46)
     13:31.48(1:11.79) 14:46.64(1:15.16) 16:01.75(1:15.11)   16:53.86(52.11)
       17:46.19(52.33)   18:39.56(53.37)   19:33.01(53.45)   20:22.68(49.67)

Men 65-69 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Rysdon, Jon C                  65  RMST      34.00       32.93    9.00
  7  Paulson, Laurence W            68  RMST      44.62       43.20    2.00

Men 65-69 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Rysdon, Jon C                  65  RMST    1:12.00     1:11.89    9.00
                35.35     1:11.89(36.54)
  5  Paulson, Laurence W            68  RMST    1:33.57     1:36.23    4.00
                47.94     1:36.23(48.29)

Men 65-69 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Rysdon, Jon C                  65  RMST    2:40.00     2:37.81    9.00
                36.77     1:16.84(40.07)    1:57.70(40.86)    2:37.81(40.11)
  3  Paulson, Laurence W            68  RMST    3:18.67     3:30.07    6.00
                49.12     1:42.24(53.12)    2:37.96(55.72)    3:30.07(52.11)

Men 65-69 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Paulson, Laurence W            68  RMST    4:13.27     4:21.65    5.00
                58.47   2:05.56(1:07.09)  3:15.29(1:09.73)  4:21.65(1:06.36)

Men 65-69 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Rysdon, Jon C                  65  RMST      35.00       33.17    5.00
  5  Paulson, Laurence W            68  RMST      38.14       39.52    4.00

Men 65-69 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Paulson, Laurence W            68  RMST    1:32.00     1:38.92    7.00
                44.92     1:38.92(54.00)

Men 65-69 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Rysdon, Jon C                  65  RMST    3:20.00     3:16.83    9.00
                41.15     1:28.84(47.69)    2:23.14(54.30)    3:16.83(53.69)
  2  Paulson, Laurence W            68  RMST    3:30.67     3:48.83    7.00
                45.84     1:45.69(59.85)  2:49.97(1:04.28)    3:48.83(58.86)

Men 65-69 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Paulson, Laurence W            68  RMST    1:34.03     1:38.14    5.00
                42.50     1:38.14(55.64)

Men 65-69 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Rysdon, Jon C                  65  RMST    2:55.00     2:58.32    6.00
                38.89     1:22.66(43.77)    2:18.98(56.32)    2:58.32(39.34)
  4  Paulson, Laurence W            68  RMST    3:22.50     3:35.29    5.00
                44.50     1:38.18(53.68)  2:47.45(1:09.27)    3:35.29(47.84)

Men 65-69 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Rysdon, Jon C                  65  RMST    6:20.00     6:12.50    9.00
                37.55     1:23.94(46.39)    2:10.29(46.35)    2:56.70(46.41)
        3:54.21(57.51)    4:51.28(57.07)    5:33.18(41.90)    6:12.50(39.32)
  2  Paulson, Laurence W            68  RMST    7:27.81     7:41.47    7.00
                49.06     1:47.69(58.63)    2:43.30(55.61)    3:40.79(57.49)
      4:53.25(1:12.46)  6:04.76(1:11.51)    6:55.96(51.20)    7:41.47(45.51)

Men 70-74 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Snowhite, Larry S              70  RMST    2:20.00     1:32.87    2.00
                41.53     1:32.87(51.34)

Men 70-74 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Snowhite, Larry S              70  RMST    5:00.00     3:15.13    4.00
                43.11     1:32.30(49.19)    2:24.59(52.29)    3:15.13(50.54)

Men 70-74 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Snowhite, Larry S              70  RMST   20:20.00     9:10.83    5.00
                50.37     1:41.38(51.01)    2:39.58(58.20)    3:39.55(59.97)
        4:35.94(56.39)    5:32.55(56.61)    6:28.39(55.84)    7:23.77(55.38)
        8:18.06(54.29)    9:10.83(52.77)

Men 70-74 1650 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Snowhite, Larry S              70  RMST   30:30.00    29:55.20    9.00
                46.24                                       3:22.41(2:36.17)
                                                                            
      8:53.34(5:30.93)                                     10:44.55(1:51.21)
       11:41.05(56.50)   12:38.03(56.98)   13:32.58(54.55)   14:27.87(55.29)
       15:21.82(53.95)   16:18.38(56.56)   17:14.80(56.42)   18:10.62(55.82)
       19:06.90(56.28)   20:00.24(53.34)   20:53.98(53.74)   21:47.61(53.63)
       22:41.95(54.34)   23:34.29(52.34)   24:27.51(53.22)   25:23.06(55.55)
       26:20.72(57.66)   27:16.55(55.83)   28:09.16(52.61)   29:03.67(54.51)
       29:55.20(51.53)

Men 75-79 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Pilette, Sterling              75  RMST    1:28.00     1:25.85    7.00
                41.68     1:25.85(44.17)
  3  Nobbe, Nick                    78  RMST    1:38.00     1:43.32    6.00
                48.77     1:43.32(54.55)

Men 75-79 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Pilette, Sterling              75  RMST      50.00       48.96    6.00

Men 80-84 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Gerson, Gordon M               80  RMST      57.59     1:02.39    9.00

Men 80-84 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Gerson, Gordon M               80  RMST    3:15.58     2:27.68    9.00
              1:10.72   2:27.68(1:16.96)

Men 80-84 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Gerson, Gordon M               80  RMST    4:44.18     5:17.64    9.00
              1:14.79   2:35.29(1:20.50)  3:58.38(1:23.09)  5:17.64(1:19.26)

Men 80-84 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Gerson, Gordon M               80  RMST    1:38.02     1:17.21    9.00

Men 80-84 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Gerson, Gordon M               80  RMST    3:31.33     3:00.69    9.00
                 0.00   3:00.69(3:00.69)

Men 80-84 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Gerson, Gordon M               80  RMST    7:23.58     6:31.54    9.00
              1:25.87   3:10.92(1:45.05)  4:54.09(1:43.17)  6:31.54(1:37.45)


Relay Results [Women | Men]

Women 25+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  RMST "A"                                   2:12.12     2:37.26    4.00
     1) Manheim, Lucy M F74              2) Nelson, Tanja F47                
     3) Moyer, Michelle A F54            4) Trainor, Gabriela F31            

Women 25+ 400 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  RMST "B"                                   5:20.20     6:06.08   12.00
     1) Flynn, Merri F57                 2) Trainor, Gabriela F31            
     3) Li, Eileen F56                   4) Manheim, Lucy M F74              

Women 25+ 800 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  RMST "A"                                  10:10.10    10:29.83   14.00
     1) Moyer, Michelle A F54            
     2) Flynn, Merri F57                 
     3) Kirwan, Denise F65               
     4) Trainor, Gabriela F31            

Women 25+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  RMST "B"                                   2:45.45     2:57.91    2.00
     1) Manheim, Lucy M F74              2) Flynn, Merri F57                 
     3) Trainor, Gabriela F31            4) Li, Eileen F56                   

Women 35+ 400 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  RMST "A"                                   4:15.15     4:15.96   18.00
     1) Shapiro, Margaret S F40          2) Bass, Amy H F46                  
     3) Groves, Lisa J F52               4) Brightwell, Kim M F57            

Women 35+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  RMST "A"                                   2:10.10     2:11.97   14.00
     1) Brightwell, Kim M F57            2) Groves, Lisa J F52               
     3) Bass, Amy H F46                  4) Shapiro, Margaret S F40          

Women 45+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  RMST "B"                                   2:02.02     1:57.77   18.00
     1) Brightwell, Kim M F57            2) Dawson, Mandy F54                
     3) Groves, Lisa J F52               4) McNamara, Beth S F51             

Women 45+ 400 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  RMST "C"                                   4:46.46     4:49.58   14.00
     1) Kirwan, Denise F65               2) Dawson, Mandy F54                
     3) Moyer, Michelle A F54            4) McNamara, Beth S F51             

Women 45+ 800 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  RMST "B"                                   9:45.45    10:11.35   14.00
     1) Brightwell, Kim M F57            
     2) Dawson, Mandy F54                
     3) Groves, Lisa J F52               
     4) McNamara, Beth S F51             

Women 45+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  RMST "C"                                   2:35.35     2:33.84   14.00
     1) Kirwan, Denise F65               2) Dawson, Mandy F54                
     3) Moyer, Michelle A F54            4) McNamara, Beth S F51             

Men 18+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  RMST "C"                                   1:52.52     1:42.65   18.00
     1) Baldwin, Craig M M42             2) Gwilliam, Glenn M38              
     3) Scott, Clint M42                 4) Van Ness, Jacob M21              

Men 18+ 400 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  RMST "C"                                   4:10.10     4:08.19   14.00
     1) Baldwin, Craig M M42             2) Wynes, Anthony G M47             
     3) Gwilliam, Glenn M38              4) Van Ness, Jacob M21              

Men 18+ 800 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  RMST "C"                                   8:55.55     8:33.00   18.00
     1) Scott, Clint M42                 
     2) Baldwin, Craig M M42             
     3) Gwilliam, Glenn M38              
     4) Van Ness, Jacob M21              

Men 18+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  RMST "C"                                   2:06.06     2:04.02   12.00
     1) Baldwin, Craig M M42             2) Van Ness, Jacob M21              
     3) Gwilliam, Glenn M38              4) Moyer, Steven N M59              

Men 45+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  RMST "A"                                   1:56.56     1:54.07   12.00
     1) Evans, Brian R M52               2) Eliot, Doug M52                  
     3) Scoggin, Sam A M56               4) Moyer, Steven N M59              

Men 45+ 400 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  RMST "B"                                   4:26.26     4:11.92   14.00
     1) Daum, Brian G M50                2) Evans, Brian R M52               
     3) Moyer, Steven N M59              4) Hong, Chun M56                   

Men 45+ 800 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  RMST "A"                                   9:31.31     9:30.16   12.00
     1) Evans, Brian R M52               
     2) Eliot, Doug M52                  
     3) Scoggin, Sam A M56               
     4) Moyer, Steven N M59              

Men 45+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  RMST "B"                                   2:05.05     2:01.70   14.00
     1) Evans, Brian R M52               2) Scoggin, Sam A M56               
     3) Eliot, Doug M52                  4) Daum, Brian G M50                

Men 65+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  RMST "A"                                   2:21.21     2:24.38   12.00
     1) Paulson, Laurence W M68          2) Pilette, Sterling M75            
     3) Rysdon, Jon C M65                4) Snowhite, Larry S M70            

Men 65+ 400 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  RMST "A"                                   6:08.08     6:52.17   12.00
     1) Gerson, Gordon M M80             2) Rysdon, Jon C M65                
     3) Paulson, Laurence W M68          4) Snowhite, Larry S M70            

Men 65+ 800 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  RMST "B"                                  11:29.29    12:47.45   14.00
     1) Rysdon, Jon C M65                
     2) Paulson, Laurence W M68          
     3) Pilette, Sterling M75            
     4) Snowhite, Larry S M70            

Men 65+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  RMST "A"                                   2:55.55     3:06.32   12.00
     1) Gerson, Gordon M M80             2) Rysdon, Jon C M65                
     3) Paulson, Laurence W M68          4) Snowhite, Larry S M70            

Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  RMST "D"                                   2:06.06     2:02.70   12.00
     1) Flynn, Merri F57                 2) Gwilliam, Glenn M38              
     3) Trainor, Gabriela F31            4) Van Ness, Jacob M21              

Mixed 18+ 400 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  RMST "D"                                   4:28.28     4:16.08   10.00
     1) Brightwell, Kim M F57            2) Trainor, Gabriela F31            
     3) Gwilliam, Glenn M38              4) Van Ness, Jacob M21              

Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  RMST "B"                                   2:27.27     2:28.08   12.00
     1) Baldwin, Craig M M42             2) Moyer, Michelle A F54            
     3) Van Ness, Jacob M21              4) Nelson, Tanja F47                

Mixed 35+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  RMST "A"                                   1:52.52     1:44.09   14.00
     1) Baldwin, Craig M M42             2) Groves, Lisa J F52               
     3) Daum, Brian G M50                4) Bass, Amy H F46                  

Mixed 35+ 400 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  RMST "C"                                   4:22.22     4:08.61   18.00
     1) Baldwin, Craig M M42             2) Dawson, Mandy F54                
     3) McNamara, Beth S F51             4) Scott, Clint M42                 

Mixed 45+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  RMST "B"                                   1:55.55     1:55.48   14.00
     1) Evans, Brian R M52               2) Dawson, Mandy F54                
     3) Eliot, Doug M52                  4) McNamara, Beth S F51             
  3  RMST "C"                                   2:14.14     2:19.33   12.00
     1) Moyer, Michelle A F54            2) Hong, Chun M56                   
     3) Li, Eileen F56                   4) Wynes, Anthony G M47             

Mixed 45+ 400 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  RMST "A"                                   4:44.44     4:42.94   14.00
     1) Evans, Brian R M52               2) Flynn, Merri F57                 
     3) Moyer, Michelle A F54            4) Moyer, Steven N M59              

Mixed 45+ 800 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  RMST "B"                                   9:51.51     9:38.44   18.00
     1) Dawson, Mandy F54                
     2) Bass, Amy H F46                  
     3) Evans, Brian R M52               
     4) Eliot, Doug M52                  
  2  RMST "C"                                  10:51.51    10:42.66   14.00
     1) Moyer, Michelle A F54            
     2) McNamara, Beth S F51             
     3) Wynes, Anthony G M47             
     4) Hong, Chun M56                   

Mixed 45+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  RMST "A"                                   2:32.32     2:23.47   12.00
     1) Groves, Lisa J F52               2) McNamara, Beth S F51             
     3) Eliot, Doug M52                  4) Moyer, Steven N M59              

Mixed 55+ 800 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  RMST "A"                                  10:28.28    10:37.16   14.00
     1) Brightwell, Kim M F57            
     2) Flynn, Merri F57                 
     3) Rysdon, Jon C M65                
     4) Scoggin, Sam A M56               

Mixed 65+ 400 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  RMST "B"                                   5:33.33     5:37.01   18.00
     1) Kirwan, Denise F65               2) Manheim, Lucy M F74              
     3) Rysdon, Jon C M65                4) Snowhite, Larry S M70            

Mixed 65+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  RMST "C"                                   2:57.57     3:12.61   14.00
     1) Manheim, Lucy M F74              2) Kirwan, Denise F65               
     3) Pilette, Sterling M75            4) Nobbe, Nick M78                  

Mixed 65+ 400 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  RMST "A"                                   6:35.35     6:34.74   18.00
     1) Manheim, Lucy M F74              2) Kirwan, Denise F65               
     3) Paulson, Laurence W M68          4) Snowhite, Larry S M70            


Women | Men | Relays
Sponsor #56Sponsor #49Sponsor #14Sponsor #60Sponsor #52
Sponsor #20Sponsor #58Sponsor #25Sponsor #13Sponsor #51
Sponsor #42Sponsor #61Sponsor #43Sponsor #41Sponsor #36Sponsor #62Sponsor #59Sponsor #29