USMS Event Results Database

Search Results from 2016 Nationwide U.S. Masters Swimming Spring National Championship


Women's Results [Men | Relays]

Women 18-24 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 11  Thane, Alex                    23  MICH      27.31       26.34        

Women 18-24 50 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Thane, Alex                    23  MICH         NT       26.41        

Women 18-24 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 10  Thane, Alex                    23  MICH    2:12.76     2:06.33    1.00
                28.93     1:00.88(31.95)    1:34.18(33.30)    2:06.33(32.15)

Women 18-24 50 Yard Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Thane, Alex                    23  MICH         NT       32.61        

Women 18-24 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  Thane, Alex                    23  MICH      30.09       28.64    2.00

Women 18-24 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 15  Thane, Alex                    23  MICH    2:39.45     2:27.87        
                30.04     1:09.10(39.06)    1:53.69(44.59)    2:27.87(34.18)

Women 25-29 50 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Mayer, Meagan J                25  MICH         NT       30.35        

Women 25-29 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 24  Mayer, Meagan J                25  MICH    1:10.96     1:08.96        
                31.84     1:08.96(37.12)

Women 25-29 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 20  Mayer, Meagan J                25  MICH    1:26.72     1:23.37        
                39.22     1:23.37(44.15)

Women 25-29 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 23  Mayer, Meagan J                25  MICH      34.50       34.05        

Women 30-34 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Linn, Jennifer                 31  MICH      40.35          NS        

Women 30-34 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Linn, Jennifer                 31  MICH    1:27.82          NS        

Women 30-34 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Linn, Jennifer                 31  MICH    2:59.76          NS        

Women 35-39 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 20  Nathan, Anna J                 35  MICH      30.34       27.95        

Women 35-39 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 19  Nathan, Anna J                 35  MICH    1:08.38     1:03.73        
                30.25     1:03.73(33.48)

Women 35-39 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 13  Nathan, Anna J                 35  MICH      33.18       30.46        

Women 55-59 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Brown, Denise H                56  MICH    6:05.51     6:01.90    8.00
                33.21     1:08.60(35.39)    1:44.42(35.82)    2:21.17(36.75)
        2:58.21(37.04)    3:35.26(37.05)    4:12.27(37.01)    4:49.20(36.93)
        5:26.01(36.81)    6:01.90(35.89)

Women 55-59 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Brown, Denise H                56  MICH   12:26.35    12:18.57    7.00
                33.24     1:08.39(35.15)    1:44.73(36.34)    2:21.37(36.64)
        2:58.61(37.24)    3:36.62(38.01)    4:14.16(37.54)    4:51.99(37.83)
        5:29.78(37.79)    6:07.57(37.79)    6:44.94(37.37)    7:22.45(37.51)
        7:59.93(37.48)    8:37.26(37.33)    9:14.88(37.62)    9:51.96(37.08)
       10:28.75(36.79)   11:05.83(37.08)   11:42.69(36.86)   12:18.57(35.88)

Women 55-59 1650 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Brown, Denise H                56  MICH   21:29.67    20:45.35    6.00
                33.98     1:10.58(36.60)    1:48.22(37.64)    2:26.00(37.78)
        3:04.04(38.04)    3:41.97(37.93)    4:20.22(38.25)    4:58.41(38.19)
        5:36.26(37.85)    6:14.78(38.52)    6:53.00(38.22)    7:31.45(38.45)
        8:09.58(38.13)    8:47.99(38.41)    9:26.45(38.46)   10:05.04(38.59)
       10:43.62(38.58)   11:21.92(38.30)   12:00.32(38.40)   12:38.36(38.04)
       13:16.45(38.09)   13:54.29(37.84)   14:32.35(38.06)   15:10.08(37.73)
       15:47.97(37.89)   16:25.28(37.31)   17:02.90(37.62)   17:40.92(38.02)
       18:18.50(37.58)   18:55.96(37.46)   19:33.21(37.25)   20:09.97(36.76)
       20:45.35(35.38)

Women 55-59 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Brown, Denise H                56  MICH    2:37.93     2:37.56    6.00
                37.64     1:17.36(39.72)    1:57.99(40.63)    2:37.56(39.57)

Women 55-59 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Brown, Denise H                56  MICH    2:43.89     2:46.91    8.00
                36.76     1:18.17(41.41)    2:02.44(44.27)    2:46.91(44.47)

Women 55-59 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Brown, Denise H                56  MICH    5:41.56     5:38.75    9.00
                35.84     1:16.42(40.58)    1:58.86(42.44)    2:41.45(42.59)
        3:31.86(50.41)    4:23.83(51.97)    5:01.83(38.00)    5:38.75(36.92)

Women 60-64 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 15  Kaguni, Laurie S               63  MICH      40.26       41.80        

Women 60-64 50 Yard Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Kaguni, Laurie S               63  MICH         NT       42.03        
---  Kaguni, Laurie S               63  MICH         NT       42.49        

Women 60-64 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 10  Steil, Tamara R                61  MICH      40.54       41.17    1.00

Women 60-64 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 10  Steil, Tamara R                61  MICH    1:28.74     1:30.89    1.00
                43.13     1:30.89(47.76)

Women 60-64 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  Steil, Tamara R                61  MICH    3:14.68     3:16.31    3.00
                44.15     1:33.73(49.58)    2:25.17(51.44)    3:16.31(51.14)

Women 60-64 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 10  Kaguni, Laurie S               63  MICH      38.78       42.07    1.00

Women 60-64 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 10  Steil, Tamara R                61  MICH    1:28.69     1:32.39    1.00
                41.55     1:32.39(50.84)
 12  Kaguni, Laurie S               63  MICH    1:32.40     1:41.97        
                42.72     1:41.97(59.25)

Women 60-64 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 10  Steil, Tamara R                61  MICH    3:22.56     3:28.67    1.00
                46.58     1:38.55(51.97)    2:33.35(54.80)    3:28.67(55.32)
 14  Kaguni, Laurie S               63  MICH    3:31.60     3:49.76        
                46.66     1:45.93(59.27)  2:46.72(1:00.79)  3:49.76(1:03.04)

Women 60-64 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 16  Kaguni, Laurie S               63  MICH    3:17.90     3:27.40        
                45.68     1:38.43(52.75)  2:40.58(1:02.15)    3:27.40(46.82)

Women 60-64 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  Steil, Tamara R                61  MICH    6:40.63     6:39.25    2.00
                46.55     1:38.32(51.77)    2:34.20(55.88)    3:29.36(55.16)
        4:19.14(49.78)    5:10.51(51.37)    5:56.62(46.11)    6:39.25(42.63)
 12  Kaguni, Laurie S               63  MICH    7:10.18     7:27.39        
                47.48     1:45.79(58.31)    2:45.30(59.51)    3:42.72(57.42)
      4:45.01(1:02.29)  5:47.39(1:02.38)    6:38.45(51.06)    7:27.39(48.94)

Women 65-69 50 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Nathan, Laura B                67  MICH         NT       43.04        

Women 65-69 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 12  Nathan, Laura B                67  MICH    1:38.01     1:37.88        
                47.26     1:37.88(50.62)

Women 65-69 100 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Guthrie, Sally K               66  MICH         NT     1:09.50        

Women 65-69 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Guthrie, Sally K               66  MICH    2:32.65     2:32.52    8.00
                34.93     1:13.54(38.61)    1:53.29(39.75)    2:32.52(39.23)
 11  Nathan, Laura B                67  MICH    3:23.08     3:29.47        
                49.49     1:42.01(52.52)    2:36.26(54.25)    3:29.47(53.21)

Women 65-69 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Guthrie, Sally K               66  MICH    7:13.51     7:00.92    7.00
                36.16     1:16.58(40.42)    1:57.60(41.02)    2:39.08(41.48)
        3:21.06(41.98)    4:03.72(42.66)    4:46.89(43.17)    5:31.85(44.96)
        6:16.28(44.43)    7:00.92(44.64)
 15  Nathan, Laura B                67  MICH    9:00.42     9:39.18        
                49.62     1:42.97(53.35)    2:37.70(54.73)    3:32.43(54.73)
        4:28.79(56.36)    5:27.11(58.32)    6:25.33(58.22)  7:28.70(1:03.37)
      8:34.59(1:05.89)  9:39.18(1:04.59)

Women 65-69 1650 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 10  Nathan, Laura B                67  MICH   29:28.90    30:16.20    1.00
                51.08     1:44.20(53.12)    2:37.79(53.59)    3:32.32(54.53)
        4:26.17(53.85)    5:20.26(54.09)    6:14.27(54.01)    7:08.54(54.27)
        8:03.67(55.13)    8:58.38(54.71)    9:53.46(55.08)   10:48.02(54.56)
       11:42.88(54.86)   12:38.19(55.31)   13:33.80(55.61)   14:29.08(55.28)
       15:24.17(55.09)   16:19.51(55.34)   17:14.36(54.85)   18:09.33(54.97)
       19:04.02(54.69)   19:59.70(55.68)   20:56.22(56.52)   21:51.57(55.35)
       22:46.44(54.87)   23:41.91(55.47)   24:38.23(56.32)   25:34.32(56.09)
       26:31.22(56.90)   27:27.42(56.20)   28:23.58(56.16)   29:20.11(56.53)
       30:16.20(56.09)

Women 65-69 50 Yard Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Guthrie, Sally K               66  MICH         NT     1:16.10        

Women 65-69 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Guthrie, Sally K               66  MICH    1:27.17     1:24.74    5.00
                41.24     1:24.74(43.50)

Women 65-69 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Guthrie, Sally K               66  MICH    1:24.13     1:23.54    9.00
                39.82     1:23.54(43.72)

Women 65-69 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Guthrie, Sally K               66  MICH    3:15.73     3:20.15    9.00
                41.24     1:28.56(47.32)    2:22.93(54.37)    3:20.15(57.22)

Women 65-69 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Guthrie, Sally K               66  MICH    3:09.82     3:05.58    8.00
                41.83     1:29.32(47.49)    2:24.33(55.01)    3:05.58(41.25)


Men's Results [Women | Relays]

Men 18-24 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 16  Ksebati, Fares                 24  MICH      22.99       22.20        
 17  Conner, Herman E               22  MICH      23.10       22.22        

Men 18-24 50 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Conner, Herman E               22  MICH         NT       21.95        

Men 18-24 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Ksebati, Fares                 24  MICH      27.99       27.07    6.00

Men 18-24 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Ksebati, Fares                 24  MICH    1:00.99     1:00.10    4.00
                28.33     1:00.10(31.77)
---  Conner, Herman E               22  MICH    1:03.16          NS        

Men 18-24 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Ksebati, Fares                 24  MICH    2:14.99     2:13.33    9.00
                29.72     1:04.07(34.35)    1:38.44(34.37)    2:13.33(34.89)

Men 18-24 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Conner, Herman E               22  MICH      24.20       24.08    4.00
 11  Ksebati, Fares                 24  MICH      25.49       24.71        

Men 18-24 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 10  Conner, Herman E               22  MICH      54.80       52.93    1.00
                23.88       52.93(29.05)

Men 18-24 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 13  Ksebati, Fares                 24  MICH      57.99       55.92        
                 0.00       55.92(55.92)

Men 35-39 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Doak, Kevin                    35  MICH      21.85       21.50    8.00
 11  Asti, Trevor                   38  MICH      22.84       22.53        

Men 35-39 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Doak, Kevin                    35  MICH      47.50       47.27   11.00
                22.37       47.27(24.90)
 10  Asti, Trevor                   38  MICH      51.07       49.75    1.00
                23.41       49.75(26.34)

Men 35-39 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 11  Mitchell, Ayinde               36  MICH    1:52.12     1:56.18        
                27.18       56.39(29.21)    1:26.45(30.06)    1:56.18(29.73)

Men 35-39 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Doak, Kevin                    35  MICH      23.78       23.36   11.00
  5  Asti, Trevor                   38  MICH      26.64       25.92    6.00

Men 35-39 50 Yard Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Doak, Kevin                    35  MICH         NT       23.23        
---  Doak, Kevin                    35  MICH         NT       23.89        

Men 35-39 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Doak, Kevin                    35  MICH      51.68       50.62   11.00
                24.29       50.62(26.33)

Men 35-39 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Asti, Trevor                   38  MICH      29.33       28.56    4.00

Men 35-39 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Doak, Kevin                    35  MICH      22.85       22.53   11.00
  6  Mitchell, Ayinde               36  MICH      24.90       24.54    5.00
  8  Asti, Trevor                   38  MICH      26.02       25.23    3.00

Men 35-39 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Doak, Kevin                    35  MICH      50.87       50.40   11.00
                22.80       50.40(27.60)
  3  Mitchell, Ayinde               36  MICH      54.28       54.00    8.00
                25.14       54.00(28.86)

Men 35-39 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Mitchell, Ayinde               36  MICH    2:00.36          DQ        
                29.15     1:02.07(32.92)    1:36.78(34.71)                  

Men 35-39 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  Asti, Trevor                   38  MICH      59.70       57.59    1.50
                26.28       57.59(31.31)

Men 40-44 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  West, Matthew R                41  MICH      56.38          NS        

Men 45-49 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 19  Bailey, Jeff M                 49  MICH      23.77       23.41        

Men 45-49 50 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Bailey, Jeff M                 49  MICH         NT       23.39        

Men 45-49 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 11  Bailey, Jeff M                 49  MICH      52.07       50.93        
                24.01       50.93(26.92)

Men 45-49 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 11  Bailey, Jeff M                 49  MICH    1:58.12     1:54.40        
                26.38       55.26(28.88)    1:25.06(29.80)    1:54.40(29.34)

Men 45-49 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 12  Bailey, Jeff M                 49  MICH    5:27.84     5:20.17        
                27.73       58.79(31.06)    1:30.89(32.10)    2:03.57(32.68)
        2:36.80(33.23)    3:10.11(33.31)    3:43.66(33.55)    4:16.92(33.26)
        4:49.28(32.36)    5:20.17(30.89)

Men 45-49 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 30  Flynn, John G                  48  MICH      39.75       38.61        

Men 45-49 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 18  Flynn, John G                  48  MICH    3:27.57     3:21.43        
                41.95     1:32.38(50.43)    2:27.22(54.84)    3:21.43(54.21)

Men 45-49 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 15  Bailey, Jeff M                 49  MICH      26.51       25.72        

Men 45-49 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 20  Bailey, Jeff M                 49  MICH      59.46       58.62        
                25.94       58.62(32.68)

Men 50-54 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  Christensen, Kurt A            50  MICH      23.52       23.49    3.00
 40  Graham, Paul                   50  MICH      25.39       26.18        
 44  St. Germain, Eric M            53  MICH      25.78       27.28        
---  Izzi, James A                  54  MICH      30.54          NS        

Men 50-54 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 12  Christensen, Kurt A            50  MICH      52.73       52.08        
                24.54       52.08(27.54)
 43  Graham, Paul                   50  MICH      59.99       58.91        
                27.72       58.91(31.19)
 51  St. Germain, Eric M            53  MICH      58.53     1:01.57        
                29.19     1:01.57(32.38)

Men 50-54 100 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Christensen, Kurt A            50  MICH         NT       52.21        

Men 50-54 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 30  St. Germain, Eric M            53  MICH    2:05.61     2:19.67        
                30.43     1:05.13(34.70)    1:42.96(37.83)    2:19.67(36.71)

Men 50-54 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 21  St. Germain, Eric M            53  MICH    5:40.27     6:23.69        
                32.82     1:10.84(38.02)    1:50.03(39.19)    2:30.03(40.00)
        3:09.49(39.46)    3:49.23(39.74)    4:28.54(39.31)    5:08.42(39.88)
        5:47.00(38.58)    6:23.69(36.69)

Men 50-54 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 10  Christensen, Kurt A            50  MICH      28.58       28.47    1.00

Men 50-54 50 Yard Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Christensen, Kurt A            50  MICH         NT       28.10        

Men 50-54 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 12  Christensen, Kurt A            50  MICH    1:02.30     1:00.52        
                29.74     1:00.52(30.78)

Men 50-54 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Graham, Paul                   50  MICH      37.18          NS        

Men 50-54 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 11  Christensen, Kurt A            50  MICH      25.51       25.60        

Men 50-54 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Izzi, James A                  54  MICH    1:19.96          NS        

Men 50-54 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 11  Christensen, Kurt A            50  MICH    1:01.14       59.23        
                26.87       59.23(32.36)
---  Izzi, James A                  54  MICH    1:17.80          NS        

Men 55-59 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 48  Weiss, Patrick J               56  MICH      31.52       30.41        

Men 55-59 50 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Weiss, Patrick J               56  MICH         NT       31.06        

Men 55-59 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 53  Weiss, Patrick J               56  MICH    1:12.78     1:12.10        
                33.55     1:12.10(38.55)

Men 55-59 100 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Weiss, Patrick J               56  MICH         NT     1:13.91        

Men 55-59 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 36  Weiss, Patrick J               56  MICH      53.84       50.98        

Men 60-64 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  Toth, Dennis J                 61  MICH      24.92       25.24    2.00

Men 60-64 50 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Parker, Randy J                61  MICH         NT       26.58        

Men 60-64 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 12  Toth, Dennis J                 61  MICH      55.50       56.37        
                27.17       56.37(29.20)
 43  Rossbach, Robert               64  MICH    1:20.00     1:15.93        
                35.69     1:15.93(40.24)

Men 60-64 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  Toth, Dennis J                 61  MICH    2:09.00     2:08.61    3.00
                30.20     1:02.33(32.13)    1:35.40(33.07)    2:08.61(33.21)
 16  Thompson, Frank L              64  MICH    2:16.55     2:25.64        
                33.94     1:10.95(37.01)    1:48.96(38.01)    2:25.64(36.68)

Men 60-64 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 16  Thompson, Frank L              64  MICH    6:15.00     6:44.06        
                35.21     1:15.16(39.95)    1:56.97(41.81)    2:38.61(41.64)
        3:20.43(41.82)    4:03.12(42.69)    4:45.79(42.67)    5:27.65(41.86)
        6:07.29(39.64)    6:44.06(36.77)

Men 60-64 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  Thompson, Frank L              64  MICH   13:00.00    13:44.59    3.00
                36.40     1:16.24(39.84)    1:57.02(40.78)    2:38.59(41.57)
        3:20.17(41.58)    4:02.01(41.84)    4:43.49(41.48)    5:25.23(41.74)
        6:07.10(41.87)    6:49.28(42.18)    7:31.59(42.31)    8:14.00(42.41)
        8:56.86(42.86)    9:38.50(41.64)   10:20.45(41.95)   11:02.14(41.69)
       11:43.91(41.77)   12:25.29(41.38)   13:06.26(40.97)   13:44.59(38.33)

Men 60-64 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Thompson, Frank L              64  MICH      34.00          NS        

Men 60-64 50 Yard Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Thompson, Frank L              64  MICH         NT       34.18        

Men 60-64 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 18  Thompson, Frank L              64  MICH    1:15.42     1:17.07        
                38.19     1:17.07(38.88)
 23  Rossbach, Robert               64  MICH    1:42.00     1:35.05        
                47.00     1:35.05(48.05)

Men 60-64 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 13  Thompson, Frank L              64  MICH    2:38.47     2:41.49        
                39.07     1:20.87(41.80)    2:02.53(41.66)    2:41.49(38.96)
 20  Forgione, David J              61  MICH    4:47.17     4:41.58        
              1:05.21   2:18.56(1:13.35)  3:33.67(1:15.11)  4:41.58(1:07.91)

Men 60-64 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Parker, Randy J                61  MICH      30.00       29.59    8.00
 10  Toth, Dennis J                 61  MICH      32.60       32.66    1.00

Men 60-64 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Parker, Randy J                61  MICH    1:06.05     1:04.18    9.00
                30.44     1:04.18(33.74)
 13  Toth, Dennis J                 61  MICH    1:13.50     1:15.94        
                34.74     1:15.94(41.20)

Men 60-64 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Parker, Randy J                61  MICH    2:33.34     2:27.98    9.00
                32.25     1:09.39(37.14)    1:48.23(38.84)    2:27.98(39.75)

Men 60-64 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 14  Forgione, David J              61  MICH    6:25.67     5:28.16        
                 0.00                     4:04.12(4:04.12)  5:28.16(1:24.04)

Men 60-64 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 16  Toth, Dennis J                 61  MICH    1:10.00     1:08.86        
                32.67     1:08.86(36.19)
 27  Rossbach, Robert               64  MICH    1:44.00     1:31.15        
                45.89     1:31.15(45.26)

Men 60-64 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 12  Forgione, David J              61  MICH   10:00.00     9:59.25        
                 0.00   2:32.92(2:32.92)  3:50.75(1:17.83)  5:04.00(1:13.25)
      6:34.57(1:30.57)                    8:04.06(1:29.49)  9:59.25(1:55.19)

Men 65-69 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 12  Palmer, Bill S                 65  MICH      28.71       27.65        
 25  Revenaugh, Kelly C             65  MICH      30.65       30.28        
 29  Mehnert, Erich C               67  MICH      34.56       35.08        

Men 65-69 50 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Day, Lawrence J                65  MICH         NT       26.15        
---  Day, Lawrence J                65  MICH         NT       26.16        

Men 65-69 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 24  Revenaugh, Kelly C             65  MICH    1:11.67     1:11.46        
                32.73     1:11.46(38.73)
 26  Mehnert, Erich C               67  MICH    1:18.97     1:21.25        
                38.34     1:21.25(42.91)

Men 65-69 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  Revenaugh, Kelly C             65  MICH      34.32       35.52    3.00
 11  Palmer, Bill S                 65  MICH      35.47       36.48        

Men 65-69 50 Yard Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Revenaugh, Kelly C             65  MICH         NT       35.67        

Men 65-69 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 12  Revenaugh, Kelly C             65  MICH    1:17.18     1:18.84        
                38.22     1:18.84(40.62)

Men 65-69 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 10  Revenaugh, Kelly C             65  MICH    2:59.55     2:58.38    1.00
                40.80     1:26.11(45.31)    2:13.51(47.40)    2:58.38(44.87)

Men 65-69 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 11  Palmer, Bill S                 65  MICH      38.78       37.44        

Men 65-69 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Day, Lawrence J                65  MICH      27.80       26.67   11.00
 11  Palmer, Bill S                 65  MICH      32.25       32.38        

Men 65-69 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Day, Lawrence J                65  MICH    1:01.80       59.99   11.00
                28.28       59.99(31.71)
  8  Palmer, Bill S                 65  MICH    1:23.12     1:25.11    3.00
                40.06     1:25.11(45.05)

Men 65-69 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Day, Lawrence J                65  MICH    2:18.25     2:13.55   11.00
                30.88     1:04.95(34.07)    1:39.09(34.14)    2:13.55(34.46)

Men 65-69 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Day, Lawrence J                65  MICH    1:09.20     1:02.37   11.00
                28.88     1:02.37(33.49)
  9  Palmer, Bill S                 65  MICH    1:17.66     1:12.85    2.00
                34.13     1:12.85(38.72)

Men 65-69 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Day, Lawrence J                65  MICH    2:28.70     2:16.17   11.00
                28.90     1:04.33(35.43)    1:43.61(39.28)    2:16.17(32.56)

Men 65-69 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Day, Lawrence J                65  MICH    5:08.84     4:56.46   11.00
                32.49     1:07.83(35.34)    1:47.34(39.51)    2:25.48(38.14)
        3:07.61(42.13)    3:49.90(42.29)    4:24.20(34.30)    4:56.46(32.26)

Men 75-79 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Charlton, Allan                79  MICH      33.50          NS        

Men 75-79 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Charlton, Allan                79  MICH    1:22.50          NS        

Men 75-79 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Charlton, Allan                79  MICH      36.50          NS        

Men 75-79 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Charlton, Allan                79  MICH    1:25.00          NS        

Men 75-79 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Cody, Frank J                  75  MICH    1:45.98          NS        

Men 75-79 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Cody, Frank J                  75  MICH    3:45.00          NS        

Men 75-79 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Cody, Frank J                  75  MICH    1:42.71          NS        

Men 75-79 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Cody, Frank J                  75  MICH    4:00.00          NS        

Men 75-79 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Cody, Frank J                  75  MICH    3:42.82          NS        


Relay Results [Women | Men]

Women 18+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 12  MICH "A"                                   2:00.00     1:55.98        
     1) Thane, Alex F23                  2) Mayer, Meagan J F25              
     3) Guthrie, Sally K F66             4) Nathan, Anna J F35               

Women 18+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  MICH "A"                                   2:12.00     2:11.43    6.00
     1) Guthrie, Sally K F66             2) Mayer, Meagan J F25              
     3) Thane, Alex F23                  4) Nathan, Anna J F35               

Women 55+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 12  MICH "A"                                   2:20.00     2:26.27        
     1) Nathan, Laura B F67              2) Steil, Tamara R F61              
     3) Kaguni, Laurie S F63             4) Brown, Denise H F56              

Women 55+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 11  MICH "A"                                   2:28.00     2:42.07        
     1) Kaguni, Laurie S F63             2) Steil, Tamara R F61              
     3) Brown, Denise H F56              4) Nathan, Laura B F67              

Men 18+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  MICH "A"                                   1:30.00     1:26.66   14.00
     1) Conner, Herman E M22             2) Ksebati, Fares M24               
     3) Mitchell, Ayinde M36             4) Asti, Trevor M38                 

Men 18+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  MICH "A"                                   1:40.00     1:35.28   14.00
     1) Doak, Kevin M35                  2) Ksebati, Fares M24               
     3) Conner, Herman E M22             4) Mitchell, Ayinde M36             

Men 35+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 10  MICH "A"                                   1:48.00     1:49.06    2.00
     1) Christensen, Kurt A M50          2) Asti, Trevor M38                 
     3) Bailey, Jeff M M49               4) St. Germain, Eric M M53          

Men 45+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 17  MICH "A"                                   1:36.00     1:38.83        
     1) Bailey, Jeff M M49               2) Graham, Paul M50                 
     3) St. Germain, Eric M M53          4) Christensen, Kurt A M50          

Men 55+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 14  MICH "A"                                   1:51.00     1:56.34        
     1) Weiss, Patrick J M56             2) Toth, Dennis J M61               
     3) Parker, Randy J M61              4) Rossbach, Robert M64             

Men 55+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  MICH "A"                                   1:52.00     1:56.10   10.00
     1) Thompson, Frank L M64            2) Parker, Randy J M61              
     3) Day, Lawrence J M65              4) Toth, Dennis J M61               

Men 65+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  MICH "A"                                   2:00.00     2:01.04   12.00
     1) Day, Lawrence J M65              2) Palmer, Bill S M65               
     3) Revenaugh, Kelly C M65           4) Mehnert, Erich C M67             

Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 13  MICH "A"                                   1:44.00     1:41.20        
     1) Mayer, Meagan J F25              2) Ksebati, Fares M24               
     3) Nathan, Anna J F35               4) Asti, Trevor M38                 

Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 19  MICH "A"                                   2:00.00     1:56.31        
     1) Thane, Alex F23                  2) Mayer, Meagan J F25              
     3) Conner, Herman E M22             4) Ksebati, Fares M24               

Mixed 25+ 400 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 16  MICH "A"                                   4:00.00     3:56.76        
     1) Christensen, Kurt A M50          2) Mayer, Meagan J F25              
     3) Brown, Denise H F56              4) Bailey, Jeff M M49               

Mixed 35+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 10  MICH "A"                                   2:02.00     1:57.13    2.00
     1) Doak, Kevin M35                  2) Steil, Tamara R F61              
     3) Nathan, Anna J F35               4) Asti, Trevor M38                 

Mixed 55+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 20  MICH "A"                                   1:56.00     2:05.26        
     1) Parker, Randy J M61              2) Steil, Tamara R F61              
     3) Kaguni, Laurie S F63             4) Toth, Dennis J M61               

Mixed 55+ 400 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 13  MICH "A"                                   4:20.00     4:57.05        
     1) Weiss, Patrick J M56             2) Steil, Tamara R F61              
     3) Kaguni, Laurie S F63             4) Toth, Dennis J M61               

Mixed 55+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 16  MICH "A"                                   2:15.00     2:15.29        
     1) Kaguni, Laurie S F63             2) Parker, Randy J M61              
     3) Brown, Denise H F56              4) Toth, Dennis J M61               

Mixed 65+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  MICH "A"                                   2:09.00     2:06.69   12.00
     1) Day, Lawrence J M65              2) Guthrie, Sally K F66             
     3) Nathan, Laura B F67              4) Palmer, Bill S M65               

Mixed 65+ 400 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  MICH "A"                                   4:30.00     4:51.09   16.00
     1) Guthrie, Sally K F66             2) Palmer, Bill S M65               
     3) Nathan, Laura B F67              4) Day, Lawrence J M65              

Mixed 65+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  MICH "A"                                   2:27.00     2:29.57   12.00
     1) Revenaugh, Kelly C M65           2) Day, Lawrence J M65              
     3) Guthrie, Sally K F66             4) Nathan, Laura B F67              


Women | Men | Relays
Sponsor #52Sponsor #61Sponsor #36Sponsor #13Sponsor #41
Sponsor #62Sponsor #20Sponsor #14Sponsor #29Sponsor #59
Sponsor #25Sponsor #49Sponsor #43Sponsor #42Sponsor #60