USMS Event Results Database

Search Results from St. Nicholas SCM Invitational / Dixie Zone SCM Championship


Women's Results [Men | Relays]

Women 25-29 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lincoln, Chelsea B             28  GAJA      32.50       32.60   20.00
  2  Clarke, Emily                  25  GAJA      33.00       32.79   17.00

Women 25-29 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lincoln, Chelsea B             28  GAJA    1:09.65     1:09.68   20.00
                32.69     1:09.68(36.99)
  2  Tosh, Megan M                  29  GAJA    1:12.00     1:13.19   17.00
                34.89     1:13.19(38.30)

Women 25-29 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Letendre, Claire A             29  GAJA    2:36.23     2:35.17   20.00
                35.96     1:14.99(39.03)    1:55.08(40.09)    2:35.17(40.09)
  2  Tosh, Megan M                  29  GAJA    2:30.00     2:45.33   17.00
                37.43     1:19.67(42.24)    2:04.04(44.37)    2:45.33(41.29)
---  Lincoln, Chelsea B             28  GAJA    2:32.20          NS        

Women 25-29 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Letendre, Claire A             29  GAJA    5:27.62     5:21.13   20.00
                37.91     1:18.35(40.44)    1:58.75(40.40)    2:39.38(40.63)
        3:19.94(40.56)    4:00.78(40.84)    4:41.19(40.41)    5:21.13(39.94)
  2  Tosh, Megan M                  29  GAJA    5:00.00     5:43.53   17.00
                37.03     1:19.39(42.36)    2:02.99(43.60)    2:47.22(44.23)
        3:31.86(44.64)    4:16.46(44.60)    5:01.16(44.70)    5:43.53(42.37)

Women 25-29 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Letendre, Claire A             29  GAJA         NT    11:24.57        
  2  Tosh, Megan M                  29  GAJA         NT    12:03.97        

Women 25-29 1500 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Letendre, Claire A             29  GAJA   22:21.72    21:17.65   20.00
                37.75     1:18.88(41.13)    2:01.22(42.34)    2:43.96(42.74)
        3:26.76(42.80)    4:09.77(43.01)    4:53.10(43.33)    5:36.35(43.25)
        6:19.68(43.33)    7:03.91(44.23)    7:47.55(43.64)    8:30.92(43.37)
        9:14.04(43.12)    9:57.28(43.24)   10:41.01(43.73)   11:24.57(43.56)
       12:08.64(44.07)   12:52.26(43.62)   13:34.95(42.69)   14:17.80(42.85)
       15:00.06(42.26)   15:42.25(42.19)   16:24.87(42.62)   17:07.15(42.28)
       17:49.41(42.26)   18:31.66(42.25)   19:13.44(41.78)   19:55.23(41.79)
       20:36.79(41.56)   21:17.65(40.86)
  2  Tosh, Megan M                  29  GAJA   22:30.00    22:40.15   17.00
                39.67     1:22.38(42.71)    2:06.96(44.58)    2:52.31(45.35)
        3:37.96(45.65)    4:23.90(45.94)    5:10.40(46.50)    5:56.80(46.40)
        6:42.79(45.99)    7:29.18(46.39)    8:14.53(45.35)    9:00.91(46.38)
        9:46.32(45.41)   10:32.30(45.98)   11:17.92(45.62)   12:03.97(46.05)
       12:49.62(45.65)   13:35.54(45.92)   14:21.58(46.04)   15:07.19(45.61)
       15:53.09(45.90)   16:38.60(45.51)   17:24.14(45.54)   18:09.99(45.85)
       18:55.55(45.56)   19:41.00(45.45)   20:26.50(45.50)   21:12.16(45.66)
       21:57.93(45.77)   22:40.15(42.22)
  3  Clarke, Emily                  25  GAJA   25:00.00    23:29.84   16.00
                40.79     1:25.51(44.72)    2:11.62(46.11)    2:58.15(46.53)
        3:45.16(47.01)    4:32.47(47.31)    5:20.12(47.65)  6:54.86(1:34.74)
                          7:42.27(47.41)                    9:18.26(1:35.99)
     10:52.87(1:34.61)                     11:40.48(47.61)   12:27.66(47.18)
       13:15.87(48.21)   14:03.44(47.57)   14:51.16(47.72)   15:38.16(47.00)
     18:01.93(2:23.77) 20:23.00(2:21.07)   21:10.17(47.17)   21:57.41(47.24)
                                                             22:48.61(51.20)
                         23:29.84(41.23)

Women 25-29 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Clarke, Emily                  25  GAJA      35.00          NS        

Women 25-29 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Lincoln, Chelsea B             28  GAJA    1:25.35          NS        

Women 25-29 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lincoln, Chelsea B             28  GAJA      42.26       41.43   20.00

Women 25-29 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lincoln, Chelsea B             28  GAJA    1:28.17     1:28.72   20.00
                41.23     1:28.72(47.49)

Women 25-29 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Letendre, Claire A             29  GAJA      35.92       35.32   20.00
---  Clarke, Emily                  25  GAJA      35.00          NS        

Women 25-29 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Letendre, Claire A             29  GAJA    1:26.82     1:19.12   20.00
                36.33     1:19.12(42.79)
  2  Tosh, Megan M                  29  GAJA    1:30.00     1:31.36   17.00
                41.84     1:31.36(49.52)
---  Lincoln, Chelsea B             28  GAJA    1:17.41          NS        

Women 25-29 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lincoln, Chelsea B             28  GAJA    1:18.26     1:17.94   20.00
                36.79     1:17.94(41.15)
---  Clarke, Emily                  25  GAJA    1:15.00          NS        

Women 25-29 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lincoln, Chelsea B             28  GAJA    2:47.34     2:53.54   20.00
                36.22     1:20.29(44.07)    2:10.53(50.24)    2:53.54(43.01)
  2  Letendre, Claire A             29  GAJA    3:06.00     3:02.14   17.00
                36.69     1:20.05(43.36)  2:20.05(1:00.00)    3:02.14(42.09)

Women 30-34 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Massey, Melissa K              33  GAJA      34.00       32.12   17.00
  3  Pederson, Kari J               31  GAJA      32.87       33.98   16.00

Women 30-34 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Massey, Melissa K              33  GAJA    1:14.00     1:08.31   17.00
                32.76     1:08.31(35.55)
  3  Pederson, Kari J               31  GAJA    1:12.21     1:11.49   16.00
                34.91     1:11.49(36.58)
  5  Junker, Cheryl L               34  GAJA    1:18.00     1:15.50   14.00
                36.56     1:15.50(38.94)

Women 30-34 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Pederson, Kari J               31  GAJA    2:29.19     2:36.29   20.00
                36.54     1:16.21(39.67)    1:56.41(40.20)    2:36.29(39.88)
  2  Massey, Melissa K              33  GAJA    2:40.00     2:36.43   17.00
                37.22     1:17.20(39.98)    1:57.17(39.97)    2:36.43(39.26)

Women 30-34 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Massey, Melissa K              33  GAJA      40.00       39.22   17.00

Women 30-34 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Junker, Cheryl L               34  GAJA    1:23.00     1:25.16   17.00
                41.20     1:25.16(43.96)
  3  Pederson, Kari J               31  GAJA    1:23.86     1:27.21   16.00
                42.59     1:27.21(44.62)

Women 30-34 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Pederson, Kari J               31  GAJA    3:01.25     3:06.78   20.00
                44.40     1:31.56(47.16)    2:19.64(48.08)    3:06.78(47.14)

Women 30-34 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Massey, Melissa K              33  GAJA      40.00       39.11   17.00
  3  Pederson, Kari J               31  GAJA      45.00       43.13   16.00

Women 30-34 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Massey, Melissa K              33  GAJA    1:30.00     1:23.63   20.00
                40.36     1:23.63(43.27)
  2  Pederson, Kari J               31  GAJA    1:30.16     1:31.92   17.00
                44.64     1:31.92(47.28)

Women 30-34 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Massey, Melissa K              33  GAJA    3:10.00     3:05.35   17.00
                43.70     1:30.93(47.23)    2:18.31(47.38)    3:05.35(47.04)
  3  Pederson, Kari J               31  GAJA    3:13.13     3:13.10   16.00
                45.27     1:34.67(49.40)    2:24.30(49.63)    3:13.10(48.80)

Women 30-34 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Massey, Melissa K              33  GAJA    1:15.00     1:18.16   17.00
                38.38     1:18.16(39.78)
  3  Pederson, Kari J               31  GAJA    1:23.27     1:25.45   16.00
                41.82     1:25.45(43.63)

Women 30-34 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Massey, Melissa K              33  GAJA    3:00.00     2:55.27   17.00
                42.28     1:31.05(48.77)    2:16.84(45.79)    2:55.27(38.43)
  3  Pederson, Kari J               31  GAJA    2:54.46     2:57.70   16.00
                43.76     1:30.84(47.08)    2:19.36(48.52)    2:57.70(38.34)
---  Junker, Cheryl L               34  GAJA    2:40.00          NS        

Women 40-44 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Hughes, Carrie M               40  GAJA      31.10       31.17   16.00

Women 40-44 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Hughes, Carrie M               40  GAJA    1:10.00     1:08.48   16.00
                32.09     1:08.48(36.39)

Women 40-44 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Collett, Tracy                 44  GAJA      42.10       41.51   17.00
  3  Hughes, Carrie M               40  GAJA      42.20       43.00   16.00

Women 40-44 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Hughes, Carrie M               40  GAJA    1:32.00     1:32.39   17.00
                44.39     1:32.39(48.00)
  3  Collett, Tracy                 44  GAJA    1:33.90     1:34.79   16.00
                43.91     1:34.79(50.88)

Women 40-44 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hughes, Carrie M               40  GAJA    3:36.00     3:17.04   20.00
                46.21     1:36.92(50.71)    2:28.46(51.54)    3:17.04(48.58)
  2  Collett, Tracy                 44  GAJA    3:21.00     3:19.73   17.00
                47.27     1:38.43(51.16)    2:29.96(51.53)    3:19.73(49.77)

Women 40-44 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Hughes, Carrie M               40  GAJA      45.00          NS        

Women 40-44 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Collett, Tracy                 44  GAJA    1:21.50     1:20.24   17.00
                36.76     1:20.24(43.48)
  3  Hughes, Carrie M               40  GAJA    1:22.00     1:20.42   16.00
                37.12     1:20.42(43.30)

Women 45-49 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hurst, Kim A                   45  GAJA      32.76       31.69   20.00
  2  Kolesar, Bonnie                47  GAJA      35.00       32.65   17.00
  3  Teixeira, Mariane C            49  GAJA      32.38       33.14   16.00
---  Rogan, Pam W                   46  GAJA      30.90          NS        

Women 45-49 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Rogan, Pam W                   46  GAJA    1:08.40     1:08.53   20.00
                32.94     1:08.53(35.59)
  2  Hurst, Kim A                   45  GAJA    1:12.00     1:10.46   17.00
                34.48     1:10.46(35.98)
  3  Teixeira, Mariane C            49  GAJA    1:11.65     1:11.96   16.00
                34.07     1:11.96(37.89)
  4  Kolesar, Bonnie                47  GAJA    1:16.00     1:14.24   15.00
                35.12     1:14.24(39.12)
  7  Marable, Felicia A             49  GAJA    2:00.00     1:40.78   12.00
                48.60     1:40.78(52.18)

Women 45-49 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Rogan, Pam W                   46  GAJA    2:28.57          NS        
---  Teixeira, Mariane C            49  GAJA    2:42.76          NS        

Women 45-49 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Kolesar, Bonnie                47  GAJA      40.00       40.26   20.00
---  Vazquez, Maria E               49  GAJA      36.42          NS        

Women 45-49 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Vazquez, Maria E               49  GAJA    1:16.69     1:16.62   20.00
                37.80     1:16.62(38.82)
  2  Kolesar, Bonnie                47  GAJA    1:36.00     1:31.18   17.00
                44.18     1:31.18(47.00)

Women 45-49 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Vazquez, Maria E               49  GAJA    2:43.89     2:44.34   20.00
                38.87     1:20.29(41.42)    2:02.54(42.25)    2:44.34(41.80)

Women 45-49 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Vazquez, Maria E               49  GAJA      43.00       40.37   20.00
  2  Kolesar, Bonnie                47  GAJA      41.00       41.54   17.00

Women 45-49 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Vazquez, Maria E               49  GAJA    1:28.70     1:28.26   20.00
                41.71     1:28.26(46.55)
  2  Kolesar, Bonnie                47  GAJA    1:40.00     1:31.24   17.00
                43.10     1:31.24(48.14)

Women 45-49 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Vazquez, Maria E               49  GAJA    3:11.31     3:11.23   20.00
                43.26     1:32.11(48.85)    2:21.46(49.35)    3:11.23(49.77)
  2  Kolesar, Bonnie                47  GAJA    3:20.00     3:21.61   17.00
                44.85     1:37.09(52.24)    2:29.98(52.89)    3:21.61(51.63)

Women 45-49 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Kolesar, Bonnie                47  GAJA      40.00       37.34   20.00

Women 45-49 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hurst, Kim A                   45  GAJA    1:22.81     1:20.13   20.00
                38.46     1:20.13(41.67)
  2  Kolesar, Bonnie                47  GAJA    1:35.00     1:22.72   17.00
                38.71     1:22.72(44.01)
  3  Vazquez, Maria E               49  GAJA    1:21.69     1:23.03   16.00
                39.04     1:23.03(43.99)
---  Rogan, Pam W                   46  GAJA    1:21.21          NS        

Women 45-49 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Vazquez, Maria E               49  GAJA    2:52.12     2:55.42   20.00
                40.84     1:24.19(43.35)    2:15.17(50.98)    2:55.42(40.25)
  2  Kolesar, Bonnie                47  GAJA    3:20.00     3:08.18   17.00
                40.46     1:31.04(50.58)    2:24.99(53.95)    3:08.18(43.19)

Women 45-49 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Rogan, Pam W                   46  GAJA    6:20.00     6:06.46   20.00
                39.24     1:25.27(46.03)    2:12.44(47.17)    2:58.26(45.82)
        3:53.72(55.46)    4:48.96(55.24)    5:27.88(38.92)    6:06.46(38.58)

Women 50-54 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  McGee, Beth O                  52  GAJA      28.53       29.38   17.00
  3  Kester, Kristine               50  GAJA      29.90       32.09   16.00
  6  McClure, Pam                   51  GAJA      41.29       39.91   13.00
  7  Welling, Karol                 53  GAJA    1:00.00       40.61   12.00
  8  Yarbrough, Myrna N             53  GAJA      42.50       41.21   11.00

Women 50-54 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  McGee, Beth O                  52  GAJA    1:02.87     1:03.80   20.00
                29.51     1:03.80(34.29)
  4  McClure, Pam                   51  GAJA    1:29.88     1:29.53   15.00
                41.66     1:29.53(47.87)
  5  Welling, Karol                 53  GAJA    2:00.00     1:33.51   14.00
                44.48     1:33.51(49.03)
  6  Krugman, Elaine                52  GAJA    1:40.00     1:43.24   13.00
                50.30     1:43.24(52.94)

Women 50-54 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           50  GAJA    2:30.00     2:28.61   20.00
                33.50     1:10.83(37.33)    1:50.03(39.20)    2:28.61(38.58)
  2  Kester, Kristine               50  GAJA    2:28.00     2:32.53   17.00
                34.35     1:12.98(38.63)    1:52.82(39.84)    2:32.53(39.71)
  4  Welling, Karol                 53  GAJA    3:50.00     3:18.51   15.00
                44.30     1:34.54(50.24)    2:26.73(52.19)    3:18.51(51.78)
  5  Krugman, Elaine                52  GAJA    3:36.00     3:34.04   14.00
                 0.00                                       3:34.04(3:34.04)
---  McGee, Beth O                  52  GAJA    2:20.30          NS        

Women 50-54 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           50  GAJA         NT     5:11.00        
  2  Krugman, Elaine                52  GAJA    7:22.00     7:16.43   17.00
                51.91     1:47.37(55.46)    2:43.49(56.12)    3:39.19(55.70)
        4:34.84(55.65)    5:29.96(55.12)    6:24.57(54.61)    7:16.43(51.86)
  3  Shaffer, Linda J               53  GAJA    8:00.51     8:04.25   16.00
                55.72     1:55.46(59.74)  2:57.86(1:02.40)  3:59.03(1:01.17)
      4:59.89(1:00.86)  6:02.54(1:02.65)  7:04.02(1:01.48)  8:04.25(1:00.23)

Women 50-54 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           50  GAJA         NT    10:31.58        

Women 50-54 1500 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           50  GAJA   20:00.00    19:54.38   20.00
                35.21     1:13.02(37.81)    1:51.96(38.94)    2:31.75(39.79)
        3:11.47(39.72)    3:51.38(39.91)    4:31.24(39.86)    5:11.00(39.76)
        5:50.90(39.90)    6:30.90(40.00)    7:11.00(40.10)    7:51.01(40.01)
        8:31.19(40.18)    9:11.36(40.17)    9:51.36(40.00)   10:31.58(40.22)
       11:11.78(40.20)   11:51.73(39.95)   12:31.87(40.14)   13:12.12(40.25)
       13:52.21(40.09)   14:32.37(40.16)   15:12.41(40.04)   15:52.49(40.08)
       16:33.08(40.59)   17:13.85(40.77)   17:54.21(40.36)   18:34.93(40.72)
       19:15.29(40.36)   19:54.38(39.09)
  2  Krugman, Elaine                52  GAJA   27:45.00    29:45.05   17.00
                55.75     1:55.01(59.26)  2:55.41(1:00.40)    3:53.73(58.32)
        4:52.36(58.63)    5:51.45(59.09)    6:50.69(59.24)    7:50.59(59.90)
        8:49.43(58.84)    9:49.03(59.60) 10:49.25(1:00.22) 11:49.61(1:00.36)
     12:49.89(1:00.28)   13:49.70(59.81) 14:49.82(1:00.12) 15:50.03(1:00.21)
     16:50.57(1:00.54) 17:51.12(1:00.55) 18:51.63(1:00.51) 19:52.77(1:01.14)
       20:52.05(59.28)   21:51.59(59.54) 22:52.02(1:00.43) 23:52.47(1:00.45)
     24:53.52(1:01.05)   25:53.41(59.89)   26:53.01(59.60)   27:51.63(58.62)
       28:49.46(57.83)   29:45.05(55.59)
  3  Shaffer, Linda J               53  GAJA   25:00.00    30:46.90   16.00
                55.53     1:54.79(59.26)  2:55.75(1:00.96)  3:58.50(1:02.75)
      5:00.82(1:02.32)  6:01.11(1:00.29)  7:02.42(1:01.31)  8:04.23(1:01.81)
      9:04.50(1:00.27) 10:05.84(1:01.34) 11:08.02(1:02.18) 12:09.80(1:01.78)
     13:10.53(1:00.73) 14:11.32(1:00.79) 15:11.99(1:00.67) 16:13.94(1:01.95)
     17:15.77(1:01.83) 18:17.83(1:02.06) 19:19.13(1:01.30) 20:21.86(1:02.73)
     21:24.26(1:02.40) 22:26.54(1:02.28) 23:28.89(1:02.35) 24:32.43(1:03.54)
     25:35.16(1:02.73) 26:38.34(1:03.18) 27:41.85(1:03.51) 28:44.31(1:02.46)
     29:46.52(1:02.21) 30:46.90(1:00.38)

Women 50-54 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           50  GAJA      38.00       42.08   20.00
  2  Yarbrough, Myrna N             53  GAJA      47.00       47.15   17.00
  3  Shaffer, Linda J               53  GAJA      46.40       48.42   16.00
  4  Welling, Karol                 53  GAJA    1:00.00       49.13   15.00
  5  McClure, Pam                   51  GAJA      49.25       50.09   14.00

Women 50-54 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  McGee, Beth O                  52  GAJA    1:19.17     1:18.94   20.00
                37.98     1:18.94(40.96)
  2  Countryman, Marianne           50  GAJA    1:25.00     1:21.97   17.00
                39.72     1:21.97(42.25)
  4  Welling, Karol                 53  GAJA    2:00.00     1:47.29   15.00
                51.68     1:47.29(55.61)
  5  Shaffer, Linda J               53  GAJA    1:40.00     1:47.41   14.00
                52.91     1:47.41(54.50)
  6  Krugman, Elaine                52  GAJA    1:50.00     1:52.89   13.00
                54.86     1:52.89(58.03)
  7  McClure, Pam                   51  GAJA    1:51.73     1:54.46   12.00
                54.34   1:54.46(1:00.12)

Women 50-54 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Countryman, Marianne           50  GAJA    3:00.00     3:04.05   17.00
                43.08     1:31.01(47.93)    2:18.36(47.35)    3:04.05(45.69)
  3  Yarbrough, Myrna N             53  GAJA    3:40.00     3:37.99   16.00
                49.65   2:41.73(1:52.08)                      3:37.99(56.26)
  4  Welling, Karol                 53  GAJA    4:00.00     3:41.62   15.00
                51.89     1:47.82(55.93)    2:45.29(57.47)    3:41.62(56.33)
  5  Shaffer, Linda J               53  GAJA    3:48.20     3:49.81   14.00
                51.03     1:48.72(57.69)  2:49.46(1:00.74)  3:49.81(1:00.35)

Women 50-54 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  McGee, Beth O                  52  GAJA      42.50       40.41   20.00
  4  McClure, Pam                   51  GAJA      48.55       50.00   15.00
  5  Welling, Karol                 53  GAJA    1:00.00       54.36   14.00

Women 50-54 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  McClure, Pam                   51  GAJA    1:45.85     1:49.49   16.00
                51.75     1:49.49(57.74)

Women 50-54 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  McClure, Pam                   51  GAJA    3:51.23     3:54.77   20.00
                53.06   1:53.19(1:00.13)  2:54.91(1:01.72)    3:54.77(59.86)
---  Countryman, Marianne           50  GAJA    3:30.00          NS        

Women 50-54 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  McGee, Beth O                  52  GAJA      31.69       33.69   17.00
  4  Kester, Kristine               50  GAJA      36.50       37.19   15.00
  6  Yarbrough, Myrna N             53  GAJA      47.00       49.62   13.00
  7  McClure, Pam                   51  GAJA      48.25       52.69   12.00
  8  Shaffer, Linda J               53  GAJA      50.33       55.20   11.00
  9  Krugman, Elaine                52  GAJA      54.00     1:00.45        

Women 50-54 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           50  GAJA    1:15.00     1:15.91   20.00
                35.12     1:15.91(40.79)
  3  Krugman, Elaine                52  GAJA    2:24.00     2:22.81   16.00
              1:11.09   2:22.81(1:11.72)

Women 50-54 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           50  GAJA    2:55.00     2:51.94   20.00
                38.36     1:22.72(44.36)    2:07.48(44.76)    2:51.94(44.46)
  3  Krugman, Elaine                52  GAJA    5:00.00     5:01.81   16.00
              1:10.70   2:28.31(1:17.61)  3:46.94(1:18.63)  5:01.81(1:14.87)

Women 50-54 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Kester, Kristine               50  GAJA    1:25.00     1:25.81   20.00
                41.47     1:25.81(44.34)
  4  Yarbrough, Myrna N             53  GAJA    1:42.00     1:43.02   15.00
                45.86     1:43.02(57.16)
  5  McClure, Pam                   51  GAJA    1:45.25     1:44.72   14.00
                52.21     1:44.72(52.51)
  6  Welling, Karol                 53  GAJA    2:00.00     1:45.66   13.00
                49.10     1:45.66(56.56)
  7  Shaffer, Linda J               53  GAJA    2:00.00     1:50.67   12.00
                48.27   1:50.67(1:02.40)
  8  Krugman, Elaine                52  GAJA    2:05.00     2:04.31   11.00
              1:00.41   2:04.31(1:03.90)
---  McGee, Beth O                  52  GAJA    1:19.17          NS        

Women 50-54 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           50  GAJA    2:50.00     2:48.79   20.00
                35.36     1:19.98(44.62)    2:11.11(51.13)    2:48.79(37.68)
  3  Welling, Karol                 53  GAJA    4:00.00     3:50.03   16.00
                53.02     1:50.40(57.38)  2:57.76(1:07.36)    3:50.03(52.27)
  4  Shaffer, Linda J               53  GAJA    4:04.30     4:03.55   15.00
                54.64     1:52.50(57.86)  3:04.40(1:11.90)    4:03.55(59.15)
---  McGee, Beth O                  52  GAJA    2:50.00          NS        

Women 50-54 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           50  GAJA    6:00.00     5:50.46   20.00
                36.09     1:18.04(41.95)    2:04.65(46.61)    2:50.77(46.12)
        3:41.30(50.53)    4:33.10(51.80)    5:12.45(39.35)    5:50.46(38.01)
  3  Welling, Karol                 53  GAJA    9:00.00     7:48.65   16.00
                52.94   1:53.39(1:00.45)    2:49.69(56.30)    3:45.87(56.18)
      4:53.96(1:08.09)  6:02.61(1:08.65)    6:55.87(53.26)    7:48.65(52.78)
  4  Krugman, Elaine                52  GAJA    9:30.00     9:01.83   15.00
                 0.00                                                                               7:11.23(7:11.23)    8:07.29(56.06)    9:01.83(54.54)

Women 55-59 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Almand, Jennifer               56  GAJA    1:12.28     1:12.71   20.00
                35.20     1:12.71(37.51)

Women 55-59 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Almand, Jennifer               56  GAJA    2:49.00     2:48.14   20.00
                39.68     1:23.36(43.68)    2:07.31(43.95)    2:48.14(40.83)

Women 55-59 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Penn, Ginger                   58  GAJA    7:44.00     6:29.91   20.00
                43.27     1:31.77(48.50)    2:20.75(48.98)    3:10.43(49.68)
        3:59.81(49.38)    4:49.93(50.12)    5:40.57(50.64)    6:29.91(49.34)

Women 55-59 1500 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Penn, Ginger                   58  GAJA   25:00.00    25:19.57   20.00
                43.32     1:31.20(47.88)    2:20.65(49.45)    3:10.39(49.74)
        4:00.64(50.25)    4:50.69(50.05)    5:41.26(50.57)    6:32.30(51.04)
        7:23.49(51.19)    8:14.37(50.88)    9:05.41(51.04)    9:55.88(50.47)
       10:46.42(50.54)   11:37.09(50.67)   12:27.84(50.75)   13:18.79(50.95)
       14:09.90(51.11)   15:01.32(51.42)   15:52.75(51.43)   16:44.35(51.60)
       17:35.66(51.31)   18:28.35(52.69)   19:19.68(51.33)   20:11.06(51.38)
       21:02.72(51.66)   21:54.32(51.60)   22:46.31(51.99)   23:38.06(51.75)
       24:29.67(51.61)   25:19.57(49.90)

Women 55-59 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Penn, Ginger                   58  GAJA      55.00       49.00   20.00

Women 55-59 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Penn, Ginger                   58  GAJA    1:46.00     1:42.50   20.00
                50.67     1:42.50(51.83)

Women 55-59 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Penn, Ginger                   58  GAJA    3:47.00     3:37.81   20.00
                52.71     1:47.81(55.10)    2:44.08(56.27)    3:37.81(53.73)
---  Selby, Tana M                  55  GAJA    3:55.00          NS        

Women 55-59 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Almand, Jennifer               56  GAJA      43.00       42.71   20.00

Women 55-59 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Almand, Jennifer               56  GAJA    1:32.29     1:32.37   20.00
                44.81     1:32.37(47.56)
---  Selby, Tana M                  55  GAJA    1:55.00          NS        

Women 55-59 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Almand, Jennifer               56  GAJA    3:19.00     3:18.49   20.00
                46.35     1:37.53(51.18)    2:28.68(51.15)    3:18.49(49.81)
---  Selby, Tana M                  55  GAJA    3:50.00          NS        

Women 55-59 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Penn, Ginger                   58  GAJA    1:57.00     1:51.21   20.00
                50.92   1:51.21(1:00.29)

Women 55-59 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Penn, Ginger                   58  GAJA    4:20.00     4:04.79   20.00
                55.47   1:58.77(1:03.30)  3:00.87(1:02.10)  4:04.79(1:03.92)

Women 55-59 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Almand, Jennifer               56  GAJA    1:24.00     1:24.58   20.00
                41.78     1:24.58(42.80)
---  Selby, Tana M                  55  GAJA    1:50.00          NS        

Women 55-59 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Almand, Jennifer               56  GAJA    3:05.00          NS        

Women 55-59 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Penn, Ginger                   58  GAJA    8:50.00     7:25.05   20.00
                52.86   1:53.52(1:00.66)    2:50.92(57.40)    3:46.47(55.55)
      4:47.60(1:01.13)  5:50.17(1:02.57)    6:38.78(48.61)    7:25.05(46.27)

Women 60-64 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hamilton, Rebecca J            62  GAJA    1:28.15     1:13.51   20.00

Women 60-64 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Rodgers, Nancy J               60  GAJA    1:34.52     1:28.13   20.00
                42.29     1:28.13(45.84)
  2  Hamilton, Rebecca J            62  GAJA    3:02.73     2:39.97   17.00
              1:15.34   2:39.97(1:24.63)

Women 60-64 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Hamilton, Rebecca J            62  GAJA    5:04.33     5:54.16   17.00
              1:20.03   2:54.07(1:34.04)  4:27.43(1:33.36)  5:54.16(1:26.73)

Women 60-64 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hamilton, Rebecca J            62  GAJA         NT    13:06.37   20.00
              1:26.95   3:05.29(1:38.34)  4:42.07(1:36.78)  6:19.22(1:37.15)
      8:06.32(1:47.10)  9:48.96(1:42.64) 11:34.31(1:45.35) 13:06.37(1:32.06)

Women 60-64 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Hamilton, Rebecca J            62  GAJA    1:06.93          NS        

Women 60-64 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hamilton, Rebecca J            62  GAJA    3:02.73     2:35.19   20.00
              1:14.97   2:35.19(1:20.22)

Women 60-64 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hamilton, Rebecca J            62  GAJA    5:50.24     5:48.57   20.00
              1:18.53   2:48.21(1:29.68)  4:21.14(1:32.93)  5:48.57(1:27.43)

Women 60-64 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Rodgers, Nancy J               60  GAJA      53.37       50.11   20.00
  2  Hamilton, Rebecca J            62  GAJA    1:53.82     1:57.24   17.00

Women 60-64 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hamilton, Rebecca J            62  GAJA    3:00.00     4:27.34   20.00
              2:10.07   4:27.34(2:17.27)

Women 60-64 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Rodgers, Nancy J               60  GAJA    3:53.51     3:54.69   20.00
                53.07     1:52.91(59.84)  2:54.54(1:01.63)  3:54.69(1:00.15)
---  Hamilton, Rebecca J            62  GAJA    6:00.00          DQ        
                 0.00                                                       

Women 65-69 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Barber, Gina C                 67  GAJA      58.00       57.53   17.00
  3  Moyer, Peggy M                 67  GAJA    1:01.00     1:03.85   16.00

Women 65-69 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Moyer, Peggy M                 67  GAJA    2:34.00          NS        

Women 65-69 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Barber, Gina C                 67  GAJA    4:00.00     4:59.91   20.00
              1:02.19   2:19.23(1:17.04)  3:43.46(1:24.23)  4:59.91(1:16.45)
  2  Moyer, Peggy M                 67  GAJA    6:00.00     5:18.84   17.00
              1:08.24   2:31.92(1:23.68)  3:56.59(1:24.67)  5:18.84(1:22.25)

Women 65-69 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Moyer, Peggy M                 67  GAJA   12:00.00    10:59.12   20.00
              1:10.02   2:34.79(1:24.77)  4:01.72(1:26.93)  5:27.58(1:25.86)
      6:52.31(1:24.73)  8:17.02(1:24.71)  9:40.82(1:23.80) 10:59.12(1:18.30)

Women 65-69 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Moyer, Peggy M                 67  GAJA    1:12.00     1:13.32   20.00
---  Barber, Gina C                 67  GAJA    1:05.00          NS        

Women 65-69 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Moyer, Peggy M                 67  GAJA    2:50.00     2:41.62   17.00
              1:17.10   2:41.62(1:24.52)

Women 65-69 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Barber, Gina C                 67  GAJA    5:48.00     5:09.71   17.00
              1:07.69   2:28.12(1:20.43)  3:49.50(1:21.38)  5:09.71(1:20.21)
  3  Moyer, Peggy M                 67  GAJA    6:00.00     5:38.75   16.00
              1:17.11   2:45.84(1:28.73)  4:13.01(1:27.17)  5:38.75(1:25.74)

Women 65-69 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Moyer, Peggy M                 67  GAJA    1:30.00          NS        

Women 65-69 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Barber, Gina C                 67  GAJA    2:44.00          NS        

Women 70-74 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Haase, Judith L                74  GAJA    1:18.16     1:16.40   20.00

Women 70-74 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Haase, Judith L                74  GAJA    2:40.27     2:48.01   20.00
              1:21.41   2:48.01(1:26.60)

Women 70-74 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ottosen, Sue C                 71  GAJA    4:25.00     5:08.60   20.00
              1:06.09   2:27.52(1:21.43)  3:48.68(1:21.16)  5:08.60(1:19.92)
  2  Haase, Judith L                74  GAJA    6:07.00     5:51.17   17.00
              1:25.38   2:55.43(1:30.05)  4:24.94(1:29.51)  5:51.17(1:26.23)

Women 70-74 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Haase, Judith L                74  GAJA         NT    12:50.61   20.00
              1:29.83   3:09.21(1:39.38)  4:47.70(1:38.49)  6:24.85(1:37.15)
      8:04.41(1:39.56)  9:42.15(1:37.74) 11:17.89(1:35.74) 12:50.61(1:32.72)

Women 70-74 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ottosen, Sue C                 71  GAJA      57.00     1:14.38   20.00

Women 70-74 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Haase, Judith L                74  GAJA    2:57.00     2:47.09   20.00
              1:22.46   2:47.09(1:24.63)

Women 70-74 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ottosen, Sue C                 71  GAJA    4:29.00     5:18.12   20.00
              1:14.03   2:34.94(1:20.91)  3:58.70(1:23.76)  5:18.12(1:19.42)
  2  Haase, Judith L                74  GAJA    5:46.00     6:00.31   17.00
              1:24.26                                       6:00.31(4:36.05)

Women 70-74 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ottosen, Sue C                 71  GAJA    2:33.00     3:05.74   20.00
              1:25.37   3:05.74(1:40.37)

Women 70-74 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ottosen, Sue C                 71  GAJA    2:28.00     2:46.37   20.00
              1:18.58   2:46.37(1:27.79)

Women 75-79 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Newell, Sally                  77  GAJA      45.79       46.25   20.00
  3  Czekala, Charlotte Gober       76  GAJA    1:15.30     1:16.20   16.00

Women 75-79 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Newell, Sally                  77  GAJA    1:52.28     1:48.89   20.00
                51.14     1:48.89(57.75)
  2  Czekala, Charlotte Gober       76  GAJA    2:59.55     2:47.26   17.00
              1:15.17   2:47.26(1:32.09)

Women 75-79 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Czekala, Charlotte Gober       76  GAJA    7:08.22     6:50.24   20.00
              1:27.68   3:11.76(1:44.08)  5:02.77(1:51.01)  6:50.24(1:47.47)

Women 75-79 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Czekala, Charlotte Gober       76  GAJA         NT    13:50.50   20.00
              1:25.84   3:07.18(1:41.34)  4:52.44(1:45.26)  6:40.38(1:47.94)
      8:30.99(1:50.61) 10:19.67(1:48.68) 12:06.61(1:46.94) 13:50.50(1:43.89)

Women 75-79 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Czekala, Charlotte Gober       76  GAJA    1:22.72     1:30.13   17.00
---  Newell, Sally                  77  GAJA    1:00.32          NS        

Women 75-79 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Newell, Sally                  77  GAJA    2:07.23     2:06.20   20.00
              1:01.34   2:06.20(1:04.86)
  2  Czekala, Charlotte Gober       76  GAJA    3:17.26     3:16.25   17.00
              1:32.65   3:16.25(1:43.60)

Women 75-79 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Newell, Sally                  77  GAJA    4:32.49     4:15.66   20.00
              1:02.08   2:06.74(1:04.66)  3:11.74(1:05.00)  4:15.66(1:03.92)
  2  Czekala, Charlotte Gober       76  GAJA    7:30.00     7:08.91   17.00
              1:39.53   3:25.65(1:46.12)  5:21.71(1:56.06)  7:08.91(1:47.20)

Women 75-79 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Newell, Sally                  77  GAJA    1:00.32       56.32   20.00
  2  Czekala, Charlotte Gober       76  GAJA    1:42.83     1:30.25   17.00

Women 75-79 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Newell, Sally                  77  GAJA         NT          NS        

Women 75-79 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Newell, Sally                  77  GAJA    2:07.75     2:01.54   20.00
              1:00.42   2:01.54(1:01.12)
  2  Czekala, Charlotte Gober       76  GAJA    3:45.00     3:51.70   17.00
              2:06.75   3:51.70(1:44.95)

Women 80-84 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lancaster, Rocio R             81  GAJA    2:15.00     2:11.81   20.00
              1:02.75   2:11.81(1:09.06)

Women 80-84 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Prescott, Gail B               81  GAJA    2:00.00          NS        

Women 80-84 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lancaster, Rocio R             81  GAJA    2:54.00     2:34.97   20.00
                 0.00   2:34.97(2:34.97)

Women 80-84 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Prescott, Gail B               81  GAJA    6:00.00          NS        

Women 80-84 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lancaster, Rocio R             81  GAJA    1:25.00     1:20.60   20.00

Women 80-84 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Lancaster, Rocio R             81  GAJA    6:00.00          NS        


Men's Results [Women | Relays]

Men 18-24 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Song, Jack                     24  GAJA         NT     1:22.67   17.00
                38.87     1:22.67(43.80)

Men 18-24 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Song, Jack                     24  GAJA         NT       42.66   20.00

Men 18-24 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Song, Jack                     24  GAJA         NT          NS        

Men 18-24 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Song, Jack                     24  GAJA         NT     1:34.19   20.00
                41.23     1:34.19(52.96)

Men 25-29 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Winsor, Lawrence               29  GAJA      35.00       32.73   20.00

Men 25-29 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  El-Amin, Mujahid B             28  GAJA      52.30       53.22   20.00
                25.56       53.22(27.66)
  2  Nahrstedt, Matthew M           26  GAJA    1:00.00     1:01.59   17.00
                29.44     1:01.59(32.15)
  4  Winsor, Lawrence               29  GAJA    1:21.00     1:18.15   15.00
                36.08     1:18.15(42.07)

Men 25-29 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  El-Amin, Mujahid B             28  GAJA      59.32     1:01.99   20.00
                29.68     1:01.99(32.31)

Men 25-29 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  El-Amin, Mujahid B             28  GAJA      36.54       31.44   17.00

Men 25-29 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Winsor, Lawrence               29  GAJA      41.00       39.16   20.00

Men 25-29 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  El-Amin, Mujahid B             28  GAJA      53.60       56.98   20.00
                25.94       56.98(31.04)
  3  Nahrstedt, Matthew M           26  GAJA    1:05.00     1:11.20   16.00
                32.42     1:11.20(38.78)

Men 25-29 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Nahrstedt, Matthew M           26  GAJA    2:15.00          DQ        
                33.14     1:18.45(45.31)    2:07.54(49.09)    2:46.02(38.48)
---  El-Amin, Mujahid B             28  GAJA    2:05.50          NS        

Men 25-29 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Nahrstedt, Matthew M           26  GAJA    4:50.00          NS        

Men 30-34 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Fournier, Justin K             34  GAJA      26.68       26.21   17.00
  3  Page, Craig W                  32  GAJA      27.43       26.54   16.00
  4  Luckhurst, Jonathan            33  GAJA      28.97       28.16   15.00

Men 30-34 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Fournier, Justin K             34  GAJA      58.42       57.10   17.00
                27.40       57.10(29.70)
  3  Dunn, Jonathan D               32  GAJA    1:00.34       59.15   16.00
                28.30       59.15(30.85)
  5  Page, Craig W                  32  GAJA    1:00.00     1:01.53   14.00
                28.64     1:01.53(32.89)

Men 30-34 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Fournier, Justin K             34  GAJA    2:10.29     2:08.31   20.00
                29.92     1:02.39(32.47)    1:35.77(33.38)    2:08.31(32.54)

Men 30-34 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Fournier, Justin K             34  GAJA    4:30.00     4:44.85   17.00
                32.09     1:07.45(35.36)    1:43.22(35.77)    2:19.52(36.30)
        2:55.43(35.91)    3:31.67(36.24)    4:08.19(36.52)    4:44.85(36.66)
---  Dunn, Jonathan D               32  GAJA         NT          NS        

Men 30-34 1500 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Fournier, Justin K             34  GAJA   20:00.00    18:25.13   17.00
                32.90     1:09.06(36.16)    1:46.01(36.95)    2:23.95(37.94)
        3:01.25(37.30)    3:38.77(37.52)    4:16.40(37.63)    4:54.47(38.07)
        5:32.12(37.65)    6:09.74(37.62)    6:47.24(37.50)    7:24.42(37.18)
        8:01.60(37.18)    8:39.11(37.51)    9:16.05(36.94)    9:53.05(37.00)
       10:30.17(37.12)   11:07.17(37.00)   11:43.93(36.76)   12:20.57(36.64)
       12:57.06(36.49)   13:33.90(36.84)   14:10.70(36.80)   14:47.29(36.59)
       15:23.71(36.42)   16:00.81(37.10)   16:37.68(36.87)   17:15.05(37.37)
       17:51.21(36.16)   18:25.13(33.92)

Men 30-34 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Page, Craig W                  32  GAJA      32.92       30.92   17.00
  3  Fournier, Justin K             34  GAJA      32.24       31.42   16.00

Men 30-34 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Fournier, Justin K             34  GAJA    1:08.81     1:07.33   17.00
                33.01     1:07.33(34.32)
  3  Page, Craig W                  32  GAJA    1:11.42     1:12.19   16.00
                35.22     1:12.19(36.97)
  4  Dunn, Jonathan D               32  GAJA    1:16.32     1:17.80   15.00
                37.23     1:17.80(40.57)

Men 30-34 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Fournier, Justin K             34  GAJA    2:25.00     2:28.50   20.00
                35.39     1:12.55(37.16)    1:50.97(38.42)    2:28.50(37.53)
  2  Page, Craig W                  32  GAJA    2:48.54     2:38.23   17.00
                38.29     1:18.84(40.55)    1:59.15(40.31)    2:38.23(39.08)

Men 30-34 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Page, Craig W                  32  GAJA      35.00       35.90   20.00
  2  Luckhurst, Jonathan            33  GAJA      38.83       36.70   17.00

Men 30-34 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Page, Craig W                  32  GAJA    2:50.00     3:13.36   20.00
                42.79     1:32.43(49.64)    2:23.12(50.69)    3:13.36(50.24)

Men 30-34 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Page, Craig W                  32  GAJA      30.62       29.48   17.00

Men 30-34 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Fournier, Justin K             34  GAJA    1:10.00     1:08.37   17.00
                32.81     1:08.37(35.56)
  3  Dunn, Jonathan D               32  GAJA    1:11.14     1:10.75   16.00
                32.01     1:10.75(38.74)

Men 30-34 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Page, Craig W                  32  GAJA    1:13.36     1:09.77   17.00
                30.60     1:09.77(39.17)

Men 30-34 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Fournier, Justin K             34  GAJA    2:40.00     2:36.35   20.00
                32.97     1:12.57(39.60)    2:02.22(49.65)    2:36.35(34.13)
  2  Dunn, Jonathan D               32  GAJA    2:35.67     2:36.61   17.00
                32.34     1:16.03(43.69)    2:01.52(45.49)    2:36.61(35.09)
  3  Page, Craig W                  32  GAJA    2:32.00     2:40.22   16.00
                32.12     1:14.23(42.11)    2:02.45(48.22)    2:40.22(37.77)

Men 35-39 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Markey, Nick                   36  GAJA      24.50       24.21   20.00
  3  Mills, Matthew J               37  GAJA      29.01       26.01   16.00

Men 35-39 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Markey, Nick                   36  GAJA      54.50       53.84   18.00
                26.13       53.84(27.71)
  3  Mills, Matthew J               37  GAJA      59.95       56.97   16.00
                27.55       56.97(29.42)

Men 35-39 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Mills, Matthew J               37  GAJA    2:11.88     2:08.66   17.00
                29.34     1:02.32(32.98)    1:35.79(33.47)    2:08.66(32.87)
  3  Villarreal, Adrian M           37  GAJA    2:20.00     2:17.54   16.00
                32.52     1:07.50(34.98)    1:43.15(35.65)    2:17.54(34.39)
---  Markey, Nick                   36  GAJA    2:00.50          NS        

Men 35-39 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Villarreal, Adrian M           37  GAJA    5:00.00     4:56.21   20.00
                34.36     1:11.56(37.20)    1:48.72(37.16)    2:26.33(37.61)
        3:04.23(37.90)    3:42.38(38.15)    4:20.07(37.69)    4:56.21(36.14)

Men 35-39 1500 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Villarreal, Adrian M           37  GAJA   20:00.00    19:49.18   20.00
                35.96     1:15.23(39.27)    1:54.82(39.59)    2:34.65(39.83)
        3:14.45(39.80)    3:53.97(39.52)    4:33.53(39.56)    5:13.53(40.00)
        5:53.32(39.79)    6:32.92(39.60)    7:12.78(39.86)    7:53.00(40.22)
        8:33.31(40.31)    9:13.65(40.34)    9:53.35(39.70)   10:33.40(40.05)
       11:13.27(39.87)   11:53.38(40.11)   12:33.17(39.79)   13:13.19(40.02)
       13:53.19(40.00)   14:33.12(39.93)   15:13.13(40.01)   15:52.90(39.77)
       16:33.14(40.24)   17:12.86(39.72)   17:52.56(39.70)   18:31.94(39.38)
       19:11.16(39.22)   19:49.18(38.02)

Men 35-39 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mills, Matthew J               37  GAJA      35.12       32.70   20.00

Men 35-39 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Mills, Matthew J               37  GAJA    1:11.07     1:11.06   17.00
                33.90     1:11.06(37.16)

Men 35-39 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Markey, Nick                   36  GAJA      32.50       30.63   20.00

Men 35-39 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Markey, Nick                   36  GAJA    1:08.50     1:07.24   20.00
                31.81     1:07.24(35.43)

Men 35-39 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Mills, Matthew J               37  GAJA      33.47       28.65   17.00

Men 35-39 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Mills, Matthew J               37  GAJA    1:08.12     1:03.93   17.00
                30.02     1:03.93(33.91)
  3  Villarreal, Adrian M           37  GAJA    1:10.00     1:11.14   16.00
                33.73     1:11.14(37.41)

Men 35-39 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Markey, Nick                   36  GAJA      59.50       58.85   20.00
                27.20       58.85(31.65)
  2  Mills, Matthew J               37  GAJA    1:12.53     1:06.17   17.00
                30.93     1:06.17(35.24)

Men 35-39 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mills, Matthew J               37  GAJA    2:35.75     2:27.80   20.00
                31.22     1:11.96(40.74)    1:55.73(43.77)    2:27.80(32.07)
---  Markey, Nick                   36  GAJA    2:10.50          NS        

Men 40-44 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Schubert, Brian L              43  GAJA      25.18       25.30   20.00
  3  Buono, Mickey                  41  GAJA      32.80       31.55   16.00

Men 40-44 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Buono, Mickey                  41  GAJA    1:13.00     1:13.06   15.00
                34.96     1:13.06(38.10)

Men 40-44 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Buono, Mickey                  41  GAJA    2:37.50     2:49.73   20.00
                36.26     1:19.29(43.03)    2:05.08(45.79)    2:49.73(44.65)

Men 40-44 1500 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Buono, Mickey                  41  GAJA   27:05.00    25:26.16   17.00
                45.07     1:35.57(50.50)    2:26.71(51.14)    3:19.48(52.77)
        4:12.29(52.81)    5:04.18(51.89)    5:56.04(51.86)    6:48.18(52.14)
        7:40.79(52.61)    8:32.75(51.96)    9:25.40(52.65)   10:18.02(52.62)
       11:08.51(50.49)   11:59.78(51.27)   12:52.81(53.03)   13:44.98(52.17)
       14:36.43(51.45)   15:27.42(50.99)   16:18.75(51.33)   17:08.89(50.14)
       17:59.55(50.66)   18:49.46(49.91)   19:40.21(50.75)   20:31.52(51.31)
       21:21.32(49.80)   22:12.26(50.94)   23:02.21(49.95)   23:52.41(50.20)
       24:41.70(49.29)   25:26.16(44.46)

Men 40-44 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Schubert, Brian L              43  GAJA      30.89          NS        

Men 40-44 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Schubert, Brian L              43  GAJA      27.53          NS        

Men 45-49 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 45  GAJA      24.44       24.47   20.00
  1  Beatty, Mark S                 45  GAJA         NT       24.51        
  2  Kelley, Robert A               49  GAJA      28.00       27.36   17.00
  3  Davis, Brett A                 48  GAJA      28.50       27.37   16.00
  4  Klenzak, Andy                  48  GAJA      30.00       29.68   15.00
  5  Eaton, Carlton O               48  GAJA      30.49       31.10   14.00
  6  Goforth, James L               49  GAJA      44.00       34.26   13.00

Men 45-49 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Davis, Brett A                 48  GAJA    1:04.90     1:02.44   20.00
                28.13     1:02.44(34.31)
  2  Eaton, Carlton O               48  GAJA    1:09.34     1:07.33   17.00
                32.28     1:07.33(35.05)
  3  Ferreira, Pedro M              45  GAJA    1:09.00     1:07.90   16.00
                32.93     1:07.90(34.97)
  5  Goforth, James L               49  GAJA    1:40.00     1:23.29   14.00
                39.22     1:23.29(44.07)

Men 45-49 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Eaton, Carlton O               48  GAJA    2:10.00     2:34.02   20.00
                34.77     1:13.52(38.75)    1:54.48(40.96)    2:34.02(39.54)
  2  Perry, Andrew M                46  GAJA    2:50.00     2:42.35   17.00
                36.94     1:19.01(42.07)    2:02.06(43.05)    2:42.35(40.29)
  3  Rogers, Mark L                 49  GAJA    3:00.00     2:50.24   16.00
                37.65     1:21.52(43.87)    2:06.91(45.39)    2:50.24(43.33)
  4  Goforth, James L               49  GAJA    3:40.00     3:13.53   15.00
                43.13     1:31.82(48.69)    2:24.93(53.11)    3:13.53(48.60)

Men 45-49 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Perry, Andrew M                46  GAJA    5:55.00     5:50.16   20.00
                40.18     1:24.05(43.87)    2:09.17(45.12)    2:54.23(45.06)
        3:39.33(45.10)    4:23.32(43.99)    5:07.38(44.06)    5:50.16(42.78)
  2  Rogers, Mark L                 49  GAJA    6:30.00     6:03.98   17.00
                40.00     1:24.84(44.84)    2:11.41(46.57)    2:58.35(46.94)
        3:45.09(46.74)    4:31.96(46.87)    5:19.16(47.20)    6:03.98(44.82)

Men 45-49 1500 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Perry, Andrew M                46  GAJA   22:59.00    21:24.08   20.00
                38.48     1:21.61(43.13)    2:06.06(44.45)    2:51.40(45.34)
        3:36.48(45.08)    4:21.47(44.99)    5:06.69(45.22)    5:51.59(44.90)
        6:36.97(45.38)    7:21.92(44.95)    8:06.35(44.43)    8:49.82(43.47)
        9:34.45(44.63)                     10:19.02(44.57)   11:03.60(44.58)
       11:47.89(44.29)   12:32.06(44.17)   13:16.38(44.32)   14:00.99(44.61)
       14:45.54(44.55)   15:30.02(44.48)   16:14.93(44.91)   16:59.73(44.80)
       17:44.00(44.27)   18:28.77(44.77)   19:12.88(44.11)   19:57.70(44.82)
       20:42.07(44.37)   21:24.08(42.01)
  2  Rogers, Mark L                 49  GAJA   24:00.00    23:54.91   17.00
                39.35     1:24.26(44.91)    2:10.67(46.41)    2:57.33(46.66)
        3:43.69(46.36)    4:31.32(47.63)    5:19.45(48.13)    6:06.96(47.51)
        6:55.04(48.08)    7:43.51(48.47)    8:31.55(48.04)    9:19.67(48.12)
       10:08.94(49.27)   10:57.44(48.50)   11:46.02(48.58)   12:35.71(49.69)
       13:25.00(49.29)   14:13.60(48.60)   15:02.58(48.98)   15:50.66(48.08)
       16:39.93(49.27)   17:27.92(47.99)   18:17.99(50.07)   19:07.76(49.77)
       19:56.74(48.98)   20:46.95(50.21)   21:35.50(48.55)   22:23.09(47.59)
       23:10.50(47.41)   23:54.91(44.41)

Men 45-49 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 45  GAJA      29.91       29.40   20.00
  2  Beatty, Dan C                  48  GAJA      32.00       30.89   17.00
  3  Davis, Brett A                 48  GAJA      33.81       33.61   16.00
  4  Klenzak, Andy                  48  GAJA      34.00       34.95   15.00

Men 45-49 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Dan C                  48  GAJA    1:08.00     1:08.22   20.00
                33.16     1:08.22(35.06)
  2  Davis, Brett A                 48  GAJA    1:13.97     1:16.03   17.00
                37.22     1:16.03(38.81)
  3  Klenzak, Andy                  48  GAJA    1:16.00     1:16.40   16.00
                37.54     1:16.40(38.86)
  4  Perry, Andrew M                46  GAJA    1:40.00     1:34.66   15.00
                46.19     1:34.66(48.47)
  5  Rogers, Mark L                 49  GAJA    1:45.00     1:38.50   14.00
                47.71     1:38.50(50.79)

Men 45-49 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Klenzak, Andy                  48  GAJA    2:51.00     2:39.75   20.00
                38.67     1:19.73(41.06)    2:00.70(40.97)    2:39.75(39.05)
  2  Davis, Brett A                 48  GAJA    3:04.41     2:53.76   17.00
                38.15     1:22.55(44.40)    2:09.03(46.48)    2:53.76(44.73)
  3  Rogers, Mark L                 49  GAJA    3:50.00     3:27.78   16.00
                48.58     1:41.54(52.96)    2:36.02(54.48)    3:27.78(51.76)

Men 45-49 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Dan C                  48  GAJA      35.00       34.47   20.00

Men 45-49 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Dan C                  48  GAJA    1:15.00     1:16.18   20.00
                35.31     1:16.18(40.87)
  2  Perry, Andrew M                46  GAJA    1:50.00     1:45.77   17.00
                51.17     1:45.77(54.60)
  3  Rogers, Mark L                 49  GAJA    1:50.00     1:46.03   16.00
                50.20     1:46.03(55.83)

Men 45-49 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Perry, Andrew M                46  GAJA    4:00.00     3:45.64   20.00
                50.84     1:48.16(57.32)    2:46.90(58.74)    3:45.64(58.74)
  2  Rogers, Mark L                 49  GAJA    3:55.00     3:46.13   17.00
                49.90     1:48.10(58.20)  2:48.49(1:00.39)    3:46.13(57.64)

Men 45-49 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 45  GAJA      26.70       26.43   20.00
  2  Beatty, Dan C                  48  GAJA      29.00       29.26   17.00
  3  Kelley, Robert A               49  GAJA      30.00       30.35   16.00
  4  Klenzak, Andy                  48  GAJA      34.00       33.00   15.00
  5  Eaton, Carlton O               48  GAJA      34.36       34.63   14.00
  6  Perry, Andrew M                46  GAJA      36.00       36.38   13.00

Men 45-49 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 45  GAJA      59.48       58.65   20.00
                26.68       58.65(31.97)
  2  Beatty, Dan C                  48  GAJA    1:05.00     1:05.31   17.00
                30.75     1:05.31(34.56)
  3  Eaton, Carlton O               48  GAJA    1:30.80     1:24.02   16.00
                39.16     1:24.02(44.86)
  4  Perry, Andrew M                46  GAJA    1:26.48     1:26.19   15.00
                38.65     1:26.19(47.54)

Men 45-49 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Perry, Andrew M                46  GAJA    3:22.76     3:27.63   20.00
                40.82     1:33.10(52.28)    2:30.96(57.86)    3:27.63(56.67)

Men 45-49 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Dan C                  48  GAJA    1:07.00     1:05.34   20.00
                29.97     1:05.34(35.37)
  2  Kelley, Robert A               49  GAJA    1:20.00     1:09.98   17.00
                31.95     1:09.98(38.03)
  3  Klenzak, Andy                  48  GAJA    1:14.00     1:14.32   16.00
                33.97     1:14.32(40.35)
  4  Rogers, Mark L                 49  GAJA    1:40.00     1:33.28   15.00
                44.08     1:33.28(49.20)

Men 45-49 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Dan C                  48  GAJA    2:27.00     2:29.06   20.00
                32.77     1:11.12(38.35)    1:54.65(43.53)    2:29.06(34.41)
  2  Klenzak, Andy                  48  GAJA    2:50.00     2:40.71   17.00
                33.73     1:14.57(40.84)    2:03.50(48.93)    2:40.71(37.21)
  3  Eaton, Carlton O               48  GAJA    3:09.36     3:03.72   16.00
                38.93     1:27.67(48.74)    2:24.12(56.45)    3:03.72(39.60)
  4  Rogers, Mark L                 49  GAJA    3:40.00     3:18.90   15.00
                42.62     1:37.52(54.90)    2:35.60(58.08)    3:18.90(43.30)

Men 45-49 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Klenzak, Andy                  48  GAJA    5:50.00     5:38.05   20.00
                35.41     1:15.96(40.55)    1:59.04(43.08)    2:40.51(41.47)
        3:30.39(49.88)    4:20.77(50.38)    5:00.43(39.66)    5:38.05(37.62)
  2  Perry, Andrew M                46  GAJA    6:44.00     6:55.00   17.00
                39.71     1:32.45(52.74)    2:30.54(58.09)    3:27.57(57.03)
        4:27.46(59.89)  5:28.51(1:01.05)    6:14.16(45.65)    6:55.00(40.84)
  3  Rogers, Mark L                 49  GAJA    7:35.00     7:07.01   16.00
                46.13     1:39.85(53.72)    2:36.62(56.77)    3:31.63(55.01)
      4:32.54(1:00.91)  5:34.77(1:02.23)    6:22.77(48.00)    7:07.01(44.24)

Men 50-54 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Matherne, Brett P              50  GAJA      29.73       28.71   13.00
  7  King, Ian E                    52  GAJA      29.39       29.46   12.00
  8  Sealey, Thomas B               54  GAJA      29.98       31.64   11.00
 10  Yetter, Brian                  51  GAJA      40.00       38.77        
 11  Current, Craig                 50  GAJA      39.50       39.33        

Men 50-54 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Matherne, Brett P              50  GAJA    1:06.45     1:03.00   14.00
                30.13     1:03.00(32.87)
  7  King, Ian E                    52  GAJA    1:05.21     1:06.48   12.00
                31.80     1:06.48(34.68)
 11  Yetter, Brian                  51  GAJA    1:32.00     1:29.67        
                42.43     1:29.67(47.24)
 12  Current, Craig                 50  GAJA    1:22.70     1:32.40        
                43.28     1:32.40(49.12)

Men 50-54 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Matherne, Brett P              50  GAJA    2:28.71     2:23.05   16.00
                34.38     1:11.14(36.76)    1:47.99(36.85)    2:23.05(35.06)
---  Current, Craig                 50  GAJA    2:59.60          NS        

Men 50-54 1500 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Sealey, Thomas B               54  GAJA   22:30.00    22:38.38   16.00
                37.03     1:18.77(41.74)    2:02.50(43.73)    2:46.96(44.46)
        3:31.28(44.32)    4:16.52(45.24)    5:01.93(45.41)    5:47.55(45.62)
        6:32.89(45.34)    7:19.34(46.45)    8:04.52(45.18)    8:50.22(45.70)
        9:35.56(45.34)   10:21.24(45.68)   11:07.02(45.78)   11:52.82(45.80)
       12:38.94(46.12)   13:24.18(45.24)   14:11.48(47.30)   14:57.36(45.88)
       15:43.08(45.72)   16:28.56(45.48)   17:14.67(46.11)   18:00.43(45.76)
       18:46.38(45.95)   19:35.38(49.00)   20:21.54(46.16)   21:07.38(45.84)
       21:54.06(46.68)   22:38.38(44.32)

Men 50-54 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Matherne, Brett P              50  GAJA      33.93       34.61   16.00
  4  King, Ian E                    52  GAJA      36.50       36.60   15.00
  7  Yetter, Brian                  51  GAJA      56.63       53.68   12.00
---  Sealey, Thomas B               54  GAJA      37.66          NS        

Men 50-54 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Matherne, Brett P              50  GAJA    1:17.65     1:15.13   16.00
                37.71     1:15.13(37.42)
  5  King, Ian E                    52  GAJA    1:23.67     1:22.71   14.00
                40.87     1:22.71(41.84)
  8  Yetter, Brian                  51  GAJA    1:57.00     2:04.87   11.00
                59.37   2:04.87(1:05.50)
---  Sealey, Thomas B               54  GAJA    1:20.55          NS        

Men 50-54 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Sealey, Thomas B               54  GAJA    2:58.00     2:55.24   20.00
                39.95     1:23.65(43.70)    2:10.05(46.40)    2:55.24(45.19)
  3  Yetter, Brian                  51  GAJA    4:14.00     4:14.66   16.00
              1:00.17   2:05.84(1:05.67)  3:12.59(1:06.75)  4:14.66(1:02.07)

Men 50-54 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Matherne, Brett P              50  GAJA      37.77       36.76   15.00
  8  King, Ian E                    52  GAJA      42.18       42.79   11.00
 10  Yetter, Brian                  51  GAJA      50.35       48.80        

Men 50-54 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Matherne, Brett P              50  GAJA    1:23.30     1:20.44   17.00
                38.49     1:20.44(41.95)

Men 50-54 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Matherne, Brett P              50  GAJA    3:04.71     2:55.15   20.00
                40.04     1:24.95(44.91)    2:10.64(45.69)    2:55.15(44.51)
  6  Yetter, Brian                  51  GAJA    4:20.00     4:04.17   13.00
                55.35   1:57.81(1:02.46)  3:02.21(1:04.40)  4:04.17(1:01.96)

Men 50-54 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  King, Ian E                    52  GAJA      31.83       32.67   15.00
  7  Yetter, Brian                  51  GAJA      52.00       51.71   12.00

Men 50-54 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Matherne, Brett P              50  GAJA    1:10.93     1:11.71   16.00
                33.87     1:11.71(37.84)
  8  Sealey, Thomas B               54  GAJA    1:20.76     1:21.91   11.00
                37.55     1:21.91(44.36)
 10  Yetter, Brian                  51  GAJA    1:52.52     1:44.96        
                52.13     1:44.96(52.83)

Men 50-54 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Matherne, Brett P              50  GAJA    2:41.71     2:36.28   20.00
                34.66     1:16.11(41.45)    2:01.06(44.95)    2:36.28(35.22)
  4  Yetter, Brian                  51  GAJA    4:13.46     3:57.85   15.00
                53.07   2:01.95(1:08.88)  3:05.82(1:03.87)    3:57.85(52.03)
---  Sealey, Thomas B               54  GAJA    2:55.33          NS        

Men 55-59 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Hildebrandt, David C           59  GAJA      27.93          NS        

Men 55-59 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Hildebrandt, David C           59  GAJA    1:05.79          NS        

Men 55-59 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Hildebrandt, David C           59  GAJA    2:40.00          NS        

Men 55-59 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           59  GAJA      33.41       33.70   20.00

Men 55-59 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Hildebrandt, David C           59  GAJA    1:16.90          NS        

Men 55-59 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Eddy, Pat                      58  GAJA      48.50       37.81   20.00
---  Hildebrandt, David C           59  GAJA      36.34          NS        

Men 55-59 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Eddy, Pat                      58  GAJA    3:25.55     3:02.91   20.00
                41.64     1:27.94(46.30)    2:15.04(47.10)    3:02.91(47.87)

Men 55-59 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           59  GAJA      29.35       30.18   20.00

Men 55-59 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Hildebrandt, David C           59  GAJA    1:08.64          NS        

Men 55-59 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           59  GAJA    1:11.70     1:12.05   20.00
                32.26     1:12.05(39.79)

Men 55-59 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Hildebrandt, David C           59  GAJA    2:55.00          NS        

Men 60-64 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Carver, David                  60  GAJA      30.46       30.86   17.00

Men 60-64 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Carver, David                  60  GAJA    1:07.30     1:09.29   17.00
                32.54     1:09.29(36.75)
  3  Logan, James J                 61  GAJA    1:08.00     1:09.42   16.00
                32.82     1:09.42(36.60)

Men 60-64 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Carver, David                  60  GAJA      36.84       37.65   16.00

Men 60-64 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Carver, David                  60  GAJA    1:23.24     1:23.44   16.00
                40.25     1:23.44(43.19)

Men 60-64 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Carver, David                  60  GAJA      34.70       34.66   16.00

Men 60-64 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Carver, David                  60  GAJA    1:16.00     1:22.07   17.00
                36.56     1:22.07(45.51)

Men 60-64 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Carver, David                  60  GAJA    3:08.00     3:10.30   17.00
                36.26     1:23.92(47.66)  2:26.11(1:02.19)    3:10.30(44.19)
  3  Logan, James J                 61  GAJA    3:00.00     3:12.23   16.00
                38.56     1:29.35(50.79)    2:26.78(57.43)    3:12.23(45.45)

Men 65-69 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Zeigler, John V                69  GAJA    3:05.10     3:10.16   17.00
                43.19     1:32.33(49.14)    2:23.63(51.30)    3:10.16(46.53)

Men 65-69 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Reid, Joe                      66  GAJA      38.38       37.87   20.00

Men 65-69 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Reid, Joe                      66  GAJA    1:21.48     1:20.05   20.00
                39.50     1:20.05(40.55)

Men 65-69 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Reid, Joe                      66  GAJA    2:56.83     2:52.99   20.00
                40.18     1:23.18(43.00)    2:08.17(44.99)    2:52.99(44.82)
  3  Zeigler, John V                69  GAJA    3:37.90     3:36.97   16.00
                53.12     1:48.77(55.65)    2:43.86(55.09)    3:36.97(53.11)

Men 65-69 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Reid, Joe                      66  GAJA      43.00       42.04   20.00
  4  Zeigler, John V                69  GAJA      45.11       44.55   15.00

Men 65-69 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Zeigler, John V                69  GAJA    1:38.98     1:44.40   17.00
                49.47     1:44.40(54.93)

Men 65-69 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Zeigler, John V                69  GAJA    3:35.84     3:42.27   16.00
                50.63     1:48.02(57.39)    2:45.53(57.51)    3:42.27(56.74)

Men 65-69 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                69  GAJA      44.34       44.20   20.00

Men 65-69 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Zeigler, John V                69  GAJA    1:43.19     1:45.05   17.00
                48.32     1:45.05(56.73)

Men 65-69 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                69  GAJA    3:42.03     4:01.97   20.00
                49.22   1:49.93(1:00.71)  2:55.15(1:05.22)  4:01.97(1:06.82)

Men 65-69 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Reid, Joe                      66  GAJA    1:20.89     1:25.50   20.00
                39.24     1:25.50(46.26)

Men 65-69 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                69  GAJA    3:34.88     3:36.26   20.00
                48.21     1:46.22(58.01)    2:43.88(57.66)    3:36.26(52.38)

Men 65-69 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                69  GAJA    7:07.07     7:27.61   20.00
                50.75     1:49.01(58.26)  2:51.40(1:02.39)    3:49.01(57.61)
        4:48.45(59.44)    5:47.18(58.73)    6:39.39(52.21)    7:27.61(48.22)

Men 70-74 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dudley, Bill                   70  GAJA      33.84       33.91   20.00
  2  Miller, David W                74  GAJA      35.00       34.46   17.00
---  Sperr, Ed V                    70  GAJA      36.00          NS        

Men 70-74 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                74  GAJA    1:20.00     1:17.85   20.00
                36.32     1:17.85(41.53)
  2  Dudley, Bill                   70  GAJA    1:18.00     1:17.93   17.00
                36.66     1:17.93(41.27)
  3  Sperr, Ed V                    70  GAJA    1:20.00     1:20.68   16.00
                37.68     1:20.68(43.00)
  4  Callen, Russ                   70  GAJA    1:22.00     1:30.78   15.00
                 0.00   1:30.78(1:30.78)

Men 70-74 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dudley, Bill                   70  GAJA    3:00.00     3:09.10   20.00
                42.02     1:30.71(48.69)    2:20.95(50.24)    3:09.10(48.15)
  2  Callen, Russ                   70  GAJA         NT     3:23.06   17.00
                46.69     1:37.51(50.82)    2:31.77(54.26)    3:23.06(51.29)
---  Miller, David W                74  GAJA    3:05.00          NS        

Men 70-74 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Callen, Russ                   70  GAJA    6:52.00     7:15.94   20.00
                47.19     1:41.12(53.93)    2:37.90(56.78)    3:34.43(56.53)
        4:32.04(57.61)    5:28.95(56.91)    6:25.26(56.31)    7:15.94(50.68)

Men 70-74 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Callen, Russ                   70  GAJA         NT       44.55   20.00
---  Sperr, Ed V                    70  GAJA      43.00          NS        

Men 70-74 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Callen, Russ                   70  GAJA    1:43.00     1:40.88   20.00
                48.32     1:40.88(52.56)
  2  Dudley, Bill                   70  GAJA    1:59.00     1:56.17   17.00
                56.10   1:56.17(1:00.07)
---  Miller, David W                74  GAJA    2:00.00          NS        
---  Sperr, Ed V                    70  GAJA    1:30.00          NS        

Men 70-74 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Callen, Russ                   70  GAJA         NT     3:54.97   20.00
                53.93   1:54.01(1:00.08)  2:56.17(1:02.16)    3:54.97(58.80)

Men 70-74 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dudley, Bill                   70  GAJA      45.50       46.24   20.00
  2  Miller, David W                74  GAJA      47.00       48.42   17.00

Men 70-74 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dudley, Bill                   70  GAJA    1:45.00     1:43.46   20.00
                48.47     1:43.46(54.99)
  2  Miller, David W                74  GAJA    1:48.00     1:47.31   17.00
                50.14     1:47.31(57.17)

Men 70-74 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                74  GAJA    4:00.00     3:52.37   20.00
                53.69     1:52.56(58.87)  2:52.88(1:00.32)    3:52.37(59.49)
  2  Dudley, Bill                   70  GAJA    4:02.22     4:11.87   17.00
                53.98   1:55.43(1:01.45)  3:04.22(1:08.79)  4:11.87(1:07.65)

Men 70-74 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dudley, Bill                   70  GAJA      35.00       40.13   20.00
  2  Callen, Russ                   70  GAJA         NT       44.47   17.00
---  Sperr, Ed V                    70  GAJA      40.00          NS        

Men 70-74 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dudley, Bill                   70  GAJA    1:57.00     1:49.56   20.00
                50.58     1:49.56(58.98)
  2  Callen, Russ                   70  GAJA    1:55.00     1:53.43   17.00
                52.74   1:53.43(1:00.69)

Men 70-74 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Callen, Russ                   70  GAJA         NT     4:33.34   20.00
                57.24   2:07.97(1:10.73)  3:21.54(1:13.57)  4:33.34(1:11.80)

Men 70-74 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dudley, Bill                   70  GAJA    1:37.00     1:32.85   20.00
                42.57     1:32.85(50.28)
  2  Miller, David W                74  GAJA    1:35.00     1:35.45   17.00
                46.43     1:35.45(49.02)

Men 70-74 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Callen, Russ                   70  GAJA    3:43.00     3:47.72   20.00
                52.87     1:49.38(56.51)  2:56.13(1:06.75)    3:47.72(51.59)
---  Miller, David W                74  GAJA    3:45.00          NS        

Men 75-79 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Chuven, Herb                   75  GAJA      43.50          NS        

Men 75-79 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Chuven, Herb                   75  GAJA    1:41.00     1:50.29   17.00
                52.63     1:50.29(57.66)

Men 75-79 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Chuven, Herb                   75  GAJA    3:51.50          NS        

Men 75-79 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chuven, Herb                   75  GAJA    7:58.00     9:29.40   20.00
                59.13   2:07.45(1:08.32)  3:20.75(1:13.30)  4:33.99(1:13.24)
      5:44.64(1:10.65)  6:55.08(1:10.44)  8:02.11(1:07.03)  9:29.40(1:27.29)

Men 75-79 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ray, Craig                     76  GAJA    1:10.00     1:05.37   20.00
---  Chuven, Herb                   75  GAJA    1:03.00          NS        

Men 75-79 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ray, Craig                     76  GAJA    2:30.00     2:27.61   20.00
              1:09.00   2:27.61(1:18.61)
---  Chuven, Herb                   75  GAJA    2:18.50          NS        

Men 75-79 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  McClung, Bill                  75  GAJA      50.00       53.42   17.00
  3  Chuven, Herb                   75  GAJA    1:03.50     1:08.28   16.00

Men 75-79 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ray, Craig                     76  GAJA    3:07.00     2:45.87   20.00
              1:18.61   2:45.87(1:27.26)
---  Chuven, Herb                   75  GAJA    2:16.00          NS        
---  McClung, Bill                  75  GAJA    2:00.00          NS        

Men 75-79 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  McClung, Bill                  75  GAJA    4:40.00     4:34.39   20.00
              1:00.12   2:12.16(1:12.04)  3:26.06(1:13.90)  4:34.39(1:08.33)
  2  Ray, Craig                     76  GAJA    6:15.00     6:08.11   17.00
              1:24.44   3:01.78(1:37.34)  4:42.81(1:41.03)  6:08.11(1:25.30)
---  Chuven, Herb                   75  GAJA    4:58.50          NS        

Men 75-79 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ray, Craig                     76  GAJA    1:20.00     1:08.12   20.00
---  McClung, Bill                  75  GAJA      55.00          NS        

Men 75-79 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  McClung, Bill                  75  GAJA    2:20.00     2:11.60   20.00
              1:00.33   2:11.60(1:11.27)
  2  Ray, Craig                     76  GAJA    3:40.00     2:58.32   17.00
              1:18.55   2:58.32(1:39.77)

Men 75-79 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  McClung, Bill                  75  GAJA    5:00.00          DQ        
              1:01.95   2:20.22(1:18.27)  3:47.85(1:27.63)                  

Men 75-79 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ray, Craig                     76  GAJA    2:51.00     2:21.37   20.00
              1:08.18   2:21.37(1:13.19)
---  Chuven, Herb                   75  GAJA    2:02.50          NS        

Men 75-79 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ray, Craig                     76  GAJA    6:05.00     5:39.08   20.00
              1:16.11   2:41.13(1:25.02)  4:31.31(1:50.18)  5:39.08(1:07.77)

Men 75-79 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ray, Craig                     76  GAJA   12:30.00    12:22.28   20.00
              1:17.57   3:01.62(1:44.05)  4:38.64(1:37.02)  6:09.31(1:30.67)
      8:01.60(1:52.29)  9:46.04(1:44.44) 11:08.38(1:22.34) 12:22.28(1:13.90)

Men 80-84 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Dixon, Richard B               81  GAJA      53.00          NS        

Men 80-84 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mann, Billy H                  81  GAJA    2:00.23     3:22.84   20.00
              1:25.96   3:22.84(1:56.88)
---  Dixon, Richard B               81  GAJA    2:00.00          NS        

Men 80-84 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Dixon, Richard B               81  GAJA    1:10.00          NS        

Men 80-84 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Dixon, Richard B               81  GAJA    2:35.00          NS        

Men 80-84 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mann, Billy H                  81  GAJA    5:00.00     9:13.32   20.00
              2:10.45   4:29.61(2:19.16)  6:48.04(2:18.43)  9:13.32(2:25.28)

Men 80-84 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Hal F                   80  GAJA      46.00       45.36   20.00
---  Dixon, Richard B               81  GAJA    1:00.00          NS        

Men 80-84 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Hal F                   80  GAJA    1:44.13     1:42.90   20.00
                47.17     1:42.90(55.73)
---  Dixon, Richard B               81  GAJA    2:35.00          NS        

Men 80-84 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Mann, Billy H                  81  GAJA    4:00.00          DQ        
              2:18.35   4:58.77(2:40.42)  7:55.41(2:56.64) 10:34.79(2:39.38)

Men 80-84 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mann, Billy H                  81  GAJA    3:00.57     4:36.82   20.00
              2:21.19   4:36.82(2:15.63)

Men 80-84 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Stolz, Hal F                   80  GAJA    2:50.00          NS        

Men 85-89 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Woods, Albert H                85  GAJA      45.65       42.02   20.00
  2  Stolz, Irwin W                 85  GAJA      52.00       55.22   17.00

Men 85-89 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Woods, Albert H                85  GAJA    1:49.52     1:47.31   20.00
                48.18     1:47.31(59.13)
  2  Stolz, Irwin W                 85  GAJA    1:50.00     1:48.67   17.00
                50.65     1:48.67(58.02)

Men 85-89 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Irwin W                 85  GAJA    4:30.00     4:01.27   20.00
                55.18   1:55.56(1:00.38)  2:59.36(1:03.80)  4:01.27(1:01.91)

Men 85-89 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Irwin W                 85  GAJA    8:32.00     8:09.58   20.00
                56.32   1:57.43(1:01.11)  2:59.59(1:02.16)  4:01.61(1:02.02)
      5:03.44(1:01.83)  6:06.25(1:02.81)  7:09.05(1:02.80)  8:09.58(1:00.53)

Men 85-89 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Irwin W                 85  GAJA    1:10.00     1:04.14   20.00

Men 85-89 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Stolz, Irwin W                 85  GAJA    2:30.00          NS        

Men 85-89 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Woods, Albert H                85  GAJA      54.70       52.99   20.00
  2  Stolz, Irwin W                 85  GAJA    1:00.00     1:04.71   17.00

Men 85-89 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Woods, Albert H                85  GAJA    2:06.30     2:03.86   20.00
                58.33   2:03.86(1:05.53)

Men 85-89 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Woods, Albert H                85  GAJA    4:52.88     4:45.07   20.00
              1:03.15   2:17.84(1:14.69)  3:34.67(1:16.83)  4:45.07(1:10.40)

Men 85-89 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Irwin W                 85  GAJA    2:20.00     2:15.79   20.00
              1:07.09   2:15.79(1:08.70)


Relay Results [Women | Men]

Women 120-159 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  GAJA "A"                                        NT          NS      NS
     1) Kolesar, Bonnie F47              2) Clarke, Emily F25                
     3) Smith, Gretchen S F36            4) Kester, Kristine F50             

Women 120-159 400 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     5:05.48   40.00
     1) Hughes, Carrie M F40             2) Pederson, Kari J F31             
     3) Letendre, Claire A F29           4) Lincoln, Chelsea B F28           

Women 120-159 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:41.12   40.00
     1) Welling, Karol F53               2) Lincoln, Chelsea B F28           
     3) Tosh, Megan M F29                4) Teixeira, Mariane C F49          

Women 160-199 800 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT    12:37.50   40.00
     1) Pederson, Kari J F31             
     2) Shaffer, Linda J F53             
     3) Welling, Karol F53               
     4) Letendre, Claire A F29           

Women 160-199 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:38.32   40.00
     1) McClure, Pam F51                 2) Massey, Melissa K F33            
     3) Kolesar, Bonnie F47              4) Hughes, Carrie M F40             

Women 200-239 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:05.57   40.00
     1) Countryman, Marianne F50         2) Teixeira, Mariane C F49          
     3) Vazquez, Maria E F49             4) McGee, Beth O F52                

Women 200-239 400 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     5:52.68   40.00
     1) Collett, Tracy F44               2) Welling, Karol F53               
     3) Shaffer, Linda J F53             4) McGee, Beth O F52                

Women 200-239 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:20.89   40.00
     1) Vazquez, Maria E F49             2) Almand, Jennifer F56             
     3) Countryman, Marianne F50         4) McGee, Beth O F52                

Women 200-239 400 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     5:12.69   40.00
     1) Vazquez, Maria E F49             2) Almand, Jennifer F56             
     3) Countryman, Marianne F50         4) McGee, Beth O F52                
  3  GAJA "B"                                        NT     8:27.27   32.00
     1) Kester, Kristine F50             2) Penn, Ginger F58                 
     3) Shaffer, Linda J F53             4) Kolesar, Bonnie F47              

Women 240-279 400 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     9:47.75   40.00
     1) Hamilton, Rebecca J F62          2) Penn, Ginger F58                 
     3) Haase, Judith L F74              4) Czekala, Charlotte Gober F76     

Women 240-279 400 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT    12:58.79   40.00
     1) Hamilton, Rebecca J F62          2) Czekala, Charlotte Gober F76     
     3) Ottosen, Sue C F71               4) Barber, Gina C F67               

Women 280-319 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     4:28.46   40.00
     1) Ottosen, Sue C F71               2) Haase, Judith L F74              
     3) Czekala, Charlotte Gober F76     4) Newell, Sally F77                

Men 100-119 400 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  GAJA "A"                                        NT          DQ      DQ
     1) Fournier, Justin K M34           2) Luckhurst, Jonathan M33          
     3) Nahrstedt, Matthew M M26         4) Song, Jack M24                   

Men 120-159 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "B"                                        NT     2:15.39   40.00
     1) Buono, Mickey M41                2) Winsor, Lawrence M29             
     3) Song, Jack M24                   4) Goforth, James L M49             
  2  GAJA "A"                                        NT     2:49.44   34.00
     1) Page, Craig W M32                2) Mills, Matthew J M37             
     3) Luckhurst, Jonathan M33          4) Markey, Nick M36                 

Men 120-159 800 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  GAJA "A"                                        NT          NS      NS
     1) Fournier, Justin K M34           
     2) Ferreira, Pedro M M45            
     3) Buono, Mickey M41                
     4) Villarreal, Adrian M M37         

Men 120-159 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:02.92   40.00
     1) Page, Craig W M32                2) Dunn, Jonathan D M32             
     3) Nahrstedt, Matthew M M26         4) Fournier, Justin K M34           

Men 160-199 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     1:59.14   40.00
     1) Beatty, Mark S M45               2) Beatty, Dan C M48                
     3) Schubert, Brian L M43            4) Perry, Andrew M M46              

Men 160-199 400 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     5:27.56   40.00
     1) Yetter, Brian M51                2) Current, Craig M50               
     3) Page, Craig W M32                4) Dunn, Jonathan D M32             

Men 200-239 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GAJA "A"                                        NT     2:06.14   34.00
     1) Matherne, Brett P M50            2) Current, Craig M50               
     3) King, Ian E M52                  4) Kelley, Robert A M49             
---  GAJA "A"                                        NT          NS      NS
     1) King, Ian E M52                  2) Davis, Brett A M48               
     3) Ferreira, Pedro M M45            4) Carver, David M60                

Men 200-239 800 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     9:51.79   40.00
     1) King, Ian E M52                  
     2) Matherne, Brett P M50            
     3) Eddy, Pat M58                    
     4) Eaton, Carlton O M48             

Men 200-239 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GAJA "A"                                        NT     2:17.41   34.00
     1) Reid, Joe M66                    2) Eddy, Pat M58                    
     3) El-Amin, Mujahid B M28           4) Beatty, Dan C M48                

Men 240-279 400 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     6:13.00   40.00
     1) Rogers, Mark L M49               2) Reid, Joe M66                    
     3) Chuven, Herb M75                 4) Zeigler, John V M69              

Men 280-319 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  GAJA "A"                                        NT          NS      NS
     1) Sperr, Ed V M70                  2) McClung, Bill M75                
     3) Zeigler, John V M69              4) Miller, David W M74              

Men 320-359 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  GAJA "A"                                        NT          NS      NS
     1) Woods, Albert H M85              2) Stolz, Hal F M80                 
     3) Chuven, Herb M75                 4) Mann, Billy H M81                

Mixed 120-159 800 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     9:43.80   40.00
     1) Rogan, Pam W F46                 
     2) Pederson, Kari J F31             
     3) Nahrstedt, Matthew M M26         
     4) Dunn, Jonathan D M32             

Mixed 120-159 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:20.01   40.00
     1) Lincoln, Chelsea B F28           2) Letendre, Claire A F29           
     3) Page, Craig W M32                4) Luckhurst, Jonathan M33          

Mixed 160-199 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  GAJA "A"                                        NT          DQ      DQ
     1) Almand, Jennifer F56             2) El-Amin, Mujahid B M28           
     3) Buono, Mickey M41                4) Welling, Karol F53               

Mixed 160-199 800 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     9:48.32   40.00
     1) Hurst, Kim A F45                 
     2) Perry, Andrew M M46              
     3) Collett, Tracy F44               
     4) Fournier, Justin K M34           

Mixed 160-199 400 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GAJA "A"                                        NT     5:30.57   34.00
     1) King, Ian E M52                  2) Matherne, Brett P M50            
     3) Lincoln, Chelsea B F28           4) Collett, Tracy F44               

Mixed 240-279 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  GAJA "A"                                        NT          NS      NS
     1) Dudley, Bill M70                 2) McGee, Beth O F52                
     3) Sperr, Ed V M70                  4) Teixeira, Mariane C F49          

Mixed 240-279 800 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT    15:50.85   40.00
     1) Hamilton, Rebecca J F62          
     2) Yetter, Brian M51                
     3) Penn, Ginger F58                 
     4) Zeigler, John V M69              

Mixed 240-279 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     3:14.46   40.00
     1) Hamilton, Rebecca J F62          2) Reid, Joe M66                    
     3) Ottosen, Sue C F71               4) Yetter, Brian M51                

Mixed 280-319 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  GAJA "A"                                        NT          NS      NS
     1) Haase, Judith L F74              2) Czekala, Charlotte Gober F76     
     3) McClung, Bill M75                4) Mann, Billy H M81                

Mixed 280-319 800 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT    15:51.24   40.00
     1) Lancaster, Rocio R F81           
     2) Newell, Sally F77                
     3) Miller, David W M74              
     4) Chuven, Herb M75                 

Mixed 280-319 400 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     7:39.91   40.00
     1) Miller, David W M74              2) Rodgers, Nancy J F60             
     3) Zeigler, John V M69              4) Newell, Sally F77                


Women | Men | Relays
Sponsor #42Sponsor #20Sponsor #29Sponsor #59Sponsor #58
Sponsor #41Sponsor #56Sponsor #36Sponsor #62Sponsor #52
Sponsor #49Sponsor #60Sponsor #13Sponsor #25Sponsor #43Sponsor #14Sponsor #61