USMS Event Results Database

Search Results from St. Nicholas SCM Invitational


Women's Results [Men | Relays]

Women 18-24 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Copeland, Megan                24  GAJA      37.00       34.19   17.00

Women 18-24 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Copeland, Megan                24  GAJA    1:15.00     1:16.48   20.00

Women 18-24 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Copeland, Megan                24  GAJA         NT          DQ        

Women 18-24 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Copeland, Megan                24  GAJA      40.00       39.94   17.00

Women 18-24 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Copeland, Megan                24  GAJA      42.00       39.49   17.00

Women 25-29 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Fish, Abigail M                25  GAJA      29.00       27.08   20.00
  3  Clarke, Emily                  25  GAJA      35.22       33.74   16.00

Women 25-29 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Lincoln, Chelsea B             28  GAJA    1:15.00     1:12.25   17.00
  3  Clarke, Emily                  25  GAJA    1:18.12     1:14.61   16.00
---  Fish, Abigail M                25  GAJA    1:00.00          NS        

Women 25-29 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Fish, Abigail M                25  GAJA    2:08.00     2:06.28   20.00

Women 25-29 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Clarke, Emily                  25  GAJA      37.41       39.79   20.00

Women 25-29 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Clarke, Emily                  25  GAJA    1:24.10     1:24.76   20.00
  2  Lincoln, Chelsea B             28  GAJA    1:25.00     1:25.35   17.00

Women 25-29 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Uddin, Maya C                  26  GAJA    3:03.71     3:06.29   20.00

Women 25-29 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Curran, Caitie B               27  GAJA      40.35       39.13   20.00

Women 25-29 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Curran, Caitie B               27  GAJA    1:25.70     1:22.97   20.00
  2  Lincoln, Chelsea B             28  GAJA    1:35.00     1:31.31   17.00

Women 25-29 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Curran, Caitie B               27  GAJA    2:59.87     2:57.57   20.00

Women 25-29 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Fish, Abigail M                25  GAJA    1:05.00     1:04.02   20.00
  2  Lincoln, Chelsea B             28  GAJA    1:25.00     1:25.22   17.00
  3  Uddin, Maya C                  26  GAJA    1:45.00     1:33.99   16.00

Women 25-29 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Fish, Abigail M                25  GAJA    2:20.00     2:20.70   20.00
  2  Uddin, Maya C                  26  GAJA    3:27.27     3:38.70   17.00

Women 25-29 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Curran, Caitie B               27  GAJA    1:14.24     1:15.19   20.00
  3  Clarke, Emily                  25  GAJA         NT     1:26.46   16.00
---  Lincoln, Chelsea B             28  GAJA    1:20.00          NS        

Women 25-29 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Curran, Caitie B               27  GAJA    2:40.52     2:39.73   20.00
  2  Uddin, Maya C                  26  GAJA    3:05.95     3:08.24   17.00

Women 25-29 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Uddin, Maya C                  26  GAJA    6:30.00     6:40.66   20.00

Women 30-34 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Pederson, Kari J               31  GAJA    5:10.40     5:15.25   20.00

Women 30-34 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Pederson, Kari J               31  GAJA   10:34.00    10:37.29   20.00

Women 30-34 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Peters, Emily K                32  GAJA      35.40          NS        

Women 30-34 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Pederson, Kari J               31  GAJA    1:25.33     1:23.86   17.00
---  Peters, Emily K                32  GAJA    1:20.00          NS        

Women 30-34 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Walcher, Michelle L            30  GAJA    3:25.00     3:14.35   20.00

Women 30-34 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Walcher, Michelle L            30  GAJA      43.28       41.58   17.00

Women 30-34 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Pederson, Kari J               31  GAJA    1:33.41     1:30.16   20.00
  2  Walcher, Michelle L            30  GAJA    1:31.70     1:31.19   17.00

Women 30-34 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Walcher, Michelle L            30  GAJA    3:19.70     3:18.87   20.00

Women 30-34 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Pederson, Kari J               31  GAJA    1:23.86     1:23.27   16.00
---  Peters, Emily K                32  GAJA    1:27.10          NS        

Women 30-34 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Peters, Emily K                32  GAJA    3:05.00          NS        

Women 30-34 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Walcher, Michelle L            30  GAJA    6:40.00     6:38.53   20.00

Women 35-39 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Chavez, Marcela                36  GAJA      29.90       31.55   17.00
  3  Thompson, Alisha B             38  GAJA      35.00       35.20   16.00
  5  Davis, Jarrett W               38  GAJA      46.30       40.51   14.00
  7  Edwards, Sara M                37  GAJA      43.45       44.99   12.00

Women 35-39 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Davis, Jarrett W               38  GAJA    1:47.90     1:35.88   17.00
  3  Edwards, Sara M                37  GAJA    1:38.44     1:47.96   16.00
---  Chavez, Marcela                36  GAJA    1:05.00          NS        
---  Thompson, Alisha B             38  GAJA    1:20.00          NS        

Women 35-39 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Davis, Jarrett W               38  GAJA    3:47.90     3:32.98   20.00

Women 35-39 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Thompson, Alisha B             38  GAJA   12:00.00    13:12.98   20.00
  2  Edwards, Sara M                37  GAJA   16:09.86    16:19.43   17.00

Women 35-39 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chavez, Marcela                36  GAJA    1:16.00     1:18.08   20.00

Women 35-39 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chavez, Marcela                36  GAJA    2:48.00     2:48.54   20.00

Women 35-39 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Thompson, Alisha B             38  GAJA      40.00       40.35   17.00
  4  Edwards, Sara M                37  GAJA      47.24       51.11   15.00

Women 35-39 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Edwards, Sara M                37  GAJA    1:54.90     2:01.49   20.00

Women 35-39 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Davis, Jarrett W               38  GAJA    1:58.20     1:46.90   17.00

Women 40-44 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Hughes, Carrie M               40  GAJA      31.80       31.41   17.00
  3  Hankins, Malena B              41  GAJA      32.26       31.88   16.00

Women 40-44 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hankins, Malena B              41  GAJA    1:07.53     1:08.77   20.00
  2  Hughes, Carrie M               40  GAJA    1:06.60     1:10.76   17.00

Women 40-44 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hankins, Malena B              41  GAJA    2:23.10     2:28.74   20.00

Women 40-44 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hankins, Malena B              41  GAJA   11:08.73    10:33.75   20.00

Women 40-44 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jones, Cathy W                 43  GAJA      40.47       39.75   20.00

Women 40-44 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hankins, Malena B              41  GAJA    1:24.21     1:22.16   20.00
  2  Jones, Cathy W                 43  GAJA    1:31.47     1:29.91   17.00

Women 40-44 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jones, Cathy W                 43  GAJA    3:15.47     3:12.87   20.00

Women 40-44 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Hughes, Carrie M               40  GAJA      41.30       42.13   17.00

Women 40-44 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hughes, Carrie M               40  GAJA    1:28.00     1:31.11   20.00

Women 40-44 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jones, Cathy W                 43  GAJA    4:00.47     3:40.19   20.00

Women 40-44 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hughes, Carrie M               40  GAJA    1:15.00     1:21.83   20.00

Women 40-44 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jones, Cathy W                 43  GAJA    3:15.47     3:08.62   20.00

Women 45-49 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Rogan, Pam W                   46  GAJA      31.30       30.90   20.00
  2  Hurst, Kim A                   45  GAJA      34.10       32.76   17.00

Women 45-49 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Rogan, Pam W                   46  GAJA    1:08.84     1:09.39   20.00
  3  Chalmers, Gayla F              49  GAJA    1:23.00     1:19.36   16.00

Women 45-49 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Rogan, Pam W                   46  GAJA    2:30.00     2:28.57   20.00
  2  Hurst, Kim A                   45  GAJA    2:31.25     2:30.64   17.00

Women 45-49 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Rogan, Pam W                   46  GAJA    5:15.88     5:18.15   20.00

Women 45-49 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hurst, Kim A                   45  GAJA   12:00.00    10:52.83   20.00
  2  Chalmers, Gayla F              49  GAJA   13:22.54    12:17.19   17.00

Women 45-49 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Vazquez, Maria E               49  GAJA      36.60       36.42   20.00

Women 45-49 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Vazquez, Maria E               49  GAJA    1:15.81     1:16.69   20.00

Women 45-49 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Vazquez, Maria E               49  GAJA    2:43.92     2:43.89   20.00

Women 45-49 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chalmers, Gayla F              49  GAJA      40.29       40.77   20.00

Women 45-49 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chalmers, Gayla F              49  GAJA    1:30.80     1:41.73   20.00

Women 45-49 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Rogan, Pam W                   46  GAJA    1:30.00     1:21.21   20.00
  2  Hurst, Kim A                   45  GAJA    1:30.00     1:22.81   17.00

Women 45-49 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chalmers, Gayla F              49  GAJA    3:26.74     3:22.38   20.00

Women 50-54 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  McGee, Beth O                  52  GAJA      30.50       30.29   20.00
  5  Yarbrough, Myrna N             53  GAJA      35.00       41.17   14.00

Women 50-54 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  McGee, Beth O                  52  GAJA    1:07.00     1:06.92   20.00

Women 50-54 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           50  GAJA    2:26.58     2:26.61   20.00
  2  McGee, Beth O                  52  GAJA    2:25.00     2:29.48   17.00

Women 50-54 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  McGee, Beth O                  52  GAJA    5:10.00     5:32.44   20.00

Women 50-54 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Welling, Karol                 53  GAJA         NT    13:42.69   20.00

Women 50-54 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Yarbrough, Myrna N             53  GAJA      42.00       45.88   20.00
  2  Shaffer, Linda J               53  GAJA      46.50       46.44   17.00
  3  Krugman, Elaine                52  GAJA         NT       47.89   16.00
  4  Welling, Karol                 53  GAJA      48.00       49.35   15.00

Women 50-54 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Yarbrough, Myrna N             53  GAJA    1:35.00     1:39.56   20.00
  2  Shaffer, Linda J               53  GAJA    1:41.41     1:40.01   17.00
  3  Welling, Karol                 53  GAJA    1:45.00     1:45.58   16.00

Women 50-54 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Yarbrough, Myrna N             53  GAJA    3:30.00     3:39.18   20.00
  2  Welling, Karol                 53  GAJA    3:50.00     3:45.87   17.00
  3  Shaffer, Linda J               53  GAJA         NT     3:48.19   16.00

Women 50-54 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  McClure, Pam                   51  GAJA      49.30       48.55   20.00
  2  Krugman, Elaine                52  GAJA      49.00       49.17   17.00

Women 50-54 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  McClure, Pam                   51  GAJA    1:53.44     1:45.85   20.00

Women 50-54 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  McClure, Pam                   51  GAJA    3:59.17     3:51.23   20.00

Women 50-54 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Yarbrough, Myrna N             53  GAJA      44.00       46.57   17.00
  3  Shaffer, Linda J               53  GAJA      51.41       50.33   16.00

Women 50-54 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           50  GAJA    1:13.47     1:17.06   20.00

Women 50-54 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           50  GAJA    2:44.32     2:49.25   20.00
  2  Krugman, Elaine                52  GAJA         NT     4:38.58   17.00

Women 50-54 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Welling, Karol                 53  GAJA    2:00.00     1:42.82   20.00

Women 50-54 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           50  GAJA    2:45.26     2:50.40   20.00
  2  Shaffer, Linda J               53  GAJA    4:03.77     4:04.27   17.00

Women 50-54 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           50  GAJA    5:50.52     5:51.37   20.00
  2  Krugman, Elaine                52  GAJA         NT     7:55.12   17.00

Women 55-59 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Almand, Jennifer               56  GAJA      33.30       33.51   20.00
  2  Berner-Broome, Lorin           57  GAJA      38.90       35.09   17.00

Women 55-59 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Almand, Jennifer               56  GAJA    1:17.00     1:14.05   20.00

Women 55-59 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Alton, Dale M                  57  GAJA    3:00.00     3:05.14   20.00

Women 55-59 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Penn, Ginger                   58  GAJA    6:50.94     6:44.64   20.00
---  Alton, Dale M                  57  GAJA    6:20.00          NS        

Women 55-59 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Penn, Ginger                   58  GAJA         NT    13:24.69   20.00

Women 55-59 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Penn, Ginger                   58  GAJA         NT     3:47.17   20.00

Women 55-59 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Almand, Jennifer               56  GAJA      43.50       43.01   20.00
  2  Alton, Dale M                  57  GAJA      43.50       43.22   17.00
  3  Pringle, Katherine S           57  GAJA    1:03.41     1:02.38   16.00

Women 55-59 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Almand, Jennifer               56  GAJA    1:34.00     1:33.87   20.00
  2  Alton, Dale M                  57  GAJA    1:33.50     1:35.29   17.00
  3  Pringle, Katherine S           57  GAJA    2:24.65     2:21.45   16.00

Women 55-59 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Alton, Dale M                  57  GAJA    3:25.00          NS        
---  Pringle, Katherine S           57  GAJA    5:03.16          NS        

Women 55-59 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Berner-Broome, Lorin           57  GAJA      44.58       43.16   20.00
  2  Penn, Ginger                   58  GAJA      49.08       49.20   17.00

Women 55-59 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Penn, Ginger                   58  GAJA         NT     1:57.01   20.00

Women 55-59 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Almand, Jennifer               56  GAJA    1:28.00     1:25.23   20.00
  2  Berner-Broome, Lorin           57  GAJA    1:40.37     1:37.04   17.00

Women 60-64 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Hamilton, Rebecca J            62  GAJA         NT     1:12.78   17.00

Women 60-64 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Hamilton, Rebecca J            62  GAJA         NT     2:59.79   17.00

Women 60-64 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hamilton, Rebecca J            62  GAJA         NT     1:12.41   20.00

Women 60-64 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hamilton, Rebecca J            62  GAJA         NT     2:58.42   20.00

Women 60-64 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hamilton, Rebecca J            62  GAJA         NT     6:49.04   20.00
---  Mattson, Skippy                61  GAJA    3:30.00          NS        

Women 60-64 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Mattson, Skippy                61  GAJA      50.00          NS        

Women 60-64 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Mattson, Skippy                61  GAJA    4:00.00          NS        

Women 65-69 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Barber, Gina C                 67  GAJA         NT       58.85   20.00
  2  Moyer, Peggy M                 67  GAJA      53.50     1:01.20   17.00
  3  Campbell, Mary R               66  GAJA      52.94     1:02.74   16.00

Women 65-69 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Moyer, Peggy M                 67  GAJA    2:04.00     2:33.90   20.00

Women 65-69 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Moyer, Peggy M                 67  GAJA         NT     6:20.31   20.00

Women 65-69 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Moyer, Peggy M                 67  GAJA         NT          NS        

Women 65-69 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Uustal, Diann B                68  GAJA      37.77       38.43   20.00
  2  Barber, Gina C                 67  GAJA    1:05.73     1:03.83   17.00
---  Campbell, Mary R               66  GAJA    1:00.67          NS        

Women 65-69 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Uustal, Diann B                68  GAJA    1:25.71     1:25.42   20.00
  2  Barber, Gina C                 67  GAJA    2:19.23     2:20.31   17.00
  3  Moyer, Peggy M                 67  GAJA    2:45.50     2:45.79   16.00

Women 65-69 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Barber, Gina C                 67  GAJA    4:56.00     4:58.41   20.00

Women 65-69 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Campbell, Mary R               66  GAJA    1:07.59     1:16.17   20.00

Women 65-69 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Campbell, Mary R               66  GAJA    2:21.92     2:44.91   20.00

Women 65-69 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Campbell, Mary R               66  GAJA    4:52.46          NS        

Women 65-69 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Uustal, Diann B                68  GAJA      37.20       37.35   20.00

Women 65-69 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Uustal, Diann B                68  GAJA    1:25.95     1:24.08   20.00
---  Barber, Gina C                 67  GAJA    2:56.65          NS        

Women 65-69 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Uustal, Diann B                68  GAJA    3:08.34          NS        

Women 70-74 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Haase, Judith L                74  GAJA    1:20.00     1:18.16   20.00
---  Stephens, Mary Lou             72  GAJA      47.15          NS        

Women 70-74 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Haase, Judith L                74  GAJA         NT     6:07.00   20.00
---  Stephens, Mary Lou             72  GAJA    3:50.00          NS        

Women 70-74 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Stephens, Mary Lou             72  GAJA      58.00          NS        

Women 70-74 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Haase, Judith L                74  GAJA    2:44.78     2:57.75   20.00

Women 75-79 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Newell, Sally                  77  GAJA      43.79          NS        

Women 75-79 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Newell, Sally                  77  GAJA      56.33          NS        

Women 75-79 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Newell, Sally                  77  GAJA      55.69          NS        

Women 75-79 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Newell, Sally                  77  GAJA    1:03.75          NS        

Women 80-84 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Land, Joy I                    84  GAJA         NT     1:23.77   20.00

Women 80-84 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lancaster, Rocio R             81  GAJA    4:09.20     4:45.27   20.00

Women 80-84 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lancaster, Rocio R             81  GAJA      59.40     1:05.49   20.00
  2  Land, Joy I                    84  GAJA         NT     1:34.39   17.00

Women 80-84 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lancaster, Rocio R             81  GAJA    2:12.00     2:24.36   20.00

Women 80-84 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lancaster, Rocio R             81  GAJA    4:37.54     5:16.73   20.00

Women 80-84 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Lancaster, Rocio R             81  GAJA    5:16.20          NS        


Men's Results [Women | Relays]

Men 18-24 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Radford, Mike                  22  GAJA         NT          NS        

Men 18-24 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Song, Jack                     24  GAJA         NT     1:40.26   16.00

Men 18-24 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Song, Jack                     24  GAJA         NT     3:49.41   20.00

Men 18-24 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Radford, Mike                  22  GAJA         NT       30.35   17.00
  3  Song, Jack                     24  GAJA         NT       39.26   16.00

Men 18-24 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Radford, Mike                  22  GAJA         NT     1:09.86   20.00
  3  Song, Jack                     24  GAJA         NT     1:34.53   16.00

Men 18-24 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Song, Jack                     24  GAJA         NT     1:32.84   16.00

Men 18-24 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Radford, Mike                  22  GAJA         NT     2:38.88   20.00

Men 25-29 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Weyandt, Todd F                27  GAJA      24.25       23.98   18.00
  4  Slotnick, Mannfred             29  GAJA      25.52       25.60   15.00
  6  Gricius, David P               27  GAJA      26.27       26.62   13.00
  7  Saylors, Rhett M               25  GAJA      30.00       26.96   12.00
  8  Hunnemeder, Matthew            28  GAJA      31.00       29.05   11.00

Men 25-29 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Weyandt, Todd F                27  GAJA      53.88       54.22   17.00
  3  Gricius, David P               27  GAJA      57.35       57.55   16.00
  5  Saylors, Rhett M               25  GAJA    1:00.00     1:00.09   14.00
  6  Hunnemeder, Matthew            28  GAJA    1:13.00     1:07.47   13.00

Men 25-29 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Slotnick, Mannfred             29  GAJA      28.82       29.71   17.00
  3  Weyandt, Todd F                27  GAJA      28.88       30.26   16.00
  4  Martin, Bradley T              29  GAJA      37.00       38.19   15.00

Men 25-29 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Weyandt, Todd F                27  GAJA    1:02.50     1:03.21   17.00
  3  Slotnick, Mannfred             29  GAJA    1:01.01     1:09.61   16.00

Men 25-29 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Gricius, David P               27  GAJA      33.33       33.41   16.00

Men 25-29 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Gricius, David P               27  GAJA    1:13.13     1:16.01   16.00
  4  Martin, Bradley T              29  GAJA    1:25.00     1:27.04   15.00

Men 25-29 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Martin, Bradley T              29  GAJA    3:25.00     3:12.79   20.00

Men 25-29 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Weyandt, Todd F                27  GAJA      26.57       25.96   20.00
  3  Slotnick, Mannfred             29  GAJA      27.72       28.13   16.00
  5  Saylors, Rhett M               25  GAJA      32.00       30.46   14.00
  6  Hunnemeder, Matthew            28  GAJA      40.00       36.14   13.00

Men 25-29 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Martin, Bradley T              29  GAJA    3:00.00     3:00.21   20.00

Men 25-29 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Saylors, Rhett M               25  GAJA    1:10.00     1:12.11   17.00
  3  Slotnick, Mannfred             29  GAJA    1:02.01     1:17.63   16.00

Men 25-29 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Martin, Bradley T              29  GAJA    6:20.00     6:14.70   20.00

Men 30-34 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Fournier, Justin K             34  GAJA      28.35       26.68   20.00
  2  Page, Craig W                  32  GAJA      28.31       27.43   17.00
  3  Luckhurst, Jonathan            33  GAJA      27.69       27.86   16.00

Men 30-34 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Fournier, Justin K             34  GAJA      57.00       58.42   20.00
  2  Dunn, Jonathan D               32  GAJA    1:00.28     1:00.34   17.00

Men 30-34 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Fournier, Justin K             34  GAJA    2:10.00     2:10.29   20.00
  2  Dunn, Jonathan D               32  GAJA    2:15.61     2:15.20   17.00

Men 30-34 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Fournier, Justin K             34  GAJA      33.40       32.24   17.00
  3  Page, Craig W                  32  GAJA      33.76       32.92   16.00

Men 30-34 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Fournier, Justin K             34  GAJA    1:14.10     1:08.81   20.00
  2  Page, Craig W                  32  GAJA    1:13.63     1:11.42   17.00
  3  Dunn, Jonathan D               32  GAJA    1:14.00     1:16.32   16.00

Men 30-34 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Page, Craig W                  32  GAJA      31.60       30.62   17.00

Men 30-34 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dunn, Jonathan D               32  GAJA    1:08.00     1:10.96   20.00
  2  Page, Craig W                  32  GAJA    1:16.20     1:13.36   17.00
---  Luckhurst, Jonathan            33  GAJA    1:20.78          NS        

Men 30-34 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dunn, Jonathan D               32  GAJA    2:37.33     2:35.67   20.00

Men 35-39 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Chia, Nei-Kuan                 37  GAJA      26.00          NS        

Men 35-39 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Villarreal, Adrian M           37  GAJA    2:20.00     2:27.90   20.00

Men 35-39 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Villarreal, Adrian M           37  GAJA    5:00.00     5:19.83   20.00

Men 35-39 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Villarreal, Adrian M           37  GAJA   11:25.00    11:14.16   20.00

Men 35-39 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Chia, Nei-Kuan                 37  GAJA      32.00          NS        

Men 35-39 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Chia, Nei-Kuan                 37  GAJA    1:05.00          NS        

Men 35-39 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Chia, Nei-Kuan                 37  GAJA    2:25.00          NS        

Men 35-39 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Chia, Nei-Kuan                 37  GAJA      27.99          NS        

Men 40-44 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Travis, Eric J                 42  GAJA      32.00       29.66   20.00

Men 40-44 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Voss, Steven K                 42  GAJA    1:05.00     1:02.66   20.00
  2  Travis, Eric J                 42  GAJA    1:06.15     1:07.11   17.00

Men 40-44 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Voss, Steven K                 42  GAJA    2:20.00     2:20.92   17.00

Men 40-44 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Voss, Steven K                 42  GAJA    6:00.00     5:12.99   20.00

Men 40-44 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Brown, Nathan Y                40  GAJA      30.50       30.60   20.00

Men 40-44 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Brown, Nathan Y                40  GAJA    1:05.00     1:05.27   20.00

Men 40-44 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Travis, Eric J                 42  GAJA      32.23       32.88   20.00

Men 40-44 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Brown, Nathan Y                40  GAJA    1:04.99     1:06.23   20.00
  2  Voss, Steven K                 42  GAJA    1:20.00     1:14.14   17.00
  3  Travis, Eric J                 42  GAJA    1:15.00     1:14.74   16.00

Men 40-44 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Voss, Steven K                 42  GAJA    2:50.00     2:45.69   17.00
  3  Travis, Eric J                 42  GAJA    2:39.45     2:48.75   16.00

Men 45-49 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 45  GAJA      24.49       24.64   20.00
  3  Davis, Brett A                 48  GAJA      27.71       28.05   16.00
  4  Gay, Christopher C             46  GAJA      27.00       29.37   15.00
  5  Cushing, Dan                   46  GAJA      32.65       31.57   14.00

Men 45-49 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 45  GAJA      56.21       54.43   20.00
  3  Eaton, Carlton O               48  GAJA    1:06.74     1:09.34   16.00
  4  Cushing, Dan                   46  GAJA    1:13.30     1:12.32   15.00

Men 45-49 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Cushing, Dan                   46  GAJA    2:50.00     2:44.31   20.00

Men 45-49 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Cushing, Dan                   46  GAJA         NT     6:11.62   20.00
  2  Rogers, Mark L                 49  GAJA    7:00.00     6:17.04   17.00

Men 45-49 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Rogers, Mark L                 49  GAJA   13:00.00    12:52.58   20.00

Men 45-49 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Gay, Christopher C             46  GAJA      30.00       35.33   20.00

Men 45-49 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Eaton, Carlton O               48  GAJA    1:24.20     1:25.71   20.00

Men 45-49 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 45  GAJA      31.10       31.12   20.00
---  Gay, Christopher C             46  GAJA      35.00          NS        

Men 45-49 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Eaton, Carlton O               48  GAJA    1:36.37     1:37.13   17.00

Men 45-49 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Rogers, Mark L                 49  GAJA    4:00.00     3:50.89   20.00

Men 45-49 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 45  GAJA      26.88       26.77   20.00
  2  Davis, Brett A                 48  GAJA      30.14       30.66   17.00
  4  Gay, Christopher C             46  GAJA      35.00       33.13   15.00

Men 45-49 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 45  GAJA      59.48     1:00.95   20.00
  2  Eaton, Carlton O               48  GAJA    1:18.65     1:30.08   17.00

Men 45-49 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Cushing, Dan                   46  GAJA    1:30.00     1:34.65   17.00
---  Davis, Brett A                 48  GAJA    1:10.18          NS        
---  Gay, Christopher C             46  GAJA    1:20.00          NS        

Men 45-49 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Eaton, Carlton O               48  GAJA    2:59.46     3:09.36   17.00
  3  Rogers, Mark L                 49  GAJA    4:00.00     3:26.17   16.00

Men 45-49 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Rogers, Mark L                 49  GAJA    8:00.00     7:12.54   20.00

Men 50-54 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Matherne, Brett P              50  GAJA      29.76       29.72   16.00
  5  Stille, Mike                   54  GAJA      31.72       30.59   14.00
  6  Sealey, Thomas B               54  GAJA         NT       31.28   13.00

Men 50-54 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Vaden, Keith                   50  GAJA    1:18.12     1:20.62   17.00

Men 50-54 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Rettig, Andy                   51  GAJA    5:00.00     3:52.34   17.00

Men 50-54 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Sealey, Thomas B               54  GAJA         NT    11:42.66   20.00

Men 50-54 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Sealey, Thomas B               54  GAJA         NT       37.66   17.00
  4  Yetter, Brian                  51  GAJA         NT       56.63   15.00
---  King, Ian E                    52  GAJA      38.26          NS        

Men 50-54 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Sealey, Thomas B               54  GAJA         NT     1:20.60   20.00

Men 50-54 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Stille, Mike                   54  GAJA      36.45       36.72   16.00
  4  Matherne, Brett P              50  GAJA      40.17       37.77   15.00
  6  Rettig, Andy                   51  GAJA    1:00.00       48.75   13.00
  7  Yetter, Brian                  51  GAJA         NT       50.35   12.00

Men 50-54 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Stille, Mike                   54  GAJA    1:22.56     1:22.62   17.00
  3  Matherne, Brett P              50  GAJA    1:24.35     1:23.30   16.00
  4  Vaden, Keith                   50  GAJA    1:33.97     1:37.00   15.00
  5  Yetter, Brian                  51  GAJA         NT     1:50.99   14.00
  6  Rettig, Andy                   51  GAJA    3:00.00     1:57.21   13.00

Men 50-54 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Matherne, Brett P              50  GAJA    3:03.78     3:04.71   17.00
  4  Rettig, Andy                   51  GAJA    6:00.00     4:18.18   15.00

Men 50-54 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Stille, Mike                   54  GAJA    1:18.45     1:19.83   16.00
  4  Sealey, Thomas B               54  GAJA         NT     1:20.80   15.00
  5  Vaden, Keith                   50  GAJA    1:32.97     1:34.17   14.00
  6  Yetter, Brian                  51  GAJA         NT     1:52.52   13.00
---  King, Ian E                    52  GAJA    1:19.69          NS        

Men 50-54 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Yetter, Brian                  51  GAJA         NT     4:13.46   17.00
---  King, Ian E                    52  GAJA    3:02.85          NS        

Men 55-59 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           59  GAJA      27.93       27.99   20.00
  3  Murray, Daniel P               56  GAJA      39.30       41.65   16.00

Men 55-59 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Copeland, Rob                  58  GAJA    2:25.07     2:25.99   20.00
---  Eddy, Pat                      58  GAJA    2:28.14          NS        

Men 55-59 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Copeland, Rob                  58  GAJA    5:06.11     5:07.91   20.00

Men 55-59 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Copeland, Rob                  58  GAJA   10:45.36    10:25.40   20.00
  2  Eddy, Pat                      58  GAJA   11:47.14    10:39.15   17.00

Men 55-59 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Eddy, Pat                      58  GAJA         NT     1:21.84   20.00

Men 55-59 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jacobson, David R              55  GAJA      34.00       34.23   20.00
  2  Hildebrandt, David C           59  GAJA      36.34       36.95   17.00
  3  Eddy, Pat                      58  GAJA      39.14       37.14   16.00
  4  Murray, Daniel P               56  GAJA      49.36       52.57   15.00

Men 55-59 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jacobson, David R              55  GAJA    1:14.00     1:16.51   20.00

Men 55-59 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Eddy, Pat                      58  GAJA    3:07.14          NS        

Men 55-59 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           59  GAJA      29.35       30.54   20.00
  3  Murray, Daniel P               56  GAJA      50.24       56.44   16.00

Men 55-59 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jacobson, David R              55  GAJA    1:06.00     1:07.52   20.00
  2  Hildebrandt, David C           59  GAJA    1:08.64     1:08.96   17.00

Men 55-59 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Copeland, Rob                  58  GAJA    2:42.71     2:49.14   20.00

Men 55-59 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jacobson, David R              55  GAJA    1:05.00     1:06.90   20.00
  2  Hildebrandt, David C           59  GAJA    1:10.65     1:20.30   17.00
  4  Murray, Daniel P               56  GAJA    1:53.00     1:57.97   15.00

Men 55-59 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jacobson, David R              55  GAJA    2:25.00     2:27.59   20.00

Men 60-64 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Schmaltz, Tom                  61  GAJA      34.90       32.77   17.00
  3  Mc Gilvray, Donald             62  GAJA         NT       37.95   16.00
  4  Vandorme, Philippe M           63  GAJA         NT       44.70   15.00

Men 60-64 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Schmaltz, Tom                  61  GAJA    1:14.00     1:10.52   20.00
  3  Mc Gilvray, Donald             62  GAJA         NT     1:34.36   16.00

Men 60-64 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Schmaltz, Tom                  61  GAJA    2:40.00     2:38.81   20.00

Men 60-64 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Schmaltz, Tom                  61  GAJA    5:59.90     5:45.67   20.00

Men 60-64 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Neff, Randall                  62  GAJA      49.30       51.48   20.00
  2  Mc Gilvray, Donald             62  GAJA         NT       52.96   17.00

Men 60-64 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Schmaltz, Tom                  61  GAJA      49.90       44.98   20.00
  2  Neff, Randall                  62  GAJA      49.60       46.70   17.00
  3  Mc Gilvray, Donald             62  GAJA         NT       54.96   16.00
  4  Vandorme, Philippe M           63  GAJA         NT       57.05   15.00

Men 60-64 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Neff, Randall                  62  GAJA    1:53.00     1:53.57   20.00
  2  Vandorme, Philippe M           63  GAJA         NT     2:07.50   17.00

Men 60-64 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Vandorme, Philippe M           63  GAJA         NT     4:49.48   20.00

Men 60-64 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Neff, Randall                  62  GAJA      46.00       51.01   17.00

Men 60-64 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Neff, Randall                  62  GAJA    1:47.00     1:46.21   20.00
---  Vandorme, Philippe M           63  GAJA         NT          DQ        

Men 65-69 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Morrill, David E               67  GAJA      38.00       35.58   20.00
  2  Winton, Robert F               67  GAJA      35.80       37.88   17.00
  4  Westafer, Peter C              69  GAJA      39.85       40.34   15.00

Men 65-69 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Morrill, David E               67  GAJA    1:18.00     1:28.42   17.00
  3  Westafer, Peter C              69  GAJA    1:35.68     1:34.64   16.00

Men 65-69 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Westafer, Peter C              69  GAJA    3:34.23     3:32.83   17.00

Men 65-69 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Morrill, David E               67  GAJA      45.00       48.34   17.00
  3  Winton, Robert F               67  GAJA      45.70       49.88   16.00

Men 65-69 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Winton, Robert F               67  GAJA    1:40.00     1:55.25   17.00

Men 65-69 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Morrill, David E               67  GAJA      45.00       48.72   20.00

Men 65-69 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                69  GAJA    1:38.98     1:43.92   20.00

Men 65-69 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                69  GAJA    3:35.84     3:46.64   20.00

Men 65-69 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Morrill, David E               67  GAJA      43.00       44.95   20.00
  2  Winton, Robert F               67  GAJA      49.81     1:00.42   17.00

Men 65-69 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                69  GAJA    1:43.19     1:46.52   20.00

Men 65-69 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                69  GAJA    3:43.02     3:48.23   20.00

Men 65-69 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Winton, Robert F               67  GAJA    1:38.40     1:51.19   20.00
  2  Westafer, Peter C              69  GAJA    2:01.57     1:57.45   17.00

Men 65-69 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Westafer, Peter C              69  GAJA    3:45.00     4:18.21   20.00

Men 65-69 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Zeigler, John V                69  GAJA    7:07.07     7:15.16   17.00

Men 70-74 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dudley, Bill                   70  GAJA      34.76       33.84   20.00
  2  Miller, David W                74  GAJA      34.00       34.08   17.00
  3  Graham, John J                 71  GAJA         NT       54.01   16.00

Men 70-74 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dudley, Bill                   70  GAJA    1:20.50     1:19.18   20.00

Men 70-74 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Callen, Russ                   70  GAJA      43.00       44.83   20.00
  2  Miller, David W                74  GAJA         NT       50.31   17.00
  3  Graham, John J                 71  GAJA         NT     1:18.51   16.00

Men 70-74 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Callen, Russ                   70  GAJA    1:35.00     1:41.18   20.00

Men 70-74 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dudley, Bill                   70  GAJA      46.27       46.49   20.00
  2  Miller, David W                74  GAJA      46.00       46.73   17.00
---  Graham, John J                 71  GAJA         NT          DQ        

Men 70-74 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Callen, Russ                   70  GAJA    1:45.00     1:49.85   20.00

Men 70-74 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                74  GAJA    3:50.00     3:54.93   20.00

Men 70-74 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                74  GAJA      45.00       46.93   20.00
---  Dudley, Bill                   70  GAJA      38.20          NS        

Men 70-74 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dudley, Bill                   70  GAJA    1:33.25     1:37.29   20.00
  2  Callen, Russ                   70  GAJA    1:35.00     1:37.44   17.00
  3  Graham, John J                 71  GAJA         NT     2:45.89   16.00

Men 70-74 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Callen, Russ                   70  GAJA    7:40.00     8:07.80   20.00

Men 75-79 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chuven, Herb                   75  GAJA      45.50       44.18   20.00

Men 75-79 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chuven, Herb                   75  GAJA    1:46.00     1:42.41   20.00
  2  Ray, Craig                     76  GAJA    1:58.10     2:01.68   17.00

Men 75-79 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chuven, Herb                   75  GAJA    3:53.00     3:53.87   20.00

Men 75-79 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Chuven, Herb                   75  GAJA    8:35.00          NS        

Men 75-79 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ickes, George C                76  GAJA      55.00       48.63   20.00

Men 75-79 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ickes, George C                76  GAJA    1:52.00     1:46.66   20.00

Men 75-79 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ickes, George C                76  GAJA    3:59.00     3:49.20   20.00

Men 75-79 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chuven, Herb                   75  GAJA    1:05.50     1:04.12   20.00

Men 75-79 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ray, Craig                     76  GAJA    1:05.82     1:06.99   20.00

Men 75-79 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ray, Craig                     76  GAJA         NT     8:19.00   20.00

Men 75-79 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ray, Craig                     76  GAJA    2:42.40     2:20.97   20.00

Men 75-79 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ray, Craig                     76  GAJA   13:03.62    11:59.96   20.00

Men 80-84 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mitchell, Clarke E             82  GAJA      34.50       34.19   20.00

Men 80-84 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Mann, Billy H                  81  GAJA         NT          NS        

Men 80-84 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Mann, Billy H                  81  GAJA         NT          NS        

Men 80-84 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Hal F                   80  GAJA      43.00       47.26   20.00

Men 80-84 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mann, Billy H                  81  GAJA         NT    11:05.50   20.00

Men 80-84 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Mann, Billy H                  81  GAJA         NT     4:39.30   17.00

Men 85-89 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Woods, Albert H                85  GAJA      42.12          NS        

Men 85-89 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Woods, Albert H                85  GAJA    1:53.14          NS        

Men 85-89 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Woods, Albert H                85  GAJA      52.01       51.70   20.00

Men 85-89 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Woods, Albert H                85  GAJA    2:02.13     2:05.59   20.00

Men 85-89 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Woods, Albert H                85  GAJA    4:51.15          NS        


Relay Results [Women | Men]

Women 120-159 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:31.13   40.00
     1) Pederson, Kari J F31             2) Fish, Abigail M F25              
     3) Rogan, Pam W F46                 4) Chalmers, Gayla F F49            
---  GAJA "A"                                        NT          NS      NS
     1) McClure, Pam F51                 2) Hughes, Carrie M F40             
     3) Lincoln, Chelsea B F28           4) Davis, Jarrett W F38             

Women 200-239 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:23.71   40.00
     1) Jones, Cathy W F43               2) Countryman, Marianne F50         
     3) Krugman, Elaine F52              4) Uustal, Diann B F68              

Women 240-279 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     3:35.08   40.00
     1) Hamilton, Rebecca J F62          2) Moyer, Peggy M F67               
     3) Shaffer, Linda J F53             4) Penn, Ginger F58                 

Women 240-279 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     4:28.83   40.00
     1) Hamilton, Rebecca J F62          2) Pringle, Katherine S F57         
     3) Shaffer, Linda J F53             4) Haase, Judith L F74              

Women 280-319 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     4:42.86   40.00
     1) Land, Joy I F84                  2) Campbell, Mary R F66             
     3) Pringle, Katherine S F57         4) Haase, Judith L F74              

Women 280-319 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  GAJA "A"                                        NT          NS      NS
     1) NO SWIMMER SPECIFIED             2) NO SWIMMER SPECIFIED             
     3) NO SWIMMER SPECIFIED             4) NO SWIMMER SPECIFIED             

Men 120-159 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     1:43.98   40.00
     1) Gricius, David P M27             2) Davis, Brett A M48               
     3) Brown, Nathan Y M40              4) Weyandt, Todd F M27              
  2  GAJA "A"                                        NT     1:49.05   34.00
     1) Matherne, Brett P M50            2) Fournier, Justin K M34           
     3) Voss, Steven K M42               4) Saylors, Rhett M M25             
  3  GAJA "A"                                        NT     2:14.01   32.00
     1) Song, Jack M24                   2) Murray, Daniel P M56             
     3) Martin, Bradley T M29            4) Travis, Eric J M42               

Men 120-159 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:11.67   40.00
     1) Page, Craig W M32                2) Dunn, Jonathan D M32             
     3) Radford, Mike M22                4) Schmaltz, Tom M61                
---  GAJA "A"                                        NT          NS      NS
     1) Fournier, Justin K M34           2) Eddy, Pat M58                    
     3) Saylors, Rhett M M25             4) Luckhurst, Jonathan M33          

Men 160-199 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GAJA "A"                                        NT     2:00.35   34.00
     1) Cushing, Dan M46                 2) Eaton, Carlton O M48             
     3) Eddy, Pat M58                    4) Luckhurst, Jonathan M33          

Men 160-199 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "B"                                        NT     2:16.25   40.00
     1) Voss, Steven K M42               2) Matherne, Brett P M50            
     3) Eaton, Carlton O M48             4) Cushing, Dan M46                 
  2  GAJA "A"                                        NT     2:35.39   34.00
     1) Rogers, Mark L M49               2) Stille, Mike M54                 
     3) Gricius, David P M27             4) Vaden, Keith M50                 
---  GAJA "A"                                        NT          NS      NS
     1) Rogers, Mark L M49               2) Gay, Christopher C M46           
     3) Gricius, David P M27             4) Vaden, Keith M50                 

Men 240-279 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:45.60   40.00
     1) Vandorme, Philippe M M63         2) Westafer, Peter C M69            
     3) Morrill, David E M67             4) Rogers, Mark L M49               

Men 240-279 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     3:34.76   40.00
     1) Winton, Robert F M67             2) Rettig, Andy M51                 
     3) Yetter, Brian M51                4) Graham, John J M71               

Men 280-319 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     3:19.43   40.00
     1) Graham, John J M71               2) Zeigler, John V M69              
     3) Dudley, Bill M70                 4) Mann, Billy H M81                

Men 280-319 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:52.64   40.00
     1) Ickes, George C M76              2) Zeigler, John V M69              
     3) Dudley, Bill M70                 4) Callen, Russ M70                 

Men 320-359 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:33.73   40.00
     1) Stolz, Hal F M80                 2) Woods, Albert H M85              
     3) Miller, David W M74              4) Mitchell, Clarke E M82           

Men 320-359 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:48.29   40.00
     1) Mitchell, Clarke E M82           2) Woods, Albert H M85              
     3) Stolz, Hal F M80                 4) Miller, David W M74              

Mixed 120-159 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     1:52.15   40.00
     1) Dunn, Jonathan D M32             2) Rogan, Pam W F46                 
     3) Fish, Abigail M F25              4) Page, Craig W M32                
  2  GAJA "A"                                        NT     2:04.76   34.00
     1) Slotnick, Mannfred M29           2) Hunnemeder, Matthew M28          
     3) Copeland, Megan F24              4) Berner-Broome, Lorin F57         
  3  GAJA "A"                                        NT     2:08.98   32.00
     1) Lincoln, Chelsea B F28           2) Davis, Jarrett W F38             
     3) Voss, Steven K M42               4) Fournier, Justin K M34           

Mixed 120-159 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GAJA "A"                                        NT     2:23.63   34.00
     1) Uddin, Maya C F26                2) Walcher, Michelle L F30          
     3) Martin, Bradley T M29            4) Travis, Eric J M42               
  3  GAJA "A"                                        NT     2:32.28   32.00
     1) Fournier, Justin K M34           2) Lincoln, Chelsea B F28           
     3) Eaton, Carlton O M48             4) Davis, Jarrett W F38             

Mixed 160-199 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  GAJA "A"                                        NT     2:07.89   32.00
     1) Schmaltz, Tom M61                2) Chalmers, Gayla F F49            
     3) Pederson, Kari J F31             4) Radford, Mike M22                
  4  GAJA "A"                                        NT     2:12.48   30.00
     1) Thompson, Alisha B F38           2) Vaden, Keith M50                 
     3) Villarreal, Adrian M M37         4) Chavez, Marcela F36              

Mixed 160-199 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "B"                                        NT     2:08.63   40.00
     1) Weyandt, Todd F M27              2) Beatty, Mark S M45               
     3) Countryman, Marianne F50         4) Hankins, Malena B F41            
  4  GAJA "A"                                        NT     2:36.60   30.00
     1) Slotnick, Mannfred M29           2) Welling, Karol F53               
     3) Hunnemeder, Matthew M28          4) Berner-Broome, Lorin F57         

Mixed 200-239 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:07.66   40.00
     1) Uustal, Diann B F68              2) Stille, Mike M54                 
     3) Hildebrandt, David C M59         4) Almand, Jennifer F56             

Mixed 240-279 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     3:05.63   40.00
     1) Winton, Robert F M67             2) Barber, Gina C F67               
     3) Edwards, Sara M F37              4) Zeigler, John V M69              

Mixed 240-279 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     3:33.14   40.00
     1) Shaffer, Linda J F53             2) Mc Gilvray, Donald M62           
     3) Morrill, David E M67             4) Barber, Gina C F67               

Mixed 280-319 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  GAJA "A"                                        NT          DQ      DQ
     1) Mann, Billy H M81                2) Vandorme, Philippe M M63         
     3) Zeigler, John V M69              4) Moyer, Peggy M F67               

Mixed 320-359 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     4:33.05   40.00
     1) Land, Joy I F84                  2) Lancaster, Rocio R F81           
     3) Stolz, Hal F M80                 4) Ray, Craig M76                   


Women | Men | Relays
Sponsor #49Sponsor #29Sponsor #13Sponsor #42Sponsor #56
Sponsor #59Sponsor #61Sponsor #62Sponsor #25Sponsor #58
Sponsor #14Sponsor #52Sponsor #41Sponsor #20Sponsor #36Sponsor #60Sponsor #51Sponsor #43