USMS Event Results Database

Search Results from St. Nick's SCM Invitational


Women's Results [Men | Relays]

Women 18-24 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Caprioglio, Lisa M             24  GAJA      28.23       28.00   20.00
  2  Pleiman, Laurli M              23  GAJA         NT       46.24   17.00

Women 18-24 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Pleiman, Laurli M              23  GAJA         NT     1:56.54   20.00
                49.14   1:56.54(1:07.40)

Women 18-24 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Uddin, Maya C                  24  GAJA         NT    12:11.89   20.00
                40.67     1:24.61(43.94)    2:09.95(45.34)    2:55.68(45.73)
        3:41.60(45.92)    4:28.89(47.29)    5:15.57(46.68)    6:02.74(47.17)
        6:49.83(47.09)    7:36.53(46.70)    8:23.27(46.74)    9:10.09(46.82)
        9:56.82(46.73)   10:43.39(46.57)   11:29.00(45.61)   12:11.89(42.89)

Women 18-24 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Caprioglio, Lisa M             24  GAJA      33.87       32.16   20.00
  2  Pleiman, Laurli M              23  GAJA         NT     1:02.03   17.00

Women 18-24 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Uddin, Maya C                  24  GAJA         NT     3:03.71   20.00
                44.81     1:30.96(46.15)    2:17.78(46.82)    3:03.71(45.93)

Women 18-24 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Caprioglio, Lisa M             24  GAJA      36.50       36.87   20.00
  2  Pleiman, Laurli M              23  GAJA         NT       49.65   17.00

Women 18-24 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Pleiman, Laurli M              23  GAJA    1:53.00          DQ        
                53.03   1:56.32(1:03.29)

Women 18-24 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Uddin, Maya C                  24  GAJA    3:32.82     3:38.21   20.00
                49.72     1:44.76(55.04)    2:41.40(56.64)    3:38.21(56.81)

Women 18-24 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Caprioglio, Lisa M             24  GAJA      30.00       29.36   20.00

Women 18-24 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Uddin, Maya C                  24  GAJA         NT     3:27.27   20.00
                42.92     1:35.11(52.19)    2:30.60(55.49)    3:27.27(56.67)

Women 18-24 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Caprioglio, Lisa M             24  GAJA    1:09.97     1:09.48   20.00
                31.58     1:09.48(37.90)

Women 18-24 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Uddin, Maya C                  24  GAJA    3:50.00     3:05.95   20.00
                40.47     1:26.51(46.04)    2:21.82(55.31)    3:05.95(44.13)

Women 25-29 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Trimble, Ginny                 28  GAJA         NT       33.40        
  4  Sung, Melinda                  29  GAJA      33.33       32.31   15.00
  5  Walcher, Michelle L            28  GAJA      37.00       35.72   14.00

Women 25-29 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Curran, Caitie B               25  GAJA    1:07.62     1:07.85   16.00
                32.59     1:07.85(35.26)
  5  Trimble, Ginny                 28  GAJA    1:15.00     1:13.57   14.00
                35.05     1:13.57(38.52)

Women 25-29 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Pederson, Kari J               29  GAJA    5:45.00     5:10.40   17.00
                35.78     1:14.20(38.42)    1:53.39(39.19)    2:32.78(39.39)
        3:11.96(39.18)    3:51.61(39.65)    4:31.08(39.47)    5:10.40(39.32)

Women 25-29 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Pederson, Kari J               29  GAJA   11:30.00    10:34.00   16.00
                35.88     1:14.57(38.69)    1:54.10(39.53)    2:33.92(39.82)
        3:13.79(39.87)    3:54.26(40.47)    4:34.39(40.13)    5:14.55(40.16)
        5:54.60(40.05)    6:35.20(40.60)    7:15.62(40.42)    7:55.99(40.37)
        8:35.99(40.00)    9:16.02(40.03)    9:55.62(39.60)   10:34.00(38.38)
  4  Trimble, Ginny                 28  GAJA   12:30.00    11:13.32   15.00
                37.20     1:18.20(41.00)    1:59.82(41.62)    2:41.54(41.72)
        3:23.66(42.12)    4:05.84(42.18)    4:48.78(42.94)    5:31.90(43.12)
        6:14.62(42.72)    6:57.71(43.09)    7:40.87(43.16)    8:23.86(42.99)
        9:07.22(43.36)    9:49.92(42.70)   10:32.47(42.55)   11:13.32(40.85)
  5  Walcher, Michelle L            28  GAJA   13:30.00    12:22.46   14.00
                41.98     1:27.08(45.10)    2:13.63(46.55)    3:00.32(46.69)
        3:47.65(47.33)    4:35.03(47.38)    5:21.56(46.53)    6:08.96(47.40)
        6:56.31(47.35)    7:43.00(46.69)    8:30.08(47.08)    9:17.88(47.80)
       10:04.33(46.45)   10:50.85(46.52)   11:37.05(46.20)   12:22.46(45.41)

Women 25-29 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Sung, Melinda                  29  GAJA      41.41       41.94   20.00

Women 25-29 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Trimble, Ginny                 28  GAJA    1:30.00     1:23.56   17.00
                39.59     1:23.56(43.97)
  3  Pederson, Kari J               29  GAJA    1:50.00     1:25.52   16.00
                42.25     1:25.52(43.27)

Women 25-29 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Trimble, Ginny                 28  GAJA    3:10.00     3:00.43   20.00
                41.65     1:27.33(45.68)    2:14.96(47.63)    3:00.43(45.47)

Women 25-29 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Curran, Caitie B               25  GAJA    1:21.56     1:22.70   17.00
                39.27     1:22.70(43.43)
  3  Walcher, Michelle L            28  GAJA    1:32.93     1:31.07   16.00
                43.92     1:31.07(47.15)
  4  Sung, Melinda                  29  GAJA         NT     1:33.07   15.00
                43.99     1:33.07(49.08)
  5  Pederson, Kari J               29  GAJA    2:00.00     1:33.41   14.00
                45.56     1:33.41(47.85)

Women 25-29 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Curran, Caitie B               25  GAJA    2:53.80     2:58.87   17.00
                41.01     1:26.12(45.11)    2:12.53(46.41)    2:58.87(46.34)
  3  Walcher, Michelle L            28  GAJA    3:19.70     3:19.92   16.00
                45.67     1:36.43(50.76)    2:27.89(51.46)    3:19.92(52.03)

Women 25-29 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Sung, Melinda                  29  GAJA      37.53       36.24   20.00
  3  Trimble, Ginny                 28  GAJA      40.00       37.15   16.00

Women 25-29 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Curran, Caitie B               25  GAJA    1:13.88     1:14.24   20.00
                34.64     1:14.24(39.60)

Women 25-29 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Sung, Melinda                  29  GAJA    1:25.80     1:23.28   20.00
                38.25     1:23.28(45.03)
  2  Pederson, Kari J               29  GAJA    1:45.00     1:24.31   17.00
                41.65     1:24.31(42.66)

Women 25-29 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Curran, Caitie B               25  GAJA    2:37.69     2:37.52   16.00
                34.60     1:15.04(40.44)    1:59.92(44.88)    2:37.52(37.60)
  4  Walcher, Michelle L            28  GAJA    3:10.00     3:09.05   15.00
                43.54     1:33.32(49.78)    2:23.82(50.50)    3:09.05(45.23)

Women 30-34 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chavez, Marcela                34  GAJA      29.50       30.00   20.00

Women 30-34 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Smith, Gretchen S              34  GAJA         NT     1:19.80   20.00
                38.55     1:19.80(41.25)
---  Chavez, Marcela                34  GAJA    1:04.80          NS        

Women 30-34 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Smith, Gretchen S              34  GAJA         NT     2:51.38   20.00
                39.25     1:23.91(44.66)    2:08.53(44.62)    2:51.38(42.85)

Women 30-34 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Smith, Gretchen S              34  GAJA         NT    12:06.14   20.00
                41.57     1:26.66(45.09)    2:12.70(46.04)    2:58.97(46.27)
        3:45.82(46.85)    4:32.76(46.94)    5:19.43(46.67)    6:06.04(46.61)
        6:50.35(44.31)    7:35.77(45.42)    8:21.18(45.41)    9:07.05(45.87)
        9:52.78(45.73)   10:39.53(46.75)   11:23.67(44.14)   12:06.14(42.47)
  2  Joshua, Preethi                34  GAJA         NT    12:13.27   17.00
                40.51     1:25.34(44.83)    2:11.64(46.30)    2:58.30(46.66)
        3:44.72(46.42)    4:31.95(47.23)    5:19.15(47.20)    6:06.21(47.06)
        6:53.15(46.94)    7:40.10(46.95)    8:26.63(46.53)    9:13.55(46.92)
        9:59.49(45.94)   10:45.25(45.76)   11:30.10(44.85)   12:13.27(43.17)

Women 30-34 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Joshua, Preethi                34  GAJA      48.00       47.19   20.00

Women 30-34 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chavez, Marcela                34  GAJA    1:23.00     1:22.58   20.00
                39.30     1:22.58(43.28)
  2  Joshua, Preethi                34  GAJA    1:40.65     1:41.31   17.00
                48.72     1:41.31(52.59)

Women 30-34 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Joshua, Preethi                34  GAJA    3:40.00     3:34.17   20.00
                50.26     1:44.86(54.60)    2:39.70(54.84)    3:34.17(54.47)

Women 30-34 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Joshua, Preethi                34  GAJA    1:31.03     1:29.92   20.00
                42.57     1:29.92(47.35)
  2  Smith, Gretchen S              34  GAJA         NT     1:37.10   17.00
                45.59     1:37.10(51.51)

Women 35-39 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hankins, Malena                39  GAJA      28.50       32.26   20.00
  2  Camus, Melinda S               37  GAJA      40.00       40.65   17.00

Women 35-39 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Edwards, Sara M                35  GAJA    1:48.17     1:45.43   20.00
                49.45     1:45.43(55.98)

Women 35-39 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Edwards, Sara M                35  GAJA         NT     3:54.51   17.00
                49.64   1:50.91(1:01.27)  2:53.93(1:03.02)  3:54.51(1:00.58)

Women 35-39 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Edwards, Sara M                35  GAJA         NT     8:23.04   16.00
                54.22   1:58.09(1:03.87)  3:02.71(1:04.62)  4:06.23(1:03.52)
      5:11.38(1:05.15)  6:15.11(1:03.73)  7:19.89(1:04.78)  8:23.04(1:03.15)

Women 35-39 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hankins, Malena                39  GAJA         NT    11:08.73   20.00
                38.59     1:19.92(41.33)    2:01.62(41.70)    2:43.80(42.18)
        3:26.72(42.92)    4:09.63(42.91)    4:53.23(43.60)    5:36.32(43.09)
        6:19.04(42.72)    7:00.90(41.86)    7:43.23(42.33)    8:24.56(41.33)
        9:06.14(41.58)    9:47.08(40.94)   10:28.71(41.63)   11:08.73(40.02)
  4  Edwards, Sara M                35  GAJA         NT    16:09.86   15.00
                50.22   1:51.11(1:00.89)  2:53.60(1:02.49)  3:55.77(1:02.17)
      4:57.87(1:02.10)  6:00.09(1:02.22)  7:02.29(1:02.20)  8:04.46(1:02.17)
      9:05.05(1:00.59) 10:05.72(1:00.67) 11:07.36(1:01.64) 12:07.80(1:00.44)
     13:07.83(1:00.03) 14:09.56(1:01.73) 15:12.27(1:02.71)   16:09.86(57.59)

Women 35-39 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Hankins, Malena                39  GAJA    1:25.00     1:24.21   15.00
                41.25     1:24.21(42.96)

Women 35-39 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Camus, Melinda S               37  GAJA      50.00       53.12   17.00

Women 35-39 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Hankins, Malena                39  GAJA      32.00          NS        

Women 35-39 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Camus, Melinda S               37  GAJA    1:53.00     1:50.39   20.00
                53.63     1:50.39(56.76)

Women 35-39 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hankins, Malena                39  GAJA         NT     6:21.83   20.00
                39.50     1:24.49(44.99)    2:12.25(47.76)    2:59.22(46.97)
        3:57.95(58.73)  4:59.25(1:01.30)    5:41.07(41.82)    6:21.83(40.76)

Women 40-44 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Rogan, Pamela                  44  GAJA      33.30       31.30   20.00
  2  Heindl, Michele C              41  GAJA      39.74       35.42   17.00
  4  Morris-Scott, Jennifer         41  GAJA      41.00       39.99   15.00

Women 40-44 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Rogan, Pamela                  44  GAJA    1:12.55     1:08.84   20.00
                32.71     1:08.84(36.13)
  2  Heindl, Michele C              41  GAJA    1:25.22     1:25.02   17.00
                39.80     1:25.02(45.22)

Women 40-44 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Rogan, Pamela                  44  GAJA   12:00.00    10:49.80   20.00
                36.05     1:14.53(38.48)    1:54.18(39.65)    2:33.83(39.65)
        3:14.08(40.25)    3:54.27(40.19)    4:34.65(40.38)    5:15.83(41.18)
        5:57.94(42.11)    6:39.03(41.09)    7:20.55(41.52)    8:02.88(42.33)
        8:44.88(42.00)    9:27.02(42.14)   10:09.30(42.28)   10:49.80(40.50)

Women 40-44 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Morris-Scott, Jennifer         41  GAJA      48.00       46.30   20.00

Women 40-44 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Morris-Scott, Jennifer         41  GAJA      48.00       50.15   20.00
  2  Heindl, Michele C              41  GAJA      54.59       50.30   17.00

Women 40-44 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Heindl, Michele C              41  GAJA      50.12       43.07   20.00
  2  Morris-Scott, Jennifer         41  GAJA      45.00       47.92   17.00

Women 40-44 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Heindl, Michele C              41  GAJA    1:47.46     1:35.51   20.00
                43.47     1:35.51(52.04)
  2  Morris-Scott, Jennifer         41  GAJA    1:38.00     1:40.15   17.00
                47.01     1:40.15(53.14)

Women 45-49 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  McClure, Pam                   49  GAJA      42.96       41.29   17.00

Women 45-49 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           48  GAJA    1:07.92     1:07.71   20.00
                32.10     1:07.71(35.61)
  3  McClure, Pam                   49  GAJA    1:36.34     1:29.88   16.00
                42.31     1:29.88(47.57)
---  Chalmers, Gayla                47  GAJA    1:30.00          NS        

Women 45-49 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Vazquez, Maria E               47  GAJA    5:14.77     5:12.50   20.00
                35.72     1:14.50(38.78)    1:53.89(39.39)    2:33.44(39.55)
        3:13.77(40.33)    3:54.05(40.28)    4:33.72(39.67)    5:12.50(38.78)

Women 45-49 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Chalmers, Gayla                47  GAJA         NT    13:22.54   17.00
                45.30     1:33.45(48.15)    2:24.19(50.74)    3:15.12(50.93)
        4:06.36(51.24)    4:58.10(51.74)    5:48.94(50.84)    6:39.06(50.12)
        7:29.94(50.88)    8:20.51(50.57)    9:12.24(51.73)   10:03.51(51.27)
       10:54.82(51.31)   11:45.45(50.63)   12:35.37(49.92)   13:22.54(47.17)

Women 45-49 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Vazquez, Maria E               47  GAJA    1:16.90     1:15.81   20.00
                37.61     1:15.81(38.20)

Women 45-49 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Vazquez, Maria E               47  GAJA    2:41.72     2:41.60   20.00
                38.86     1:20.04(41.18)    2:01.43(41.39)    2:41.60(40.17)

Women 45-49 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  McClure, Pam                   49  GAJA      53.92       49.30   17.00

Women 45-49 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  McClure, Pam                   49  GAJA         NT     1:53.44   17.00
                52.72   1:53.44(1:00.72)

Women 45-49 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           48  GAJA      35.19       33.66   20.00
  2  Chalmers, Gayla                47  GAJA      38.00       40.92   17.00

Women 45-49 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           48  GAJA    1:13.47     1:14.53   20.00
                34.39     1:14.53(40.14)

Women 45-49 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           48  GAJA    2:48.01     2:45.26   20.00
                34.23     1:17.15(42.92)    2:07.86(50.71)    2:45.26(37.40)

Women 45-49 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           48  GAJA    5:50.42     5:46.32   20.00
                34.83     1:15.44(40.61)    2:00.31(44.87)    2:44.40(44.09)
        3:35.77(51.37)    4:28.33(52.56)    5:08.05(39.72)    5:46.32(38.27)

Women 50-54 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Yarbrough, Myrna N             51  GAJA      41.00       41.15   20.00
  2  Materne, Karen A               50  GAJA      42.22       42.11   17.00

Women 50-54 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Krugman, Elaine                50  GAJA         NT     6:48.81   20.00
                45.02     1:37.55(52.53)    2:29.34(51.79)    3:22.56(53.22)
        4:13.99(51.43)    5:05.54(51.55)    5:57.69(52.15)    6:48.81(51.12)

Women 50-54 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Yarbrough, Myrna N             51  GAJA      48.00       45.42   20.00
  2  Welling, Karol                 51  GAJA         NT       46.75   17.00
  3  Greely, Kathleen M             52  GAJA      48.07       51.09   16.00
  5  Materne, Karen A               50  GAJA      54.77       54.11   14.00

Women 50-54 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Yarbrough, Myrna N             51  GAJA    1:45.00     1:39.19   20.00
                48.47     1:39.19(50.72)
  2  Welling, Karol                 51  GAJA         NT     1:42.50   17.00
                49.44     1:42.50(53.06)

Women 50-54 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Welling, Karol                 51  GAJA         NT     3:43.52   20.00
                52.00     1:48.02(56.02)    2:45.89(57.87)    3:43.52(57.63)
  2  Greely, Kathleen M             52  GAJA    3:55.02     4:06.64   17.00
                57.41   2:02.44(1:05.03)  3:07.22(1:04.78)    4:06.64(59.42)

Women 50-54 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Krugman, Elaine                50  GAJA      46.00       48.55   20.00
  2  Greely, Kathleen M             52  GAJA      48.02       53.51   17.00

Women 50-54 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Krugman, Elaine                50  GAJA    1:42.00     1:44.82   20.00
                48.47     1:44.82(56.35)
  2  Welling, Karol                 51  GAJA         NT     1:55.55   17.00
                54.54   1:55.55(1:01.01)
  3  Greely, Kathleen M             52  GAJA    1:52.57     1:59.07   16.00
                55.24   1:59.07(1:03.83)

Women 50-54 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Krugman, Elaine                50  GAJA    3:48.00     3:51.70   20.00
                52.44     1:51.69(59.25)  2:52.22(1:00.53)    3:51.70(59.48)

Women 50-54 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Yarbrough, Myrna N             51  GAJA      45.50       47.96   20.00

Women 50-54 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Yarbrough, Myrna N             51  GAJA    1:42.00     1:41.09   20.00
                45.67     1:41.09(55.42)
  2  Welling, Karol                 51  GAJA         NT     1:43.42   17.00
                48.18     1:43.42(55.24)
  3  Materne, Karen A               50  GAJA         NT     1:52.91   16.00
                52.99     1:52.91(59.92)

Women 50-54 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Krugman, Elaine                50  GAJA         NT     7:54.14   20.00
              1:00.17   2:10.15(1:09.98)    3:09.99(59.84)    4:09.07(59.08)
      5:09.79(1:00.72)  6:10.05(1:00.26)    7:03.03(52.98)    7:54.14(51.11)

Women 55-59 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beach, Lynn                    56  GAJA      36.00       35.04   20.00
  2  Penn, Ginger                   56  GAJA         NT       38.43   17.00

Women 55-59 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Alton, Dale                    55  GAJA    1:21.00     1:22.58   20.00
                40.67     1:22.58(41.91)
  2  Penn, Ginger                   56  GAJA    1:20.00     1:26.38   17.00
                41.64     1:26.38(44.74)

Women 55-59 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Penn, Ginger                   56  GAJA         NT     6:50.94   20.00
                43.79     1:34.11(50.32)    2:26.81(52.70)    3:20.18(53.37)
        4:13.42(53.24)    5:06.36(52.94)    5:59.67(53.31)    6:50.94(51.27)

Women 55-59 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beach, Lynn                    56  GAJA      45.00       42.50   20.00

Women 55-59 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Alton, Dale                    55  GAJA      43.00       41.62   20.00
  2  Beach, Lynn                    56  GAJA      49.00       46.38   17.00

Women 55-59 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Alton, Dale                    55  GAJA    1:33.00     1:31.94   20.00
                43.22     1:31.94(48.72)
  2  Beach, Lynn                    56  GAJA    1:45.00     1:39.95   17.00
                47.00     1:39.95(52.95)

Women 55-59 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Alton, Dale                    55  GAJA    3:25.00     3:23.72   20.00
                46.74     1:36.79(50.05)    2:29.05(52.26)    3:23.72(54.67)

Women 55-59 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Penn, Ginger                   56  GAJA      45.00       49.08   20.00

Women 55-59 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Alton, Dale                    55  GAJA         NT     1:29.93   20.00
                43.98     1:29.93(45.95)
  2  Penn, Ginger                   56  GAJA    1:30.00     1:41.39   17.00
                47.84     1:41.39(53.55)

Women 60-64 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Hamilton, Rebecca J            60  GAJA      58.10     1:04.28   17.00

Women 60-64 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Hamilton, Rebecca J            60  GAJA    2:28.00          DQ        
              1:11.40   2:30.22(1:18.82)

Women 60-64 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Hamilton, Rebecca J            60  GAJA    5:22.00     5:50.24   17.00
              1:13.02   2:45.53(1:32.51)  4:18.14(1:32.61)  5:50.24(1:32.10)

Women 60-64 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hamilton, Rebecca J            60  GAJA    2:17.00     2:26.93   20.00

Women 65-69 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Schneider, Margo M             65  GAJA      40.20       38.93   17.00
---  Barber, Gina R                 65  GAJA    1:05.00          NS        
---  Lent, Beth                     69  GAJA    1:10.53          NS        
---  Moyer, Peggy M                 65  GAJA      53.99          NS        

Women 65-69 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Morine, Dale H                 65  GAJA    1:59.50     1:48.84   17.00
                48.27   1:48.84(1:00.57)
---  Lent, Beth                     69  GAJA         NT          NS        

Women 65-69 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Morine, Dale H                 65  GAJA    4:00.00     4:04.02   17.00
                48.03     1:47.57(59.54)  2:54.04(1:06.47)  4:04.02(1:09.98)
---  Lent, Beth                     69  GAJA         NT         DNF        
                 0.00                                                       

Women 65-69 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ottosen, Sue C                 69  GAJA   10:49.00    10:37.57   20.00
              1:07.98   2:26.94(1:18.96)  3:49.03(1:22.09)  5:08.61(1:19.58)
      6:30.18(1:21.57)  7:51.34(1:21.16)  9:16.00(1:24.66) 10:37.57(1:21.57)

Women 65-69 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Schneider, Margo M             65  GAJA      42.91       44.45   20.00
  2  Barber, Gina R                 65  GAJA    1:09.00     1:10.35   17.00
  3  Moyer, Peggy M                 65  GAJA    1:05.00     1:11.07   16.00
---  Lent, Beth                     69  GAJA    1:27.17          NS        

Women 65-69 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ottosen, Sue C                 69  GAJA    2:38.00     2:26.39   20.00
              1:08.48   2:26.39(1:17.91)
  2  Barber, Gina R                 65  GAJA    2:33.00     2:41.94   17.00
              1:11.92   2:41.94(1:30.02)
  3  Moyer, Peggy M                 65  GAJA         NT     2:47.51   16.00
              1:15.43   2:47.51(1:32.08)
  4  Lent, Beth                     69  GAJA         NT     3:24.18   15.00
              1:37.24   3:24.18(1:46.94)

Women 65-69 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ottosen, Sue C                 69  GAJA    4:24.00     5:22.01   20.00
              1:13.89                     4:01.10(2:47.21)  5:22.01(1:20.91)
  2  Barber, Gina R                 65  GAJA    5:38.00     5:48.19   17.00
              1:13.08   2:42.87(1:29.79)  4:17.69(1:34.82)  5:48.19(1:30.50)

Women 65-69 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Schneider, Margo M             65  GAJA      55.37       53.36   20.00
  2  Morine, Dale H                 65  GAJA      48.35       53.54   17.00
  3  Moyer, Peggy M                 65  GAJA    1:17.00     1:27.86   16.00

Women 65-69 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Morine, Dale H                 65  GAJA    1:40.00     2:01.00   20.00
                55.79   2:01.00(1:05.21)

Women 65-69 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Morine, Dale H                 65  GAJA    4:21.21     4:34.00   20.00
              1:00.11   2:09.68(1:09.57)  3:23.67(1:13.99)  4:34.00(1:10.33)
  2  Ottosen, Sue C                 69  GAJA    4:50.00     6:32.52   17.00
              1:26.05   3:09.96(1:43.91)  4:52.46(1:42.50)  6:32.52(1:40.06)

Women 65-69 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Schneider, Margo M             65  GAJA      49.93       52.04   20.00

Women 65-69 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Schneider, Margo M             65  GAJA    1:45.99     1:49.20   20.00
                49.27     1:49.20(59.93)

Women 65-69 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ottosen, Sue C                 69  GAJA    5:47.00     5:51.50   20.00
              1:28.45   2:53.97(1:25.52)  4:33.24(1:39.27)  5:51.50(1:18.26)

Women 70-74 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mead, Mary-Mead A              71  GAJA         NT     1:00.49   20.00
  2  Czekala, Charlotte G           74  GAJA    1:11.53     1:13.08   17.00

Women 70-74 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mead, Mary-Mead A              71  GAJA         NT     2:14.53   20.00
              1:03.33   2:14.53(1:11.20)
  2  Haase, Judith L                72  GAJA    2:41.95     2:40.27   17.00
              1:15.90   2:40.27(1:24.37)

Women 70-74 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Czekala, Charlotte G           74  GAJA         NT     6:41.58   17.00
              1:26.51   3:11.90(1:45.39)  4:58.75(1:46.85)  6:41.58(1:42.83)

Women 70-74 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Haase, Judith L                72  GAJA   12:10.42    11:56.10   20.00
              1:22.21   2:53.12(1:30.91)  4:22.08(1:28.96)  5:54.41(1:32.33)
      7:25.66(1:31.25)  8:57.97(1:32.31) 10:28.18(1:30.21) 11:56.10(1:27.92)
  2  Czekala, Charlotte G           74  GAJA         NT    14:07.77   17.00
              1:27.03   3:11.94(1:44.91)  4:58.89(1:46.95)  6:49.03(1:50.14)
      8:38.72(1:49.69) 10:30.96(1:52.24) 12:21.40(1:50.44) 14:07.77(1:46.37)

Women 70-74 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mead, Mary-Mead A              71  GAJA         NT    20:57.31   20.00
              1:08.18   2:26.05(1:17.87)  3:45.23(1:19.18)  5:04.23(1:19.00)
      6:26.28(1:22.05)  7:46.57(1:20.29)  9:05.64(1:19.07) 10:27.01(1:21.37)
     11:49.52(1:22.51) 13:12.13(1:22.61) 14:31.32(1:19.19) 15:51.07(1:19.75)
     17:10.05(1:18.98) 18:27.05(1:17.00) 19:44.84(1:17.79) 20:57.31(1:12.47)

Women 70-74 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Czekala, Charlotte G           74  GAJA    1:24.50     1:28.79   20.00

Women 70-74 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Haase, Judith L                72  GAJA    2:59.87     2:44.78   17.00
              1:18.77   2:44.78(1:26.01)

Women 70-74 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Haase, Judith L                72  GAJA    6:19.13     5:46.00   20.00
              1:21.69   2:51.05(1:29.36)  4:19.85(1:28.80)  5:46.00(1:26.15)

Women 70-74 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mead, Mary-Mead A              71  GAJA         NT     1:16.85   20.00
  2  Czekala, Charlotte G           74  GAJA    1:47.72     1:47.81   17.00

Women 70-74 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Mead, Mary-Mead A              71  GAJA         NT     3:00.65   17.00
              1:24.25   3:00.65(1:36.40)
  3  Haase, Judith L                72  GAJA    3:27.03     3:29.81   16.00
              1:40.50   3:29.81(1:49.31)

Women 75-79 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lancaster, Rocio               79  GAJA         NT     4:40.86   20.00
              1:05.86   2:19.30(1:13.44)  3:31.99(1:12.69)  4:40.86(1:08.87)

Women 75-79 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Lancaster, Rocio               79  GAJA         NT     9:55.73   17.00
              1:08.04   2:22.68(1:14.64)  3:40.86(1:18.18)  4:57.94(1:17.08)
      6:14.52(1:16.58)  7:29.77(1:15.25)  8:45.51(1:15.74)  9:55.73(1:10.22)

Women 75-79 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lancaster, Rocio               79  GAJA         NT     2:19.67   20.00
              1:06.31   2:19.67(1:13.36)

Women 75-79 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lancaster, Rocio               79  GAJA         NT     5:18.53   20.00
              1:16.30   2:31.78(1:15.48)  3:46.35(1:14.57)  5:18.53(1:32.18)

Women 75-79 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lancaster, Rocio               79  GAJA         NT     5:51.49   20.00
              1:20.36   2:48.79(1:28.43)  4:19.91(1:31.12)  5:51.49(1:31.58)


Men's Results [Women | Relays]

Men 18-24 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Arnold, Michael                22  GAJA         NT       23.34        
  2  Crum, Dallas                   24  GAJA         NT       24.88   17.00

Men 18-24 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Arnold, Michael                22  GAJA      55.01       53.30   20.00
                25.43       53.30(27.87)
  3  Crum, Dallas                   24  GAJA         NT       54.88   16.00
                26.05       54.88(28.83)

Men 18-24 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Arnold, Michael                22  GAJA         NT       28.24        

Men 18-24 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Arnold, Michael                22  GAJA      31.26       31.44   20.00

Men 18-24 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Arnold, Michael                22  GAJA      26.42       25.14   20.00
  3  Crum, Dallas                   24  GAJA         NT       28.48   16.00

Men 18-24 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Arnold, Michael                22  GAJA    1:00.53     1:02.67   20.00
                28.61     1:02.67(34.06)

Men 18-24 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Arnold, Michael                22  GAJA    1:02.87     1:01.22   20.00
                27.65     1:01.22(33.57)
  2  Crum, Dallas                   24  GAJA         NT     1:06.77   17.00
                30.94     1:06.77(35.83)

Men 25-29 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Weyandt, Todd F                25  GAJA      24.77       24.42   17.00

Men 25-29 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Weyandt, Todd F                25  GAJA      55.07       54.76   17.00
                26.21       54.76(28.55)
  5  Martin, Bradley T              27  GAJA    1:07.33     1:08.04   14.00
                31.97     1:08.04(36.07)

Men 25-29 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Weyandt, Todd F                25  GAJA    1:03.63     1:03.33   20.00
                30.77     1:03.33(32.56)
  3  Lopez, Jude T                  28  GAJA         NT     1:27.74   16.00
                 0.00   1:27.74(1:27.74)

Men 25-29 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lopez, Jude T                  28  GAJA         NT     3:22.81   20.00
                46.20     1:36.18(49.98)    2:29.99(53.81)    3:22.81(52.82)

Men 25-29 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Martin, Bradley T              27  GAJA      37.66       37.91   17.00

Men 25-29 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Weyandt, Todd F                25  GAJA      28.93       26.62   20.00
  4  Martin, Bradley T              27  GAJA      31.11       32.80   15.00
---  Lopez, Jude T                  28  GAJA         NT          DQ        

Men 25-29 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Martin, Bradley T              27  GAJA    1:10.64     1:18.03   17.00
                35.29     1:18.03(42.74)
---  Weyandt, Todd F                25  GAJA    1:04.02          NS        

Men 25-29 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Martin, Bradley T              27  GAJA    2:45.56     2:52.27   16.00
                34.32     1:21.71(47.39)    2:12.11(50.40)    2:52.27(40.16)
  5  Lopez, Jude T                  28  GAJA         NT     3:12.51   14.00
                38.95     1:30.08(51.13)    2:29.37(59.29)    3:12.51(43.14)

Men 30-34 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Page, Craig W                  30  GAJA         NT       28.31   16.00
  4  Fournier, Justin K             32  GAJA         NT       28.35   15.00
  5  Luckhurst, Jonathan            31  GAJA      27.60       28.97   14.00

Men 30-34 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dunn, Jonathan D               30  GAJA      59.00     1:00.28   20.00
                28.68     1:00.28(31.60)
  3  Luckhurst, Jonathan            31  GAJA      59.90     1:06.43   16.00
                31.90     1:06.43(34.53)

Men 30-34 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dunn, Jonathan D               30  GAJA    2:10.00     2:15.61   20.00
                30.87     1:04.45(33.58)    1:39.45(35.00)    2:15.61(36.16)

Men 30-34 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Brown, Adam P                  34  GAJA      31.34       30.15   20.00
  2  Fournier, Justin K             32  GAJA         NT       33.40   17.00
  3  Page, Craig W                  30  GAJA         NT       33.76   16.00

Men 30-34 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Brown, Adam P                  34  GAJA    1:10.74     1:07.26   20.00
                32.31     1:07.26(34.95)
  2  Fournier, Justin K             32  GAJA         NT     1:14.01   17.00
                35.18     1:14.01(38.83)

Men 30-34 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dunn, Jonathan D               30  GAJA      35.00       37.27   20.00
  2  Luckhurst, Jonathan            31  GAJA      37.00       38.83   17.00

Men 30-34 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Brown, Adam P                  34  GAJA      28.52       28.37   20.00
  4  Fournier, Justin K             32  GAJA         NT       32.87   15.00

Men 30-34 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Dunn, Jonathan D               30  GAJA    1:06.00     1:11.14   16.00
                32.65     1:11.14(38.49)

Men 30-34 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Fournier, Justin K             32  GAJA         NT     1:15.50   17.00
                33.64     1:15.50(41.86)
  3  Page, Craig W                  30  GAJA         NT     1:16.20   16.00
                34.35     1:16.20(41.85)

Men 30-34 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dunn, Jonathan D               30  GAJA    2:30.00     2:37.33   20.00
                31.93     1:15.48(43.55)    2:02.42(46.94)    2:37.33(34.91)

Men 35-39 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Smith, Ryan C                  37  GAJA      35.00       31.14   20.00

Men 35-39 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Brown, Nathan Y                38  GAJA      27.20       29.63   20.00

Men 35-39 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Brown, Nathan Y                38  GAJA    1:03.95     1:04.94   20.00
                31.36     1:04.94(33.58)

Men 35-39 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Brown, Nathan Y                38  GAJA    2:15.50     2:25.32   20.00
                33.29     1:09.82(36.53)    1:48.25(38.43)    2:25.32(37.07)

Men 35-39 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Smith, Ryan C                  37  GAJA      40.00       37.80   20.00

Men 35-39 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Smith, Ryan C                  37  GAJA    1:30.00     1:22.66   20.00
                38.89     1:22.66(43.77)

Men 35-39 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Smith, Ryan C                  37  GAJA    1:20.00     1:19.31   20.00
                38.74     1:19.31(40.57)

Men 40-44 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 43  GAJA      24.44       24.49   20.00
  2  Bowers, John W                 43  GAJA      29.15       28.80   17.00
---  Olivares, Miguel               40  GAJA         NT          NS        

Men 40-44 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Sebestyen, Joseph R            40  GAJA    2:17.00     2:24.11   20.00
                32.19     1:07.40(35.21)    1:45.01(37.61)    2:24.11(39.10)
  2  Gaw, Mike                      43  GAJA    2:39.30     2:45.59   17.00
                36.66     1:18.70(42.04)    2:02.57(43.87)    2:45.59(43.02)
  3  Olivares, Miguel               40  GAJA         NT     2:57.10   16.00
                39.31     1:23.98(44.67)    2:11.21(47.23)    2:57.10(45.89)

Men 40-44 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Bowers, John W                 43  GAJA         NT     5:21.66   20.00
                35.84     1:15.12(39.28)    1:56.41(41.29)    2:37.45(41.04)
        3:19.54(42.09)    4:01.75(42.21)    4:43.26(41.51)    5:21.66(38.40)

Men 40-44 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Sebestyen, Joseph R            40  GAJA   11:00.00    10:46.01   20.00
                34.84     1:12.31(37.47)    1:50.95(38.64)    2:30.31(39.36)
        3:10.57(40.26)    3:51.72(41.15)    4:32.92(41.20)    5:14.41(41.49)
        5:56.01(41.60)    6:37.36(41.35)    7:18.91(41.55)    8:00.53(41.62)
        8:42.17(41.64)    9:24.03(41.86)   10:05.60(41.57)   10:46.01(40.41)
  2  Gaw, Mike                      43  GAJA   11:36.97    12:09.19   17.00
                37.83     1:20.25(42.42)    2:04.99(44.74)    2:50.31(45.32)
        3:36.46(46.15)    4:22.67(46.21)    5:09.42(46.75)    5:56.46(47.04)
        6:43.71(47.25)    7:30.50(46.79)    8:18.11(47.61)    9:04.97(46.86)
        9:51.42(46.45)   10:37.94(46.52)   11:24.25(46.31)   12:09.19(44.94)

Men 40-44 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Bowers, John W                 43  GAJA      38.62       36.25   20.00
---  Gaw, Mike                      43  GAJA      43.60          NS        

Men 40-44 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Sebestyen, Joseph R            40  GAJA    1:13.00     1:14.71   20.00
                36.32     1:14.71(38.39)
  2  Gaw, Mike                      43  GAJA    1:27.20     1:35.67   17.00
                44.67     1:35.67(51.00)

Men 40-44 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 43  GAJA      31.65       31.10   20.00
  2  Bowers, John W                 43  GAJA      41.18       40.22   17.00

Men 40-44 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Olivares, Miguel               40  GAJA         NT          NS        

Men 40-44 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Sebestyen, Joseph R            40  GAJA         NT     3:20.20   20.00
                45.36     1:36.18(50.82)    2:28.14(51.96)    3:20.20(52.06)
  2  Olivares, Miguel               40  GAJA         NT     3:28.80   17.00
                47.11     1:40.36(53.25)    2:35.81(55.45)    3:28.80(52.99)

Men 40-44 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 43  GAJA      26.70       26.88   20.00
  2  Bowers, John W                 43  GAJA         NT       33.23   17.00

Men 40-44 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 43  GAJA    1:01.04       59.48   20.00
                27.80       59.48(31.68)

Men 40-44 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 43  GAJA    1:03.01     1:01.42   20.00
                28.07     1:01.42(33.35)

Men 40-44 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Sebestyen, Joseph R            40  GAJA    2:45.00     2:44.42   20.00
                34.80     1:17.73(42.93)    2:07.28(49.55)    2:44.42(37.14)
---  Olivares, Miguel               40  GAJA         NT          DQ        
                43.37     1:39.16(55.79)    2:37.31(58.15)    3:23.28(45.97)

Men 45-49 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Eaton, Carlton O               46  GAJA      27.68       30.49   17.00
  5  Vaden, Keith                   48  GAJA         NT       35.50   14.00

Men 45-49 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Klenzak, Andy                  46  GAJA    2:20.00     2:21.04   20.00
                33.23     1:09.26(36.03)    1:45.60(36.34)    2:21.04(35.44)

Men 45-49 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Rogers, Mark L                 47  GAJA   13:00.00    13:21.28   20.00
                41.28     1:29.16(47.88)    2:18.96(49.80)    3:09.40(50.44)
        3:59.74(50.34)    4:50.43(50.69)    5:42.65(52.22)    6:33.29(50.64)
        7:25.55(52.26)    8:17.64(52.09)    9:10.23(52.59)   10:01.32(51.09)
       10:51.56(50.24)   11:42.70(51.14)   12:34.98(52.28)   13:21.28(46.30)

Men 45-49 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Klenzak, Andy                  46  GAJA      35.00       35.22   17.00
  3  Eaton, Carlton O               46  GAJA      36.03       39.80   16.00

Men 45-49 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Klenzak, Andy                  46  GAJA    1:15.00     1:12.84   20.00
                36.03     1:12.84(36.81)
  2  Davis, Brett A                 46  GAJA    1:12.00     1:13.97   17.00
                35.54     1:13.97(38.43)

Men 45-49 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Kucharski, Michael R           45  GAJA      42.10       39.25   17.00
  3  Vaden, Keith                   48  GAJA      44.16       42.36   16.00
---  Eaton, Carlton O               46  GAJA      39.72          DQ        

Men 45-49 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Rogers, Mark L                 47  GAJA    4:00.00     3:45.39   20.00
                49.97     1:48.03(58.06)  2:48.26(1:00.23)    3:45.39(57.13)

Men 45-49 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Davis, Brett A                 46  GAJA      30.50       30.14   20.00
  2  Kucharski, Michael R           45  GAJA      33.50       32.48   17.00
  3  Eaton, Carlton O               46  GAJA      30.82       34.36   16.00

Men 45-49 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Rogers, Mark L                 47  GAJA    4:00.00          DQ        
                50.23   1:53.75(1:03.52)  3:02.66(1:08.91)    3:25.38(22.72)

Men 45-49 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Davis, Brett A                 46  GAJA    1:11.00     1:10.18   20.00
                32.57     1:10.18(37.61)
  4  Eaton, Carlton O               46  GAJA    1:14.56     1:24.10   15.00
                37.17     1:24.10(46.93)
  5  Vaden, Keith                   48  GAJA         NT     1:32.97   14.00
                45.11     1:32.97(47.86)

Men 45-49 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Klenzak, Andy                  46  GAJA    2:40.00     2:38.69   20.00
                33.66     1:13.91(40.25)    2:02.40(48.49)    2:38.69(36.29)
  2  Kucharski, Michael R           45  GAJA    3:15.00     2:59.39   17.00
                38.00     1:25.44(47.44)    2:16.83(51.39)    2:59.39(42.56)
  3  Rogers, Mark L                 47  GAJA    3:30.00     3:33.95   16.00
                44.04     1:42.85(58.81)  2:43.10(1:00.25)    3:33.95(50.85)

Men 45-49 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Klenzak, Andy                  46  GAJA    5:35.00     5:32.41   20.00
                33.54     1:13.05(39.51)    1:55.81(42.76)    2:36.72(40.91)
        3:25.83(49.11)    4:15.50(49.67)    4:54.71(39.21)    5:32.41(37.70)
  2  Kucharski, Michael R           45  GAJA    6:30.00     6:31.54   17.00
                41.09     1:29.63(48.54)    2:19.63(50.00)    3:09.14(49.51)
        4:05.01(55.87)    5:00.24(55.23)    5:47.17(46.93)    6:31.54(44.37)
  3  Rogers, Mark L                 47  GAJA    8:00.00     7:27.89   16.00
                45.69     1:42.35(56.66)  2:42.83(1:00.48)    3:41.92(59.09)
      4:41.92(1:00.00)  5:44.50(1:02.58)    6:36.69(52.19)    7:27.89(51.20)

Men 50-54 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  King, Ian E                    50  GAJA      29.54       29.53   17.00
  4  McCarthy, Patrick J            53  GAJA      31.98       30.14   15.00
  5  Murray, Daniel P               54  GAJA      39.03       40.22   14.00

Men 50-54 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  King, Ian E                    50  GAJA    1:08.58     1:07.46   17.00
                32.34     1:07.46(35.12)
  3  Potter, Thomas P               50  GAJA    1:09.00     1:08.94   16.00
                32.31     1:08.94(36.63)
  4  Murray, Daniel P               54  GAJA    1:30.25     1:32.95   15.00
                44.56     1:32.95(48.39)

Men 50-54 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  McCarthy, Patrick J            53  GAJA      33.64       33.61   17.00

Men 50-54 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  McCarthy, Patrick J            53  GAJA    1:14.07     1:16.04   20.00
                36.63     1:16.04(39.41)

Men 50-54 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  McCarthy, Patrick J            53  GAJA    2:54.30     2:49.01   17.00
                38.99     1:22.46(43.47)    2:07.03(44.57)    2:49.01(41.98)

Men 50-54 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Potter, Thomas P               50  GAJA      39.00       38.31   15.00
  6  Murray, Daniel P               54  GAJA      49.36       52.65   13.00

Men 50-54 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Potter, Thomas P               50  GAJA    1:24.00     1:26.06   17.00
                39.31     1:26.06(46.75)

Men 50-54 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  McCarthy, Patrick J            53  GAJA      33.17       31.66   20.00
  2  King, Ian E                    50  GAJA      32.96       32.48   17.00
  3  Potter, Thomas P               50  GAJA      31.00       33.47   16.00
  4  Murray, Daniel P               54  GAJA      52.66       53.03   15.00

Men 50-54 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Potter, Thomas P               50  GAJA    1:18.00     1:18.10   20.00
                35.42     1:18.10(42.68)
  2  King, Ian E                    50  GAJA    1:20.23     1:19.69   17.00
                36.02     1:19.69(43.67)
  3  Murray, Daniel P               54  GAJA    1:53.02     1:55.97   16.00
                56.50     1:55.97(59.47)

Men 55-59 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           57  GAJA      28.09       28.20   20.00
  2  Norris, Jeff A                 57  GAJA      28.20       29.34   17.00
  3  Williams, Winston D            58  GAJA      38.00       33.25   16.00
  5  Hunt, Erick                    59  GAJA         NT       41.81   14.00

Men 55-59 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Harwart, Paul H                55  GAJA    8:33.71     8:31.10   20.00
                57.63   2:02.88(1:05.25)  3:10.15(1:07.27)  4:15.70(1:05.55)
      5:22.04(1:06.34)  6:28.42(1:06.38)  7:32.90(1:04.48)    8:31.10(58.20)

Men 55-59 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Harwart, Paul H                55  GAJA   18:09.32    17:09.59   20.00
                57.37   1:59.00(1:01.63)  3:03.53(1:04.53)  4:08.24(1:04.71)
      5:12.67(1:04.43)  6:17.58(1:04.91)  7:23.09(1:05.51)  8:28.55(1:05.46)
      9:36.99(1:08.44) 10:43.13(1:06.14) 11:48.84(1:05.71) 12:55.35(1:06.51)
     14:02.55(1:07.20) 15:07.22(1:04.67) 16:09.52(1:02.30) 17:09.59(1:00.07)

Men 55-59 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           57  GAJA         NT       33.93   20.00

Men 55-59 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           57  GAJA         NT     1:16.09   20.00
                35.65     1:16.09(40.44)

Men 55-59 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Williams, Winston D            58  GAJA      41.00       41.06   20.00

Men 55-59 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Williams, Winston D            58  GAJA    1:40.00     1:39.46   20.00
                48.69     1:39.46(50.77)
  2  Harwart, Paul H                55  GAJA    2:01.13     2:01.75   17.00
                55.97   2:01.75(1:05.78)

Men 55-59 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Harwart, Paul H                55  GAJA    4:18.43     4:31.33   20.00
                58.99   2:08.44(1:09.45)  3:20.76(1:12.32)  4:31.33(1:10.57)

Men 55-59 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           57  GAJA      29.91       30.09   20.00
---  Williams, Winston D            58  GAJA      39.00          NS        

Men 55-59 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           57  GAJA    1:10.93     1:11.95   20.00
                33.04     1:11.95(38.91)
  2  Norris, Jeff A                 57  GAJA    1:16.00     1:21.66   17.00
                36.67     1:21.66(44.99)

Men 55-59 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Williams, Winston D            58  GAJA         NT     8:32.22   20.00
                49.59   1:56.59(1:07.00)  3:06.84(1:10.25)  4:16.95(1:10.11)
      5:28.37(1:11.42)  6:28.89(1:00.52)  7:30.91(1:02.02)  8:32.22(1:01.31)

Men 60-64 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Zapf, Charles A                63  GAJA      33.30       33.66   17.00

Men 60-64 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Zapf, Charles A                63  GAJA    1:16.00     1:16.49   17.00
                37.84     1:16.49(38.65)
---  Beardmore, Roger O             61  GAJA    1:14.00          NS        

Men 60-64 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beardmore, Roger O             61  GAJA   13:00.00    12:24.66   20.00
                42.34     1:28.85(46.51)    2:17.30(48.45)    3:05.61(48.31)
        3:54.00(48.39)    4:41.87(47.87)    5:29.20(47.33)    6:16.80(47.60)
        7:04.24(47.44)    7:51.42(47.18)    8:38.10(46.68)    9:24.27(46.17)
       10:10.75(46.48)   10:56.44(45.69)   11:41.44(45.00)   12:24.66(43.22)

Men 60-64 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Reid, Joe                      64  GAJA      40.00       38.38   17.00

Men 60-64 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Reid, Joe                      64  GAJA    1:26.53     1:21.48   17.00
                40.02     1:21.48(41.46)
  3  Zapf, Charles A                63  GAJA    1:45.00     1:45.09   16.00
                50.45     1:45.09(54.64)

Men 60-64 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Reid, Joe                      64  GAJA    3:14.49     2:56.93   17.00
                41.26     1:24.95(43.69)    2:10.51(45.56)    2:56.93(46.42)

Men 60-64 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Reid, Joe                      64  GAJA      43.87       42.22   20.00

Men 60-64 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Reid, Joe                      64  GAJA    1:38.13     1:36.68   20.00
                45.53     1:36.68(51.15)
  2  Beardmore, Roger O             61  GAJA    1:39.00     1:37.55   17.00
                46.32     1:37.55(51.23)
  3  Zapf, Charles A                63  GAJA    1:40.00     1:44.62   16.00
                49.64     1:44.62(54.98)

Men 60-64 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zapf, Charles A                63  GAJA    1:34.00     1:35.27   20.00
                46.74     1:35.27(48.53)

Men 65-69 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Westafer, Peter C              67  GAJA         NT       39.85   20.00

Men 65-69 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Westafer, Peter C              67  GAJA         NT     1:35.68   20.00
                43.84     1:35.68(51.84)

Men 65-69 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Westafer, Peter C              67  GAJA         NT     3:34.23   20.00
                46.69     1:41.28(54.59)    2:37.98(56.70)    3:34.23(56.25)

Men 65-69 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                67  GAJA      45.68       44.28   20.00

Men 65-69 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                67  GAJA    1:40.15     1:43.61   20.00
                47.89     1:43.61(55.72)

Men 65-69 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                67  GAJA    3:39.21     3:48.66   20.00
                49.66     1:47.85(58.19)  2:47.92(1:00.07)  3:48.66(1:00.74)

Men 65-69 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Zeigler, John V                67  GAJA    3:41.52          NS        

Men 65-69 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Westafer, Peter C              67  GAJA         NT     2:01.57   20.00
              1:03.82     2:01.57(57.75)

Men 65-69 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Westafer, Peter C              67  GAJA         NT          DQ        
                59.30   2:17.39(1:18.09)  3:26.70(1:09.31)    4:22.84(56.14)

Men 65-69 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                67  GAJA    7:14.21     7:32.64   20.00
                48.36     1:46.55(58.19)  2:48.00(1:01.45)    3:46.75(58.75)
      4:49.67(1:02.92)  5:50.29(1:00.62)    6:41.45(51.16)    7:32.64(51.19)

Men 70-74 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                72  GAJA      34.50       34.18   20.00

Men 70-74 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Chuven, Herb                   73  GAJA    3:45.00          NS        

Men 70-74 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                72  GAJA   14:00.00    13:51.32   20.00
                45.31     1:35.66(50.35)    2:28.12(52.46)    3:22.08(53.96)
        4:16.17(54.09)    5:09.96(53.79)    6:03.54(53.58)    6:56.75(53.21)
        7:49.71(52.96)    8:42.13(52.42)    9:34.47(52.34)   10:27.13(52.66)
       11:19.29(52.16)   12:10.76(51.47)   13:02.08(51.32)   13:51.32(49.24)

Men 70-74 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                72  GAJA      45.50       46.45   20.00
---  Leen, Walter D                 70  GAJA    1:01.00          NS        

Men 70-74 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ray, Craig                     74  GAJA    2:30.00     2:26.76   20.00
              1:09.81   2:26.76(1:16.95)

Men 70-74 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ray, Craig                     74  GAJA    5:50.00     5:18.07   20.00
              1:12.18   2:34.58(1:22.40)  4:00.61(1:26.03)  5:18.07(1:17.46)

Men 70-74 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                72  GAJA      46.50       45.73   20.00

Men 70-74 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Chuven, Herb                   73  GAJA    2:12.67          NS        

Men 70-74 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Chuven, Herb                   73  GAJA    4:45.00          NS        

Men 70-74 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                72  GAJA      46.50       45.39   20.00
  2  Ray, Craig                     74  GAJA    1:10.00     1:04.95   17.00
---  Leen, Walter D                 70  GAJA    1:11.00          NS        

Men 70-74 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Ray, Craig                     74  GAJA    2:51.00          DQ        
              1:13.62   2:47.68(1:34.06)

Men 70-74 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Leen, Walter D                 70  GAJA    2:22.00     3:28.73   20.00
              1:53.74   3:28.73(1:34.99)

Men 70-74 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ray, Craig                     74  GAJA   14:05.00    12:11.36   20.00
              1:13.23   2:49.11(1:35.88)  4:25.01(1:35.90)  6:02.27(1:37.26)
      7:58.20(1:55.93)  9:38.63(1:40.43) 10:56.09(1:17.46) 12:11.36(1:15.27)

Men 75-79 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Hal F                   78  GAJA      40.00       41.20   20.00
  2  Ferguson, Earl A               76  GAJA      43.60       44.80   17.00

Men 75-79 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Stolz, Hal F                   78  GAJA    7:45.00          NS        

Men 75-79 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Hal F                   78  GAJA      55.00       48.88   20.00
  2  Ferguson, Earl A               76  GAJA         NT       55.52   17.00

Men 75-79 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Mann, Billy H                  79  GAJA         NT          NS        

Men 75-79 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Hal F                   78  GAJA      45.00       47.31   20.00
---  Ferguson, Earl A               76  GAJA      54.90          NS        

Men 75-79 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Mann, Billy H                  79  GAJA         NT          NS        

Men 75-79 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Hal F                   78  GAJA      46.00       48.25   20.00
  2  Ferguson, Earl A               76  GAJA    1:01.40     1:07.19   17.00

Men 75-79 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ferguson, Earl A               76  GAJA    1:59.00     2:02.15   20.00
              1:01.22   2:02.15(1:00.93)

Men 80-84 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Woods, Albert H                83  GAJA      41.49       42.12   20.00

Men 80-84 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Woods, Albert H                83  GAJA    1:38.50     1:53.14   20.00
                52.49   1:53.14(1:00.65)

Men 80-84 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Irwin W                 83  GAJA    4:00.00     3:39.33   20.00
                51.21     1:46.36(55.15)    2:44.51(58.15)    3:39.33(54.82)

Men 80-84 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Irwin W                 83  GAJA         NT     8:02.59        
---  Stolz, Irwin W                 83  GAJA    8:20.00          NS        

Men 80-84 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Irwin W                 83  GAJA   17:20.00    16:16.00   20.00
                55.21   1:55.44(1:00.23)  2:56.86(1:01.42)    3:56.50(59.64)
      4:59.13(1:02.63)  5:59.68(1:00.55)  7:02.10(1:02.42)  8:02.59(1:00.49)
      9:05.25(1:02.66) 10:07.34(1:02.09) 11:09.21(1:01.87) 12:11.37(1:02.16)
     13:13.18(1:01.81) 14:14.83(1:01.65) 15:16.79(1:01.96)   16:16.00(59.21)

Men 80-84 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Woods, Albert H                83  GAJA      48.53       52.01   20.00

Men 80-84 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Woods, Albert H                83  GAJA    1:54.48     2:02.13   20.00
                58.14   2:02.13(1:03.99)

Men 80-84 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Woods, Albert H                83  GAJA    4:19.78     4:51.15   20.00
              1:05.05   2:20.30(1:15.25)  3:37.77(1:17.47)  4:51.15(1:13.38)


Relay Results [Women | Men]

Women 100-119 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GAJA "A"                                        NT     2:24.04   34.00
     1) Trimble, Ginny F28               2) Pleiman, Laurli M F23            
     3) Walcher, Michelle L F28          4) Uddin, Maya C F24                

Women 100-119 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  GAJA "A"                                        NT          DQ      DQ
     1) Trimble, Ginny F28               2) Pleiman, Laurli M F23            
     3) Uddin, Maya C F24                4) Walcher, Michelle L F28          

Women 160-199 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:21.09   40.00
     1) Krugman, Elaine F50              2) Penn, Ginger F56                 
     3) Countryman, Marianne F48         4) Hankins, Malena F39              
  2  GAJA "A"                                        NT     2:32.24   34.00
     1) Chalmers, Gayla F47              2) Camus, Melinda S F37             
     3) Materne, Karen A F50             4) Pederson, Kari J F29             

Women 160-199 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     3:14.00   40.00
     1) Edwards, Sara M F35              2) Krugman, Elaine F50              
     3) Heindl, Michele C F41            4) Joshua, Preethi F34              

Women 200-239 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     3:32.05   40.00
     1) Heindl, Michele C F41            2) Moyer, Peggy M F65               
     3) Hamilton, Rebecca J F60          4) Greely, Kathleen M F52           

Women 240-279 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     4:13.20   40.00
     1) Barber, Gina R F65               2) Mead, Mary-Mead A F71            
     3) Penn, Ginger F56                 4) Morine, Dale H F65               

Women 280-319 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     4:42.49   40.00
     1) Czekala, Charlotte G F74         2) Lent, Beth F69                   
     3) Haase, Judith L F72              4) Barber, Gina R F65               

Women 280-319 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     4:59.61   40.00
     1) Haase, Judith L F72              2) Czekala, Charlotte G F74         
     3) Schneider, Margo M F65           4) Ottosen, Sue C F69               

Men 160-199 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:21.83   40.00
     1) Brown, Nathan Y M38              2) Reid, Joe M64                    
     3) Potter, Thomas P M50             4) Bowers, John W M43               

Men 200-239 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:12.97   40.00
     1) Zapf, Charles A M63              2) Bowers, John W M43               
     3) Gaw, Mike M43                    4) Zeigler, John V M67              

Men 240-279 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:46.72   40.00
     1) Vaden, Keith M48                 2) Hunt, Erick M59                  
     3) Ray, Craig M74                   4) Westafer, Peter C M67            

Men 240-279 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:36.34   40.00
     1) McCarthy, Patrick J M53          2) Vaden, Keith M48                 
     3) Zeigler, John V M67              4) Miller, David W M72              
  1  GAJA "A"                                        NT     3:30.33   40.00
     1) Zapf, Charles A M63              2) Harwart, Paul H M55              
     3) Westafer, Peter C M67            4) Hunt, Erick M59                  

Men 320-359 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:54.46   40.00
     1) Stolz, Hal F M78                 2) Woods, Albert H M83              
     3) Ferguson, Earl A M76             4) Stolz, Irwin W M83               

Men 320-359 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     3:14.79   40.00
     1) Ferguson, Earl A M76             2) Woods, Albert H M83              
     3) Stolz, Hal F M78                 4) Stolz, Irwin W M83               

Mixed 100-119 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     1:48.89   40.00
     1) Arnold, Michael M22              2) Caprioglio, Lisa M F24           
     3) Sung, Melinda F29                4) Weyandt, Todd F M25              

Mixed 100-119 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:07.45   40.00
     1) Arnold, Michael M22              2) Sung, Melinda F29                
     3) Caprioglio, Lisa M F24           4) Brown, Adam P M34                

Mixed 120-159 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GAJA "A"                                        NT     2:15.80   34.00
     1) Trimble, Ginny F28               2) Uddin, Maya C F24                
     3) Murray, Daniel P M54             4) Martin, Bradley T M27            
---  GAJA "A"                                        NT          NS      NS
     1) NO SWIMMER SPECIFIED             2) NO SWIMMER SPECIFIED             
     3) NO SWIMMER SPECIFIED             4) NO SWIMMER SPECIFIED             
  1  GAJA "A"                                        NT     1:55.89     EXH
     1) Page, Craig W M30                2) Smith, Ryan C M37                
     3) Rogan, Pamela F44                4) Dunn, Jonathan D M30             

Mixed 120-159 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  GAJA "A"                                        NT     2:38.31   32.00
     1) Uddin, Maya C F24                2) Walcher, Michelle L F28          
     3) Martin, Bradley T M27            4) Murray, Daniel P M54             
  4  GAJA "A"                                        NT     2:42.30   30.00
     1) Lopez, Jude T M28                2) Alton, Dale F55                  
     3) Olivares, Miguel M40             4) Smith, Gretchen S F34            
  2  GAJA "A"                                        NT     2:13.65     EXH
     1) Page, Craig W M30                2) Smith, Ryan C M37                
     3) Dunn, Jonathan D M30             4) Pederson, Kari J F29             

Mixed 160-199 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     1:59.25   40.00
     1) McCarthy, Patrick J M53          2) Brown, Adam P M34                
     3) Hankins, Malena F39              4) Countryman, Marianne F48         

Mixed 200-239 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:22.72   40.00
     1) Greely, Kathleen M F52           2) Beatty, Mark S M43               
     3) Countryman, Marianne F48         4) Hildebrandt, David C M57         

Mixed 240-279 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     3:41.91   40.00
     1) Edwards, Sara M F35              2) Ottosen, Sue C F69               
     3) Zeigler, John V M67              4) Leen, Walter D M70               

Mixed 240-279 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     3:27.73   40.00
     1) Miller, David W M72              2) Morine, Dale H F65               
     3) Rogers, Mark L M47               4) Moyer, Peggy M F65               


Women | Men | Relays
Sponsor #62Sponsor #41Sponsor #42Sponsor #56Sponsor #52
Sponsor #14Sponsor #61Sponsor #29Sponsor #43Sponsor #49
Sponsor #60Sponsor #13Sponsor #25Sponsor #20Sponsor #58Sponsor #36Sponsor #59