USMS Event Results Database

Search Results from 2012 U.S. Masters Swimming Spring National Championship


Women's Results [Men | Relays]

Women 18-24 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 20  Larson, Sarah                  22  GAJA      27.42       27.53        

Women 18-24 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 13  Larson, Sarah                  22  GAJA      59.89     1:00.19        
                28.57     1:00.19(31.62)

Women 18-24 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 13  Larson, Sarah                  22  GAJA    1:17.34     1:21.80        
                37.83     1:21.80(43.97)

Women 18-24 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Larson, Sarah                  22  GAJA    2:44.36     2:54.28    6.00
                38.32     1:21.56(43.24)    2:07.19(45.63)    2:54.28(47.09)

Women 18-24 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 16  Larson, Sarah                  22  GAJA      29.57       29.77        

Women 18-24 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 16  Larson, Sarah                  22  GAJA    1:10.49     1:12.37        
                34.98     1:12.37(37.39)

Women 25-29 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Dominguez, Kristin A           26  GAJA      55.45          NS        

Women 25-29 1650 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Schuller, Kathryn              25  GAJA   21:51.00    28:48.42    4.00
                39.00     1:25.19(46.19)    2:13.76(48.57)    3:04.60(50.84)
        3:56.47(51.87)    4:49.72(53.25)    5:44.36(54.64)    6:40.08(55.72)
        7:33.71(53.63)    8:27.64(53.93)    9:22.84(55.20)   10:18.12(55.28)
       11:14.02(55.90)   12:08.18(54.16)   13:01.12(52.94)   13:54.78(53.66)
       14:48.63(53.85)   15:41.73(53.10)   16:37.10(55.37)   17:33.30(56.20)
       18:28.29(54.99)   19:22.04(53.75)   20:15.90(53.86)   21:10.62(54.72)
       22:03.83(53.21)   22:56.59(52.76)   23:47.92(51.33)   24:39.23(51.31)
       25:32.57(53.34)   26:23.11(50.54)   27:13.11(50.00)   28:05.15(52.04)
       28:48.42(43.27)

Women 30-34 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  Chavez, Marcela                33  GAJA      26.00       26.53    3.00

Women 30-34 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 10  Chavez, Marcela                33  GAJA      58.00       58.46    1.00
                27.57       58.46(30.89)
---  Melgaard, Megan E              32  GAJA      52.61          NS        

Women 30-34 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Melgaard, Megan E              32  GAJA    1:51.35     1:51.55   11.00
                26.24       54.63(28.39)    1:23.31(28.68)    1:51.55(28.24)
 15  Thaxton, Alyssa A              32  GAJA    2:13.28     2:40.52        
                35.58     1:15.35(39.77)    1:57.90(42.55)    2:40.52(42.62)

Women 30-34 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Melgaard, Megan E              32  GAJA    5:16.02     4:55.06   11.00
                26.85       55.93(29.08)    1:25.54(29.61)    1:55.34(29.80)
        2:25.32(29.98)    2:55.54(30.22)    3:25.64(30.10)    3:55.84(30.20)
        4:26.16(30.32)    4:55.06(28.90)

Women 30-34 500 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Melgaard, Megan E              32  GAJA         NT     4:57.53        

Women 30-34 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Melgaard, Megan E              32  GAJA   10:28.32     9:59.80   11.00
                27.59       57.35(29.76)    1:27.26(29.91)    1:57.18(29.92)
        2:27.21(30.03)    2:57.37(30.16)    3:27.49(30.12)    3:57.47(29.98)
        4:27.39(29.92)    4:57.53(30.14)    5:27.52(29.99)    5:57.77(30.25)
        6:27.94(30.17)    6:58.28(30.34)    7:28.53(30.25)    7:59.07(30.54)
        8:29.51(30.44)    8:59.97(30.46)    9:30.40(30.43)    9:59.80(29.40)

Women 30-34 50 Yard Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Chavez, Marcela                33  GAJA         NT       32.31        

Women 30-34 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 20  Thaxton, Alyssa A              32  GAJA    1:12.38     1:20.55        
                38.87     1:20.55(41.68)

Women 30-34 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Melgaard, Megan E              32  GAJA    2:11.61     2:02.81   11.00
                29.54     1:00.52(30.98)    1:31.81(31.29)    2:02.81(31.00)
 11  Thaxton, Alyssa A              32  GAJA    2:30.56     2:51.53        
                39.97     1:22.29(42.32)    2:06.75(44.46)    2:51.53(44.78)

Women 30-34 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 17  Chavez, Marcela                33  GAJA      28.50       30.20        

Women 30-34 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 18  Chavez, Marcela                33  GAJA    1:05.00     1:07.95        
                31.85     1:07.95(36.10)
---  Thaxton, Alyssa A              32  GAJA    1:11.52          NS        

Women 35-39 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  Hankins, Malena                38  GAJA      27.89       27.61    1.00

Women 35-39 50 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Hankins, Malena                38  GAJA         NT       27.58        

Women 35-39 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  Hankins, Malena                38  GAJA    1:00.78     1:00.92    2.00
                29.27     1:00.92(31.65)

Women 35-39 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Hankins, Malena                38  GAJA    2:10.33     2:07.19    7.00
                29.69     1:01.85(32.16)    1:34.62(32.77)    2:07.19(32.57)

Women 35-39 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Hankins, Malena                38  GAJA    5:44.68     5:41.19    7.00
                30.91     1:04.27(33.36)    1:38.12(33.85)    2:12.51(34.39)
        2:46.96(34.45)    3:21.52(34.56)    3:56.51(34.99)    4:31.61(35.10)
        5:06.82(35.21)    5:41.19(34.37)

Women 35-39 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hankins, Malena                38  GAJA   12:01.22    11:36.00   11.00
                31.54     1:05.44(33.90)    1:40.08(34.64)    2:14.96(34.88)
        2:49.87(34.91)    3:24.89(35.02)    3:59.73(34.84)    4:34.52(34.79)
        5:09.48(34.96)    5:43.98(34.50)    6:18.66(34.68)    6:53.31(34.65)
        7:28.30(34.99)    8:03.33(35.03)    8:38.54(35.21)    9:13.98(35.44)
        9:49.63(35.65)   10:25.69(36.06)   11:01.24(35.55)   11:36.00(34.76)

Women 35-39 1650 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Hankins, Malena                38  GAJA   20:13.72    19:22.57    9.00
                31.45     1:05.47(34.02)    1:39.89(34.42)    2:14.71(34.82)
        2:50.04(35.33)    3:25.22(35.18)    4:00.23(35.01)    4:35.55(35.32)
        5:10.91(35.36)    5:45.96(35.05)    6:21.12(35.16)    6:56.07(34.95)
        7:31.46(35.39)    8:06.34(34.88)    8:41.57(35.23)    9:16.91(35.34)
        9:52.10(35.19)   10:27.71(35.61)   11:02.89(35.18)   11:38.24(35.35)
       12:13.51(35.27)   12:49.09(35.58)   13:24.70(35.61)   14:00.38(35.68)
       14:36.31(35.93)   15:12.36(36.05)   15:48.63(36.27)   16:25.13(36.50)
       17:01.48(36.35)   17:37.49(36.01)   18:13.25(35.76)   18:49.03(35.78)
       19:22.57(33.54)

Women 35-39 50 Yard Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Hankins, Malena                38  GAJA         NT       32.48        
---  Hankins, Malena                38  GAJA         NT       33.37        

Women 40-44 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 15  Henson, Susan P                42  GAJA      28.16       27.45        
 42  Weselman, Kelly O              41  GAJA      35.36       34.28        

Women 40-44 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 29  Weselman, Kelly O              41  GAJA    1:15.83     1:13.99        
                36.00     1:13.99(37.99)

Women 40-44 50 Yard Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Weselman, Kelly O              41  GAJA         NT       42.12        

Women 40-44 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 19  Henson, Susan P                42  GAJA      38.10       36.98        
---  Collett, Tracy                 41  GAJA      36.00          NS        

Women 40-44 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Collett, Tracy                 41  GAJA    1:16.00          NS        

Women 40-44 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Collett, Tracy                 41  GAJA    2:50.00          NS        

Women 40-44 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  Henson, Susan P                42  GAJA      31.69       29.65    2.00

Women 40-44 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 36  Weselman, Kelly O              41  GAJA    1:34.52     1:28.68        
                41.33     1:28.68(47.35)
---  Collett, Tracy                 41  GAJA    1:08.00          NS        
---  Henson, Susan P                42  GAJA    1:14.80          NS        

Women 40-44 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Collett, Tracy                 41  GAJA    2:25.00          NS        

Women 45-49 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 35  Hooe, Donna L                  49  GAJA      28.93       29.82        
 46  Moore, Deborah S               49  GAJA    1:00.00       56.12        

Women 45-49 50 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Hooe, Donna L                  49  GAJA         NT       28.69        
---  Vazquez, Maria E               46  GAJA         NT       28.70        
---  Vazquez, Maria E               46  GAJA         NT       28.91        

Women 45-49 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 17  Countryman, Marianne           47  GAJA    1:01.49     1:01.04        
                29.09     1:01.04(31.95)
 32  Hooe, Donna L                  49  GAJA    1:04.90     1:06.43        
                31.71     1:06.43(34.72)

Women 45-49 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Countryman, Marianne           47  GAJA    5:53.89     5:46.94    4.00
                30.51     1:04.10(33.59)    1:38.65(34.55)    2:13.49(34.84)
        2:48.68(35.19)    3:24.71(36.03)    4:00.59(35.88)    4:36.20(35.61)
        5:12.26(36.06)    5:46.94(34.68)
 12  Vazquez, Maria E               46  GAJA    5:57.89     5:53.43        
                32.41     1:07.13(34.72)    1:42.81(35.68)    2:18.71(35.90)
        2:54.57(35.86)    3:30.52(35.95)    4:06.57(36.05)    4:42.59(36.02)
        5:18.53(35.94)    5:53.43(34.90)

Women 45-49 1650 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Countryman, Marianne           47  GAJA   20:03.11    19:34.60    7.00
                30.69     1:04.79(34.10)    1:39.50(34.71)    2:14.42(34.92)
        2:49.63(35.21)    3:24.71(35.08)    4:00.17(35.46)    4:35.83(35.66)
        5:11.52(35.69)    5:47.29(35.77)    6:22.92(35.63)    6:58.55(35.63)
        7:34.55(36.00)    8:10.47(35.92)    8:46.49(36.02)    9:22.41(35.92)
        9:58.32(35.91)   10:34.13(35.81)   11:10.09(35.96)   11:46.00(35.91)
       12:21.85(35.85)   12:58.01(36.16)   13:34.07(36.06)   14:10.24(36.17)
       14:46.52(36.28)   15:22.96(36.44)   15:59.35(36.39)   16:35.48(36.13)
       17:11.76(36.28)   17:47.90(36.14)   18:23.52(35.62)   18:59.33(35.81)
       19:34.60(35.27)
  9  Hooe, Donna L                  49  GAJA   22:30.00    22:12.55    2.00
                34.21     1:12.42(38.21)    1:50.95(38.53)    2:30.30(39.35)
        3:09.74(39.44)    3:49.99(40.25)    4:30.35(40.36)    5:10.77(40.42)
        5:52.64(41.87)    6:34.08(41.44)    7:15.33(41.25)    7:56.62(41.29)
        8:37.39(40.77)    9:18.32(40.93)    9:59.11(40.79)   10:40.11(41.00)
       11:21.19(41.08)   12:01.96(40.77)   12:42.84(40.88)   13:23.68(40.84)
       14:04.57(40.89)   14:45.02(40.45)   15:25.76(40.74)   16:06.35(40.59)
       16:47.67(41.32)   17:28.62(40.95)   18:09.89(41.27)   18:51.00(41.11)
       19:32.01(41.01)   20:13.31(41.30)   20:54.21(40.90)   21:34.76(40.55)
       22:12.55(37.79)

Women 45-49 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Vazquez, Maria E               46  GAJA      33.91       32.51    4.00
 23  Moore, Deborah S               49  GAJA    1:10.00     1:05.26        

Women 45-49 50 Yard Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Vazquez, Maria E               46  GAJA         NT       32.36        
---  Vazquez, Maria E               46  GAJA         NT       32.50        

Women 45-49 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Vazquez, Maria E               46  GAJA    1:09.14     1:08.69    5.00
                33.57     1:08.69(35.12)

Women 45-49 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Vazquez, Maria E               46  GAJA    2:26.33     2:24.74    8.00
                34.88     1:11.87(36.99)    1:49.04(37.17)    2:24.74(35.70)

Women 45-49 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 26  Hooe, Donna L                  49  GAJA      32.21       33.89        

Women 45-49 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 10  Countryman, Marianne           47  GAJA    1:09.74     1:05.99    1.00
                30.69     1:05.99(35.30)
 20  Hooe, Donna L                  49  GAJA    1:20.52     1:22.69        
                36.90     1:22.69(45.79)

Women 45-49 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Countryman, Marianne           47  GAJA    2:32.29     2:26.66    6.00
                32.61     1:09.09(36.48)    1:47.27(38.18)    2:26.66(39.39)
 10  Hooe, Donna L                  49  GAJA    3:11.22     3:11.56    1.00
                40.22     1:29.74(49.52)    2:20.08(50.34)    3:11.56(51.48)

Women 45-49 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Countryman, Marianne           47  GAJA    5:23.67     5:17.76    4.00
                33.00     1:09.58(36.58)    1:50.85(41.27)    2:31.99(41.14)
        3:19.05(47.06)    4:06.70(47.65)    4:42.80(36.10)    5:17.76(34.96)

Women 50-54 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 33  Lavery, Catherine F            53  GAJA      30.06       30.56        
 39  Krugman, Elaine                50  GAJA      33.03       33.51        

Women 50-54 50 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Lavery, Catherine F            53  GAJA         NT       30.74        
---  Kittles, Ginny                 54  GAJA         NT       31.47        
---  Alton, Dale                    54  GAJA         NT       32.00        
---  Krugman, Elaine                50  GAJA         NT       33.77        

Women 50-54 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 25  Lavery, Catherine F            53  GAJA    1:06.34     1:07.80        
                31.92     1:07.80(35.88)
---  Almand, Jennifer C             53  GAJA    1:05.28          NS        

Women 50-54 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 18  Lavery, Catherine F            53  GAJA      40.07       39.97        

Women 50-54 50 Yard Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Lavery, Catherine F            53  GAJA         NT       40.57        

Women 50-54 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 13  Alton, Dale                    54  GAJA    1:23.90     1:22.02        
                40.34     1:22.02(41.68)

Women 50-54 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 10  Almand, Jennifer C             53  GAJA      38.77       38.47    1.00
 12  Alton, Dale                    54  GAJA      40.30       38.94        
 16  Kittles, Ginny                 54  GAJA      38.70       39.62        
 19  Krugman, Elaine                50  GAJA      40.55       41.67        

Women 50-54 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 10  Almand, Jennifer C             53  GAJA    1:22.76     1:22.20    1.00
                40.05     1:22.20(42.15)
 11  Kittles, Ginny                 54  GAJA    1:23.36     1:23.61        
                39.10     1:23.61(44.51)
 12  Alton, Dale                    54  GAJA    1:26.80     1:25.35        
                39.73     1:25.35(45.62)
 17  Krugman, Elaine                50  GAJA    1:31.69     1:32.74        
                43.43     1:32.74(49.31)
 23  Greely, Kathleen M             52  GAJA    1:38.51     1:44.43        
                48.82     1:44.43(55.61)

Women 50-54 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Almand, Jennifer C             53  GAJA    3:02.63     2:59.71    5.00
                41.16     1:25.90(44.74)    2:12.54(46.64)    2:59.71(47.17)
  7  Kittles, Ginny                 54  GAJA    3:06.00     3:04.52    4.00
                42.44     1:28.93(46.49)    2:16.22(47.29)    3:04.52(48.30)
  8  Alton, Dale                    54  GAJA    3:08.00     3:06.79    3.00
                41.32     1:27.90(46.58)    2:17.17(49.27)    3:06.79(49.62)
 13  Krugman, Elaine                50  GAJA    3:22.00     3:24.26        
                45.09     1:35.91(50.82)    2:29.95(54.04)    3:24.26(54.31)
 14  Greely, Kathleen M             52  GAJA    3:50.72     3:47.66        
                53.14     1:50.47(57.33)    2:49.90(59.43)    3:47.66(57.76)

Women 50-54 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 19  Almand, Jennifer C             53  GAJA    1:16.95     1:15.97        
                37.04     1:15.97(38.93)
 25  Lavery, Catherine F            53  GAJA    1:21.92     1:22.46        
                38.88     1:22.46(43.58)
 34  Greely, Kathleen M             52  GAJA    1:37.27     1:38.90        
                47.48     1:38.90(51.42)
---  Alton, Dale                    54  GAJA    1:23.50          NS        

Women 50-54 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Almand, Jennifer C             53  GAJA    2:48.81     2:45.57    5.00
                36.58     1:20.71(44.13)    2:07.62(46.91)    2:45.57(37.95)
---  Alton, Dale                    54  GAJA    2:55.00          NS        

Women 55-59 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  Beach, Lynn                    55  GAJA      29.90       30.07    2.00
 21  Shelnutt, Sandra K             56  GAJA      43.00       41.16        

Women 55-59 50 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Beach, Lynn                    55  GAJA         NT       30.93        

Women 55-59 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 19  Shelnutt, Sandra K             56  GAJA    1:30.00     1:37.32        
                 0.00   1:37.32(1:37.32)

Women 55-59 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 19  Shelnutt, Sandra K             56  GAJA    3:08.00     3:40.01        
                44.02     1:39.53(55.51)  2:41.05(1:01.52)    3:40.01(58.96)

Women 55-59 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 17  Beach, Lynn                    55  GAJA    6:50.00     6:59.41        
                36.64     1:18.09(41.45)    2:01.71(43.62)    2:45.41(43.70)
        3:28.86(43.45)    4:12.55(43.69)    4:56.06(43.51)    5:38.62(42.56)
        6:20.68(42.06)    6:59.41(38.73)

Women 55-59 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 15  Watson, Lisa L                 58  GAJA   16:16.86    15:50.97        
                46.28     1:33.52(47.24)    2:21.39(47.87)    3:09.15(47.76)
        3:57.44(48.29)    4:45.37(47.93)    5:33.65(48.28)    6:21.83(48.18)
        7:09.93(48.10)    7:57.98(48.05)    8:45.93(47.95)    9:35.20(49.27)
       10:23.24(48.04)   11:11.07(47.83)   11:58.18(47.11)   12:46.08(47.90)
       13:32.95(46.87)   14:20.12(47.17)   15:06.86(46.74)   15:50.97(44.11)

Women 55-59 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  Beach, Lynn                    55  GAJA      40.39       37.18    2.00

Women 55-59 50 Yard Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Watson, Lisa L                 58  GAJA         NT       43.15        

Women 55-59 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 15  Watson, Lisa L                 58  GAJA    1:43.65     1:32.67        
                46.56     1:32.67(46.11)

Women 55-59 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 14  Watson, Lisa L                 58  GAJA    3:26.86     3:11.72        
                47.50     1:35.70(48.20)    2:23.94(48.24)    3:11.72(47.78)

Women 55-59 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  Beach, Lynn                    55  GAJA      40.65       40.71    2.00

Women 55-59 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Beach, Lynn                    55  GAJA    1:30.58     1:28.54    4.00
                42.02     1:28.54(46.52)

Women 60-64 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 11  Schneider, Margo M             64  GAJA      35.14       34.51        

Women 60-64 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 10  Larson, Joyce M                62  GAJA    1:30.89     1:27.15    1.00
                39.28     1:27.15(47.87)

Women 60-64 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Schneider, Margo M             64  GAJA      38.30       39.41    5.00

Women 60-64 50 Yard Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Larson, Joyce M                62  GAJA         NT       50.60        

Women 60-64 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 10  Schneider, Margo M             64  GAJA    1:24.25     1:31.39    1.00
                42.72     1:31.39(48.67)

Women 60-64 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 10  Larson, Joyce M                62  GAJA    1:53.34     1:47.44    1.00
                50.32     1:47.44(57.12)

Women 60-64 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Larson, Joyce M                62  GAJA    4:14.71     4:10.25    4.00
                52.21   1:56.10(1:03.89)  3:04.43(1:08.33)  4:10.25(1:05.82)

Women 65-69 50 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Marane, Bentley                68  GAJA         NT     1:13.64        

Women 65-69 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Veater, Betty B                65  GAJA    2:46.06     2:41.89    8.00
                39.19     1:20.02(40.83)    2:01.96(41.94)    2:41.89(39.93)

Women 65-69 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Veater, Betty B                65  GAJA    7:24.80     7:20.57    9.00
                40.74     1:24.51(43.77)    2:09.18(44.67)    2:54.43(45.25)
        3:39.88(45.45)    4:25.38(45.50)    5:10.55(45.17)    5:55.55(45.00)
        6:39.54(43.99)    7:20.57(41.03)
 14  Ottosen, Sue C                 68  GAJA   14:35.00    11:51.41        
              1:02.00   2:13.14(1:11.14)  3:28.05(1:14.91)  4:42.39(1:14.34)
      5:54.12(1:11.73)  7:06.18(1:12.06)  8:18.55(1:12.37)  9:30.82(1:12.27)
     10:43.66(1:12.84) 11:51.41(1:07.75)

Women 65-69 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Veater, Betty B                65  GAJA   15:00.00    14:43.33   11.00
                40.71     1:24.47(43.76)    2:10.15(45.68)    2:55.82(45.67)
        3:41.71(45.89)    4:27.27(45.56)    5:13.38(46.11)    5:58.88(45.50)
        6:43.88(45.00)    7:28.91(45.03)    8:13.70(44.79)    8:58.04(44.34)
        9:42.01(43.97)   10:26.55(44.54)   11:10.55(44.00)   11:54.27(43.72)
       12:37.76(43.49)   13:20.97(43.21)   14:03.62(42.65)   14:43.33(39.71)

Women 65-69 1650 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Veater, Betty B                65  GAJA   25:35.63    24:30.80    9.00
                43.04     1:28.91(45.87)    2:15.57(46.66)    3:01.87(46.30)
        3:48.15(46.28)    4:33.77(45.62)    5:19.41(45.64)    6:04.60(45.19)
        6:49.64(45.04)    7:34.60(44.96)    8:19.22(44.62)    9:03.73(44.51)
        9:48.20(44.47)   10:32.94(44.74)   11:17.64(44.70)   12:02.16(44.52)
       12:46.75(44.59)   13:31.15(44.40)   14:15.52(44.37)   15:00.28(44.76)
       15:45.28(45.00)   16:30.49(45.21)   17:14.94(44.45)   17:59.29(44.35)
       18:43.71(44.42)   19:28.11(44.40)   20:12.27(44.16)   20:56.31(44.04)
       21:40.30(43.99)   22:23.89(43.59)   23:06.96(43.07)   23:50.04(43.08)
       24:30.80(40.76)
  8  Marane, Bentley                68  GAJA   31:30.00    30:51.63    3.00
                48.84     1:41.33(52.49)    2:36.31(54.98)    3:32.93(56.62)
        4:29.01(56.08)    5:26.44(57.43)    6:23.23(56.79)    7:20.43(57.20)
        8:17.58(57.15)    9:14.83(57.25)   10:12.18(57.35)   11:08.54(56.36)
       12:05.01(56.47)   13:01.27(56.26)   13:58.28(57.01)   14:55.31(57.03)
       15:51.70(56.39)   16:48.63(56.93)   17:44.51(55.88)   18:41.92(57.41)
       19:38.11(56.19)   20:33.66(55.55)   21:30.04(56.38)   22:25.39(55.35)
       23:22.22(56.83)   24:19.16(56.94)   25:16.18(57.02)   26:12.00(55.82)
       27:07.75(55.75)   28:04.71(56.96)   29:00.77(56.06)   29:57.49(56.72)
       30:51.63(54.14)

Women 65-69 50 Yard Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Marane, Bentley                68  GAJA         NT       58.55        

Women 65-69 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  Marane, Bentley                68  GAJA    2:02.00     2:06.00    3.00
              1:02.32   2:06.00(1:03.68)

Women 65-69 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Marane, Bentley                68  GAJA    5:10.00     4:19.20    4.00
              1:04.01   2:10.78(1:06.77)  3:16.46(1:05.68)  4:19.20(1:02.74)
  8  Ottosen, Sue C                 68  GAJA    4:22.00     4:42.49    3.00
              1:05.00   2:16.55(1:11.55)                    4:42.49(2:25.94)

Women 65-69 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Veater, Betty B                65  GAJA    1:35.70     1:32.18   11.00
                44.91     1:32.18(47.27)

Women 65-69 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Ottosen, Sue C                 68  GAJA    4:32.00     4:51.43    6.00
              1:09.98   2:21.47(1:11.49)  3:41.99(1:20.52)  4:51.43(1:09.44)

Women 70-74 50 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Haase, Judith L                71  GAJA         NT     1:03.11        

Women 70-74 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  Haase, Judith L                71  GAJA    6:26.86     5:16.51    3.00
              1:12.53   2:37.36(1:24.83)  3:59.07(1:21.71)  5:16.51(1:17.44)

Women 70-74 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Mead, Mary-Mead A              70  GAJA   23:59.05    21:58.16    8.00
                56.52   1:59.65(1:03.13)  3:07.10(1:07.45)  4:13.48(1:06.38)
      5:21.89(1:08.41)  6:29.46(1:07.57)  7:37.07(1:07.61)  8:45.68(1:08.61)
      9:54.60(1:08.92) 11:02.11(1:07.51) 12:11.68(1:09.57) 13:17.29(1:05.61)
     14:24.23(1:06.94) 15:29.78(1:05.55) 16:36.59(1:06.81) 17:42.23(1:05.64)
     18:48.80(1:06.57) 19:53.09(1:04.29) 20:58.21(1:05.12)   21:58.16(59.95)

Women 70-74 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 11  Haase, Judith L                71  GAJA    2:25.96     2:26.86        
              1:12.93   2:26.86(1:13.93)
 12  Czekala, Charlotte G           73  GAJA    2:44.59     2:52.11        
              1:23.17   2:52.11(1:28.94)

Women 70-74 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Haase, Judith L                71  GAJA    5:25.79     5:29.81    5.00
              1:13.99   2:39.84(1:25.85)  4:07.33(1:27.49)  5:29.81(1:22.48)
---  Whalen, Nana                   74  GAJA    4:07.81          NS        

Women 70-74 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Mead, Mary-Mead A              70  GAJA    1:06.14     1:06.32    7.00
  6  Czekala, Charlotte G           73  GAJA    1:35.31     1:33.46    5.00

Women 70-74 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Mead, Mary-Mead A              70  GAJA    2:29.24     2:24.11    7.00
              1:06.64   2:24.11(1:17.47)

Women 70-74 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Whalen, Nana                   74  GAJA      59.47          NS        

Women 70-74 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Whalen, Nana                   74  GAJA    2:16.62          NS        

Women 70-74 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  Czekala, Charlotte G           73  GAJA    3:22.92     3:14.00    3.00
              1:33.73   3:14.00(1:40.27)

Women 95-99 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dunivin, Anne A                95  GAJA    1:45.07     1:45.10   11.00

Women 95-99 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dunivin, Anne A                95  GAJA   10:10.10     8:17.00   11.00
              1:42.00   3:49.52(2:07.52)  6:05.47(2:15.95)  8:17.00(2:11.53)

Women 95-99 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dunivin, Anne A                95  GAJA   26:26.26    24:37.02   11.00
              1:51.64   4:11.82(2:20.18)  6:39.88(2:28.06)  9:11.38(2:31.50)
     11:41.75(2:30.37) 14:13.30(2:31.55) 16:43.33(2:30.03) 19:21.63(2:38.30)
     21:56.90(2:35.27) 24:37.02(2:40.12)

Women 95-99 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dunivin, Anne A                95  GAJA   55:55.55    50:44.12   11.00
              1:55.62   3:28.28(1:32.66)  6:31.23(3:02.95)  7:43.18(1:11.95)
                                         16:28.53(8:45.35)                  
     21:27.52(4:58.99) 23:57.68(2:30.16) 26:26.87(2:29.19) 28:56.23(2:29.36)
                                                                            
                                                          50:44.12(21:47.89)

Women 95-99 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dunivin, Anne A                95  GAJA    5:22.67     4:35.95   11.00
              2:16.64   4:35.95(2:19.31)

Women 95-99 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dunivin, Anne A                95  GAJA   10:54.13     9:55.26   11.00
              2:17.25   4:49.33(2:32.08)                    9:55.26(5:05.93)


Men's Results [Women | Relays]

Men 30-34 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 12  Gellin, Jonathan C             31  GAJA      23.08       22.78        
 31  Luckhurst, Jonathan            30  GAJA      27.00       26.95        
---  Dyer, Christopher S            30  GAJA      23.97          NS        

Men 30-34 50 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Luckhurst, Jonathan            30  GAJA         NT       26.76        

Men 30-34 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Gellin, Jonathan C             31  GAJA      50.44       48.85    5.00
                23.46       48.85(25.39)
---  Dyer, Christopher S            30  GAJA      53.44          NS        

Men 30-34 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Dyer, Christopher S            30  GAJA      29.50          NS        

Men 30-34 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 16  Luckhurst, Jonathan            30  GAJA      34.00       35.79        

Men 30-34 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 10  Gellin, Jonathan C             31  GAJA      24.93       24.37    1.00
---  Dyer, Christopher S            30  GAJA      28.07          NS        

Men 30-34 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  Gellin, Jonathan C             31  GAJA      54.64       53.60    3.00
                25.34       53.60(28.26)

Men 30-34 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 11  Gellin, Jonathan C             31  GAJA      58.16       56.41        
                25.98       56.41(30.43)
 30  Luckhurst, Jonathan            30  GAJA    1:23.00     1:12.24        
                34.29     1:12.24(37.95)
---  Dyer, Christopher S            30  GAJA    1:05.85          NS        

Men 35-39 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Shefchik, Byron                37  GAJA      57.12       57.62   11.00
                27.23       57.62(30.39)

Men 35-39 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Shefchik, Byron                37  GAJA      53.64       52.90    9.00
                24.74       52.90(28.16)

Men 35-39 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Shefchik, Byron                37  GAJA    4:20.03     4:09.75    9.00
                26.05       56.54(30.49)    1:29.73(33.19)    2:03.15(33.42)
        2:36.57(33.42)    3:10.47(33.90)    3:40.72(30.25)    4:09.75(29.03)

Men 40-44 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Beatty, Mark S                 43  GAJA      21.90       21.95    8.00
 46  Diener, Andre                  42  GAJA      24.67       25.40        
 67  Gaw, Mike                      42  GAJA      28.00       28.46        
 69  Weselman, Brad C               43  GAJA      29.95       30.54        
---  Schubert, Brian L              40  GAJA      23.40          NS        

Men 40-44 50 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Diener, Andre                  42  GAJA         NT       25.48        

Men 40-44 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 37  Diener, Andre                  42  GAJA      56.31       56.14        
                26.80       56.14(29.34)
---  Schubert, Brian L              40  GAJA      52.09          NS        

Men 40-44 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 36  Gaw, Mike                      42  GAJA    2:32.00     2:18.21        
                31.56     1:06.00(34.44)    1:42.12(36.12)    2:18.21(36.09)

Men 40-44 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Beatty, Mark S                 43  GAJA      26.28       26.15    5.00
---  Schubert, Brian L              40  GAJA      28.83          NS        

Men 40-44 50 Yard Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Diener, Andre                  42  GAJA         NT       34.46        

Men 40-44 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Beatty, Mark S                 43  GAJA      57.70       55.94    5.00
                26.99       55.94(28.95)

Men 40-44 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 15  Diener, Andre                  42  GAJA    2:43.50     2:36.16        
                36.58     1:15.38(38.80)    1:56.04(40.66)    2:36.16(40.12)

Men 40-44 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 31  Kucharski, Michael R           44  GAJA      33.95       33.73        

Men 40-44 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 28  Kucharski, Michael R           44  GAJA    1:12.99     1:14.03        
                34.77     1:14.03(39.26)
 32  Weselman, Brad C               43  GAJA    1:30.00     1:20.89        
                36.74     1:20.89(44.15)

Men 40-44 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 14  Diener, Andre                  42  GAJA    3:05.66     3:01.50        
                39.89     1:24.51(44.62)    2:12.32(47.81)    3:01.50(49.18)
---  Weselman, Brad C               43  GAJA    3:00.96          DQ        
                38.28     1:22.73(44.45)    2:10.95(48.22)                  

Men 40-44 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Beatty, Mark S                 43  GAJA      23.28       24.00    8.00
---  Kucharski, Michael R           44  GAJA      27.64          NS        
---  Schubert, Brian L              40  GAJA      25.51          NS        

Men 40-44 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 43  GAJA      52.79       52.85   11.00
                24.54       52.85(28.31)
 30  Kucharski, Michael R           44  GAJA    1:03.37     1:08.23        
                28.40     1:08.23(39.83)

Men 40-44 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Beatty, Mark S                 43  GAJA      55.64       55.19    7.00
                25.52       55.19(29.67)
---  Schubert, Brian L              40  GAJA    1:00.24          NS        

Men 40-44 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 11  Diener, Andre                  42  GAJA    2:12.92     2:38.82        
                34.23     1:14.93(40.70)    2:03.95(49.02)    2:38.82(34.87)

Men 45-49 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 48  King, Ian                      49  GAJA      25.69       26.61        

Men 45-49 50 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  King, Ian                      49  GAJA         NT       26.71        

Men 45-49 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 29  King, Ian                      49  GAJA      35.10       38.58        

Men 45-49 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 12  Beatty, Dan C                  46  GAJA    1:04.73     1:05.50        
                31.15     1:05.50(34.35)

Men 45-49 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  Beatty, Dan C                  46  GAJA      25.17       25.32    2.00
 42  King, Ian                      49  GAJA      28.02       30.20        

Men 45-49 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 14  Beatty, Dan C                  46  GAJA      55.44       56.47        
                26.50       56.47(29.97)
 28  King, Ian                      49  GAJA    1:10.00     1:11.25        
                30.93     1:11.25(40.32)

Men 45-49 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  Beatty, Dan C                  46  GAJA      57.62       57.40    3.00
                26.17       57.40(31.23)
 63  King, Ian                      49  GAJA    1:12.08     1:10.83        
                32.32     1:10.83(38.51)

Men 45-49 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Beatty, Dan C                  46  GAJA    2:05.46     2:06.54    5.00
                27.49     1:00.47(32.98)    1:37.18(36.71)    2:06.54(29.36)

Men 45-49 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Beatty, Dan C                  46  GAJA    4:33.21     4:37.64    6.00
                29.31     1:04.18(34.87)    1:38.73(34.55)    2:14.42(35.69)
        2:52.75(38.33)    3:32.44(39.69)    4:05.08(32.64)    4:37.64(32.56)

Men 50-54 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Ellison, Michael P             50  GAJA      22.46       23.47    7.00

Men 50-54 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 22  Greene, Chris C                50  GAJA    5:27.80     5:53.60        
                31.19     1:05.53(34.34)    1:40.30(34.77)    2:16.38(36.08)
        2:53.06(36.68)    3:29.60(36.54)    4:06.28(36.68)    4:43.11(36.83)
        5:19.23(36.12)    5:53.60(34.37)

Men 50-54 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 15  Greene, Chris C                50  GAJA   11:30.80    11:51.67        
                30.76     1:04.30(33.54)    1:38.53(34.23)    2:13.57(35.04)
        2:48.91(35.34)    3:24.69(35.78)    4:00.66(35.97)    4:36.74(36.08)
        5:13.13(36.39)    5:49.86(36.73)    6:27.19(37.33)    7:04.26(37.07)
        7:40.83(36.57)    8:17.61(36.78)    8:54.34(36.73)    9:30.32(35.98)
       10:06.36(36.04)   10:42.00(35.64)   11:17.56(35.56)   11:51.67(34.11)

Men 50-54 1650 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  Greene, Chris C                50  GAJA   19:20.80    20:04.31    2.00
                32.43     1:08.21(35.78)    1:44.02(35.81)    2:20.25(36.23)
        2:56.19(35.94)    3:32.39(36.20)    4:08.61(36.22)    4:44.78(36.17)
        5:21.40(36.62)    5:58.14(36.74)    6:35.08(36.94)    7:12.47(37.39)
        7:49.73(37.26)    8:26.92(37.19)    9:04.71(37.79)    9:42.65(37.94)
       10:20.14(37.49)   10:57.28(37.14)   11:34.11(36.83)   12:10.77(36.66)
       12:47.17(36.40)   13:23.75(36.58)   14:00.74(36.99)   14:37.87(37.13)
       15:14.80(36.93)   15:51.12(36.32)   16:27.32(36.20)   17:03.75(36.43)
       17:40.30(36.55)   18:16.75(36.45)   18:52.93(36.18)   19:29.24(36.31)
       20:04.31(35.07)

Men 50-54 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 12  McCarthy, Patrick J            52  GAJA      28.95       29.87        

Men 50-54 50 Yard Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  McCarthy, Patrick J            52  GAJA         NT       30.13        
---  Greene, Chris C                50  GAJA         NT       30.58        

Men 50-54 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 14  McCarthy, Patrick J            52  GAJA    1:04.75     1:05.82        
                31.38     1:05.82(34.44)

Men 50-54 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Greene, Chris C                50  GAJA    2:23.80     2:19.34    4.00
                33.04     1:08.38(35.34)    1:44.69(36.31)    2:19.34(34.65)
 12  McCarthy, Patrick J            52  GAJA    2:26.57     2:25.85        
                34.04     1:10.93(36.89)    1:49.03(38.10)    2:25.85(36.82)

Men 50-54 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Greene, Chris C                50  GAJA    2:19.80     2:29.46    4.00
                31.64     1:08.41(36.77)    1:47.35(38.94)    2:29.46(42.11)

Men 50-54 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Ellison, Michael P             50  GAJA      56.70       59.62    7.00
                27.39       59.62(32.23)

Men 50-54 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 10  Greene, Chris C                50  GAJA    5:09.80     5:07.26    1.00
                30.95     1:07.19(36.24)    1:49.02(41.83)    2:27.72(38.70)
        3:13.40(45.68)    3:57.04(43.64)    4:33.45(36.41)    5:07.26(33.81)

Men 55-59 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 25  Kollross, Steven A             56  GAJA      26.42       26.24        
---  Carver, David                  57  GAJA      26.72          NS        

Men 55-59 50 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Kollross, Steven A             56  GAJA         NT       26.24        

Men 55-59 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 18  Kollross, Steven A             56  GAJA      57.73       57.03        
                27.53       57.03(29.50)
 34  Harwart, Paul H                55  GAJA    1:31.36     1:33.76        
                44.89     1:33.76(48.87)
---  Carver, David                  57  GAJA    1:00.27          NS        

Men 55-59 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 17  Kollross, Steven A             56  GAJA    2:08.77     2:10.08        
                30.27     1:03.37(33.10)    1:36.65(33.28)    2:10.08(33.43)

Men 55-59 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  Hildebrandt, David C           57  GAJA      29.82       29.94    2.00
---  Carver, David                  57  GAJA      32.38          NS        

Men 55-59 50 Yard Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Kollross, Steven A             56  GAJA         NT       34.46        

Men 55-59 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  Hildebrandt, David C           57  GAJA    1:05.43     1:05.03    3.00
                31.11     1:05.03(33.92)
 17  Carver, David                  57  GAJA    1:12.33     1:12.35        
                34.33     1:12.35(38.02)

Men 55-59 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 23  Harwart, Paul H                55  GAJA    1:44.66     1:42.56        
                47.61     1:42.56(54.95)

Men 55-59 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 14  Harwart, Paul H                55  GAJA    3:50.19     3:53.64        
                50.99     1:49.48(58.49)  2:51.30(1:01.82)  3:53.64(1:02.34)

Men 55-59 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 10  Hildebrandt, David C           57  GAJA      26.93       27.19    1.00
---  Carver, David                  57  GAJA      29.34          NS        

Men 55-59 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 13  Hildebrandt, David C           57  GAJA    1:00.30     1:01.45        
                28.03     1:01.45(33.42)

Men 55-59 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Hildebrandt, David C           57  GAJA    1:03.94     1:03.09    4.00
                28.85     1:03.09(34.24)
 26  Kollross, Steven A             56  GAJA    1:12.00     1:10.58        
                33.99     1:10.58(36.59)
---  Carver, David                  57  GAJA    1:08.99          NS        

Men 55-59 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Hildebrandt, David C           57  GAJA    2:25.40          NS        

Men 60-64 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 15  Reid, Joe                      63  GAJA      32.29       33.99        

Men 60-64 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 12  Reid, Joe                      63  GAJA    1:09.30     1:12.13        
                35.38     1:12.13(36.75)

Men 60-64 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 11  Reid, Joe                      63  GAJA    2:36.21     2:32.65        
                35.71     1:13.85(38.14)    1:53.70(39.85)    2:32.65(38.95)

Men 60-64 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 15  Reid, Joe                      63  GAJA      36.30       35.30        

Men 60-64 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 13  Reid, Joe                      63  GAJA    1:21.99     1:20.47        
                37.28     1:20.47(43.19)

Men 60-64 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 11  Reid, Joe                      63  GAJA    3:09.58     3:08.19        
                41.02     1:28.55(47.53)    2:18.95(50.40)    3:08.19(49.24)

Men 65-69 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 14  Chinn, Bennett T               65  GAJA      28.50       28.81        
---  Dudley, Bill                   67  GAJA      28.75          NS        

Men 65-69 50 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Chinn, Bennett T               65  GAJA         NT       28.69        

Men 65-69 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  Chinn, Bennett T               65  GAJA    1:03.00     1:03.40    2.00
                30.19     1:03.40(33.21)
 13  Quanrud, John O                65  GAJA    1:06.94     1:07.43        
                32.46     1:07.43(34.97)
---  Dudley, Bill                   67  GAJA    1:06.85          NS        

Men 65-69 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 10  Quanrud, John O                65  GAJA    2:32.96     2:29.90    1.00
                33.98     1:11.56(37.58)    1:51.33(39.77)    2:29.90(38.57)

Men 65-69 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Quanrud, John O                65  GAJA    6:36.94     6:45.11    4.00
                36.56     1:15.98(39.42)    1:56.93(40.95)    2:38.33(41.40)
        3:19.45(41.12)    4:01.03(41.58)    4:43.13(42.10)    5:24.67(41.54)
        6:05.87(41.20)    6:45.11(39.24)

Men 65-69 1650 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Quanrud, John O                65  GAJA   23:48.73    23:30.81    6.00
                37.03     1:17.56(40.53)    1:58.78(41.22)    2:40.64(41.86)
        3:22.35(41.71)    4:04.21(41.86)    4:46.53(42.32)    5:28.91(42.38)
        6:11.15(42.24)    6:54.02(42.87)    7:36.67(42.65)    8:19.76(43.09)
        9:02.79(43.03)    9:45.42(42.63)   10:28.29(42.87)   11:11.47(43.18)
       11:55.09(43.62)   12:38.84(43.75)   13:23.20(44.36)   14:07.19(43.99)
       14:50.60(43.41)   15:33.99(43.39)   16:17.26(43.27)   17:00.64(43.38)
       17:44.38(43.74)   18:28.09(43.71)   19:12.39(44.30)   19:56.19(43.80)
       20:39.88(43.69)   21:24.00(44.12)   22:06.89(42.89)   22:50.73(43.84)
       23:30.81(40.08)

Men 65-69 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 12  Leen, Walter D                 69  GAJA    1:11.11     1:10.46        

Men 65-69 50 Yard Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Quanrud, John O                65  GAJA         NT       39.25        

Men 65-69 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Leen, Walter D                 69  GAJA    3:03.33     2:38.60    4.00
              1:11.32   2:38.60(1:27.28)

Men 65-69 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Quanrud, John O                65  GAJA    2:55.74     2:53.72    6.00
                42.93     1:26.81(43.88)    2:11.31(44.50)    2:53.72(42.41)
  9  Leen, Walter D                 69  GAJA    6:06.06     5:42.17    2.00
              1:13.65   2:40.71(1:27.06)  4:13.42(1:32.71)  5:42.17(1:28.75)

Men 65-69 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 12  Zeigler, John V                66  GAJA      39.05       37.82        
---  Dudley, Bill                   67  GAJA      40.40          NS        

Men 65-69 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 11  Zeigler, John V                66  GAJA    1:24.78     1:24.90        
                40.29     1:24.90(44.61)
---  Dudley, Bill                   67  GAJA    1:31.17          NS        

Men 65-69 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  Zeigler, John V                66  GAJA    3:10.55     3:09.29    2.00
                43.90     1:33.50(49.60)    2:23.35(49.85)    3:09.29(45.94)

Men 65-69 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Dudley, Bill                   67  GAJA      32.94          NS        

Men 65-69 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Zeigler, John V                66  GAJA    3:08.02     3:11.81    8.00
                40.22     1:29.67(49.45)    2:20.20(50.53)    3:11.81(51.61)

Men 65-69 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Dudley, Bill                   67  GAJA    1:20.33          NS        

Men 65-69 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  Zeigler, John V                66  GAJA    2:59.05     3:00.12    3.00
                40.71     1:29.50(48.79)    2:20.07(50.57)    3:00.12(40.05)

Men 65-69 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Zeigler, John V                66  GAJA    6:17.20     6:14.23    7.00
                39.59     1:26.56(46.97)    2:17.18(50.62)    3:05.01(47.83)
        3:57.87(52.86)    4:49.66(51.79)    5:32.58(42.92)    6:14.23(41.65)

Men 70-74 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Miller, David W                71  GAJA    1:08.50     1:08.66    5.00
                32.09     1:08.66(36.57)

Men 70-74 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Miller, David W                71  GAJA    2:39.02     2:37.54    8.00
                33.83     1:13.17(39.34)    1:54.55(41.38)    2:37.54(42.99)
 13  Chuven, Herb                   73  GAJA    3:11.23     3:15.45        
                41.69     1:29.10(47.41)    2:21.93(52.83)    3:15.45(53.52)

Men 70-74 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Chuven, Herb                   73  GAJA    8:41.33     9:11.38    4.00
                50.91     1:44.95(54.04)    2:42.80(57.85)    3:41.35(58.55)
        4:40.74(59.39)    5:38.07(57.33)    6:34.52(56.45)    7:29.86(55.34)
        8:22.02(52.16)    9:11.38(49.36)

Men 70-74 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Miller, David W                71  GAJA   15:55.50    15:30.18    5.00
                40.12     1:24.01(43.89)    2:11.19(47.18)    2:58.95(47.76)
        3:46.42(47.47)    4:34.37(47.95)    5:21.10(46.73)    6:08.68(47.58)
        6:55.38(46.70)    7:43.18(47.80)    8:30.19(47.01)    9:17.15(46.96)
       10:03.99(46.84)   10:50.76(46.77)   11:37.94(47.18)   12:24.41(46.47)
       13:11.78(47.37)   13:58.32(46.54)   14:45.74(47.42)   15:30.18(44.44)

Men 70-74 1650 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  Chuven, Herb                   73  GAJA   30:50.17    31:15.68    2.00
                49.51     1:45.34(55.83)    2:42.24(56.90)    3:39.16(56.92)
        4:36.97(57.81)    5:35.01(58.04)    6:33.24(58.23)    7:30.53(57.29)
        8:30.05(59.52)    9:27.08(57.03)   10:24.75(57.67)   11:23.90(59.15)
       12:21.24(57.34)   13:19.51(58.27)   14:17.79(58.28)   15:15.41(57.62)
       16:12.23(56.82)   17:08.11(55.88)   18:04.85(56.74)   19:00.86(56.01)
       19:58.82(57.96)   20:55.64(56.82)   21:53.15(57.51)   22:51.87(58.72)
       23:50.32(58.45)   24:49.49(59.17)   25:46.30(56.81)   26:41.95(55.65)
       27:37.59(55.64)   28:35.87(58.28)   29:31.89(56.02)   30:27.03(55.14)
       31:15.68(48.65)

Men 70-74 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Ray, Craig                     73  GAJA      49.32       50.55    4.00

Men 70-74 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Miller, David W                71  GAJA    1:31.35     1:31.29    8.00
                42.56     1:31.29(48.73)

Men 70-74 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Miller, David W                71  GAJA    3:30.47     3:31.37    9.00
                47.39     1:39.66(52.27)    2:35.75(56.09)    3:31.37(55.62)
  6  Chuven, Herb                   73  GAJA    4:04.25     4:10.26    5.00
                57.94   1:59.64(1:01.70)  3:06.12(1:06.48)  4:10.26(1:04.14)

Men 70-74 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Ray, Craig                     73  GAJA    2:16.47     2:15.09    5.00
                59.99   2:15.09(1:15.10)

Men 70-74 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Miller, David W                71  GAJA    1:24.02     1:21.94    6.00
                39.97     1:21.94(41.97)

Men 70-74 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Ray, Craig                     73  GAJA    9:57.10    10:36.06    4.00
              1:01.76                                                       
                        8:24.48(7:22.72)  9:33.78(1:09.30) 10:36.06(1:02.28)

Men 75-79 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 13  Dixon, Richard B               78  GAJA      46.21       48.44        
---  Frankenthaler, S E "Bud"       78  GAJA    1:05.00          NS        

Men 75-79 50 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Dunlap, Marion T               78  GAJA         NT       40.03        
---  Dixon, Richard B               78  GAJA         NT       47.56        

Men 75-79 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Dunlap, Marion T               78  GAJA      39.00       38.93    8.00
  9  Dixon, Richard B               78  GAJA      56.87       56.00    2.00

Men 75-79 50 Yard Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Dunlap, Marion T               78  GAJA         NT       41.27        

Men 75-79 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Dunlap, Marion T               78  GAJA    1:24.51     1:24.88    7.00
                41.20     1:24.88(43.68)

Men 75-79 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Dunlap, Marion T               78  GAJA    3:04.55     3:02.40    9.00
                42.79     1:29.63(46.84)    2:16.32(46.69)    3:02.40(46.08)

Men 75-79 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  Dixon, Richard B               78  GAJA      46.13       55.58    3.00

Men 75-79 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Stolz, Hal F                   77  GAJA    1:31.99     1:30.16    9.00
                41.80     1:30.16(48.36)
 10  Dixon, Richard B               78  GAJA    2:04.30     2:10.66    1.00
                58.46   2:10.66(1:12.20)
---  Frankenthaler, S E "Bud"       78  GAJA    2:38.00          DQ        
              1:09.39                   

Men 75-79 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Stolz, Hal F                   77  GAJA    3:31.93     3:20.92    9.00
                44.41     1:35.91(51.50)    2:29.15(53.24)    3:20.92(51.77)
  7  Frankenthaler, S E "Bud"       78  GAJA    6:20.00     5:56.95    4.00
              1:14.77   2:46.66(1:31.89)  4:23.22(1:36.56)  5:56.95(1:33.73)

Men 75-79 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Stolz, Hal F                   77  GAJA    1:27.82     1:32.84    7.00
                38.41     1:32.84(54.43)

Men 75-79 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Stolz, Hal F                   77  GAJA    3:37.01     3:39.24    9.00
                47.46     1:43.65(56.19)    2:43.28(59.63)    3:39.24(55.96)

Men 75-79 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Stolz, Hal F                   77  GAJA    3:09.01     3:09.34    9.00
                39.45     1:29.47(50.02)    2:21.87(52.40)    3:09.34(47.47)

Men 80-84 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Woods, Albert H                83  GAJA      35.82       37.59    8.00
---  Anderson, Graham M             80  GAJA      45.30          NS        

Men 80-84 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Woods, Albert H                83  GAJA    1:29.63     1:29.24    9.00
                40.32     1:29.24(48.92)
---  Stolz, Irwin W                 82  GAJA    1:28.50          NS        

Men 80-84 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Stolz, Irwin W                 82  GAJA    3:18.50          NS        

Men 80-84 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Anderson, Graham M             80  GAJA      45.20       49.41    7.00

Men 80-84 50 Yard Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Anderson, Graham M             80  GAJA         NT       48.22        

Men 80-84 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Woods, Albert H                83  GAJA      43.97       44.96    9.00
  5  Anderson, Graham M             80  GAJA      50.20       54.09    6.00

Men 80-84 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Woods, Albert H                83  GAJA    1:41.55     1:40.50    9.00
                46.56     1:40.50(53.94)

Men 80-84 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Woods, Albert H                83  GAJA    3:54.23     3:55.36   11.00
                50.97   1:51.49(1:00.52)  2:56.70(1:05.21)    3:55.36(58.66)

Men 85-89 50 Yard Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Mitchell, Jack                 85  GAJA         NT       46.00        

Men 85-89 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mitchell, Jack                 85  GAJA      48.00       48.25   11.00

Men 85-89 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mitchell, Jack                 85  GAJA    1:50.00     1:55.44   11.00
                54.97   1:55.44(1:00.47)

Men 85-89 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mitchell, Jack                 85  GAJA    4:40.00     4:21.37   11.00
                59.13   2:05.07(1:05.94)  3:18.17(1:13.10)  4:21.37(1:03.20)

Men 85-89 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Mitchell, Jack                 85  GAJA    2:20.00     2:33.36    9.00
              1:08.47   2:33.36(1:24.89)

Men 85-89 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Mitchell, Jack                 85  GAJA      52.00       57.13    9.00

Men 85-89 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mitchell, Jack                 85  GAJA    2:00.00     2:03.82   11.00
                 0.00   2:03.82(2:03.82)

Men 90-94 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Taylor, John C                 90  GAJA    1:30.00     1:39.44    9.00

Men 90-94 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Taylor, John C                 90  GAJA    4:16.00     4:06.39   11.00
                 0.00   4:06.39(4:06.39)

Men 90-94 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Taylor, John C                 90  GAJA    7:47.00     8:43.38   11.00
                 0.00   4:18.27(4:18.27)  6:40.77(2:22.50)  8:43.38(2:02.61)

Men 90-94 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Taylor, John C                 90  GAJA   22:19.00          NS        

Men 90-94 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Taylor, John C                 90  GAJA    3:44.00     4:22.03    9.00
              2:13.69   4:22.03(2:08.34)

Men 90-94 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Taylor, John C                 90  GAJA    9:39.00     8:47.37    9.00
              2:04.47                     6:32.39(4:27.92)  8:47.37(2:14.98)


Relay Results [Women | Men]

Women 18+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  GAJA "A"                                   1:47.00     2:00.67    4.00
     1) Alton, Dale F54                  2) Thaxton, Alyssa A F32            
     3) Chavez, Marcela F33              4) Larson, Sarah F22                

Women 18+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  GAJA "A"                                   2:05.00     2:10.29    6.00
     1) Hankins, Malena F38              2) Beach, Lynn F55                  
     3) Chavez, Marcela F33              4) Larson, Sarah F22                

Women 35+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 11  GAJA "A"                                   2:00.00     1:59.84        
     1) Lavery, Catherine F F53          2) Weselman, Kelly O F41            
     3) Henson, Susan P F42              4) Hankins, Malena F38              

Women 35+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 11  GAJA "A"                                   2:50.00     2:44.13        
     1) Lavery, Catherine F F53          2) Krugman, Elaine F50              
     3) Weselman, Kelly O F41            4) Shelnutt, Sandra K F56           

Women 45+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  GAJA "A"                                   1:58.00     1:54.46    4.00
     1) Vazquez, Maria E F46             2) Almand, Jennifer C F53           
     3) Hooe, Donna L F49                4) Countryman, Marianne F47         
 17  GAJA "B"                                   2:11.00     2:26.46        
     1) Krugman, Elaine F50              2) Greely, Kathleen M F52           
     3) Kittles, Ginny F54               4) Shelnutt, Sandra K F56           

Women 45+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  GAJA "A"                                   2:13.00     2:07.98   10.00
     1) Vazquez, Maria E F46             2) Kittles, Ginny F54               
     3) Countryman, Marianne F47         4) Hooe, Donna L F49                

Women 55+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  GAJA "A"                                   2:19.50          DQ      DQ
     1) Beach, Lynn F55                  2) Larson, Joyce M F62              
     3) Watson, Lisa L F58               4) Veater, Betty B F65              

Women 55+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  GAJA "A"                                   3:14.20          NS      NS
     1) Marane, Bentley F68              2) Larson, Joyce M F62              
     3) Ottosen, Sue C F68               4) Schneider, Margo M F64           

Men 25+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 16  GAJA "A"                                   2:25.00     2:21.79        
     1) Diener, Andre M42                2) Weselman, Brad C M43             
     3) Gellin, Jonathan C M31           4) Dixon, Richard B M78             

Men 35+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GAJA "A"                                   1:33.00     1:31.47   18.00
     1) Diener, Andre M42                2) Ellison, Michael P M50           
     3) Shefchik, Byron M37              4) Beatty, Mark S M43               

Men 45+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 11  GAJA "A"                                   1:42.00     1:42.86        
     1) King, Ian M49                    2) McCarthy, Patrick J M52          
     3) Greene, Chris C M50              4) Beatty, Dan C M46                

Men 45+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  GAJA "A"                                   1:51.50     1:54.50    6.00
     1) McCarthy, Patrick J M52          2) Beatty, Dan C M46                
     3) Greene, Chris C M50              4) King, Ian M49                    

Men 55+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 15  GAJA "A"                                   1:48.50     1:59.60        
     1) Kollross, Steven A M56           2) Hildebrandt, David C M57         
     3) Reid, Joe M63                    4) Harwart, Paul H M55              

Men 55+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 16  GAJA "A"                                   2:02.00     2:14.70        
     1) Kollross, Steven A M56           2) Reid, Joe M63                    
     3) Hildebrandt, David C M57         4) Harwart, Paul H M55              

Men 65+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  GAJA "A"                                   2:02.00     2:01.73   16.00
     1) Chinn, Bennett T M65             2) Quanrud, John O M65              
     3) Zeigler, John V M66              4) Miller, David W M71              
  8  GAJA "B"                                   3:00.00     3:41.80    6.00
     1) Dixon, Richard B M78             2) Frankenthaler, S E "Bud" M78     
     3) Anderson, Graham M M80           4) Leen, Walter D M69               

Men 65+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  GAJA "A"                                   2:22.00     2:24.88   14.00
     1) Quanrud, John O M65              2) Miller, David W M71              
     3) Zeigler, John V M66              4) Chinn, Bennett T M65             

Men 75+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GAJA "A"                                   2:35.00     2:39.58   18.00
     1) Mitchell, Jack M85               2) Dunlap, Marion T M78             
     3) Stolz, Hal F M77                 4) Woods, Albert H M83              

Men 75+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GAJA "A"                                   2:45.50     2:48.15   18.00
     1) Anderson, Graham M M80           2) Woods, Albert H M83              
     3) Stolz, Hal F M77                 4) Dunlap, Marion T M78             
---  GAJA "B"                                   4:13.10          NS      NS
     1) Taylor, John C M90               2) NO SWIMMER SPECIFIED             
     3) Mitchell, Jack M85               4) Frankenthaler, S E "Bud" M78     

Men 85+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  GAJA "B"                                   4:08.50          NS      NS
     1) Taylor, John C M90               2) NO SWIMMER SPECIFIED             
     3) NO SWIMMER SPECIFIED             4) NO SWIMMER SPECIFIED             

Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  GAJA "A"                                   2:00.05          DQ      DQ
     1) Thaxton, Alyssa A F32            2) Luckhurst, Jonathan M30          
     3) Gellin, Jonathan C M31           4) Larson, Sarah F22                

Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 18  GAJA "A"                                   1:46.00     1:47.34        
     1) Luckhurst, Jonathan M30          2) Thaxton, Alyssa A F32            
     3) Melgaard, Megan E F32            4) Gellin, Jonathan C M31           

Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 30  GAJA "A"                                   1:52.50     2:04.57        
     1) Chavez, Marcela F33              2) Alton, Dale F54                  
     3) Kucharski, Michael R M44         4) Diener, Andre M42                

Mixed 35+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  GAJA "A"                                   1:41.00     1:39.22    6.00
     1) Hankins, Malena F38              2) Henson, Susan P F42              
     3) Shefchik, Byron M37              4) Beatty, Mark S M43               
 24  GAJA "B"                                   1:52.00     2:00.08        
     1) Kittles, Ginny F54               2) Krugman, Elaine F50              
     3) Gaw, Mike M42                    4) Kucharski, Michael R M44         

Mixed 35+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  GAJA "A"                                   1:55.33     1:49.33    8.00
     1) Hankins, Malena F38              2) Shefchik, Byron M37              
     3) Beatty, Mark S M43               4) Henson, Susan P F42              
 30  GAJA "B"                                   2:36.00     2:48.75        
     1) Weselman, Kelly O F41            2) Weselman, Brad C M43             
     3) Greely, Kathleen M F52           4) Woods, Albert H M83              

Mixed 45+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 15  GAJA "A"                                   1:49.00     1:49.03        
     1) Hooe, Donna L F49                2) King, Ian M49                    
     3) Countryman, Marianne F47         4) Greene, Chris C M50              
 16  GAJA "B"                                   1:54.50     1:49.97        
     1) Vazquez, Maria E F46             2) Kollross, Steven A M56           
     3) Almand, Jennifer C F53           4) McCarthy, Patrick J M52          

Mixed 45+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  GAJA "A"                                   2:02.90     1:58.56    4.00
     1) Vazquez, Maria E F46             2) Beatty, Dan C M46                
     3) Countryman, Marianne F47         4) King, Ian M49                    
 16  GAJA "B"                                   2:03.20     2:05.13        
     1) Greene, Chris C M50              2) Almand, Jennifer C F53           
     3) McCarthy, Patrick J M52          4) Hooe, Donna L F49                
 26  GAJA "C"                                   2:22.00     2:31.26        
     1) Dunlap, Marion T M78             2) Krugman, Elaine F50              
     3) Stolz, Hal F M77                 4) Lavery, Catherine F F53          
 28  GAJA "D"                                   3:00.00     4:29.45        
     1) Moore, Deborah S F49             2) Kittles, Ginny F54               
     3) Leen, Walter D M69               4) Dixon, Richard B M78             

Mixed 55+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 11  GAJA "A"                                   1:57.00     1:59.72        
     1) Beach, Lynn F55                  2) Carver, David M57                
     3) Watson, Lisa L F58               4) Hildebrandt, David C M57         
 21  GAJA "B"                                   2:44.00     2:45.00        
     1) Dunlap, Marion T M78             2) Mitchell, Jack M85               
     3) Shelnutt, Sandra K F56           4) Schneider, Margo M F64           

Mixed 55+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 12  GAJA "A"                                   2:10.05     2:15.52        
     1) Watson, Lisa L F58               2) Reid, Joe M63                    
     3) Hildebrandt, David C M57         4) Beach, Lynn F55                  
 20  GAJA "B"                                   2:45.00     2:59.24        
     1) Larson, Joyce M F62              2) Harwart, Paul H M55              
     3) Schneider, Margo M F64           4) Chuven, Herb M73                 

Mixed 65+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GAJA "A"                                   2:15.84     2:18.48   18.00
     1) Marane, Bentley F68              2) Quanrud, John O M65              
     3) Veater, Betty B F65              4) Miller, David W M71              
  9  GAJA "B"                                   2:41.00     3:07.27    4.00
     1) Haase, Judith L F71              2) Stolz, Hal F M77                 
     3) Mead, Mary-Mead A F70            4) Zeigler, John V M66              
 10  GAJA "C"                                   3:27.00     4:09.71    2.00
     1) Dunivin, Anne A F95              2) Czekala, Charlotte G F73         
     3) Ray, Craig M73                   4) Chuven, Herb M73                 

Mixed 65+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  GAJA "A"                                   2:30.60     2:50.84   10.00
     1) Marane, Bentley F68              2) Veater, Betty B F65              
     3) Zeigler, John V M66              4) Miller, David W M71              
---  GAJA "B"                                   3:30.00          NS      NS
     1) Anderson, Graham M M80           2) Mead, Mary-Mead A F70            
     3) Ottosen, Sue C F68               4) Quanrud, John O M65              


Women | Men | Relays
Sponsor #62Sponsor #43Sponsor #14Sponsor #41Sponsor #36
Sponsor #25Sponsor #49Sponsor #60Sponsor #52Sponsor #61
Sponsor #59Sponsor #13Sponsor #56Sponsor #42Sponsor #58Sponsor #29Sponsor #20