USMS Event Results Database

Search Results from Rainbow Trout Spring Splash


Women's Results [Men | Relays]

Women 18-24 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Caprioglio, Lisa M             23  GAJA         NT       24.80        
  2  Larson, Sarah                  22  GAJA      27.80       27.73    7.00

Women 18-24 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Larson, Sarah                  22  GAJA    1:00.46     1:02.08    4.00
                29.32     1:02.08(32.76)

Women 18-24 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Caprioglio, Lisa M             23  GAJA      28.50       29.08    9.00

Women 18-24 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Caprioglio, Lisa M             23  GAJA         NT       32.55    9.00

Women 18-24 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Larson, Sarah                  22  GAJA    1:18.52     1:20.39    6.00
                37.30     1:20.39(43.09)

Women 18-24 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Caprioglio, Lisa M             23  GAJA      27.00       26.00    9.00
  4  Larson, Sarah                  22  GAJA      28.61       30.08    5.00

Women 18-24 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Caprioglio, Lisa M             23  GAJA    1:00.00       57.22    9.00
                26.49       57.22(30.73)

Women 18-24 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Caprioglio, Lisa M             23  GAJA    1:05.00     1:02.67    9.00
                28.06     1:02.67(34.61)

Women 25-29 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dominguez, Kristin A           26  GAJA      26.20       26.03    9.00

Women 25-29 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hull, Kimberly                 25  GAJA    1:08.00     1:00.53    9.00
                28.97     1:00.53(31.56)
---  Dominguez, Kristin A           26  GAJA      57.00          NS        

Women 25-29 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Hull, Kimberly                 25  GAJA    2:12.00     2:12.54    7.00
                28.78     1:01.39(32.61)    1:36.06(34.67)    2:12.54(36.48)

Women 25-29 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Hull, Kimberly                 25  GAJA    6:10.00     5:54.05    7.00
                31.27     1:05.80(34.53)    1:41.40(35.60)    2:17.51(36.11)
        2:53.73(36.22)    3:30.20(36.47)    4:06.54(36.34)    4:42.48(35.94)
        5:18.55(36.07)    5:54.05(35.50)

Women 25-29 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hull, Kimberly                 25  GAJA    1:14.00     1:09.90    9.00
                32.66     1:09.90(37.24)

Women 25-29 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Hull, Kimberly                 25  GAJA    1:12.00     1:09.48    7.00
                32.01     1:09.48(37.47)

Women 30-34 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chavez, Marcela                33  GAJA      26.00       26.62    9.00
  5  Andrews, Kristy                32  GAJA      32.70       32.17    4.00

Women 30-34 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Melgaard, Megan E              32  GAJA      53.00       52.79    9.00
                25.57       52.79(27.22)
  2  Chavez, Marcela                33  GAJA      57.00       58.82    7.00
                27.73       58.82(31.09)
  3  Andrews, Kristy                32  GAJA    1:12.00     1:15.21    6.00
                35.12     1:15.21(40.09)

Women 30-34 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Melgaard, Megan E              32  GAJA    1:54.00          NS        

Women 30-34 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Melgaard, Megan E              32  GAJA    5:20.00     5:08.27    9.00
                27.15       56.73(29.58)    1:27.01(30.28)    1:58.00(30.99)
        2:29.18(31.18)    3:00.79(31.61)    3:32.66(31.87)    4:04.64(31.98)
        4:36.79(32.15)    5:08.27(31.48)

Women 30-34 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Melgaard, Megan E              32  GAJA    2:09.00     2:04.89    9.00
                29.95     1:01.32(31.37)    1:33.15(31.83)    2:04.89(31.74)

Women 30-34 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chavez, Marcela                33  GAJA      29.00       30.98    9.00
  3  Andrews, Kristy                32  GAJA      48.80       41.51    6.00

Women 30-34 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Andrews, Kristy                32  GAJA    1:36.00     1:34.81    6.00
                42.66     1:34.81(52.15)

Women 35-39 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Godleski, Kelly A              35  GAJA         NT       26.93    9.00
  2  Hankins, Malena                38  GAJA      29.00       27.69    7.00

Women 35-39 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Godleski, Kelly A              35  GAJA         NT       58.91    9.00
                28.33       58.91(30.58)
  2  Hankins, Malena                38  GAJA    1:02.05     1:00.25    7.00
                29.12     1:00.25(31.13)

Women 35-39 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hankins, Malena                38  GAJA    2:13.00     2:09.32    9.00
                30.42     1:02.95(32.53)    1:36.37(33.42)    2:09.32(32.95)
  2  Godleski, Kelly A              35  GAJA         NT     2:13.10    7.00
                30.29     1:04.36(34.07)    1:39.38(35.02)    2:13.10(33.72)

Women 35-39 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hankins, Malena                38  GAJA    5:55.05     5:36.99    9.00
                30.46     1:02.91(32.45)    1:35.95(33.04)    2:09.50(33.55)
        2:43.46(33.96)    3:17.73(34.27)    3:52.26(34.53)    4:26.92(34.66)
        5:02.01(35.09)    5:36.99(34.98)

Women 35-39 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hankins, Malena                38  GAJA    2:45.00     2:36.24    9.00
                35.15     1:14.26(39.11)    1:55.02(40.76)    2:36.24(41.22)

Women 35-39 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Godleski, Kelly A              35  GAJA         NT     1:12.57    7.00
                33.71     1:12.57(38.86)

Women 40-44 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Morris-Scott, Jennifer         41  GAJA      43.00          NS        

Women 40-44 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Morris-Scott, Jennifer         41  GAJA      55.00          NS        

Women 40-44 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Morris-Scott, Jennifer         41  GAJA      57.00          NS        

Women 40-44 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Morris-Scott, Jennifer         41  GAJA    1:33.00          NS        

Women 45-49 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           47  GAJA    1:01.49     1:02.14    9.00
                29.87     1:02.14(32.27)

Women 45-49 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           47  GAJA    2:13.75     2:15.02    9.00
                30.98     1:04.80(33.82)    1:40.10(35.30)    2:15.02(34.92)

Women 45-49 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Vazquez, Maria E               46  GAJA    5:57.89     5:54.92    9.00
                32.56     1:07.29(34.73)    1:42.80(35.51)    2:18.56(35.76)
        2:54.59(36.03)    3:30.54(35.95)    4:06.50(35.96)    4:43.07(36.57)
        5:19.68(36.61)    5:54.92(35.24)

Women 45-49 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Vazquez, Maria E               46  GAJA    1:09.14     1:10.41    9.00
                34.81     1:10.41(35.60)

Women 45-49 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Vazquez, Maria E               46  GAJA    2:26.33     2:28.84    9.00
                35.34     1:13.04(37.70)    1:51.22(38.18)    2:28.84(37.62)

Women 45-49 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           47  GAJA    1:09.74     1:08.58    9.00
                31.86     1:08.58(36.72)

Women 45-49 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           47  GAJA    2:32.29     2:31.89    9.00
                33.61     1:11.45(37.84)    1:50.92(39.47)    2:31.89(40.97)

Women 45-49 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           47  GAJA    2:36.86     2:33.87    9.00
                32.81     1:12.66(39.85)    1:59.07(46.41)    2:33.87(34.80)

Women 50-54 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Krugman, Elaine                50  GAJA      33.03       34.40    9.00
---  Lavery, Catherine F            52  GAJA      30.06          NS        
---  Selby, Tana M                  52  GAJA      30.50          NS        

Women 50-54 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Alton, Dale                    54  GAJA         NT          NS        
---  Lavery, Catherine F            52  GAJA    1:06.34          NS        
---  Selby, Tana M                  52  GAJA         NT          NS        

Women 50-54 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Krugman, Elaine                50  GAJA      41.52       44.61    9.00
---  Lavery, Catherine F            52  GAJA      40.70          NS        

Women 50-54 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Alton, Dale                    54  GAJA      40.33       39.53    9.00
  2  Krugman, Elaine                50  GAJA      40.55       41.62    7.00
---  Selby, Tana M                  52  GAJA      37.50          NS        

Women 50-54 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Alton, Dale                    54  GAJA    1:26.90     1:27.29    9.00
                40.46     1:27.29(46.83)
  2  Krugman, Elaine                50  GAJA    1:30.23     1:31.47    7.00
                42.72     1:31.47(48.75)
---  Selby, Tana M                  52  GAJA    1:25.00          NS        

Women 50-54 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Alton, Dale                    54  GAJA         NT     3:12.94    9.00
                43.75     1:32.38(48.63)    2:22.36(49.98)    3:12.94(50.58)

Women 50-54 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Krugman, Elaine                50  GAJA    1:26.36     1:25.21    9.00
                40.77     1:25.21(44.44)
---  Lavery, Catherine F            52  GAJA    1:21.92          NS        

Women 55-59 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Penn, Ginger                   55  GAJA    1:17.20     1:19.34    9.00
                37.76     1:19.34(41.58)

Women 55-59 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Penn, Ginger                   55  GAJA    2:42.57     2:51.80    9.00
                37.66     1:20.59(42.93)    2:06.90(46.31)    2:51.80(44.90)

Women 55-59 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Penn, Ginger                   55  GAJA         NT     7:33.22    9.00
                39.68     1:23.64(43.96)    2:09.93(46.29)    2:57.22(47.29)
        3:43.58(46.36)    4:30.15(46.57)    5:17.14(46.99)    6:03.71(46.57)
        6:50.27(46.56)    7:33.22(42.95)

Women 55-59 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Penn, Ginger                   55  GAJA    1:25.96     1:30.95    9.00
                44.17     1:30.95(46.78)

Women 60-64 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Larson, Joyce M                62  GAJA      37.64       37.11    7.00

Women 60-64 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Larson, Joyce M                62  GAJA    1:33.45          NS        

Women 60-64 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Larson, Joyce M                62  GAJA      51.86       50.47    9.00

Women 60-64 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Larson, Joyce M                62  GAJA    1:53.34     1:49.27    9.00
                50.57     1:49.27(58.70)

Women 60-64 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Larson, Joyce M                62  GAJA    4:14.71     4:07.85    9.00
                52.93   1:55.32(1:02.39)  3:02.00(1:06.68)  4:07.85(1:05.85)

Women 65-69 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ottosen, Sue C                 68  GAJA    4:18.00     4:20.72    9.00
                 0.00   2:02.13(2:02.13)  3:12.05(1:09.92)  4:20.72(1:08.67)

Women 65-69 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ottosen, Sue C                 68  GAJA   11:21.00    11:55.95    9.00
                59.10   2:09.29(1:10.19)  3:22.63(1:13.34)  4:34.04(1:11.41)
      5:48.61(1:14.57)  7:02.90(1:14.29)  8:15.93(1:13.03)  9:29.21(1:13.28)
     10:41.93(1:12.72) 11:55.95(1:14.02)

Women 65-69 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ottosen, Sue C                 68  GAJA    2:14.00     2:17.07    9.00
              1:05.46   2:17.07(1:11.61)

Women 65-69 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ottosen, Sue C                 68  GAJA    4:40.00     4:44.29    9.00
              1:09.38   2:20.88(1:11.50)  3:30.81(1:09.93)  4:44.29(1:13.48)

Women 65-69 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ottosen, Sue C                 68  GAJA    5:04.00     5:05.21    9.00
              1:12.38   2:29.47(1:17.09)  3:54.58(1:25.11)  5:05.21(1:10.63)

Women 70-74 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Haase, Judith L                71  GAJA    1:03.95     1:06.57    9.00
  2  Czekala, Charlotte G           73  GAJA         NT     1:07.53    7.00

Women 70-74 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Mead, Mary-Mead A              70  GAJA    1:58.60     1:56.54    7.00
                55.83   1:56.54(1:00.71)
  3  Haase, Judith L                71  GAJA         NT     2:29.87    6.00
              1:11.80   2:29.87(1:18.07)
  4  Czekala, Charlotte G           73  GAJA         NT     2:44.89    5.00
              1:13.72   2:44.89(1:31.17)

Women 70-74 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Haase, Judith L                71  GAJA    5:10.86     5:30.99    9.00
              1:09.37                                       5:30.99(4:21.62)

Women 70-74 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mead, Mary-Mead A              70  GAJA   11:16.50    10:58.92    9.00
                57.10   2:00.29(1:03.19)  3:09.19(1:08.90)  4:16.50(1:07.31)
      5:26.48(1:09.98)  6:34.47(1:07.99)  7:43.55(1:09.08)  8:52.36(1:08.81)
      9:59.26(1:06.90)   10:58.92(59.66)

Women 70-74 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Czekala, Charlotte G           73  GAJA         NT     1:16.01    7.00

Women 70-74 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Haase, Judith L                71  GAJA    2:25.96     2:35.01    9.00
              1:10.43   2:35.01(1:24.58)

Women 70-74 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Haase, Judith L                71  GAJA    5:25.79     5:28.50    7.00
              1:15.91   2:40.07(1:24.16)  4:04.93(1:24.86)  5:28.50(1:23.57)

Women 70-74 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mead, Mary-Mead A              70  GAJA      51.05     1:05.96    9.00
  2  Czekala, Charlotte G           73  GAJA         NT     1:30.27    7.00

Women 70-74 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mead, Mary-Mead A              70  GAJA    2:29.24     2:29.45    9.00
              1:10.65   2:29.45(1:18.80)

Women 70-74 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Mead, Mary-Mead A              70  GAJA    2:19.85     2:23.33    7.00
              1:09.85   2:23.33(1:13.48)
  3  Czekala, Charlotte G           73  GAJA         NT     3:40.28    6.00
              3:40.28                   


Men's Results [Women | Relays]

Men 25-29 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Smith, Jos O                   25  GAJA      22.00       23.15    7.00

Men 25-29 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Smith, Jos O                   25  GAJA      50.00       48.93    9.00
                23.94       48.93(24.99)

Men 25-29 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Smith, Jos O                   25  GAJA      33.00       30.93    7.00

Men 25-29 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Smith, Jos O                   25  GAJA      24.50       24.13    9.00

Men 30-34 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Van Horn, Scott E              32  GAJA      24.95       27.47    9.00
  2  Luckhurst, Jonathan            30  GAJA      27.00       27.81    7.00

Men 30-34 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Van Horn, Scott E              32  GAJA    1:05.00     1:02.96    7.00
                30.00     1:02.96(32.96)

Men 30-34 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Van Horn, Scott E              32  GAJA         NT       33.73    9.00

Men 30-34 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Van Horn, Scott E              32  GAJA         NT       30.77    9.00

Men 30-34 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Van Horn, Scott E              32  GAJA         NT     1:12.17    9.00
                32.89     1:12.17(39.28)
  2  Luckhurst, Jonathan            30  GAJA    1:23.00     1:14.70    7.00
                36.15     1:14.70(38.55)

Men 35-39 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Shefchik, Byron                37  GAJA      50.11       49.22    9.00
                23.94       49.22(25.28)

Men 35-39 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Shefchik, Byron                37  GAJA      27.58       27.68    9.00

Men 35-39 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Shefchik, Byron                37  GAJA      58.71       57.75    9.00
                27.63       57.75(30.12)

Men 35-39 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Shefchik, Byron                37  GAJA    2:03.20     2:05.47    9.00
                28.53     1:00.76(32.23)    1:32.75(31.99)    2:05.47(32.72)

Men 35-39 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Shefchik, Byron                37  GAJA    1:57.36     1:56.74    9.00
                25.50       55.71(30.21)    1:29.08(33.37)    1:56.74(27.66)

Men 40-44 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Schubert, Brian L              40  GAJA      23.04       23.26    7.00
  3  Tartaglione, Mike              40  GAJA      24.14       24.66    6.00
  6  Gaw, Mike                      42  GAJA      28.00       29.32    3.00

Men 40-44 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 42  GAJA      50.00       49.53    9.00
                23.50       49.53(26.03)
  5  Gaw, Mike                      42  GAJA    1:07.00     1:03.18    4.00
                30.65     1:03.18(32.53)
---  Schubert, Brian L              40  GAJA      51.83          NS        

Men 40-44 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Gaw, Mike                      42  GAJA    2:32.00     2:20.33    7.00
                31.43     1:06.33(34.90)    1:43.78(37.45)    2:20.33(36.55)

Men 40-44 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Perry, Andrew M                43  GAJA         NT     6:17.63    7.00
                33.17     1:10.65(37.48)    1:49.02(38.37)    2:28.06(39.04)
        3:07.13(39.07)    3:46.00(38.87)    4:24.85(38.85)    5:03.26(38.41)
        5:41.50(38.24)    6:17.63(36.13)
  4  Gaw, Mike                      42  GAJA    6:37.00     6:26.40    5.00
                33.09     1:09.28(36.19)    1:46.80(37.52)    2:25.59(38.79)
        3:08.77(43.18)    3:47.94(39.17)    4:27.22(39.28)    5:07.46(40.24)
        5:47.19(39.73)    6:26.40(39.21)

Men 40-44 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 42  GAJA      26.28       26.60    9.00
---  Schubert, Brian L              40  GAJA      28.52          NS        

Men 40-44 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Kucharski, Michael R           44  GAJA      34.29          NS        

Men 40-44 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Kucharski, Michael R           44  GAJA    1:16.00          NS        

Men 40-44 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 42  GAJA    2:22.22     2:20.90    9.00
                32.10     1:07.50(35.40)    1:43.68(36.18)    2:20.90(37.22)
  2  Perry, Andrew M                43  GAJA    3:10.00     3:08.24    7.00
                41.48     1:28.73(47.25)    2:18.88(50.15)    3:08.24(49.36)

Men 40-44 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 42  GAJA      24.00       24.57    9.00
  2  Schubert, Brian L              40  GAJA      25.11       25.08    7.00
  3  Tartaglione, Mike              40  GAJA      26.93       26.46    6.00
---  Kucharski, Michael R           44  GAJA      27.88          NS        

Men 40-44 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Perry, Andrew M                43  GAJA    1:15.00     1:14.92    9.00
                34.07     1:14.92(40.85)
---  Kucharski, Michael R           44  GAJA    1:05.00          NS        

Men 40-44 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Perry, Andrew M                43  GAJA    2:45.00     2:50.95    9.00
                35.90     1:18.96(43.06)    2:05.36(46.40)    2:50.95(45.59)

Men 40-44 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Schubert, Brian L              40  GAJA      59.64       59.06    9.00
                27.16       59.06(31.90)
  2  Tartaglione, Mike              40  GAJA    1:06.00     1:06.06    7.00
                29.71     1:06.06(36.35)

Men 40-44 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Perry, Andrew M                43  GAJA    2:42.00     2:48.03    7.00
                33.69     1:19.89(46.20)    2:09.60(49.71)    2:48.03(38.43)
---  Kucharski, Michael R           44  GAJA    2:38.09          NS        

Men 45-49 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Rogers, Mark L                 46  GAJA    7:10.00          NS        

Men 45-49 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Rogers, Mark L                 46  GAJA    2:00.00     1:33.48    5.00
                42.65     1:33.48(50.83)

Men 45-49 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Rogers, Mark L                 46  GAJA    3:20.00     3:22.29    7.00
                44.65     1:37.63(52.98)    2:31.15(53.52)    3:22.29(51.14)

Men 45-49 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Rogers, Mark L                 46  GAJA    2:00.00         DNF        
                 0.00                   

Men 45-49 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Rogers, Mark L                 46  GAJA    3:10.00     3:12.09    9.00
                38.97     1:35.05(56.08)    2:30.53(55.48)    3:12.09(41.56)

Men 50-54 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Greene, Chris C                50  GAJA         NT     2:35.75    9.00
                34.70     1:14.50(39.80)    1:55.44(40.94)    2:35.75(40.31)

Men 50-54 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Greene, Chris C                50  GAJA    5:30.00     6:02.03    9.00
                33.92     1:10.97(37.05)    1:48.17(37.20)    2:26.02(37.85)
        3:03.15(37.13)    3:39.98(36.83)    4:16.87(36.89)    4:52.93(36.06)
        5:28.43(35.50)    6:02.03(33.60)

Men 50-54 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  McCarthy, Patrick J            52  GAJA      30.78       30.25    9.00

Men 50-54 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  McCarthy, Patrick J            52  GAJA    1:05.23     1:06.80    9.00
                32.19     1:06.80(34.61)

Men 50-54 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  McCarthy, Patrick J            52  GAJA    2:38.80     2:31.70    9.00
                35.65     1:13.16(37.51)    1:53.50(40.34)    2:31.70(38.20)
  2  Greene, Chris C                50  GAJA         NT     2:34.19    7.00
                36.94     1:16.37(39.43)    1:56.86(40.49)    2:34.19(37.33)

Men 50-54 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  McCarthy, Patrick J            52  GAJA      39.70       36.71    7.00

Men 50-54 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Greene, Chris C                50  GAJA         NT     2:59.74    9.00
                42.17     1:29.11(46.94)    2:15.01(45.90)    2:59.74(44.73)

Men 50-54 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Greene, Chris C                50  GAJA         NT          NS        

Men 50-54 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Greene, Chris C                50  GAJA         NT     2:30.80    9.00
                33.99     1:12.58(38.59)    1:51.99(39.41)    2:30.80(38.81)

Men 55-59 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Norris, Jeff A                 56  GAJA      25.70       25.90    9.00
  3  Michalke, Doug                 59  GAJA      25.81       26.48    6.00

Men 55-59 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Bergstrom, Rod                 57  GAJA    1:00.00       58.59    9.00
                28.44       58.59(30.15)
  2  Michalke, Doug                 59  GAJA      59.67     1:02.74    7.00
                30.36     1:02.74(32.38)
  3  Slotnick, Mike                 55  GAJA    1:06.00     1:05.67    6.00
                30.85     1:05.67(34.82)
  4  Hildebrandt, David C           57  GAJA      56.89     1:07.27    5.00
                25.75     1:07.27(41.52)
  5  Harwart, Paul H                55  GAJA    1:30.36     1:31.79    4.00
                44.71     1:31.79(47.08)
---  Cutrone, Robert M              58  GAJA    1:01.00          NS        

Men 55-59 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Copeland, Rob                  55  GAJA    2:06.48          NS        
---  Cutrone, Robert M              58  GAJA    2:20.00          NS        
---  Harwart, Paul H                55  GAJA    3:35.05          NS        

Men 55-59 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Bergstrom, Rod                 57  GAJA    6:00.00     5:57.92    9.00
                30.89     1:04.83(33.94)    1:40.17(35.34)    2:16.23(36.06)
        2:52.61(36.38)    3:29.59(36.98)    4:06.68(37.09)    4:44.04(37.36)
        5:21.64(37.60)    5:57.92(36.28)
  2  Slotnick, Mike                 55  GAJA    7:00.00     6:59.50    7.00
                39.30     1:21.73(42.43)    2:04.09(42.36)    2:46.06(41.97)
        3:28.69(42.63)    4:11.81(43.12)    4:55.22(43.41)    5:38.15(42.93)
        6:20.45(42.30)    6:59.50(39.05)
---  Cutrone, Robert M              58  GAJA    6:20.00          NS        
---  Harwart, Paul H                55  GAJA    9:10.00          NS        

Men 55-59 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           57  GAJA      29.82       29.94    9.00
  2  Bergstrom, Rod                 57  GAJA      32.00       31.27    7.00

Men 55-59 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Bergstrom, Rod                 57  GAJA    1:10.00     1:08.76    9.00
                33.66     1:08.76(35.10)

Men 55-59 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Bergstrom, Rod                 57  GAJA    2:30.00     2:26.73    9.00
                34.86     1:11.80(36.94)    1:49.51(37.71)    2:26.73(37.22)
---  Copeland, Rob                  55  GAJA    2:36.92          NS        

Men 55-59 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Hildebrandt, David C           57  GAJA      33.74       33.72    7.00

Men 55-59 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Slotnick, Mike                 55  GAJA    1:25.00     1:22.93    7.00
                38.96     1:22.93(43.97)
  3  Harwart, Paul H                55  GAJA    1:44.66     1:44.97    6.00
                49.62     1:44.97(55.35)

Men 55-59 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Harwart, Paul H                55  GAJA    3:50.19     3:56.62    9.00
                51.56     1:50.44(58.88)  2:54.99(1:04.55)  3:56.62(1:01.63)
---  Cutrone, Robert M              58  GAJA    3:15.00          NS        

Men 55-59 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           57  GAJA      26.91       26.79    9.00
  3  Michalke, Doug                 59  GAJA      28.76       28.74    6.00

Men 55-59 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           57  GAJA    1:00.30     1:00.41    9.00
                28.13     1:00.41(32.28)
  2  Slotnick, Mike                 55  GAJA    1:27.00     1:28.46    7.00
                41.64     1:28.46(46.82)
---  Copeland, Rob                  55  GAJA    1:05.63          NS        
---  Michalke, Doug                 59  GAJA    1:05.00          NS        

Men 55-59 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Copeland, Rob                  55  GAJA    2:35.25          NS        

Men 55-59 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Michalke, Doug                 59  GAJA    1:10.00     1:09.43    9.00
                33.40     1:09.43(36.03)
  2  Logan, James J                 58  GAJA    1:12.00     1:13.03    7.00
                34.13     1:13.03(38.90)
  3  Slotnick, Mike                 55  GAJA    1:20.00     1:17.52    6.00
                37.72     1:17.52(39.80)
---  Norris, Jeff A                 56  GAJA    1:09.60          NS        

Men 55-59 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Logan, James J                 58  GAJA    2:50.00     2:43.26    9.00
                33.08     1:15.89(42.81)    2:04.29(48.40)    2:43.26(38.97)

Men 60-64 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Beardmore, Roger O             60  GAJA      28.10       28.08    7.00

Men 60-64 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Beardmore, Roger O             60  GAJA    1:06.00     1:02.95    7.00
                30.12     1:02.95(32.83)

Men 60-64 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Rushing, Don M                 61  GAJA    3:30.00     3:15.62    7.00
                45.52     1:34.66(49.14)    2:26.40(51.74)    3:15.62(49.22)

Men 60-64 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Reid, Joe                      63  GAJA      35.34       34.60    7.00

Men 60-64 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Reid, Joe                      63  GAJA    1:15.53     1:14.90    7.00
                36.97     1:14.90(37.93)

Men 60-64 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Reid, Joe                      63  GAJA      38.06       39.31    9.00

Men 60-64 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beardmore, Roger O             60  GAJA    1:26.00     1:24.94    9.00
                39.78     1:24.94(45.16)
  2  Reid, Joe                      63  GAJA    1:24.03     1:27.22    7.00
                40.96     1:27.22(46.26)

Men 60-64 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Reid, Joe                      63  GAJA    3:15.85     3:24.81    9.00
                47.01     1:39.53(52.52)    2:33.51(53.98)    3:24.81(51.30)

Men 65-69 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Nason, Marshall                68  GAJA      35.07          NS        

Men 65-69 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Nason, Marshall                68  GAJA    1:23.00          NS        

Men 65-69 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                66  GAJA      38.75       40.30    9.00
---  Nason, Marshall                68  GAJA      46.06          NS        

Men 65-69 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                66  GAJA    1:26.99     1:25.75    9.00
                41.44     1:25.75(44.31)
---  Nason, Marshall                68  GAJA    1:43.00          NS        

Men 65-69 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                66  GAJA    3:06.95     3:17.97    9.00
                44.23     1:35.32(51.09)    2:27.15(51.83)    3:17.97(50.82)

Men 65-69 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                66  GAJA    3:12.55     3:16.44    9.00
                43.01     1:33.72(50.71)    2:25.40(51.68)    3:16.44(51.04)

Men 65-69 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                66  GAJA    3:16.99     3:08.99    9.00
                43.17     1:35.11(51.94)    2:26.28(51.17)    3:08.99(42.71)

Men 70-74 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                71  GAJA      31.00       30.50    9.00

Men 70-74 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                71  GAJA    1:09.00     1:09.64    9.00
                32.77     1:09.64(36.87)
  2  Chuven, Herb                   73  GAJA    1:21.87     1:26.83    7.00
                42.15     1:26.83(44.68)

Men 70-74 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chuven, Herb                   73  GAJA    3:11.23     3:17.41    9.00
                45.89     1:37.16(51.27)    2:30.46(53.30)    3:17.41(46.95)

Men 70-74 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chuven, Herb                   73  GAJA    8:41.33     9:03.86    9.00
                47.16     1:38.68(51.52)    2:33.13(54.45)    3:30.81(57.68)
        4:29.87(59.06)    5:26.97(57.10)    6:24.28(57.31)    7:20.10(55.82)
        8:13.28(53.18)    9:03.86(50.58)
  2  Ray, Craig                     73  GAJA         NT    13:39.50    7.00
                59.61   2:18.03(1:18.42)  3:43.56(1:25.53)  5:07.23(1:23.67)
      6:44.33(1:37.10)  8:19.31(1:34.98)  9:31.29(1:11.98) 10:53.44(1:22.15)
     12:21.93(1:28.49) 13:39.50(1:17.57)

Men 70-74 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                71  GAJA      41.00       42.63    9.00
  2  Ray, Craig                     73  GAJA      50.00       53.15    7.00

Men 70-74 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                71  GAJA    1:32.00     1:32.39    9.00
                43.18     1:32.39(49.21)
  2  Chuven, Herb                   73  GAJA    1:51.70     1:56.78    7.00
                55.89   1:56.78(1:00.89)
  3  Ray, Craig                     73  GAJA    2:19.00     2:22.83    6.00
              1:09.88   2:22.83(1:12.95)

Men 70-74 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chuven, Herb                   73  GAJA    4:04.25     4:24.31    9.00
              1:01.95   2:08.21(1:06.26)  3:16.68(1:08.47)  4:24.31(1:07.63)

Men 70-74 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ray, Craig                     73  GAJA    2:20.00     2:26.34    9.00
              1:03.34   2:26.34(1:23.00)

Men 70-74 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                71  GAJA    1:24.00     1:23.64    9.00
                40.22     1:23.64(43.42)
  2  Ray, Craig                     73  GAJA    1:57.00     2:01.85    7.00
                59.41   2:01.85(1:02.44)

Men 75-79 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hallowell, Bruce W             78  GAJA      47.00       48.02    9.00
  2  Dixon, Richard B               78  GAJA         NT       49.66    7.00

Men 75-79 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hallowell, Bruce W             78  GAJA    1:52.00     1:53.08    9.00
                54.87     1:53.08(58.21)

Men 75-79 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hallowell, Bruce W             78  GAJA    3:55.00     4:06.64    9.00
                55.90   1:58.11(1:02.21)  3:01.46(1:03.35)  4:06.64(1:05.18)

Men 75-79 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dixon, Richard B               78  GAJA         NT       58.27    9.00
  2  Hallowell, Bruce W             78  GAJA    1:04.00     1:02.37    7.00

Men 75-79 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dixon, Richard B               78  GAJA         NT     2:12.29    9.00
              1:01.78   2:12.29(1:10.51)
  2  Hallowell, Bruce W             78  GAJA    2:15.00     2:23.49    7.00
              1:12.82   2:23.49(1:10.67)

Men 75-79 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dixon, Richard B               78  GAJA         NT       54.62    9.00

Men 75-79 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Hal F                   77  GAJA    1:32.00     1:39.12    9.00
                47.49     1:39.12(51.63)
  2  Dixon, Richard B               78  GAJA         NT     2:10.77    7.00
              1:02.48   2:10.77(1:08.29)

Men 75-79 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Hal F                   77  GAJA      38.00       38.45    9.00

Men 75-79 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Hal F                   77  GAJA    3:37.00     3:37.11    9.00
                47.24     1:42.98(55.74)    2:41.66(58.68)    3:37.11(55.45)

Men 75-79 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Hal F                   77  GAJA    1:30.00     1:29.67    9.00
                39.83     1:29.67(49.84)

Men 75-79 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Hal F                   77  GAJA    3:20.00     3:19.52    9.00
                42.04     1:36.73(54.69)    2:32.63(55.90)    3:19.52(46.89)

Men 80-84 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Stolz, Irwin W                 82  GAJA    1:30.00          NS        

Men 85-89 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Mitchell, Jack                 85  GAJA    5:10.00          NS        

Men 85-89 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Mitchell, Jack                 85  GAJA    2:20.00          NS        

Men 85-89 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Mitchell, Jack                 85  GAJA    5:30.00          NS        

Men 85-89 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Mitchell, Jack                 85  GAJA    1:10.00          NS        

Men 90-94 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Taylor, John C                 90  GAJA    1:30.00     1:43.04    9.00

Men 90-94 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Taylor, John C                 90  GAJA    4:16.00     4:07.16    9.00
              1:59.37   4:07.16(2:07.79)

Men 90-94 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Taylor, John C                 90  GAJA         NT     8:00.61    9.00
              1:44.80   3:53.48(2:08.68)  6:01.10(2:07.62)  8:00.61(1:59.51)

Men 90-94 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Taylor, John C                 90  GAJA         NT     1:48.90    9.00

Men 90-94 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Taylor, John C                 90  GAJA    3:44.00     4:14.08    9.00
              1:57.12   4:14.08(2:16.96)

Men 90-94 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Taylor, John C                 90  GAJA    9:39.35          NS        


Relay Results [Women | Men]

Women 18+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     1:54.13   18.00
     1) Caprioglio, Lisa M F23           2) Larson, Sarah F22                
     3) Countryman, Marianne F47         4) Krugman, Elaine F50              

Women 55+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     3:01.13   18.00
     1) Larson, Joyce M F62              2) Ottosen, Sue C F68               
     3) Mead, Mary-Mead A F70            4) Penn, Ginger F55                 

Men 45+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:09.15   18.00
     1) Rogers, Mark L M46               2) McCarthy, Patrick J M52          
     3) Reid, Joe M63                    4) Zeigler, John V M66              

Men 55+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:09.55   18.00
     1) Miller, David W M71              2) Harwart, Paul H M55              
     3) Michalke, Doug M59               4) Hildebrandt, David C M57         

Men 55+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "B"                                        NT     1:57.32   18.00
     1) Bergstrom, Rod M57               2) Michalke, Doug M59               
     3) Hildebrandt, David C M57         4) Norris, Jeff A M56               
  2  GAJA "A"                                        NT     2:40.02   14.00
     1) Reid, Joe M63                    2) Beardmore, Roger O M60           
     3) Zeigler, John V M66              4) Harwart, Paul H M55              

Men 65+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:50.02   18.00
     1) Hallowell, Bruce W M78           2) Ray, Craig M73                   
     3) Chuven, Herb M73                 4) Stolz, Hal F M77                 

Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     1:47.54   18.00
     1) Gaw, Mike M42                    2) Larson, Sarah F22                
     3) Caprioglio, Lisa M F23           4) McCarthy, Patrick J M52          

Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:19.26   18.00
     1) Gaw, Mike M42                    2) Larson, Sarah F22                
     3) Tartaglione, Mike M40            4) Larson, Joyce M F62              

Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     1:41.78   18.00
     1) Countryman, Marianne F47         2) Hankins, Malena F38              
     3) Schubert, Brian L M40            4) Beatty, Mark S M42               
  2  GAJA "B"                                        NT     1:51.38   14.00
     1) Hull, Kimberly F25               2) Andrews, Kristy F32              
     3) Logan, James J M58               4) Smith, Jos O M25                 

Mixed 35+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:09.37   18.00
     1) Krugman, Elaine F50              2) Larson, Joyce M F62              
     3) Michalke, Doug M59               4) Hildebrandt, David C M57         

Mixed 55+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:43.51   18.00
     1) Ottosen, Sue C F68               2) Penn, Ginger F55                 
     3) Zeigler, John V M66              4) Miller, David W M71              

Mixed 65+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     4:45.91   18.00
     1) Dixon, Richard B M78             2) Czekala, Charlotte G F73         
     3) Haase, Judith L F71              4) Taylor, John C M90               


Women | Men | Relays
Sponsor #42Sponsor #60Sponsor #14Sponsor #13Sponsor #36
Sponsor #29Sponsor #41Sponsor #58Sponsor #51Sponsor #49
Sponsor #52Sponsor #62Sponsor #43Sponsor #56Sponsor #61Sponsor #59Sponsor #25Sponsor #20