USMS Event Results Database

Search Results from 2012 Auburn Masters SCY Invitational


Women's Results [Men | Relays]

Women 25-29 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Hull, Kimberly                 25  GAJA      29.30       27.53   14.00

Women 25-29 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hull, Kimberly                 25  GAJA    2:15.00     2:11.83   20.00
                30.23     1:03.59(33.36)    1:37.74(34.15)    2:11.83(34.09)

Women 25-29 1650 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hull, Kimberly                 25  GAJA   21:30.00    20:46.11   20.00
                33.09     1:11.31(38.22)    1:49.67(38.36)    2:28.99(39.32)
        3:08.19(39.20)    3:46.88(38.69)    4:25.25(38.37)    5:04.14(38.89)
        5:43.18(39.04)    6:21.96(38.78)    7:01.03(39.07)    7:39.60(38.57)
        8:16.77(37.17)    8:54.74(37.97)    9:32.58(37.84)   10:10.29(37.71)
       10:48.38(38.09)   11:26.26(37.88)   12:04.45(38.19)   12:42.52(38.07)
       13:20.41(37.89)   13:58.61(38.20)   14:36.43(37.82)   15:13.88(37.45)
       15:51.03(37.15)   16:28.02(36.99)   17:05.34(37.32)   17:42.89(37.55)
       18:20.18(37.29)   18:57.89(37.71)   19:34.68(36.79)   20:11.66(36.98)
       20:46.11(34.45)

Women 25-29 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Hull, Kimberly                 25  GAJA    1:30.00     1:10.63   17.00
                32.19     1:10.63(38.44)

Women 30-34 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Andrews, Kristy                32  GAJA      40.50       32.77   17.00

Women 30-34 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chavez, Marcela                33  GAJA      57.34       58.00   20.00
                27.59       58.00(30.41)

Women 30-34 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chavez, Marcela                33  GAJA      34.50       35.38   20.00

Women 30-34 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Andrews, Kristy                32  GAJA      49.00       48.81   17.00

Women 30-34 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Andrews, Kristy                32  GAJA    1:41.00     1:36.04   17.00
                43.67     1:36.04(52.37)

Women 35-39 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hankins, Malena                38  GAJA      27.89       28.04   20.00

Women 35-39 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hankins, Malena                38  GAJA    1:01.04     1:01.49   20.00
                29.74     1:01.49(31.75)

Women 35-39 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Hankins, Malena                38  GAJA    2:11.17     2:12.59   17.00
                30.86     1:04.42(33.56)    1:38.83(34.41)    2:12.59(33.76)

Women 35-39 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Hankins, Malena                38  GAJA    5:55.06     5:53.30   17.00
                31.85     1:06.22(34.37)    1:41.20(34.98)    2:16.74(35.54)
        2:52.30(35.56)    3:28.03(35.73)    4:04.07(36.04)    4:40.64(36.57)
        5:17.29(36.65)    5:53.30(36.01)

Women 35-39 1650 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hankins, Malena                38  GAJA   20:23.57    20:19.81   20.00
                33.29     1:09.19(35.90)    1:45.80(36.61)    2:22.38(36.58)
        2:59.11(36.73)    3:36.08(36.97)    4:13.19(37.11)    4:49.92(36.73)
        5:26.84(36.92)    6:04.01(37.17)    6:41.18(37.17)    7:18.21(37.03)
        7:55.60(37.39)    8:33.11(37.51)    9:10.39(37.28)    9:47.81(37.42)
       10:24.96(37.15)   11:02.17(37.21)   11:39.68(37.51)   12:17.13(37.45)
       12:54.34(37.21)   13:31.57(37.23)   14:08.73(37.16)   14:46.24(37.51)
       15:23.75(37.51)   16:01.15(37.40)   16:38.58(37.43)   17:16.01(37.43)
       17:53.13(37.12)   18:30.06(36.93)   19:07.09(37.03)   19:44.21(37.12)
       20:19.81(35.60)

Women 35-39 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Hankins, Malena                38  GAJA    2:42.93          NS        

Women 35-39 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hankins, Malena                38  GAJA      32.27       31.91   20.00

Women 35-39 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Hankins, Malena                38  GAJA    3:00.00          NS        

Women 40-44 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jones, Cathy W                 41  GAJA    2:30.55     2:26.83   20.00

Women 40-44 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jones, Cathy W                 41  GAJA    6:40.84     6:39.90   20.00
                35.47     1:15.02(39.55)    1:55.09(40.07)    2:35.87(40.78)
        3:16.56(40.69)    3:57.40(40.84)    4:38.29(40.89)    5:19.72(41.43)
        6:00.90(41.18)    6:39.90(39.00)

Women 40-44 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jones, Cathy W                 41  GAJA      34.26       34.80   20.00

Women 40-44 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jones, Cathy W                 41  GAJA    1:14.96     1:15.88   20.00
                37.46     1:15.88(38.42)

Women 40-44 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jones, Cathy W                 41  GAJA    2:49.58     2:47.78   20.00
                40.37     1:23.43(43.06)    2:06.68(43.25)    2:47.78(41.10)

Women 40-44 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jones, Cathy W                 41  GAJA    1:16.14     1:14.24   20.00
                35.15     1:14.24(39.09)

Women 40-44 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jones, Cathy W                 41  GAJA    2:47.91     2:46.84   20.00
                37.59     1:20.86(43.27)    2:09.47(48.61)    2:46.84(37.37)

Women 40-44 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jones, Cathy W                 41  GAJA    5:58.55     5:56.78   20.00
                39.56     1:25.89(46.33)    2:11.51(45.62)    2:56.73(45.22)
        3:47.11(50.38)    4:37.35(50.24)    5:17.99(40.64)    5:56.78(38.79)

Women 45-49 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ibarguen, Alison O             49  GAJA      27.55       27.50   20.00
  2  Countryman, Marianne           47  GAJA      28.51       28.52   17.00
  4  Beisel, Julia                  45  GAJA      35.70       33.22   15.00

Women 45-49 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           47  GAJA    1:02.15     1:01.49   20.00
                29.68     1:01.49(31.81)
  2  Beisel, Julia                  45  GAJA    1:20.59     1:18.07   17.00
                37.54     1:18.07(40.53)

Women 45-49 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           47  GAJA    2:15.00     2:13.75   20.00

Women 45-49 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           47  GAJA    5:55.55     5:53.89   20.00
                31.67     1:06.43(34.76)    1:41.84(35.41)    2:17.44(35.60)
        2:53.33(35.89)    3:29.58(36.25)    4:05.80(36.22)    4:42.27(36.47)
        5:18.76(36.49)    5:53.89(35.13)
  2  Vazquez, Maria E               46  GAJA    6:05.19     5:57.89   17.00
                32.95     1:08.52(35.57)    1:44.39(35.87)    2:20.56(36.17)
        2:57.22(36.66)    3:33.90(36.68)    4:10.35(36.45)    4:46.49(36.14)
        5:22.93(36.44)    5:57.89(34.96)

Women 45-49 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ibarguen, Alison O             49  GAJA      33.23       33.37   20.00
  2  Beisel, Julia                  45  GAJA      41.74       41.36   17.00

Women 45-49 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Vazquez, Maria E               46  GAJA    1:11.45     1:09.14   20.00
                34.46     1:09.14(34.68)

Women 45-49 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Vazquez, Maria E               46  GAJA    2:31.73     2:26.33   20.00
                35.28     1:12.33(37.05)    1:49.50(37.17)    2:26.33(36.83)

Women 45-49 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ibarguen, Alison O             49  GAJA      36.69       36.14   20.00
  2  Countryman, Marianne           47  GAJA      42.50       40.39   17.00

Women 45-49 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ibarguen, Alison O             49  GAJA      30.31       30.37   20.00
  2  Beisel, Julia                  45  GAJA         NT       38.01   17.00

Women 45-49 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           47  GAJA    2:38.00     2:32.29   20.00
                34.83     1:13.28(38.45)    1:52.70(39.42)    2:32.29(39.59)

Women 45-49 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ibarguen, Alison O             49  GAJA    1:08.00     1:09.77   20.00
                31.60     1:09.77(38.17)
---  Beisel, Julia                  45  GAJA    1:29.87          DQ        
                39.85     1:26.66(46.81)

Women 45-49 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           47  GAJA    2:37.80     2:36.86   20.00
                34.12     1:14.25(40.13)    2:01.29(47.04)    2:36.86(35.57)
  2  Beisel, Julia                  45  GAJA    3:15.15     3:14.04   17.00
                42.61     1:33.34(50.73)    2:30.96(57.62)    3:14.04(43.08)

Women 45-49 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           47  GAJA    5:40.00     5:23.67   20.00
                34.72     1:14.81(40.09)    1:57.76(42.95)    2:39.67(41.91)
        3:26.28(46.61)    4:13.81(47.53)    4:49.20(35.39)    5:23.67(34.47)

Women 50-54 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Almand, Jennifer C             53  GAJA      30.00       30.37   20.00
  5  Krugman, Elaine                50  GAJA      33.29       33.03   14.00

Women 50-54 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Almand, Jennifer C             53  GAJA    1:06.42     1:06.80   17.00
                32.09     1:06.80(34.71)
  5  Krugman, Elaine                50  GAJA    1:20.00     1:16.44   14.00
                34.86     1:16.44(41.58)

Women 50-54 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Krugman, Elaine                50  GAJA      44.40       41.52   20.00

Women 50-54 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Selby, Tana M                  52  GAJA      39.00       38.29   20.00
  2  Almand, Jennifer C             53  GAJA      39.40       39.36   17.00
  3  Krugman, Elaine                50  GAJA      40.81       41.71   16.00

Women 50-54 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Almand, Jennifer C             53  GAJA    1:24.70     1:24.89   20.00
                40.44     1:24.89(44.45)
  2  Selby, Tana M                  52  GAJA    1:23.98     1:25.16   17.00
                41.58     1:25.16(43.58)
  3  Krugman, Elaine                50  GAJA    1:30.23     1:32.26   16.00
                43.62     1:32.26(48.64)

Women 50-54 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Almand, Jennifer C             53  GAJA    3:04.99     3:05.13   20.00
                41.90     1:28.92(47.02)    2:17.47(48.55)    3:05.13(47.66)
  2  Selby, Tana M                  52  GAJA    3:09.32     3:08.75   17.00
                44.14     1:31.69(47.55)    2:20.95(49.26)    3:08.75(47.80)
  4  Krugman, Elaine                50  GAJA    3:22.00     3:26.72   15.00
                45.32     1:36.24(50.92)    2:31.81(55.57)    3:26.72(54.91)

Women 50-54 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Almand, Jennifer C             53  GAJA      37.00       36.06   17.00
  5  Krugman, Elaine                50  GAJA      41.91       39.36   14.00

Women 50-54 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Almand, Jennifer C             53  GAJA    1:17.35     1:17.74   20.00
                37.35     1:17.74(40.39)
  2  Selby, Tana M                  52  GAJA    1:18.97     1:18.32   17.00
                38.51     1:18.32(39.81)
  5  Krugman, Elaine                50  GAJA    1:27.49     1:26.36   14.00
                41.54     1:26.36(44.82)

Women 50-54 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Almand, Jennifer C             53  GAJA    2:52.00     2:51.94   17.00
                38.94     1:26.00(47.06)    2:13.72(47.72)    2:51.94(38.22)

Women 55-59 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Beach, Lynn                    55  GAJA      30.00       31.11   16.00

Women 55-59 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Beach, Lynn                    55  GAJA    1:06.50     1:09.73   16.00
                33.39     1:09.73(36.34)

Women 55-59 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Beach, Lynn                    55  GAJA    2:29.00     2:38.65   17.00
                35.54     1:16.79(41.25)    1:58.76(41.97)    2:38.65(39.89)

Women 55-59 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Beach, Lynn                    55  GAJA    6:41.00     6:55.88   17.00
                36.66     1:18.16(41.50)    2:00.73(42.57)    2:43.71(42.98)
        3:26.81(43.10)    4:09.52(42.71)    4:52.63(43.11)    5:35.11(42.48)
        6:16.97(41.86)    6:55.88(38.91)

Women 55-59 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Beach, Lynn                    55  GAJA      38.00       40.39   16.00

Women 55-59 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Beach, Lynn                    55  GAJA    1:22.00     1:26.72   17.00
                43.17     1:26.72(43.55)

Women 55-59 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Beach, Lynn                    55  GAJA      41.00       40.65   17.00

Women 55-59 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Beach, Lynn                    55  GAJA    1:29.00     1:30.58   17.00
                42.47     1:30.58(48.11)

Women 60-64 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Larson, Joyce M                61  GAJA      39.12       37.64   20.00

Women 60-64 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Larson, Joyce M                61  GAJA    1:33.44          NS        

Women 60-64 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Larson, Joyce M                61  GAJA    3:15.44     3:27.34   20.00
                43.51     1:35.10(51.59)    2:31.82(56.72)    3:27.34(55.52)

Women 60-64 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Larson, Joyce M                61  GAJA      50.86          NS        

Women 60-64 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Larson, Joyce M                61  GAJA      51.99       51.49   20.00

Women 60-64 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Larson, Joyce M                61  GAJA    1:53.80     1:53.34   20.00
                52.32   1:53.34(1:01.02)

Women 60-64 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Larson, Joyce M                61  GAJA    4:13.95     4:14.71   20.00
                57.13   1:59.82(1:02.69)  3:07.68(1:07.86)  4:14.71(1:07.03)

Women 70-74 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Haase, Judith L                71  GAJA    1:12.12     1:03.95   16.00
  4  Czekala, Charlotte G           73  GAJA    1:08.59     1:05.59   15.00

Women 70-74 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Haase, Judith L                71  GAJA    5:18.90     5:10.86   17.00
              1:13.88   2:35.25(1:21.37)  3:54.91(1:19.66)  5:10.86(1:15.95)

Women 70-74 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Haase, Judith L                71  GAJA    2:25.25     2:25.96   17.00
                 0.00   2:25.96(2:25.96)
  3  Czekala, Charlotte G           73  GAJA    2:44.59     2:44.10   16.00
              1:18.35   2:44.10(1:25.75)

Women 70-74 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Haase, Judith L                71  GAJA         NT     3:22.32   16.00
                 0.00   3:22.32(3:22.32)

Women 70-74 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Czekala, Charlotte G           73  GAJA    3:22.92     3:14.36   16.00
              1:29.66   3:14.36(1:44.70)

Women 75-79 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lancaster, Rocio               78  GAJA      45.82       49.26   20.00

Women 75-79 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Lancaster, Rocio               78  GAJA    1:40.80          NS        

Women 75-79 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lancaster, Rocio               78  GAJA    3:58.06     4:10.11   20.00
                57.47   2:00.47(1:03.00)  3:06.90(1:06.43)  4:10.11(1:03.21)

Women 75-79 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Lancaster, Rocio               78  GAJA   10:13.45          NS        

Women 75-79 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Lancaster, Rocio               78  GAJA      55.76          NS        

Women 75-79 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lancaster, Rocio               78  GAJA    1:54.61     2:07.97   20.00
              1:02.03   2:07.97(1:05.94)

Women 75-79 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Lancaster, Rocio               78  GAJA    4:25.83          NS        

Women 75-79 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lancaster, Rocio               78  GAJA    2:30.53     2:29.40   20.00
              1:11.63   2:29.40(1:17.77)


Men's Results [Women | Relays]

Men 25-29 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Smith, Jos O                   25  GAJA      22.50       22.17   17.00

Men 25-29 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Smith, Jos O                   25  GAJA    1:15.00     1:09.15   20.00
                32.83     1:09.15(36.32)

Men 25-29 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Smith, Jos O                   25  GAJA      25.00       24.42   20.00

Men 25-29 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Smith, Jos O                   25  GAJA    1:00.00       57.88   16.00
                25.86       57.88(32.02)

Men 30-34 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Dyer, Christopher S            30  GAJA      24.37       23.97   14.00

Men 30-34 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Dyer, Christopher S            30  GAJA      55.00       53.44   14.00
                25.22       53.44(28.22)

Men 30-34 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Dyer, Christopher S            30  GAJA      33.00       30.26   15.00

Men 30-34 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  Dyer, Christopher S            30  GAJA      29.00       28.07   11.00

Men 30-34 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Dyer, Christopher S            30  GAJA    1:07.00     1:09.49   13.00
                31.73     1:09.49(37.76)

Men 40-44 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Beatty, Mark S                 42  GAJA      21.90       23.38   16.00
  4  Schubert, Brian L              40  GAJA      23.48       23.40   15.00
  6  Diener, Andre                  42  GAJA      25.67       25.34   13.00
  8  Kucharski, Michael R           44  GAJA      27.22       26.34   11.00
  9  Perry, Andrew M                43  GAJA      27.00       28.72    9.00

Men 40-44 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 42  GAJA      49.16       50.03   20.00
                24.04       50.03(25.99)
  4  Schubert, Brian L              40  GAJA      52.55       52.09   15.00
                24.84       52.09(27.25)
  7  Diener, Andre                  42  GAJA      57.90       56.31   12.00
                27.39       56.31(28.92)
  9  Perry, Andrew M                43  GAJA    1:05.00     1:04.87    9.00
                31.54     1:04.87(33.33)

Men 40-44 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Diener, Andre                  42  GAJA    2:12.00     2:09.57   17.00

Men 40-44 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Perry, Andrew M                43  GAJA    6:20.00     6:13.52   17.00
                34.71     1:12.65(37.94)    1:51.62(38.97)    2:30.15(38.53)
        3:08.42(38.27)    3:46.74(38.32)    4:24.27(37.53)    5:02.62(38.35)
        5:39.95(37.33)    6:13.52(33.57)

Men 40-44 1650 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Perry, Andrew M                43  GAJA   22:00.00    21:29.67   17.00
                34.71     1:12.73(38.02)    1:51.76(39.03)    2:31.54(39.78)
        3:11.22(39.68)    3:50.60(39.38)    4:29.94(39.34)    5:09.43(39.49)
        5:48.35(38.92)    6:27.66(39.31)    7:07.02(39.36)    7:46.63(39.61)
        8:25.74(39.11)    9:04.99(39.25)    9:44.20(39.21)   10:23.58(39.38)
       11:02.83(39.25)   11:41.77(38.94)   12:20.59(38.82)   13:00.05(39.46)
       13:39.54(39.49)   14:19.41(39.87)   14:58.91(39.50)   15:38.52(39.61)
       16:17.71(39.19)   16:57.25(39.54)   17:37.17(39.92)   18:16.66(39.49)
       18:55.30(38.64)   19:34.44(39.14)   20:13.47(39.03)   20:52.37(38.90)
       21:29.67(37.30)

Men 40-44 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Schubert, Brian L              40  GAJA      29.55       28.83   20.00
  2  Kucharski, Michael R           44  GAJA      35.04       32.18   17.00
  3  Diener, Andre                  42  GAJA      30.00       34.93   16.00

Men 40-44 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 42  GAJA      57.83       57.70   20.00
                27.84       57.70(29.86)

Men 40-44 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Kucharski, Michael R           44  GAJA      35.20       33.95   15.00

Men 40-44 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 42  GAJA    2:19.89     2:22.74   20.00
                31.93     1:08.34(36.41)    1:45.33(36.99)    2:22.74(37.41)

Men 40-44 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 42  GAJA      23.28       24.50   20.00
  2  Schubert, Brian L              40  GAJA      25.63       25.51   17.00
  5  Kucharski, Michael R           44  GAJA      27.99       27.65   14.00
  7  Perry, Andrew M                43  GAJA      30.00       31.90   12.00

Men 40-44 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Kucharski, Michael R           44  GAJA    1:04.00     1:04.58   20.00
                29.31     1:04.58(35.27)
  3  Perry, Andrew M                43  GAJA    1:10.00     1:12.85   16.00
                34.00     1:12.85(38.85)
  4  Diener, Andre                  42  GAJA    1:30.00     1:16.05   15.00
                34.40     1:16.05(41.65)
---  Beatty, Mark S                 42  GAJA      52.79          NS        

Men 40-44 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 42  GAJA      55.64       56.40   20.00
                25.72       56.40(30.68)
  3  Schubert, Brian L              40  GAJA    1:04.35     1:00.24   16.00
                27.23     1:00.24(33.01)
  7  Diener, Andre                  42  GAJA    1:11.00     1:10.48   12.00
                32.40     1:10.48(38.08)

Men 40-44 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Beatty, Mark S                 42  GAJA    2:03.24     2:05.84   17.00
                26.22       58.31(32.09)    1:36.45(38.14)    2:05.84(29.39)
  3  Kucharski, Michael R           44  GAJA    2:46.01     2:36.09   16.00
                31.48     1:13.40(41.92)    1:57.99(44.59)    2:36.09(38.10)
  4  Diener, Andre                  42  GAJA    2:35.00     2:37.68   15.00
                32.84     1:12.26(39.42)    2:01.05(48.79)    2:37.68(36.63)
  5  Perry, Andrew M                43  GAJA    2:45.00     2:43.60   14.00
                34.45     1:18.32(43.87)    2:07.51(49.19)    2:43.60(36.09)

Men 40-44 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Kucharski, Michael R           44  GAJA    5:45.00     5:42.87   17.00
                32.56     1:12.84(40.28)    1:58.81(45.97)    2:44.12(45.31)
        3:32.67(48.55)    4:20.50(47.83)    5:03.17(42.67)    5:42.87(39.70)
  3  Diener, Andre                  42  GAJA    5:45.00     5:46.78   16.00
                37.15     1:22.65(45.50)    2:05.16(42.51)    2:48.02(42.86)
        3:39.45(51.43)    4:31.16(51.71)    5:10.35(39.19)    5:46.78(36.43)
  4  Perry, Andrew M                43  GAJA    5:45.00     5:50.93   15.00
                35.08     1:18.74(43.66)    2:09.17(50.43)    2:55.57(46.40)
        3:47.31(51.74)    4:37.99(50.68)    5:16.34(38.35)    5:50.93(34.59)

Men 45-49 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  King, Ian                      49  GAJA      27.08       27.22   14.00
  6  Rogers, Mark L                 46  GAJA      30.36       31.16   13.00

Men 45-49 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Rogers, Mark L                 46  GAJA    1:07.95     1:09.63   16.00
                32.75     1:09.63(36.88)

Men 45-49 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Rogers, Mark L                 46  GAJA    6:53.33     7:08.30   16.00
                34.39     1:14.60(40.21)    1:58.13(43.53)    2:42.64(44.51)
        3:27.59(44.95)    4:12.49(44.90)    4:58.14(45.65)    5:43.11(44.97)
        6:27.28(44.17)    7:08.30(41.02)

Men 45-49 1650 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Klenzak, Andy                  45  GAJA   19:15.00    19:11.45   16.00
                30.33     1:03.74(33.41)    1:38.38(34.64)    2:13.28(34.90)
        2:48.50(35.22)    3:23.69(35.19)    3:59.34(35.65)    4:34.75(35.41)
        5:10.04(35.29)    5:45.25(35.21)    6:20.88(35.63)    6:55.63(34.75)
        7:30.35(34.72)    8:05.35(35.00)    8:40.18(34.83)    9:15.17(34.99)
        9:50.06(34.89)   10:24.94(34.88)   11:00.08(35.14)   11:35.12(35.04)
       12:10.20(35.08)   12:45.30(35.10)   13:20.21(34.91)   13:55.25(35.04)
       14:30.65(35.40)   15:05.97(35.32)   15:41.55(35.58)   16:16.88(35.33)
       16:52.25(35.37)   17:27.28(35.03)   18:02.52(35.24)   18:37.31(34.79)
       19:11.45(34.14)
  4  Rogers, Mark L                 46  GAJA   22:47.54    24:11.11   15.00
                34.50     1:13.79(39.29)    1:55.86(42.07)    2:39.45(43.59)
        3:23.23(43.78)    4:07.48(44.25)    4:51.68(44.20)    5:36.35(44.67)
        6:21.02(44.67)    7:05.83(44.81)    7:50.56(44.73)    8:34.66(44.10)
        9:19.76(45.10)   10:04.19(44.43)   10:48.50(44.31)   11:32.41(43.91)
       12:17.30(44.89)   13:01.99(44.69)   13:46.22(44.23)   14:30.57(44.35)
       15:15.14(44.57)   15:59.96(44.82)   16:44.87(44.91)   17:30.08(45.21)
       18:14.94(44.86)   19:00.23(45.29)   19:45.31(45.08)   20:30.85(45.54)
       21:16.17(45.32)   22:00.80(44.63)   22:46.18(45.38)   23:30.94(44.76)
       24:11.11(40.17)

Men 45-49 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Dan C                  45  GAJA    1:07.00     1:06.97   20.00
                31.18     1:06.97(35.79)

Men 45-49 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Rogers, Mark L                 46  GAJA    3:45.00     3:18.74   20.00
                42.70     1:33.46(50.76)    2:26.30(52.84)    3:18.74(52.44)

Men 45-49 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Dan C                  45  GAJA      25.50       25.91   20.00
  4  King, Ian                      49  GAJA      36.09       30.51   15.00

Men 45-49 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Dan C                  45  GAJA      59.50       59.33   20.00
                27.22       59.33(32.11)
  3  King, Ian                      49  GAJA    1:15.48     1:12.80   16.00
                32.83     1:12.80(39.97)
  4  Rogers, Mark L                 46  GAJA    1:20.40     1:20.99   15.00
                38.36     1:20.99(42.63)

Men 45-49 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Rogers, Mark L                 46  GAJA    3:30.00     3:00.68   20.00
                36.50     1:26.07(49.57)    2:19.60(53.53)    3:00.68(41.08)

Men 45-49 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Rogers, Mark L                 46  GAJA    7:00.00     6:26.37   17.00
                36.75     1:23.53(46.78)    2:18.18(54.65)    3:10.81(52.63)
        4:05.68(54.87)    4:59.91(54.23)    5:45.74(45.83)    6:26.37(40.63)

Men 50-54 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  McCarthy, Patrick J            52  GAJA    1:02.51     1:05.05   16.00
                31.01     1:05.05(34.04)

Men 50-54 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  McCarthy, Patrick J            52  GAJA      28.95       28.52   13.00

Men 55-59 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Hildebrandt, David C           56  GAJA      25.38       25.69   17.00
  3  Norris, Jeff A                 56  GAJA      25.62       26.15   16.00
  4  Carver, David                  57  GAJA      26.58       26.94   15.00
  6  Wallin, Lawrence               55  GAJA      26.00       27.43   13.00

Men 55-59 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Hildebrandt, David C           56  GAJA      56.00       58.05   17.00
                27.37       58.05(30.68)
  3  Michalke, Doug                 59  GAJA      59.94       59.67   16.00
                28.92       59.67(30.75)
  4  Carver, David                  57  GAJA    1:00.27     1:00.38   15.00
                28.27     1:00.38(32.11)
---  Norris, Jeff A                 56  GAJA    1:00.82          NS        

Men 55-59 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Harwart, Paul H                55  GAJA         NT     3:35.05   17.00
                51.39     1:47.03(55.64)    2:44.68(57.65)    3:35.05(50.37)

Men 55-59 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Harwart, Paul H                55  GAJA    9:02.48     9:10.70   17.00
                48.46     1:40.44(51.98)    2:35.20(54.76)    3:31.64(56.44)
        4:28.93(57.29)    5:26.06(57.13)    6:22.33(56.27)    7:20.71(58.38)
        8:18.09(57.38)    9:10.70(52.61)

Men 55-59 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           56  GAJA      29.82       30.44   20.00
  4  Carver, David                  57  GAJA      32.73       32.82   15.00
  5  Michalke, Doug                 59  GAJA      35.00       37.37   14.00

Men 55-59 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           56  GAJA    1:05.43     1:06.05   20.00
                31.93     1:06.05(34.12)
  3  Carver, David                  57  GAJA    1:12.33     1:13.60   16.00
                34.49     1:13.60(39.11)
---  Bergstrom, Rod                 57  GAJA    1:10.00          NS        

Men 55-59 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Michalke, Doug                 59  GAJA      33.89       34.67   17.00
  5  Carver, David                  57  GAJA      37.39       35.99   14.00
---  Harwart, Paul H                55  GAJA      46.43          NS        
---  Norris, Jeff A                 56  GAJA      36.50          NS        

Men 55-59 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Harwart, Paul H                55  GAJA    1:45.20     1:44.66   14.00
                48.62     1:44.66(56.04)

Men 55-59 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Harwart, Paul H                55  GAJA    3:49.27     3:50.19   17.00
                49.68     1:47.43(57.75)  2:49.38(1:01.95)  3:50.19(1:00.81)

Men 55-59 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           56  GAJA      26.93       27.75   20.00
  2  Carver, David                  57  GAJA      29.34       29.21   17.00
---  Logan, James J                 58  GAJA      31.16          NS        
---  Norris, Jeff A                 56  GAJA      29.60          NS        
---  Wallin, Lawrence               55  GAJA      27.80          NS        

Men 55-59 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           56  GAJA    1:00.30     1:00.86   20.00
                28.47     1:00.86(32.39)

Men 55-59 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           56  GAJA    1:03.94     1:04.97   20.00
                29.38     1:04.97(35.59)
  4  Wallin, Lawrence               55  GAJA    1:06.40     1:09.00   15.00
                31.62     1:09.00(37.38)
  5  Carver, David                  57  GAJA    1:08.99     1:09.69   14.00
                31.51     1:09.69(38.18)
---  Logan, James J                 58  GAJA    1:12.77          NS        
---  Norris, Jeff A                 56  GAJA    1:10.02          NS        

Men 55-59 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           56  GAJA    2:25.40     2:26.06   20.00
                29.52     1:06.67(37.15)    1:50.47(43.80)    2:26.06(35.59)
  3  Michalke, Doug                 59  GAJA    2:58.67     2:47.81   16.00
                33.16     1:20.46(47.30)    2:12.29(51.83)    2:47.81(35.52)

Men 60-64 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Beardmore, Roger O             60  GAJA      28.18       28.06   17.00
---  Barlow, John R                 61  GAJA      32.50          NS        

Men 60-64 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Beardmore, Roger O             60  GAJA    2:29.33     2:25.53   17.00
                31.49     1:09.16(37.67)    1:47.69(38.53)    2:25.53(37.84)

Men 60-64 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Barlow, John R                 61  GAJA      35.18          NS        

Men 60-64 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Barlow, John R                 61  GAJA    1:25.00          NS        

Men 65-69 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Quanrud, John O                65  GAJA    1:06.23     1:06.46   20.00
                32.35     1:06.46(34.11)

Men 65-69 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Quanrud, John O                65  GAJA    2:29.09     2:32.96   17.00
                34.77     1:13.15(38.38)    1:53.88(40.73)    2:32.96(39.08)

Men 65-69 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Quanrud, John O                65  GAJA    6:40.00     6:36.94   17.00
                36.01     1:15.28(39.27)    1:55.30(40.02)    2:35.61(40.31)
        3:16.13(40.52)    3:56.78(40.65)    4:37.22(40.44)    5:18.05(40.83)
        5:58.65(40.60)    6:36.94(38.29)

Men 65-69 1650 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Quanrud, John O                65  GAJA   23:08.00    23:48.73   20.00
                38.33     1:20.49(42.16)    2:03.29(42.80)    2:46.33(43.04)
        3:29.73(43.40)    4:13.28(43.55)    4:56.75(43.47)    5:40.50(43.75)
        6:24.20(43.70)    7:08.16(43.96)    7:51.60(43.44)    8:35.48(43.88)
        9:19.31(43.83)   10:02.42(43.11)   10:46.29(43.87)   11:29.05(42.76)
       12:12.70(43.65)   12:56.92(44.22)   13:40.85(43.93)   14:24.67(43.82)
       15:07.40(42.73)   15:50.93(43.53)   16:34.37(43.44)   17:18.31(43.94)
       18:02.47(44.16)   18:46.28(43.81)   19:30.26(43.98)   20:14.73(44.47)
       20:57.82(43.09)   21:41.97(44.15)   22:26.09(44.12)   23:09.29(43.20)
       23:48.73(39.44)

Men 65-69 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Quanrud, John O                65  GAJA      38.00       39.06   17.00

Men 65-69 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Quanrud, John O                65  GAJA    1:24.00     1:24.82   17.00
                43.36     1:24.82(41.46)

Men 65-69 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Quanrud, John O                65  GAJA    2:56.00     2:55.74   17.00
                43.54     1:28.52(44.98)    2:13.53(45.01)    2:55.74(42.21)

Men 65-69 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Zeigler, John V                66  GAJA      38.79       39.09   17.00

Men 65-69 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Zeigler, John V                66  GAJA    1:25.38     1:24.78   17.00
                40.74     1:24.78(44.04)

Men 65-69 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Zeigler, John V                66  GAJA    3:06.61     3:10.55   17.00
                43.26     1:32.03(48.77)    2:22.62(50.59)    3:10.55(47.93)

Men 65-69 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Quanrud, John O                65  GAJA      37.05       35.78   16.00

Men 65-69 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                66  GAJA    1:19.91     1:27.20   20.00
                40.27     1:27.20(46.93)

Men 65-69 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                66  GAJA    3:10.80     3:08.02   20.00
                42.05     1:30.22(48.17)    2:19.51(49.29)    3:08.02(48.51)

Men 65-69 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Zeigler, John V                66  GAJA    1:25.15     1:21.14   17.00
                39.68     1:21.14(41.46)

Men 65-69 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Zeigler, John V                66  GAJA    2:58.51     3:01.75   17.00
                41.12     1:29.29(48.17)    2:18.76(49.47)    3:01.75(42.99)

Men 65-69 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Zeigler, John V                66  GAJA    6:18.81     6:17.20   17.00
                41.56     1:29.88(48.32)    2:21.78(51.90)    3:08.85(47.07)
        4:00.79(51.94)    4:51.73(50.94)    5:36.13(44.40)    6:17.20(41.07)

Men 70-74 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                71  GAJA      30.50       30.75   20.00
  2  Schyck, Stephen M              70  GAJA      35.84       34.22   17.00
  3  Chuven, Herb                   73  GAJA      37.40       37.53   16.00

Men 70-74 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                71  GAJA    1:09.25     1:11.54   20.00
                34.16     1:11.54(37.38)
  2  Chuven, Herb                   73  GAJA    1:23.40     1:24.72   17.00
                39.43     1:24.72(45.29)
  3  Schyck, Stephen M              70  GAJA    1:44.40     1:25.58   16.00
                40.49     1:25.58(45.09)

Men 70-74 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                71  GAJA    2:42.00     2:44.76   20.00
                36.81     1:19.55(42.74)    2:03.09(43.54)    2:44.76(41.67)
  2  Chuven, Herb                   73  GAJA    3:15.50     3:11.23   17.00
                42.06     1:31.46(49.40)    2:22.29(50.83)    3:11.23(48.94)

Men 70-74 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                71  GAJA    7:40.00     7:42.33   20.00
                37.14     1:19.60(42.46)    2:05.51(45.91)    2:52.46(46.95)
        3:39.62(47.16)    4:26.53(46.91)    5:14.54(48.01)    6:03.22(48.68)
        6:53.49(50.27)    7:42.33(48.84)
  2  Chuven, Herb                   73  GAJA    8:48.03     8:41.33   17.00
                45.16     1:36.62(51.46)    2:31.23(54.61)    3:27.29(56.06)
        4:21.65(54.36)    5:15.31(53.66)    6:08.32(53.01)    7:02.32(54.00)
        7:53.77(51.45)    8:41.33(47.56)

Men 70-74 1650 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chuven, Herb                   73  GAJA   32:15.00    30:50.17   20.00
                46.71     1:38.59(51.88)    2:34.30(55.71)    3:29.63(55.33)
        4:24.63(55.00)    5:19.48(54.85)    6:14.47(54.99)    7:09.11(54.64)
        8:03.86(54.75)    8:59.67(55.81)    9:56.11(56.44)   10:52.76(56.65)
       11:48.73(55.97)   12:44.08(55.35)   13:40.34(56.26)   14:36.19(55.85)
       15:33.42(57.23)   16:28.82(55.40)   17:25.09(56.27)   18:21.62(56.53)
       19:17.55(55.93)   20:13.85(56.30) 21:17.20(1:03.35)   22:12.58(55.38)
       23:08.74(56.16)   24:02.50(53.76)   24:59.93(57.43)   25:56.99(57.06)
       26:09.46(12.47)   27:05.06(55.60)   27:59.81(54.75) 29:01.59(1:01.78)
     30:50.17(1:48.58)

Men 70-74 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Schyck, Stephen M              70  GAJA      44.37       49.82   17.00

Men 70-74 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Schyck, Stephen M              70  GAJA    1:43.63     1:44.65   17.00
                49.75     1:44.65(54.90)

Men 70-74 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                71  GAJA      41.50       40.62   20.00

Men 70-74 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                71  GAJA    1:34.25     1:31.35   20.00
                44.45     1:31.35(46.90)
  2  Chuven, Herb                   73  GAJA    1:52.00     1:56.40   17.00
                56.21   1:56.40(1:00.19)

Men 70-74 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                71  GAJA    3:35.00     3:30.47   20.00
                48.72     1:42.03(53.31)    2:37.45(55.42)    3:30.47(53.02)
  2  Chuven, Herb                   73  GAJA    4:08.50     4:04.25   17.00
                56.39   1:58.02(1:01.63)  3:01.12(1:03.10)  4:04.25(1:03.13)

Men 70-74 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                71  GAJA    1:25.50     1:24.02   20.00
                41.03     1:24.02(42.99)

Men 70-74 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chuven, Herb                   73  GAJA    4:10.00     4:03.93   20.00
                59.39   2:04.59(1:05.20)  3:13.80(1:09.21)    4:03.93(50.13)

Men 75-79 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Hal F                   77  GAJA    1:34.11     1:31.99   20.00
                44.19     1:31.99(47.80)

Men 75-79 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Hal F                   77  GAJA    1:35.00     1:28.62   20.00
                40.33     1:28.62(48.29)

Men 75-79 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Hal F                   77  GAJA    3:50.00     3:37.52   20.00
                48.72     1:43.56(54.84)    2:41.71(58.15)    3:37.52(55.81)

Men 75-79 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Hal F                   77  GAJA    3:20.00     3:13.07   20.00
                40.02     1:33.08(53.06)    2:26.66(53.58)    3:13.07(46.41)

Men 75-79 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Stolz, Hal F                   77  GAJA    7:20.00          DQ        
                48.44     1:43.26(54.82)    2:40.44(57.18)    3:34.47(54.03)
        4:32.72(58.25)    5:31.09(58.37)    6:19.98(48.89)    7:09.01(49.03)

Men 80-84 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Woods, Albert H                83  GAJA      35.50       35.82   20.00

Men 80-84 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Woods, Albert H                83  GAJA    1:30.59     1:29.63   20.00
                40.62     1:29.63(49.01)
  2  Stolz, Irwin W                 82  GAJA    1:32.00     1:29.94   17.00
                42.51     1:29.94(47.43)

Men 80-84 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Irwin W                 82  GAJA    3:30.00     3:20.57   20.00
                45.30     1:34.82(49.52)    2:27.75(52.93)    3:20.57(52.82)

Men 80-84 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Irwin W                 82  GAJA    9:15.00     9:16.29   20.00
                50.01     1:44.00(53.99)    2:41.16(57.16)    3:38.37(57.21)
        4:34.64(56.27)    5:32.12(57.48)    6:28.64(56.52)    7:25.11(56.47)
        8:21.85(56.74)    9:16.29(54.44)

Men 80-84 1650 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Irwin W                 82  GAJA   32:30.00    30:52.50   20.00
                48.98     1:43.34(54.36)    2:39.31(55.97)    3:35.32(56.01)
        4:30.87(55.55)    5:27.93(57.06)    6:22.90(54.97)    7:20.95(58.05)
        8:17.21(56.26)    9:12.36(55.15)   10:08.75(56.39)   11:05.48(56.73)
       12:01.79(56.31)   12:58.53(56.74)   13:55.23(56.70)   14:52.46(57.23)
       15:48.68(56.22)   16:44.96(56.28)   17:41.50(56.54)   18:38.61(57.11)
       19:34.80(56.19)   20:31.61(56.81)   21:28.34(56.73)   22:26.54(58.20)
       23:21.90(55.36)   24:19.33(57.43)   25:16.37(57.04)   26:13.42(57.05)
       27:11.07(57.65)   28:07.46(56.39)   29:03.49(56.03)   29:59.11(55.62)
       30:52.50(53.39)

Men 80-84 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Woods, Albert H                83  GAJA      43.47       43.97   20.00
  3  Stolz, Irwin W                 82  GAJA    1:15.00       54.18   16.00

Men 80-84 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Woods, Albert H                83  GAJA    1:41.55     1:44.74   20.00
                 0.00   1:44.74(1:44.74)
  3  Stolz, Irwin W                 82  GAJA    2:10.00     1:57.14   16.00
                57.00   1:57.14(1:00.14)

Men 80-84 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Woods, Albert H                83  GAJA    3:54.23     3:57.61   20.00
                52.58   1:54.54(1:01.96)  2:58.66(1:04.12)    3:57.61(58.95)

Men 80-84 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Irwin W                 82  GAJA    2:10.00     2:01.21   20.00
              1:00.47   2:01.21(1:00.74)

Men 85-89 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mitchell, Jack                 85  GAJA      50.00       44.19   20.00

Men 85-89 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mitchell, Jack                 85  GAJA    2:10.00     1:52.32   20.00
                53.03     1:52.32(59.29)

Men 85-89 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mitchell, Jack                 85  GAJA    4:40.00     4:39.55   20.00
              1:03.74   2:09.09(1:05.35)  3:28.44(1:19.35)  4:39.55(1:11.11)

Men 85-89 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Mitchell, Jack                 85  GAJA   12:00.00          DQ        
                 0.00                                                                                                                                                                           

Men 85-89 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mitchell, Jack                 85  GAJA    1:00.00       48.09   20.00

Men 85-89 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mitchell, Jack                 85  GAJA    2:00.00     1:52.70   20.00
                56.74     1:52.70(55.96)

Men 85-89 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mitchell, Jack                 85  GAJA    1:20.00     1:02.77   20.00

Men 85-89 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mitchell, Jack                 85  GAJA    2:10.00     2:03.47   20.00
                57.62   2:03.47(1:05.85)

Men 90-94 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Taylor, John C                 90  GAJA    1:06.12     1:31.02   20.00

Men 90-94 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Taylor, John C                 90  GAJA    3:43.50     4:16.74   20.00
                 0.00   4:16.74(4:16.74)

Men 90-94 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Taylor, John C                 90  GAJA    7:51.66     7:47.27   20.00
              1:41.14   3:45.43(2:04.29)  5:51.18(2:05.75)  7:47.27(1:56.09)

Men 90-94 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Taylor, John C                 90  GAJA   22:39.19    22:19.62   20.00
              2:01.39   4:17.49(2:16.10)  6:40.05(2:22.56)  8:58.24(2:18.19)
     11:15.14(2:16.90) 13:31.17(2:16.03) 15:42.05(2:10.88) 17:55.57(2:13.52)
     20:07.27(2:11.70) 22:19.62(2:12.35)

Men 90-94 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Taylor, John C                 90  GAJA    1:06.12     1:51.93   20.00

Men 90-94 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Taylor, John C                 90  GAJA    3:36.28     3:44.82   20.00
              1:45.85   3:44.82(1:58.97)

Men 90-94 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Taylor, John C                 90  GAJA    7:57.66     9:39.35   20.00
              2:13.10   4:52.11(2:39.01)  7:23.90(2:31.79)  9:39.35(2:15.45)


Relay Results [Women | Men]

Women 25+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                   2:22.00     1:58.30   40.00
     1) Beach, Lynn F55                  2) Krugman, Elaine F50              
     3) Ibarguen, Alison O F49           4) Chavez, Marcela F33              

Women 25+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                   2:30.00     2:15.57   40.00
     1) Hankins, Malena F38              2) Selby, Tana M F52                
     3) Hull, Kimberly F25               4) Andrews, Kristy F32              

Women 45+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                   2:30.00     2:24.48   40.00
     1) Almand, Jennifer C F53           2) Krugman, Elaine F50              
     3) Ibarguen, Alison O F49           4) Beisel, Julia F45                

Men 25+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                   1:50.00     1:44.51   40.00
     1) Beatty, Mark S M42               2) Beatty, Dan C M45                
     3) Smith, Jos O M25                 4) Dyer, Christopher S M30          

Men 35+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                   2:12.00     1:38.22   40.00
     1) Beatty, Mark S M42               2) Schubert, Brian L M40            
     3) Diener, Andre M42                4) Kucharski, Michael R M44         

Men 35+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GAJA "A"                                   2:02.00     1:56.40   34.00
     1) McCarthy, Patrick J M52          2) Kucharski, Michael R M44         
     3) Schubert, Brian L M40            4) King, Ian M49                    

Men 45+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  GAJA "A"                                   1:50.00     3:26.58   30.00
     1) Taylor, John C M90               2) Michalke, Doug M59               
     3) Rogers, Mark L M46               4) Quanrud, John O M65              

Men 55+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GAJA "B"                                   2:22.00     2:29.23   34.00
     1) Carver, David M57                2) Beardmore, Roger O M60           
     3) Quanrud, John O M65              4) Harwart, Paul H M55              
---  GAJA "A"                                   2:02.00          DQ      DQ
     1) Bergstrom, Rod M57               2) Hildebrandt, David C M56         
     3) Wallin, Lawrence M55             4) Norris, Jeff A M56               

Men 65+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                   2:50.00     2:18.15   40.00
     1) Zeigler, John V M66              2) Schyck, Stephen M M70            
     3) Chuven, Herb M73                 4) Miller, David W M71              

Men 65+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                   2:50.00     2:48.59   40.00
     1) Schyck, Stephen M M70            2) Miller, David W M71              
     3) Zeigler, John V M66              4) Chuven, Herb M73                 

Men 75+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                   2:50.00     2:47.50   40.00
     1) Woods, Albert H M83              2) Mitchell, Jack M85               
     3) Stolz, Hal F M77                 4) Stolz, Irwin W M82               

Men 75+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                   3:00.00     2:56.91   40.00
     1) Mitchell, Jack M85               2) Woods, Albert H M83              
     3) Stolz, Hal F M77                 4) Stolz, Irwin W M82               

Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  GAJA "A"                                   1:50.00          DQ      DQ
     1) Andrews, Kristy F32              2) Hull, Kimberly F25               
     3) Dyer, Christopher S M30          4) Smith, Jos O M25                 

Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                   1:55.00     2:02.10   40.00
     1) Chavez, Marcela F33              2) Hildebrandt, David C M56         
     3) Countryman, Marianne F47         4) Schubert, Brian L M40            

Mixed 35+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                   2:05.00     1:56.97   40.00
     1) Jones, Cathy W F41               2) Diener, Andre M42                
     3) Rogers, Mark L M46               4) Countryman, Marianne F47         

Mixed 35+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                   2:22.00     2:08.64   40.00
     1) Jones, Cathy W F41               2) Kucharski, Michael R M44         
     3) Ibarguen, Alison O F49           4) Diener, Andre M42                

Mixed 45+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                   2:30.00     2:12.93   40.00
     1) Vazquez, Maria E F46             2) Zeigler, John V M66              
     3) Michalke, Doug M59               4) Almand, Jennifer C F53           

Mixed 55+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                   2:22.00     2:07.57   40.00
     1) Larson, Joyce M F61              2) Beach, Lynn F55                  
     3) Carver, David M57                4) Quanrud, John O M65              

Mixed 65+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                   4:44.00     4:35.19   40.00
     1) Haase, Judith L F71              2) Czekala, Charlotte G F73         
     3) Zeigler, John V M66              4) Taylor, John C M90               


Women | Men | Relays
Sponsor #41Sponsor #62Sponsor #43Sponsor #13Sponsor #14
Sponsor #61Sponsor #25Sponsor #29Sponsor #58Sponsor #42
Sponsor #52Sponsor #60Sponsor #59Sponsor #56Sponsor #36Sponsor #49Sponsor #51Sponsor #20