USMS Event Results Database

Search Results from St. Nicholas SCM Invitational


Women's Results [Men | Relays]

Women 18-24 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Harlow, Megan M                24  GAJA      29.60       30.31   20.00

Women 18-24 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Harlow, Megan M                24  GAJA    2:30.00     2:37.80   20.00
                36.17     1:15.66(39.49)    1:56.65(40.99)    2:37.80(41.15)

Women 18-24 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Harlow, Megan M                24  GAJA      37.50       39.01   20.00

Women 18-24 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Harlow, Megan M                24  GAJA    1:24.40     1:26.01   20.00
                40.72     1:26.01(45.29)

Women 18-24 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Harlow, Megan M                24  GAJA    1:16.00     1:16.41   20.00
                36.41     1:16.41(40.00)

Women 25-29 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Watkins, Cheryl A              25  GAJA         NT     1:27.93   17.00
                41.21     1:27.93(46.72)

Women 25-29 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  O'Leary, Britta                27  GAJA    2:15.00     2:14.51   20.00
                30.71     1:04.53(33.82)    1:39.34(34.81)    2:14.51(35.17)
  2  Trimble, Ginny                 27  GAJA    2:25.00     2:28.59   17.00
                34.47     1:12.79(38.32)    1:50.96(38.17)    2:28.59(37.63)
  3  Walcher, Michelle L            27  GAJA         NT     2:57.51   16.00
                39.52     1:24.72(45.20)    2:11.61(46.89)    2:57.51(45.90)
  4  Watkins, Cheryl A              25  GAJA         NT     3:18.49   15.00
                 0.00                                       3:18.49(3:18.49)

Women 25-29 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Trimble, Ginny                 27  GAJA   10:45.00    10:28.13   20.00
                34.63     1:12.48(37.85)    1:50.82(38.34)    2:29.62(38.80)
        3:08.29(38.67)    3:47.65(39.36)    4:27.02(39.37)    5:06.46(39.44)
        5:46.36(39.90)    6:26.71(40.35)    7:06.89(40.18)    7:47.25(40.36)
        8:28.34(41.09)    9:08.53(40.19)    9:49.07(40.54)   10:28.13(39.06)

Women 25-29 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Trimble, Ginny                 27  GAJA      36.00       36.96   20.00

Women 25-29 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  O'Leary, Britta                27  GAJA    1:07.00     1:07.09   20.00
                32.14     1:07.09(34.95)
  3  Watkins, Cheryl A              25  GAJA         NT     1:43.90   16.00
                 0.00   1:43.90(1:43.90)

Women 25-29 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Watkins, Cheryl A              25  GAJA         NT     3:31.19   20.00
                46.76     1:40.05(53.29)    2:35.32(55.27)    3:31.19(55.87)

Women 25-29 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  O'Leary, Britta                27  GAJA      36.00       34.61   20.00
  2  Walcher, Michelle L            27  GAJA      45.04       43.28   17.00

Women 25-29 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Walcher, Michelle L            27  GAJA    1:37.18     1:32.93   20.00
                44.14     1:32.93(48.79)
  2  Watkins, Cheryl A              25  GAJA         NT     1:50.27   17.00
                50.73     1:50.27(59.54)

Women 25-29 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  O'Leary, Britta                27  GAJA    2:40.00     2:46.92   20.00
                37.03     1:19.30(42.27)    2:02.56(43.26)    2:46.92(44.36)
  2  Walcher, Michelle L            27  GAJA    3:28.30     3:19.70   17.00
                46.42     1:37.61(51.19)    2:29.18(51.57)    3:19.70(50.52)

Women 25-29 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Trimble, Ginny                 27  GAJA    2:55.00     2:55.73   20.00
                38.14     1:22.68(44.54)    2:09.87(47.19)    2:55.73(45.86)

Women 25-29 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  O'Leary, Britta                27  GAJA    1:10.00     1:08.42   20.00
                31.88     1:08.42(36.54)
  2  Trimble, Ginny                 27  GAJA    1:20.00     1:18.62   17.00
                36.93     1:18.62(41.69)
  3  Walcher, Michelle L            27  GAJA    1:32.66     1:26.59   16.00
                40.96     1:26.59(45.63)

Women 30-34 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chavez, Marcela                33  GAJA      30.20       29.91   20.00

Women 30-34 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chavez, Marcela                33  GAJA    1:05.00     1:06.09   20.00
                31.59     1:06.09(34.50)

Women 30-34 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Chavez, Marcela                33  GAJA    2:45.00          NS        

Women 30-34 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Chavez, Marcela                33  GAJA    2:45.00     2:51.54   17.00
                36.30     1:19.71(43.41)    2:07.90(48.19)    2:51.54(43.64)

Women 35-39 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Hankins, Malena                38  GAJA      30.76          NS        

Women 35-39 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Hankins, Malena                38  GAJA    1:08.63          NS        

Women 35-39 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Natkin, Heidi                  37  GAJA    2:29.53          NS        
---  Hankins, Malena                38  GAJA    2:25.00          NS        

Women 35-39 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hankins, Malena                38  GAJA   10:24.33    11:28.68   20.00
                39.02     1:22.40(43.38)    2:06.23(43.83)    2:49.89(43.66)
        3:34.19(44.30)    4:18.13(43.94)    5:01.34(43.21)    5:45.00(43.66)
        6:28.85(43.85)    7:12.73(43.88)    7:55.77(43.04)    8:38.81(43.04)
        9:21.98(43.17)   10:03.90(41.92)   10:46.48(42.58)   11:28.68(42.20)

Women 35-39 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Natkin, Heidi                  37  GAJA      38.00       38.32   20.00

Women 35-39 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Natkin, Heidi                  37  GAJA      40.00       39.67   20.00

Women 35-39 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Natkin, Heidi                  37  GAJA    1:27.16     1:26.63   20.00
                41.18     1:26.63(45.45)

Women 40-44 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hart, Sheri L                  40  GAJA      28.50       27.19   20.00

Women 40-44 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Bolan, Kristy H                42  GAJA    5:40.00     5:40.69   20.00
                39.17     1:21.42(42.25)    2:04.99(43.57)    2:48.75(43.76)
        3:31.92(43.17)    4:15.36(43.44)    4:58.58(43.22)    5:40.69(42.11)

Women 40-44 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Bolan, Kristy H                42  GAJA   11:30.00    11:32.62   20.00
                39.32     1:22.38(43.06)    2:06.21(43.83)    2:49.86(43.65)
        3:33.58(43.72)    4:17.24(43.66)    5:01.12(43.88)    5:44.87(43.75)
        6:28.47(43.60)    7:12.27(43.80)    7:55.61(43.34)    8:39.56(43.95)
        9:23.05(43.49)   10:06.55(43.50)   10:50.16(43.61)   11:32.62(42.46)

Women 40-44 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hart, Sheri L                  40  GAJA      30.00       30.15   20.00
  2  Jones, Cathy W                 40  GAJA      37.47       38.37   17.00

Women 40-44 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jones, Cathy W                 40  GAJA    1:27.47     1:25.30   20.00
                41.49     1:25.30(43.81)
---  Hart, Sheri L                  40  GAJA    1:05.00          NS        

Women 40-44 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jones, Cathy W                 40  GAJA    3:15.47     3:09.69   20.00
                45.87     1:34.56(48.69)    2:23.24(48.68)    3:09.69(46.45)

Women 40-44 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hart, Sheri L                  40  GAJA      30.00       30.99   20.00

Women 40-44 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Hart, Sheri L                  40  GAJA    1:06.50          NS        

Women 40-44 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jones, Cathy W                 40  GAJA    3:15.47     3:04.32   20.00
                41.36     1:29.75(48.39)    2:22.95(53.20)    3:04.32(41.37)

Women 40-44 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jones, Cathy W                 40  GAJA    6:30.47     6:34.57   20.00
                43.30     1:34.55(51.25)    2:25.18(50.63)    3:15.30(50.12)
        4:11.00(55.70)    5:06.06(55.06)    5:51.24(45.18)    6:34.57(43.33)

Women 45-49 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Krugman, Elaine                49  GAJA      37.50       37.51   17.00
  4  Dube, Patricia                 45  GAJA      38.57       43.50   15.00

Women 45-49 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Dube, Patricia                 45  GAJA    1:34.84     1:45.98   17.00
                47.35     1:45.98(58.63)

Women 45-49 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Vazquez, Maria E               46  GAJA    5:23.45     5:14.77   20.00
                35.62     1:14.75(39.13)    1:54.75(40.00)    2:35.17(40.42)
        3:15.55(40.38)    3:55.76(40.21)    4:35.73(39.97)    5:14.77(39.04)
  2  Countryman, Marianne           47  GAJA    5:20.00     5:22.98   17.00
                35.07     1:13.68(38.61)    1:54.34(40.66)    2:35.50(41.16)
        3:17.36(41.86)    3:59.63(42.27)    4:41.95(42.32)    5:22.98(41.03)
  3  Aziz, Kristin A                46  GAJA    5:30.00     5:28.53   16.00
                38.87     1:19.55(40.68)    2:00.84(41.29)    2:42.99(42.15)
        3:24.81(41.82)    4:06.77(41.96)    4:48.50(41.73)    5:28.53(40.03)

Women 45-49 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           47  GAJA   10:41.00    10:51.55   20.00
                34.84     1:12.78(37.94)    1:52.55(39.77)    2:33.27(40.72)
        3:14.39(41.12)    3:55.91(41.52)    4:37.82(41.91)    5:19.68(41.86)
        6:01.12(41.44)    6:42.71(41.59)    7:24.46(41.75)    8:05.95(41.49)
        8:47.71(41.76)    9:29.62(41.91)   10:11.11(41.49)   10:51.55(40.44)

Women 45-49 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Vazquez, Maria E               46  GAJA    1:20.57     1:16.90   20.00
                38.33     1:16.90(38.57)
  2  Aziz, Kristin A                46  GAJA    1:25.00     1:22.42   17.00
                41.12     1:22.42(41.30)

Women 45-49 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Vazquez, Maria E               46  GAJA    2:49.64     2:41.72   20.00
                38.96     1:20.26(41.30)    2:01.41(41.15)    2:41.72(40.31)
  2  Aziz, Kristin A                46  GAJA    3:00.00     2:54.63   17.00
                42.95     1:26.72(43.77)    2:11.01(44.29)    2:54.63(43.62)

Women 45-49 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Krugman, Elaine                49  GAJA      45.00       45.02   17.00

Women 45-49 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Krugman, Elaine                49  GAJA    1:40.70     1:40.63   17.00
                46.80     1:40.63(53.83)

Women 45-49 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Krugman, Elaine                49  GAJA    3:44.00     3:46.50   20.00
                50.47     1:48.63(58.16)    2:48.47(59.84)    3:46.50(58.03)

Women 45-49 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           47  GAJA      35.19       35.77   20.00

Women 45-49 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           47  GAJA    1:17.72     1:19.91   20.00
                36.81     1:19.91(43.10)

Women 45-49 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           47  GAJA    2:52.00     2:54.78   20.00
                37.93     1:21.81(43.88)    2:08.14(46.33)    2:54.78(46.64)

Women 45-49 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Aziz, Kristin A                46  GAJA    3:00.00     3:00.98   20.00
                42.47     1:26.89(44.42)    2:20.23(53.34)    3:00.98(40.75)

Women 45-49 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Aziz, Kristin A                46  GAJA    6:30.00     6:22.21   20.00
                44.90     1:35.95(51.05)    2:24.05(48.10)    3:09.70(45.65)
        4:03.19(53.49)    4:57.53(54.34)    5:41.28(43.75)    6:22.21(40.93)

Women 50-54 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Greene, Whitley R              52  GAJA      33.00       32.65   20.00
  2  Greely, Kathleen M             51  GAJA      48.01       40.89   17.00
  4  Yarbrough, Myrna N             50  GAJA      40.00       41.08   15.00

Women 50-54 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Almand, Jennifer C             53  GAJA    1:16.00     1:16.88   20.00
                37.13     1:16.88(39.75)

Women 50-54 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Gatto, Caroline                51  GAJA         NT     3:22.85   20.00
                45.33     1:37.04(51.71)    2:31.32(54.28)    3:22.85(51.53)

Women 50-54 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Greely, Kathleen M             51  GAJA    7:40.01     7:15.29   17.00
                47.34     1:40.70(53.36)    2:36.09(55.39)    3:32.09(56.00)
        4:28.01(55.92)    5:23.43(55.42)    6:18.81(55.38)    7:15.29(56.48)

Women 50-54 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Cunningham, Carol E            54  GAJA   15:39.00    16:08.05   20.00
                52.00   1:53.58(1:01.58)  2:54.74(1:01.16)  3:57.49(1:02.75)
      5:00.25(1:02.76)  6:03.85(1:03.60)  7:04.91(1:01.06)  8:05.71(1:00.80)
      9:07.73(1:02.02) 10:08.17(1:00.44) 11:09.50(1:01.33)   12:09.44(59.94)
     13:09.89(1:00.45)   14:09.29(59.40) 15:09.30(1:00.01)   16:08.05(58.75)

Women 50-54 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Greene, Whitley R              52  GAJA      39.00       38.47   20.00
  2  Welling, Karol                 50  GAJA         NT       45.83   17.00
  3  Yarbrough, Myrna N             50  GAJA      44.90       46.64   16.00

Women 50-54 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Greene, Whitley R              52  GAJA    1:26.00     1:24.34   20.00
                40.35     1:24.34(43.99)
  2  Yarbrough, Myrna N             50  GAJA    1:43.30     1:40.39   17.00
                48.72     1:40.39(51.67)
  3  Welling, Karol                 50  GAJA         NT     1:41.83   16.00
                49.30     1:41.83(52.53)
  4  Cunningham, Carol E            54  GAJA    2:05.47     2:00.57   15.00
                58.96   2:00.57(1:01.61)

Women 50-54 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Welling, Karol                 50  GAJA         NT     3:39.92   20.00
                50.64     1:46.04(55.40)    2:43.78(57.74)    3:39.92(56.14)
  3  Cunningham, Carol E            54  GAJA    4:18.29     4:14.88   16.00
              1:00.46   2:05.12(1:04.66)  3:11.62(1:06.50)  4:14.88(1:03.26)

Women 50-54 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Almand, Jennifer C             53  GAJA      44.00       43.51   20.00
  2  Gatto, Caroline                51  GAJA      47.10       47.19   17.00
  3  Greely, Kathleen M             51  GAJA      51.01       49.99   16.00

Women 50-54 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Almand, Jennifer C             53  GAJA    1:35.00     1:33.96   20.00
                44.79     1:33.96(49.17)
  2  Greely, Kathleen M             51  GAJA    1:52.01     1:52.57   17.00
                52.51   1:52.57(1:00.06)

Women 50-54 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Greene, Whitley R              52  GAJA      38.00       37.33   20.00
  2  Yarbrough, Myrna N             50  GAJA      46.35       45.52   17.00

Women 50-54 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Cunningham, Carol E            54  GAJA    2:14.00     2:12.69   20.00
                59.54   2:12.69(1:13.15)

Women 50-54 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Greene, Whitley R              52  GAJA    1:24.00     1:25.90   20.00
                38.48     1:25.90(47.42)
  2  Almand, Jennifer C             53  GAJA    1:27.00     1:28.51   17.00
                43.40     1:28.51(45.11)
  3  Yarbrough, Myrna N             50  GAJA    1:45.00     1:41.65   16.00
                46.99     1:41.65(54.66)
  4  Welling, Karol                 50  GAJA         NT     1:44.37   15.00
                49.13     1:44.37(55.24)
  5  Greely, Kathleen M             51  GAJA    1:51.01     1:45.20   14.00
                50.24     1:45.20(54.96)

Women 50-54 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Almand, Jennifer C             53  GAJA    3:12.00     3:11.45   20.00
                43.38     1:33.85(50.47)    2:27.77(53.92)    3:11.45(43.68)
  2  Cunningham, Carol E            54  GAJA    4:26.00     4:28.70   17.00
                55.97   2:03.65(1:07.68)  3:30.52(1:26.87)    4:28.70(58.18)
---  Gatto, Caroline                51  GAJA         NT          NS        

Women 55-59 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beach, Lynn                    55  GAJA      34.00       35.50   20.00

Women 55-59 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beach, Lynn                    55  GAJA         NT    12:41.71   20.00
                41.82     1:27.90(46.08)    2:16.62(48.72)    3:05.28(48.66)
        3:54.34(49.06)    4:43.18(48.84)    5:32.25(49.07)    6:21.33(49.08)
        7:09.70(48.37)    7:58.27(48.57)    8:46.54(48.27)    9:34.82(48.28)
       10:22.98(48.16)   11:10.96(47.98)   11:58.50(47.54)   12:41.71(43.21)
  2  Watson, Lisa L                 57  GAJA   16:30.00    13:58.53   17.00
                49.86     1:41.62(51.76)    2:34.44(52.82)    3:27.72(53.28)
        4:20.42(52.70)    5:13.45(53.03)    6:06.59(53.14)    6:59.17(52.58)
        7:51.58(52.41)    8:44.55(52.97)    9:36.88(52.33)   10:30.08(53.20)
       11:23.08(53.00)   12:16.49(53.41)   13:09.02(52.53)   13:58.53(49.51)

Women 55-59 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beach, Lynn                    55  GAJA      42.00       44.36   20.00

Women 55-59 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Watson, Lisa L                 57  GAJA    1:56.60     1:50.73   20.00
                56.32     1:50.73(54.41)

Women 55-59 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Watson, Lisa L                 57  GAJA    3:52.20     3:38.34   20.00
                54.71     1:50.22(55.51)    2:45.17(54.95)    3:38.34(53.17)

Women 55-59 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beach, Lynn                    55  GAJA      46.00       48.87   20.00

Women 55-59 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beach, Lynn                    55  GAJA    1:29.00     1:31.86   20.00
                45.05     1:31.86(46.81)

Women 60-64 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Larson, Joyce M                61  GAJA      43.70       41.80   20.00
  2  Moyer, Peggy M                 64  GAJA      54.12       58.99   17.00

Women 60-64 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Larson, Joyce M                61  GAJA    1:43.86     1:41.70   20.00
                45.04     1:41.70(56.66)

Women 60-64 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Barber, Gina R                 64  GAJA   11:11.12    11:35.20   20.00
              1:09.99   2:36.50(1:26.51)  4:07.19(1:30.69)  5:34.88(1:27.69)
      7:07.79(1:32.91)  8:38.99(1:31.20) 10:10.67(1:31.68) 11:35.20(1:24.53)

Women 60-64 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Moyer, Peggy M                 64  GAJA    1:05.00     1:10.23   20.00
  2  Barber, Gina R                 64  GAJA    1:05.00     1:12.73   17.00

Women 60-64 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Barber, Gina R                 64  GAJA    2:15.85     2:39.77   20.00
              1:11.16   2:39.77(1:28.61)

Women 60-64 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Barber, Gina R                 64  GAJA    4:56.12     5:38.26   20.00
              1:15.25   2:41.37(1:26.12)  4:12.39(1:31.02)  5:38.26(1:25.87)

Women 60-64 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Larson, Joyce M                61  GAJA      56.81       54.77   20.00
---  Moyer, Peggy M                 64  GAJA    1:19.00          NS        

Women 60-64 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Larson, Joyce M                61  GAJA    2:15.16     2:06.89   20.00
                58.88   2:06.89(1:08.01)

Women 60-64 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Barber, Gina R                 64  GAJA         NT     3:14.11   20.00
              1:25.02   3:14.11(1:49.09)

Women 65-69 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ottosen, Sue C                 68  GAJA    2:10.00     2:19.15   20.00
              1:03.44   2:19.15(1:15.71)

Women 65-69 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Ottosen, Sue C                 68  GAJA         NT    10:28.22   17.00
              1:04.05   2:22.95(1:18.90)  3:42.54(1:19.59)  5:02.51(1:19.97)
      6:24.45(1:21.94)  7:46.42(1:21.97)  9:08.80(1:22.38) 10:28.22(1:19.42)

Women 65-69 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Ottosen, Sue C                 68  GAJA    2:15.00     2:26.47   17.00
              1:09.60   2:26.47(1:16.87)

Women 65-69 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ottosen, Sue C                 68  GAJA    5:15.00     5:19.01   20.00
              1:14.53   2:35.10(1:20.57)  3:57.37(1:22.27)  5:19.01(1:21.64)

Women 65-69 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ottosen, Sue C                 68  GAJA    5:33.00     5:33.54   20.00
              1:22.26   2:45.27(1:23.01)  4:18.30(1:33.03)  5:33.54(1:15.24)

Women 70-74 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Haase, Judith L                71  GAJA    2:33.00     2:42.07   20.00
              1:19.97   2:42.07(1:22.10)

Women 70-74 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Haase, Judith L                71  GAJA    1:10.15          NS        

Women 70-74 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Haase, Judith L                71  GAJA    2:47.25     2:40.95   20.00
              1:14.45   2:40.95(1:26.50)

Women 70-74 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Haase, Judith L                71  GAJA         NT     5:37.47   20.00
              1:19.26   2:46.56(1:27.30)  4:13.62(1:27.06)  5:37.47(1:23.85)

Women 70-74 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Haase, Judith L                71  GAJA         NT     1:45.50   17.00

Women 75-79 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Callaway, June                 77  GAJA    1:10.53          NS        

Women 75-79 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Callaway, June                 77  GAJA    1:15.30          NS        

Women 75-79 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Callaway, June                 77  GAJA    2:28.84          NS        

Women 75-79 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Callaway, June                 77  GAJA         NT          NS        

Women 95-99 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Dunivin, Anne A                95  GAJA    1:43.19          NS        

Women 95-99 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dunivin, Anne A                95  GAJA    4:44.44     4:41.51   20.00
                 0.00   4:41.51(4:41.51)

Women 95-99 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dunivin, Anne A                95  GAJA         NT    10:33.89        

Women 95-99 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dunivin, Anne A                95  GAJA   19:19.19    21:39.84   20.00
                 0.00   4:58.28(4:58.28)  7:46.18(2:47.90) 10:33.89(2:47.71)
     13:19.38(2:45.49) 16:11.11(2:51.73) 19:08.18(2:57.07) 21:39.84(2:31.66)

Women 95-99 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dunivin, Anne A                95  GAJA         NT     2:36.71        
---  Dunivin, Anne A                95  GAJA    1:58.79          NS        

Women 95-99 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Dunivin, Anne A                95  GAJA    9:09.09          NS        


Men's Results [Women | Relays]

Men 25-29 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Slotnick, Mannfred             26  GAJA      24.42       25.07   17.00

Men 25-29 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Slotnick, Mannfred             26  GAJA      53.35          NS        

Men 25-29 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Greely, Ryan H                 25  GAJA    2:28.70     2:25.08   17.00
                33.23     1:09.80(36.57)    1:48.02(38.22)    2:25.08(37.06)
  3  Heichemer, David               28  GAJA    2:40.00     2:36.12   16.00
                33.84     1:12.46(38.62)    1:54.38(41.92)    2:36.12(41.74)

Men 25-29 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Greely, Ryan H                 25  GAJA    5:08.16     5:10.79   20.00
                34.62     1:12.38(37.76)    1:51.05(38.67)    2:30.98(39.93)
        3:11.47(40.49)    3:51.01(39.54)    4:31.22(40.21)    5:10.79(39.57)
  2  Heichemer, David               28  GAJA    6:00.00     5:51.26   17.00
                40.26     1:22.46(42.20)    2:07.06(44.60)    2:53.05(45.99)
        3:38.98(45.93)    4:24.18(45.20)    5:09.52(45.34)    5:51.26(41.74)

Men 25-29 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Greely, Ryan H                 25  GAJA   10:33.69    10:45.48   17.00
                35.08     1:12.94(37.86)    1:51.81(38.87)    2:30.81(39.00)
        3:10.36(39.55)    3:50.81(40.45)    4:31.49(40.68)    5:13.00(41.51)
        5:55.15(42.15)    6:36.76(41.61)    7:18.36(41.60)    8:00.72(42.36)
        8:41.65(40.93)    9:23.84(42.19)   10:05.54(41.70)   10:45.48(39.94)
  3  Heichemer, David               28  GAJA   13:00.00    11:49.18   16.00
                36.71     1:18.20(41.49)    2:01.45(43.25)    2:45.35(43.90)
        3:30.04(44.69)    4:15.42(45.38)    5:00.92(45.50)    5:47.09(46.17)
        6:32.67(45.58)    7:18.48(45.81)    8:04.45(45.97)    8:50.69(46.24)
        9:36.54(45.85)   10:22.00(45.46)   11:07.36(45.36)   11:49.18(41.82)

Men 25-29 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Slotnick, Mannfred             26  GAJA      28.85       28.57   20.00
---  Heichemer, David               28  GAJA      45.00          DQ        

Men 25-29 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Slotnick, Mannfred             26  GAJA      59.95     1:00.95   20.00
                29.24     1:00.95(31.71)
  2  Greely, Ryan H                 25  GAJA    1:23.01     1:19.49   17.00
                38.37     1:19.49(41.12)
  3  Heichemer, David               28  GAJA    1:40.00     1:31.07   16.00
                43.04     1:31.07(48.03)

Men 25-29 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Greely, Ryan H                 25  GAJA    3:30.58     3:16.21   17.00
                44.91     1:35.06(50.15)    2:25.76(50.70)    3:16.21(50.45)

Men 25-29 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Slotnick, Mannfred             26  GAJA      27.75       26.78   20.00

Men 25-29 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Slotnick, Mannfred             26  GAJA         NT     1:02.34   20.00
                27.58     1:02.34(34.76)

Men 30-34 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Van Horn, Scott E              32  GAJA         NT       30.20   16.00

Men 30-34 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Van Horn, Scott E              32  GAJA         NT     1:10.72   16.00
                32.52     1:10.72(38.20)

Men 30-34 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Van Horn, Scott E              32  GAJA         NT          DQ        
                 0.00   1:20.10(1:20.10)

Men 30-34 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Van Horn, Scott E              32  GAJA         NT       35.28   17.00

Men 30-34 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Van Horn, Scott E              32  GAJA         NT     1:19.90   20.00
                35.08     1:19.90(44.82)

Men 40-44 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Beatty, Mark S                 42  GAJA      24.44       25.09   17.00
  3  Diener, Andre                  42  GAJA      25.00       27.53   16.00
  4  Bowers, John W                 42  GAJA      30.67       29.15   15.00
  5  Perry, Andrew M                43  GAJA      30.85       32.75   14.00

Men 40-44 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Diener, Andre                  42  GAJA      57.00     1:05.57   17.00
                31.36     1:05.57(34.21)
  3  Bowers, John W                 42  GAJA    1:11.37     1:07.15   16.00
                32.47     1:07.15(34.68)
  4  Perry, Andrew M                43  GAJA    1:10.32     1:12.18   15.00
                34.98     1:12.18(37.20)

Men 40-44 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Diener, Andre                  42  GAJA    2:12.00     2:30.98   17.00
                30.61     1:06.87(36.26)    1:48.48(41.61)    2:30.98(42.50)

Men 40-44 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Perry, Andrew M                43  GAJA    5:22.73     5:48.00   20.00
                39.88     1:23.15(43.27)    2:07.95(44.80)    2:52.39(44.44)
        3:36.94(44.55)    4:21.01(44.07)    5:05.08(44.07)    5:48.00(42.92)

Men 40-44 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Perry, Andrew M                43  GAJA   10:56.81    11:29.57   20.00
                37.63     1:19.37(41.74)    2:03.55(44.18)    2:47.87(44.32)
        3:31.94(44.07)    4:16.40(44.46)    5:00.94(44.54)    5:45.46(44.52)
        6:29.34(43.88)    7:12.96(43.62)    7:56.68(43.72)    8:39.74(43.06)
        9:23.02(43.28)   10:06.00(42.98)   10:49.04(43.04)   11:29.57(40.53)

Men 40-44 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Bowers, John W                 42  GAJA      37.33       38.62   20.00

Men 40-44 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Kucharski, Michael R           44  GAJA      40.50       37.67   17.00
  3  Bowers, John W                 42  GAJA      43.71       41.18   16.00

Men 40-44 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 42  GAJA      26.70       27.53   20.00
  2  Kucharski, Michael R           44  GAJA      32.89       31.13   17.00
  3  Diener, Andre                  42  GAJA      31.00       33.11   16.00
  4  Perry, Andrew M                43  GAJA      36.27       35.05   15.00

Men 40-44 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 42  GAJA    1:01.07     1:01.51   20.00
                28.66     1:01.51(32.85)
  2  Kucharski, Michael R           44  GAJA    1:13.57     1:14.30   17.00
                33.52     1:14.30(40.78)

Men 40-44 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 42  GAJA    1:03.01     1:04.16   20.00
                29.39     1:04.16(34.77)
  2  Diener, Andre                  42  GAJA    1:15.00     1:20.86   17.00
                37.44     1:20.86(43.42)

Men 40-44 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Kucharski, Michael R           44  GAJA    2:56.10     2:49.68   20.00
                33.87     1:18.79(44.92)    2:08.41(49.62)    2:49.68(41.27)

Men 45-49 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  McNamara, Paul (Tank) F        48  GAJA      27.36       28.07   20.00

Men 45-49 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Klenzak, Andy                  45  GAJA    1:04.00     1:02.97   20.00
                30.87     1:02.97(32.10)
  3  Davis, Brett A                 45  GAJA    1:02.00     1:04.09   16.00
                30.75     1:04.09(33.34)

Men 45-49 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Rogers, Mark L                 46  GAJA    5:30.00          NS        

Men 45-49 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Klenzak, Andy                  45  GAJA   10:30.00    10:00.29   20.00
                34.18     1:11.85(37.67)    1:49.99(38.14)    2:28.55(38.56)
        3:06.96(38.41)    3:45.29(38.33)    4:23.49(38.20)    5:01.54(38.05)
        5:39.16(37.62)    6:16.05(36.89)    6:53.50(37.45)    7:31.14(37.64)
        8:08.86(37.72)    8:46.52(37.66)    9:24.08(37.56)   10:00.29(36.21)
  3  McNamara, Paul (Tank) F        48  GAJA   10:59.00    11:08.96   16.00
                34.85     1:15.29(40.44)    1:59.00(43.71)    2:41.00(42.00)
        3:24.79(43.79)    4:08.12(43.33)    4:50.16(42.04)    5:32.62(42.46)
        6:15.06(42.44)    6:57.34(42.28)    7:39.49(42.15)    8:21.52(42.03)
        9:03.89(42.37)    9:45.95(42.06)   10:28.31(42.36)   11:08.96(40.65)

Men 45-49 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Dan C                  45  GAJA         NT       30.97   20.00
  2  Klenzak, Andy                  45  GAJA      34.50       34.08   17.00

Men 45-49 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Davis, Brett A                 45  GAJA    1:16.00     1:12.70   17.00
                35.53     1:12.70(37.17)

Men 45-49 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Klenzak, Andy                  45  GAJA    2:50.00     2:39.12   20.00
                38.35     1:19.42(41.07)    1:59.60(40.18)    2:39.12(39.52)
  2  Rogers, Mark L                 46  GAJA    3:30.00     3:41.79   17.00
                48.01     1:45.63(57.62)    2:44.28(58.65)    3:41.79(57.51)

Men 45-49 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  McNamara, Paul (Tank) F        48  GAJA      35.26       36.83   20.00

Men 45-49 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Rogers, Mark L                 46  GAJA    3:45.00     3:45.89   17.00
                49.67     1:47.17(57.50)    2:47.02(59.85)    3:45.89(58.87)
---  McNamara, Paul (Tank) F        48  GAJA    2:59.00          NS        

Men 45-49 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Dan C                  45  GAJA    1:04.00     1:03.96   20.00
                29.96     1:03.96(34.00)
  2  Davis, Brett A                 45  GAJA    1:10.00     1:17.72   17.00
                34.95     1:17.72(42.77)

Men 45-49 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Dan C                  45  GAJA    2:28.00     2:30.73   20.00
                32.77     1:12.23(39.46)    1:51.95(39.72)    2:30.73(38.78)

Men 45-49 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Davis, Brett A                 45  GAJA    1:10.00     1:11.02   20.00
                31.19     1:11.02(39.83)

Men 45-49 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Klenzak, Andy                  45  GAJA    2:45.00     2:36.94   20.00
                33.05     1:13.78(40.73)    2:01.49(47.71)    2:36.94(35.45)
  2  Rogers, Mark L                 46  GAJA    3:30.00     3:25.52   17.00
                40.88     1:37.76(56.88)    2:36.72(58.96)    3:25.52(48.80)

Men 45-49 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Dan C                  45  GAJA    5:25.00     5:06.97   20.00
                32.01     1:10.22(38.21)    1:50.23(40.01)    2:29.92(39.69)
        3:13.24(43.32)    3:57.05(43.81)    4:31.87(34.82)    5:06.97(35.10)
---  Rogers, Mark L                 46  GAJA    7:00.00          DQ        
                41.77     1:33.19(51.42)    2:32.05(58.86)    3:28.45(56.40)
      4:28.72(1:00.27)  5:29.37(1:00.65)    6:21.01(51.64)    7:09.24(48.23)

Men 50-54 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Cahill, John                   51  GAJA      30.00       31.92   20.00
  2  Murray, Daniel P               53  GAJA      39.52       39.03   17.00

Men 50-54 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Murray, Daniel P               53  GAJA    1:31.41     1:30.25   20.00
                42.41     1:30.25(47.84)

Men 50-54 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  McCarthy, Patrick J            52  GAJA      32.60       33.64   20.00
  2  Cahill, John                   51  GAJA      40.00       40.40   17.00

Men 50-54 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  McCarthy, Patrick J            52  GAJA    1:12.66     1:14.07   20.00
                34.78     1:14.07(39.29)
  2  Cahill, John                   51  GAJA    1:30.00     1:27.85   17.00
                43.20     1:27.85(44.65)

Men 50-54 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Murray, Daniel P               53  GAJA      52.93       49.36   20.00

Men 50-54 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  McCarthy, Patrick J            52  GAJA      32.25       33.17   20.00
  2  Cahill, John                   51  GAJA      35.00       37.25   17.00
  3  Murray, Daniel P               53  GAJA         NT       52.66   16.00

Men 50-54 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  McCarthy, Patrick J            52  GAJA    1:16.14     1:17.27   20.00
                33.68     1:17.27(43.59)
  2  Cahill, John                   51  GAJA    1:30.00     1:29.15   17.00
                40.09     1:29.15(49.06)
  3  Murray, Daniel P               53  GAJA         NT     1:53.02   16.00
                56.81     1:53.02(56.21)

Men 50-54 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  McCarthy, Patrick J            52  GAJA    2:36.57     2:59.93   20.00
                34.64     1:16.98(42.34)    2:14.66(57.68)    2:59.93(45.27)

Men 55-59 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           56  GAJA      28.00       28.09   20.00
  2  Michalke, Doug                 58  GAJA      29.36       28.87   17.00
  3  Logan, James J                 58  GAJA      30.54       30.81   16.00
  4  Cutrone, Robert M              57  GAJA      32.00       31.26   15.00
  7  Hunt, Erick                    58  GAJA         NT       39.52   12.00

Men 55-59 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Michalke, Doug                 58  GAJA    1:08.80     1:08.54   20.00
                33.58     1:08.54(34.96)

Men 55-59 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Cutrone, Robert M              57  GAJA    2:25.00     2:37.50   20.00
                35.66     1:16.34(40.68)    1:57.42(41.08)    2:37.50(40.08)

Men 55-59 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Cutrone, Robert M              57  GAJA    5:45.00     5:34.04   20.00
                37.31     1:19.27(41.96)    2:01.68(42.41)    2:44.19(42.51)
        3:28.02(43.83)    4:11.23(43.21)    4:54.42(43.19)    5:34.04(39.62)

Men 55-59 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hamilton, Berry                58  GAJA      35.75       35.23   20.00
  2  Michalke, Doug                 58  GAJA      38.31       37.81   17.00
  3  Cutrone, Robert M              57  GAJA      45.00       42.73   16.00

Men 55-59 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hamilton, Berry                58  GAJA    1:18.50     1:18.37   20.00
                37.48     1:18.37(40.89)
---  Williams, Winston D            57  GAJA    1:50.00          NS        

Men 55-59 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hamilton, Berry                58  GAJA    2:56.00     2:51.45   20.00
                39.42     1:22.65(43.23)    2:07.08(44.43)    2:51.45(44.37)
---  Williams, Winston D            57  GAJA    3:50.00          NS        

Men 55-59 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           56  GAJA      29.80       29.91   20.00
  2  Michalke, Doug                 58  GAJA      32.36       31.74   17.00
---  Williams, Winston D            57  GAJA      45.00          NS        

Men 55-59 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           56  GAJA    1:09.64     1:09.62   20.00
                32.06     1:09.62(37.56)

Men 55-59 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           56  GAJA    1:12.09     1:10.93   20.00
                33.00     1:10.93(37.93)
  2  Logan, James J                 58  GAJA    1:25.00     1:19.67   17.00
                37.37     1:19.67(42.30)
  3  Michalke, Doug                 58  GAJA    1:24.33     1:21.58   16.00
                38.59     1:21.58(42.99)
---  Williams, Winston D            57  GAJA    1:40.00          NS        

Men 55-59 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hamilton, Berry                58  GAJA    2:38.00     2:33.99   20.00
                33.74     1:13.92(40.18)    1:57.58(43.66)    2:33.99(36.41)

Men 55-59 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Cutrone, Robert M              57  GAJA    7:30.00     6:51.88   20.00
                42.46     1:35.25(52.79)    2:33.19(57.94)    3:28.12(54.93)
        4:27.95(59.83)  5:30.74(1:02.79)    6:13.63(42.89)    6:51.88(38.25)

Men 60-64 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Zapf, Charles A                62  GAJA      32.80       33.29   17.00

Men 60-64 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Zapf, Charles A                62  GAJA    1:15.00     1:16.98   17.00
                38.57     1:16.98(38.41)

Men 60-64 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Zapf, Charles A                62  GAJA      49.02       45.87   17.00

Men 60-64 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Barlow, John R                 61  GAJA      36.84       39.26   20.00
  2  Zapf, Charles A                62  GAJA      39.00       40.80   17.00

Men 60-64 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Barlow, John R                 61  GAJA    1:22.00          NS        

Men 60-64 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zapf, Charles A                62  GAJA    1:27.10     1:34.39   20.00
                45.85     1:34.39(48.54)

Men 65-69 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Westafer, Peter C              66  GAJA      39.00       39.53   20.00

Men 65-69 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Westafer, Peter C              66  GAJA    1:36.00     1:32.53   20.00
                43.57     1:32.53(48.96)

Men 65-69 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Westafer, Peter C              66  GAJA    3:37.00     3:30.23   20.00
                44.15     1:36.99(52.84)    2:34.99(58.00)    3:30.23(55.24)
---  Leen, Walter D                 69  GAJA    4:44.00          NS        

Men 65-69 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Leen, Walter D                 69  GAJA      55.00     1:16.73   20.00

Men 65-69 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Leen, Walter D                 69  GAJA    2:22.00     3:03.78   20.00
              1:27.34   3:03.78(1:36.44)

Men 65-69 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Leen, Walter D                 69  GAJA    5:05.00          NS        

Men 65-69 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                66  GAJA      42.75       44.34   20.00
  2  Westafer, Peter C              66  GAJA      54.00       53.47   17.00

Men 65-69 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Zeigler, John V                66  GAJA    1:39.79     1:37.76   17.00
                46.38     1:37.76(51.38)

Men 65-69 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Zeigler, John V                66  GAJA    3:36.05     3:32.97   17.00
                47.00     1:41.66(54.66)    2:36.97(55.31)    3:32.97(56.00)

Men 65-69 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Leen, Walter D                 69  GAJA    4:44.00          NS        

Men 65-69 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                66  GAJA    3:40.48     3:36.53   20.00
                47.57     1:43.67(56.10)    2:39.71(56.04)    3:36.53(56.82)

Men 65-69 100 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Westafer, Peter C              66  GAJA    1:44.00          DQ        
              1:02.51     2:00.80(58.29)

Men 65-69 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                66  GAJA    7:07.36     6:52.25   20.00
                45.67     1:38.26(52.59)    2:34.21(55.95)    3:26.72(52.51)
        4:23.60(56.88)    5:21.25(57.65)    6:10.15(48.90)    6:52.25(42.10)

Men 70-74 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chuven, Herb                   72  GAJA      41.50       42.01   20.00
  2  Ray, Craig                     73  GAJA      45.00       42.78   17.00

Men 70-74 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chuven, Herb                   72  GAJA    3:40.45     3:44.49   20.00
                48.89     1:44.14(55.25)  2:46.46(1:02.32)    3:44.49(58.03)

Men 70-74 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chuven, Herb                   72  GAJA    7:40.00     8:10.82   20.00
                53.99   1:55.61(1:01.62)  3:00.83(1:05.22)  4:05.55(1:04.72)
      5:10.66(1:05.11)  6:13.99(1:03.33)  7:14.36(1:00.37)    8:10.82(56.46)

Men 70-74 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ray, Craig                     73  GAJA    5:38.00     5:39.86   20.00
              1:20.56   2:47.76(1:27.20)  4:13.35(1:25.59)  5:39.86(1:26.51)

Men 70-74 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chuven, Herb                   72  GAJA    2:10.00     2:11.31   20.00
              1:02.96   2:11.31(1:08.35)

Men 70-74 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chuven, Herb                   72  GAJA    4:59.35     4:52.45   20.00
              1:04.72   2:18.59(1:13.87)  3:35.94(1:17.35)  4:52.45(1:16.51)

Men 70-74 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ray, Craig                     73  GAJA    1:00.00     1:04.68   20.00

Men 70-74 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ray, Craig                     73  GAJA    2:40.00     2:38.73   20.00
              1:11.27   2:38.73(1:27.46)

Men 70-74 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ray, Craig                     73  GAJA   11:58.00    12:12.68   20.00
              1:10.69   2:35.35(1:24.66)  4:21.70(1:46.35)                  
      7:53.56(3:31.86)  9:36.35(1:42.79) 10:56.61(1:20.26) 12:12.68(1:16.07)

Men 75-79 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hallowell, Bruce W             78  GAJA      50.00       58.33   20.00

Men 75-79 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hallowell, Bruce W             78  GAJA    2:10.00     2:14.40   20.00
                 0.00   2:14.40(2:14.40)

Men 75-79 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hallowell, Bruce W             78  GAJA    4:30.00     4:59.05   20.00
              1:07.15   2:24.02(1:16.87)  3:41.04(1:17.02)  4:59.05(1:18.01)

Men 75-79 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hallowell, Bruce W             78  GAJA    1:10.00     1:13.76   20.00

Men 75-79 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hallowell, Bruce W             78  GAJA    2:30.00     2:39.64   20.00
                 0.00   2:39.64(2:39.64)


Relay Results [Women | Men]

Women 120-159 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:22.24   40.00
     1) Greene, Whitley R F52            2) Harlow, Megan M F24              
     3) Hart, Sheri L F40                4) Jones, Cathy W F40               

Women 200-239 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     3:06.48   40.00
     1) Barber, Gina R F64               2) Countryman, Marianne F47         
     3) Jones, Cathy W F40               4) Ottosen, Sue C F68               

Women 240-279 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     4:00.30   40.00
     1) Haase, Judith L F71              2) Larson, Joyce M F61              
     3) Greely, Kathleen M F51           4) Barber, Gina R F64               

Women 280-319 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     5:54.34   40.00
     1) Dunivin, Anne A F95              2) Moyer, Peggy M F64               
     3) Cunningham, Carol E F54          4) Ottosen, Sue C F68               

Men 160-199 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GAJA "A"                                        NT     2:17.86   34.00
     1) Rogers, Mark L M46               2) Greely, Ryan H M25               
     3) Hunt, Erick M58                  4) Diener, Andre M42                

Men 200-239 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:14.25   40.00
     1) McCarthy, Patrick J M52          2) Hamilton, Berry M58              
     3) Michalke, Doug M58               4) Hildebrandt, David C M56         

Men 240-279 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  GAJA "A"                                        NT          DQ      DQ
     1) Westafer, Peter C M66            2) Hunt, Erick M58                  
     3) Williams, Winston D M57          4) Zeigler, John V M66              

Men 280-319 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     3:22.12   40.00
     1) Chuven, Herb M72                 2) Zeigler, John V M66              
     3) Ray, Craig M73                   4) Leen, Walter D M69               

Men 280-319 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  GAJA "A"                                        NT          DQ      DQ
     1) Hallowell, Bruce W M78           2) Ray, Craig M73                   
     3) Zapf, Charles A M62              4) Leen, Walter D M69               

Mixed 120-159 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:18.81   40.00
     1) Murray, Daniel P M53             2) Watkins, Cheryl A F25            
     3) Heichemer, David M28             4) Trimble, Ginny F27               

Mixed 120-159 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:36.69   40.00
     1) Watkins, Cheryl A F25            2) Murray, Daniel P M53             
     3) Walcher, Michelle L F27          4) Heichemer, David M28             

Mixed 200-239 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:37.49   40.00
     1) Almand, Jennifer C F53           2) Krugman, Elaine F49              
     3) Beatty, Mark S M42               4) Zeigler, John V M66              

Mixed 240-279 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  GAJA "A"                                        NT          NS      NS
     1) Barber, Gina R F64               2) Cunningham, Carol E F54          
     3) Zeigler, John V M66              4) Leen, Walter D M69               

Mixed 240-279 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  GAJA "A"                                        NT          DQ      DQ
     1) Bowers, John W M42               2) Larson, Joyce M F61              
     3) Leen, Walter D M69               4) Haase, Judith L F71              


Women | Men | Relays
Sponsor #42Sponsor #49Sponsor #14Sponsor #56Sponsor #61
Sponsor #13Sponsor #43Sponsor #29Sponsor #59Sponsor #60
Sponsor #58Sponsor #52Sponsor #41Sponsor #25Sponsor #20Sponsor #36Sponsor #62