USMS Event Results Database

Search Results from 2011 U.S. Masters Swimming Summer National Championship


Women's Results [Men | Relays]

Women 18-24 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Harlow, Megan M                24  GAJA      30.80       30.54    5.00

Women 18-24 50 Meter Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Harlow, Megan M                24  GAJA         NT       30.49        
---  Harlow, Megan M                24  GAJA         NT       30.68        

Women 18-24 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Harlow, Megan M                24  GAJA    1:08.50     1:08.46    6.00
                32.73     1:08.46(35.73)
  7  Curran, Caitie B               24  GAJA    1:11.26     1:09.51    4.00
                33.64     1:09.51(35.87)

Women 18-24 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Harlow, Megan M                24  GAJA      40.06       38.45    8.00

Women 18-24 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Curran, Caitie B               24  GAJA    1:26.42     1:21.54    9.00
                39.17     1:21.54(42.37)
  5  Harlow, Megan M                24  GAJA    1:27.50     1:26.84    6.00
                39.53     1:26.84(47.31)

Women 18-24 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Curran, Caitie B               24  GAJA    3:01.92     2:58.35    8.00
                40.61     1:26.92(46.31)    2:12.36(45.44)    2:58.35(45.99)

Women 18-24 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Curran, Caitie B               24  GAJA    2:46.55     2:37.73   11.00
                34.10     1:15.10(41.00)    2:00.41(45.31)    2:37.73(37.32)
  6  Harlow, Megan M                24  GAJA    2:54.39     2:50.64    5.00
                37.42     1:23.77(46.35)    2:11.27(47.50)    2:50.64(39.37)

Women 25-29 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  O'Leary, Britta                27  GAJA    1:02.00       59.85   11.00
                29.23       59.85(30.62)
---  Seaman, Kim A                  28  GAJA    1:11.35          NS        

Women 25-29 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Wilkes, Jacquelyn M            28  GAJA    2:30.12     2:41.45    4.00
                35.12     1:15.51(40.39)    1:58.48(42.97)    2:41.45(42.97)

Women 25-29 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Wilkes, Jacquelyn M            28  GAJA    5:38.43          NS        

Women 25-29 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Wilkes, Jacquelyn M            28  GAJA   11:40.09    11:47.78   11.00
              1:16.28   2:42.76(1:26.48)  4:15.32(1:32.56)  5:46.10(1:30.78)
      7:18.17(1:32.07)  8:49.04(1:30.87) 10:18.96(1:29.92) 11:47.78(1:28.82)

Women 25-29 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Seaman, Kim A                  28  GAJA      38.85          NS        

Women 25-29 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  O'Leary, Britta                27  GAJA    1:12.00     1:08.80   11.00
                33.01     1:08.80(35.79)

Women 25-29 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Wilkes, Jacquelyn M            28  GAJA      36.07       43.94    9.00

Women 25-29 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  O'Leary, Britta                27  GAJA    1:18.00     1:14.97   11.00
                35.16     1:14.97(39.81)
  5  Wilkes, Jacquelyn M            28  GAJA    1:33.37     1:36.10    6.00
                45.45     1:36.10(50.65)

Women 25-29 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  O'Leary, Britta                27  GAJA    2:50.00     2:42.96   11.00
                36.36     1:17.99(41.63)    2:00.33(42.34)    2:42.96(42.63)
---  Wilkes, Jacquelyn M            28  GAJA    3:30.42          NS        

Women 25-29 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Seaman, Kim A                  28  GAJA      35.00          NS        

Women 25-29 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  O'Leary, Britta                27  GAJA    2:30.00     2:26.64   11.00
                31.76     1:09.74(37.98)    1:52.03(42.29)    2:26.64(34.61)

Women 35-39 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Hankins, Malena                38  GAJA      32.24       32.52    9.00

Women 35-39 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Hankins, Malena                38  GAJA    1:09.87     1:10.31    8.00
                33.45     1:10.31(36.86)

Women 35-39 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Hankins, Malena                38  GAJA    2:28.50     2:28.16    9.00
                34.37     1:11.01(36.64)    1:49.20(38.19)    2:28.16(38.96)
  3  Natkin, Heidi                  37  GAJA    2:31.36     2:33.35    8.00
                35.70     1:14.20(38.50)    1:54.05(39.85)    2:33.35(39.30)

Women 35-39 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Hankins, Malena                38  GAJA    5:08.99     5:11.67    7.00
                36.17     1:15.48(39.31)    1:54.57(39.09)    2:33.92(39.35)
        3:12.95(39.03)    3:52.87(39.92)    4:32.73(39.86)    5:11.67(38.94)
  6  Natkin, Heidi                  37  GAJA    5:22.24     5:29.67    5.00
                36.89     1:17.45(40.56)    1:58.48(41.03)    2:40.81(42.33)
        3:23.34(42.53)    4:06.47(43.13)    4:48.64(42.17)    5:29.67(41.03)

Women 35-39 1500 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hankins, Malena                38  GAJA   20:44.84    20:41.56   11.00
                36.89     1:16.91(40.02)    1:57.27(40.36)    2:37.96(40.69)
        3:18.69(40.73)    3:59.38(40.69)    4:40.55(41.17)    5:22.14(41.59)
        6:03.52(41.38)    6:45.34(41.82)    7:26.63(41.29)    8:07.60(40.97)
        8:48.81(41.21)    9:30.20(41.39)   10:11.67(41.47)   10:53.28(41.61)
       11:35.53(42.25)   12:16.65(41.12)   12:58.67(42.02)   13:41.40(42.73)
       14:23.36(41.96)   15:05.42(42.06)   15:48.12(42.70)   16:29.85(41.73)
       17:11.94(42.09)   17:53.79(41.85)   18:36.00(42.21)   19:18.14(42.14)
       20:01.09(42.95)   20:41.56(40.47)

Women 35-39 50 Meter Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Natkin, Heidi                  37  GAJA         NT       38.57        

Women 35-39 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Natkin, Heidi                  37  GAJA      41.50       41.08    9.00

Women 35-39 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Natkin, Heidi                  37  GAJA    1:29.69     1:29.76    8.00
                42.47     1:29.76(47.29)

Women 35-39 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Natkin, Heidi                  37  GAJA    3:11.29     3:20.63    8.00
                45.43     1:36.34(50.91)    2:29.67(53.33)    3:20.63(50.96)

Women 35-39 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Hankins, Malena                38  GAJA      34.05       35.00    8.00

Women 35-39 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Natkin, Heidi                  37  GAJA    2:53.56     2:52.93    6.00
                36.56     1:22.21(45.65)    2:12.56(50.35)    2:52.93(40.37)

Women 40-44 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Henson, Susan P                42  GAJA      31.14       31.76    8.00
  5  Wrolson, Kelly M               44  GAJA      36.07       36.43    6.00
---  Tarver, Stacy L                41  GAJA      37.10          NS        

Women 40-44 50 Meter Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Jones, Cathy W                 40  GAJA         NT       34.04        
---  Jones, Cathy W                 40  GAJA         NT       34.34        

Women 40-44 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Wrolson, Kelly M               44  GAJA    1:20.29     1:19.35    6.00
                38.56     1:19.35(40.79)
  6  Tarver, Stacy L                41  GAJA    1:23.00     1:25.80    5.00
                41.12     1:25.80(44.68)
  7  Weselman, Kelly O              41  GAJA    1:25.00     1:27.33    4.00
                41.20     1:27.33(46.13)

Women 40-44 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Jones, Cathy W                 40  GAJA      40.25       39.04    8.00
  4  Henson, Susan P                42  GAJA      40.90       39.45    7.00

Women 40-44 50 Meter Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Weselman, Kelly O              41  GAJA         NT       47.33        

Women 40-44 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Weselman, Kelly O              41  GAJA    1:35.00     1:41.61    7.00
                49.54     1:41.61(52.07)

Women 40-44 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Jones, Cathy W                 40  GAJA    3:20.19     3:11.66    9.00
                44.66     1:33.59(48.93)    2:23.93(50.34)    3:11.66(47.73)

Women 40-44 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Henson, Susan P                42  GAJA      44.59       42.24    8.00
  6  Wrolson, Kelly M               44  GAJA      48.40       45.84    5.00

Women 40-44 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Henson, Susan P                42  GAJA      34.85       33.35    8.00
  6  Tarver, Stacy L                41  GAJA      43.34       44.43    5.00

Women 40-44 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Jones, Cathy W                 40  GAJA    3:14.74     3:10.53    7.00
                40.77     1:30.52(49.75)    2:26.77(56.25)    3:10.53(43.76)
  5  Weselman, Kelly O              41  GAJA    3:25.00     3:37.66    6.00
                50.25     1:47.39(57.14)  2:50.02(1:02.63)    3:37.66(47.64)

Women 45-49 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Mc Gee, Beth O                 49  GAJA      30.23       30.19    9.00
  9  Hooe, Donna L                  49  GAJA      33.03       33.59    2.00
 11  Krugman, Elaine                49  GAJA      40.00       38.49        
 12  Moore, Deborah S               49  GAJA      50.00     1:05.54        

Women 45-49 50 Meter Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Mc Gee, Beth O                 49  GAJA         NT       29.79        
---  Countryman, Marianne           47  GAJA         NT       31.58        

Women 45-49 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Mc Gee, Beth O                 49  GAJA    1:10.50     1:06.54    9.00
                31.01     1:06.54(35.53)
  5  Countryman, Marianne           47  GAJA    1:10.20     1:08.85    6.00
                32.63     1:08.85(36.22)
  9  Hooe, Donna L                  49  GAJA    1:13.27     1:15.45    2.00
                35.94     1:15.45(39.51)
---  Moore, Deborah S               49  GAJA    2:00.00         DNF        
                 0.00                   

Women 45-49 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Countryman, Marianne           47  GAJA    2:32.04     2:29.97    8.00
                33.85     1:11.13(37.28)    1:50.49(39.36)    2:29.97(39.48)

Women 45-49 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Vazquez, Maria E               46  GAJA    5:32.25     5:19.02    6.00
                36.04     1:15.32(39.28)    1:55.50(40.18)    2:36.27(40.77)
        3:17.50(41.23)    3:58.65(41.15)    4:39.52(40.87)    5:19.02(39.50)
  6  Aziz, Kristin A                46  GAJA    5:20.82     5:23.21    5.00
                37.13     1:17.46(40.33)    1:58.73(41.27)    2:40.62(41.89)
        3:22.07(41.45)    4:03.49(41.42)    4:44.40(40.91)    5:23.21(38.81)

Women 45-49 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Aziz, Kristin A                46  GAJA   10:57.90    10:56.48    8.00
              1:18.20   2:41.19(1:22.99)  4:04.45(1:23.26)  5:27.91(1:23.46)
      6:51.15(1:23.24)  8:14.06(1:22.91)  9:36.96(1:22.90) 10:56.48(1:19.52)

Women 45-49 1500 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Countryman, Marianne           47  GAJA   21:16.40    20:07.22    7.00
                35.36     1:14.01(38.65)    1:53.63(39.62)    2:33.56(39.93)
        3:13.56(40.00)    3:53.94(40.38)    4:34.18(40.24)    5:14.78(40.60)
        5:46.01(31.23)    6:36.44(50.43)    7:17.32(40.88)    7:58.31(40.99)
        8:38.91(40.60)    9:19.98(41.07)   10:00.53(40.55)   10:41.35(40.82)
       11:21.93(40.58)   12:02.48(40.55)   12:43.19(40.71)   13:23.71(40.52)
       14:04.35(40.64)   14:45.03(40.68)   15:25.65(40.62)   16:06.31(40.66)
       16:46.99(40.68)   17:27.65(40.66)   18:08.52(40.87)   18:49.07(40.55)
       19:29.11(40.04)   20:07.22(38.11)
  5  Hooe, Donna L                  49  GAJA   22:50.20    23:29.96    6.00
                40.51     1:24.87(44.36)    2:11.09(46.22)    2:57.83(46.74)
        3:45.31(47.48)    4:32.39(47.08)    5:19.47(47.08)    6:06.29(46.82)
        6:53.64(47.35)    7:40.90(47.26)    8:28.14(47.24)    9:15.78(47.64)
       10:03.53(47.75)   10:50.64(47.11)   11:38.23(47.59)   12:25.88(47.65)
       13:13.70(47.82)   14:01.20(47.50)   14:48.80(47.60)   15:36.43(47.63)
       16:24.04(47.61)   17:11.65(47.61)   17:59.64(47.99)   18:47.16(47.52)
       19:35.01(47.85)   20:23.43(48.42)   21:10.32(46.89)   21:57.69(47.37)
       22:45.07(47.38)   23:29.96(44.89)

Women 45-49 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Vazquez, Maria E               46  GAJA      39.26       36.16    8.00
  5  Mc Gee, Beth O                 49  GAJA      37.00       38.48    6.00
  7  Moore, Deborah S               49  GAJA    1:00.00     1:23.39    4.00

Women 45-49 50 Meter Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Vazquez, Maria E               46  GAJA         NT       36.47        
---  Ibarguen, Alison O             49  GAJA         NT       36.78        
---  Ibarguen, Alison O             49  GAJA         NT       37.11        

Women 45-49 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Vazquez, Maria E               46  GAJA    1:24.74     1:17.33   11.00
                37.92     1:17.33(39.41)
  5  Aziz, Kristin A                46  GAJA    1:24.18     1:23.75    6.00
                42.18     1:23.75(41.57)
---  Mc Gee, Beth O                 49  GAJA    1:20.35          NS        

Women 45-49 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Vazquez, Maria E               46  GAJA    2:55.75     2:44.88   11.00
                39.60     1:21.04(41.44)    2:03.47(42.43)    2:44.88(41.41)
  5  Aziz, Kristin A                46  GAJA    2:56.55     2:56.99    6.00
                43.38     1:27.48(44.10)    2:13.01(45.53)    2:56.99(43.98)

Women 45-49 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Ibarguen, Alison O             49  GAJA      39.00       39.52    8.00
 11  Krugman, Elaine                49  GAJA      44.60       46.75        

Women 45-49 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Ibarguen, Alison O             49  GAJA    1:25.00     1:28.17    8.00
                41.52     1:28.17(46.65)
 13  Krugman, Elaine                49  GAJA    1:46.75     1:44.18        
                47.39     1:44.18(56.79)

Women 45-49 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 11  Krugman, Elaine                49  GAJA    3:50.00     3:56.89        
                53.61   1:53.79(1:00.18)  2:55.67(1:01.88)  3:56.89(1:01.22)

Women 45-49 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ibarguen, Alison O             49  GAJA      33.80       33.92   11.00
  9  Countryman, Marianne           47  GAJA      35.18       35.79    2.00
 10  Hooe, Donna L                  49  GAJA      37.30       40.39    1.00

Women 45-49 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Countryman, Marianne           47  GAJA    1:18.90     1:17.72    7.00
                35.74     1:17.72(41.98)
 10  Hooe, Donna L                  49  GAJA    1:38.50     1:40.53    1.00
                44.27     1:40.53(56.26)

Women 45-49 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Countryman, Marianne           47  GAJA    2:57.34     2:52.06    9.00
                37.13     1:19.67(42.54)    2:05.03(45.36)    2:52.06(47.03)
  7  Hooe, Donna L                  49  GAJA    3:45.10     3:50.37    4.00
                50.40     1:49.36(58.96)  2:50.22(1:00.86)  3:50.37(1:00.15)

Women 45-49 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  Aziz, Kristin A                46  GAJA    2:58.65     2:59.07    2.00
                41.31     1:27.32(46.01)    2:19.01(51.69)    2:59.07(40.06)

Women 45-49 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Aziz, Kristin A                46  GAJA    6:30.00     6:21.52    4.00
                44.22     1:34.75(50.53)    2:23.56(48.81)    3:10.09(46.53)
        4:03.99(53.90)    4:58.52(54.53)    5:41.10(42.58)    6:21.52(40.42)

Women 50-54 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 11  Almand, Jennifer C             53  GAJA      34.79       33.28        
 14  Lavery, Catherine F            52  GAJA      34.10       34.35        
 15  Selby, Tana M                  52  GAJA      34.90       34.39        

Women 50-54 50 Meter Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Lavery, Catherine F            52  GAJA         NT       34.07        
---  Selby, Tana M                  52  GAJA         NT       34.15        
---  Selby, Tana M                  52  GAJA         NT       34.17        
---  Lavery, Catherine F            52  GAJA         NT       34.62        

Women 50-54 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 10  Almand, Jennifer C             53  GAJA    1:15.75     1:15.25    1.00
                36.34     1:15.25(38.91)
 14  Lavery, Catherine F            52  GAJA    1:19.27     1:16.77        
                35.72     1:16.77(41.05)

Women 50-54 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  Cunningham, Carol E            54  GAJA    8:02.18     7:46.38    2.00
                50.75     1:49.91(59.16)  2:50.99(1:01.08)    3:50.25(59.26)
      4:51.19(1:00.94)  5:51.45(1:00.26)    6:50.73(59.28)    7:46.38(55.65)

Women 50-54 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Yarbrough, Myrna N             50  GAJA      44.19       44.95    6.00
  7  Greely, Kathleen M             51  GAJA      52.95       50.01    4.00

Women 50-54 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Yarbrough, Myrna N             50  GAJA    1:42.13     1:43.31    5.00
                50.30     1:43.31(53.01)
  7  Cunningham, Carol E            54  GAJA    2:20.00     2:00.28    4.00
                58.35   2:00.28(1:01.93)

Women 50-54 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Yarbrough, Myrna N             50  GAJA    3:50.37     3:45.32    5.00
                52.66     1:49.42(56.76)    2:48.57(59.15)    3:45.32(56.75)

Women 50-54 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  Almand, Jennifer C             53  GAJA      44.33       44.50    3.00
  9  Selby, Tana M                  52  GAJA      45.00       44.86    2.00
 10  Greely, Kathleen M             51  GAJA      53.19       51.32    1.00

Women 50-54 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Almand, Jennifer C             53  GAJA    1:35.35     1:35.18    6.00
                45.06     1:35.18(50.12)
  8  Lavery, Catherine F            52  GAJA    1:47.82     1:48.10    3.00
                52.08     1:48.10(56.02)
 10  Greely, Kathleen M             51  GAJA    1:56.59     1:59.22    1.00
                54.26   1:59.22(1:04.96)

Women 50-54 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Almand, Jennifer C             53  GAJA    3:31.59     3:28.14    6.00
                46.64     1:41.27(54.63)    2:36.31(55.04)    3:28.14(51.83)
  6  Selby, Tana M                  52  GAJA    3:46.00     3:36.93    5.00
                48.38     1:44.24(55.86)    2:41.51(57.27)    3:36.93(55.42)

Women 50-54 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Cunningham, Carol E            54  GAJA    5:00.00     4:57.80    8.00
                57.71   2:14.40(1:16.69)  3:39.83(1:25.43)  4:57.80(1:17.97)

Women 50-54 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Almand, Jennifer C             53  GAJA    3:13.12     3:12.71    7.00
                42.23     1:33.10(50.87)    2:29.83(56.73)    3:12.71(42.88)
  6  Selby, Tana M                  52  GAJA    3:19.95     3:22.29    5.00
                44.12     1:40.43(56.31)    2:36.07(55.64)    3:22.29(46.22)

Women 55-59 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Sharpe, Pamela E               58  GAJA      34.00       33.15    8.00
  5  Beach, Lynn                    55  GAJA      37.00       34.24    6.00

Women 55-59 50 Meter Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Watson, Lisa L                 57  GAJA         NT       43.88        

Women 55-59 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Sharpe, Pamela E               58  GAJA    1:19.30     1:18.22    6.00
                37.16     1:18.22(41.06)

Women 55-59 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mattson, Skippy                58  GAJA   12:24.47    12:18.05   11.00
              1:29.50   3:02.96(1:33.46)  4:35.79(1:32.83)  6:08.84(1:33.05)
      7:41.55(1:32.71)  9:14.32(1:32.77) 10:46.80(1:32.48) 12:18.05(1:31.25)

Women 55-59 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Beach, Lynn                    55  GAJA      46.00       42.72    4.00
  9  Watson, Lisa L                 57  GAJA      52.52       50.50    2.00

Women 55-59 50 Meter Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Beach, Lynn                    55  GAJA         NT       42.86        
---  Watson, Lisa L                 57  GAJA         NT       49.73        
---  Watson, Lisa L                 57  GAJA         NT       50.09        

Women 55-59 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Watson, Lisa L                 57  GAJA    1:52.29     1:46.50    4.00
                52.89     1:46.50(53.61)

Women 55-59 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Mattson, Skippy                58  GAJA    3:14.83     3:02.99    9.00
                44.99     1:30.28(45.29)    2:16.62(46.34)    3:02.99(46.37)
  7  Watson, Lisa L                 57  GAJA    3:49.20     3:45.70    4.00
                54.86     1:52.01(57.15)    2:49.26(57.25)    3:45.70(56.44)

Women 55-59 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Mattson, Skippy                58  GAJA      44.52       43.38    8.00
  6  Sharpe, Pamela E               58  GAJA      46.00       45.72    5.00
  7  Beach, Lynn                    55  GAJA      49.00       46.57    4.00

Women 55-59 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Mattson, Skippy                58  GAJA    1:38.14     1:37.47    8.00
                45.60     1:37.47(51.87)

Women 55-59 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Mattson, Skippy                58  GAJA    3:36.06     3:40.02    9.00
                48.96     1:43.99(55.03)    2:41.31(57.32)    3:40.02(58.71)
---  Sharpe, Pamela E               58  GAJA    3:45.00          NS        

Women 55-59 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  Sharpe, Pamela E               58  GAJA      39.50       44.20    3.00

Women 55-59 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Sharpe, Pamela E               58  GAJA    3:50.00     4:19.76    4.00
                58.62   2:06.07(1:07.45)  3:14.79(1:08.72)  4:19.76(1:04.97)

Women 55-59 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Mattson, Skippy                58  GAJA    3:20.70     3:16.30    4.00
                47.30     1:35.01(47.71)    2:31.71(56.70)    3:16.30(44.59)

Women 60-64 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Williamson, Francine S         63  GAJA      32.59       33.56    9.00
  6  Schneider, Margo M             64  GAJA      37.50       38.90    5.00
  7  Larson, Joyce M                61  GAJA      42.80       44.44    4.00
  8  Barber, Gina R                 64  GAJA    1:16.39     1:00.44    3.00

Women 60-64 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Williamson, Francine S         63  GAJA    1:13.16     1:14.00    8.00
                36.03     1:14.00(37.97)
  7  Larson, Joyce M                61  GAJA    1:41.50     1:45.35    4.00
                46.20     1:45.35(59.15)

Women 60-64 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Williamson, Francine S         63  GAJA    2:42.83     2:46.69    8.00
                37.78     1:19.84(42.06)    2:03.15(43.31)    2:46.69(43.54)

Women 60-64 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Campbell, Mary R               63  GAJA   10:03.95    10:25.80    5.00
              1:01.26   2:24.41(1:23.15)  3:46.96(1:22.55)  5:08.12(1:21.16)
      6:32.42(1:24.30)  7:46.14(1:13.72)  9:12.87(1:26.73) 10:25.80(1:12.93)

Women 60-64 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Campbell, Mary R               63  GAJA   20:20.20    20:41.11    6.00
              2:24.04   5:06.34(2:42.30)  7:43.81(2:37.47) 10:24.19(2:40.38)
     12:59.92(2:35.73) 15:39.96(2:40.04) 18:15.42(2:35.46) 20:41.11(2:25.69)

Women 60-64 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Schneider, Margo M             64  GAJA      42.91       43.88    8.00

Women 60-64 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Schneider, Margo M             64  GAJA    1:38.77     1:39.37   11.00
                46.16     1:39.37(53.21)
  4  Barber, Gina R                 64  GAJA    2:55.49     2:50.38    7.00
              1:17.86   2:50.38(1:32.52)

Women 60-64 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Williamson, Francine S         63  GAJA      44.60       46.14   11.00
  5  Larson, Joyce M                61  GAJA      56.50       57.49    6.00

Women 60-64 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Williamson, Francine S         63  GAJA    1:40.41     1:42.47   11.00
                48.39     1:42.47(54.08)

Women 60-64 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Campbell, Mary R               63  GAJA    5:20.00     5:28.79    8.00
              1:14.04   2:38.90(1:24.86)  4:05.64(1:26.74)  5:28.79(1:23.15)
---  Williamson, Francine S         63  GAJA    3:44.20          NS        

Women 65-69 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Veater, Betty B                65  GAJA    1:25.00     1:23.57   11.00
                40.96     1:23.57(42.61)
  8  Ottosen, Sue C                 68  GAJA    2:07.00     2:14.53    3.00
              1:03.18   2:14.53(1:11.35)

Women 65-69 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Veater, Betty B                65  GAJA    3:10.00     3:00.31   11.00
                44.72     1:32.57(47.85)    2:18.87(46.30)    3:00.31(41.44)

Women 65-69 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Veater, Betty B                65  GAJA    6:40.00     6:28.76   11.00
                45.44     1:34.62(49.18)    2:24.76(50.14)    3:14.01(49.25)
        4:04.73(50.72)    4:54.23(49.50)    5:43.80(49.57)    6:28.76(44.96)
---  Stephens, Mary Lou             69  GAJA    7:54.63          NS        

Women 65-69 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Stephens, Mary Lou             69  GAJA   15:55.31    15:25.99    8.00
              1:52.92   3:50.80(1:57.88)  5:47.86(1:57.06)  7:44.94(1:57.08)
      9:42.30(1:57.36) 11:38.31(1:56.01) 13:34.22(1:55.91) 15:25.99(1:51.77)

Women 65-69 1500 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Veater, Betty B                65  GAJA   26:15.00    24:50.76   11.00
                48.65     1:40.41(51.76)    2:32.44(52.03)    3:24.09(51.65)
        4:16.17(52.08)    5:08.09(51.92)    5:58.96(50.87)    6:49.63(50.67)
        7:40.27(50.64)    8:30.88(50.61)    9:20.84(49.96)   10:11.06(50.22)
       11:00.27(49.21)   11:50.17(49.90)   12:39.06(48.89)   13:28.96(49.90)
       14:18.04(49.08)   15:07.86(49.82)   15:56.81(48.95)   16:46.09(49.28)
       17:34.85(48.76)   18:24.37(49.52)   19:13.31(48.94)   20:02.32(49.01)
       20:51.28(48.96)   21:40.55(49.27)   22:28.86(48.31)   23:17.88(49.02)
       24:06.29(48.41)   24:50.76(44.47)

Women 65-69 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Ottosen, Sue C                 68  GAJA    5:17.00     5:15.35    5.00
              1:11.90   2:33.63(1:21.73)  3:54.36(1:20.73)  5:15.35(1:20.99)

Women 65-69 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Veater, Betty B                65  GAJA    1:50.00     1:45.68   11.00
                51.73     1:45.68(53.95)

Women 65-69 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Veater, Betty B                65  GAJA    3:55.00     3:55.06    9.00
                56.05   1:56.79(1:00.74)  2:57.23(1:00.44)    3:55.06(57.83)

Women 65-69 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Ottosen, Sue C                 68  GAJA    5:29.00          DQ        
              1:25.99   2:51.32(1:25.33)  4:32.16(1:40.84)                  

Women 70-74 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Callaway, Priscilla W          72  GAJA      56.95       55.26    6.00
  7  Czekala, Charlotte G           73  GAJA      59.59     1:12.73    4.00

Women 70-74 50 Meter Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Callaway, Priscilla W          72  GAJA         NT       53.83        
---  Czekala, Charlotte G           73  GAJA         NT     1:10.36        

Women 70-74 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Czekala, Charlotte G           73  GAJA    2:22.22     2:57.74    6.00
              1:12.16   2:57.74(1:45.58)
  6  Haase, Judith L                71  GAJA    2:33.33     2:57.75    5.00
                 0.00   2:57.75(2:57.75)

Women 70-74 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Czekala, Charlotte G           73  GAJA   10:10.10    15:25.51    6.00
              1:25.48   3:17.21(1:51.73)  5:20.88(2:03.67)  7:22.23(2:01.35)
      9:29.32(2:07.09) 11:30.86(2:01.54) 13:25.14(1:54.28) 15:25.51(2:00.37)

Women 70-74 1500 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Whalen, Nana                   74  GAJA   32:04.13    33:19.93    9.00
                52.72   1:53.26(1:00.54)  2:58.08(1:04.82)  4:05.68(1:07.60)
      5:13.70(1:08.02)  6:23.94(1:10.24)  7:29.83(1:05.89)  8:39.23(1:09.40)
      9:43.72(1:04.49) 10:51.69(1:07.97) 11:56.73(1:05.04) 13:06.20(1:09.47)
     14:11.98(1:05.78) 15:19.54(1:07.56) 16:26.45(1:06.91) 17:34.11(1:07.66)
     18:40.04(1:05.93) 19:50.15(1:10.11) 20:55.23(1:05.08) 22:04.03(1:08.80)
     23:11.05(1:07.02) 24:19.81(1:08.76) 25:26.87(1:07.06) 26:35.19(1:08.32)
     27:41.59(1:06.40) 28:49.86(1:08.27) 29:55.84(1:05.98) 31:05.50(1:09.66)
     32:12.73(1:07.23) 33:19.93(1:07.20)

Women 70-74 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Whalen, Nana                   74  GAJA      58.91       56.50    4.00
  9  Haase, Judith L                71  GAJA    1:17.04     1:10.15    2.00

Women 70-74 50 Meter Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Haase, Judith L                71  GAJA         NT     1:13.51        
---  Haase, Judith L                71  GAJA         NT     1:16.56        

Women 70-74 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Whalen, Nana                   74  GAJA    2:20.49     2:06.15    6.00
                59.98   2:06.15(1:06.17)
  7  Haase, Judith L                71  GAJA    2:57.57     2:47.75    4.00
              1:22.35   2:47.75(1:25.40)

Women 70-74 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Whalen, Nana                   74  GAJA    4:57.87     4:36.28    8.00
              1:01.79   2:12.78(1:10.99)  3:25.44(1:12.66)  4:36.28(1:10.84)

Women 70-74 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Mead, Mary-Mead A              70  GAJA    1:18.56     1:15.18    4.00
  8  Callaway, Priscilla W          72  GAJA    1:19.08     1:17.89    3.00

Women 70-74 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  Mead, Mary-Mead A              70  GAJA    3:02.16     2:49.36    3.00
              1:18.68   2:49.36(1:30.68)

Women 70-74 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Mead, Mary-Mead A              70  GAJA    6:35.64     6:21.06    6.00
              1:23.69   3:04.85(1:41.16)  4:47.64(1:42.79)  6:21.06(1:33.42)

Women 70-74 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Callaway, Priscilla W          72  GAJA    1:11.56     1:06.81    9.00

Women 70-74 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Whalen, Nana                   74  GAJA    4:44.89          DQ        
              1:07.18   2:16.49(1:09.31)  3:51.62(1:35.13)                  

Women 70-74 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Whalen, Nana                   74  GAJA   11:55.61    11:01.36    9.00
              1:10.45   2:35.95(1:25.50)  4:00.83(1:24.88)  5:18.59(1:17.76)
      6:58.31(1:39.72)  8:43.79(1:45.48)  9:53.21(1:09.42) 11:01.36(1:08.15)

Women 75-79 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Petmecky, Dolores E            76  GAJA    2:09.80     2:10.97    9.00
              1:00.43   2:10.97(1:10.54)

Women 75-79 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Petmecky, Dolores E            76  GAJA    4:36.80     4:32.74   11.00
                59.98   2:08.56(1:08.58)  3:20.93(1:12.37)  4:32.74(1:11.81)

Women 75-79 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Petmecky, Dolores E            76  GAJA    9:34.20     9:28.66    9.00
              1:00.06   2:09.44(1:09.38)  3:21.94(1:12.50)  4:34.04(1:12.10)
      5:48.80(1:14.76)  7:01.09(1:12.29)  8:14.94(1:13.85)  9:28.66(1:13.72)
  3  Callaway, June                 77  GAJA   10:29.14    10:09.13    8.00
              1:11.87   2:29.04(1:17.17)  3:47.93(1:18.89)  5:07.64(1:19.71)
      6:23.31(1:15.67)  7:41.49(1:18.18)  8:55.25(1:13.76) 10:09.13(1:13.88)

Women 75-79 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Callaway, June                 77  GAJA   22:14.49    20:18.26    9.00
              2:27.21   5:00.93(2:33.72)  7:35.88(2:34.95) 10:09.26(2:33.38)
     12:43.21(2:33.95) 15:15.34(2:32.13) 17:46.71(2:31.37) 20:18.26(2:31.55)

Women 75-79 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Callaway, June                 77  GAJA    1:15.70     1:19.59   11.00

Women 75-79 50 Meter Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Callaway, June                 77  GAJA         NT     1:19.50        

Women 75-79 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Callaway, June                 77  GAJA    2:40.79     2:42.72    9.00
              1:18.54   2:42.72(1:24.18)

Women 75-79 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Callaway, June                 77  GAJA    5:22.08     5:32.65   11.00
              1:19.87   2:43.54(1:23.67)  4:07.03(1:23.49)  5:32.65(1:25.62)

Women 75-79 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Petmecky, Dolores E            76  GAJA    1:18.20     1:15.00    9.00

Women 95-99 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dunivin, Anne A                95  GAJA    1:53.82     2:18.50   11.00

Women 95-99 50 Meter Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Dunivin, Anne A                95  GAJA         NT     2:15.53        

Women 95-99 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dunivin, Anne A                95  GAJA    5:06.70     4:41.19   11.00
                 0.00   4:41.19(4:41.19)

Women 95-99 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Dunivin, Anne A                95  GAJA   22:01.50          NS        

Women 95-99 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dunivin, Anne A                95  GAJA    2:13.85     2:25.58   11.00

Women 95-99 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dunivin, Anne A                95  GAJA    5:30.99     5:19.60   11.00
              2:35.43   5:19.60(2:44.17)

Women 95-99 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dunivin, Anne A                95  GAJA   13:13.13    11:32.56   11.00
              2:29.03   5:41.14(3:12.11)                   11:32.56(5:51.42)


Men's Results [Women | Relays]

Men 18-24 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Smith, James O                 24  GAJA      25.00       24.28   11.00

Men 18-24 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Smith, James O                 24  GAJA      58.00       54.76   11.00
                26.66       54.76(28.10)

Men 18-24 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Smith, James O                 24  GAJA      27.00       26.53   11.00

Men 25-29 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Cargill, Kevin T               25  GAJA      23.49          NS        

Men 25-29 50 Meter Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Cargill, Kevin T               25  GAJA         NT       25.72        

Men 25-29 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Cargill, Kevin T               25  GAJA      49.99       58.27   11.00
                27.60       58.27(30.67)

Men 25-29 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Greely, Ryan H                 25  GAJA    2:32.86     2:28.70    7.00
                32.72     1:10.58(37.86)    1:49.91(39.33)    2:28.70(38.79)

Men 25-29 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Greely, Ryan H                 25  GAJA    5:26.07     5:08.16    9.00
                33.85     1:11.54(37.69)    1:49.99(38.45)    2:29.41(39.42)
        3:09.43(40.02)    3:49.51(40.08)    4:30.01(40.50)    5:08.16(38.15)

Men 25-29 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Greely, Ryan H                 25  GAJA   11:10.75    10:33.69   11.00
              1:11.73   2:30.04(1:18.31)  3:49.50(1:19.46)  5:10.46(1:20.96)
      6:31.93(1:21.47)  7:54.08(1:22.15)  9:15.66(1:21.58) 10:33.69(1:18.03)

Men 25-29 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Cargill, Kevin T               25  GAJA      25.49       30.38   11.00

Men 25-29 50 Meter Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Cargill, Kevin T               25  GAJA         NT       29.64        
---  Cargill, Kevin T               25  GAJA         NT       29.69        

Men 25-29 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Cargill, Kevin T               25  GAJA      55.99     1:04.67   11.00
                31.11     1:04.67(33.56)

Men 25-29 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Greely, Ryan H                 25  GAJA    2:52.26     2:49.79    8.00
                39.02     1:22.25(43.23)    2:06.85(44.60)    2:49.79(42.94)
---  Cargill, Kevin T               25  GAJA    2:03.70          NS        

Men 25-29 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Greely, Ryan H                 25  GAJA    2:54.19     2:50.16    5.00
                39.19     1:23.91(44.72)    2:13.73(49.82)    2:50.16(36.43)

Men 30-34 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  Dyer, Christopher S            30  GAJA      24.50       27.68    3.00

Men 30-34 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Gellin, Jonathan C             31  GAJA      57.75       56.79    7.00
                27.28       56.79(29.51)
 12  Dyer, Christopher S            30  GAJA      56.00     1:03.30        
                28.15     1:03.30(35.15)

Men 30-34 50 Meter Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Dyer, Christopher S            30  GAJA         NT       34.55        

Men 30-34 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Gellin, Jonathan C             31  GAJA      27.72       27.44    9.00
  8  Dyer, Christopher S            30  GAJA      28.50       31.64    3.00

Men 30-34 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Gellin, Jonathan C             31  GAJA    2:27.22     2:28.94    9.00
                30.63     1:06.23(35.60)    1:45.38(39.15)    2:28.94(43.56)

Men 40-44 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Beatty, Mark S                 42  GAJA      25.65       25.53    7.00
 10  Tartaglione, Mike              40  GAJA      26.79       27.56    1.00
 20  Weselman, Brad C               42  GAJA      35.00       34.82        

Men 40-44 50 Meter Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Beatty, Mark S                 42  GAJA         NT       25.56        
---  Palm, Jeff A                   40  GAJA         NT       27.19        

Men 40-44 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Beatty, Mark S                 42  GAJA      56.96          NS        
---  Tartaglione, Mike              40  GAJA    1:01.72          NS        

Men 40-44 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Palm, Jeff A                   40  GAJA    2:13.67     2:14.70    6.00
                30.25     1:04.06(33.81)    1:39.56(35.50)    2:14.70(35.14)

Men 40-44 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Palm, Jeff A                   40  GAJA    4:47.73     4:49.37    6.00
                33.18     1:09.14(35.96)    1:46.36(37.22)    2:23.71(37.35)
        3:00.37(36.66)    3:37.20(36.83)    4:14.21(37.01)    4:49.37(35.16)

Men 40-44 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Palm, Jeff A                   40  GAJA    9:45.00    10:05.75    7.00
              1:11.32   2:26.76(1:15.44)  3:42.97(1:16.21)  4:58.60(1:15.63)
      6:15.19(1:16.59)  7:32.82(1:17.63)  8:50.00(1:17.18) 10:05.75(1:15.75)

Men 40-44 1500 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Perry, Andrew M                43  GAJA   21:18.00    23:56.96    9.00
                41.45     1:27.24(45.79)    2:13.73(46.49)    3:01.63(47.90)
        3:48.93(47.30)    4:37.11(48.18)    5:25.25(48.14)    6:13.61(48.36)
        7:01.71(48.10)    7:49.98(48.27)    8:38.15(48.17)    9:26.53(48.38)
       10:14.71(48.18)   11:02.77(48.06)   11:51.14(48.37)   12:39.57(48.43)
       13:27.76(48.19)   14:16.52(48.76)   15:05.22(48.70)   15:53.45(48.23)
       16:42.58(49.13)   17:31.84(49.26)   18:20.69(48.85)   19:09.81(49.12)
       19:57.89(48.08)   20:46.34(48.45)   21:34.76(48.42)   22:22.74(47.98)
       23:11.79(49.05)   23:56.96(45.17)

Men 40-44 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Palm, Jeff A                   40  GAJA      29.60       30.54    9.00
 13  Kucharski, Michael R           44  GAJA      34.98       37.69        

Men 40-44 50 Meter Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Palm, Jeff A                   40  GAJA         NT       30.50        
---  Palm, Jeff A                   40  GAJA         NT       31.75        

Men 40-44 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Palm, Jeff A                   40  GAJA    1:08.00     1:07.42    7.00
                32.90     1:07.42(34.52)

Men 40-44 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 42  GAJA    2:42.24     2:41.66   11.00
                37.31     1:18.14(40.83)    1:59.88(41.74)    2:41.66(41.78)
  8  Weselman, Brad C               42  GAJA    3:25.00     3:30.91    3.00
                43.64     1:34.69(51.05)    2:31.67(56.98)    3:30.91(59.24)

Men 40-44 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Beatty, Mark S                 42  GAJA      28.14       27.49    9.00
 12  Tartaglione, Mike              40  GAJA      30.97       29.55        
 19  Kucharski, Michael R           44  GAJA      30.87       31.77        

Men 40-44 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 42  GAJA    1:02.55     1:01.37   11.00
                28.61     1:01.37(32.76)
 12  Kucharski, Michael R           44  GAJA    1:10.08     1:16.91        
                33.97     1:16.91(42.94)

Men 40-44 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Beatty, Mark S                 42  GAJA    2:24.24     2:23.82    8.00
                29.74     1:08.34(38.60)    1:50.64(42.30)    2:23.82(33.18)

Men 45-49 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  McCool, Michael J              49  GAJA      27.12       26.20    5.00

Men 45-49 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  McCool, Michael J              49  GAJA    1:02.77       58.94    7.00
                28.14       58.94(30.80)

Men 45-49 1500 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Klenzak, Andy                  45  GAJA   21:20.00    19:53.38    8.00
                36.11     1:16.00(39.89)    1:56.79(40.79)    2:37.58(40.79)
        3:18.27(40.69)    3:59.28(41.01)    4:39.65(40.37)    5:20.30(40.65)
        6:00.47(40.17)    6:40.89(40.42)    7:20.89(40.00)    8:01.53(40.64)
        8:41.97(40.44)    9:22.24(40.27)   10:01.42(39.18)   10:40.99(39.57)
       11:20.50(39.51)   12:00.17(39.67)   12:40.01(39.84)   13:19.92(39.91)
       13:59.49(39.57)   14:39.43(39.94)   15:18.51(39.08)   15:59.21(40.70)
       16:38.66(39.45)   17:18.41(39.75)   17:57.92(39.51)   18:37.53(39.61)
       19:16.03(38.50)   19:53.38(37.35)
  6  McNamara, Paul (Tank) F        48  GAJA   21:41.00    21:50.88    5.00
                38.09     1:20.86(42.77)    2:06.26(45.40)    2:51.74(45.48)
        3:37.20(45.46)    4:21.76(44.56)    5:06.69(44.93)    5:50.06(43.37)
        6:34.25(44.19)    7:17.80(43.55)    8:01.12(43.32)    8:44.51(43.39)
        9:27.99(43.48)   10:11.58(43.59)   10:55.84(44.26)   11:39.30(43.46)
       12:22.02(42.72)   13:06.10(44.08)   13:49.75(43.65)   14:33.99(44.24)
       15:18.31(44.32)   16:03.47(45.16)   16:47.36(43.89)   17:31.12(43.76)
       18:11.54(40.42)   18:58.75(47.21)   19:42.38(43.63)   20:26.63(44.25)
       21:09.73(43.10)   21:50.88(41.15)

Men 45-49 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 14  Rogers, Mark L                 46  GAJA    1:34.33     1:37.86        
                46.12     1:37.86(51.74)
---  Davis, Brett A                 45  GAJA    1:16.82          NS        

Men 45-49 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 11  Rogers, Mark L                 46  GAJA    3:27.86     3:27.54        
                45.48     1:36.10(50.62)    2:31.07(54.97)    3:27.54(56.47)

Men 45-49 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  McCool, Michael J              49  GAJA      36.08       32.81    9.00

Men 45-49 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  McCool, Michael J              49  GAJA    1:24.37     1:16.36    6.00
                34.33     1:16.36(42.03)

Men 45-49 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  McCool, Michael J              49  GAJA    3:02.11     3:05.02    6.00
                41.81     1:29.07(47.26)    2:17.43(48.36)    3:05.02(47.59)
  9  Rogers, Mark L                 46  GAJA    3:52.16     3:45.01    2.00
                48.39     1:46.19(57.80)    2:45.98(59.79)    3:45.01(59.03)

Men 45-49 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Davis, Brett A                 45  GAJA      30.53          NS        

Men 45-49 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Davis, Brett A                 45  GAJA    1:12.13          NS        

Men 45-49 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Davis, Brett A                 45  GAJA    2:42.72          NS        

Men 50-54 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Bugg, Bob                      54  GAJA      56.11          NS        
---  McCarthy, Patrick J            52  GAJA    1:04.40          NS        
---  Sealey, Thomas B               51  GAJA    1:08.01          NS        

Men 50-54 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Bugg, Bob                      54  GAJA    2:03.91          NS        

Men 50-54 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 15  Sealey, Thomas B               51  GAJA    5:26.07     5:37.26        
                35.81     1:15.89(40.08)    1:59.07(43.18)    2:44.18(45.11)
        3:28.05(43.87)    4:12.70(44.65)    4:55.60(42.90)    5:37.26(41.66)
 20  Harwart, Paul H                54  GAJA    8:38.43     8:33.71        
                53.47     1:53.13(59.66)  2:58.23(1:05.10)  4:05.61(1:07.38)
      5:12.63(1:07.02)  6:23.47(1:10.84)  7:31.48(1:08.01)  8:33.71(1:02.23)
---  Bugg, Bob                      54  GAJA    4:28.22          NS        

Men 50-54 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Harwart, Paul H                54  GAJA   16:35.74    18:09.32    4.00
              2:08.05   4:25.50(2:17.45)  6:43.89(2:18.39)  9:03.70(2:19.81)
     11:23.65(2:19.95) 13:44.30(2:20.65) 16:02.35(2:18.05) 18:09.32(2:06.97)

Men 50-54 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  McCarthy, Patrick J            52  GAJA      33.50       34.08    2.00

Men 50-54 50 Meter Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  McCarthy, Patrick J            52  GAJA         NT       33.57        
---  McCarthy, Patrick J            52  GAJA         NT       33.93        

Men 50-54 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  McCarthy, Patrick J            52  GAJA    1:15.40     1:14.83    3.00
                36.09     1:14.83(38.74)

Men 50-54 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 10  McCarthy, Patrick J            52  GAJA    2:47.70     2:53.86    1.00
                37.70     1:20.04(42.34)    2:05.04(45.00)    2:53.86(48.82)
 12  Sealey, Thomas B               51  GAJA    2:48.18     2:55.11        
                40.25     1:24.76(44.51)    2:10.52(45.76)    2:55.11(44.59)
---  Bugg, Bob                      54  GAJA    2:25.57          NS        

Men 50-54 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 10  Harwart, Paul H                54  GAJA    4:19.01     4:18.43    1.00
                59.55   2:03.83(1:04.28)  3:11.66(1:07.83)  4:18.43(1:06.77)

Men 50-54 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Bugg, Bob                      54  GAJA      28.12          NS        

Men 50-54 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Bugg, Bob                      54  GAJA    1:03.40          NS        

Men 50-54 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 11  Sealey, Thomas B               51  GAJA    2:50.91     2:58.26        
                37.59     1:22.20(44.61)    2:17.03(54.83)    2:58.26(41.23)

Men 50-54 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Sealey, Thomas B               51  GAJA    6:09.87     6:20.94    4.00
                37.59     1:24.73(47.14)    2:15.52(50.79)    3:03.80(48.28)
        3:59.00(55.20)    4:55.43(56.43)    5:38.79(43.36)    6:20.94(42.15)

Men 55-59 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Hildebrandt, David C           56  GAJA      28.50       28.36    4.00
 10  Michalke, Doug                 58  GAJA      30.18       29.57    1.00
 12  Hamilton, Berry                58  GAJA      29.50       29.91        
 14  Logan, James J                 58  GAJA      30.60       31.20        

Men 55-59 50 Meter Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Hildebrandt, David C           56  GAJA         NT       28.41        
---  Michalke, Doug                 58  GAJA         NT       30.16        

Men 55-59 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Hildebrandt, David C           56  GAJA    1:03.50     1:05.01    5.00
                30.95     1:05.01(34.06)
  9  Cutrone, Robert M              57  GAJA    1:10.50     1:08.35    2.00
                33.05     1:08.35(35.30)
 10  Michalke, Doug                 58  GAJA    1:08.00     1:08.48    1.00
                32.31     1:08.48(36.17)
 13  Carver, David                  57  GAJA    1:09.76     1:11.06        
                32.49     1:11.06(38.57)
 14  Wallin, Lawrence               55  GAJA    1:08.50     1:11.64        
                33.45     1:11.64(38.19)

Men 55-59 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Copeland, Rob                  55  GAJA    2:26.64     2:25.07    4.00
                33.45     1:10.01(36.56)    1:47.56(37.55)    2:25.07(37.51)

Men 55-59 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  Copeland, Rob                  55  GAJA    5:11.24     5:06.11    3.00
                35.09     1:12.88(37.79)    1:51.81(38.93)    2:31.22(39.41)
        3:10.08(38.86)    3:49.31(39.23)    4:28.43(39.12)    5:06.11(37.68)
 12  Cutrone, Robert M              57  GAJA    5:44.57     5:32.71        
                36.30     1:15.90(39.60)    1:58.29(42.39)    2:40.95(42.66)
        3:24.34(43.39)    4:07.79(43.45)    4:52.33(44.54)    5:32.71(40.38)

Men 55-59 1500 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Copeland, Rob                  55  GAJA   19:56.09    20:16.81    8.00
                36.64     1:16.01(39.37)    1:56.46(40.45)    2:37.17(40.71)
        3:17.42(40.25)    3:58.27(40.85)    4:38.76(40.49)    5:19.59(40.83)
        6:00.68(41.09)    6:41.93(41.25)    7:22.11(40.18)    8:02.60(40.49)
        8:43.11(40.51)    9:23.44(40.33)   10:04.58(41.14)   10:45.36(40.78)
       11:26.31(40.95)   12:07.37(41.06)   12:48.83(41.46)   13:30.25(41.42)
       14:10.24(39.99)   14:50.36(40.12)   15:31.18(40.82)   16:12.47(41.29)
       16:53.26(40.79)   17:34.00(40.74)   18:14.94(40.94)   18:56.37(41.43)
       19:37.23(40.86)   20:16.81(39.58)

Men 55-59 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Hildebrandt, David C           56  GAJA      34.50       34.66    6.00
  7  Carver, David                  57  GAJA      38.04       38.26    4.00

Men 55-59 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Hildebrandt, David C           56  GAJA    1:15.00     1:16.14    7.00
                37.05     1:16.14(39.09)
  6  Carver, David                  57  GAJA    1:24.52     1:23.98    5.00
                39.52     1:23.98(44.46)
---  LeVasseur, Richard G           57  GAJA    2:08.00          DQ        
              1:02.80                   

Men 55-59 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Hamilton, Berry                58  GAJA    2:48.00     2:42.23    8.00
                38.17     1:19.20(41.03)    2:01.25(42.05)    2:42.23(40.98)

Men 55-59 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Hamilton, Berry                58  GAJA      36.53       35.70    6.00
  8  Michalke, Doug                 58  GAJA      39.79       38.31    3.00

Men 55-59 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Hamilton, Berry                58  GAJA    1:19.62     1:19.79    8.00
                37.87     1:19.79(41.92)
 11  Michalke, Doug                 58  GAJA    1:31.26     1:32.88        
                44.61     1:32.88(48.27)

Men 55-59 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Hamilton, Berry                58  GAJA    2:56.50     2:58.09    9.00
                40.67     1:26.39(45.72)    2:12.98(46.59)    2:58.09(45.11)

Men 55-59 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Hildebrandt, David C           56  GAJA      29.80       30.23    5.00
 11  Michalke, Doug                 58  GAJA      32.67       32.03        
 13  Wallin, Lawrence               55  GAJA      33.10       34.20        
 14  Carver, David                  57  GAJA      34.50       34.31        

Men 55-59 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Hildebrandt, David C           56  GAJA    1:09.64     1:12.09    5.00
                30.94     1:12.09(41.15)
  7  Copeland, Rob                  55  GAJA    1:13.32     1:15.37    4.00
                34.15     1:15.37(41.22)
  8  Michalke, Doug                 58  GAJA    1:17.00     1:17.33    3.00
                34.16     1:17.33(43.17)

Men 55-59 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Copeland, Rob                  55  GAJA    2:44.04     2:42.71   11.00
                37.15     1:18.65(41.50)    2:01.74(43.09)    2:42.71(40.97)

Men 55-59 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Hamilton, Berry                58  GAJA    2:39.11     2:39.20    9.00
                33.23     1:15.33(42.10)    2:02.28(46.95)    2:39.20(36.92)
 10  Logan, James J                 58  GAJA    3:01.00     3:02.82    1.00
                36.41     1:23.53(47.12)    2:17.81(54.28)    3:02.82(45.01)
 11  Cutrone, Robert M              57  GAJA    3:15.79     3:12.16        
                38.69     1:31.07(52.38)  2:32.26(1:01.19)    3:12.16(39.90)

Men 60-64 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  Beardmore, Roger O             60  GAJA      31.89       31.88    2.00

Men 60-64 50 Meter Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Beardmore, Roger O             60  GAJA         NT       31.43        

Men 60-64 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Beardmore, Roger O             60  GAJA    1:13.33     1:13.75    4.00
                35.68     1:13.75(38.07)

Men 60-64 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  Reid, Joe                      63  GAJA      39.09       37.61    2.00

Men 60-64 50 Meter Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Reid, Joe                      63  GAJA         NT       38.23        

Men 60-64 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Reid, Joe                      63  GAJA    1:25.44     1:21.80    5.00
                39.94     1:21.80(41.86)

Men 60-64 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Reid, Joe                      63  GAJA    3:10.81     3:02.81    5.00
                42.10     1:27.94(45.84)    2:16.18(48.24)    3:02.81(46.63)

Men 60-64 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  Reid, Joe                      63  GAJA      41.89       41.38    2.00

Men 60-64 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Reid, Joe                      63  GAJA    1:39.52     1:34.62    4.00
                44.37     1:34.62(50.25)
  8  Beardmore, Roger O             60  GAJA    1:43.05     1:41.39    3.00
                47.80     1:41.39(53.59)

Men 60-64 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Reid, Joe                      63  GAJA    3:40.29     3:39.79    4.00
                49.48     1:46.22(56.74)    2:44.13(57.91)    3:39.79(55.66)
  8  Beardmore, Roger O             60  GAJA    3:36.12     3:40.92    3.00
                50.49     1:47.51(57.02)    2:44.12(56.61)    3:40.92(56.80)

Men 65-69 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 10  Quanrud, John O                65  GAJA      36.08       33.71    1.00
---  Dudley, Bill                   67  GAJA      32.22          NS        

Men 65-69 50 Meter Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Dudley, Bill                   67  GAJA         NT       34.35        

Men 65-69 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 11  Dudley, Bill                   67  GAJA    1:16.41     1:18.88        
                38.11     1:18.88(40.77)

Men 65-69 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Quanrud, John O                65  GAJA    2:53.08     2:46.87    4.00
                37.97     1:21.05(43.08)    2:04.31(43.26)    2:46.87(42.56)

Men 65-69 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Quanrud, John O                65  GAJA    6:11.05     6:00.48    5.00
                41.23     1:28.31(47.08)    2:12.74(44.43)    3:01.07(48.33)
        3:45.56(44.49)    4:33.21(47.65)    5:17.38(44.17)    6:00.48(43.10)

Men 65-69 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Leen, Walter D                 69  GAJA   22:22.22    23:20.06    6.00
                 0.00                     5:32.22(5:32.22)  8:31.76(2:59.54)
     11:30.22(2:58.46) 14:28.53(2:58.31) 17:28.91(3:00.38) 23:20.06(5:51.15)

Men 65-69 1500 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Quanrud, John O                65  GAJA   24:10.65    24:33.19    8.00
                46.09     1:36.30(50.21)    2:25.92(49.62)    3:16.49(50.57)
        4:07.35(50.86)    4:57.98(50.63)    5:48.35(50.37)    6:38.45(50.10)
        7:28.00(49.55)    8:18.05(50.05)    9:07.03(48.98)    9:56.57(49.54)
       10:46.56(49.99)   11:36.84(50.28)   12:26.06(49.22)   13:15.55(49.49)
       14:04.50(48.95)   14:53.94(49.44)   15:43.11(49.17)   16:31.74(48.63)
       17:19.98(48.24)   18:09.40(49.42)   18:53.20(43.80)   19:47.11(53.91)
       20:36.21(49.10)   21:25.06(48.85)   22:13.16(48.10)   23:01.65(48.49)
       23:49.39(47.74)   24:33.19(43.80)

Men 65-69 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Dudley, Bill                   67  GAJA      42.80       52.19    4.00

Men 65-69 50 Meter Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Quanrud, John O                65  GAJA         NT       47.23        

Men 65-69 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Quanrud, John O                65  GAJA    1:37.20     1:34.77    6.00
                48.28     1:34.77(46.49)

Men 65-69 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Quanrud, John O                65  GAJA    3:29.01     3:20.34    7.00
                48.94     1:39.69(50.75)    2:31.16(51.47)    3:20.34(49.18)
  8  Leen, Walter D                 69  GAJA    5:39.22     6:15.55    3.00
              1:26.17   3:04.42(1:38.25)  4:39.00(1:34.58)  6:15.55(1:36.55)

Men 65-69 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  Zeigler, John V                66  GAJA      43.58       43.84    2.00
 11  Dudley, Bill                   67  GAJA      43.08       47.05        
 12  Huebschmann, Ray E             67  GAJA      48.10       47.63        

Men 65-69 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Zeigler, John V                66  GAJA    1:35.85     1:38.78    4.00
                46.18     1:38.78(52.60)
 10  Huebschmann, Ray E             67  GAJA    1:58.69     1:56.99    1.00
                56.99   1:56.99(1:00.00)
 11  Baird, Justus                  68  GAJA    1:41.40     2:30.79        
              1:10.11   2:30.79(1:20.68)

Men 65-69 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Zeigler, John V                66  GAJA    3:37.59     3:37.09    8.00
                47.46     1:43.55(56.09)    2:42.20(58.65)    3:37.09(54.89)
  8  Huebschmann, Ray E             67  GAJA    4:43.59     4:34.14    3.00
              1:05.88   2:18.04(1:12.16)  3:32.16(1:14.12)  4:34.14(1:01.98)
  9  Baird, Justus                  68  GAJA    3:48.20     5:16.60    2.00
                 0.00                                       5:16.60(5:16.60)

Men 65-69 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Dudley, Bill                   67  GAJA      36.88          DQ        

Men 65-69 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Baird, Justus                  68  GAJA    1:37.10          DQ        
              1:23.77                   

Men 65-69 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Zeigler, John V                66  GAJA    3:38.33     3:36.31    8.00
                46.14     1:41.50(55.36)    2:39.65(58.15)    3:36.31(56.66)
---  Leen, Walter D                 69  GAJA   10:10.10          NS        

Men 65-69 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Zeigler, John V                66  GAJA    3:21.56     3:25.65    9.00
                43.34     1:38.74(55.40)    2:37.22(58.48)    3:25.65(48.43)

Men 65-69 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                66  GAJA    7:10.55     7:11.28   11.00
                46.20     1:40.57(54.37)  2:42.11(1:01.54)    3:35.36(53.25)
        4:34.66(59.30)  5:34.99(1:00.33)    6:25.55(50.56)    7:11.28(45.73)

Men 70-74 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Miller, David W                71  GAJA      33.68       34.84    6.00

Men 70-74 50 Meter Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Miller, David W                71  GAJA         NT       34.47        
---  Chuven, Herb                   72  GAJA         NT       41.81        

Men 70-74 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Miller, David W                71  GAJA    1:17.75     1:20.43    8.00
                37.12     1:20.43(43.31)

Men 70-74 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Miller, David W                71  GAJA    3:03.81     3:04.25    9.00
                39.78     1:25.70(45.92)    2:14.33(48.63)    3:04.25(49.92)

Men 70-74 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Miller, David W                71  GAJA    6:42.77     6:58.35    8.00
                45.28     1:37.69(52.41)    2:32.88(55.19)    3:27.63(54.75)
        4:21.80(54.17)    5:15.45(53.65)    6:08.87(53.42)    6:58.35(49.48)
  9  Chuven, Herb                   72  GAJA    8:32.74     8:03.26    2.00
                54.62   1:58.71(1:04.09)  3:02.61(1:03.90)  4:05.84(1:03.23)
      5:08.57(1:02.73)  6:10.34(1:01.77)    7:08.49(58.15)    8:03.26(54.77)
---  Schyck, Stephen M              70  GAJA    9:30.00          NS        

Men 70-74 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Chuven, Herb                   72  GAJA   18:30.00    16:40.90    7.00
                 0.00                     6:11.54(6:11.54)  8:19.67(2:08.13)
     10:25.34(2:05.67) 12:37.37(2:12.03) 14:40.20(2:02.83) 16:40.90(2:00.70)

Men 70-74 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Schyck, Stephen M              70  GAJA      49.50          NS        

Men 70-74 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Schyck, Stephen M              70  GAJA    1:50.00          NS        

Men 70-74 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Miller, David W                71  GAJA    1:47.75     1:45.58    7.00
                51.10     1:45.58(54.48)

Men 70-74 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Miller, David W                71  GAJA    4:11.44     4:03.13    9.00
                56.46   1:58.26(1:01.80)  3:02.23(1:03.97)  4:03.13(1:00.90)
  4  Chuven, Herb                   72  GAJA    5:03.50     5:10.99    7.00
              1:10.65   2:29.76(1:19.11)  3:51.97(1:22.21)  5:10.99(1:19.02)

Men 70-74 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Ray, Craig                     73  GAJA    2:40.00     2:45.35    9.00
              1:06.18   2:45.35(1:39.17)

Men 70-74 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Ray, Craig                     73  GAJA    5:22.00     5:38.86    5.00
              1:05.39   2:40.83(1:35.44)  4:28.27(1:47.44)  5:38.86(1:10.59)

Men 70-74 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Ray, Craig                     73  GAJA   11:15.00    14:15.88    9.00
              1:06.74   2:50.81(1:44.07)                                    
      9:07.02(6:16.21) 11:09.39(2:02.37) 12:45.11(1:35.72) 14:15.88(1:30.77)

Men 75-79 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Gfroerer, George               78  GAJA      41.77       38.62    5.00
  7  Lovell, Gilbert R              79  GAJA      48.60       50.61    4.00

Men 75-79 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Lovell, Gilbert R              79  GAJA    2:10.48     2:07.29    4.00
                57.33   2:07.29(1:09.96)
  8  Frankenthaler, S E "Bud"       78  GAJA    2:54.01     2:49.53    3.00
              1:13.80   2:49.53(1:35.73)
---  Gfroerer, George               78  GAJA    1:38.16          NS        
---  Mann, Billy H                  78  GAJA    2:56.93          NS        

Men 75-79 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Lovell, Gilbert R              79  GAJA    4:38.00          DQ        
                 0.00                                                       

Men 75-79 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Stolz, Hal F                   77  GAJA   14:45.01    16:27.70    7.00
              1:50.55   3:55.77(2:05.22)  6:01.01(2:05.24)  8:05.56(2:04.55)
     10:10.87(2:05.31) 12:15.95(2:05.08) 14:21.86(2:05.91) 16:27.70(2:05.84)

Men 75-79 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Dunlap, Marion T               78  GAJA      45.00       44.11    8.00
  6  Gfroerer, George               78  GAJA      45.46       44.97    5.00
  8  Dixon, Richard B               78  GAJA    1:01.17     1:05.53    3.00

Men 75-79 50 Meter Backstroke from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Dunlap, Marion T               78  GAJA         NT       45.11        
---  Gfroerer, George               78  GAJA         NT       45.24        

Men 75-79 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Dunlap, Marion T               78  GAJA    1:45.00     1:37.09    8.00
                48.72     1:37.09(48.37)
  5  Gfroerer, George               78  GAJA    1:41.03     1:45.19    6.00
                53.28     1:45.19(51.91)

Men 75-79 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Dunlap, Marion T               78  GAJA    3:45.00     3:31.39    8.00
                50.37     1:44.34(53.97)    2:39.68(55.34)    3:31.39(51.71)
  7  Mann, Billy H                  78  GAJA    8:31.72     8:34.89    4.00
              1:56.58   4:08.16(2:11.58)  6:26.19(2:18.03)  8:34.89(2:08.70)

Men 75-79 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Dixon, Richard B               78  GAJA      57.42     1:01.98    9.00
  4  Frankenthaler, S E "Bud"       78  GAJA    1:19.19     1:17.76    7.00

Men 75-79 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Stolz, Hal F                   77  GAJA    1:42.03     1:51.73    9.00
                53.46     1:51.73(58.27)
  3  Dixon, Richard B               78  GAJA    2:23.90     2:48.95    8.00
              1:21.86   2:48.95(1:27.09)
  4  Frankenthaler, S E "Bud"       78  GAJA    3:33.33     3:13.29    7.00
              1:27.57   3:13.29(1:45.72)

Men 75-79 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Hal F                   77  GAJA    3:44.61     4:01.26   11.00
                54.71   1:56.34(1:01.63)  3:01.98(1:05.64)    4:01.26(59.28)
---  Mann, Billy H                  78  GAJA    4:44.00          NS        

Men 75-79 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Stolz, Hal F                   77  GAJA    1:45.02     1:53.90    7.00
                52.88   1:53.90(1:01.02)

Men 75-79 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Hal F                   77  GAJA    3:45.50     3:41.44   11.00
                45.28     1:43.01(57.73)  2:46.20(1:03.19)    3:41.44(55.24)

Men 75-79 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Stolz, Hal F                   77  GAJA    8:15.16     8:10.32    8.00
                56.84   2:02.46(1:05.62)    2:58.85(56.39)  3:59.79(1:00.94)
      5:05.20(1:05.41)  6:14.15(1:08.95)    7:11.53(57.38)    8:10.32(58.79)

Men 80-84 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Woods, Albert H                82  GAJA      40.21       39.74    9.00

Men 80-84 50 Meter Freestyle from Split Requests
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Stolz, Irwin W                 82  GAJA         NT       44.13        

Men 80-84 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Irwin W                 82  GAJA    1:36.25     1:45.33   11.00
                46.61     1:45.33(58.72)
  2  Woods, Albert H                82  GAJA    1:40.21     1:45.45    9.00
                51.25     1:45.45(54.20)

Men 80-84 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Irwin W                 82  GAJA    3:40.16     3:47.93   11.00
                51.92     1:48.44(56.52)    2:48.23(59.79)    3:47.93(59.70)

Men 80-84 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Irwin W                 82  GAJA    8:03.54     8:15.20   11.00
                54.97   1:56.18(1:01.21)  3:00.05(1:03.87)  4:03.44(1:03.39)
      5:07.53(1:04.09)  6:09.98(1:02.45)  7:12.97(1:02.99)  8:15.20(1:02.23)

Men 80-84 800 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Irwin W                 82  GAJA   16:36.03    16:20.58   11.00
              1:56.47   4:00.10(2:03.63)  6:03.70(2:03.60)  8:06.12(2:02.42)
     10:09.96(2:03.84) 12:13.42(2:03.46) 14:16.92(2:03.50) 16:20.58(2:03.66)

Men 80-84 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mitchell, Jack                 84  GAJA      51.68       51.56   11.00

Men 80-84 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Mitchell, Jack                 84  GAJA    1:55.21     2:09.28    9.00
                59.08   2:09.28(1:10.20)

Men 80-84 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Mitchell, Jack                 84  GAJA    4:30.80     4:34.19    9.00
              1:03.47   2:06.96(1:03.49)  3:21.56(1:14.60)  4:34.19(1:12.63)

Men 80-84 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Woods, Albert H                82  GAJA      48.12       52.47   11.00
  3  Mitchell, Jack                 84  GAJA    1:00.00     1:02.89    8.00

Men 80-84 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Woods, Albert H                82  GAJA    1:57.57     1:59.10   11.00
                57.13   1:59.10(1:01.97)

Men 80-84 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Woods, Albert H                82  GAJA    4:22.97     4:33.02   11.00
              1:01.52   2:13.83(1:12.31)  3:27.74(1:13.91)  4:33.02(1:05.28)
---  Stolz, Irwin W                 82  GAJA    4:34.83          NS        

Men 80-84 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Mitchell, Jack                 84  GAJA      53.33     1:00.49    9.00

Men 80-84 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Stolz, Irwin W                 82  GAJA    4:21.14          NS        

Men 80-84 400 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mitchell, Jack                 84  GAJA   15:00.00    12:34.88   11.00
              1:06.18   2:52.91(1:46.73)                                    
                        9:50.49(6:57.58) 11:24.20(1:33.71) 12:34.88(1:10.68)

Men 85-89 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mc Auley, Herb                 89  GAJA    1:00.60     1:06.13   11.00

Men 85-89 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mc Auley, Herb                 89  GAJA    1:41.00     2:31.14   11.00
              1:02.42   2:31.14(1:28.72)

Men 85-89 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Mc Auley, Herb                 89  GAJA    8:38.00          NS        

Men 85-89 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mc Auley, Herb                 89  GAJA    1:53.00     1:32.39   11.00

Men 85-89 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mc Auley, Herb                 89  GAJA    3:25.00     3:32.28   11.00
              1:42.09   3:32.28(1:50.19)

Men 85-89 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Mc Auley, Herb                 89  GAJA    1:41.00          NS        


Relay Results [Women | Men]

Women 120-159 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                   2:00.40     2:09.08   22.00
     1) Harlow, Megan M F24              2) Wilkes, Jacquelyn M F28          
     3) Natkin, Heidi F37                4) Henson, Susan P F42              

Women 120-159 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GAJA "A"                                   2:16.47     2:26.90   18.00
     1) Natkin, Heidi F37                2) Wilkes, Jacquelyn M F28          
     3) Henson, Susan P F42              4) Harlow, Megan M F24              

Women 160-199 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  GAJA "A"                                   2:07.35     2:04.31   14.00
     1) Countryman, Marianne F47         2) Aziz, Kristin A F46              
     3) Ibarguen, Alison O F49           4) Mc Gee, Beth O F49               
  9  GAJA "B"                                   2:23.79     2:18.87    4.00
     1) Jones, Cathy W F40               2) Weselman, Kelly O F41            
     3) Vazquez, Maria E F46             4) Almand, Jennifer C F53           

Women 160-199 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  GAJA "A"                                   2:35.80     2:48.66    4.00
     1) Weselman, Kelly O F41            2) Krugman, Elaine F49              
     3) Hooe, Donna L F49                4) Aziz, Kristin A F46              
---  GAJA "B"                                   2:59.60          DQ      DQ
     1) Moore, Deborah S F49             2) Greely, Kathleen M F51           
     3) Wrolson, Kelly M F44             4) Barber, Gina R F64               

Women 200-239 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  GAJA "A"                                   2:12.00     2:14.69   16.00
     1) Selby, Tana M F52                2) Hooe, Donna L F49                
     3) Williamson, Francine S F63       4) Sharpe, Pamela E F58             
  4  GAJA "B"                                   2:30.60     2:25.51   14.00
     1) Lavery, Catherine F F52          2) Krugman, Elaine F49              
     3) Yarbrough, Myrna N F50           4) Beach, Lynn F55                  
  7  GAJA "C"                                   2:57.04     2:48.67    8.00
     1) Watson, Lisa L F57               2) Greely, Kathleen M F51           
     3) Larson, Joyce M F61              4) Schneider, Margo M F64           

Women 200-239 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  GAJA "A"                                   2:19.30     2:25.62   16.00
     1) Ibarguen, Alison O F49           2) Mattson, Skippy F58              
     3) Countryman, Marianne F47         4) Mc Gee, Beth O F49               
  4  GAJA "B"                                   2:41.41     2:54.62   14.00
     1) Watson, Lisa L F57               2) Almand, Jennifer C F53           
     3) Yarbrough, Myrna N F50           4) Lavery, Catherine F F52          

Women 240-279 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GAJA "A"                                   2:57.60     2:57.36   18.00
     1) Beach, Lynn F55                  2) Williamson, Francine S F63       
     3) Schneider, Margo M F64           4) Veater, Betty B F65              
---  GAJA "C"                                   4:03.30          NS      NS
     1) Campbell, Mary R F63             2) NO SWIMMER SPECIFIED             
     3) Cunningham, Carol E F54          4) Larson, Joyce M F61              

Women 280-319 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GAJA "A"                                   3:22.80     3:33.18   18.00
     1) Czekala, Charlotte G F73         2) Callaway, Priscilla W F72        
     3) Whalen, Nana F74                 4) Veater, Betty B F65              
  3  GAJA "B"                                   4:29.50     4:28.25   16.00
     1) Haase, Judith L F71              2) Callaway, June F77               
     3) Mead, Mary-Mead A F70            4) Petmecky, Dolores E F76          

Women 280-319 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  GAJA "B"                                   4:45.60     4:55.77   16.00
     1) Haase, Judith L F71              2) Mead, Mary-Mead A F70            
     3) Callaway, Priscilla W F72        4) Czekala, Charlotte G F73         

Women 320-359 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                   5:48.00     5:37.07   22.00
     1) Callaway, June F77               2) Petmecky, Dolores E F76          
     3) Whalen, Nana F74                 4) Dunivin, Anne A F95              

Men 100-119 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                   1:45.80     1:42.18   22.00
     1) Cargill, Kevin T M25             2) Dyer, Christopher S M30          
     3) Gellin, Jonathan C M31           4) Smith, James O M24               

Men 100-119 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GAJA "A"                                   2:07.50     2:01.21   18.00
     1) Cargill, Kevin T M25             2) Greely, Ryan H M25               
     3) Smith, James O M24               4) Gellin, Jonathan C M31           

Men 160-199 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  GAJA "A"                                   1:43.40     1:48.13   14.00
     1) Beatty, Mark S M42               2) Tartaglione, Mike M40            
     3) Kucharski, Michael R M44         4) Palm, Jeff A M40                 
 11  GAJA "B"                                   2:30.00     2:17.93        
     1) Beardmore, Roger O M60           2) Harwart, Paul H M54              
     3) Rogers, Mark L M46               4) Greely, Ryan H M25               

Men 160-199 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  GAJA "A"                                   2:02.20     1:59.85   12.00
     1) Palm, Jeff A M40                 2) McCool, Michael J M49            
     3) Hildebrandt, David C M56         4) Tartaglione, Mike M40            
 10  GAJA "B"                                   2:35.10     2:29.96    2.00
     1) Dyer, Christopher S M30          2) Rogers, Mark L M46               
     3) Carver, David M57                4) Weselman, Brad C M42             

Men 200-239 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  GAJA "A"                                   1:49.70     1:53.46   16.00
     1) Hildebrandt, David C M56         2) Sealey, Thomas B M51             
     3) Hamilton, Berry M58              4) McCool, Michael J M49            
  6  GAJA "B"                                   1:58.60     1:59.89   10.00
     1) Michalke, Doug M58               2) McCarthy, Patrick J M52          
     3) Copeland, Rob M55                4) Carver, David M57                

Men 200-239 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                   2:12.00     2:09.26   22.00
     1) McCarthy, Patrick J M52          2) Hamilton, Berry M58              
     3) Copeland, Rob M55                4) Michalke, Doug M58               

Men 240-279 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  GAJA "A"                                   2:18.70          NS      NS
     1) NO SWIMMER SPECIFIED             2) Zeigler, John V M66              
     3) NO SWIMMER SPECIFIED             4) NO SWIMMER SPECIFIED             

Men 240-279 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  GAJA "A"                                   2:32.50          DQ      DQ
     1) Reid, Joe M63                    2) Huebschmann, Ray E M67           
     3) Logan, James J M58               4) Lovell, Gilbert R M79            

Men 280-319 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GAJA "A"                                   2:20.10     2:21.43   18.00
     1) Dudley, Bill M67                 2) Stolz, Hal F M77                 
     3) Miller, David W M71              4) Quanrud, John O M65              
  3  GAJA "B"                                   3:13.00     3:38.77   16.00
     1) Chuven, Herb M72                 2) Baird, Justus M68                
     3) Leen, Walter D M69               4) Lovell, Gilbert R M79            
---  GAJA "C"                                   4:30.00          DQ      DQ
     1) Cutrone, Robert M M57            2) Frankenthaler, S E "Bud" M78     
     3) Ray, Craig M73                   4) Dixon, Richard B M78             

Men 280-319 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                   3:00.00     2:51.90   22.00
     1) Dunlap, Marion T M78             2) Zeigler, John V M66              
     3) Dudley, Bill M67                 4) Miller, David W M71              
  2  GAJA "B"                                   3:31.00     5:27.80   18.00
     1) Baird, Justus M68                2) Dixon, Richard B M78             
     3) Leen, Walter D M69               4) Chuven, Herb M72                 

Men 320-359 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                   3:40.00     2:56.22   22.00
     1) Stolz, Irwin W M82               2) Mitchell, Jack M84               
     3) Woods, Albert H M82              4) Gfroerer, George M78             

Men 320-359 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                   3:33.50     3:09.63   22.00
     1) Gfroerer, George M78             2) Woods, Albert H M82              
     3) Stolz, Hal F M77                 4) Mitchell, Jack M84               

Mixed 100-119 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GAJA "A"                                   2:02.30     2:02.90   18.00
     1) Harlow, Megan M F24              2) Greely, Ryan H M25               
     3) Wilkes, Jacquelyn M F28          4) Dyer, Christopher S M30          

Mixed 120-159 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  GAJA "A"                                   2:06.50     2:12.69   10.00
     1) Cargill, Kevin T M25             2) Wilkes, Jacquelyn M F28          
     3) Smith, James O M24               4) Hooe, Donna L F49                
  9  GAJA "B"                                   2:26.10     2:22.36    4.00
     1) Dyer, Christopher S M30          2) Wrolson, Kelly M F44             
     3) Gellin, Jonathan C M31           4) Jones, Cathy W F40               

Mixed 160-199 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  GAJA "A"                                   1:49.60     1:57.15   14.00
     1) Palm, Jeff A M40                 2) Henson, Susan P F42              
     3) Beatty, Mark S M42               4) Natkin, Heidi F37                
  9  GAJA "B"                                   2:02.00     2:02.20    4.00
     1) Mc Gee, Beth O F49               2) Aziz, Kristin A F46              
     3) Michalke, Doug M58               4) Kucharski, Michael R M44         

Mixed 160-199 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  GAJA "A"                                   2:13.00     2:15.52   10.00
     1) Palm, Jeff A M40                 2) Natkin, Heidi F37                
     3) Kucharski, Michael R M44         4) Henson, Susan P F42              
  9  GAJA "B"                                   2:21.10     2:22.37    4.00
     1) McCarthy, Patrick J M52          2) Krugman, Elaine F49              
     3) Tartaglione, Mike M40            4) Countryman, Marianne F47         
 11  GAJA "C"                                   3:08.00     2:54.78        
     1) Watson, Lisa L F57               2) Greely, Ryan H M25               
     3) Rogers, Mark L M46               4) Greely, Kathleen M F51           

Mixed 200-239 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  GAJA "B"                                   2:06.00     2:02.98   16.00
     1) Selby, Tana M F52                2) Almand, Jennifer C F53           
     3) Hamilton, Berry M58              4) McCool, Michael J M49            
  7  GAJA "C"                                   2:06.00     2:06.95    8.00
     1) Lavery, Catherine F F52          2) Sealey, Thomas B M51             
     3) Copeland, Rob M55                4) Hooe, Donna L F49                
---  GAJA "A"                                   1:57.80          DQ      DQ
     1) Ibarguen, Alison O F49           2) McCarthy, Patrick J M52          
     3) Countryman, Marianne F47         4) Hildebrandt, David C M56         

Mixed 200-239 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  GAJA "A"                                   2:11.50     2:12.76   14.00
     1) Ibarguen, Alison O F49           2) Hamilton, Berry M58              
     3) Hildebrandt, David C M56         4) Mc Gee, Beth O F49               
  8  GAJA "B"                                   2:20.90     2:19.86    6.00
     1) Vazquez, Maria E F46             2) Michalke, Doug M58               
     3) Copeland, Rob M55                4) Aziz, Kristin A F46              
---  GAJA "C"                                   2:26.20          NS      NS
     1) Sealey, Thomas B M51             2) Beach, Lynn F55                  
     3) NO SWIMMER SPECIFIED             4) Lavery, Catherine F F52          

Mixed 240-279 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  GAJA "A"                                   2:10.40     2:14.69   14.00
     1) Miller, David W M71              2) Williamson, Francine S F63       
     3) Sharpe, Pamela E F58             4) Dudley, Bill M67                 
  9  GAJA "B"                                   2:36.00     2:35.08    4.00
     1) Yarbrough, Myrna N F50           2) Chuven, Herb M72                 
     3) Beach, Lynn F55                  4) Zeigler, John V M66              
 10  GAJA "C"                                   3:15.00     3:45.38    2.00
     1) Jones, Cathy W F40               2) Leen, Walter D M69               
     3) Ottosen, Sue C F68               4) Baird, Justus M68                

Mixed 240-279 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  GAJA "B"                                   2:36.50     2:38.90   10.00
     1) Reid, Joe M63                    2) Sharpe, Pamela E F58             
     3) Carver, David M57                4) Veater, Betty B F65              
  8  GAJA "C"                                   2:56.00     3:09.78    6.00
     1) Quanrud, John O M65              2) Larson, Joyce M F61              
     3) Zeigler, John V M66              4) Schneider, Margo M F64           
  9  GAJA "D"                                   3:59.10     4:40.51    4.00
     1) Moore, Deborah S F49             2) Huebschmann, Ray E M67           
     3) Ottosen, Sue C F68               4) Baird, Justus M68                
---  GAJA "A"                                   2:34.60          DQ      DQ
     1) Williamson, Francine S F63       2) Mattson, Skippy F58              
     3) Dudley, Bill M67                 4) Miller, David W M71              

Mixed 280-319 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                   2:46.60     2:51.78   22.00
     1) Lovell, Gilbert R M79            2) Larson, Joyce M F61              
     3) Stolz, Hal F M77                 4) Veater, Betty B F65              
  4  GAJA "B"                                   4:01.50     3:54.43   14.00
     1) Callaway, Priscilla W F72        2) Mead, Mary-Mead A F70            
     3) Frankenthaler, S E "Bud" M78     4) Dixon, Richard B M78             

Mixed 280-319 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  GAJA "A"                                   3:49.50     3:34.70   14.00
     1) Gfroerer, George M78             2) Mead, Mary-Mead A F70            
     3) Stolz, Hal F M77                 4) Callaway, Priscilla W F72        
  5  GAJA "B"                                   4:35.00     5:51.48   12.00
     1) Haase, Judith L F71              2) Dixon, Richard B M78             
     3) Leen, Walter D M69               4) Czekala, Charlotte G F73         
---  GAJA "C"                                   4:17.50          DQ      DQ
     1) Callaway, June F77               2) Woods, Albert H M82              
     3) Whalen, Nana F74                 4) NO SWIMMER SPECIFIED             

Mixed 320-359 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                   3:29.70     4:26.10   22.00
     1) Dunivin, Anne A F95              2) Mitchell, Jack M84               
     3) Whalen, Nana F74                 4) Woods, Albert H M82              
---  GAJA "B"                                   5:02.70          NS      NS
     1) NO SWIMMER SPECIFIED             2) Callaway, June F77               
     3) Stolz, Irwin W M82               4) NO SWIMMER SPECIFIED             

Mixed 320-359 200 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                   5:44.70     6:03.46   22.00
     1) Mann, Billy H M78                2) Petmecky, Dolores E F76          
     3) Mitchell, Jack M84               4) Dunivin, Anne A F95              


Women | Men | Relays
Sponsor #36Sponsor #58Sponsor #13Sponsor #29Sponsor #62
Sponsor #59Sponsor #42Sponsor #52Sponsor #41Sponsor #56
Sponsor #25Sponsor #20Sponsor #49Sponsor #61Sponsor #60Sponsor #14Sponsor #43