USMS Event Results Database

Search Results from 2011 St. Patrick's Day Invitational


Women's Results [Men | Relays]

Women 18-24 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Harlow, Megan M                24  GAJA      29.00       27.74   20.00
  2  Krause, Emily J                22  GAJA      28.63       27.97   17.00

Women 18-24 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Harlow, Megan M                24  GAJA    1:04.00       59.94   20.00
                28.89       59.94(31.05)
  2  Krause, Emily J                22  GAJA    1:04.30     1:07.10   17.00
                31.42     1:07.10(35.68)

Women 18-24 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Harlow, Megan M                24  GAJA    2:20.00     2:15.20   20.00
                32.51     1:06.66(34.15)    1:41.14(34.48)    2:15.20(34.06)

Women 18-24 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Krause, Emily J                22  GAJA      30.46       33.36   20.00

Women 18-24 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Harlow, Megan M                24  GAJA      38.00       34.99   20.00

Women 18-24 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Harlow, Megan M                24  GAJA    1:26.00     1:16.07   17.00
                37.56     1:16.07(38.51)

Women 18-24 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Harlow, Megan M                24  GAJA    1:14.00     1:09.08   20.00
                34.73     1:09.08(34.35)

Women 30-34 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Godleski, Kelly A              34  GAJA      26.50       26.23   20.00

Women 30-34 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Godleski, Kelly A              34  GAJA      58.00       58.00   20.00
                27.84       58.00(30.16)

Women 30-34 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Godleski, Kelly A              34  GAJA    2:08.00     2:10.15   20.00
                29.86     1:03.76(33.90)    1:37.39(33.63)    2:10.15(32.76)

Women 30-34 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Godleski, Kelly A              34  GAJA    5:50.00     6:04.29   20.00
                30.82     1:05.94(35.12)    1:42.56(36.62)    2:20.16(37.60)
        2:57.56(37.40)    3:35.49(37.93)    4:13.76(38.27)    4:51.47(37.71)
        5:28.53(37.06)    6:04.29(35.76)

Women 30-34 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Godleski, Kelly A              34  GAJA    2:30.00     2:36.38   20.00
                36.26     1:16.23(39.97)    1:57.63(41.40)    2:36.38(38.75)

Women 30-34 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Godleski, Kelly A              34  GAJA      33.00       30.84   20.00

Women 30-34 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Godleski, Kelly A              34  GAJA    1:08.00     1:09.71   20.00
                32.46     1:09.71(37.25)

Women 35-39 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hankins, Malena                37  GAJA      27.89       28.56   20.00
  2  Sinram, Kristine M             37  GAJA      32.40       29.37   17.00

Women 35-39 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hankins, Malena                37  GAJA    1:01.04     1:01.62   20.00
                29.76     1:01.62(31.86)
  2  Mowinski, Abby                 36  GAJA    1:02.00     1:01.88   17.00
                30.28     1:01.88(31.60)

Women 35-39 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hankins, Malena                37  GAJA    2:11.17     2:12.20   20.00
                30.83     1:04.23(33.40)    1:38.40(34.17)    2:12.20(33.80)
  2  Sinram, Kristine M             37  GAJA    2:33.60     2:31.05   17.00
                32.51     1:09.95(37.44)    1:50.75(40.80)    2:31.05(40.30)

Women 35-39 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hankins, Malena                37  GAJA    5:51.06     5:51.03   20.00
                32.06     1:06.76(34.70)    1:41.97(35.21)    2:17.21(35.24)
        2:52.95(35.74)    3:28.84(35.89)    4:04.53(35.69)    4:40.37(35.84)
        5:16.22(35.85)    5:51.03(34.81)
  3  Sinram, Kristine M             37  GAJA         NT     6:51.14   16.00
                34.88     1:13.44(38.56)    1:53.89(40.45)    2:35.53(41.64)
        3:17.60(42.07)    4:00.34(42.74)    4:43.10(42.76)    5:26.27(43.17)
        6:08.68(42.41)    6:51.14(42.46)
---  Lontz, Alison C                38  GAJA    5:59.14          NS        

Women 35-39 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hankins, Malena                37  GAJA   12:20.00    12:01.22   20.00
                33.30     1:09.01(35.71)    1:44.57(35.56)    2:20.35(35.78)
        2:56.26(35.91)    3:32.03(35.77)    4:08.16(36.13)    4:44.42(36.26)
        5:20.70(36.28)    5:56.37(35.67)    6:32.42(36.05)    7:08.57(36.15)
        7:44.93(36.36)    8:21.37(36.44)    8:58.09(36.72)    9:34.98(36.89)
       10:11.96(36.98)   10:48.52(36.56)   11:25.37(36.85)   12:01.22(35.85)
  2  Lontz, Alison C                38  GAJA   12:25.43    12:26.71   17.00
                33.65     1:09.90(36.25)    1:46.39(36.49)    2:23.52(37.13)
        3:00.76(37.24)    3:37.76(37.00)    4:14.64(36.88)    4:52.00(37.36)
        5:29.32(37.32)    6:06.95(37.63)    6:44.68(37.73)    7:21.80(37.12)
        7:59.20(37.40)    8:36.77(37.57)    9:14.51(37.74)    9:51.89(37.38)
       10:28.70(36.81)   11:05.98(37.28)   11:43.40(37.42)   12:26.71(43.31)

Women 35-39 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hankins, Malena                37  GAJA      34.09       34.08   20.00
  2  Sinram, Kristine M             37  GAJA      37.52       34.09   17.00
---  Lontz, Alison C                38  GAJA      31.80          NS        

Women 35-39 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lontz, Alison C                38  GAJA    1:08.32     1:08.56   20.00
                33.33     1:08.56(35.23)

Women 35-39 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Sinram, Kristine M             37  GAJA         NT     2:50.92   20.00
                38.12     1:20.42(42.30)    2:05.02(44.60)    2:50.92(45.90)
---  Lontz, Alison C                38  GAJA    2:29.51          NS        

Women 35-39 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lontz, Alison C                38  GAJA      36.77       35.57   20.00
  2  Hankins, Malena                37  GAJA         NT       42.91   17.00

Women 35-39 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Mowinski, Abby                 36  GAJA    1:30.00     1:21.37   17.00
                39.99     1:21.37(41.38)

Women 35-39 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Wilson, Charlene               35  GAJA      28.00       28.90   20.00
  2  Lontz, Alison C                38  GAJA      28.97       30.06   17.00

Women 35-39 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hankins, Malena                37  GAJA         NT     1:14.19   20.00
                35.15     1:14.19(39.04)

Women 35-39 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Wilson, Charlene               35  GAJA    2:17.00     2:23.27   20.00
                32.31     1:07.96(35.65)    1:44.60(36.64)    2:23.27(38.67)

Women 35-39 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Mowinski, Abby                 36  GAJA    1:14.00     1:12.25   17.00
                35.29     1:12.25(36.96)

Women 35-39 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Lontz, Alison C                38  GAJA    2:30.30          NS        

Women 35-39 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Wilson, Charlene               35  GAJA    5:05.00     5:15.61   20.00
                32.47     1:09.10(36.63)    1:49.76(40.66)    2:30.88(41.12)
        3:17.04(46.16)    4:03.91(46.87)    4:40.36(36.45)    5:15.61(35.25)
  2  Sinram, Kristine M             37  GAJA         NT     6:09.76   17.00
                37.01     1:22.40(45.39)    2:09.65(47.25)    2:57.52(47.87)
        3:49.45(51.93)    4:41.70(52.25)    5:25.89(44.19)    6:09.76(43.87)

Women 40-44 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Henson, Susan P                41  GAJA      31.41       27.81   20.00
  2  Jones, Cathy W                 40  GAJA      30.00       30.23   17.00

Women 40-44 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jones, Cathy W                 40  GAJA      34.26       34.50   20.00

Women 40-44 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jones, Cathy W                 40  GAJA    1:15.47     1:17.68   20.00
                37.73     1:17.68(39.95)
  2  Terroba, Raquel                42  GAJA    1:34.58     1:37.07   17.00
                47.26     1:37.07(49.81)

Women 40-44 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jones, Cathy W                 40  GAJA    2:49.58     2:49.69   20.00
                40.41     1:24.19(43.78)    2:08.32(44.13)    2:49.69(41.37)
  2  Terroba, Raquel                42  GAJA    3:23.40     3:35.81   17.00
                50.79     1:45.09(54.30)    2:40.44(55.35)    3:35.81(55.37)

Women 40-44 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Henson, Susan P                41  GAJA      42.44       37.85   20.00

Women 40-44 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Terroba, Raquel                42  GAJA    1:39.11     1:37.92   20.00
                47.24     1:37.92(50.68)

Women 40-44 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Terroba, Raquel                42  GAJA    3:37.09     3:34.93   20.00
                49.06     1:41.64(52.58)    2:39.33(57.69)    3:34.93(55.60)

Women 40-44 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Henson, Susan P                41  GAJA      34.76       31.39   20.00
  2  Jones, Cathy W                 40  GAJA      35.47       34.86   17.00
  3  Terroba, Raquel                42  GAJA         NT       45.51   16.00

Women 40-44 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jones, Cathy W                 40  GAJA    1:16.47     1:16.49   20.00
                37.40     1:16.49(39.09)
  2  Terroba, Raquel                42  GAJA    1:29.97     1:30.40   17.00
                45.30     1:30.40(45.10)

Women 40-44 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jones, Cathy W                 40  GAJA    2:47.91     2:46.98   20.00
                37.43     1:21.64(44.21)    2:10.19(48.55)    2:46.98(36.79)
  2  Terroba, Raquel                42  GAJA    3:18.64     3:20.64   17.00
                48.12     1:40.10(51.98)    2:35.06(54.96)    3:20.64(45.58)

Women 40-44 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jones, Cathy W                 40  GAJA    6:10.47     5:58.55   20.00
                41.13     1:29.60(48.47)    2:15.78(46.18)    3:02.68(46.90)
        3:51.65(48.97)    4:41.07(49.42)    5:20.48(39.41)    5:58.55(38.07)
  2  Terroba, Raquel                42  GAJA    7:16.98     7:18.34   17.00
                51.12   1:53.99(1:02.87)    2:50.61(56.62)    3:47.80(57.19)
        4:45.00(57.20)    5:41.58(56.58)    6:30.77(49.19)    7:18.34(47.57)

Women 45-49 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Aziz, Kristin A                45  GAJA      29.00       29.19   20.00

Women 45-49 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Kester, Kristine               46  GAJA    1:05.00     1:00.01   20.00
                29.11     1:00.01(30.90)
  2  Countryman, Marianne           46  GAJA    1:02.54     1:01.47   17.00
                29.39     1:01.47(32.08)
  3  Aziz, Kristin A                45  GAJA    1:03.00     1:03.26   16.00
                30.90     1:03.26(32.36)

Women 45-49 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           46  GAJA    2:17.87     2:14.42   20.00
                30.58     1:03.81(33.23)    1:38.98(35.17)    2:14.42(35.44)
  2  Aziz, Kristin A                45  GAJA    2:15.00     2:17.91   17.00
                32.08     1:06.54(34.46)    1:42.17(35.63)    2:17.91(35.74)

Women 45-49 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Kester, Kristine               46  GAJA    5:50.00     5:49.73   20.00
                31.14     1:05.43(34.29)    1:40.76(35.33)    2:16.29(35.53)
        2:52.17(35.88)    3:27.93(35.76)    4:03.82(35.89)    4:39.54(35.72)
        5:15.28(35.74)    5:49.73(34.45)
  2  Countryman, Marianne           46  GAJA    6:15.00     5:56.93   17.00
                31.05     1:05.32(34.27)    1:40.82(35.50)    2:17.33(36.51)
        2:53.72(36.39)    3:30.39(36.67)    4:07.28(36.89)    4:44.21(36.93)
        5:20.77(36.56)    5:56.93(36.16)
  3  Aziz, Kristin A                45  GAJA    6:05.00     6:04.15   16.00
                33.12     1:08.94(35.82)    1:45.43(36.49)    2:22.10(36.67)
        2:58.94(36.84)    3:36.16(37.22)    4:13.59(37.43)    4:51.22(37.63)
        5:28.35(37.13)    6:04.15(35.80)
  4  Vazquez, Maria E               45  GAJA    6:05.19     6:11.00   15.00
                33.95     1:10.48(36.53)    1:47.54(37.06)    2:25.14(37.60)
        3:03.04(37.90)    3:40.99(37.95)    4:18.69(37.70)    4:56.47(37.78)
        5:34.14(37.67)    6:11.00(36.86)

Women 45-49 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           46  GAJA   12:25.00    12:25.86   20.00
                31.83     1:08.38(36.55)    1:44.00(35.62)    2:20.50(36.50)
        2:57.69(37.19)    3:35.02(37.33)    4:12.80(37.78)    4:50.60(37.80)
        5:28.89(38.29)    6:06.77(37.88)    6:44.37(37.60)    7:22.12(37.75)
        8:00.57(38.45)    8:38.43(37.86)    9:16.42(37.99)    9:54.99(38.57)
       10:33.01(38.02)   11:11.24(38.23)   11:49.27(38.03)   12:25.86(36.59)
  2  Aziz, Kristin A                45  GAJA   12:30.00    12:35.28   17.00
                34.07     1:10.94(36.87)    1:48.18(37.24)    2:26.15(37.97)
        3:03.69(37.54)    3:41.66(37.97)    4:19.98(38.32)    4:58.06(38.08)
        5:36.72(38.66)    6:15.02(38.30)    6:53.12(38.10)    7:31.36(38.24)
        8:09.68(38.32)    8:47.80(38.12)    9:26.09(38.29)   10:04.39(38.30)
       10:42.93(38.54)   11:21.48(38.55)   11:59.18(37.70)   12:35.28(36.10)
  3  Vazquez, Maria E               45  GAJA   13:00.00    12:51.72   16.00
                34.63     1:12.94(38.31)    1:51.60(38.66)    2:30.70(39.10)
        3:09.74(39.04)    3:49.57(39.83)    4:29.23(39.66)    5:08.94(39.71)
        5:48.38(39.44)    6:27.90(39.52)    7:07.19(39.29)    7:45.90(38.71)
        8:24.46(38.56)    9:03.28(38.82)    9:41.86(38.58)   10:20.25(38.39)
       10:58.51(38.26)   11:35.88(37.37)   12:14.36(38.48)   12:51.72(37.36)

Women 45-49 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Vazquez, Maria E               45  GAJA      34.20       33.91   20.00
  2  Yarbrough, Myrna N             49  GAJA      39.00       39.97   17.00

Women 45-49 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Vazquez, Maria E               45  GAJA    1:12.45     1:12.40   20.00
                36.35     1:12.40(36.05)

Women 45-49 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Vazquez, Maria E               45  GAJA    2:33.06     2:31.86   20.00
                37.05     1:15.71(38.66)    1:54.41(38.70)    2:31.86(37.45)
  2  Aziz, Kristin A                45  GAJA    2:40.00     2:35.25   17.00
                38.56     1:17.37(38.81)    1:56.67(39.30)    2:35.25(38.58)
  3  Yarbrough, Myrna N             49  GAJA    3:20.00     3:16.41   16.00
                46.83     1:35.66(48.83)    2:26.86(51.20)    3:16.41(49.55)

Women 45-49 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Krugman, Elaine                49  GAJA      42.72       41.93   20.00

Women 45-49 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Krugman, Elaine                49  GAJA    1:32.25     1:35.76   20.00
                43.67     1:35.76(52.09)
  3  Yarbrough, Myrna N             49  GAJA    1:40.00     1:40.90   16.00
                47.43     1:40.90(53.47)

Women 45-49 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Krugman, Elaine                49  GAJA    3:23.88     3:21.18   20.00
                44.90     1:34.62(49.72)    2:27.86(53.24)    3:21.18(53.32)

Women 45-49 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           46  GAJA      32.17       31.60   20.00

Women 45-49 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           46  GAJA    1:10.28     1:09.75   20.00
                32.43     1:09.75(37.32)

Women 45-49 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           46  GAJA    2:45.00     2:36.76   20.00
                33.57     1:12.63(39.06)    1:53.82(41.19)    2:36.76(42.94)

Women 45-49 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           46  GAJA    1:13.95     1:14.54   20.00
                35.82     1:14.54(38.72)
  3  Krugman, Elaine                49  GAJA    1:31.05     1:28.53   16.00
                43.26     1:28.53(45.27)
  4  Yarbrough, Myrna N             49  GAJA    1:30.00     1:31.81   15.00
                42.60     1:31.81(49.21)

Women 45-49 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Aziz, Kristin A                45  GAJA    2:40.00     2:37.43   20.00
                35.63     1:15.06(39.43)    2:02.75(47.69)    2:37.43(34.68)

Women 45-49 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Aziz, Kristin A                45  GAJA    6:00.00     5:38.03   20.00
                38.76     1:22.16(43.40)    2:03.76(41.60)    2:45.15(41.39)
        3:34.05(48.90)    4:23.84(49.79)    5:01.75(37.91)    5:38.03(36.28)

Women 50-54 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lavery, Catherine F            51  GAJA      30.10       30.06   20.00
  2  Ayers, Cheryl L                54  GAJA      31.00       32.84   17.00
  3  Welling, Karol                 50  GAJA      40.00       35.30   16.00
  4  Gatto, Caroline                50  GAJA         NT       37.66   15.00

Women 50-54 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lavery, Catherine F            51  GAJA    1:07.11     1:06.34   20.00
                31.97     1:06.34(34.37)
  2  Almand, Jennifer C             52  GAJA    1:07.00     1:06.42   17.00
                32.41     1:06.42(34.01)
  3  Ayers, Cheryl L                54  GAJA    1:10.56     1:14.25   16.00
                35.45     1:14.25(38.80)
  4  Cunningham, Carol E            54  GAJA    1:42.00     1:28.69   15.00
                42.32     1:28.69(46.37)

Women 50-54 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Almand, Jennifer C             52  GAJA    2:33.20     2:33.46   17.00
                34.97     1:13.58(38.61)    1:54.03(40.45)    2:33.46(39.43)
  4  Cunningham, Carol E            54  GAJA    4:07.00     3:25.16   15.00
                46.45     1:40.17(53.72)    2:33.59(53.42)    3:25.16(51.57)

Women 50-54 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Almand, Jennifer C             52  GAJA    7:00.00     6:57.21   17.00
                37.00     1:18.49(41.49)    2:00.93(42.44)    2:43.86(42.93)
        3:26.67(42.81)    4:09.26(42.59)    4:52.03(42.77)    5:34.63(42.60)
        6:17.20(42.57)    6:57.21(40.01)
  3  Cunningham, Carol E            54  GAJA   10:00.00     8:52.95   16.00
                45.59     1:38.20(52.61)    2:33.07(54.87)    3:28.95(55.88)
        4:25.10(56.15)    5:19.22(54.12)    6:13.97(54.75)    7:09.59(55.62)
        8:03.86(54.27)    8:52.95(49.09)

Women 50-54 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Cunningham, Carol E            54  GAJA   20:00.00    17:52.72   20.00
                45.20     1:37.18(51.98)    2:31.55(54.37)    3:25.85(54.30)
        4:20.24(54.39)    5:15.93(55.69)    6:09.58(53.65)    7:04.54(54.96)
        7:59.17(54.63)    8:53.03(53.86)    9:46.79(53.76)   10:41.66(54.87)
       11:36.07(54.41)   12:30.64(54.57)   13:25.86(55.22)   14:20.88(55.02)
       15:15.47(54.59)   16:09.91(54.44)   17:04.67(54.76)   17:52.72(48.05)

Women 50-54 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Welling, Karol                 50  GAJA      45.00       38.75   20.00
  2  Greely, Kathleen M             51  GAJA      55.00       44.20   17.00
  3  Ayers, Cheryl L                54  GAJA      45.85       45.78   16.00

Women 50-54 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Almand, Jennifer C             52  GAJA    1:20.00     1:24.06   20.00
                42.07     1:24.06(41.99)
  2  Greely, Kathleen M             51  GAJA    1:50.01     1:37.76   17.00
                48.01     1:37.76(49.75)
  4  Welling, Karol                 50  GAJA    1:50.00     1:43.25   15.00
                 0.00   1:43.25(1:43.25)
  5  Cunningham, Carol E            54  GAJA    2:05.00     1:53.08   14.00
                51.05   1:53.08(1:02.03)

Women 50-54 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Welling, Karol                 50  GAJA    3:50.00     3:10.14   20.00
                44.63     1:32.02(47.39)    2:21.26(49.24)    3:10.14(48.88)
  2  Cunningham, Carol E            54  GAJA    4:18.00     3:48.27   17.00
                53.63     1:52.47(58.84)    2:50.97(58.50)    3:48.27(57.30)

Women 50-54 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Almand, Jennifer C             52  GAJA      38.77       39.33   20.00
  3  Gatto, Caroline                50  GAJA         NT       43.09   16.00
  4  Lavery, Catherine F            51  GAJA      41.96       43.95   15.00
  5  Greely, Kathleen M             51  GAJA      55.00       45.71   14.00
---  Welling, Karol                 50  GAJA    1:00.00          NS        

Women 50-54 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Almand, Jennifer C             52  GAJA    1:24.00     1:23.98   20.00
                40.59     1:23.98(43.39)
  3  Lavery, Catherine F            51  GAJA    1:30.33     1:35.09   16.00
                46.53     1:35.09(48.56)
  4  Gatto, Caroline                50  GAJA         NT     1:37.02   15.00
                46.03     1:37.02(50.99)
  5  Greely, Kathleen M             51  GAJA    1:50.00     1:38.51   14.00
                47.12     1:38.51(51.39)

Women 50-54 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Almand, Jennifer C             52  GAJA    3:04.00     3:03.31   20.00
                41.35     1:27.83(46.48)    2:15.86(48.03)    3:03.31(47.45)
  3  Gatto, Caroline                50  GAJA         NT     3:34.94   16.00
                48.43     1:42.09(53.66)    2:38.22(56.13)    3:34.94(56.72)
  4  Greely, Kathleen M             51  GAJA    3:40.00     3:50.72   15.00
                49.52     1:45.10(55.58)    2:43.62(58.52)  3:50.72(1:07.10)

Women 50-54 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Lavery, Catherine F            51  GAJA      38.41       37.76   17.00
  3  Cunningham, Carol E            54  GAJA      52.00       48.59   16.00
---  Welling, Karol                 50  GAJA      55.00          NS        

Women 50-54 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Almand, Jennifer C             52  GAJA    1:17.35     1:16.95   20.00
                37.39     1:16.95(39.56)
  3  Lavery, Catherine F            51  GAJA    1:22.76     1:21.92   16.00
                41.33     1:21.92(40.59)
  4  Welling, Karol                 50  GAJA    2:00.00     1:27.04   15.00
                40.42     1:27.04(46.62)
  5  Ayers, Cheryl L                54  GAJA    1:34.54     1:35.81   14.00
                46.83     1:35.81(48.98)
  6  Greely, Kathleen M             51  GAJA    1:50.00     1:37.27   13.00
                47.17     1:37.27(50.10)

Women 50-54 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Gatto, Caroline                50  GAJA         NT     3:27.05   17.00
                43.91   1:48.40(1:04.49)    2:38.41(50.01)    3:27.05(48.64)
  3  Cunningham, Carol E            54  GAJA    5:00.00     3:58.11   16.00
                52.28   1:52.73(1:00.45)  3:06.60(1:13.87)    3:58.11(51.51)
---  Welling, Karol                 50  GAJA    3:50.00          NS        

Women 50-54 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Gatto, Caroline                50  GAJA         NT          NS        

Women 55-59 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mattson, Skippy                57  GAJA    2:50.00     2:46.25   20.00
                41.06     1:22.83(41.77)    2:04.48(41.65)    2:46.25(41.77)

Women 55-59 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mattson, Skippy                57  GAJA      40.00       37.27   20.00

Women 55-59 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mattson, Skippy                57  GAJA    1:30.00     1:22.99   20.00
                40.53     1:22.99(42.46)

Women 55-59 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mattson, Skippy                57  GAJA    3:10.00     3:03.90   20.00
                43.00     1:29.24(46.24)    2:17.44(48.20)    3:03.90(46.46)

Women 55-59 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mattson, Skippy                57  GAJA    2:50.00     2:52.26   20.00
                43.88     1:25.52(41.64)    2:13.56(48.04)    2:52.26(38.70)

Women 60-64 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Larson, Joyce M                60  GAJA      37.50       37.29   17.00
  3  Moyer, Peggy M                 64  GAJA      54.76       54.17   16.00
  4  Holstad, Marcia M              61  GAJA      47.86       57.73   15.00

Women 60-64 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Larson, Joyce M                60  GAJA    1:29.84     1:27.88   20.00
                39.72     1:27.88(48.16)

Women 60-64 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Larson, Joyce M                60  GAJA    3:20.00     3:18.86   20.00
                41.48     1:31.04(49.56)    2:25.82(54.78)    3:18.86(53.04)

Women 60-64 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Larson, Joyce M                60  GAJA      49.53       49.71   17.00

Women 60-64 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Holstad, Marcia M              61  GAJA    2:00.00     2:03.54   17.00
                 0.00   2:03.54(2:03.54)
  3  Moyer, Peggy M                 64  GAJA    2:00.00     2:31.62   16.00
                 0.00   2:31.62(2:31.62)

Women 60-64 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Larson, Joyce M                60  GAJA      50.56       49.82   16.00
  4  Holstad, Marcia M              61  GAJA    1:05.25     1:02.20   15.00
  5  Moyer, Peggy M                 64  GAJA      55.00     1:16.25   14.00

Women 60-64 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Larson, Joyce M                60  GAJA    1:50.41     1:50.99   16.00
                51.51     1:50.99(59.48)

Women 65-69 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mead, Mary-Mead A              69  GAJA      44.06       50.93   20.00
  2  Ottosen, Sue C                 67  GAJA         NT       51.94   17.00

Women 65-69 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mead, Mary-Mead A              69  GAJA    1:52.00     1:56.73   20.00
                54.28   1:56.73(1:02.45)

Women 65-69 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mead, Mary-Mead A              69  GAJA    4:05.00     4:10.79   20.00
                55.35   1:58.79(1:03.44)  3:06.01(1:07.22)  4:10.79(1:04.78)
  2  Ottosen, Sue C                 67  GAJA         NT     4:32.36   17.00
                59.04   2:08.29(1:09.25)  3:23.18(1:14.89)  4:32.36(1:09.18)

Women 65-69 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mead, Mary-Mead A              69  GAJA         NT    11:16.60   20.00
                57.79   2:08.79(1:11.00)  3:17.92(1:09.13)  4:27.10(1:09.18)
      5:37.54(1:10.44)  6:47.03(1:09.49)  7:57.17(1:10.14)  9:05.98(1:08.81)
     10:14.69(1:08.71) 11:16.60(1:01.91)

Women 65-69 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ottosen, Sue C                 67  GAJA         NT     2:13.96   20.00
              1:06.29   2:13.96(1:07.67)

Women 65-69 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mead, Mary-Mead A              69  GAJA    1:07.00     1:06.14   20.00

Women 65-69 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mead, Mary-Mead A              69  GAJA    2:33.03     2:31.94   20.00
              1:10.70   2:31.94(1:21.24)

Women 65-69 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mead, Mary-Mead A              69  GAJA    5:47.30     5:46.94   20.00
              1:20.49   2:51.61(1:31.12)  4:23.28(1:31.67)  5:46.94(1:23.66)

Women 65-69 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ottosen, Sue C                 67  GAJA         NT     1:16.46   20.00

Women 65-69 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mead, Mary-Mead A              69  GAJA    2:22.00     2:22.60   20.00
                 0.00   2:22.60(2:22.60)

Women 70-74 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Callaway, Priscilla W          71  GAJA      48.20          NS        

Women 70-74 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Callaway, Priscilla W          71  GAJA    1:47.07          NS        

Women 70-74 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Callaway, Priscilla W          71  GAJA    3:41.28          NS        

Women 70-74 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Callaway, Priscilla W          71  GAJA    1:09.07          NS        

Women 70-74 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Callaway, Priscilla W          71  GAJA    1:09.40          NS        

Women 70-74 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Callaway, Priscilla W          71  GAJA    1:01.39          NS        

Women 70-74 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Callaway, Priscilla W          71  GAJA    2:12.49          NS        

Women 75-79 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Callaway, June                 76  GAJA    1:00.00     1:05.08   20.00

Women 75-79 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Callaway, June                 76  GAJA    2:12.30     2:20.48   20.00
              1:09.18   2:20.48(1:11.30)

Women 75-79 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Callaway, June                 76  GAJA    4:29.92     4:32.94   20.00
              1:06.41   2:15.30(1:08.89)  3:25.54(1:10.24)  4:32.94(1:07.40)

Women 75-79 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Callaway, June                 76  GAJA   11:44.07    11:32.79   20.00
              1:05.88   2:14.80(1:08.92)  3:25.48(1:10.68)  4:36.77(1:11.29)
      5:46.67(1:09.90)  6:56.85(1:10.18)  8:06.59(1:09.74)  9:16.56(1:09.97)
     10:24.25(1:07.69) 11:32.79(1:08.54)

Women 75-79 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Callaway, June                 76  GAJA   23:41.00    22:49.63   20.00
              1:04.29   2:11.68(1:07.39)  3:20.43(1:08.75)  4:28.56(1:08.13)
      5:37.87(1:09.31)  6:47.09(1:09.22)  7:56.32(1:09.23)  9:05.19(1:08.87)
     10:15.20(1:10.01) 11:25.15(1:09.95) 12:34.69(1:09.54) 13:42.80(1:08.11)
     14:51.64(1:08.84) 16:00.21(1:08.57) 17:09.07(1:08.86) 18:18.49(1:09.42)
     19:26.46(1:07.97) 20:34.71(1:08.25) 21:43.74(1:09.03) 22:49.63(1:05.89)

Women 75-79 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Callaway, June                 76  GAJA    1:08.88     1:09.59   20.00

Women 75-79 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Callaway, June                 76  GAJA    2:21.83     2:20.62   20.00
              1:09.47   2:20.62(1:11.15)

Women 75-79 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Callaway, June                 76  GAJA         NT     4:53.75   20.00
              1:13.87   2:28.40(1:14.53)  3:42.86(1:14.46)  4:53.75(1:10.89)

Women 90-94 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dunivin, Anne A                94  GAJA    4:00.00     4:15.80   20.00
                 0.00   4:15.80(4:15.80)

Women 90-94 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dunivin, Anne A                94  GAJA         NT     2:31.14        

Women 90-94 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dunivin, Anne A                94  GAJA         NT     5:22.67        

Women 90-94 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dunivin, Anne A                94  GAJA    8:08.00    10:54.13   20.00
              2:31.14   5:22.67(2:51.53)  8:12.28(2:49.61) 10:54.13(2:41.85)


Men's Results [Women | Relays]

Men 18-24 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Dalziel, Alex C                24  GAJA      24.70       24.39   17.00

Men 18-24 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Dalziel, Alex C                24  GAJA      53.00       52.91   17.00
                25.42       52.91(27.49)
  3  Greely, Ryan H                 24  GAJA      55.25     1:01.37   16.00
                28.81     1:01.37(32.56)

Men 18-24 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dalziel, Alex C                24  GAJA    2:05.00     1:57.94   20.00
                27.68       58.04(30.36)    1:28.59(30.55)    1:57.94(29.35)
  2  Greely, Ryan H                 24  GAJA    2:00.24     2:17.50   17.00
                29.57     1:04.13(34.56)    1:41.12(36.99)    2:17.50(36.38)

Men 18-24 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Dalziel, Alex C                24  GAJA    5:35.00     5:22.71   17.00
                29.67     1:02.07(32.40)    1:35.13(33.06)    2:07.86(32.73)
        2:40.33(32.47)    3:13.07(32.74)    3:46.32(33.25)    4:19.30(32.98)
        4:52.01(32.71)    5:22.71(30.70)
  3  Greely, Ryan H                 24  GAJA    5:21.76     6:01.31   16.00
                31.86     1:07.16(35.30)    1:43.47(36.31)    2:20.15(36.68)
        2:57.50(37.35)    3:34.61(37.11)    4:11.15(36.54)    4:47.46(36.31)
        5:24.49(37.03)    6:01.31(36.82)

Men 18-24 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Greely, Ryan H                 24  GAJA   11:00.78    12:23.30   20.00
                32.84     1:08.32(35.48)    1:44.74(36.42)    2:20.99(36.25)
        2:57.65(36.66)    3:34.53(36.88)    4:11.62(37.09)    4:49.17(37.55)
        5:26.91(37.74)    6:04.86(37.95)    6:42.84(37.98)    7:20.82(37.98)
        7:58.99(38.17)    8:37.22(38.23)    9:14.97(37.75)    9:53.08(38.11)
       10:30.45(37.37)   11:08.40(37.95)   11:46.47(38.07)   12:23.30(36.83)

Men 18-24 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Greely, Ryan H                 24  GAJA    2:20.60     2:37.82   17.00
                37.27     1:16.78(39.51)    1:57.77(40.99)    2:37.82(40.05)

Men 18-24 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Greely, Ryan H                 24  GAJA    2:43.43     3:00.35   20.00
                40.02     1:26.40(46.38)    2:14.03(47.63)    3:00.35(46.32)

Men 18-24 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dalziel, Alex C                24  GAJA      26.50       27.04   20.00

Men 18-24 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Greely, Ryan H                 24  GAJA    5:00.25     5:29.54   20.00
                38.20     1:22.14(43.94)    2:02.39(40.25)    2:43.97(41.58)
        3:29.86(45.89)    4:17.53(47.67)    4:53.78(36.25)    5:29.54(35.76)

Men 25-29 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lugemwa, Dennis                27  GAJA      24.00       24.72   20.00

Men 25-29 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Slotnick, Mannfred             26  GAJA      47.74       49.11   20.00
                23.16       49.11(25.95)
  4  Lopez, Jude T                  26  GAJA         NT     1:07.04   15.00
                30.75     1:07.04(36.29)

Men 25-29 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Lopez, Jude T                  26  GAJA         NT     7:27.29   17.00
                33.73     1:14.05(40.32)    1:57.55(43.50)    2:43.24(45.69)
        3:30.42(47.18)    4:17.05(46.63)    5:04.76(47.71)    5:53.30(48.54)
        6:42.16(48.86)    7:27.29(45.13)

Men 25-29 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Lugemwa, Dennis                27  GAJA      26.00       26.57   17.00

Men 25-29 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Slotnick, Mannfred             26  GAJA      52.25     1:00.86   17.00
                27.86     1:00.86(33.00)

Men 25-29 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Lopez, Jude T                  26  GAJA         NT     1:20.12   16.00
                35.61     1:20.12(44.51)

Men 25-29 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Slotnick, Mannfred             26  GAJA    2:02.02     2:01.96   20.00
                25.56       55.05(29.49)    1:32.43(37.38)    2:01.96(29.53)

Men 30-34 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Tourgeman, Evyatar             32  GAJA      25.40       26.42   20.00

Men 30-34 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Gellin, Jonathan C             30  GAJA      50.59       50.44   20.00
                23.97       50.44(26.47)
  2  Tourgeman, Evyatar             32  GAJA      58.80     1:00.03   17.00
                28.88     1:00.03(31.15)

Men 30-34 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Tourgeman, Evyatar             32  GAJA    2:26.50     2:16.63   20.00
                32.52     1:08.75(36.23)    1:44.62(35.87)    2:16.63(32.01)

Men 30-34 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Tourgeman, Evyatar             32  GAJA      30.40       32.98   20.00

Men 30-34 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Tourgeman, Evyatar             32  GAJA    1:08.50     1:13.08   20.00
                34.55     1:13.08(38.53)

Men 30-34 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Tourgeman, Evyatar             32  GAJA      28.60       30.27   20.00

Men 30-34 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Gellin, Jonathan C             30  GAJA      54.65       55.25   20.00
                26.00       55.25(29.25)
  2  Tourgeman, Evyatar             32  GAJA    1:12.30     1:13.76   17.00
                33.31     1:13.76(40.45)

Men 30-34 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Gellin, Jonathan C             30  GAJA      58.10       59.12   20.00
                27.86       59.12(31.26)
  2  Tourgeman, Evyatar             32  GAJA    1:19.20     1:15.59   17.00
                34.98     1:15.59(40.61)

Men 35-39 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Palm, Jeff A                   39  GAJA      23.50       24.15   20.00
  2  Lontz, Josh E                  39  GAJA      26.37       25.13   17.00

Men 35-39 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Palm, Jeff A                   39  GAJA      53.10       52.68   20.00
                25.08       52.68(27.60)
  2  Tartaglione, Mike              39  GAJA      53.96       55.75   17.00
                26.73       55.75(29.02)

Men 35-39 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Palm, Jeff A                   39  GAJA    1:48.81     1:56.38   20.00
                27.18       56.66(29.48)    1:26.75(30.09)    1:56.38(29.63)
  2  Lontz, Josh E                  39  GAJA    2:07.44     2:04.10   17.00
                28.92       59.88(30.96)    1:32.03(32.15)    2:04.10(32.07)

Men 35-39 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Palm, Jeff A                   39  GAJA    5:23.00     5:17.25   20.00
                28.55     1:00.34(31.79)    1:32.05(31.71)    2:04.59(32.54)
        2:37.13(32.54)    3:09.35(32.22)    3:41.60(32.25)    4:14.12(32.52)
        4:45.92(31.80)    5:17.25(31.33)
  2  Lontz, Josh E                  39  GAJA    5:59.14     5:49.37   17.00
                31.57     1:06.40(34.83)    1:41.74(35.34)    2:17.60(35.86)
        2:53.71(36.11)    3:30.39(36.68)    4:06.70(36.31)    4:42.34(35.64)
        5:16.93(34.59)    5:49.37(32.44)

Men 35-39 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Palm, Jeff A                   39  GAJA   10:31.00    11:16.04   20.00
                30.07     1:03.37(33.30)    1:37.16(33.79)    2:10.61(33.45)
        2:44.27(33.66)    3:18.06(33.79)    3:51.38(33.32)    4:25.22(33.84)
        4:59.36(34.14)    5:33.57(34.21)    6:07.50(33.93)    6:41.53(34.03)
        7:16.43(34.90)    7:51.27(34.84)    8:26.15(34.88)    9:01.31(35.16)
        9:36.82(35.51)   10:09.10(32.28)   10:43.40(34.30)   11:16.04(32.64)
  2  Lontz, Josh E                  39  GAJA   12:25.43    12:16.37   17.00
                32.36     1:07.74(35.38)    1:44.40(36.66)    2:21.16(36.76)
        2:58.48(37.32)    3:35.86(37.38)    4:13.60(37.74)    4:51.33(37.73)
        5:29.70(38.37)    6:07.80(38.10)    6:45.65(37.85)    7:23.50(37.85)
        8:01.34(37.84)    8:39.23(37.89)    9:16.74(37.51)    9:54.22(37.48)
       10:31.51(37.29)   11:07.59(36.08)   11:42.63(35.04)   12:16.37(33.74)

Men 35-39 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Palm, Jeff A                   39  GAJA      26.81       26.51   20.00

Men 35-39 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Palm, Jeff A                   39  GAJA      58.80          NS        

Men 35-39 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lontz, Josh E                  39  GAJA      40.28       38.83   20.00

Men 35-39 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lontz, Josh E                  39  GAJA    1:25.14     1:31.17   20.00
                42.30     1:31.17(48.87)

Men 35-39 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lontz, Josh E                  39  GAJA    1:11.05     1:10.73   20.00
                33.25     1:10.73(37.48)

Men 35-39 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lontz, Josh E                  39  GAJA    1:07.87     1:07.36   20.00
                30.85     1:07.36(36.51)
---  Tartaglione, Mike              39  GAJA    1:03.98          NS        

Men 40-44 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 41  GAJA      22.19       21.90   20.00
  5  Davis, Brett A                 44  GAJA      25.00       25.55   14.00
  6  Klenzak, Andy                  44  GAJA      25.80       25.87   13.00

Men 40-44 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Davis, Brett A                 44  GAJA      57.00       56.18   16.00
                26.24       56.18(29.94)

Men 40-44 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Klenzak, Andy                  44  GAJA    2:05.00     2:02.75   17.00
                28.38       59.28(30.90)    1:31.02(31.74)    2:02.75(31.73)

Men 40-44 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Perry, Andrew M                42  GAJA    6:20.00          NS        

Men 40-44 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Perry, Andrew M                42  GAJA   12:45.00          NS        

Men 40-44 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 41  GAJA      27.50       26.71   20.00
  2  Davis, Brett A                 44  GAJA      30.00       30.30   17.00

Men 40-44 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Dan C                  44  GAJA      59.50       59.03   20.00
                29.03       59.03(30.00)

Men 40-44 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Perry, Andrew M                42  GAJA    2:55.00          NS        

Men 40-44 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 41  GAJA      28.50       28.59   20.00
  2  Beatty, Dan C                  44  GAJA      30.50       30.07   17.00
  4  Klenzak, Andy                  44  GAJA      36.00       35.64   15.00

Men 40-44 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 41  GAJA    1:03.90     1:02.69   20.00
                30.06     1:02.69(32.63)
  3  Klenzak, Andy                  44  GAJA    1:22.00     1:18.41   16.00
                37.10     1:18.41(41.31)

Men 40-44 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 41  GAJA    2:19.89     2:17.02   20.00
                31.65     1:05.88(34.23)    1:41.69(35.81)    2:17.02(35.33)
---  Perry, Andrew M                42  GAJA    3:15.00          NS        

Men 40-44 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 41  GAJA      24.09       24.46   20.00
  2  Beatty, Dan C                  44  GAJA      25.00       25.59   17.00
  4  Davis, Brett A                 44  GAJA      28.00       28.11   15.00

Men 40-44 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Dan C                  44  GAJA      56.00       55.69   20.00
                26.30       55.69(29.39)
---  Perry, Andrew M                42  GAJA    1:15.00          NS        

Men 40-44 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Perry, Andrew M                42  GAJA    2:50.00          NS        

Men 40-44 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 41  GAJA      56.29       55.64   20.00
                25.74       55.64(29.90)
  2  Beatty, Dan C                  44  GAJA      57.90       57.22   17.00
                26.34       57.22(30.88)
  3  Davis, Brett A                 44  GAJA    1:05.00     1:02.93   16.00
                29.57     1:02.93(33.36)
  4  Klenzak, Andy                  44  GAJA    1:05.00     1:05.00   15.00
                29.98     1:05.00(35.02)

Men 40-44 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 41  GAJA    2:03.24     2:03.56   20.00
                26.50       58.56(32.06)    1:34.92(36.36)    2:03.56(28.64)
  2  Beatty, Dan C                  44  GAJA    2:08.00     2:05.76   17.00
                28.31       59.57(31.26)    1:36.95(37.38)    2:05.76(28.81)
  3  Klenzak, Andy                  44  GAJA    2:22.00     2:19.97   16.00
                30.49     1:06.26(35.77)    1:48.03(41.77)    2:19.97(31.94)
---  Perry, Andrew M                42  GAJA    2:55.00          NS        

Men 40-44 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Klenzak, Andy                  44  GAJA    5:06.00     4:59.77   20.00
                30.53     1:05.29(34.76)    1:43.83(38.54)    2:21.52(37.69)
        3:06.24(44.72)    3:51.10(44.86)    4:26.67(35.57)    4:59.77(33.10)
---  Perry, Andrew M                42  GAJA    5:55.00          NS        

Men 45-49 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  McNamara, Paul (Tank) F        47  GAJA      24.77       25.04   20.00
  3  Breen, James T                 49  GAJA      26.20       27.05   16.00

Men 45-49 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Breen, James T                 49  GAJA      57.20       58.79   16.00
                28.20       58.79(30.59)

Men 45-49 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Breen, James T                 49  GAJA    6:00.00     5:52.09   17.00
                33.44     1:09.16(35.72)    1:45.00(35.84)    2:20.72(35.72)
        2:55.88(35.16)    3:31.09(35.21)    4:06.40(35.31)    4:41.48(35.08)
        5:16.83(35.35)    5:52.09(35.26)

Men 45-49 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Breen, James T                 49  GAJA    1:08.00     1:08.69   17.00
                33.33     1:08.69(35.36)

Men 45-49 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  McNamara, Paul (Tank) F        47  GAJA      31.90       33.21   17.00

Men 45-49 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Vaden, Keith                   46  GAJA         NT     1:23.57   16.00
                39.24     1:23.57(44.33)

Men 45-49 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  McNamara, Paul (Tank) F        47  GAJA    2:45.00     2:52.59   20.00
                37.54     1:18.55(41.01)    2:04.93(46.38)    2:52.59(47.66)

Men 45-49 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  McNamara, Paul (Tank) F        47  GAJA      27.90       28.50   17.00

Men 45-49 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Breen, James T                 49  GAJA    1:04.00     1:06.84   17.00
                31.56     1:06.84(35.28)
  3  Vaden, Keith                   46  GAJA         NT     1:22.27   16.00
                40.65     1:22.27(41.62)

Men 45-49 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Breen, James T                 49  GAJA    5:20.00          NS        

Men 50-54 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jacobson, David R              51  GAJA    1:03.63     1:03.59   20.00
                30.86     1:03.59(32.73)

Men 50-54 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jacobson, David R              51  GAJA    2:20.46     2:27.07   20.00
                33.42     1:10.57(37.15)    1:48.56(37.99)    2:27.07(38.51)

Men 50-54 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jacobson, David R              51  GAJA    2:11.33     2:12.76   20.00
                29.75     1:02.97(33.22)    1:36.90(33.93)    2:12.76(35.86)

Men 50-54 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jacobson, David R              51  GAJA      57.63       57.98   20.00
                27.98       57.98(30.00)

Men 50-54 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jacobson, David R              51  GAJA    2:06.66     2:05.23   20.00
                27.03       59.61(32.58)    1:34.87(35.26)    2:05.23(30.36)

Men 50-54 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Jacobson, David R              51  GAJA    4:39.71          NS        

Men 55-59 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           56  GAJA      25.38       25.06   20.00
  3  Michalke, Doug                 58  GAJA      26.50       26.52   16.00
  4  Carver, David                  56  GAJA      26.50       26.87   15.00
  6  Cutrone, Robert M              57  GAJA      27.50       28.42   13.00
  7  Logan, James J                 57  GAJA      28.10       28.77   12.00
  8  Matheson, John B               56  GAJA      25.00       35.86   11.00

Men 55-59 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Hildebrandt, David C           56  GAJA    1:00.00       56.90   17.00
                27.08       56.90(29.82)
  3  Michalke, Doug                 58  GAJA      59.50       59.94   16.00
                28.67       59.94(31.27)
  4  Carver, David                  56  GAJA    1:01.14     1:00.27   15.00
                28.31     1:00.27(31.96)
  5  Cutrone, Robert M              57  GAJA    1:01.00     1:01.91   14.00
                30.13     1:01.91(31.78)

Men 55-59 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Cutrone, Robert M              57  GAJA    2:15.00     2:21.35   17.00
                32.55     1:08.38(35.83)    1:44.53(36.15)    2:21.35(36.82)
  3  Michalke, Doug                 58  GAJA    2:14.00     2:25.82   16.00
                33.71     1:11.31(37.60)    1:48.82(37.51)    2:25.82(37.00)

Men 55-59 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Cutrone, Robert M              57  GAJA    6:30.00     6:20.25   20.00
                33.93     1:10.39(36.46)    1:49.28(38.89)    2:28.26(38.98)
        3:07.19(38.93)    3:47.19(40.00)    4:26.23(39.04)    5:05.51(39.28)
        5:44.54(39.03)    6:20.25(35.71)
  2  Michalke, Doug                 58  GAJA    6:28.00     6:58.89   17.00
                36.01     1:16.91(40.90)    1:59.49(42.58)    2:42.91(43.42)
        3:25.94(43.03)    4:08.89(42.95)    4:52.41(43.52)    5:35.38(42.97)
        6:17.75(42.37)    6:58.89(41.14)

Men 55-59 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Cutrone, Robert M              57  GAJA   14:00.00    13:23.77   20.00
                34.92     1:13.95(39.03)    1:53.81(39.86)    2:33.92(40.11)
        3:14.37(40.45)    3:55.67(41.30)    4:37.28(41.61)    5:18.75(41.47)
        6:00.39(41.64)    6:42.18(41.79)    7:22.91(40.73)    8:03.23(40.32)
        8:43.99(40.76)    9:25.05(41.06)   10:06.14(41.09)   10:47.26(41.12)
       11:27.71(40.45)   12:07.88(40.17)   12:47.01(39.13)   13:23.77(36.76)

Men 55-59 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           56  GAJA      30.27       29.82   20.00
  2  Carver, David                  56  GAJA      32.73       32.38   17.00

Men 55-59 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           56  GAJA    1:06.75     1:05.43   20.00
                31.62     1:05.43(33.81)
  2  Carver, David                  56  GAJA    1:12.33     1:13.38   17.00
                35.14     1:13.38(38.24)

Men 55-59 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           56  GAJA      33.39       34.65   20.00
  2  Michalke, Doug                 58  GAJA      35.50       35.02   17.00

Men 55-59 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Michalke, Doug                 58  GAJA    1:26.00     1:30.79   20.00
                43.45     1:30.79(47.34)

Men 55-59 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           56  GAJA      26.93       27.57   20.00
  3  Michalke, Doug                 58  GAJA      28.50       28.76   16.00
  5  Carver, David                  56  GAJA      29.48       29.78   14.00
  6  Logan, James J                 57  GAJA      30.60       31.25   13.00

Men 55-59 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Hildebrandt, David C           56  GAJA    1:00.30     1:03.73   17.00
                29.09     1:03.73(34.64)
  3  Michalke, Doug                 58  GAJA    1:08.80     1:15.71   16.00
                33.68     1:15.71(42.03)

Men 55-59 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Hildebrandt, David C           56  GAJA    1:03.94     1:04.97   17.00
                29.32     1:04.97(35.65)
  3  Carver, David                  56  GAJA    1:08.99     1:09.02   16.00
                31.71     1:09.02(37.31)

Men 60-64 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Rushing, Don M                 60  GAJA    3:30.00     3:09.74   20.00
                45.70     1:34.29(48.59)    2:23.22(48.93)    3:09.74(46.52)

Men 65-69 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Schyck, Stephen M              69  GAJA      35.84       34.19   20.00
  2  Woller, Raymond                69  GAJA      32.00       34.31   17.00
  3  Westafer, Peter C              65  GAJA      35.00       36.10   16.00
  4  Nason, Marshall                67  GAJA      38.10       36.85   15.00
  5  Rende, Tony J                  69  GAJA      38.00       36.93   14.00

Men 65-69 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Westafer, Peter C              65  GAJA    1:30.00     1:24.81   20.00
                 0.00   1:24.81(1:24.81)

Men 65-69 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Westafer, Peter C              65  GAJA    3:15.00     3:17.68   20.00
                41.33                                       3:17.68(2:36.35)
  2  Nason, Marshall                67  GAJA    3:23.20     3:19.42   17.00
                40.50     1:32.97(52.47)    2:26.97(54.00)    3:19.42(52.45)
  3  Schyck, Stephen M              69  GAJA    3:55.00     3:40.09   16.00
                46.13     1:42.23(56.10)    2:40.47(58.24)    3:40.09(59.62)

Men 65-69 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                65  GAJA    7:04.50     7:22.11   20.00
                38.81     1:22.82(44.01)    2:08.14(45.32)    2:52.97(44.83)
        3:37.58(44.61)    4:23.15(45.57)    5:08.04(44.89)    5:52.98(44.94)
        6:38.70(45.72)    7:22.11(43.41)

Men 65-69 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                65  GAJA   14:25.01    14:49.23   20.00
                39.53     1:24.11(44.58)    2:09.69(45.58)    2:54.80(45.11)
        3:39.66(44.86)    4:25.62(45.96)    5:10.47(44.85)    5:56.43(45.96)
        6:42.30(45.87)    7:26.79(44.49)    8:12.33(45.54)    8:56.06(43.73)
        9:40.46(44.40)   10:24.22(43.76)   11:08.35(44.13)   11:53.51(45.16)
       12:38.22(44.71)   13:23.10(44.88)   14:08.08(44.98)   14:49.23(41.15)

Men 65-69 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Westafer, Peter C              65  GAJA      45.00       59.44   20.00
  2  Leen, Walter D                 68  GAJA      55.55     1:06.02   17.00

Men 65-69 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Woller, Raymond                69  GAJA    1:20.00     1:24.98   20.00
                42.44     1:24.98(42.54)
  2  Leen, Walter D                 68  GAJA    2:22.22     2:23.92   17.00
              1:09.92   2:23.92(1:14.00)

Men 65-69 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                65  GAJA    3:03.58     3:11.73   20.00
                45.13     1:33.74(48.61)    2:23.60(49.86)    3:11.73(48.13)

Men 65-69 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                65  GAJA      39.11       40.52   20.00
  2  Huebschmann, Ray E             66  GAJA      43.58       42.33   17.00
  3  Rende, Tony J                  69  GAJA      44.00       44.82   16.00
  4  Nason, Marshall                67  GAJA      48.30       46.06   15.00
  5  Westafer, Peter C              65  GAJA      48.00       48.79   14.00
  6  Schyck, Stephen M              69  GAJA      52.00       59.57   13.00

Men 65-69 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                65  GAJA    1:26.27     1:28.27   20.00
                41.99     1:28.27(46.28)
  2  Huebschmann, Ray E             66  GAJA    1:43.52     1:41.58   17.00
                51.94     1:41.58(49.64)

Men 65-69 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                65  GAJA    3:10.32     3:18.63   20.00
                43.55     1:34.78(51.23)    2:27.10(52.32)    3:18.63(51.53)
  2  Huebschmann, Ray E             66  GAJA    4:07.93     4:05.56   17.00
                59.61   2:02.76(1:03.15)  3:05.26(1:02.50)  4:05.56(1:00.30)

Men 65-69 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Woller, Raymond                69  GAJA      36.00       37.80   20.00
  2  Rende, Tony J                  69  GAJA      44.00       44.72   17.00
  3  Westafer, Peter C              65  GAJA      46.00       53.99   16.00
  4  Leen, Walter D                 68  GAJA      59.59     1:56.82   15.00

Men 65-69 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Leen, Walter D                 68  GAJA    3:33.33     3:41.56   20.00
              1:46.15   3:41.56(1:55.41)

Men 65-69 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Leen, Walter D                 68  GAJA    8:08.08          NS        

Men 65-69 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Westafer, Peter C              65  GAJA    1:40.00     1:49.29   20.00
                56.98     1:49.29(52.31)

Men 65-69 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                65  GAJA    3:02.84     3:05.11   20.00
                40.87     1:31.78(50.91)    2:24.78(53.00)    3:05.11(40.33)

Men 65-69 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                65  GAJA    6:23.11     6:35.15   20.00
                44.24     1:33.55(49.31)    2:28.04(54.49)    3:19.04(51.00)
        4:11.85(52.81)    5:05.43(53.58)    5:51.73(46.30)    6:35.15(43.42)

Men 70-74 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                70  GAJA      31.00       30.70   20.00
  2  Chuven, Herb                   72  GAJA      39.00       38.17   17.00

Men 70-74 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                70  GAJA    1:10.00     1:09.27   20.00
                33.09     1:09.27(36.18)

Men 70-74 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                70  GAJA    2:45.00     2:46.22   20.00
                38.03     1:20.39(42.36)    2:04.10(43.71)    2:46.22(42.12)
  2  Chuven, Herb                   72  GAJA    3:27.00     3:16.10   17.00
                43.99     1:33.20(49.21)    2:27.49(54.29)    3:16.10(48.61)

Men 70-74 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                70  GAJA    7:35.00     7:34.33   20.00
                40.62     1:24.91(44.29)    2:11.53(46.62)    2:58.03(46.50)
        3:44.77(46.74)    4:31.55(46.78)    5:18.19(46.64)    6:04.16(45.97)
        6:50.55(46.39)    7:34.33(43.78)
  2  Chuven, Herb                   72  GAJA    9:00.00     9:17.15   17.00
                47.76     1:40.79(53.03)    2:40.38(59.59)    3:38.87(58.49)
        4:38.00(59.13)    5:37.87(59.87)    6:35.62(57.75)    7:31.63(56.01)
        8:25.79(54.16)    9:17.15(51.36)

Men 70-74 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chuven, Herb                   72  GAJA   18:41.00    18:56.08   20.00
                49.79     1:42.84(53.05)    2:39.45(56.61)    3:38.97(59.52)
        4:35.81(56.84)    5:35.52(59.71)    6:33.58(58.06)    7:30.07(56.49)
        8:28.87(58.80)    9:27.16(58.29)   10:24.01(56.85)   11:22.11(58.10)
                       13:20.33(1:58.22)   14:17.23(56.90)   15:13.94(56.71)
       16:11.84(57.90)   17:07.13(55.29)   18:03.40(56.27)   18:56.08(52.68)

Men 70-74 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                70  GAJA      40.00       42.02   20.00
  2  Chuven, Herb                   72  GAJA      58.00     1:06.34   17.00

Men 70-74 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                70  GAJA    1:35.00     1:31.04   20.00
                43.44     1:31.04(47.60)

Men 70-74 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                70  GAJA      41.00       41.60   20.00
  2  Chuven, Herb                   72  GAJA      58.00     1:02.99   17.00

Men 70-74 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chuven, Herb                   72  GAJA    1:59.00     2:16.60   20.00
              1:08.34   2:16.60(1:08.26)

Men 70-74 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                70  GAJA    1:26.00     1:24.36   20.00
                41.49     1:24.36(42.87)
  2  Chuven, Herb                   72  GAJA    1:50.00     2:06.45   17.00
              1:06.96     2:06.45(59.49)

Men 75-79 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Gfroerer, George               77  GAJA      36.00       34.71   17.00
  3  Lovell, Gilbert R              78  GAJA      35.54       43.61   16.00

Men 75-79 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Gfroerer, George               77  GAJA    1:18.00     1:26.67   17.00
                38.38     1:26.67(48.29)
---  Lovell, Gilbert R              78  GAJA    1:30.32          NS        

Men 75-79 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Lovell, Gilbert R              78  GAJA    3:56.00          NS        

Men 75-79 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Hal F                   76  GAJA    8:10.00     8:42.71   20.00
                45.05     1:37.21(52.16)    2:30.42(53.21)    3:24.13(53.71)
        4:17.54(53.41)    5:10.45(52.91)    6:04.46(54.01)    6:57.99(53.53)
        7:50.68(52.69)    8:42.71(52.03)

Men 75-79 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Gfroerer, George               77  GAJA      41.00       40.90   20.00
---  Lovell, Gilbert R              78  GAJA      52.21          NS        

Men 75-79 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Gfroerer, George               77  GAJA    1:25.00     1:27.80   17.00
                43.53     1:27.80(44.27)
---  Lovell, Gilbert R              78  GAJA    1:50.12          NS        

Men 75-79 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Stolz, Hal F                   76  GAJA      38.00       38.40   17.00

Men 75-79 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Hal F                   76  GAJA    1:30.00     1:33.98   20.00
                43.47     1:33.98(50.51)

Men 75-79 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Hal F                   76  GAJA    3:40.00     3:36.03   20.00
                44.99     1:40.51(55.52)    2:39.22(58.71)    3:36.03(56.81)

Men 75-79 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Hal F                   76  GAJA    1:30.00     1:28.70   20.00
                42.00     1:28.70(46.70)

Men 75-79 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Hal F                   76  GAJA    3:20.00     3:25.15   20.00
                42.92     1:38.42(55.50)    2:36.41(57.99)    3:25.15(48.74)

Men 75-79 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Stolz, Hal F                   76  GAJA    7:30.00          NS        

Men 80-84 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Breitenfeld, Dick C            82  GAJA      40.00       39.17   20.00
  2  Stolz, Irwin W                 81  GAJA      39.00       39.63   17.00
---  Woods, Albert H                82  GAJA      35.70          NS        

Men 80-84 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Irwin W                 81  GAJA    1:29.00     1:27.37   20.00
                41.73     1:27.37(45.64)
  2  Woods, Albert H                82  GAJA    1:27.09     1:31.48   17.00
                43.21     1:31.48(48.27)
  3  Breitenfeld, Dick C            82  GAJA    1:40.00     1:40.22   16.00
                45.37     1:40.22(54.85)

Men 80-84 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Irwin W                 81  GAJA    3:20.00     3:16.64   20.00
                44.03     1:36.28(52.25)    2:29.17(52.89)    3:16.64(47.47)
  2  Breitenfeld, Dick C            82  GAJA    3:50.00     3:55.64   17.00
                55.13                                       3:55.64(3:00.51)

Men 80-84 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Irwin W                 81  GAJA    9:00.00     8:56.72   20.00
                48.43     1:43.71(55.28)    2:38.76(55.05)    3:34.15(55.39)
        4:28.66(54.51)    5:22.74(54.08)    6:16.83(54.09)    7:11.10(54.27)
        8:05.17(54.07)    8:56.72(51.55)

Men 80-84 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Irwin W                 81  GAJA   18:45.00    18:21.21   20.00
                47.93     1:42.39(54.46)    2:38.23(55.84)    3:33.77(55.54)
        4:28.65(54.88)    5:25.61(56.96)    6:21.15(55.54)    7:17.09(55.94)
        8:11.52(54.43)    9:06.59(55.07)   10:02.83(56.24)   10:57.87(55.04)
       11:53.83(55.96)   12:51.40(57.57)   13:45.45(54.05)   14:41.61(56.16)
       15:37.36(55.75)   16:32.93(55.57)   17:28.24(55.31)   18:21.21(52.97)

Men 80-84 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Breitenfeld, Dick C            82  GAJA      48.00       49.21   20.00
---  Mitchell, Jack                 84  GAJA    1:00.00          NS        

Men 80-84 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mitchell, Jack                 84  GAJA    1:50.00     1:45.87   20.00
                52.83     1:45.87(53.04)
  2  Breitenfeld, Dick C            82  GAJA    1:50.00     1:46.76   17.00
                51.29     1:46.76(55.47)

Men 80-84 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Breitenfeld, Dick C            82  GAJA    4:10.00     4:15.46   20.00
              1:02.66   2:08.72(1:06.06)  3:14.27(1:05.55)  4:15.46(1:01.19)
---  Mitchell, Jack                 84  GAJA    4:20.00          NS        

Men 80-84 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Woods, Albert H                82  GAJA      42.06       44.99   20.00
---  Breitenfeld, Dick C            82  GAJA    1:00.00          NS        

Men 80-84 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Woods, Albert H                82  GAJA    1:36.75     1:41.55   20.00
                48.62     1:41.55(52.93)

Men 80-84 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Woods, Albert H                82  GAJA    3:39.60     3:54.23   20.00
                51.39   1:52.38(1:00.99)  2:54.89(1:02.51)    3:54.23(59.34)

Men 80-84 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mitchell, Jack                 84  GAJA    1:00.00       52.64   20.00

Men 80-84 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Mitchell, Jack                 84  GAJA    2:30.00          NS        

Men 80-84 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Mitchell, Jack                 84  GAJA    5:30.00          NS        

Men 80-84 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Breitenfeld, Dick C            82  GAJA    2:20.00     2:10.12   20.00
              1:08.22   2:10.12(1:01.90)

Men 80-84 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Mitchell, Jack                 84  GAJA    4:30.00          NS        

Men 80-84 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Mitchell, Jack                 84  GAJA    9:00.00          NS        

Men 85-89 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Taylor, John C                 89  GAJA    1:30.00     1:32.78   20.00

Men 85-89 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Taylor, John C                 89  GAJA    3:20.00     3:57.15   20.00
              1:42.93   3:57.15(2:14.22)

Men 85-89 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Taylor, John C                 89  GAJA    7:00.00     8:12.75   20.00
              1:37.81                     6:02.48(4:24.67)  8:12.75(2:10.27)

Men 85-89 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Taylor, John C                 89  GAJA   21:00.00    22:22.90   20.00
              1:46.60   4:05.49(2:18.89)  6:31.54(2:26.05)  8:52.22(2:20.68)
                                                                            
    20:37.72(11:45.50) 22:22.90(1:45.18)

Men 85-89 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Taylor, John C                 89  GAJA    1:40.00     1:50.76   20.00

Men 85-89 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Taylor, John C                 89  GAJA    3:40.00     3:53.26   20.00
              1:52.73   3:53.26(2:00.53)

Men 85-89 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Taylor, John C                 89  GAJA    9:30.00     8:34.26   20.00
              1:56.97   4:14.04(2:17.07)  6:29.12(2:15.08)  8:34.26(2:05.14)


Relay Results [Women | Men]

Women 18+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     1:59.29   40.00
     1) Sinram, Kristine M F37           2) Terroba, Raquel F42              
     3) Krause, Emily J F22              4) Harlow, Megan M F24              

Women 18+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:08.21   40.00
     1) Krause, Emily J F22              2) Harlow, Megan M F24              
     3) Countryman, Marianne F46         4) Sinram, Kristine M F37           

Women 35+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:56.75   40.00
     1) Almand, Jennifer C F52           2) Moyer, Peggy M F64               
     3) Jones, Cathy W F40               4) Ottosen, Sue C F67               

Women 45+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:35.36   40.00
     1) Holstad, Marcia M F61            2) Greely, Kathleen M F51           
     3) Lavery, Catherine F F51          4) Cunningham, Carol E F54          

Women 45+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     3:43.01   40.00
     1) Greely, Kathleen M F51           2) Almand, Jennifer C F52           
     3) Lavery, Catherine F F51          4) Dunivin, Anne A F94              

Men 18+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     1:42.00   40.00
     1) Dalziel, Alex C M24              2) Beatty, Dan C M44                
     3) Beatty, Mark S M41               4) Greely, Ryan H M24               

Men 18+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     1:58.05   40.00
     1) Carver, David M56                2) Greely, Ryan H M24               
     3) Tartaglione, Mike M39            4) Dalziel, Alex C M24              

Men 55+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     1:45.95   40.00
     1) Cutrone, Robert M M57            2) Michalke, Doug M58               
     3) Hildebrandt, David C M56         4) Carver, David M56                

Men 55+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:24.12   40.00
     1) Gfroerer, George M77             2) Miller, David W M70              
     3) Michalke, Doug M58               4) Cutrone, Robert M M57            

Men 65+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "B"                                        NT     2:25.53   40.00
     1) Schyck, Stephen M M69            2) Nason, Marshall M67              
     3) Breitenfeld, Dick C M82          4) Miller, David W M70              
  2  GAJA "A"                                        NT     2:44.45   34.00
     1) Zeigler, John V M65              2) Leen, Walter D M68               
     3) Chuven, Herb M72                 4) Westafer, Peter C M65            

Men 65+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     4:07.12   40.00
     1) Taylor, John C M89               2) Huebschmann, Ray E M66           
     3) Zeigler, John V M65              4) Leen, Walter D M68               

Men 75+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:46.24   40.00
     1) Mitchell, Jack M84               2) Woods, Albert H M82              
     3) Gfroerer, George M77             4) Lovell, Gilbert R M78            

Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     1:49.12   40.00
     1) Krause, Emily J F22              2) Harlow, Megan M F24              
     3) Dalziel, Alex C M24              4) Cutrone, Robert M M57            
  2  GAJA "B"                                        NT     2:16.82   34.00
     1) Greely, Kathleen M F51           2) Sinram, Kristine M F37           
     3) Rende, Tony J M69                4) Greely, Ryan H M24               

Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:05.00   40.00
     1) Sinram, Kristine M F37           2) Harlow, Megan M F24              
     3) Dalziel, Alex C M24              4) Greely, Ryan H M24               

Mixed 35+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     1:51.30   40.00
     1) Jones, Cathy W F40               2) Beatty, Dan C M44                
     3) Beatty, Mark S M41               4) Terroba, Raquel F42              

Mixed 35+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:06.56   40.00
     1) Jones, Cathy W F40               2) Beatty, Dan C M44                
     3) Beatty, Mark S M41               4) Terroba, Raquel F42              

Mixed 45+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     1:53.76   40.00
     1) Hildebrandt, David C M56         2) Almand, Jennifer C F52           
     3) Lavery, Catherine F F51          4) Carver, David M56                
  2  GAJA "B"                                        NT     2:10.73   34.00
     1) Cunningham, Carol E F54          2) Countryman, Marianne F46         
     3) Michalke, Doug M58               4) Schyck, Stephen M M69            

Mixed 45+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:40.02   40.00
     1) Miller, David W M70              2) Huebschmann, Ray E M66           
     3) Countryman, Marianne F46         4) Lavery, Catherine F F51          

Mixed 55+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:56.53   40.00
     1) Holstad, Marcia M F61            2) Moyer, Peggy M F64               
     3) Miller, David W M70              4) Chuven, Herb M72                 

Mixed 65+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     3:04.07   40.00
     1) Mead, Mary-Mead A F69            2) Ottosen, Sue C F67               
     3) Zeigler, John V M65              4) Breitenfeld, Dick C M82          

Mixed 65+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     4:22.34   40.00
     1) Breitenfeld, Dick C M82          2) Mead, Mary-Mead A F69            
     3) Zeigler, John V M65              4) Dunivin, Anne A F94              


Women | Men | Relays
Sponsor #62Sponsor #29Sponsor #61Sponsor #60Sponsor #49
Sponsor #41Sponsor #42Sponsor #43Sponsor #14Sponsor #58
Sponsor #52Sponsor #13Sponsor #36Sponsor #20Sponsor #51Sponsor #25Sponsor #56Sponsor #59