Heat Results

South Carolina SCM Championships

Short Course Meters
Dec 5-6, 2015

Event 6, 200 Meter Medley Relay
Heat 2 Results
============================================================================ 
Lane Name                           Sex/Age  Club  Seed Time  Final Time         
============================================================================ 

  1  PALM 'C'                      X160-199  PALM         NT     2:07.92
     Yocum, Kari (F38)                  Fernandez, Stephen H (M39)         
     Moro, Erin C (F37)                 Kanner, Joey (M46)                 
                35.87     1:10.91(35.04)    1:41.80(30.89)    2:07.92(26.12)

  2  LOCO 'B'                      X160-199  LOCO         NT     2:50.02
     Alexander, Rich (M60)              Mohorovic, Jennifer M (F34)        
     Pierce, Michael J (M44)            Bruce, Kit J (F58)                 
                54.12     1:45.24(51.12)    2:20.06(34.82)    2:50.02(29.96)

  3  NCMS 'A'                      X160-199  NCMS         NT     2:19.94
     Davis, William A (M48)             Dunn, Sara (F43)                   
     Carter, Eddie C (F44)              Sauter, Trace U (M27)              
                34.83     1:14.26(39.43)    1:54.25(39.99)    2:19.94(25.69)

  4  GSMS 'B'                      X160-199  GSMS         NT     2:14.97
     Fuss, Karen K (F49)                Silva, Fabio M (M38)               
     Fachin, Andre A (M25)              Fisher, Jamie L (F52)              
                41.34     1:11.68(30.34)    1:37.65(25.97)    2:14.97(37.32)

  5  LOCO 'A'                        X72-99  LOCO         NT     2:19.10
     Loney, David H (M24)               Berry, Andrea (F23)                
     Moreno, Yorlliry (M25)             Sutton, Brittany N (F22)           
                40.40     1:15.47(35.07)                    2:19.10(1:03.63)

  6  PALM 'A'                        X72-99  PALM         NT     2:07.26
     Hillebrand, Benjamin L (M20)       Nievergelt, Hailey B (F22)         
     Deal, Abby M (F20)                 Wood, Alex S (M21)                 
                30.85     1:11.50(40.65)    1:43.62(32.12)    2:07.26(23.64)

  7  GSMS 'A'                        X72-99  GSMS         NT     2:22.08
     Ratley, April C (F18)              Harwell, Walker (M19)              
     Steele, Connor J (M18)             Bartley, Sarah L (F23)             
                37.85     1:13.11(35.26)    1:47.01(33.90)    2:22.08(35.07)

  8  PALM 'B'                      X100-119  PALM         NT     2:23.48
     Whitehead, Monique L (F27)         Malik, Michael J (M34)             
     Beeman, Alexander (M26)            Edwards, Kayla A (F23)             
                39.09       57.96(18.87)    1:52.20(54.24)    2:23.48(31.28)

  9  GAJA 'A'                      X120-159  GAJA         NT     2:09.30
     Bowling, Lauren E (F25)            Gobat, Brittany C (F25)            
     Beatty, Mark S (M46)               Eberheart, Andy (M42)              
                36.45     1:13.50(37.05)    1:40.88(27.38)    2:09.30(28.42)

 10  PALM 'E'                      X200-239  PALM         NT     3:00.44
     Van Ast, Nancy A (F64)             Crowfoot, Steve B (M53)            
     Frandino, Phil A (M58)             JONES, LISA A (F51)                
                59.79     1:38.43(38.64)    2:14.77(36.34)    3:00.44(45.67)
Sponsor #62Sponsor #29Sponsor #36Sponsor #61Sponsor #59
Sponsor #41Sponsor #20Sponsor #49Sponsor #14Sponsor #43
Sponsor #60Sponsor #42Sponsor #25