Heat Results

St. Nicholas SCM Invitational / Dixie Zone SCM Championship

Short Course Meters
Dec 13-14, 2014

Event 16, 200 Meter Medley Relay
Heat 1 Results
============================================================================ 
Lane Name                           Sex/Age  Club  Seed Time  Final Time         
============================================================================ 

  1  NCMS 'B'                      M200-239  NCMS         NT     2:26.75
     McFarland, James A (M55)           Miller, Jamie A (M60)              
     Anderson, Earl E (M50)             Bourget, Jean-remy (M44)           
                34.88     1:25.11(50.23)    1:55.35(30.24)    2:26.75(31.40)

  2  UC45 'A'                      M120-159               NT         EXH
     ,  ()                              
                34.36     1:17.45(43.09)    1:57.77(40.32)    2:29.98(32.21)

  3  GAJA 'A'                      M120-159  GAJA         NT     2:02.92
     Page, Craig W (M32)                Dunn, Jonathan D (M32)             
     Nahrstedt, Matthew M (M26)         Fournier, Justin K (M34)           
                31.02     1:07.35(36.33)    1:37.19(29.84)    2:02.92(25.73)

  4  ART 'A'                       M100-119   ART         NT     1:54.57
     Herbert, Marc (M26)                Malul, Yakir (M27)                 
     Lubbehusen, Philip J (M30)         Solomon, Alex C (M28)              
                28.08       59.21(31.13)    1:28.76(29.55)    1:54.57(25.81)

  5  GAJA 'A'                      M280-319  GAJA         NT          NS
     Sperr, Ed V (M70)                  McClung, Bill (M75)                
     Zeigler, John V (M69)              Miller, David W (M74)              

  6  GAJA 'A'                      M320-359  GAJA         NT          NS
     Woods, Albert H (M85)              Stolz, Hal F (M80)                 
     Chuven, Herb (M75)                 Mann, Billy H (M81)                

  7  NCMS 'A'                      M200-239  NCMS         NT     2:01.42
     Klein, Jonathan E (M57)            Gilchrist, Donald B (M60)          
     Dallamura, Scott J (M36)           Berting, David A (M58)             
                30.61     1:06.08(35.47)    1:32.84(26.76)    2:01.42(28.58)

  8  GAJA 'A'                      M200-239  GAJA         NT     2:17.41
     Reid, Joe (M66)                    Eddy, Pat (M58)                    
     El-Amin, Mujahid B (M28)           Beatty, Dan C (M48)                
                38.20     1:16.32(38.12)    1:48.89(32.57)    2:17.41(28.52)

  9  ART 'A'                       M200-239   ART         NT     2:54.85
     Dohner, Brian L (M52)              Saitta, David V (M64)              
     Faulkner, David M (M57)            Mortimer, Steve R (M44)            
                56.88     1:36.33(39.45)    2:05.43(29.10)    2:54.85(49.42)
Sponsor #49Sponsor #43Sponsor #62Sponsor #61Sponsor #20
Sponsor #36Sponsor #41Sponsor #25Sponsor #14Sponsor #29
Sponsor #59Sponsor #42Sponsor #60