Heat Results

SHUT UP & SWIM Roy Dessloch Invitational

Long Course Meters
Jun 21-22, 2014

Event 20, 400 Meter Medley Relay
Heat 1 Results
============================================================================ 
Lane Name                           Sex/Age  Club  Seed Time  Final Time         
============================================================================ 

  1  PALM 'A'                      X160-199  PALM         NT     5:19.82
     Yocum, Kari (F37)                  McCool, Chris (M49)                
     Moro, Erin C (F36)                 Buck, Billy (M53)                  
                43.03     1:27.89(44.86)    2:08.03(40.14)                  
      3:26.33(1:18.30)    4:05.37(39.04)    4:40.95(35.58)    5:19.82(38.87)

  2  PALM 'A'                      X120-159  PALM         NT     5:44.17
     Pulliam, Jenny (F28)               Holland, Anna (F33)                
     Malik, Michael J (M33)             Garrison, Travis A (M30)           
                46.19     1:33.79(47.60)    2:20.41(46.62)    3:11.95(51.54)
        3:46.80(34.85)    4:26.20(39.40)    5:02.44(36.24)    5:44.17(41.73)

  3  GS 'A'                        X160-199    GS         NT     5:55.80
     Bopp, Sara (F50)                   Hebel, Janice A (F55)              
     Eisenbrei, Derek L (M39)           Winkler, James R (M43)             
                48.10     1:40.79(52.69)    2:33.95(53.16)    3:32.60(58.65)
        4:06.55(33.95)    4:48.18(41.63)    5:19.79(31.61)    5:55.80(36.01)

  4  GS 'A'                        X120-159    GS         NT     5:42.83
     Oliver, Cassandra J (F26)          Browning, Amy G (F41)              
     Harrigan, Christopher T (M30)      Read, Jack (M45)                   
                44.68                     2:22.90(1:38.22)    3:18.73(55.83)
                          3:36.35(17.62)    3:53.70(17.35)  5:42.83(1:49.13)

  5  GS 'A'                        X200-239    GS         NT     5:43.84
     Long, Douglas D (M61)              Scott, Leslie (F50)                
     Zwolski, Piotr (M46)               Moore, Carolyn B (F53)             
                43.49     1:29.34(45.85)    2:17.12(47.78)    3:11.06(53.94)
                          3:27.99(16.93)                    5:43.84(2:15.85)

  6  GAJA 'A'                      X200-239  GAJA         NT     8:55.42
     Hamilton, Rebecca J (F62)          Zeigler, John V (M69)              
     Shaffer, Linda J (F53)             Yetter, Brian (M51)                
              1:28.65   3:07.38(1:38.73)    3:55.35(47.97)  4:56.53(1:01.18)
      5:57.13(1:00.60)                    8:00.97(2:03.84)    8:55.42(54.45)

  7  GS 'B'                        X200-239    GS         NT     7:58.20
     McWhorter, William W (M58)         Gibbs, Chris R (F61)               
     Haverland, Rick A (M62)            Coleman, Melissa D (F49)           
                56.37                     2:54.54(1:58.17)  3:59.47(1:04.93)
                        6:04.06(2:04.59)                    7:58.20(1:54.14)

  8  PALM 'C'                      X200-239  PALM         NT     6:00.76
     Hallman-Kenner, Cathy L (F49)      Wilson, Jamie W (F48)              
     Brzezinski, Jay (M67)              Near, Jim B (M59)                  
                44.53     1:32.38(47.85)    2:18.75(46.37)    3:11.85(53.10)
        3:48.52(36.67)    4:31.95(43.43)                    6:00.76(1:28.81)
Sponsor #61Sponsor #29Sponsor #36Sponsor #41Sponsor #20
Sponsor #25Sponsor #43Sponsor #60Sponsor #62Sponsor #59
Sponsor #42Sponsor #14Sponsor #49