Heat Results

2014 Nationwide U.S. Masters Swimming Spring National Championship

Short Course Yards
May 1-4, 2014

Event 32, 200 Yard Freestyle Relay
Heat 14 Results
============================================================================ 
Lane Name                           Sex/Age  Club  Seed Time  Final Time         
============================================================================ 

  1  USF 'A'                           M18+   USF    1:35.00     1:38.75
     Eilath, Adam D (M26)               Medeiros, Michael A (M21)          
     Walker, John A (M46)               Niemi, Matthew G (M40)             
                23.66       49.90(26.24)    1:16.26(26.36)    1:38.75(22.49)

  2  ARIZ 'A'                          M18+  ARIZ    1:33.00     1:28.64
     Townsend, Darian R (M29)           Swick, John T (M30)                
     Oo, Aung Sann (M32)                Montgomery, Payne M (M23)          
                20.33       43.47(23.14)    1:07.26(23.79)    1:28.64(21.38)

  3  SMM 'A'                           M18+   SMM    1:32.00     1:29.76
     Andaluz, Al (M22)                  Navarro, Alex (M23)                
     Gonzalez, Richard (M21)            Sanchez, Carlos F (M27)            
                22.74       44.94(22.20)    1:07.25(22.31)    1:29.76(22.51)

  4  TOC 'C'                           M18+   TOC    1:31.40     1:30.85
     Simoni, Evan V (M24)               Rudloff, Christian E (M26)         
     Neuwirth, Jamie (M26)              Ferrif, Nick L (M25)               
                22.65       46.80(24.15)    1:09.09(22.29)    1:30.85(21.76)

  5  TOC 'A'                           M18+   TOC    1:17.40     1:19.37
     Ervin, Anthony L (M32)             Copeland, William (M28)            
     Koon, Nolan (M24)                  Ferguson, Kevin (M24)              
                19.33       38.93(19.60)      59.21(20.28)    1:19.37(20.16)

  6  TOC 'B'                           M18+   TOC    1:23.50     1:23.50
     Talbott, Christopher J (M27)       Gans, Egan (M28)                   
     Saeta, Andrew (M23)                Greenwood, Scott C (M36)           
                20.93       42.32(21.39)    1:02.82(20.50)    1:23.50(20.68)

  7  WCM 'A'                           M18+   WCM    1:31.50     1:27.71
     Enciso, Julio D (M21)              Randall, Montana M (M20)           
     Hollis, Blake A (M20)              Ward, Lee D (M20)                  
                23.88       45.23(21.35)    1:05.94(20.71)    1:27.71(21.77)

  8  DAM 'A'                           M18+   DAM    1:32.00     1:33.80
     Stampfl, Jack T (M24)              Guido, Christopher J (M22)         
     Rossbach, Alexander S (M23)        Stoner, Chris T (M22)              
                23.25       46.71(23.46)    1:10.92(24.21)    1:33.80(22.88)

  9  ROSE 'A'                          M18+  ROSE    1:33.00     1:33.62
     Alders, Alec (M25)                 Sanchez, Ralph (M23)               
     Ecklund, Tait C (M32)              Kuhn, Kevin F (M24)                
                23.30       48.39(25.09)    1:12.62(24.23)    1:33.62(21.00)

 10  SDSM 'A'                          M18+  SDSM    1:35.80     1:34.20
     Kawamura, Colton A (M23)           Komissarov, Andrey A (M53)         
     Pandya, Yatindra (M34)             Juschin, Waldemar (M25)            
                23.20       46.87(23.67)    1:11.19(24.32)    1:34.20(23.01)
Sponsor #14Sponsor #41Sponsor #42Sponsor #61Sponsor #49
Sponsor #62Sponsor #43Sponsor #25Sponsor #36Sponsor #59
Sponsor #29Sponsor #60Sponsor #20