2004 Short Course National Championships

Psych Sheets

[Back to event listing]
Display Psych Sheet without age groupings

Event 4 Men 1650 Yard Freestyle

=================================================== 
     Name                         Age Club     Time 
=================================================== 
19-24
  1  Golden, Ryan A                22 BGSU 18:08.08
25-29
  1  Jeromin, Mark E               26 MICH 20:08.88
30-34
  1  Gundersen, Karl R             34 SLAM 18:45.26
  2  Miller, Brian A               31 RIDG 19:05.35
  3  Saxton, Carl S                34   IM 19:15.00
  4  Mattson, Mark E               33   IM 19:26.53
  5  Rushman, Christopher J        32 SWOM 20:01.00
  6  Holzhausen, Brian J           32  ISF 22:00.00
  7  Gehant, Luc D                 33   IM 22:48.25
  8  Holland, Neil B               31 WMAC 26:58.00
35-39
  1  Shaffer, Mike G               38  VCM 16:40.00
  2  Allen, Robbie E               38  SKY 17:52.22
  3  Hopson, Bruce E               38 SLAM 18:20.00
  4  Bohm, Eric C                  37  WCM 18:48.73
  5  Milligan, Robert B            38   IM 19:00.00
  6  Koppenhaver, Ken D            35 NIAG 19:15.00
  7  Heaney, Michael P             37  WCM 19:20.60
  8  Kaufman, Seth J               35  MAM 20:39.99
40-44
  1  Patten, Bobby                 41 DAMM 16:20.00
  2  Vazhenin, Igor V              40 GAJA 16:59.40
  3  Berryhill, Keith C            44 GAJA 17:24.20
  4  Barber, Jim D                 44  ISF 17:30.00
  5  Anderson, James               41 BDGR 17:40.54
  6  Hedrick, Tim K                40  VCM 17:42.00
  7  Gothberg, Brad A              41  WCM 18:00.00
  8  Harper, Buzz                  44 LAPS 18:30.00
  9  Huggins, Thomas E             40 SMMM 18:45.00
 10  Endres, Paul D                40 SCAM 18:59.00
 11  Hughes, Keith W               42 CLVM 19:01.02
 12  Dybdahl, Eric T               44  PNA 19:40.00
 13  Osorio, Gabriel E             40 UNAT 20:59.32
 14  Lewis, Mike A                 43 GRIN 21:00.00
 15  Redfield, Nicholas P          44 GOST 23:00.00
 16  Liwosz, Richard J             41 GRIN 24:30.00
45-49
  1  Drennen, Mark A               47 FACT 17:22.09
  2  Krueger, David W              45 INWM 18:14.70
  3  Rabalais, Scott F             45 GAJA 18:17.56
  4  Walker, Donald M              45 AAAA 18:29.50
  5  Halley, Franklin M            46 SWOM 18:52.00
  6  Nolte, Christopher C          47  RMM 18:59.00
  7  Frazier, Russell R            49  SPM 19:02.00
  8  Buckley, Tim P                48 RAYS 19:15.00
  9  Spratt, Mark W                48  ISF 20:03.28
 10  Kealy, Tom P                  47 IAMA 20:30.01
 11  Kealy, Daniel E               45 IAMA 21:03.00
 12  Long, Dale R                  49  ISF 22:00.00
 13  Ghaffari, Manu                47  RMM 22:00.00
 14  Schwartz, Mark D              48 GCMT 23:18.21
 15  Swiger, Ralph B               47 VMST 23:25.00
50-54
  1  McConica, Jim                 53  VCM 16:59.00
  2  Krauser, Larry B              50 INWM 17:54.95
  3  Ferroggiaro, Fred             50  TOC 18:20.00
  4  Stevens, Craig W              51 1776 18:42.00
  5  Brezina, Randall G            50   IM 18:59.20
  6  Sager, Don A                  53 GRIN 19:50.00
  7  Korner, Dale E                51 O*H* 20:05.00
  8  Liming, Craig B               53 ARIZ 20:05.55
  9  Huneke, Jan C                 50 SWOM 20:41.45
 10  Mester, Thomas R              52  SKY 22:07.00
 11  Justinger, Stephen W          51 WMAC 22:59.00
 12  Tharp, Louis C                53 METR 23:21.91
 13  Hammond, Ted W                50 AKMS 24:00.00
 14  Postich, Steve M              51 BGSU 24:30.85
 15  Brennan, Michael J            50 SMAC 28:50.00
55-59
  1  Wendt, George F               56   IM 18:40.00
  2  Platt, Jay R                  56 PAFC 20:14.97
  3  Hauflaire, Joseph E           55 GRIN 21:00.00
  4  Burson, William W             59  RMM 21:33.00
  5  Eger, Laszlo J                58  NEM 21:45.00
  6  Dick, Bill M                  57  TOC 22:00.00
  7  Puryear, Stephen B            55  WCM 22:02.00
  8  Sidner, Dick A                55 NAST 22:30.00
  9  Dayton, Barry H               58   IM 28:15.00
60-64
  1  Willert, Daniel               61 GOST 20:30.00
  2  Delong, Gerry G               60 GOLD 21:00.00
  3  Dawson, Bill                  61 MELO 22:14.00
  4  Smith, Melvin H               61   IM 22:26.72
  5  Evans, Leigh D                60 UNAT 24:30.00
  6  Woods, Tom M                  61 VMST 25:02.00
  7  Reed, Francis J               64  ISF 28:33.00
65-69
  1  Harrison, David P             66 1776 21:00.00
  2  Fasbender, Barry A            66 STAN 24:04.14
  3  Chisholm, Dick                69 SWOM 24:08.31
  4  Hochstrasser, John M          65 GOST 31:15.08
  5  Jepsen, Jon M                 67 MTSC 35:41.10
70-74
  1  Mayo, Robert W                70  WCM 24:40.00
  2  Mullins, Stephen M            71   IM 25:20.00
  3  Leengran, Wayne               73   IM 25:30.00
  4  Egelkraut, Elmer J            70 MICH 26:12.00
75-79
  1  Samoya, Frank B               78 SWOM 27:42.00
  2  Daily, John R                 76 O*H* 29:38.00
  3  Silverstein, Lou              77 ARIZ 32:59.00
  4  Goldner, Fred H               77 CONN 33:28.00
80-84
  1  Edwards, James K              81  NEM 31:00.00
  2  Koblish, Arthur M             80   IM 32:00.00
  3  Cranch, John E                81 NIAG 39:17.00
Sponsor #42Sponsor #41Sponsor #35Sponsor #52Sponsor #47
Sponsor #50Sponsor #44Sponsor #33Sponsor #45Sponsor #29Sponsor #36Sponsor #51
Sponsor #14Sponsor #20Sponsor #25Sponsor #21Sponsor #49Sponsor #43Sponsor #13