Heat Results

6th Bearcat Masters SCM Invitational

Short Course Meters
Oct 26, 2013

Event 1, 100 Meter Freestyle
Heat 2 Results
============================================================================ 
Lane Name                           Sex/Age  Club  Seed Time  Final Time         
============================================================================ 

  1  Munson, Marty                      F50  REDT    1:40.00     1:27.42

  1   'B'                          F160-199               NT     2:07.11
     ,  ()                              ,  ()                              
     ,  ()                              ,  ()                              
                30.20     1:06.95(36.75)    1:35.66(28.71)    2:05.86(30.20)
        2:42.61(36.75)

  2  Duque, Christine C                 F33  AGUA      57.88     1:02.58


  2  Kearns, Kelly                      F26  NYCH    1:37.00     1:34.98


  2  Calimano, Chris                    M32  BCTM    1:15.00       54.90


  2  Shek, Emily                        F27  BCTM    1:25.00          NS


  2  Owen, Katharine                    F34   NEM    2:50.57     2:50.47


  2  Kolonkowski, Bob                   M65  AGUA    3:45.00     3:35.82


  2  Fouladkhah, Aliyar                 M29  CONN      45.00          NS


  2   'A'                          F120-159               NT     1:53.19
     ,  ()                              ,  ()                              
     ,  ()                              ,  ()                              
                27.39       57.21(29.82)    1:24.32(27.11)    1:51.71(27.39)
        2:21.53(29.82)

  3  REDT 'A'                      M120-159               NT          NS
     ,  ()                              

  3  Cadenhead, Bruce A                 M49  NYCH    3:19.00     3:23.35


  3  Paganelli, Nick                    M20  NYCH    2:27.50     2:46.07


  3  Dugan, Amanda                      F27  UC06      43.33       35.40


  3  Steers, George H                   M59    WM    1:21.00          NS


  3  O'Carroll, Priscilla C             F47  AGUA      57.00       52.04


  3  Pearlman, Nina                     F39  BCTM      55.00       51.07


  3  Anson, Andrew J                    M33  TNYA    1:33.88     1:38.34


  4  Charles, Barbara B                 F68  REDT      58.56          NS


  4  Altman-Kurosaki, Jonas Y           M25  AGUA    2:40.00     2:31.38


  4  Yamashita, Mikiko                  F47  REDT      55.00       54.78


  4  Smith, Charles L                   M42  AGUA    3:40.00     4:04.26


  4  Jakob, Richard                     M39  NYCH    1:37.00     1:38.98


  4  Appleby, Heather L                 F25  REDT      45.00       40.24


  4  Heller, Mark T                     M53  UC06    1:22.50          NS


  4   'A'                          F100-119               NT     1:42.34
     ,  ()                              ,  ()                              
     ,  ()                              ,  ()                              
                24.73       49.44(24.71)    1:16.74(27.30)    1:41.47(24.73)
        2:06.18(24.71)

  5  Yeung, Wai Yu                      F30  BCTM      45.00       49.24


  5  Goldberg, Adele E                  F34  LIEM         NT       48.31


  5  George, Jordan                     M52  BCTM    1:30.00     1:21.43


  5  Baconcini, Kellyn E                F24  AGUA    3:00.00     3:00.41


  5  Penrose, Sarah M                   F30  AGUA    1:50.00     1:43.87


  5   'B'                          F100-119               NT     1:48.45
     ,  ()                              ,  ()                              
     ,  ()                              ,  ()                              
                26.45       53.14(26.69)    1:20.79(27.65)    1:47.24(26.45)
        2:13.93(26.69)
Sponsor #36Sponsor #44Sponsor #45Sponsor #47Sponsor #35
Sponsor #20Sponsor #52Sponsor #33Sponsor #42Sponsor #41Sponsor #25Sponsor #51
Sponsor #49Sponsor #13Sponsor #50Sponsor #21Sponsor #43Sponsor #29Sponsor #14