Heat Results

2012 U.S. Masters Swimming Spring National Championship

Short Course Yards
Apr 26-29, 2012

Event 29, 200 Yard Medley Relay
Heat 10 Results
============================================================================ 
Lane Name                           Sex/Age  Club  Seed Time  Final Time         
============================================================================ 

  1  MVN 'A'                           X35+   MVN    2:00.00     2:01.85
     Bright, John M (M47)               Mitchell, Alison A (F57)           
     Sumner, David M (M41)              Mc Leod- Crady, Jennifer (F37)     
                28.05     1:08.15(40.10)    1:32.57(24.42)    2:01.85(29.28)

  2  WMAC 'B'                          X35+  WMAC    1:58.45          DQ
     Sinitz, Cheryl (F43)               Settimi, Nora (F41)                
     Fulbeck, Kip (M46)                 Sinitz, John (M45)                 
                33.52 

  3  SPM 'A'                           X35+   SPM    1:57.00     1:51.12
     Texel, Paula M (F41)               Collins, Eric (M40)                
     Specht, William L (M54)            Petersen, Charlotte (F47)          
                30.48     1:00.07(29.59)    1:24.74(24.67)    1:51.12(26.38)

  4  GAJA 'A'                          X35+  GAJA    1:55.33     1:49.33
     Hankins, Malena (F38)              Shefchik, Byron (M37)              
     Beatty, Mark S (M43)               Henson, Susan P (F42)              
                32.48       58.81(26.33)    1:22.35(23.54)    1:49.33(26.98)

  5  NCMS 'E'                          X35+  NCMS    1:54.00     1:54.15
     Williams, Heidi (F43)              Packard, Andrea H (F37)            
     Kollins, Scott H (M42)             Lee, Lawrence B (M43)              
                32.28     1:05.03(32.75)    1:30.99(25.96)    1:54.15(23.16)

  6  CMS 'A'                           X35+   CMS    1:55.00     1:48.95
     Seavall, Kelly J (F43)             Crouch, Kim (F50)                  
     Eisenhuth, Matthew S (M38)         Barringer, Rob (M46)               
                30.21     1:02.57(32.36)    1:25.61(23.04)    1:48.95(23.34)

  7  WMST 'A'                          X35+  WMST    1:56.00     1:53.75
     Weiser, Sabine (F38)               Heuer, Brigitte (F51)              
     Glass, Mark W (M37)                Rollins, Bruce W (M62)             
                31.57     1:03.81(32.24)    1:28.07(24.26)    1:53.75(25.68)

  8  PNA 'B'                           X35+   PNA    1:57.90     2:17.81
     Ashmann, Chericka L (F38)          Rice, Kenneth A (M37)              
     Vander Haegen, Geraldine E (F44)   Smith, William R (M67)             
                34.36     1:07.11(32.75)    1:49.28(42.17)    2:17.81(28.53)

  9  VMST 'B'                          X35+  VMST    1:59.50     2:01.40
     Lewis, Lee (M38)                   Holland, Dave (M44)                
     Hodgert, Donna M (F44)             Franklin, Rebecca (F43)            
                30.64     1:02.44(31.80)    1:32.26(29.82)    2:01.40(29.14)

 10  NCMS 'F'                          X35+  NCMS    2:01.00          DQ
     Butterfield, Pete (M43)            Dotson, Laura (F42)                
     Bodin, Sarah (F42)                 
                36.23 
Sponsor #50Sponsor #36Sponsor #33Sponsor #42Sponsor #14
Sponsor #29Sponsor #44Sponsor #51Sponsor #43Sponsor #21Sponsor #47Sponsor #13
Sponsor #45Sponsor #35Sponsor #41Sponsor #52Sponsor #20Sponsor #25Sponsor #49