Heat Results

SCM Fall Classic & Team Champs

Short Course Meters
Nov 20, 2011

Event 15, 200 Meter Freestyle Relay
Heat 1 Results
============================================================================ 
Lane Name                           Sex/Age  Club  Seed Time  Final Time         
============================================================================ 

  1  AGUA 'B'                      X160-199  AGUA         NT     2:41.25
     Bolado, Carolina I (F29)           Gallagher, Tom (M67)               
     Snyder, Sharon M (F53)             Pan, Hao (M33)                     
                42.09   2:11.24(1:29.15)    2:42.24(31.00)

  2  AGUA 'A'                      X160-199  AGUA         NT     2:15.81
     Stonitsch, Frank J (M38)           Kidder, Alexander B (M38)          
     Katz, Jane (F68)                   Fahey, Lisa (F41)                  
                28.08       56.95(28.87)    1:39.74(42.79)    2:15.81(36.07)

  3  BCTM 'A'                      X120-159  BCTM    2:30.00     2:28.43
     Gerace, John (M27)                 Rauzin, Ivy (F33)                  
     Vasileva, Mariya V (F33)           Farnham, Nat G (M45)               
                31.06     1:13.30(42.24)    1:56.81(43.51)    2:28.43(31.62)

  4  NYCH 'B'                      X120-159  NYCH    2:20.00     2:10.58
     Paul, Andrew M (M56)               Penton, Leah (F29)                 
     Bentley, Jill E (F28)              Hynes, Timothy M (M46)             
                32.00     1:07.14(35.14)    1:41.29(34.15)    2:10.58(29.29)

  5  NYCH 'A'                      X120-159  NYCH    2:10.00     1:55.73
     Monu, Ngozi R (F30)                Esposito, James C (M32)            
     Andorfer, Melanie (F27)            Mackay, Adrian L (M46)             
                29.43       56.14(26.71)    1:30.17(34.03)    1:55.73(25.56)

  6  REDT 'B'                      X160-199  REDT    2:18.00     2:17.50
     Silver, Jonathan M (M58)           Porush, Suzanne M (F42)            
     Mestecky, Rowan (F45)              Nettles, Steven (M47)              
                34.61   1:43.29(1:08.68)                      2:17.50(34.21)

  7  NYCH 'C'                      X120-159  NYCH    2:25.00     2:15.96
     Banas, Melissa J (F27)             Jakob, Richard F (M37)             
     Darwich, Berenice (F39)            Cadenhead, Bruce A (M47)           
                34.28     1:08.96(34.68)    1:46.42(37.46)    2:15.96(29.54)

  8  BCTM 'B'                      X200-239  BCTM    3:00.00     2:33.04
     Leslie, Renee (F40)                Sullivan, Thomas W (M57)           
     Sullivan, John D (M49)             McGuire, Kathy A (F58)             
                37.38     1:10.46(33.08)    1:42.58(32.12)    2:33.04(50.46)

  9  REDT 'A'                      X160-199  REDT         NT     1:58.69
     Neyland, Spencer B (M46)           McPherson, Kelly A (F33)           
     Jaffe, Matthew S (M39)             Lovejoy, Rachel S (F42)            
                29.85     1:00.12(30.27)    1:27.16(27.04)    1:58.69(31.53)
Sponsor #51Sponsor #25Sponsor #52Sponsor #41Sponsor #49
Sponsor #58Sponsor #59Sponsor #56Sponsor #29Sponsor #14
Sponsor #55Sponsor #43Sponsor #13Sponsor #20Sponsor #36Sponsor #42Sponsor #57