Heat Results

SCM Fall Classic & Team Champs

Short Course Meters
Nov 20, 2011

Event 14, 200 Meter Medley Relay
Heat 1 Results
============================================================================ 
Lane Name                           Sex/Age  Club  Seed Time  Final Time         
============================================================================ 

  1  REDT 'B'                      X160-199  REDT         NT          NS
     Colby, Laura J (F54)               Passingham, Amy (F46)              
     Goodman, Robert (M43)              Uprichard, David E (M45)           

  2  BCTM 'B'                      X100-119  BCTM         NT     2:44.94
     Abreu, Joel (M31)                  Yeung, Wai Yu (F28)                
     Gustafson, Daniel T (M26)          Vasileva, Mariya V (F33)           
                41.57       57.51(15.94)    1:29.88(32.37)  2:44.94(1:15.06)

  3  BCTM 'A'                      X120-159  BCTM         NT     2:34.95
     Zelca, Ieva (F23)                  Ambaye, Haftom G (M25)             
     Shiwnath, Mikey (M23)              McGuire, Kathy A (F58)             
                41.36     1:17.34(35.98)    1:46.68(29.34)    2:34.95(48.27)

  4  AQFT 'A'                      X200-239  AQFT    2:10.00     2:25.62
     Cronin-Stagnari, Barbara (F50)     Bohack, Robert (M50)               
     Butler, Sally (F53)                Rivera, Lawrence J (M48)           
                40.29       58.12(17.83)    1:19.08(20.96)  2:25.62(1:06.54)

  5  AGUA 'A'                      X120-159  AGUA    1:46.00     2:13.80
     Hagerty, Edward F (M27)            Bliss, Robert Z (M51)              
     Coley, Allison L (F35)             Willeboordse, Fall (F45)           
                29.91     1:07.23(37.32)    1:44.31(37.08)    2:13.80(29.49)

  6  REDT 'A'                      X120-159  REDT    1:54.00     1:56.12
     Gary, Kristin J (F44)              Nagy, Joe (M30)                    
     Palumbo, Gregory T (M31)           Wager, Susan (F46)                 
                31.47     1:01.14(29.67)    1:28.07(26.93)    1:56.12(28.05)

  7  NYCH 'A'                      X200-239  NYCH    3:05.00     2:51.14
     Quiambao, Peter O (M56)            Harnik, Vicky M (F56)              
     Cadenhead, Bruce A (M47)           Springer, Phyllis D (F62)          
                41.13     1:34.47(53.34)    2:10.86(36.39)    2:51.14(40.28)

  8  AGUA 'B'                      X160-199  AGUA         NT     2:51.83
     Thomas, Paul C (M49)               Harris, Janet (F46)                
     Kolonkowski, Bob (M63)             Fahey, Lisa (F41)                  
                57.47     1:15.19(17.72)    1:38.94(23.75)  2:51.83(1:12.89)

  9  AQFT 'B'                      X160-199  AQFT         NT     2:38.49
     Pappas, Kathleen (F30)             Kaufman, David (M41)               
     Scalise, Bradley (M30)             Sloane, Charlene (F59)             
                43.31     1:29.31(46.00)    2:02.52(33.21)    2:38.49(35.97)

 10  AGUA 'C'                      X240-279  AGUA         NT     3:27.62
     Katz, Jane (F68)                   Gallagher, Tom (M67)               
     Snyder, Sharon M (F53)             Ellis, Richard (M79)               
                49.60   1:50.75(1:01.15)    2:40.79(50.04)    3:27.62(46.83)
Sponsor #36Sponsor #21Sponsor #14Sponsor #51Sponsor #43
Sponsor #44Sponsor #29Sponsor #35Sponsor #47Sponsor #20Sponsor #50Sponsor #52
Sponsor #42Sponsor #25Sponsor #45Sponsor #33Sponsor #49Sponsor #41Sponsor #13