Heat Results

2010 St. Nicholas SCM Invitational

Short Course Meters
Dec 18, 2010

Event 14, 200 Meter Backstroke
Heat 3 Results
============================================================================ 
Lane Name                           Sex/Age  Club  Seed Time  Final Time         
============================================================================ 

  1  Clay, Ellen E                      F51  UNAT    3:45.00     4:31.58
              1:04.71   2:12.72(1:08.01)  3:21.99(1:09.27)  4:31.58(1:09.59)

  2  Humberstone, Sheila G              F34  GAJA    3:00.00     2:45.05
                40.11     1:21.98(41.87)    2:04.23(42.25)    2:45.05(40.82)

  3  Eng, David G                       M52   AWJ    2:57.56     3:09.74
                44.45     1:33.12(48.67)    2:22.31(49.19)    3:09.74(47.43)

  4  Vazquez, Maria E                   F45  GAJA    2:50.07     2:49.64
                41.03     1:24.48(43.45)    2:07.53(43.05)    2:49.64(42.11)

  5  Jones, Judd                        M52  GKMS    2:38.79     2:42.30
                37.34     1:17.96(40.62)    2:00.26(42.30)    2:42.30(42.04)

  6  Trimble, Ginny                     F26   DAS    2:45.00          NS

  7  Godleski, Kelly A                  F34  GAJA    2:52.99     2:50.48
                40.07     1:22.85(42.78)    2:07.57(44.72)    2:50.48(42.91)

  8  Cothren, Jack                      M61  FISH    2:59.00     3:11.12
                45.35     1:35.41(50.06)    2:25.45(50.04)    3:11.12(45.67)

  9  Jones, Cathy W                     F39  GAJA    3:20.47     3:07.43
                44.48     1:32.40(47.92)    2:20.46(48.06)    3:07.43(46.97)

 10  Yarbrough, Myrna N                 F49  GAJA    3:47.80     3:37.01
                50.30     1:44.86(54.56)    2:41.08(56.22)    3:37.01(55.93)
Sponsor #20Sponsor #25Sponsor #13Sponsor #45Sponsor #49
Sponsor #47Sponsor #33Sponsor #42Sponsor #41Sponsor #52Sponsor #35Sponsor #14
Sponsor #50Sponsor #44Sponsor #29Sponsor #21Sponsor #51Sponsor #43Sponsor #36