Heat Results

St. Patrick's Day Invite at Dynamo Swim Club Atlanta SCY

Short Course Yards
Mar 15-16, 2008

Event 23, 500 Yard Freestyle
Heat 2 Results
============================================================================ 
Lane Name                           Sex/Age  Club  Seed Time  Final Time         
============================================================================ 

  1  Murray, D J                        F78   LCM   10:43.00    10:54.33
                57.43   2:01.20(1:03.77)  3:08.18(1:06.98)  4:15.48(1:07.30)
      5:21.78(1:06.30)  6:28.52(1:06.74)  7:35.63(1:07.11)  8:43.19(1:07.56)
      9:49.94(1:06.75) 10:54.33(1:04.39)

  2  Williamson, Cile K                 F52   TGM    9:12.28     9:09.96
                46.97     1:41.22(54.25)    2:38.05(56.83)    3:33.51(55.46)
        4:29.39(55.88)    5:26.64(57.25)    6:23.53(56.89)    7:19.84(56.31)
        8:16.22(56.38)    9:09.96(53.74)

  3  Stratton, Doug S                   M49   AWJ    7:48.00     7:58.60
                41.49     1:28.78(47.29)    2:17.19(48.41)    3:06.27(49.08)
        3:55.98(49.71)    4:46.67(50.69)    5:35.07(48.40)    6:25.19(50.12)
        7:15.79(50.60)    7:58.60(42.81)

  4  Hinson, Jan D                      F53  BSLM    7:01.18     7:05.38
                38.45     1:20.70(42.25)    2:04.06(43.36)    2:48.75(44.69)
        3:32.70(43.95)    4:15.58(42.88)    4:59.29(43.71)    5:42.07(42.78)
        6:24.89(42.82)    7:05.38(40.49)

  5  Clark, Jerry                       M70  NCMS    6:55.00     6:51.27
                37.96     1:19.12(41.16)    2:01.16(42.04)    2:43.49(42.33)
        3:26.44(42.95)    4:08.25(41.81)    4:49.64(41.39)    5:31.67(42.03)
        6:12.38(40.71)    6:51.27(38.89)

  6  Ladky, John C                      M56   ART    7:00.00     7:30.72
                39.36     1:23.31(43.95)    2:08.85(45.54)    2:54.78(45.93)
        3:41.48(46.70)    4:26.97(45.49)    5:13.38(46.41)    5:59.30(45.92)
        6:45.28(45.98)    7:30.72(45.44)

  7  Miller, David W                    M67  GAJA    7:40.00          NS

  8  Sinclair, Sue                      F50  UNAT    8:52.00     8:44.00
                43.88     1:33.60(49.72)    2:26.11(52.51)    3:19.68(53.57)
        4:14.36(54.68)    5:08.57(54.21)    6:03.69(55.12)    6:57.27(53.58)
        7:52.02(54.75)    8:44.00(51.98)

  9  Mitchell, Jack                     M81  GAJA    9:39.41     9:40.49
                        1:48.94(1:48.94)    2:48.72(59.78)    3:48.71(59.99)
        4:47.94(59.23)    5:47.63(59.69)    6:46.94(59.31)    7:46.37(59.43)
        8:44.14(57.77)    9:40.49(56.35)

 10  Eisele, Barbara                    F77   LCM   10:52.40    10:56.07
                55.03   2:00.82(1:05.79)  3:08.67(1:07.85)  4:16.69(1:08.02)
      5:25.68(1:08.99)  6:31.62(1:05.94)  7:39.16(1:07.54)  8:45.74(1:06.58)
      9:53.11(1:07.37) 10:56.07(1:02.96)
Sponsor #33Sponsor #29Sponsor #13Sponsor #21Sponsor #20
Sponsor #35Sponsor #47Sponsor #41Sponsor #52Sponsor #49Sponsor #36Sponsor #45
Sponsor #42Sponsor #25Sponsor #51Sponsor #43Sponsor #44Sponsor #14Sponsor #50