2009 Long Course National Championships

Psych Sheets

[Back to event listing]
Display Psych Sheet without age groupings

Event 1 Men 400 Meter Individual Medley

=================================================== 
     Name                         Age Club     Time 
=================================================== 
18-24
  1  Cantrelle, Vincent            21 FLAQ  4:43.83
  2  Eynon, Chris M                20 FLAQ  5:22.22
  3  Wieczorek, Grant              23  ISF  5:40.99
25-29
  1  Ryan, Keith R                 25  UCI  4:52.23
  2  Mauri, Jonathan               25  MIL  4:59.40
  3  Calnan, John P                29 TOMS  5:20.50
30-34
  1  Patterson, Thomas J           32 1776  5:33.10
  2  Poortinga, Vincent            34  ABM  5:46.82
  3  Hunte, Howard                 30 FLAQ  6:00.00
35-39
  1  Morrison, John                37   IM  5:29.00
  2  Tansinsin, Rosendo (Sextus)   37  ISF  5:29.04
  3  Rubocki, John                 39 SAWS  5:29.11
  4  Rushman, C.J.                 38  SKY  5:49.37
  5  Mattson, Mark E               39   IM  5:58.11
40-44
  1  Lee, Lawrence B               41 NCMS  5:06.24
  2  Fernandez, Carlos A           40 FLAQ  5:12.55
  3  Williams, Neill C             41 DCAC  5:28.78
  4  Waud, Timothy P               42 OREG  5:31.73
  5  Hopson, Bruce E               43 SLAM  5:32.20
  6  Collins, Michael D            43 NOVA  5:35.41
  7  Gundersen, Karl R             40 SLAM  5:35.60
  8  Laurich, Mike                 44  ABM  5:48.95
  9  Hudak, Brian J                43 SWOM  6:01.50
 10  Anderson, Don                 44 SSMS  6:28.61
 11  Chang, Tinjin P               40 UNAT  6:45.00
45-49
  1  Anderson, Bruce A             48  LNM  5:07.10
  2  Schmidt, Michael J            47 MESC  5:11.07
  3  Jaegers, Al                   47 ARIZ  5:15.00
  4  Huggins, Thomas E             46  ISF  5:33.32
  5  Wendorf, Eric E               45 UNAT  5:33.61
  6  Holmes, Robert C              47  SKY  5:43.00
  7  Thompson, Anthony G           45 MOVY  5:54.07
  8  Kelson, Aaron R               49 NORT  6:36.05
50-54
  1  Shake, Scott D                51 ARIZ  5:16.00
  2  Callahan, Jim                 52  WOR  5:24.64
  3  Seibt, Andreas K              51   IM  5:30.00
  4  Wasserman, Neil R             54 O*H*  5:32.00
  5  Ritter, James H               53 CSMT  5:32.29
  6  Erickson, Tim D               53 FLAQ  5:36.71
  7  Matysek, Jim                  50 MOVY  5:38.41
  8  Louie, Jamie                  52  CMS  5:45.00
  9  Creason, Paul K               51 MICH  5:51.22
 10  Hendrick, Marty               51 FLAQ  5:59.77
 11  Camin, Peter                  54   IM  6:38.55
 12  Swiger, Ralph B               53 VMST  7:18.67
55-59
  1  Dodson, Phil L                56   IM  5:29.81
  2  Wood, Larry W                 55 TXLA  5:40.00
  3  Bliss, Thomas G               55 FACT  5:43.00
  4  Templin, Philip John          55  UCI  5:53.00
  5  Bright, David C               56  NEM  5:54.00
  6  Huneke, Jan C                 55  SKY  6:10.24
  7  Enright, Richard              57 DAMM  6:20.50
  8  Shaw, Gary D                  55 UTAH  6:30.00
  9  Haddan, Barry L               58 DCAC  7:06.12
 10  Bailey, Rodney A              58  BSM  8:08.80
60-64
  1  Wendt, George F               62   IM  5:43.77
  2  Heck, Steven V                60 MOST  6:01.00
  3  Miller, Douglas K             63  ISF  6:08.00
  4  Couch, Bob E                  62  AWJ  6:09.65
  5  McElroy, Frank J              61  JAM  6:16.94
  6  Pash, Gregory C               62 MICH  6:19.99
  7  Bailey, Hop                   62 ARIZ  6:40.00
  8  Bernstein, Richard F          63 AGUA  6:47.36
  9  Rollins, Bruce W              60 WMST  6:49.02
 10  Smith, Richard K              64 GRIN  6:58.70
 11  Russell, Gordon               62 DAMM  7:05.01
 12  Eger, Laszlo J                64  NEM  7:06.43
 13  Conn, Christopher             61  DWW  7:09.84
 14  Hunt, Larry                   62  SKY  7:28.44
65-69
  1  Reed, Edward W                66 CTMS  6:52.00
  2  Lokensgard, Erik              67 MICH  6:55.00
  3  Cody, Frank J                 69 MICH  7:20.00
  4  Winokur, Eliot                65  PRM  7:36.36
  5  Rupert, Bill                  66 MESC  7:40.00
  6  Healy, Martin J               65   WM  7:52.00
  7  Hale, Art                     67 UNAT 11:03.40
70-74
  1  Goldstein, Mel E              71  ISF  7:25.13
75-79
  1  Jones, Burwell                76 SYSM  6:48.48
  2  Good, Larry A                 75 SLAM  7:25.50
  3  Egelkraut, Elmer J            76 MICH  9:08.00
80-84
  1  Maine, Thomas O               84 SLAM  8:20.44
  2  Strong, Doug                  84  DOC 15:23.60
85-89
  1  Ouchakof, Vladimir I          86 CONN 14:50.00
Sponsor #20Sponsor #51Sponsor #49Sponsor #29Sponsor #45
Sponsor #43Sponsor #35Sponsor #13Sponsor #14Sponsor #36Sponsor #41Sponsor #47
Sponsor #25Sponsor #21Sponsor #33Sponsor #42Sponsor #44Sponsor #50Sponsor #52