2003 Long Course National Championships

Psych Sheets

[Back to event listing]
Display Psych Sheet without age groupings

Event 43 Men 200 Meter Butterfly

=================================================== 
     Name                         Age Team     Time 
=================================================== 
19-24
  1  Gould, Harold S               24 UNAT  2:30.00
25-29
  1  Eaddy, Jason H                27  NEM  2:05.76
  2  Conway, Adam M                25 SDSM  2:15.34
  3  Sullivan, Chris M             27 CONN  2:20.34
  4  Furlong, Brian M              26 PAFC  2:27.97
  5  Bate, Andrew E                26 GAJA  2:44.69
30-34
  1  Demira, Onesimo C             30 METR  2:50.00
35-39
  1  Clark, Henry L                38 ARIZ  2:09.30
  2  Moreno, Alejandro             35 ATLA  2:13.00
  3  Gatti, John D                 36  GSM  2:14.00
  4  Edmondson, Greg L             37 GOST  2:21.03
  5  Carr, Robert                  38 BDGR  2:40.00
  6  Volker, Jens                  38  GSM  2:58.00
  7  Volckening, Bill              37  NEM  3:07.46
40-44
  1  Casey, Brian W                40  NEM  2:21.50
  2  Greene, Christopher C         41 GAJA  2:29.80
  3  Newman, Steven M              41 BDGR  2:33.01
  4  Conrad, Terry J               40 NCMS  2:38.20
  5  Cusack, Stephen A             42 MICH  2:40.50
  6  Wuest, Frank C                43  NEM  2:44.99
  7  Meltzer, Jeffrey A            40  GSM  4:00.00
45-49
  1  Specht, William L             45  SPM  2:15.00
  2  Norelli, Charles C            48 1776  2:22.00
  3  Musial, Wieslaw               46 WTPM  2:30.00
  4  Walker, Donald M              45 AAAA  2:32.90
  5  Erickson, Tim D               47 GOLD  2:37.70
  6  Carrow, Hill                  48 NCMS  2:38.00
  7  Arcuni, Philip W              45 MELO  2:42.37
  8  Sokolow, Steven P             47 METR  3:06.98
50-54
  1  Pugliese, Mark D              51 DCRP  2:35.81
  2  Dodson, Phil L                50   IM  2:36.89
  3  McCall, John T                52 ORLM  2:42.38
  4  Souetov, Viacheslav           50 UNON  2:48.80
  5  Levinson, David A             53 RINC  2:51.00
  6  Hansen, Steve                 52 MICH  2:52.13
  7  Ryan, James                   51 1776  3:09.00
  8  Jones, Robert B               52 1776  3:22.30
55-59
  1  Arneson, Gaard                55 MICH  2:40.50
  2  Kolonkowski, Robert P         55 CONN  2:48.00
  3  Arneson, Gaard                55 MICH  2:55.39
  4  Arneson, Gaard                55 MICH  3:00.00
  5  Nielsen, Charles D            58 MINN  3:05.00
  6  Brown, Randy I                55 SMMM  3:12.05
  7  Arneson, Gaard                55 MICH  3:15.23
  8  King, Bill                    59 MCMS  3:25.00
  9  Eger, Laszlo J                58  NEM  3:30.00
 10  Platt, Jay R                  56 PAFC  3:31.14
 11  Arneson, Gaard                55 MICH  3:31.42
 12  Song, Mingjie                 56  NEM  3:46.08
 13  Heuck, Ken Jr.                59 SWOM  4:15.00
60-64
  1  Lupien, Hugh                  60 UNAT  3:12.40
  2  Kovary, Steven A              62 SOBA  3:15.00
  3  Straka, Peter                 60 BRNT  3:19.99
  4  Laux, Michael A               62 CONN  3:30.00
  5  McClung, Bill                 64 GAJA  3:50.00
  6  Morgan, Edward C              64 1776  4:10.00
  7  Hale, Art                     61 UNAT  4:10.21
65-69
  1  Goldstein, Mel E              65  ISF  3:29.00
  2  Lauer, William J              69 GKMS  3:30.00
  3  Fasbender, Barry A            66 STAN  3:42.66
  4  Harrington, David R           68  GSM  4:19.00
  5  Chilton, Samuel B             69 O*H*  4:21.00
75-79
  1  Kurtzman, Joseph L            77  FMM  4:59.00
  2  Jones, Glynn                  78  TOC  6:11.85
80-84
  1  Charles, Jay                  81 UNAT  7:01.32
  2  McNeil, Dan                   80 NIAG  7:45.00
Sponsor #47Sponsor #14Sponsor #42Sponsor #13Sponsor #36
Sponsor #49Sponsor #50Sponsor #44Sponsor #33Sponsor #51Sponsor #45Sponsor #29
Sponsor #35Sponsor #43Sponsor #41Sponsor #21Sponsor #25Sponsor #52Sponsor #20