2003 Long Course National Championships

Psych Sheets

[Back to event listing]
Display Psych Sheet without age groupings

Event 39 Men 200 Meter Individual Medley

=================================================== 
     Name                         Age Team     Time 
=================================================== 
19-24
  1  Li, Kelvin                    20  GSM  2:40.50
  2  McGowan, Sean M               23 CONN  2:45.56
  3  Young, Kevin P                24 CONN  2:45.87
25-29
  1  Fuhrhop, Keith R              26 MICH  2:24.19
  2  Walkenhorst, Jared W          29 CONN  2:25.00
  3  Caldas, Hugo                  26 GOST  2:25.45
  4  Berenskoetter, Felix S        28  GSM  2:39.32
  5  Bohan, Humphrey M             28  GSM  2:46.01
30-34
  1  Sawin, Curtis D               32  GSM  2:15.15
  2  Reed, Scott W                 33  SBM  2:18.56
  3  Wilkinson, Jon P              32 BDGR  2:22.04
  4  Jotz, Jeffrey J               33  GSM  2:25.11
  5  Piede, Luke J                 30  GSM  2:35.63
  6  Baechtiger, Walter M          30  TAM  2:37.00
  7  Gould, Robert H               32 UNAT  2:44.00
35-39
  1  Karnaugh, Ronald D            37 TRIT  2:08.19
  2  Kuck, John M                  37 WHSC  2:14.60
  3  Moreno, Alejandro             35 ATLA  2:17.00
  4  Yeomans, Scott                39  GSM  2:26.00
  5  Elshafei, Emad H              37 TERR  2:26.00
  6  Werlinich, Greg S             39 BDGR  2:27.00
  7  Bustamante, Henry R           38   MV  2:27.11
  8  Kroder, Stan R                38 BDGR  2:29.00
  9  Watson, Robert J              37 METR  2:30.99
 10  McGiffin, Chris D             37  GSM  2:31.62
 11  Hahn, Darek L                 36  GSM  2:35.93
 12  Carr, Robert                  38 BDGR  2:40.00
 13  Levy, Daniel J                38 METR  2:40.49
 14  Vankuilenburg, Scott D        38  NEM  2:41.10
40-44
  1  Guthrie, David M              43 UNAT  2:25.00
  2  Anderson, James               41 METR  2:25.57
  3  Casey, Brian W                40  NEM  2:26.50
  4  Battle, Glenn                 42 UNAT  2:28.00
  5  Goldbloom, Robert M           44 METR  2:29.00
  6  Reid, Mike D                  42 GAJA  2:31.50
  7  Casciato, Michael G           44 1776  2:32.00
  8  Endres, Paul D                40 SCAM  2:35.49
  9  Cusack, Stephen A             42 MICH  2:35.74
 10  Russell, James M              40   IM  2:36.36
 11  Conrad, Terry J               40 NCMS  2:43.80
 12  Benner, Tord E                44 NOVA  2:45.55
 13  Klutey, Rick                  40 CONN  2:46.00
45-49
  1  Shake, Scott D                45 ARIZ  2:23.50
  2  Lehman, Fritz E               45 NCMS  2:24.00
  3  Hansen, Robert M              49 GMUP  2:25.20
  4  Oxley, Gregory L              45 1776  2:28.40
  5  Dimsdale, Todd                46 NCMS  2:30.01
  6  Doyle, Benn W                 45  GSM  2:31.00
  7  Marks, Ronald L               45 1776  2:31.00
  8  Callahan, Jim                 46 GCMT  2:32.00
  9  Dewey, Andrew C               45 WHSC  2:32.86
 10  Godfrey, Alan F               46  DCM  2:34.00
 11  Frazier, Russell R            49  SPM  2:35.60
 12  Chappell, Richard W           47 1776  2:39.17
 13  Phillips, Mike                47 EXCL  2:39.39
 14  Erickson, Tim D               47 GOLD  2:39.50
 15  Louie, Jamie                  46  RMM  2:40.00
 16  Heinemann, William            45 NIAG  2:40.00
 17  Fanelli, Michael              49  GSM  2:45.30
 18  Humphreys, Jeffery L          48 NIAG  2:45.50
 19  Toledo, Jose M                46 1776  2:48.75
 20  Sokolow, Steven P             47 METR  2:52.27
50-54
  1  Shead, Timothy M              51 GOLD  2:27.50
  2  Dodson, Phil L                50   IM  2:31.50
  3  Brown, Robert V               51 GAJA  2:34.83
  4  Farley, Fred                  50 RINC  2:38.00
  5  Garrett, Richard S            50  BMW  2:40.00
  6  Owen, David H                 51 GOLD  2:40.00
  7  Enright, Rick P               51 CYCL  2:40.00
  8  Wilson, Jack                  51  GSM  2:46.50
  9  Einsidler, Jon E              52 CONN  2:55.00
 10  Geoghegan, William J          53 CONN  2:58.00
 11  Harmon, David C               54 ANCM  3:13.00
 12  Wein, Arthur M                53  GSM  3:15.00
55-59
  1  Arneson, Gaard                55 MICH  2:33.00
  2  Spieker, R. Tod               55  TOC  2:33.48
  3  Arneson, Gaard                55 MICH  2:38.18
  4  Arneson, Gaard                55 MICH  2:38.40
  5  Wendt, George F               56   IM  2:40.00
  6  Wilder, Hugh                  56 PALM  2:41.00
  7  Harrison, Lonny W             55  DCM  2:42.00
  8  Arneson, Gaard                55 MICH  2:43.56
  9  Arneson, Gaard                55 MICH  2:45.30
 10  Galine, Donald L              58 UNAT  2:47.88
 11  Kolonkowski, Robert P         55 CONN  2:50.00
 12  Meade, Tom J                  56 NIAG  2:52.00
 13  Grashow, Mark B               58 METR  3:00.00
 14  Platt, Jay R                  56 PAFC  3:00.09
 15  King, Bill                    59 MCMS  3:04.00
 16  Eger, Laszlo J                58  NEM  3:05.00
 17  Wortman, Jeffrey DL           58 METR  3:15.00
 18  Arneson, Gaard                55 MICH  3:26.66
 19  Arneson, Gaard                55 MICH  6:00.00
60-64
  1  Lupien, Hugh                  60 UNAT  3:03.49
  2  Laux, Michael A               62 CONN  3:04.00
  3  Murray, Harold J              62  HLJ  3:12.50
  4  Mc Lachlan, Murray L          62 MELO  3:15.00
  5  Berghaus, Peter P             62 CONN  3:54.28
65-69
  1  Cavanaugh, Cav                68 GOLD  3:11.00
  2  Painter, David                65 PIMM  3:21.00
  3  Murray, William T             66  NEM  3:22.39
  4  Chilton, Samuel B             69 O*H*  3:48.00
  5  Wunderlich, Dieter            66 BERK  4:17.55
70-74
  1  Rapperport, Alan S            70 GOLD  3:20.00
  2  Weatherbee, Charles E         71  FMM  3:35.05
  3  Smith, Christopher J          71 TYMS  3:37.61
  4  Jackson, Wave M               71 METR  4:00.00
  5  Bauman, John H                73 WMAC  4:25.00
75-79
  1  Franks, Roger G               76 1776  3:30.00
  2  Grannis, Frank R              79  TOC  4:03.50
  3  Byers, W. Morgan              76 WMAC  4:06.00
  4  Siskind, Isaac                75  GSM  4:15.00
  5  Jones, Glynn                  78  TOC  5:05.65
80-84
  1  Webb, Clarence                81 1776  5:04.00
  2  Charles, Jay                  81 UNAT  5:59.78
  3  Simon, Ted M                  81 CONN  6:10.00
  4  McNeil, Dan                   80 NIAG  6:45.00
85-89
  1  Guido, Dick                   86 METR  4:57.30
Sponsor #45Sponsor #20Sponsor #51Sponsor #44Sponsor #29
Sponsor #43Sponsor #52Sponsor #14Sponsor #33Sponsor #36Sponsor #25Sponsor #42
Sponsor #49Sponsor #50Sponsor #41Sponsor #35Sponsor #13Sponsor #47Sponsor #21