USMS Event Results Database

Search Results from Colonies Zone SCY Championship


Women's Results [Men | Relays]

Women 35-39 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Hughes, Meghan                 37  GMUP      59.50     1:00.57    5.00
                28.49     1:00.57(32.08)

Women 35-39 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Hughes, Meghan                 37  GMUP      28.99       28.43    7.00

Women 35-39 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hughes, Meghan                 37  GMUP    1:04.99     1:05.05    9.00
                30.06     1:05.05(34.99)

Women 35-39 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Hughes, Meghan                 37  GMUP    1:08.00     1:07.40    7.00
                31.68     1:07.40(35.72)

Women 35-39 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hughes, Meghan                 37  GMUP    2:28.00     2:27.19    9.00
                31.49     1:09.61(38.12)    1:53.74(44.13)    2:27.19(33.45)

Women 35-39 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hughes, Meghan                 37  GMUP    5:20.00     5:11.19    9.00
                31.56     1:08.61(37.05)    1:49.40(40.79)    2:30.99(41.59)
        3:14.61(43.62)    3:59.06(44.45)    4:35.59(36.53)    5:11.19(35.60)

Women 40-44 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Layton, Katie                  43  GMUP    1:03.78     1:02.50    9.00
                29.25     1:02.50(33.25)

Women 40-44 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Layton, Katie                  43  GMUP      35.20       35.68    9.00

Women 40-44 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Layton, Katie                  43  GMUP    2:45.94     2:46.85    9.00
                36.45     1:18.30(41.85)    2:02.85(44.55)    2:46.85(44.00)

Women 50-54 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Toner, Karlin                  54  GMUP      30.20       30.22    3.00

Women 50-54 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Toner, Karlin                  54  GMUP    1:10.30     1:09.01    5.00
                32.06     1:09.01(36.95)

Women 50-54 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  McKnight, Katherine            53  GMUP   15:30.00    15:18.90    4.00
                42.66     1:28.56(45.90)    2:15.08(46.52)    3:01.59(46.51)
        3:47.69(46.10)    4:33.88(46.19)    5:19.50(45.62)    6:05.79(46.29)
        6:52.55(46.76)    7:39.07(46.52)    8:25.20(46.13)    9:11.33(46.13)
        9:57.45(46.12)   10:43.92(46.47)   11:30.42(46.50)   12:16.92(46.50)
       13:03.06(46.14)   13:48.84(45.78)   14:34.42(45.58)   15:18.90(44.48)

Women 50-54 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Toner, Karlin                  54  GMUP      37.44       37.52    7.00

Women 50-54 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Toner, Karlin                  54  GMUP    1:24.30     1:24.76    5.00
                39.85     1:24.76(44.91)

Women 50-54 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Toner, Karlin                  54  GMUP    1:19.89     1:19.58    3.00
                37.31     1:19.58(42.27)


Men's Results [Women | Relays]

Men 18-24 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Kirkendall, William C          18  GMUP      52.00       50.23    5.00
                24.27       50.23(25.96)
  8  Lessem, Alexander              20  GMUP      56.43       55.80    1.00
                26.83       55.80(28.97)

Men 18-24 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Kirkendall, William C          18  GMUP    1:52.00     1:50.80    9.00
                25.75       54.41(28.66)    1:22.93(28.52)    1:50.80(27.87)
  3  Lessem, Alexander              20  GMUP    2:05.67     2:01.05    6.00
                27.88       58.30(30.42)    1:29.65(31.35)    2:01.05(31.40)

Men 18-24 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Kirkendall, William C          18  GMUP    5:10.00     5:07.96    7.00
                26.62       56.39(29.77)    1:27.33(30.94)    1:59.10(31.77)
        2:30.64(31.54)    3:02.40(31.76)    3:33.94(31.54)    4:05.47(31.53)
        4:37.16(31.69)    5:07.96(30.80)
  3  Gordon, Joshua S               20  GMUP    5:55.00     5:46.15    6.00
                30.86     1:04.92(34.06)    1:39.79(34.87)    2:14.76(34.97)
        2:49.93(35.17)    3:25.32(35.39)    4:00.45(35.13)    4:35.99(35.54)
        5:11.44(35.45)    5:46.15(34.71)

Men 18-24 1650 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Gordon, Joshua S               20  GMUP   19:00.00    19:34.56    9.00
                31.26     1:05.19(33.93)    1:39.46(34.27)    2:14.13(34.67)
        2:49.06(34.93)    3:24.50(35.44)    3:59.62(35.12)    4:35.30(35.68)
        5:10.74(35.44)    5:46.55(35.81)    6:22.04(35.49)    6:57.80(35.76)
        7:33.39(35.59)    8:08.92(35.53)    8:44.78(35.86)    9:20.24(35.46)
        9:56.32(36.08)   10:32.64(36.32)   11:09.12(36.48)   11:45.40(36.28)
       12:21.65(36.25)   12:57.63(35.98)   13:34.16(36.53)   14:10.52(36.36)
       14:46.47(35.95)   15:23.04(36.57)   15:59.46(36.42)   16:35.73(36.27)
       17:11.94(36.21)   17:48.30(36.36)   18:23.98(35.68)                  
     19:34.56(1:10.58)

Men 18-24 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Gordon, Joshua S               20  GMUP    2:36.67     2:42.39    7.00
                36.62     1:18.09(41.47)    1:59.86(41.77)    2:42.39(42.53)

Men 18-24 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Goldstein, Jeremy P            20  GMUP      32.01       31.40    3.00

Men 18-24 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Kirkendall, William C          18  GMUP      55.00       57.63    9.00
                26.68       57.63(30.95)
  2  Lessem, Alexander              20  GMUP      59.73       58.49    7.00
                27.65       58.49(30.84)

Men 18-24 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Lessem, Alexander              20  GMUP    2:14.60     2:08.45    9.00
                29.56     1:02.15(32.59)    1:35.31(33.16)    2:08.45(33.14)

Men 18-24 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Gordon, Joshua S               20  GMUP    5:00.07          DQ        
                31.85     1:08.02(36.17)    1:47.68(39.66)    2:26.19(38.51)
        3:06.72(40.53)    3:49.15(42.43)    4:25.99(36.84)    5:01.09(35.10)

Men 35-39 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Krajewski, Thomas J            37  GMUP      22.90          NS        

Men 35-39 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Krajewski, Thomas J            37  GMUP      51.03       51.51    6.00
                24.54       51.51(26.97)

Men 35-39 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Krajewski, Thomas J            37  GMUP      26.87          NS        

Men 35-39 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Krajewski, Thomas J            37  GMUP      59.30          NS        

Men 35-39 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Krajewski, Thomas J            37  GMUP      25.48       25.69    5.00

Men 40-44 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 11  Church, Aaron                  40  GMUP    1:06.76     1:06.31        
                31.99     1:06.31(34.32)

Men 40-44 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Church, Aaron                  40  GMUP    6:30.25     6:32.51    2.00
                35.58     1:14.33(38.75)    1:53.94(39.61)    2:33.63(39.69)
        3:13.27(39.64)    3:53.02(39.75)    4:33.50(40.48)    5:13.98(40.48)
        5:54.16(40.18)    6:32.51(38.35)

Men 40-44 1650 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Church, Aaron                  40  GMUP   22:00.00    21:41.01    6.00
                35.55     1:13.80(38.25)    1:53.50(39.70)    2:33.38(39.88)
        3:13.39(40.01)    3:53.21(39.82)    4:32.67(39.46)    5:12.02(39.35)
        5:51.66(39.64)    6:31.46(39.80)    7:11.15(39.69)    7:50.80(39.65)
        8:30.30(39.50)    9:09.91(39.61)    9:49.57(39.66)   10:29.35(39.78)
       11:08.75(39.40)   11:48.65(39.90)   12:28.44(39.79)   13:08.11(39.67)
       13:47.75(39.64)   14:27.24(39.49)   15:06.80(39.56)   15:46.27(39.47)
       16:25.75(39.48)   17:05.45(39.70)   17:44.82(39.37)   18:24.56(39.74)
       19:04.17(39.61)   19:43.62(39.45)   20:23.44(39.82)   21:03.14(39.70)
       21:41.01(37.87)

Men 40-44 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Church, Aaron                  40  GMUP    3:12.01     3:10.55    6.00
                44.16     1:33.60(49.44)  2:33.94(1:00.34)    3:10.55(36.61)

Men 45-49 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 10  Sax, William C                 47  GMUP      26.72       26.76        

Men 45-49 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  McKnight, Patrick E            49  GMUP    1:00.99          NS        

Men 45-49 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  McKnight, Patrick E            49  GMUP    2:14.99          NS        

Men 45-49 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Sax, William C                 47  GMUP    5:35.73     5:41.59    9.00
                29.82     1:03.07(33.25)    1:37.92(34.85)    2:13.14(35.22)
        2:48.09(34.95)    3:23.10(35.01)    3:58.52(35.42)    4:33.56(35.04)
        5:08.28(34.72)    5:41.59(33.31)
  4  McKnight, Patrick E            49  GMUP    5:58.99     6:18.79    5.00
                33.47     1:10.33(36.86)    1:48.43(38.10)    2:27.10(38.67)
        3:05.81(38.71)    3:44.68(38.87)    4:23.48(38.80)    5:02.29(38.81)
        5:40.76(38.47)    6:18.79(38.03)

Men 45-49 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Sax, William C                 47  GMUP   11:27.23    11:45.84    7.00
                30.39     1:04.11(33.72)    1:39.28(35.17)    2:14.25(34.97)
        2:49.71(35.46)    3:25.50(35.79)    4:00.41(34.91)    4:35.52(35.11)
        5:11.18(35.66)    5:46.65(35.47)    6:22.22(35.57)    6:58.35(36.13)
        7:34.34(35.99)    8:11.40(37.06)    8:47.39(35.99)    9:24.10(36.71)
       10:00.10(36.00)   10:36.62(36.52)   11:12.38(35.76)   11:45.84(33.46)

Men 45-49 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  McKnight, Patrick E            49  GMUP    2:31.99          NS        

Men 45-49 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 11  Sax, William C                 47  GMUP      29.09       29.37        

Men 45-49 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  Sax, William C                 47  GMUP    1:03.74     1:04.25    1.00
                29.39     1:04.25(34.86)

Men 45-49 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Sax, William C                 47  GMUP    2:20.16     2:24.74    9.00
                31.22     1:08.38(37.16)    1:46.74(38.36)    2:24.74(38.00)

Men 50-54 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Grecco, Paul A                 54  GMUP    5:58.77     5:52.31    4.00
                32.90     1:08.48(35.58)    1:44.18(35.70)    2:20.00(35.82)
        2:56.00(36.00)    3:32.10(36.10)    4:08.06(35.96)    4:43.92(35.86)
        5:19.50(35.58)    5:52.31(32.81)
  6  Junta, Donald A                53  GMUP    7:00.00     7:37.67    3.00
                40.60     1:27.69(47.09)    2:15.14(47.45)    3:01.24(46.10)
        3:48.05(46.81)    4:34.16(46.11)    5:20.84(46.68)    6:07.77(46.93)
        6:53.16(45.39)    7:37.67(44.51)

Men 50-54 1650 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Grecco, Paul A                 54  GMUP   20:30.00    21:02.46    6.00
                33.86     1:10.87(37.01)    1:48.27(37.40)    2:25.56(37.29)
        3:03.10(37.54)    3:40.71(37.61)    4:19.00(38.29)    4:56.79(37.79)
        5:34.38(37.59)    6:12.93(38.55)    6:51.24(38.31)    7:29.27(38.03)
        8:07.92(38.65)    8:45.68(37.76)    9:24.64(38.96)   10:03.15(38.51)
       10:42.37(39.22)   11:21.75(39.38)   12:01.10(39.35)   12:40.55(39.45)
       13:19.74(39.19)   13:58.95(39.21)   14:38.14(39.19)   15:17.55(39.41)
       15:57.17(39.62)   16:36.70(39.53)   17:15.54(38.84)   17:55.13(39.59)
       18:34.15(39.02)   19:12.92(38.77)   19:50.73(37.81)   20:27.85(37.12)
       21:02.46(34.61)
  4  Junta, Donald A                53  GMUP   29:00.00    25:23.06    5.00
                42.29     1:30.10(47.81)    2:17.18(47.08)    3:03.67(46.49)
        3:50.07(46.40)    4:37.17(47.10)    5:23.95(46.78)    6:10.24(46.29)
        6:56.14(45.90)    7:42.01(45.87)    8:27.99(45.98)    9:15.75(47.76)
       10:02.28(46.53)   10:47.84(45.56)   11:33.61(45.77)   12:19.02(45.41)
       13:04.92(45.90)   13:51.11(46.19)   14:36.93(45.82)   15:22.64(45.71)
       16:09.16(46.52)   16:55.26(46.10)   17:41.43(46.17)   18:27.14(45.71)
       19:13.72(46.58)   20:00.16(46.44)   20:46.69(46.53)   21:32.91(46.22)
       22:19.75(46.84)   23:06.59(46.84)   23:53.05(46.46)   24:39.23(46.18)
       25:23.06(43.83)

Men 50-54 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Junta, Donald A                53  GMUP         NT         DNF        
                 0.00                   

Men 50-54 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Grecco, Paul A                 54  GMUP    5:21.57     5:19.87    6.00
                34.35     1:13.99(39.64)    1:55.49(41.50)    2:35.54(40.05)
        3:20.20(44.66)    4:07.06(46.86)    4:44.89(37.83)    5:19.87(34.98)

Men 60-64 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  Burstein, Dennis               64  GMUP    1:16.50     1:18.39    1.00
                37.79     1:18.39(40.60)

Men 60-64 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Burstein, Dennis               64  GMUP   17:33.89    16:38.74    9.00
                44.92     1:33.91(48.99)    2:24.60(50.69)    3:15.58(50.98)
        4:05.36(49.78)    4:55.81(50.45)    5:47.10(51.29)    6:38.66(51.56)
        7:28.89(50.23)    8:19.38(50.49)    9:10.07(50.69)   10:01.16(51.09)
       10:52.73(51.57)   11:41.94(49.21)   12:32.87(50.93)   13:23.88(51.01)
       14:13.81(49.93)   15:04.73(50.92)   15:53.32(48.59)   16:38.74(45.42)

Men 60-64 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Burstein, Dennis               64  GMUP      41.65       42.57    4.00

Men 60-64 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Burstein, Dennis               64  GMUP    3:30.22     3:34.24    6.00
                49.42     1:42.71(53.29)    2:38.60(55.89)    3:34.24(55.64)

Men 65-69 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Timmons, Timothy T             69  GMUP      37.00       36.37    3.00

Men 65-69 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Timmons, Timothy T             69  GMUP      42.00          DQ        

Men 70-74 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Zamon, Frederick J             74  GMUP      32.04       31.42    5.00

Men 70-74 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Zamon, Frederick J             74  GMUP      41.72       40.92    5.00

Men 70-74 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Zamon, Frederick J             74  GMUP    1:45.38     1:42.42    7.00
                47.46     1:42.42(54.96)

Men 70-74 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Zamon, Frederick J             74  GMUP    4:05.50     4:15.51    7.00
                48.20   1:51.54(1:03.34)  3:02.36(1:10.82)  4:15.51(1:13.15)

Men 70-74 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Zamon, Frederick J             74  GMUP    1:30.15     1:29.07    5.00
                40.10     1:29.07(48.97)

Men 70-74 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Zamon, Frederick J             74  GMUP    3:36.14     3:29.57    5.00
                44.38     1:37.41(53.03)  2:41.12(1:03.71)    3:29.57(48.45)

Men 70-74 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Zamon, Frederick J             74  GMUP    7:46.14     7:43.67    6.00
                48.63   2:49.87(2:01.24)    3:48.43(58.56)  4:56.35(1:07.92)
                        6:00.55(1:04.20)    6:54.47(53.92)    7:43.67(49.20)


Relay Results [Women | Men]

Men 18+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  GMUP "A"                                   1:50.50     1:46.39   12.00
     1) Kirkendall, William C M18        2) Gordon, Joshua S M20             
     3) Goldstein, Jeremy P M20          4) Lessem, Alexander M20            

Men 18+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GMUP "A"                                   1:55.50     1:58.58   14.00
     1) McKnight, Patrick E M49          2) Gordon, Joshua S M20             
     3) Lessem, Alexander M20            4) Kirkendall, William C M18        

Men 18+ 400 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GMUP "A"                                   4:10.50     3:59.78   14.00
     1) Krajewski, Thomas J M37          2) Gordon, Joshua S M20             
     3) Lessem, Alexander M20            4) Kirkendall, William C M18        

Men 35+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  GMUP "B"                                   1:54.50     1:54.80   10.00
     1) Junta, Donald A M53              2) McKnight, Patrick E M49          
     3) Sax, William C M47               4) Krajewski, Thomas J M37          

Men 45+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  GMUP "C"                                   2:17.50     2:12.15   12.00
     1) Grecco, Paul A M54               2) Zamon, Frederick J M74           
     3) Burstein, Dennis M64             4) Timmons, Timothy T M69           

Men 45+ 400 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GMUP "A"                                   4:30.50     4:37.97   14.00
     1) McKnight, Patrick E M49          2) Sax, William C M47               
     3) Zamon, Frederick J M74           4) Junta, Donald A M53              

Men 45+ 400 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GMUP "B"                                   4:52.50     4:57.88   14.00
     1) McKnight, Patrick E M49          2) Grecco, Paul A M54               
     3) Sax, William C M47               4) Junta, Donald A M53              

Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  GMUP "A"                                   1:45.50     1:44.77   12.00
     1) Kirkendall, William C M18        2) Lessem, Alexander M20            
     3) Toner, Karlin F54                4) Hughes, Meghan F37               

Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  GMUP "A"                                   2:02.50     1:57.16   12.00
     1) Krajewski, Thomas J M37          2) Gordon, Joshua S M20             
     3) Hughes, Meghan F37               4) Layton, Katie F43                

Mixed 35+ 400 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GMUP "A"                                   4:17.50     4:16.94   18.00
     1) Sax, William C M47               2) Hughes, Meghan F37               
     3) Toner, Karlin F54                4) Church, Aaron M40                


Women | Men | Relays
Sponsor #61Sponsor #42Sponsor #20Sponsor #36Sponsor #13
Sponsor #56Sponsor #41Sponsor #49Sponsor #60Sponsor #52
Sponsor #59Sponsor #25Sponsor #62Sponsor #43Sponsor #29Sponsor #58Sponsor #14