USMS Event Results Database

Search Results from Colonies Zone SCY Championship


Women's Results [Men | Relays]

Women 25-29 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Tokarz, Kira                   29  GMUP      32.62       32.09    9.00

Women 25-29 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Tokarz, Kira                   29  GMUP      29.79       30.36    3.00

Women 25-29 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Tokarz, Kira                   29  GMUP    1:09.42          NS        

Women 25-29 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Tokarz, Kira                   29  GMUP    1:13.71     1:10.97    7.00
                31.84     1:10.97(39.13)

Women 25-29 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Tokarz, Kira                   29  GMUP    2:36.60     2:39.59    2.00
                34.07     1:14.26(40.19)    2:01.33(47.07)    2:39.59(38.26)

Women 30-34 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  Cosgrove, Katie E              33  GMUP    1:06.00     1:02.51        
                29.93     1:02.51(32.58)

Women 30-34 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Cosgrove, Katie E              33  GMUP   13:07.00    12:48.69    6.00
                32.44     1:08.34(35.90)    1:44.92(36.58)    2:23.12(38.20)
        3:01.78(38.66)    3:40.68(38.90)    4:19.65(38.97)    4:58.45(38.80)
        5:37.65(39.20)    6:17.26(39.61)    6:56.14(38.88)    7:35.52(39.38)
        8:14.89(39.37)    8:54.40(39.51)    9:33.57(39.17)   10:13.01(39.44)
       10:52.40(39.39)   11:31.77(39.37)   12:10.58(38.81)   12:48.69(38.11)

Women 30-34 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Cosgrove, Katie E              33  GMUP    1:20.00     1:09.59    5.00
                33.26     1:09.59(36.33)

Women 30-34 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Cosgrove, Katie E              33  GMUP    2:40.00     2:35.62    7.00
                34.01     1:12.04(38.03)    1:58.84(46.80)    2:35.62(36.78)

Women 35-39 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Little, Jennifer               39  GMUP    2:30.40     2:26.36    6.00
                32.25     1:08.80(36.55)    1:48.20(39.40)    2:26.36(38.16)

Women 40-44 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Layton, Katie                  42  GMUP      28.33       27.61    7.00

Women 40-44 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Moy, Elaina M                  41  GMUP    2:18.83     2:16.56    6.00
                31.67     1:06.42(34.75)    1:41.74(35.32)    2:16.56(34.82)

Women 40-44 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Layton, Katie                  42  GMUP      36.53       35.20    9.00

Women 40-44 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Layton, Katie                  42  GMUP    1:20.07     1:15.22    9.00
                35.44     1:15.22(39.78)

Women 40-44 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Layton, Katie                  42  GMUP    3:00.00     2:45.94    9.00
                36.14     1:18.09(41.95)    2:01.95(43.86)    2:45.94(43.99)

Women 40-44 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Layton, Katie                  42  GMUP    1:16.25     1:12.14    7.00
                34.16     1:12.14(37.98)

Women 40-44 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Geddes, Elizabeth              42  GMUP    5:56.00     5:46.15    9.00
                36.76     1:20.84(44.08)    2:04.98(44.14)    2:49.11(44.13)
        3:35.93(46.82)    4:23.72(47.79)    5:05.74(42.02)    5:46.15(40.41)

Women 45-49 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Brown, Kimberly                47  GMUP      32.00       29.91    5.00
  6  Kathman, Debra G               46  GMUP      33.11       32.31    3.00

Women 45-49 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Brown, Kimberly                47  GMUP    1:14.00     1:07.71    3.00
                32.21     1:07.71(35.50)
  8  Kathman, Debra G               46  GMUP    1:15.40     1:10.56    1.00
                33.85     1:10.56(36.71)

Women 45-49 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Kathman, Debra G               46  GMUP    2:46.25     2:39.93    6.00
                36.51     1:16.82(40.31)    1:59.23(42.41)    2:39.93(40.70)

Women 45-49 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Kathman, Debra G               46  GMUP    3:00.19     3:06.76    6.00
                44.33     1:31.63(47.30)    2:20.35(48.72)    3:06.76(46.41)

Women 45-49 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Brown, Kimberly                47  GMUP      38.50       39.94    6.00

Women 45-49 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Brown, Kimberly                47  GMUP    1:26.00     1:27.33    7.00
                40.09     1:27.33(47.24)

Women 45-49 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Kathman, Debra G               46  GMUP      36.74       35.17    4.00

Women 45-49 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Brown, Kimberly                47  GMUP    1:21.30     1:15.26    5.00
                35.05     1:15.26(40.21)

Women 50-54 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Toner, Karlin                  53  GMUP      30.52       29.46    3.00

Women 50-54 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Toner, Karlin                  53  GMUP    1:12.29     1:08.10    2.00
                31.78     1:08.10(36.32)

Women 50-54 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  McKnight, Katherine            52  GMUP   16:05.11    15:24.06    4.00
                42.25     1:27.13(44.88)    2:12.82(45.69)    2:59.34(46.52)
        3:45.17(45.83)    4:32.02(46.85)    5:17.78(45.76)    6:03.71(45.93)
        6:49.91(46.20)    7:35.79(45.88)    8:23.29(47.50)    9:09.90(46.61)
        9:57.68(47.78)   10:44.37(46.69)   11:30.51(46.14)   12:18.46(47.95)
       13:05.82(47.36)   13:51.49(45.67)   14:38.59(47.10)   15:24.06(45.47)

Women 50-54 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Toner, Karlin                  53  GMUP      38.10       36.29    6.00

Women 50-54 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Toner, Karlin                  53  GMUP    1:26.40     1:22.03    6.00
                38.54     1:22.03(43.49)

Women 50-54 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Toner, Karlin                  53  GMUP    1:21.60     1:17.63    4.00
                36.30     1:17.63(41.33)

Women 70-74 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Schanzer, Rosalyn G            72  GMUP    1:48.00     1:38.38    7.00
                47.47     1:38.38(50.91)

Women 70-74 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Schanzer, Rosalyn G            72  GMUP    8:40.00     8:57.66    9.00
                49.05     1:42.10(53.05)    2:37.11(55.01)    3:31.35(54.24)
        4:25.32(53.97)    5:20.24(54.92)    6:14.92(54.68)    7:09.70(54.78)
        8:04.68(54.98)    8:57.66(52.98)

Women 70-74 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Schanzer, Rosalyn G            72  GMUP    1:03.00       57.35    7.00

Women 80-84 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Hall, Marie-Beth               82  GMUP    2:50.75     2:49.94    7.00
                 0.00   2:49.94(2:49.94)

Women 80-84 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hall, Marie-Beth               82  GMUP    1:22.19     1:22.03    9.00

Women 80-84 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hall, Marie-Beth               82  GMUP    2:52.45     2:54.22    9.00
              1:27.65   2:54.22(1:26.57)

Women 80-84 200 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Hall, Marie-Beth               82  GMUP    6:08.62          NS        


Men's Results [Women | Relays]

Men 18-24 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Patteson, Austin C             21  GMUP      22.50       21.98    9.00
  4  Martinez, Marcus               22  GMUP      25.00       22.85    5.00

Men 18-24 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Patteson, Austin C             21  GMUP      51.00       49.70    4.00
                22.68       49.70(27.02)
  7  Martinez, Marcus               22  GMUP      55.00       50.75    2.00
                23.68       50.75(27.07)

Men 18-24 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Cosgrove, Michael R            23  GMUP    1:25.00     1:08.52    9.00
                32.01     1:08.52(36.51)

Men 18-24 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Cosgrove, Michael R            23  GMUP      28.00       26.35    4.00

Men 18-24 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Martinez, Marcus               22  GMUP    1:00.00       58.62    5.00
                27.34       58.62(31.28)
  6  Cosgrove, Michael R            23  GMUP    1:22.00       59.46    3.00
                27.55       59.46(31.91)

Men 18-24 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Cosgrove, Michael R            23  GMUP    2:31.00     2:20.12    7.00
                30.10     1:04.28(34.18)    1:40.42(36.14)    2:20.12(39.70)

Men 18-24 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Cosgrove, Michael R            23  GMUP    2:35.00     2:17.85    9.00
                29.01     1:05.92(36.91)    1:44.99(39.07)    2:17.85(32.86)
  2  Martinez, Marcus               22  GMUP    2:15.00     2:18.23    7.00
                27.68     1:04.10(36.42)    1:45.38(41.28)    2:18.23(32.85)

Men 25-29 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Kreider, Matthew               28  GMUP      25.00       24.32    2.00

Men 25-29 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Kreider, Matthew               28  GMUP    2:05.00     2:08.09    6.00
                28.70     1:00.85(32.15)    1:35.06(34.21)    2:08.09(33.03)

Men 30-34 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Williams, Stuart J             34  GMUP      22.42       22.67    6.00

Men 30-34 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Williams, Stuart J             34  GMUP      49.72       49.80    6.00
                23.70       49.80(26.10)

Men 30-34 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Williams, Stuart J             34  GMUP    1:50.99          NS        

Men 30-34 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Williams, Stuart J             34  GMUP    1:02.22     1:01.52    9.00
                28.97     1:01.52(32.55)

Men 30-34 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Williams, Stuart J             34  GMUP    2:18.17     2:15.93    9.00
                30.95     1:05.64(34.69)    1:39.96(34.32)    2:15.93(35.97)

Men 30-34 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Williams, Stuart J             34  GMUP      53.45       54.06    9.00
                25.09       54.06(28.97)

Men 30-34 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Williams, Stuart J             34  GMUP    2:06.08     2:03.97    6.00
                25.85       58.33(32.48)    1:34.59(36.26)    2:03.97(29.38)

Men 35-39 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Krajewski, Thomas J            36  GMUP      22.87       23.00    6.00

Men 35-39 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Krajewski, Thomas J            36  GMUP      50.47       51.27    7.00
                24.01       51.27(27.26)
 10  Church, Aaron                  39  GMUP    1:05.00     1:06.76        
                32.02     1:06.76(34.74)

Men 35-39 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 11  Church, Aaron                  39  GMUP    2:20.00     2:29.29        
                34.95     1:12.99(38.04)    1:51.44(38.45)    2:29.29(37.85)

Men 35-39 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 10  Church, Aaron                  39  GMUP    6:30.00     6:30.25        
                35.43     1:13.68(38.25)    1:53.03(39.35)    2:32.53(39.50)
        3:12.37(39.84)    3:52.47(40.10)    4:32.44(39.97)    5:12.34(39.90)
        5:51.98(39.64)    6:30.25(38.27)

Men 35-39 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Church, Aaron                  39  GMUP   13:30.00    13:16.77    6.00
                35.61     1:14.42(38.81)    1:53.88(39.46)    2:34.72(40.84)
        3:15.02(40.30)    3:55.39(40.37)    4:35.99(40.60)    5:16.41(40.42)
        5:56.81(40.40)    6:37.30(40.49)    7:18.07(40.77)    7:58.51(40.44)
        8:39.17(40.66)    9:19.64(40.47)    9:59.93(40.29)   10:39.84(39.91)
       11:19.93(40.09)   11:59.79(39.86)   12:39.18(39.39)   13:16.77(37.59)

Men 35-39 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Krajewski, Thomas J            36  GMUP      26.62       26.87    7.00
  4  Church, Aaron                  39  GMUP      40.00       43.33    5.00

Men 35-39 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Krajewski, Thomas J            36  GMUP      57.75       59.30    7.00
                28.18       59.30(31.12)

Men 35-39 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Krajewski, Thomas J            36  GMUP      25.23       25.48    7.00

Men 35-39 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Church, Aaron                  39  GMUP    1:25.00     1:31.24    3.00
                44.49     1:31.24(46.75)

Men 35-39 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  Church, Aaron                  39  GMUP    3:15.00     3:12.01    1.00
                41.84     1:32.25(50.41)  2:34.60(1:02.35)    3:12.01(37.41)

Men 45-49 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Osborn, Erik                   46  GMUP      27.07       23.82    5.00
 10  Sax, William C                 46  GMUP      27.41       26.72        

Men 45-49 200 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Sax, William C                 46  GMUP    2:05.70     2:06.25    9.00
                29.13     1:01.66(32.53)    1:34.42(32.76)    2:06.25(31.83)

Men 45-49 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Sax, William C                 46  GMUP    5:30.00     5:35.73    9.00
                30.07     1:03.30(33.23)    1:37.47(34.17)    2:12.30(34.83)
        2:45.90(33.60)    3:19.90(34.00)    3:54.34(34.44)    4:29.56(35.22)
        5:03.27(33.71)    5:35.73(32.46)

Men 45-49 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Sax, William C                 46  GMUP   11:12.12    11:27.23    9.00
                30.14     1:03.44(33.30)    1:37.17(33.73)    2:11.34(34.17)
        2:46.63(35.29)    3:21.48(34.85)    3:56.16(34.68)    4:30.58(34.42)
        5:05.49(34.91)    5:40.10(34.61)    6:14.64(34.54)    6:49.28(34.64)
        7:24.25(34.97)    7:59.48(35.23)    8:34.76(35.28)    9:10.33(35.57)
        9:45.12(34.79)   10:19.88(34.76)   10:54.75(34.87)   11:27.23(32.48)

Men 45-49 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  8  Sax, William C                 46  GMUP      28.67       29.47    1.00

Men 45-49 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Sax, William C                 46  GMUP    1:03.49     1:03.74    4.00
                29.93     1:03.74(33.81)
  7  Osborn, Erik                   46  GMUP    1:07.70     1:07.92    2.00
                30.58     1:07.92(37.34)

Men 45-49 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Sax, William C                 46  GMUP    2:20.68     2:20.16    7.00
                30.50     1:06.07(35.57)    1:42.60(36.53)    2:20.16(37.56)

Men 45-49 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Osborn, Erik                   46  GMUP    1:07.70     1:10.55    2.00
                31.71     1:10.55(38.84)

Men 50-54 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  Grecco, Paul A                 53  GMUP      58.87       58.24        
                27.82       58.24(30.42)

Men 50-54 500 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Grecco, Paul A                 53  GMUP    6:09.11     5:58.77    4.00
                31.85     1:06.85(35.00)    1:42.18(35.33)    2:17.75(35.57)
        2:54.17(36.42)    3:30.96(36.79)    4:08.63(37.67)    4:45.83(37.20)
        5:23.61(37.78)    5:58.77(35.16)

Men 50-54 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Grecco, Paul A                 53  GMUP   12:39.54    12:15.06    7.00
                34.07     1:10.31(36.24)    1:46.25(35.94)    2:22.29(36.04)
        2:58.87(36.58)    3:34.90(36.03)    4:11.39(36.49)    4:48.29(36.90)
        5:25.15(36.86)    6:02.03(36.88)    6:39.16(37.13)    7:16.34(37.18)
        7:53.81(37.47)    8:31.13(37.32)    9:08.51(37.38)    9:46.20(37.69)
       10:24.00(37.80)   11:01.44(37.44)   11:39.21(37.77)   12:15.06(35.85)

Men 50-54 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Grecco, Paul A                 53  GMUP    5:28.69     5:21.57    6.00
                34.38     1:14.85(40.47)    1:55.45(40.60)    2:35.46(40.01)
        3:21.12(45.66)    4:08.39(47.27)    4:46.35(37.96)    5:21.57(35.22)

Men 55-59 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Weidner, Robert K              58  GMUP    1:09.37          NS        

Men 55-59 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Weidner, Robert K              58  GMUP    1:29.94          NS        

Men 60-64 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  Burstein, Dennis               63  GMUP      33.65       34.04        

Men 60-64 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  9  Burstein, Dennis               63  GMUP    1:16.90     1:16.50        
                36.88     1:16.50(39.62)

Men 60-64 1000 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Burstein, Dennis               63  GMUP   16:39.06    17:33.89    9.00
                40.94     1:26.97(46.03)                    4:21.01(2:54.04)
        5:07.45(46.44)    5:56.31(48.86)    6:46.08(49.77)    7:36.15(50.07)
        8:26.72(50.57)    9:17.33(50.61)   10:07.59(50.26)   10:59.44(51.85)
       11:48.75(49.31)   12:39.03(50.28)   13:28.91(49.88)   14:18.56(49.65)
       15:07.95(49.39)   15:57.28(49.33)   16:46.73(49.45)   17:33.89(47.16)

Men 60-64 50 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  Burstein, Dennis               63  GMUP      42.78       41.65    2.00

Men 60-64 100 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Burstein, Dennis               63  GMUP    1:36.77     1:34.08    5.00
                45.87     1:34.08(48.21)

Men 60-64 200 Yard Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Burstein, Dennis               63  GMUP    3:31.31     3:30.22    4.00
                48.30     1:40.97(52.67)    2:36.13(55.16)    3:30.22(54.09)

Men 60-64 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Hansen, Robert M               60  GMUP      28.00          NS        

Men 60-64 100 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Hansen, Robert M               60  GMUP    1:02.50          NS        

Men 60-64 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Burstein, Dennis               63  GMUP    1:29.58     1:28.11    3.00
                42.49     1:28.11(45.62)
---  Hansen, Robert M               60  GMUP    1:10.00          NS        

Men 60-64 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Hansen, Robert M               60  GMUP    2:24.47          NS        

Men 65-69 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  6  Timmons, Timothy T             68  GMUP      39.00       36.04    3.00

Men 65-69 100 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
 12  Timmons, Timothy T             68  GMUP    1:25.00     1:24.36        
                40.49     1:24.36(43.87)

Men 65-69 50 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Timmons, Timothy T             68  GMUP      43.00       41.61    5.00

Men 65-69 100 Yard Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Timmons, Timothy T             68  GMUP    1:36.00     1:33.98    7.00
                47.15     1:33.98(46.83)

Men 70-74 50 Yard Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Zamon, Frederick J             73  GMUP      31.16       32.04    5.00

Men 70-74 50 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  5  Zamon, Frederick J             73  GMUP      39.52       41.72    4.00

Men 70-74 200 Yard Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Zamon, Frederick J             73  GMUP    3:58.00     4:05.50    7.00
                47.75     1:47.34(59.59)  2:55.57(1:08.23)  4:05.50(1:09.93)

Men 70-74 100 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  Zamon, Frederick J             73  GMUP    1:32.21     1:30.15    5.00
                41.50     1:30.15(48.65)

Men 70-74 200 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Zamon, Frederick J             73  GMUP    3:28.00     3:36.14    6.00
                46.67     1:41.27(54.60)  2:46.88(1:05.61)    3:36.14(49.26)

Men 70-74 400 Yard Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Zamon, Frederick J             73  GMUP    7:47.00          DQ        
                47.18     1:43.53(56.35)  2:43.85(1:00.32)  3:48.38(1:04.53)
      4:55.43(1:07.05)  6:02.03(1:06.60)    6:57.00(54.97)    7:49.75(52.75)


Relay Results [Women | Men]

Women 18+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GMUP "A"                                   1:57.49     1:53.28   18.00
     1) Lauer, Kristen A F23             2) Layton, Katie F42                
     3) Ward, Cheryl A F48               4) Kathman, Debra G F46             

Women 18+ 400 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GMUP "A"                                   5:04.39     4:40.30   14.00
     1) Tokarz, Kira F29                 2) Toner, Karlin F53                
     3) Lauer, Kristen A F23             4) Cosgrove, Katie E F33            

Women 25+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  GMUP "A"                                   2:12.99     2:14.52   10.00
     1) Tokarz, Kira F29                 2) Geddes, Elizabeth F42            
     3) Brown, Kimberly F47              4) Little, Jennifer F39             

Women 35+ 400 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GMUP "A"                                   4:56.49     4:31.92   18.00
     1) Brown, Kimberly F47              2) Little, Jennifer F39             
     3) Geddes, Elizabeth F42            4) Kathman, Debra G F46             

Women 35+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GMUP "B"                                   2:12.01     2:08.23   18.00
     1) Ward, Cheryl A F48               2) Toner, Karlin F53                
     3) Moy, Elaina M F41                4) Layton, Katie F42                

Men 18+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GMUP "A"                                   1:39.60     1:32.94   18.00
     1) Martinez, Marcus M22             2) Patteson, Austin C M21           
     3) Cosgrove, Michael R M23          4) Krajewski, Thomas J M36          

Men 18+ 400 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GMUP "A"                                   3:58.59     3:42.53   14.00
     1) Cosgrove, Michael R M23          2) Osborn, Erik M46                 
     3) Kreider, Matthew M28             4) Sax, William C M46               

Men 18+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GMUP "A"                                   1:47.79     1:42.46   14.00
     1) Krajewski, Thomas J M36          2) Williams, Stuart J M34           
     3) Martinez, Marcus M22             4) Patteson, Austin C M21           

Men 18+ 400 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GMUP "A"                                   4:40.60     4:13.08   18.00
     1) Cosgrove, Michael R M23          2) Patteson, Austin C M21           
     3) Grecco, Paul A M53               4) Sax, William C M46               

Men 45+ 400 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  GMUP "B"                                   4:51.99     4:54.29   12.00
     1) Grecco, Paul A M53               2) Timmons, Timothy T M68           
     3) Burstein, Dennis M63             4) Zamon, Frederick J M73           

Men 55+ 400 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  GMUP "B"                                   5:45.39          NS      NS
     1) Timmons, Timothy T M68           2) Burstein, Dennis M63             
     3) Zamon, Frederick J M73           4) Weidner, Robert K M58            

Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  4  GMUP "A"                                   1:45.99     1:42.05   10.00
     1) Patteson, Austin C M21           2) Martinez, Marcus M22             
     3) Lauer, Kristen A F23             4) Tokarz, Kira F29                 
  5  GMUP "B"                                   1:45.98     1:42.47    8.00
     1) Cosgrove, Michael R M23          2) Krajewski, Thomas J M36          
     3) Layton, Katie F42                4) Moy, Elaina M F41                

Mixed 18+ 400 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GMUP "A"                                   4:05.89     3:51.37   18.00
     1) Martinez, Marcus M22             2) Cosgrove, Michael R M23          
     3) Cosgrove, Katie E F33            4) Lauer, Kristen A F23             

Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GMUP "A"                                   1:59.49     1:53.04   14.00
     1) Krajewski, Thomas J M36          2) Patteson, Austin C M21           
     3) Lauer, Kristen A F23             4) Tokarz, Kira F29                 

Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  GMUP "C"                                   1:52.49     1:43.95   12.00
     1) Osborn, Erik M46                 2) Kreider, Matthew M28             
     3) Ward, Cheryl A F48               4) Toner, Karlin F53                

Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GMUP "B"                                   1:59.48     1:54.57   18.00
     1) Ward, Cheryl A F48               2) Williams, Stuart J M34           
     3) Hansen, Robert M M60             4) Layton, Katie F42                

Mixed 35+ 400 Yard Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GMUP "B"                                   4:21.10     4:16.02   14.00
     1) Church, Aaron M39                2) Sax, William C M46               
     3) Brown, Kimberly F47              4) Ward, Cheryl A F48               

Mixed 35+ 400 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  GMUP "A"                                   4:59.69     5:08.94   14.00
     1) Little, Jennifer F39             2) Brown, Kimberly F47              
     3) Sax, William C M46               4) Church, Aaron M39                

Mixed 45+ 200 Yard Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  7  GMUP "C"                                   2:33.69     2:31.06    4.00
     1) Timmons, Timothy T M68           2) Toner, Karlin F53                
     3) Zamon, Frederick J M73           4) Kathman, Debra G F46             


Women | Men | Relays
Sponsor #42Sponsor #43Sponsor #58Sponsor #25Sponsor #14
Sponsor #60Sponsor #20Sponsor #29Sponsor #62Sponsor #59
Sponsor #49Sponsor #41Sponsor #36Sponsor #61Sponsor #56Sponsor #52Sponsor #13