2011 Summer National Championships

Psych Sheets

[Back to event listing]
Display Psych Sheet without age groupings

Event 3 Men 1500 Meter Freestyle

=================================================== 
     Name                         Age Club     Time 
=================================================== 
30-34
  1  Kondratev, Juri P             33 AGUA 18:59.00
35-39
  1  Rodriguez, Ramses             39 SYSM 18:53.34
40-44
  1  Pohnert, Steven C             41 RMST 19:10.90
  2  Waud, Timothy P               44 OREG 19:24.00
  3  Perry, Andrew M               43 GAJA 21:18.00
45-49
  1  Vazhenin, Igor                47 POSE 18:29.47
  2  Newman, Steven M              49 BDGR 20:00.00
  3  Anderson, Earl E              47 NCMS 21:15.23
  4  Klenzak, Andy                 45 GAJA 21:20.00
  5  McNamara, Paul (Tank) F       48 GAJA 21:41.00
  6  Welander, Tom                 45 UNAT 21:45.00
50-54
  1  Wells, D Scott                50 EAJM 17:32.26
  2  Berryhill, Keith              52  RAY 18:30.00
  3  Biles, James B                50 WMAC 19:30.25
  4  Jackson, Dale E               51 MICH 19:48.00
  5  Aumiller, Joe F               54 MICH 20:17.72
  6  Boldt, William S              51  AMS 20:20.00
  7  Milburn, David                50 MATT 20:54.81
  8  Hendrick, Marty               53 FLAQ 21:21.23
  9  Campbell, Chris               50  MVM 21:40.00
 10  Kolb, Karl A                  50  NEM 21:49.00
55-59
  1  Karas, Paul G                 56 MICH 18:39.31
  2  Kriger, Joel                  58 SYSM 19:20.10
  3  Copeland, Rob                 55 GAJA 19:56.09
  4  Lautman, Scott M              59  PNA 20:33.52
  5  Wright, Robert E              57  DOC 20:36.77
  6  Knowles, Percival A           56 SWIF 20:43.67
  7  Brown, Perry                  59 NORT 21:42.23
  8  Wasserman, Neil R             56 O*H* 22:15.00
  9  Larson, Allen J               58 OREG 22:25.41
 10  Bennewitz, Kirk T             57   IM 22:30.39
60-64
  1  Thompson, Frank L             60 MICH 20:24.24
  2  Kerns, Hubie                  62  VCM 20:44.21
  3  Willis, Gregory B             63 LAPS 22:15.41
  4  Goldberg, Bruce D             60 DAMM 23:01.11
  5  Foote, David E                61  VCM 23:10.00
65-69
  1  Galletly, Sandy               69 VMST 23:16.48
  2  McCarty, Thomas E             66  TOC 23:30.00
  3  Bernstein, Richard F          65 AGUA 23:30.00
  4  Quanrud, John O               65 GAJA 24:10.65
70-74
  1  Bergstrom, Robert W           70  FMT 25:30.03
  2  Finn, Bertram P               71  CAP 27:18.88
  3  Meintjies, Bruce E            70  FLA 28:55.47
  4  Dye, Dean                     70 SYSM 29:50.00
  5  Dillon, Thomas J              70 PCAT 30:23.50
75-79
  1  Chisholm, Dick                77 O*H* 28:51.92
80-84
  1  Wolle, Jordan B               83 SDSM 34:09.32
Sponsor #14Sponsor #13Sponsor #50Sponsor #29Sponsor #44
Sponsor #43Sponsor #49Sponsor #42Sponsor #25Sponsor #33Sponsor #35
Sponsor #47
Sponsor #20Sponsor #41Sponsor #21Sponsor #52Sponsor #36Sponsor #51Sponsor #45