Licensed to USMS National Office - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 8/9/2010 04:20 PM
                   2010 US Masters Swimming Summer Nationals                   
                             San Juan, Puerto Rico                             
                     Meet Program - Monday, August 9, 2010                     
 
Event 3  Women 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
Heat 1 of 6 Timed Finals   
  1  Waite, Nancy A                76 O*H*                     35:34.10 
  2  Manheim, Lucy M               68 RMST                     32:40.00 
  3  Arnold, Patricia F            71 SMS                      32:05.09 
  4  Volz, Kristin R               37 FLAQ                     30:26.42 
  5  Foley, Carolynn               67 AAA                      30:07.39 
  6  Chin-Ogilvie, Adrienne        50 FLAQ                     30:12.37 
  7  Zentgraf, Karen W             69 CMS                      31:50.73 
  8  Marens, Susan E               68 VMST                     32:35.16 
  9  Gogola, Laura J               74 MICH                     34:05.54 
 10  Mitchell, Anita M             60 FLAQ                     36:00.00 
Heat 2 of 6 Timed Finals   
  1  May, Jo B                     62 MOST                     28:27.66 
  2  Casey, Kathrine J             62 PNA                      27:31.33 
  3  Gillies, Judy L               62 ARIZ                     26:43.29 
  4  Callaway, Linda S             57 MOST                     26:20.00 
  5  Allen, Pam J                  55 O*H*                     25:22.85 
  6  Willman, Becky                58 GOLD                     26:03.36 
  7  Itzler, Ellen R               52 FLAQ                     26:30.77 
  8  Durrant, Betsy                69 VMST                     27:08.62 
  9  Katz, Jane                    67 AGUA                     28:00.50 
 10  Baptista, Barbara O           63 MAM                      29:58.39 
Heat 3 of 6 Timed Finals   
  1  Kirk, Susan                   50 BERK                     25:08.88 
  2  LaCrosse, Catherine M         43 ISF                      25:00.00 
  3  Beck, Pam                     53 O*H*                     24:17.94 
  4  Craffey, Joan P               57 UNAT                     24:00.00 
  5  Braaten, Kitten               55 VMST                     23:48.54 
  6  Kryka, Nancy                  55 MINN                     23:50.00 
  7  Lyman, Carolyn B              60 UTAH                     24:13.00 
  8  West, Meredith A              26 MMSW                     24:20.00 
  9  Lastfogel, Laura L            28 FLAQ                     25:00.77 
 10  Larson, Linda L               55 FLAQ                     25:19.75 
Heat 4 of 6 Timed Finals   
  1  Pedersen, Christine E         52 ISF                      23:31.40 
  2  Barry, Marcia L               62 VMST                     23:30.00 
  3  Gault, Terry Sue M            60 VMST                     22:54.77 
  4  Herbst, Liz                   47 FLAQ                     22:50.95 
  5  Shoenberger, Linda R          63 TAM                      22:45.94 
  6  Hooe, Donna L                 48 GAJA                     22:50.20 
  7  Quinn, Phyllis E              55 TOC                      22:51.80 
  8  Terhorst, Hermine M           52 SRM                      23:30.00 
  9  Basile, Kimberly L            25 RMST                     23:30.00 
 10  James, Katy                   55 ARIZ                     23:45.00 
Heat 5 of 6 Timed Finals   
  1  LaFountain, Darcy H           55 FLAQ                     22:16.53 
  2  Burkart, Dana M               39 1776                     21:59.20 
  3  Streater, Barbara A           39 VMST                     21:18.21 
  4  Hagadorn, Heather             45 CMS                      20:45.53 
  5  Garland, Megan C              24 CSTM                     20:29.64 
  6  Sorenson, T J                 44 MVN                      20:38.47 
  7  Castro, Leticia               50 GOLD                     20:46.83 
  8  Aron, Vanessa                 30 FLAQ                     21:52.49 
  9  Haynie, Dee A                 55 TOC                      22:00.00 
 10  Delgado, Laura                44 CM                       22:40.86 
Heat 6 of 6 Timed Finals   
  1  Holth, Jerrah                 25 RICE                     20:09.86 
  2  Bennett, Ellen K              47 SYSM                     19:50.00 
  3  Holman, Mary E                24 GSC                      19:25.00 
  4  Ball, Caroline                21 FLAQ                     18:30.61 
  5  Marks, Jamie L                22 FLAQ                     17:40.00 
  6  Jones, Eney                   50 SYSM                     18:15.96 
  7  Gellatly, Jill E              43 WMST                     19:21.31 
  8  Parker Palace, Kelly          49 VMST                     19:43.28 
  9  Meyer, Marguerite             51 TOC                      19:56.67 
 10  DiLuzio, Heather R            28 NMMS                     20:15.71