2009 Long Course National Championships

Psych Sheets

[Back to event listing]
Display Psych Sheet without age groupings

Event 13 Men 200 Meter Butterfly

=================================================== 
     Name                         Age Club     Time 
=================================================== 
18-24
  1  Korotkin, Jason T             23 UNAT  2:15.00
  2  Ortiz, Daniel                 22  MIL  2:23.43
  3  Gonzalez, Eduardo             22 FLAQ  2:31.21
  4  Perfanov, Val                 24 PAFC  2:45.00
  5  Treadway, Joshua W            24  DRM  3:17.39
25-29
  1  Ryan, Keith R                 25  UCI  2:10.40
  2  Calnan, John P                29 TOMS  2:19.88
  3  Nieto, Jose Manuel            29  SKY  2:20.50
  4  Mauri, Jonathan               25  MIL  2:21.16
  5  Cuticchia, Tommie A           26 PLAN  2:30.00
  6  Findley, Brett P              28   FM  2:35.00
30-34
  1  Patterson, Thomas J           32 1776  2:28.59
  2  Medendorp, Mark A             32 NCMS  2:30.68
  3  Hill, Jason M                 30  DAS  2:33.85
  4  Gould, Harold S               30 UNAT  2:40.00
  5  Leon, Heikel F                31 STVN  2:45.15
35-39
  1  Johnson, Michael F            39 FCST  2:15.25
  2  Schaetz, Daniel J             39 WMAC  2:22.00
  3  Rubocki, John                 39 SAWS  2:25.78
  4  Morrison, John                37   IM  2:31.79
  5  Tansinsin, Rosendo (Sextus)   37  ISF  2:31.95
  6  Vilela, Jose C                35  MTC  2:50.20
  7  Anderson, Gary R              39  WOR  2:51.30
  8  Gehant, Luc D                 39   IM  3:15.00
  9  Redinger, David               36  SKY  3:37.95
40-44
  1  Holland, Dave                 42  DOC  2:18.62
  2  Hiltabiddle, Steve            43  JAM  2:24.63
  3  Hopson, Bruce E               43 SLAM  2:27.62
  4  Lee, Lawrence B               41 NCMS  2:28.95
  5  Fischer, Andy J               42 FLAQ  2:34.61
  6  Sax, William C                40 GMUP  2:41.16
  7  Gundersen, Karl R             40 SLAM  2:45.60
45-49
  1  Schuster, Fred L              45  DOC  2:20.45
  2  Vazhenin, Igor V              45 CHAY  2:21.45
  3  Schmidt, Michael J            47 MESC  2:22.52
  4  Vicioso, Danilo               46  DOM  2:24.00
  5  Cain, Thomas                  46  DOC  2:30.00
  6  Booth, Mike                   48 ARKM  2:31.50
  7  Wendorf, Eric E               45 UNAT  2:32.15
  8  Sullivan, Daniel J            49 SLAM  2:34.29
  9  Huggins, Thomas E             46  ISF  2:35.00
 10  Asche, Carl V                 48 UTAH  2:35.00
 11  Sikora, Rod                   49 DAMM  2:35.70
 12  Thompson, Anthony G           45 MOVY  2:49.35
 13  Holmes, Robert C              47  SKY  2:53.00
 14  Weiss, John                   48  ISF  3:15.00
50-54
  1  Rhyne, Joseph M               51 NCMS  2:25.00
  2  O'Brien, Kerry L              52  WCM  2:28.67
  3  Creason, Paul K               51 MICH  2:29.69
  4  Wasserman, Neil R             54 O*H*  2:32.50
  5  Erickson, Tim D               53 FLAQ  2:35.00
  6  Copeland, Rob                 53 GAJA  2:36.09
  7  Seibt, Andreas K              51   IM  2:40.00
  8  Ritter, James H               53 CSMT  2:45.29
  9  Boutov, Alex                  53   IM  3:09.66
 10  Swiger, Ralph B               53 VMST  3:50.31
55-59
  1  Horner, Brad                  55 WMAC  2:30.80
  2  Bliss, Thomas G               55 FACT  2:41.00
  3  Kriger, Joel                  56 SYSM  2:51.03
  4  Huneke, Jan C                 55  SKY  2:51.96
  5  Wright, Robert E              55  DOC  2:52.98
  6  Heather, Michael R            55  MVN  2:55.65
  7  Krongaard, Jeffrey S          55 ARIZ  3:05.60
  8  Scalise, James A              58  MSC  3:35.00
  9  Bailey, Rodney A              58  BSM  4:20.80
60-64
  1  Miller, Douglas K             63  ISF  2:53.00
  2  Burns, Joel J                 63 FLAQ  2:54.36
  3  Stark, Allen L                60 OREG  2:58.82
  4  Pash, Gregory C               62 MICH  3:01.99
  5  Baird, Fred C                 61 UTAH  3:02.00
  6  Rudloff, Jr., Edward          62  TOC  3:03.50
  7  Arneson, Gaard                61 MICH  3:11.67
  8  Conn, Christopher             61  DWW  3:25.92
  9  Zeigler, John V               64 GAJA  3:29.51
 10  Rollins, Bruce W              60 WMST  3:35.00
 11  Hunt, Larry                   62  SKY  3:39.83
 12  Russell, Gordon               62 DAMM  3:45.29
65-69
  1  Poiletman, Robert M           66 COLM  2:50.18
  2  Kitchell, Richard W           69  ISF  3:01.22
  3  Kirby, David M                66 CONN  3:16.00
  4  Cody, Frank J                 69 MICH  3:32.00
  5  Lokensgard, Erik              67 MICH  3:40.00
  6  Barry, Andy                   67   IM  3:41.20
  7  Winokur, Eliot                65  PRM  3:59.67
  8  Hale, Art                     67 UNAT  5:34.35
75-79
  1  Egelkraut, Elmer J            76 MICH  4:38.00
  2  Smith, Christopher J          77 TOMS  4:39.00
  3  Bronk, Burt                   78  DAS  7:51.00
80-84
  1  Maine, Thomas O               84 SLAM  4:07.83
  2  Strong, Doug                  84  DOC 14:04.30
85-89
  1  Doud, Bob R                   86 MICH  6:47.93
  2  Ouchakof, Vladimir I          86 CONN  9:50.00
Sponsor #29Sponsor #13Sponsor #51Sponsor #50Sponsor #44
Sponsor #52Sponsor #21Sponsor #49Sponsor #43Sponsor #45Sponsor #20Sponsor #25
Sponsor #14Sponsor #42Sponsor #35Sponsor #36Sponsor #47Sponsor #33Sponsor #41