1998 Short Course Championships

Women's 35-39 Results

Women 50  Free 
Sponsor: BARBARA & LOWELL PINNEY            
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 CATHY E. SHONKWILER       38 SPM      25.36 11
 2 RACHEL WINDSOR            35 IAMA     25.59  9
 3 NANCY J SERVO             37 MICH     25.93  8
 4 KAREN ANDREWS             35 ARIZ     25.97  7
 5 KATHY L. GARNIER          37 RMM      26.21  6
 6 JENNIFER J PORTMAN        36 GSM      26.36  5
 7 JEANNIE HARRINGTON        36 MCMS     26.52  4
 8 KATHY FRAZIER             37 C1776    26.68  2.50
 8 ANDREA D NAUTA            38 SPM      26.68  2.50
10 NANCY HENNESSY            35 MCMS     26.71  1
11 KATHY D. WOEHRLE          35 WCM      26.73  -
12 PENNY LEACH               35 WCM      26.74  -
13 JUDY A. NELSON            37 RMM      26.85  -
14 MARGUERITE MEYER          39 TOC      26.94  -
15 SHONA MACLACHLAN          36 MARK     27.09  -
15 PATTY M. POWIS            37 VMST     27.09  -
17 CONNIE HALLETT            39 NEM      27.16  -
18 CAROLYN KOSTER            36 TRIG     27.41  -
19 MELANIE DULLEA            36 RMM      27.57  -
20 COLLEEN M. HAZLETT        35 WCM      27.72  -
21 COKIE LEPINSKI            38 RHMS     27.78  -
22 DIANNE M. MAGIERA         39 IM       27.79  -
23 DEBRA-ATIN NEVILLE        38 GOLD     28.04  -
24 LISA KUWAHARA             35 UT       28.29  -
25 WENDY S. RICE             35 RMM      28.36  -
25 RUTH A. CARTER            39 AKMS     28.36  -
27 RAE ANN RUTKOWSKI         35 CONN     28.43  -
28 JUDY SHERIDAN             35 BLS      28.61  -
29 DEVIN L. ADLER            36 GOST     29.40  -
30 DEBORAH L BURNET          39 IM       29.71  -
30 NANCY J. HORMANN          38 GRIN     29.71  -
32 JILL M. HOWARD            38 MICH     30.11  -
33 DEBBIE WIEGAND            38 GRIN     30.31  -
34 KIM BENT                  36 GRIN     31.14  -
35 GAIL KAMENISH             36 LAKE     39.40  -
 
Women 100  Free 
Sponsor: IMAGE BUILDERS/ROWLAND PRINTING    
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 CATHY E. SHONKWILER       38 SPM      55.31 11
 2 RACHEL WINDSOR            35 IAMA     55.39  9
 3 PENNY LEACH               35 WCM      55.87  8
 4 KAREN ANDREWS             35 ARIZ     56.15  7
 5 NANCY J SERVO             37 MICH     56.98  6
 6 KATHY L. GARNIER          37 RMM      57.25  5
 7 JENNIFER J PORTMAN        36 GSM      57.34  4
 8 SUSANNE SIMPSON           38 INWM     57.68  3
 9 MARGUERITE MEYER          39 TOC      57.69  2
10 KATHY FRAZIER             37 C1776    58.10  1
11 JUDY A. NELSON            37 RMM      58.21  -
11 NANCY HENNESSY            35 MCMS     58.21  -
13 PATTY A. REDIG            38 IM       58.28  -
14 ANDREA D NAUTA            38 SPM      58.30  -
15 KATHY D. WOEHRLE          35 WCM      58.59  -
16 MARY ELLEN ANDERS         37 SDSM     58.69  -
17 CONNIE HALLETT            39 NEM      59.19  -
18 MELANIE DULLEA            36 RMM      59.23  -
19 LAURA L. KESSLER          37 SLAM   1:00.33  -
20 JEANNIE HARRINGTON        36 MCMS   1:00.85  -
21 LEZLIE F. GRUENLER        35 MICH   1:01.55  -
22 COLLEEN M. HAZLETT        35 WCM    1:01.66  -
23 MINDY A. HAMWAY           39 WCM    1:02.42  -
24 NANCY J. HORMANN          38 GRIN   1:03.04  -
25 WENDY S. RICE             35 RMM    1:04.09  -
26 SONIA CHILDRESS-HOEK      36 GRIN   1:04.29  -
27 KIM BENT                  36 GRIN   1:08.78  -
27 KELLY CASS-SAMODRAL       37 GRIN   1:08.78  -
29 DEBBIE WIEGAND            38 GRIN   1:10.94  -
30 CINDY S. GUTHRIE          37 RMM    1:11.74  -
 
Women 200  Free 
Sponsor: BAKER HILL, INC                    
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 RACHEL WINDSOR            35 IAMA   2:00.78 11
 2 ANDREA D NAUTA            38 SPM    2:02.57  9
 3 CATHY E. SHONKWILER       38 SPM    2:03.21  8
 4 CAROLINE KRATTLI          36 SDSM   2:03.64  7
 5 LORI A. PAYNE             38 SLAM   2:04.34  6
 6 MARGUERITE MEYER          39 TOC    2:04.97  5
 7 JUDY A. NELSON            37 RMM    2:05.00  4
 8 KATHY L. GARNIER          37 RMM    2:07.40  3
 9 PATTY A. REDIG            38 IM     2:07.98  2
10 NANCY HENNESSY            35 MCMS   2:09.00  1
11 ANDREA J. BLOCK           36 IM     2:09.29  -
12 LYNN A. DE GEORGE         37 AKMS   2:09.47  -
13 CONNIE HALLETT            39 NEM    2:09.74  -
14 MELANIE DULLEA            36 RMM    2:09.79  -
15 LAURA L. KESSLER          37 SLAM   2:09.82  -
16 NANCY J SERVO             37 MICH   2:10.33  -
17 KATHY D. WOEHRLE          35 WCM    2:10.94  -
18 JUDY SHERIDAN             35 BLS    2:12.10  -
19 SHONA MACLACHLAN          36 MARK   2:15.47  -
20 JULIE STEWART             36 GSM    2:16.13  -
21 MINDY A. HAMWAY           39 WCM    2:18.37  -
22 KELLY CASS-SAMODRAL       37 GRIN   2:39.58  -
23 CINDY S. GUTHRIE          37 RMM    2:41.65  -
24 JANET R. CRISCIONE        36 SLAM   4:34.93  -
 
Women 500  Free 
Sponsor: "INDY 500"  CRAWFISH MASTERS       
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 ROBYNN MASTERS            39 UT     5:13.94 11
 2 SUE CAHILL                35 MICH   5:24.02  9
 3 MARGUERITE MEYER          39 TOC    5:26.34  8
 4 RACHEL WINDSOR            35 IAMA   5:26.92  7
 5 AMY POPE                  37 LAKE   5:29.52  6
 6 SUSANNE SIMPSON           38 INWM   5:30.43  5
 7 LORI A. PAYNE             38 SLAM   5:33.75  4
 8 JUDY A. NELSON            37 RMM    5:33.95  3
 9 ARLENE HOUSE              35 TGM    5:36.75  2
10 MELANIE DULLEA            36 RMM    5:39.82  1
11 ANDREA D NAUTA            38 SPM    5:41.05  -
12 CONNIE HALLETT            39 NEM    5:47.02  -
13 PENNY S. BATES            36 ANCM   5:52.03  -
14 JULIE STEWART             36 GSM    5:58.16  -
15 JUDY SHERIDAN             35 BLS    5:58.39  -
16 KATE C. CHRISTENSEN       38 TOC    6:03.54  -
17 BARBARA KRAUSE            38 MICH   6:04.06  -
18 LEZLIE F. GRUENLER        35 MICH   6:05.63  -
19 MINDY A. HAMWAY           39 WCM    6:09.60  -
20 CORINNA M. MALEIKE        38 WMAC   6:16.82  -
21 KARIN M DECK              35 NCMS   6:20.80  -
22 NANCY J. HORMANN          38 GRIN   6:20.84  -
23 KAREN A. STILLE           39 GNY    6:23.31  -
24 C.LYNNE ANDERSON          39 SLOM   6:27.39  -
25 DIANE K. ROLLER           37 GCMT   6:28.27  -
26 LYNN JESTER               39 WCM    6:30.06  -
27 RUTH BIELEFELD            38 GCAM   6:39.10  -
28 PAULA GOEDDE              39 GRIN   6:46.28  -
29 MARISA FORD               38 LAKE   8:09.41  -
 
Women 1000  Free 
Sponsor: GEORGE BUTTERFIELD                 
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 RACHEL WINDSOR            35 IAMA  11:19.30 11
 2 JUDY A. NELSON            37 RMM   11:38.52  9
 3 LYNN A. DE GEORGE         37 AKMS  11:42.48  8
 4 ANDREA D NAUTA            38 SPM   11:48.47  7
 5 PENNY S. BATES            36 ANCM  11:50.48  6
 6 CONNIE HALLETT            39 NEM   11:58.56  5
 7 BARBARA KRAUSE            38 MICH  12:11.64  4
 8 PATTY M. POWIS            37 VMST  12:12.38  3
 9 MARY ELLEN ANDERS         37 SDSM  12:16.55  2
10 KATE C. CHRISTENSEN       38 TOC   12:24.02  1
11 JULIE STEWART             36 GSM   12:32.28  -
12 SARAH CREWE               37 IM    12:46.11  -
13 KAREN A. STILLE           39 GNY   13:29.80  -
14 SUSAN KIRK                37 GSM   13:50.72  -
15 PAULA GOEDDE              39 GRIN  14:18.14  -
 - PENNY LEACH               35 WCM         DQ  -
 
Women 1650  Free 
Sponsor: GEORGE BUTTERFIELD                 
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 MARGUERITE MEYER          39 TOC   18:33.01 11
 2 MELANIE DULLEA            36 RMM   19:31.34  9
 3 JUDY SHERIDAN             35 BLS   20:23.95  8
 4 GAIL STARING              37 ARIZ  21:04.22  7
 5 C.LYNNE ANDERSON          39 SLOM  22:05.86  6
 6 LYNN JESTER               39 WCM   22:33.60  5
 7 RUTH BIELEFELD            38 GCAM  22:55.96  4
 8 JULIE A. BICKEL           37 GRIN  24:28.84  3
 
Women 50  Back 
Sponsor: CIRCLE CITY SWIM WEAR              
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 PENNY LEACH               35 WCM      29.40 11
 2 ROBYNN MASTERS            39 UT       29.55  9
 3 CATHY E. SHONKWILER       38 SPM      29.75  8
 4 JENNIFER J PORTMAN        36 GSM      30.44  7
 5 NANCY HENNESSY            35 MCMS     30.56  6
 6 KATHY FRAZIER             37 C1776    30.62  5
 7 BETH O. BAKER             37 VMST     30.64  4
 8 CORINNA D, SEIBT          37 TOC      31.16  3
 9 WENDY S. RICE             35 RMM      31.20  2
10 TRACY L LARSON            36 PNA      31.40  1
11 DIANNE M. MAGIERA         39 IM       31.57  -
12 JEANNIE HARRINGTON        36 MCMS     31.93  -
13 CYNTHIA HIRST             35 PNA      32.53  -
14 PAULA GOEDDE              39 GRIN     35.15  -
15 KELLY CASS-SAMODRAL       37 GRIN     37.27  -
16 SONIA CHILDRESS-HOEK      36 GRIN     39.70  -
17 MARY LIDD                 39 IM     1:00.89  -
 
Women 100  Back 
Sponsor: TIMOTHY & PAULA MEYER-GOEDDE       
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 KAREN ANDREWS             35 ARIZ   1:02.13 11
 2 ROBYNN MASTERS            39 UT     1:02.44  9
 3 BETH O. BAKER             37 VMST   1:03.14  8
 4 PENNY LEACH               35 WCM    1:05.22  7
 5 JENNIFER J PORTMAN        36 GSM    1:05.75  6
 6 NANCY HENNESSY            35 MCMS   1:06.23  5
 7 WENDY S. RICE             35 RMM    1:06.79  4
 8 CORINNA D, SEIBT          37 TOC    1:07.21  3
 9 KATHY FRAZIER             37 C1776  1:07.72  2
10 TRACY L LARSON            36 PNA    1:07.74  1
11 DIANNE M. MAGIERA         39 IM     1:10.35  -
12 MAUD E. ORLANDO           35 SPM    1:10.79  -
13 JULIE STEWART             36 GSM    1:11.25  -
14 CYNTHIA HIRST             35 PNA    1:12.65  -
15 PAULA GOEDDE              39 GRIN   1:16.51  -
 
Women 200  Back 
Sponsor: TIMOTHY & PAULA MEYER-GOEDDE       
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 ROBYNN MASTERS            39 UT     2:13.06 11
 2 BETH O. BAKER             37 VMST   2:16.74  9
 3 KAREN ANDREWS             35 ARIZ   2:16.95  8
 4 NANCY HENNESSY            35 MCMS   2:23.17  6.50
 4 JENNIFER J PORTMAN        36 GSM    2:23.17  6.50
 6 ANDREA D NAUTA            38 SPM    2:26.65  5
 7 PENNY S. BATES            36 ANCM   2:27.75  4
 8 CAROL BADGER              38 TOC    2:28.08  3
 9 TRACY L LARSON            36 PNA    2:29.52  2
10 WENDY S. RICE             35 RMM    2:30.56  1
11 DIANNE M. MAGIERA         39 IM     2:31.03  -
12 JULIE STEWART             36 GSM    2:32.10  -
13 LISA A. FLANAGAN          35 SPM    2:35.80  -
14 CYNTHIA HIRST             35 PNA    2:37.65  -
15 CAROLINE DONNELLY         36 LAKE   2:40.14  -
16 PAULA GOEDDE              39 GRIN   2:50.92  -
17 MARISA FORD               38 LAKE   3:26.61  -
 
Women 50  Breast 
Sponsor: INTEL CORPORATION                  
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 CAROLINE KRATTLI          36 SDSM     31.69 11
 2 CAROLYN KOSTER            36 TRIG     32.90  9
 3 MAUD E. ORLANDO           35 SPM      33.07  8
 4 PATTY M. POWIS            37 VMST     33.17  7
 5 LAURA L. KESSLER          37 SLAM     33.73  6
 6 SHONA MACLACHLAN          36 MARK     33.94  5
 7 COKIE LEPINSKI            38 RHMS     34.28  4
 8 LISA A. FLANAGAN          35 SPM      34.39  3
 9 LISA KUWAHARA             35 UT       34.90  1.50
 9 NANCY J SERVO             37 MICH     34.90  1.50
11 BETTYANN LEVINE           39 SLAM     35.06  -
12 CAROL BADGER              38 TOC      35.55  -
13 MARY ELLEN ANDERS         37 SDSM     35.61  -
14 COLLEEN M. HAZLETT        35 WCM      35.78  -
15 DEVIN L. ADLER            36 GOST     36.41  -
16 RUTH A. CARTER            39 AKMS     36.61  -
17 C.LYNNE ANDERSON          39 SLOM     36.72  -
18 JULIE A. BICKEL           37 GRIN     37.49  -
19 RAE ANN RUTKOWSKI         35 CONN     37.86  -
20 KATE C. CHRISTENSEN       38 TOC      38.34  -
21 KATHY L. GARNIER          37 RMM      38.62  -
22 SUSAN KIRK                37 GSM      38.85  -
23 MINDY A. HAMWAY           39 WCM      38.91  -
24 DIANA KOGER               38 GRIN     39.56  -
 
Women 100  Breast 
Sponsor: INTEL CORPORATION                  
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 CAROLINE KRATTLI          36 SDSM   1:09.14 11
 2 CAROLYN KOSTER            36 TRIG   1:11.73  9
 3 MAUD E. ORLANDO           35 SPM    1:12.56  8
 4 PATTY M. POWIS            37 VMST   1:12.77  7
 5 COKIE LEPINSKI            38 RHMS   1:13.88  6
 6 VONI M. OERMAN            37 RMM    1:13.98  5
 7 LISA A. FLANAGAN          35 SPM    1:14.60  4
 8 BETTYANN LEVINE           39 SLAM   1:14.77  3
 9 LAURA L. KESSLER          37 SLAM   1:15.08  2
10 LISA KUWAHARA             35 UT     1:15.80  1
11 CAROL BADGER              38 TOC    1:16.26  -
12 MARY ELLEN ANDERS         37 SDSM   1:17.27  -
13 RUTH A. CARTER            39 AKMS   1:17.73  -
14 COLLEEN M. HAZLETT        35 WCM    1:17.89  -
15 C.LYNNE ANDERSON          39 SLOM   1:19.94  -
16 RAE ANN RUTKOWSKI         35 CONN   1:20.31  -
17 DEVIN L. ADLER            36 GOST   1:20.97  -
18 JULIE A. BICKEL           37 GRIN   1:21.34  -
19 DIANE K. ROLLER           37 GCMT   1:21.96  -
20 SUSAN KIRK                37 GSM    1:23.37  -
 - SHONA MACLACHLAN          36 MARK        DQ  -
 
Women 200  Breast 
Sponsor: UNITED SOLIDEAL COMPANY            
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 CAROLINE KRATTLI          36 SDSM   2:30.31 11
 2 PATTY M. POWIS            37 VMST   2:38.88  9
 3 COKIE LEPINSKI            38 RHMS   2:38.99  8
 4 VONI M. OERMAN            37 RMM    2:39.83  7
 5 CAROLYN KOSTER            36 TRIG   2:40.57  6
 6 LAURA L. KESSLER          37 SLAM   2:43.44  5
 7 BETTYANN LEVINE           39 SLAM   2:43.56  4
 8 SHONA MACLACHLAN          36 MARK   2:43.58  3
 9 CAROL BADGER              38 TOC    2:43.97  2
10 LISA A. FLANAGAN          35 SPM    2:45.31  1
11 LISA KUWAHARA             35 UT     2:46.64  -
12 PENNY S. BATES            36 ANCM   2:48.06  -
13 RUTH A. CARTER            39 AKMS   2:48.95  -
14 JULIE A. BICKEL           37 GRIN   2:55.83  -
15 C.LYNNE ANDERSON          39 SLOM   2:59.23  -
16 SUSAN D. NOLTE            37 RMM    3:07.36  -
17 JANET R. CRISCIONE        36 SLAM   4:33.05  -
 
Women 50  Fly 
Sponsor: CHRUCH, CHURCH, HITTLE & ANTRIM    
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 CATHY E. SHONKWILER       38 SPM      27.39 11
 2 BETH O. BAKER             37 VMST     27.79  9
 3 ANDREA J. BLOCK           36 IM       28.59  8
 4 KATHY FRAZIER             37 C1776    28.60  7
 5 JEANNIE HARRINGTON        36 MCMS     28.76  6
 6 PATTY A. REDIG            38 IM       28.87  5
 7 ARLENE HOUSE              35 TGM      28.94  4
 8 SUSANNE SIMPSON           38 INWM     29.05  3
 9 NANCY J SERVO             37 MICH     29.62  2
10 LISA KUWAHARA             35 UT       30.21  1
11 MARY ELLEN ANDERS         37 SDSM     30.39  -
12 KATHY D. WOEHRLE          35 WCM      30.55  -
13 CONNIE HALLETT            39 NEM      30.65  -
14 CORINNA D, SEIBT          37 TOC      30.83  -
15 KATHY L. GARNIER          37 RMM      31.02  -
16 CYNTHIA HIRST             35 PNA      31.44  -
17 LEZLIE F. GRUENLER        35 MICH     31.52  -
18 PEGGY C. BRANNON-GUTHRIE  38 AKMS     31.58  -
19 MINDY A. HAMWAY           39 WCM      31.83  -
20 DEBRA-ATIN NEVILLE        38 GOLD     31.87  -
21 KARIN M DECK              35 NCMS     31.94  -
22 CAROLINE DONNELLY         36 LAKE     32.56  -
23 KAREN A. STILLE           39 GNY      32.60  -
24 DEBORAH L BURNET          39 IM       34.28  -
25 DEBBIE WIEGAND            38 GRIN     34.61  -
26 JILL M. HOWARD            38 MICH     35.24  -
27 KIM BENT                  36 GRIN     36.55  -
28 CINDY S. GUTHRIE          37 RMM      39.20  -
 
Women 100  Fly 
Sponsor: ANONYMOUS                          
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 CATHY E. SHONKWILER       38 SPM    1:01.85 11
 2 BETH O. BAKER             37 VMST   1:02.15  9
 3 ANDREA J. BLOCK           36 IM     1:03.55  8
 4 KATHY FRAZIER             37 C1776  1:04.03  7
 5 CHRISTINA MC DONIE        35 UNAT   1:04.31  6
 6 ARLENE HOUSE              35 TGM    1:04.57  5
 7 PATTY A. REDIG            38 IM     1:05.34  4
 8 VONI M. OERMAN            37 RMM    1:05.79  3
 9 GAIL STARING              37 ARIZ   1:06.77  2
10 BARBARA KRAUSE            38 MICH   1:07.22  1
11 KATHY D. WOEHRLE          35 WCM    1:08.84  -
12 JULIE STEWART             36 GSM    1:09.56  -
13 DIANA KOGER               38 GRIN   1:10.12  -
14 PEGGY C. BRANNON-GUTHRIE  38 AKMS   1:10.94  -
15 MELANIE DULLEA            36 RMM    1:11.07  -
16 CYNTHIA HIRST             35 PNA    1:11.31  -
 
Women 200  Fly 
Sponsor: MEL & JUDY GOLDSTEIN               
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 ROBYNN MASTERS            39 UT     2:16.81 11
 2 SUSANNE SIMPSON           38 INWM   2:19.90  9
 3 CHRISTINA MC DONIE        35 UNAT   2:21.24  8
 4 ANDREA J. BLOCK           36 IM     2:22.30  7
 5 ARLENE HOUSE              35 TGM    2:25.67  6
 6 VONI M. OERMAN            37 RMM    2:27.78  5
 7 BARBARA KRAUSE            38 MICH   2:29.62  4
 8 PENNY S. BATES            36 ANCM   2:32.56  3
 9 GAIL STARING              37 ARIZ   2:33.41  2
10 LORI A. PAYNE             38 SLAM   2:39.45  1
11 PEGGY C. BRANNON-GUTHRIE  38 AKMS   2:46.25  -
12 CORINNA M. MALEIKE        38 WMAC   2:46.35  -
13 CYNTHIA HIRST             35 PNA    2:48.14  -
14 ROSANA ANDRADE            37 AANE   2:55.13  -
 
Women 100  IM
Sponsor: CIRCLE CITY SWIMWEAR               
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 CAROLINE KRATTLI          36 SDSM   1:01.54 11
 2 BETH O. BAKER             37 VMST   1:04.47  9
 3 KAREN ANDREWS             35 ARIZ   1:05.34  8
 4 JENNIFER J PORTMAN        36 GSM    1:06.97  7
 5 NANCY J SERVO             37 MICH   1:07.34  6
 6 CAROL BADGER              38 TOC    1:07.41  5
 7 LAURA L. KESSLER          37 SLAM   1:07.75  4
 8 BETTYANN LEVINE           39 SLAM   1:07.76  3
 9 COKIE LEPINSKI            38 RHMS   1:08.30  2
10 MARY ELLEN ANDERS         37 SDSM   1:09.07  1
11 KATHY D. WOEHRLE          35 WCM    1:09.38  -
12 CAROLYN KOSTER            36 TRIG   1:09.80  -
13 DIANNE M. MAGIERA         39 IM     1:10.13  -
14 JEANNIE HARRINGTON        36 MCMS   1:10.23  -
15 LEZLIE F. GRUENLER        35 MICH   1:10.39  -
16 TRACY L LARSON            36 PNA    1:10.55  -
17 LISA A. FLANAGAN          35 SPM    1:10.57  -
18 CORINNA D, SEIBT          37 TOC    1:11.22  -
19 RUTH A. CARTER            39 AKMS   1:12.09  -
20 KATHY L. GARNIER          37 RMM    1:12.31  -
21 KARIN M DECK              35 NCMS   1:12.36  -
22 LISA KUWAHARA             35 UT     1:12.45  -
23 DEBRA-ATIN NEVILLE        38 GOLD   1:12.59  -
24 PEGGY C. BRANNON-GUTHRIE  38 AKMS   1:12.86  -
25 DEVIN L. ADLER            36 GOST   1:15.96  -
26 DEBBIE WIEGAND            38 GRIN   1:20.01  -
27 JANET R. CRISCIONE        36 SLAM   2:11.62  -
 
Women 200  IM
Sponsor: TIM & KAREN LODGE                  
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 CAROLINE KRATTLI          36 SDSM   2:14.78 11
 2 VONI M. OERMAN            37 RMM    2:21.92  9
 3 AMY POPE                  37 LAKE   2:24.29  8
 4 LORI A. PAYNE             38 SLAM   2:26.03  6.50
 4 BETTYANN LEVINE           39 SLAM   2:26.03  6.50
 6 ANDREA J. BLOCK           36 IM     2:26.53  5
 7 PATTY A. REDIG            38 IM     2:26.77  4
 8 COKIE LEPINSKI            38 RHMS   2:27.64  3
 9 CORINNA D, SEIBT          37 TOC    2:30.00  2
10 TRACY L LARSON            36 PNA    2:31.23  1
11 KAREN LODGE               37 GRIN   2:33.69  -
12 CORINNA M. MALEIKE        38 WMAC   2:33.93  -
13 DIANE K. ROLLER           37 GCMT   2:38.99  -
14 PEGGY C. BRANNON-GUTHRIE  38 AKMS   2:39.66  -
15 KATE C. CHRISTENSEN       38 TOC    2:40.81  -
16 CAROL M. GUSTAFSON        35 IM     2:48.50  -
17 SUSAN D. NOLTE            37 RMM    2:50.82  -
18 DEBORAH L BURNET          39 IM     2:55.19  -
 
Women 400  IM
Sponsor: MEL & JUDY GOLDSTEIN               
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 ROBYNN MASTERS            39 UT     4:46.23 11
 2 SUE CAHILL                35 MICH   4:46.84  9
 3 CHRISTINA MC DONIE        35 UNAT   4:59.19  8
 4 VONI M. OERMAN            37 RMM    5:01.58  7
 5 PENNY LEACH               35 WCM    5:05.99  6
 6 LORI A. PAYNE             38 SLAM   5:07.82  5
 7 RACHEL WINDSOR            35 IAMA   5:08.43  4
 8 MARGUERITE MEYER          39 TOC    5:10.94  3
 9 PENNY S. BATES            36 ANCM   5:13.19  2
10 ARLENE HOUSE              35 TGM    5:15.03  1
11 JUDY A. NELSON            37 RMM    5:17.31  -
12 BARBARA KRAUSE            38 MICH   5:17.95  -
13 LISA A. FLANAGAN          35 SPM    5:23.66  -
14 TRACY L LARSON            36 PNA    5:25.78  -
15 GAIL STARING              37 ARIZ   5:27.78  -
16 KAREN LODGE               37 GRIN   5:32.59  -
17 KATE C. CHRISTENSEN       38 TOC    5:34.81  -
18 MAG L. BOWEN              39 GCMT   5:46.70  -
19 SUSAN D. NOLTE            37 RMM    6:02.44  -
20 RUTH BIELEFELD            38 GCAM   6:05.55  -
                                               
Sponsor #20Sponsor #50Sponsor #52Sponsor #14Sponsor #44
Sponsor #36Sponsor #35Sponsor #45Sponsor #29Sponsor #49Sponsor #13
Sponsor #33
Sponsor #21Sponsor #47Sponsor #25Sponsor #43Sponsor #42Sponsor #41Sponsor #51