1998 Short Course Championships

Women's 30-34 Results

Women 50  Free 
Sponsor: BARBARA & LOWELL PINNEY            
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 TRACIE A. MOLL            34 GOLD     23.75 11
 2 NATALIE ALVEY             31 GRIN     24.93  9
 3 KATHRYN D KIRMAYER        34 ANCM     24.99  8
 4 LAUREEN WELTING           32 RMM      25.36  7
 5 AIMEE V. LEHR             30 STAN     25.46  6
 6 TINA CHILDRESS-BROWN      34 GRIN     25.58  5
 7 SUSAN K MOSS              32 OREG     25.70  4
 8 BECKY E. HELLER           34 IM       25.76  3
 9 LIESA A. BENN             32 GAJA     25.90  2
10 BETH BIRNBRICH            34 GCMT     25.94  1
11 TERESA R. ZURICK          32 IM       26.07  -
12 STEPHANIE MULLINS         32 IM       26.53  -
13 JOANNA CAIN               30 BLS      26.58  -
14 KATHRYN E. GELMAN         33 STAN     26.60  -
15 KIMBERLY SMITH            33 UT       26.90  -
16 LAURA J. HAJOST           30 SLUG     26.94  -
17 DIANNE L. WYGAL           32 ARIZ     27.12  -
18 DOREEN M. LEMKE           34 IM       27.41  -
19 SUZANNE GARRITY           30 MVM      27.49  -
19 SALLY B. BRADLEY          30 EMP      27.49  -
21 ELIZABETH HOWARD          31 ATSM     27.55  -
22 ROBERTA J. BERNET         32 EMP      27.65  -
23 NICOLE TATE               34 GRIN     27.75  -
24 ANNE WELAGE               32 GRIN     27.83  -
25 ELLEN MAC GREGOR          31 FXCM     28.40  -
26 KIM L GRUSE               30 GRIN     28.82  -
27 BETTY JO DRISCOLL         31 UNAT     28.87  -
28 JANET ZELLER              34 CHMS     28.96  -
29 KRISTIN T. FUSCO          30 MICH     29.16  -
30 MICHELLE CHILDRESS        31 GRIN     29.73  -
31 LENORE STUMP              34 GRIN     31.05  -
32 GABRIELLE DEBONE          30 GRIN     31.17  -
33 LYDIA K. TUDOR            31 VMST     32.24  -
34 KAREN VLOEDMAN            30 MCMS     34.08  -
 
Women 100  Free 
Sponsor: IMAGE BUILDERS/ROWLAND PRINTING    
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 TRACIE A. MOLL            34 GOLD     52.65 11
 2 DIANE M. GRANER-GALLAS    34 SLUG     52.92  9
 3 LAUREEN WELTING           32 RMM      54.02  8
 4 SUSIE DEVLIN              31 UNAT     54.10  7
 5 NATALIE ALVEY             31 GRIN     54.56  6
 6 AIMEE V. LEHR             30 STAN     54.59  5
 7 MARTIE MCKINNEY           33 STAN     54.66  4
 8 LIESA A. BENN             32 GAJA     55.12  3
 9 KATHRYN D KIRMAYER        34 ANCM     55.19  2
10 SUSAN K MOSS              32 OREG     55.82  1
11 BETH BIRNBRICH            34 GCMT     56.47  -
12 ALICE W. PHILLIPS         32 VMST     57.06  -
13 TERESA R. ZURICK          32 IM       57.11  -
14 JOANNA CAIN               30 BLS      57.48  -
15 DIANNE L. WYGAL           32 ARIZ     57.59  -
16 LORNA CIALDELLA           33 GSM      57.81  -
17 MOLLY DEAN                32 VMST     57.97  -
18 MARION H. SALOPEK         33 NMMS     58.36  -
19 STEPHANIE MULLINS         32 IM       58.77  -
20 KIMBERLY SMITH            33 UT       58.96  -
21 LAURA J. HAJOST           30 SLUG     58.98  -
22 VALERIE G. WEICHERT       31 MARY     59.19  -
23 SALLY B. BRADLEY          30 EMP      59.28  -
24 AMANDA D. SCHUSTER        30 SCAQ     59.45  -
25 DOREEN M. LEMKE           34 IM       59.61  -
26 SUZANNE GARRITY           30 MVM    1:00.59  -
27 SACHI SAWAMURA            31 GRIN   1:00.66  -
28 NICOLE TATE               34 GRIN   1:01.29  -
29 ROBERTA J. BERNET         32 EMP    1:01.48  -
30 ANNE WELAGE               32 GRIN   1:01.63  -
31 KRISTIN T. FUSCO          30 MICH   1:02.15  -
32 JANET ZELLER              34 CHMS   1:02.64  -
33 CHERYL A. BARANY          33 EMP    1:02.89  -
34 BRIDGET NASTASI           31 CHMS   1:03.86  -
35 LISA T. HEIRIGS           31 VMST   1:05.35  -
36 BOBBI SIPES               30 LAKE   1:07.80  -
 - TINA CHILDRESS-BROWN      34 GRIN        DQ  -
 
Women 200  Free 
Sponsor: BAKER HILL, INC                    
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 LAUREEN WELTING           32 RMM    1:54.87 11
 2 TRACIE A. MOLL            34 GOLD   1:55.26  9
 3 TIFFANY A. FORBES         31 RMM    2:00.54  8
 4 LIESA A. BENN             32 GAJA   2:01.16  7
 5 AIMEE V. LEHR             30 STAN   2:01.23  6
 6 NATALIE ALVEY             31 GRIN   2:01.28  5
 7 TINA CHILDRESS-BROWN      34 GRIN   2:02.15  4
 8 SHELLY L. SCHAFER         31 MICH   2:02.27  3
 9 BETH BIRNBRICH            34 GCMT   2:03.03  2
10 BECKY E. HELLER           34 IM     2:03.64   .50
10 KATHRYN D KIRMAYER        34 ANCM   2:03.64   .50
12 GINA MARIE GATTI          34 CHMS   2:03.82  -
13 ALICE W. PHILLIPS         32 VMST   2:04.84  -
14 DIANNE L. WYGAL           32 ARIZ   2:05.73  -
15 HEIDI B. HARRIS           34 SLAM   2:05.81  -
16 MARION H. SALOPEK         33 NMMS   2:06.30  -
17 SUSAN K MOSS              32 OREG   2:06.94  -
18 MOLLY DEAN                32 VMST   2:07.45  -
19 ELLEN MAC GREGOR          31 FXCM   2:08.16  -
20 TERESA R. ZURICK          32 IM     2:08.21  -
21 TRACY A. PECK             31 GCMT   2:09.45  -
22 AMANDA D. SCHUSTER        30 SCAQ   2:11.20  -
23 VALERIE G. WEICHERT       31 MARY   2:11.34  -
24 LAURA J. HAJOST           30 SLUG   2:11.40  -
25 SACHI SAWAMURA            31 GRIN   2:12.12  -
26 WENDY S. GULLEY           32 NEM    2:12.65  -
27 ANNE WELAGE               32 GRIN   2:12.70  -
28 DOREEN M. LEMKE           34 IM     2:13.85  -
29 ROBERTA J. BERNET         32 EMP    2:15.03  -
30 BRIDGET NASTASI           31 CHMS   2:15.60  -
31 KRISTIN T. FUSCO          30 MICH   2:16.42  -
32 ROBIN B. BARRY            31 LVM    2:17.83  -
33 JANET ZELLER              34 CHMS   2:18.83  -
34 SUZANNE GARRITY           30 MVM    2:19.10  -
35 MICHELLE CHILDRESS        31 GRIN   2:27.14  -
36 SUSAN SILVIS              33 IM     2:34.12  -
37 KAREN E. KAUFMANN         33 VMST   2:35.12  -
 
Women 500  Free 
Sponsor: "INDY 500"  CRAWFISH MASTERS       
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 SHELLY L. SCHAFER         31 MICH   5:18.38 11
 2 SUSIE DEVLIN              31 UNAT   5:21.95  9
 3 TIFFANY A. FORBES         31 RMM    5:25.74  8
 4 DONNA JOHNSON             30 CHMS   5:29.24  7
 5 KATHRYN D KIRMAYER        34 ANCM   5:30.05  6
 6 MARION H. SALOPEK         33 NMMS   5:33.21  5
 7 HEIDI B. HARRIS           34 SLAM   5:34.45  4
 8 JERRI L FREIMUTH          33 C1776  5:35.03  3
 9 BETH BIRNBRICH            34 GCMT   5:37.94  2
10 ALICE W. PHILLIPS         32 VMST   5:40.78  1
11 MELISSA KERKER            33 GRIN   5:45.70  -
12 MOLLY DEAN                32 VMST   5:45.78  -
13 ANNE WELAGE               32 GRIN   5:55.21  -
14 WENDY S. GULLEY           32 NEM    5:56.01  -
15 BRIDGET NASTASI           31 CHMS   5:56.71  -
16 LAURA J. HAJOST           30 SLUG   5:59.30  -
17 DOREEN M. LEMKE           34 IM     6:02.11  -
18 KRIS UPSHAW               30 GRIN   6:04.97  -
19 CINDY SCHAUM              31 IM     6:12.36  -
20 ROBIN B. BARRY            31 LVM    6:13.48  -
21 SUZANNE GARRITY           30 MVM    6:24.67  -
22 MARILYN J. HEID           32 GOST   6:28.30  -
23 LISA T. HEIRIGS           31 VMST   6:34.37  -
24 KAREN E. KAUFMANN         33 VMST   6:52.05  -
 
Women 1000  Free 
Sponsor: GEORGE BUTTERFIELD                 
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 TIFFANY A. FORBES         31 RMM   11:16.69 11
 2 MARION H. SALOPEK         33 NMMS  11:22.06  9
 3 MELISSA KERKER            33 GRIN  11:46.84  8
 4 ANNE WELAGE               32 GRIN  12:03.02  7
 5 LISA T. HEIRIGS           31 VMST  13:40.17  6
 6 KAREN E. KAUFMANN         33 VMST  14:17.15  5
 
Women 1650  Free 
Sponsor: GEORGE BUTTERFIELD                 
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 SHELLY L. SCHAFER         31 MICH  18:04.94 11
 2 DONNA JOHNSON             30 CHMS  18:31.44  9
 3 HEIDI B. HARRIS           34 SLAM  19:07.61  8
 4 JERRI L FREIMUTH          33 C1776 19:19.13  7
 5 BECKY E. HELLER           34 IM    19:36.63  6
 6 AMANDA D. SCHUSTER        30 SCAQ  20:16.85  5
 7 KRIS UPSHAW               30 GRIN  21:24.44  4
 
Women 50  Back 
Sponsor: CIRCLE CITY SWIM WEAR              
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 DIANE M. GRANER-GALLAS    34 SLUG     27.21 11
 2 AIMEE V. LEHR             30 STAN     28.37  9
 3 DAWN M HEWITT             33 MICH     28.48  8
 4 KATHRYN D KIRMAYER        34 ANCM     28.67  7
 5 ANDREA L. LUALLEN-SCHOLZ  32 GSM      28.89  6
 6 JOAN A SCHRIGER           33 TOC      28.90  5
 7 TRACIE A. MOLL            34 GOLD     28.92  4
 8 KIMBERLY SMITH            33 UT       30.14  3
 9 BARBARA J. CLIFFORD       31 ANCM     30.50  2
10 ELIZABETH HOWARD          31 ATSM     31.54  1
11 SALLY B. BRADLEY          30 EMP      31.91  -
12 JENNIFER A VANA           30 DCAC     32.77  -
13 PAULA J. POLLARD          34 ARIZ     32.78  -
14 HEATHER A. INGRAHAM       30 IM       32.94  -
15 RENE A. JAMES             34 LOCH     33.18  -
16 KAREN VLOEDMAN            30 MCMS     38.13  -
 
Women 100  Back 
Sponsor: TIMOTHY & PAULA MEYER-GOEDDE       
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 DIANE M. GRANER-GALLAS    34 SLUG     58.29 11
 2 MARTIE MCKINNEY           33 STAN     58.75  9
 3 AIMEE V. LEHR             30 STAN   1:00.96  8
 4 ANDREA L. LUALLEN-SCHOLZ  32 GSM    1:01.92  7
 5 DAWN M HEWITT             33 MICH   1:02.91  6
 6 KATHRYN D KIRMAYER        34 ANCM   1:03.25  5
 7 JOAN A SCHRIGER           33 TOC    1:03.30  4
 8 KIMBERLY SMITH            33 UT     1:06.26  3
 9 LORNA CIALDELLA           33 GSM    1:06.53  2
10 TRISCHA ZORN              33 GRIN   1:06.55  1
11 BARBARA J. CLIFFORD       31 ANCM   1:08.14  -
12 NATALIE G. MOSSMAN        31 GCMT   1:09.17  -
13 JENNIFER A VANA           30 DCAC   1:09.87  -
14 VALERIE G. WEICHERT       31 MARY   1:09.91  -
15 HEATHER A. INGRAHAM       30 IM     1:11.44  -
16 WENDY S. GULLEY           32 NEM    1:11.91  -
17 KAREN E. SCHOENHALS       30 GOLD   1:12.79  -
18 NICOLE TATE               34 GRIN   1:13.49  -
19 KRISTIN T. FUSCO          30 MICH   1:14.73  -
20 MARILYN J. HEID           32 GOST   1:16.65  -
21 MARLENE MILLER            34 H2O    1:19.75  -
22 MARY MCNAMEE              30 SLAM   1:45.09  -
 
Women 200  Back 
Sponsor: TIMOTHY & PAULA MEYER-GOEDDE       
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 DIANE M. GRANER-GALLAS    34 SLUG   2:05.69 11
 2 DAWN M HEWITT             33 MICH   2:14.54  9
 3 ANDREA L. LUALLEN-SCHOLZ  32 GSM    2:15.18  8
 4 SUSIE DEVLIN              31 UNAT   2:16.02  7
 5 JOAN A SCHRIGER           33 TOC    2:16.90  6
 6 MARION H. SALOPEK         33 NMMS   2:24.29  5
 7 BECKY E. HELLER           34 IM     2:26.01  4
 8 MOLLY DEAN                32 VMST   2:28.06  3
 9 TRISCHA ZORN              33 GRIN   2:28.67  2
10 AMANDA D. SCHUSTER        30 SCAQ   2:30.35  1
11 BARBARA J. CLIFFORD       31 ANCM   2:31.54  -
12 DONNA JOHNSON             30 CHMS   2:31.76  -
13 NATALIE G. MOSSMAN        31 GCMT   2:32.50  -
14 HEATHER A. INGRAHAM       30 IM     2:33.51  -
15 NICOLE TATE               34 GRIN   2:41.60  -
16 MARLENE MILLER            34 H2O    2:47.38  -
17 SUZANNE GARRITY           30 MVM    2:55.42  -
18 MARY MCNAMEE              30 SLAM   3:53.40  -
 
Women 50  Breast 
Sponsor: INTEL CORPORATION                  
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 KATHRYN E. GELMAN         33 STAN     31.83 11
 2 PAULA J. POLLARD          34 ARIZ     33.75  9
 3 PAULA BEAUMONT            30 IM       34.40  8
 4 JEAN M. SMITH             31 IM       36.41  7
 5 CINDY SCHAUM              31 IM       37.24  6
 6 GIGI BAKER                32 PNA      37.63  5
 7 PAMELA HAEBERLIN          34 LAKE     38.27  4
 8 TRICIA A. KONING          30 IM       39.95  3
 9 MARY MCNAMEE              30 SLAM     51.70  2
 
Women 100  Breast 
Sponsor: INTEL CORPORATION                  
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 KATHRYN E. GELMAN         33 STAN   1:10.35 11
 2 LIESA A. BENN             32 GAJA   1:12.22  9
 3 PAULA J. POLLARD          34 ARIZ   1:12.56  8
 4 JERRI L FREIMUTH          33 C1776  1:12.89  7
 5 PAULA BEAUMONT            30 IM     1:14.00  6
 6 MELISSA KERKER            33 GRIN   1:14.22  5
 7 TINA CHILDRESS-BROWN      34 GRIN   1:14.44  4
 8 TERESA R. ZURICK          32 IM     1:16.18  3
 9 CINDY SCHAUM              31 IM     1:18.83  2
10 MARILYN J. HEID           32 GOST   1:20.61  1
11 GIGI BAKER                32 PNA    1:21.55  -
12 BOBBI SIPES               30 LAKE   1:26.19  -
13 TRICIA A. KONING          30 IM     1:28.71  -
 
Women 200  Breast 
Sponsor: UNITED SOLIDEAL COMPANY            
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 JERRI L FREIMUTH          33 C1776  2:34.44 11
 2 CHERYL A. BARANY          33 EMP    2:36.75  9
 3 LIESA A. BENN             32 GAJA   2:38.06  8
 4 PAULA BEAUMONT            30 IM     2:39.55  7
 5 MELISSA KERKER            33 GRIN   2:42.79  6
 6 JEAN M. SMITH             31 IM     2:49.59  5
 7 CINDY SCHAUM              31 IM     2:52.32  4
 8 ROBIN B. BARRY            31 LVM    2:53.68  3
 9 LORI M. NOSKOWIAK         33 GOST   2:54.48  2
10 GIGI BAKER                32 PNA    2:59.34  1
 
Women 50  Fly 
Sponsor: CHRUCH, CHURCH, HITTLE & ANTRIM    
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 DIANE M. GRANER-GALLAS    34 SLUG     26.44 11
 2 MARTIE MCKINNEY           33 STAN     26.67  9
 3 NATALIE ALVEY             31 GRIN     27.37  8
 4 JOAN A SCHRIGER           33 TOC      28.08  7
 5 ANDREA L. LUALLEN-SCHOLZ  32 GSM      28.16  6
 6 BETH BIRNBRICH            34 GCMT     28.31  5
 7 BECKY E. HELLER           34 IM       28.38  4
 8 DIANNE L. WYGAL           32 ARIZ     28.51  3
 9 VALERIE G. WEICHERT       31 MARY     28.53  2
10 PAULA J. POLLARD          34 ARIZ     28.57  1
11 MOLLY DEAN                32 VMST     28.70  -
12 SUSAN K MOSS              32 OREG     28.77  -
13 ELIZABETH HOWARD          31 ATSM     28.91  -
14 TRACY A. PECK             31 GCMT     29.28  -
15 DANA SMITH                34 MCM      29.36  -
16 CHERYL A. BARANY          33 EMP      29.45  -
17 JOANNA CAIN               30 BLS      29.61  -
18 LORI M. NOSKOWIAK         33 GOST     29.85  -
19 STEPHANIE MULLINS         32 IM       30.21  -
20 KAREN E. SCHOENHALS       30 GOLD     30.33  -
21 RENE A. JAMES             34 LOCH     30.35  -
22 BARBARA J. CLIFFORD       31 ANCM     30.78  -
23 JILL E. LEARY             30 IM       30.99  -
24 WENDY S. GULLEY           32 NEM      31.41  -
25 SUSAN SMAR                34 IM       31.59  -
26 KIMBERLY SMITH            33 UT       31.75  -
27 PAMELA HAEBERLIN          34 LAKE     32.58  -
28 MARLENE MILLER            34 H2O      33.82  -
29 BOBBI SIPES               30 LAKE     33.94  -
30 AMEY B. LARMORE           34 IM       34.59  -
31 LENORE STUMP              34 GRIN     40.66  -
 - TRACIE A. MOLL            34 GOLD        DQ  -
 
Women 100  Fly 
Sponsor: ANONYMOUS                          
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 TRACIE A. MOLL            34 GOLD     56.71 11
 2 DIANE M. GRANER-GALLAS    34 SLUG     58.06  9
 3 MARTIE MCKINNEY           33 STAN     58.12  8
 4 LAUREEN WELTING           32 RMM    1:00.77  7
 5 ANDREA L. LUALLEN-SCHOLZ  32 GSM    1:02.29  6
 6 DIANNE L. WYGAL           32 ARIZ   1:02.50  5
 7 TRACY A. PECK             31 GCMT   1:02.62  4
 8 ALICE W. PHILLIPS         32 VMST   1:02.84  3
 9 JOAN A SCHRIGER           33 TOC    1:02.98  2
10 SUSAN K MOSS              32 OREG   1:03.04  1
11 BETH BIRNBRICH            34 GCMT   1:03.56  -
12 NATALIE ALVEY             31 GRIN   1:03.82  -
13 BECKY E. HELLER           34 IM     1:04.12  -
14 CHERYL A. BARANY          33 EMP    1:04.14  -
15 MOLLY DEAN                32 VMST   1:04.31  -
16 VALERIE G. WEICHERT       31 MARY   1:05.01  -
17 PAULA J. POLLARD          34 ARIZ   1:05.26  -
18 SACHI SAWAMURA            31 GRIN   1:05.77  -
19 DANA SMITH                34 MCM    1:07.02  -
20 KAREN E. SCHOENHALS       30 GOLD   1:07.40  -
21 WENDY S. GULLEY           32 NEM    1:10.36  -
22 JILL E. LEARY             30 IM     1:11.64  -
23 ROBIN B. BARRY            31 LVM    1:12.58  -
24 SUSAN SMAR                34 IM     1:13.61  -
25 PAMELA HAEBERLIN          34 LAKE   1:16.56  -
26 LORI A. HUFF              33 GCMT   1:19.53  -
 
Women 200  Fly 
Sponsor: MEL & JUDY GOLDSTEIN               
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 MARTIE MCKINNEY           33 STAN   2:07.59 11
 2 LAUREEN WELTING           32 RMM    2:12.69  9
 3 TIFFANY A. FORBES         31 RMM    2:17.42  8
 4 TRACY A. PECK             31 GCMT   2:18.03  7
 5 JOAN A SCHRIGER           33 TOC    2:22.29  6
 6 SACHI SAWAMURA            31 GRIN   2:25.50  5
 7 DONNA JOHNSON             30 CHMS   2:25.86  4
 8 KAREN E. SCHOENHALS       30 GOLD   2:32.32  3
 9 LORI M. NOSKOWIAK         33 GOST   2:37.13  2
10 LORI A. HUFF              33 GCMT   3:20.44  1
 
Women 100  IM
Sponsor: CIRCLE CITY SWIMWEAR               
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 AIMEE V. LEHR             30 STAN   1:03.41 11
 2 ANDREA L. LUALLEN-SCHOLZ  32 GSM    1:03.94  9
 3 ALICE W. PHILLIPS         32 VMST   1:04.20  8
 4 DAWN M HEWITT             33 MICH   1:05.38  7
 5 SUSAN K MOSS              32 OREG   1:05.47  6
 6 TERESA R. ZURICK          32 IM     1:06.13  5
 7 PAULA J. POLLARD          34 ARIZ   1:06.62  4
 8 LORNA CIALDELLA           33 GSM    1:06.63  3
 9 DIANNE L. WYGAL           32 ARIZ   1:07.57  2
10 VALERIE G. WEICHERT       31 MARY   1:07.78  1
11 MARION H. SALOPEK         33 NMMS   1:07.93  -
12 ELIZABETH HOWARD          31 ATSM   1:09.01  -
13 DANA SMITH                34 MCM    1:10.51  -
14 RENE A. JAMES             34 LOCH   1:10.88  -
15 KIMBERLY SMITH            33 UT     1:11.08  -
16 JOANNA CAIN               30 BLS    1:11.09  -
17 JEAN M. SMITH             31 IM     1:11.21  -
18 BARBARA J. CLIFFORD       31 ANCM   1:11.39  -
19 STEPHANIE MULLINS         32 IM     1:11.90  -
20 KAREN E. SCHOENHALS       30 GOLD   1:12.82  -
21 GIGI BAKER                32 PNA    1:13.50  -
22 NICOLE TATE               34 GRIN   1:13.77  -
23 AMEY B. LARMORE           34 IM     1:19.05  -
24 LYDIA K. TUDOR            31 VMST   1:21.62  -
25 KAREN VLOEDMAN            30 MCMS   1:25.00  -
 
Women 200  IM
Sponsor: TIM & KAREN LODGE                  
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 MARTIE MCKINNEY           33 STAN   2:12.11 11
 2 LAUREEN WELTING           32 RMM    2:13.76  9
 3 SUSIE DEVLIN              31 UNAT   2:16.47  8
 4 TIFFANY A. FORBES         31 RMM    2:17.77  7
 5 LIESA A. BENN             32 GAJA   2:19.14  6
 6 ALICE W. PHILLIPS         32 VMST   2:19.42  5
 7 CHERYL A. BARANY          33 EMP    2:21.98  4
 8 DAWN M HEWITT             33 MICH   2:22.42  3
 9 TERESA R. ZURICK          32 IM     2:22.50  2
10 JERRI L FREIMUTH          33 C1776  2:22.64  1
11 GINA MARIE GATTI          34 CHMS   2:22.93  -
12 LORNA CIALDELLA           33 GSM    2:22.97  -
13 TRACY A. PECK             31 GCMT   2:23.53  -
14 SACHI SAWAMURA            31 GRIN   2:26.52  -
15 AMANDA D. SCHUSTER        30 SCAQ   2:32.18  -
16 ELIZABETH HOWARD          31 ATSM   2:32.23  -
17 NATALIE G. MOSSMAN        31 GCMT   2:33.25  -
18 RENE A. JAMES             34 LOCH   2:34.63  -
19 JENNIFER A VANA           30 DCAC   2:36.84  -
20 MARILYN J. HEID           32 GOST   2:37.19  -
21 KAREN E. SCHOENHALS       30 GOLD   2:37.22  -
22 GIGI BAKER                32 PNA    2:38.09  -
23 ROBIN B. BARRY            31 LVM    2:40.04  -
24 STEPHANIE MULLINS         32 IM     2:42.65  -
25 MARY BETH LOPAT           33 NIAG   3:02.24  -
 
Women 400  IM
Sponsor: MEL & JUDY GOLDSTEIN               
 
PL Name                     Age Team      Time Points
-----------------------------------------------------
 1 TIFFANY A. FORBES         31 RMM    4:55.70 11
 2 CHERYL A. BARANY          33 EMP    4:59.45  9
 3 DONNA JOHNSON             30 CHMS   5:02.43  8
 4 LORNA CIALDELLA           33 GSM    5:04.10  7
 5 DAWN M HEWITT             33 MICH   5:04.34  6
 6 JERRI L FREIMUTH          33 C1776  5:06.84  5
 7 TRACY A. PECK             31 GCMT   5:11.09  4
 8 ROBIN B. BARRY            31 LVM    5:27.75  3
 9 GIGI BAKER                32 PNA    5:33.60  2
10 DANA SMITH                34 MCM    5:33.83  1
11 JENNIFER A VANA           30 DCAC   5:35.57  -
12 JEAN M. SMITH             31 IM     5:37.89  -
13 MARY BETH LOPAT           33 NIAG   6:25.23  -
14 LORI A. HUFF              33 GCMT   6:29.18  -
                                               
Sponsor #29Sponsor #47Sponsor #52Sponsor #33Sponsor #35
Sponsor #45Sponsor #36Sponsor #13Sponsor #43Sponsor #25Sponsor #51Sponsor #41
Sponsor #14Sponsor #42Sponsor #50Sponsor #21Sponsor #20Sponsor #49Sponsor #44