Licensed to USMS National Office - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 5/21/2010 07:11 AM
           2010 USMS SC National Championships, Sanction #: 4510-S01           
                          Georgia Tech Aquatic Center                          
                      Meet Program - Friday, May 21, 2010                      
 
Event 5  Women 400 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
Heat 1 of 12 Timed Finals   
  4  Eisele, Barbara M             79 LCM                      11:17.04 
  5  Durstein, Nancy N             80 FACT                      9:43.70 
  6  Campbell, Joan K              80 FACT                      9:51.98 
Heat 2 of 12 Timed Finals   
  2  Hovey, Mary Anna              67 NCMS                      8:53.79 
  3  Weston, Susan E               59 SDSM                      8:21.00 
  4  Hlavacek, Ida M               68 VMST                      7:59.43 
  5  Stretch, Nancy A              70 TOC                       7:39.00 
  6  Myer, Cynthia J               57 IMSC                      7:52.48 
  7  Allen, Susan J                65 USF                       8:00.00 
  8  Onton, Ann Louise             66 CONN                      8:22.78 
  9  Whalen, Nana                  72 LCM                       9:07.51 
Heat 3 of 12 Timed Finals   
  1  Callaway, Linda S             57 MOST                      7:29.11 
  2  Caron, Aagje A                68 GBM                       7:24.66 
  3  Hilton, Patti K               57 GSMS                      7:21.40 
  4  Kranpitz, Nancy               65 WMAC                      7:13.51 
  5  Prall, Winifred S             62 CMS                       7:05.50 
  6  Post, Heather M               39 LVM                       7:08.02 
  7  Martin, Michelle E            61 GAJA                      7:18.15 
  8  Leventhal, Laura M            53 BGSC                      7:24.12 
  9  Kregor, Janice                53 SKY                       7:25.93 
 10  Snyder, Sharon M              51 AGUA                      7:33.00 
Heat 4 of 12 Timed Finals   
  1  James, Aja                    50 UTAH                      7:00.00 
  2  Young, Lydia L                61 CMS                       6:51.90 
  3  Rogers, Eugenia (Jennie) A    57 NCMS                      6:48.00 
  4  Douglass, Marilyn             60 SAMY                      6:45.10 
  5  Barnea, Daniela               66 STAN                      6:40.20 
  6  Marr, Jackie M                67 SDSM                      6:40.26 
  7  Giles-Ott, Ruth               41 IM                        6:47.77 
  8  Ehrke, Nancy L                56 WMAC                      6:49.00 
  9  Wright, Jill M                59 SAWS                      6:59.42 
 10  Byrnes, Barbara G             53 USF                       7:03.10 
Heat 5 of 12 Timed Finals   
  1  Quill, Catherine J            60 ELG                       6:39.00 
  2  Robinson, Beth P              57 PCAT                      6:37.25 
  3  Montrella, Beverly J          63 MVN                       6:29.23 
  4  Welch, Sarah                  63 PNA                       6:17.50 
  5  Harrelson, Jo Ann             54 SPM                       6:06.03 
  6  Dills, Suzanne L              65 PNA                       6:14.59 
  7  Mitchell, Alison A            56 MVN                       6:24.30 
  8  Lyman, Carolyn B              59 UTAH                      6:33.61 
  9  Yankauskas, Paula J           55 NEM                       6:37.91 
 10  Swoboda, Sandy                46 MARY                      6:39.77 
Heat 6 of 12 Timed Finals   
  1  Labelle, Laura L              45 WH2O                      6:03.26 
  2  Gillig, Kelly R               52 TGM                       5:57.00 
  3  Protzman, Barbara             55 GOLD                      5:52.40 
  4  Hall, Ali R                   48 MARY                      5:49.00 
  5  Dore, Mary G                  46 NCMS                      5:48.24 
  6  Steinmann, Sharon B           52 SPM                       5:48.77 
  7  Elias-Williams, Maria L       45 GSMS                      5:49.90 
  8  Scott, Leslie                 45 GS                        5:55.70 
  9  Lotz, Ariel L                 37 VMST                      6:00.00 
 10  Ward, Mimi H                  51 SKY                       6:03.34 
Heat 7 of 12 Timed Finals   
  1  Scott, Sheryl L               47 NEM                       5:44.58 
  2  Quitasol, Wendy               47 NBAC                      5:40.40 
  3  Davis, Charlotte M            60 PNA                       5:40.00 
  4  Sorenson, T J                 43 MVN                       5:38.41 
  5  Perry, Rebecca R              45 MAM                       5:35.93 
  6  Swoch, Sarah R                24 SPM                       5:37.52 
  7  Costello, Beth A              42 DAQM                      5:39.48 
  8  Nehrebecki, Helene R          30 ARIZ                      5:40.34 
  9  Kryka, Nancy                  55 MINN                      5:40.60 
 10  Beal, Laura A                 45 SRM                       5:47.02 
Heat 8 of 12 Timed Finals   
  1  Harris, Janet                 44 AGUA                      5:33.43 
  2  Uhl, Alicia K                 33 NCMS                      5:32.28 
  3  Decker, Sally M               21 SPM                       5:31.33 
  4  Moore, Alison B               39 VMST                      5:24.97 
  5  Warmuth, Stacey               53 VCM                       5:21.00 
  6  Shtikel, Liliya D             20 PNA                       5:22.93 
  7  Frederic, Christine           45 SMS                       5:26.47 
  8  LeClair, Dale A               40 GOLD                      5:31.93 
  9  Alioto, Laurie J              52 WMAC                      5:33.00 
 10  Vorhies, Stacey A             40 MOVY                      5:35.20 
Heat 9 of 12 Timed Finals   
  1  Blessing, Leigh Ann           40 TCAM                      5:20.40 
  2  Russo, Claire C               26 VMST                      5:20.11 
  3  Natkin, Heidi                 36 AWJ                       5:16.46 
  4  Surhoff, Polly A              45 NBAC                      5:15.20 
  5  Meyer, Marguerite             51 TOC                       5:15.00 
  6  Ramnath, Fernette P           44 SYSM                      5:15.00 
  7  Hudson, Nadean                43 VCM                       5:15.30 
  8  Brown, Denise H               50 MICH                      5:16.75 
  9  Stich, Chris S                33 WMAC                      5:20.31 
 10  Taylor, Courtney M            26 RAY                       5:20.84 
Heat 10 of 12 Timed Finals   
  1  Hatakeyama, Chio E            35 HIMA                      5:12.48 
  2  Ghimenti, Lee Anne            40 VCM                       5:12.11 
  3  Bennett, Ellen K              47 SYSM                      5:11.95 
  4  Leiser, Jennifer S            30 NCMS                      5:10.15 
  5  Steadman Martin, Nancy        55 GSM                       5:09.71 
  6  Swanton, Sara                 23 GMSC                      5:10.03 
  7  Popps, Corrin C               45 MICH                      5:10.72 
  8  Collett, Tracy L              39 GAJA                      5:12.00 
  9  Crabbe, Colette M             53 OREG                      5:12.28 
 10  Roddin, Julie                 33 TERR                      5:12.50 
Heat 11 of 12 Timed Finals   
  1  Capizzi, Stefanie             23 ORLM                      5:03.58 
  2  Hug, Laurie                   45 1776                      5:02.05 
  3  Merritt, Erin M               26 AGUA                      5:00.92 
  4  Martin, Jennifer M            29 FLAQ                      4:59.04 
  5  Holmes, Jessica A             39 NEM                       4:57.28 
  6  Duggan, Karen L               39 WCM                       4:58.00 
  7  Tukua, Rebecca R              27 WCM                       4:59.14 
  8  Blocker, Vicki S              26 RICE                      5:01.15 
  9  Swanson, Vibeke L             48 1776                      5:02.45 
 10  Armentrout, Anna S            38 REDT                      5:06.62 
Heat 12 of 12 Timed Finals   
  1  Kelsey, Jane M                34 REDT                      4:51.14 
  2  Santos, Debbie M              42 WCM                       4:49.50 
  3  Merritt, Anne Hanna           36 HURM                      4:48.63 
  4  McHugh, Carolynn F            26 SWOM                      4:46.32 
  5  Clapp, Marissa L              22 RICE                      4:25.00 
  6  Rice, Kim Sarah               29 NCMS                      4:45.00 
  7  Ward, Lisa A                  46 WCM                       4:47.26 
  8  Welting, Laureen K            44 TOC                       4:49.00 
  9  Mancuso, Elizabeth A          24 NEM                       4:50.99 
 10  Osborn, Ahelee Sue M          52 CVMM                      4:56.39