2010 Short Course National Championships

Psych Sheets

[Back to event listing]
Display Psych Sheet without age groupings

Event 6 Men 400 Yard Individual Medley

=================================================== 
     Name                         Age Club     Time 
=================================================== 
18-24
  1  Weston, Raymond C             21 NIAG  4:30.41
  2  Felton, Robert T              22 TMST  4:36.48
  3  Lang, Matt A                  19 GMSC  4:42.49
  4  Howard, Mark C                24 TPIT  4:45.34
  5  Patrick, Kennerly C           22 GMSC  4:53.20
  6  Gaulin, Adam M                21 MESC  5:06.02
  7  Haarsgaard, Patrick E         20 GMSC  5:10.83
  8  Carrillo, Roberto             24   IM  5:44.98
25-29
  1  Reed, Thomas A                27 WH2O  4:08.50
  2  Welch, Corey L                27 GOLD  4:12.92
  3  Dean, Michael R               29 WH2O  4:17.00
  4  Fuentes, Julio C              28 TAKB  4:30.23
  5  Schildknecht, Calvin E        25 ARKM  4:33.06
  6  Nowak, Peter J                28 WMAC  4:33.90
  7  Smith, Brent S                27 TXLA  4:42.47
  8  Thompson, Kyle A              27 NCMS  4:45.00
  9  Twichell, Brandon J           27 UNAT  4:47.47
 10  Dietrich, Nicholas W          29  ART  4:56.00
 11  Brewer, Mark A                28 IAMA  5:00.00
 12  Brown, Eric M                 28 GAJA  5:05.77
30-34
  1  Bathazi, Istvan               31 NCMS  4:00.18
  2  Schlesinger, David A          34 WH2O  4:08.44
  3  Polito, Chip                  33 OREG  4:18.74
  4  Wadley, Brian                 30 WH2O  4:20.46
  5  Miller, Matt                  33 FCST  4:24.09
  6  Winston, Zachary P            30 WH2O  4:25.00
  7  Stich, Darryl D               34 WMAC  4:30.21
  8  Carmine, Jay R                32 NCMS  4:40.52
  9  Morrison, Evan                30 CSMT  4:55.80
 10  Prengaman, Peter V            34 GAJA  4:56.08
 11  Tetzlaff, Maurice             33 WMAC  5:01.00
 12  Nguyen, Son                   30 MESC  5:10.40
 13  Jones, Nathan                 30 DAQM  5:35.60
35-39
  1  Christensen, Eric B           35  BDO  4:05.44
  2  Andersen, Morten              39 NCMS  4:24.16
  3  Lehr, Gunner F                37  NAM  4:33.13
  4  Gunnell, Steve                39  MVN  4:36.08
  5  Gilbert, Beau C               36 TXLA  4:38.10
  6  Kennedy, Patrick H            37 PCAT  4:54.00
  7  Rushman, C J                  38  SKY  4:55.47
  8  Abcug, Stu                    38  AWJ  4:56.55
40-44
  1  Santos, Roque J               42  WCM  4:01.87
  2  Brundage, Patrick W           43 ARIZ  4:12.26
  3  Benucci, Lorenzo              42  AWJ  4:15.00
  4  Magee, Mark A                 42  LVM  4:17.12
  5  Bartee, Todd A                40 TXLA  4:20.00
  6  Livingston, Terry             43 DBMS  4:20.00
  7  Shaffer, Mike G               44  VCM  4:25.00
  8  Pulsifer, Andrew              44 NCMS  4:25.27
  9  Wharton, Dave L               41  NAM  4:26.52
 10  Kays, David E                 42  PNA  4:27.06
 11  Solano, Abraham E             40  SKY  4:29.60
 12  Hermanet, RJ                  40 TNYA  4:30.50
 13  King, Phillip J               43 GOLD  4:36.22
 14  Hamilton, Nathan              41  SNM  4:40.00
 15  Gundersen, Karl R             40 SLAM  4:41.50
 16  Collins, Michael D            44 NOVA  4:41.62
 17  Boodt, Bradley N              42  LVM  4:42.16
 18  Pistorio, Tyge                44 NCMS  4:42.50
 19  Wagner, Harold K              44  NAM  4:44.14
 20  McGiffin, Chris D             44 BERK  4:45.55
 21  Waud, Timothy P               42 OREG  4:48.45
 22  Borton, Dan                   42 ROSE  4:49.30
 23  Hopson, Bruce E               44 SLAM  4:49.40
 24  LeClair, David W              42 GOLD  4:54.64
 25  Fischer, Andy J               43 FLAQ  5:00.00
 26  Hillman, Allen F              42 SYSM  5:08.53
 27  Perry, Andrew M               41 GAJA  5:40.54
 28  Rosinski, Thomas J            40  CMS 13:35.57
45-49
  1  Baker, Dennis G               48 OREG  4:13.27
  2  Tuchler, Jim                  45   IM  4:19.50
  3  Stevenson, Chris L            45 VMST  4:20.61
  4  Schmidt, Michael J            47 MESC  4:26.57
  5  Duggan, Patrick M             46  WCM  4:29.00
  6  Dittrich, Wolfgang            48  CMS  4:29.90
  7  Erwin, Jeff T                 45 SAWS  4:32.66
  8  Allen, John N                 46 MICH  4:33.94
  9  Melanson, Edward L            47  CMS  4:43.40
 10  Greene, Chris C               48 GAJA  4:48.00
 11  Ozun, Sabri                   46  LVM  4:50.00
 12  Hathaway, David               49 OREG  4:51.70
 13  Atkins, Steven L              47 ADMS  4:52.07
 14  Hilgen, Thomas H              45 NCMS  4:56.55
 15  Hoff, Seth                    47   IM  4:58.05
 16  Zipp, Barry A                 49 GAJA  4:59.00
 17  Hancock, Thomas               46 RATS  5:00.70
 18  Voss, Peter M                 48  CSI  5:03.94
 19  Breen, James T                48 GAJA  5:04.13
 20  Petmecky, Gary N              46 GAJA  5:11.28
 21  Monahan, Jim                  47 SWOM  5:27.15
 22  Shtab, Steven M               48 AQFT  5:30.00
 23  Sealey, Thomas B              49 RMST  5:36.78
50-54
  1  Petersen, Craig               50  CMS  4:32.60
  2  Davis, Guy S                  51  GBM  4:38.01
  3  Jacobson, David R             50 GAJA  4:39.89
  4  Nalli, Lyle A                 50  PNA  4:40.00
  5  Seibt, Andreas K              52   IM  4:43.05
  6  Matysek, Jim                  50 SYSM  4:46.07
  7  McLeod, Mark A                50 CSMT  4:59.52
  8  Niedrich, Ronald W            50  SMS  5:05.10
  9  Meltz, Joel M                 53  NEM  5:08.01
 10  Holthus, Brian K              52 MINN  5:10.00
 11  Richardson, Larry             50  NEM  5:11.72
 12  Hartley, Larry S              50 NCMS  5:18.88
 13  Wagoner, Victor               54 LAPS  5:20.50
 14  Clark, David L                52 WMAC  5:20.50
 15  Raine, Charlie                50 LAPS  5:30.00
 16  Eng, David G                  51  AWJ  5:50.09
 17  Slotnick, Michael D           54 GAJA  6:20.00
 18  Heavilon, Jeffrey A           54  CSI  6:35.84
55-59
  1  Mann, Michael T               55  CMS  4:26.00
  2  Gilchrist, Donald B           56 NCMS  4:45.00
  3  Guadagni, Peter M             55  WCM  4:46.85
  4  Dodson, Phil L                57   IM  4:50.00
  5  Hamilton, Berry               57 GAJA  4:55.00
  6  Davis, Kern M                 55  SPM  4:55.00
  7  Kevan, Stephen D              55 OREG  4:55.88
  8  Johnson, Clifford H           58  SNM  5:02.46
  9  Gooding, Jack W               56 ARKM  5:02.50
 10  Heather, Michael R            56  MVN  5:10.04
 11  Grasis, Augie                 56 MOVY  5:20.00
 12  Brown, Robert V               57  AWJ  5:20.00
 13  Welborn, Jimmy                55 RATS  5:20.01
 14  Pendleton, Mike L             58 OREG  5:28.00
 15  Yensen, Kermit D              56 OREG  5:32.27
 16  Gleason, Steve L              58 PCAT  5:35.00
 17  Heyes, Greg                   55 LAPS  5:35.70
 18  Silver, Jonathan M            57 REDT  5:51.33
60-64
  1  Kerns, Hubie                  60  VCM  4:57.07
  2  Clemmons, Jim                 60  MAM  4:57.50
  3  Couch, Bob E                  63  AWJ  5:16.20
  4  Hintlian, Varney J            60 MESC  5:16.45
  5  Kolonkowski, Bob              62 AGUA  5:25.00
  6  Pash, Gregory C               62 MICH  5:34.91
  7  Geoghegan, William J          60 CONN  5:35.00
  8  Arneson, Gaard                62 MICH  5:40.10
  9  Lawrie, Jim                   64  SNM  5:44.38
 10  Rollins, Bruce W              60  GSM  5:45.02
 11  Douglass, Nick                60 SAMY  5:56.35
 12  Harmon, David C               60 ANCM  5:58.87
 13  Conn, Christopher             61 UNAT  6:01.44
 14  Willis, Gregory B             61 LAPS  6:03.41
 15  Bailey, Hop                   63 ARIZ  6:03.80
 16  Bailey, Conner                63  AMS  6:05.72
 17  Zeigler, John V               64 GAJA  6:05.89
 18  Ebel, Mark T                  62  PCM  6:10.90
65-69
  1  Burns, Richard                66  TAM  5:20.00
  2  Freshley, Mike R              69 SDSM  5:30.00
  3  Reed, Edward W                66 CTMS  5:42.44
  4  Welty, Bob                    65 DAMM  5:45.00
  5  Roddin, Hugh J                68 ANCM  6:01.00
  6  Burson, William W             65  CMS  6:08.00
  7  Cody, Frank J                 69 MICH  6:12.44
  8  Bleuel, Bart S                68  VCM  6:32.48
  9  Baird, Justus                 67 GAJA  6:34.30
 10  Winokur, Eliot                66 METR  6:34.31
 11  Hamilton, Raymond H           66 AKMS  6:42.60
 12  Sturges, Steve P              65  BAM  6:45.28
70-74
  1  Wolfe, Art D                  70  CMS  5:46.00
  2  Puchalski, Donald J           71 FACT  6:43.29
  3  Fasbender, Barry A            72 STAN  6:45.45
  4  Van Horn, William G           71  TOC  8:24.00
  5  Goldstein, Simon              72 ARIZ 10:48.14
75-79
  1  Jones, Burwell                77 SYSM  5:49.90
  2  Lauer, William J              75 GKMS  6:17.81
  3  Good, Larry A                 76 SLAM  6:30.28
  4  Huson, John J                 75 NCMS  8:07.00
80-84
  1  Maine, Thomas O               84 SLAM  8:30.20
85-89
  1  Foster, Warren A              85 O*H* 10:50.00
Sponsor #13Sponsor #43Sponsor #41Sponsor #44Sponsor #29
Sponsor #36Sponsor #45Sponsor #25Sponsor #14Sponsor #50Sponsor #49
Sponsor #51
Sponsor #33Sponsor #21Sponsor #20Sponsor #47Sponsor #35Sponsor #42Sponsor #52