2010 Short Course National Championships

Psych Sheets

[Back to event listing]
Display Psych Sheet without age groupings

Event 40 Men 200 Yard Butterfly

=================================================== 
     Name                         Age Club     Time 
=================================================== 
18-24
  1  LaPorta, Paul                 21 TMST  1:53.13
  2  Haarsgaard, Patrick E         20 GMSC  1:59.03
  3  Pilgrim, Greg                 21 NIAG  1:59.10
  4  Felton, Robert T              22 TMST  2:00.19
  5  Wohleber, Daniel G            20 GMSC  2:01.78
  6  Haarsgaard, James E           20 GMSC  2:05.00
  7  Tunning, Gregory A            23 GAJA  2:06.00
  8  Patrick, Kennerly C           22 GMSC  2:09.76
  9  Moran, Brian D                24 UNAT  2:10.52
 10  Oates, Justin B               19 LOVE  2:11.38
25-29
  1  Dash, Jeff J                  29 ARIZ  1:53.04
  2  Danner, Gregory M             29 NIAG  1:54.67
  3  Dean, Michael R               29 WH2O  1:59.00
  4  Meacham, Garth D              28  LVM  2:03.00
  5  Taylor, Kevin                 25 GAJA  2:05.00
  6  Gaines, Billy                 29 VMST  2:06.85
  7  Lippert, Cameron A            27 GAJA  2:10.00
  8  Fuentes, Julio C              28 TAKB  2:10.02
  9  Tanner, Scott M               25 BSLM  2:11.42
 10  Baxter, Jason M               29 GAJA  2:11.91
 11  Dietrich, Nicholas W          29  ART  2:14.00
 12  Jansen, Derek E               26 GAJA  2:14.18
 13  Cleary, Kevin H               26 OREG  2:16.25
 14  Brewer, Mark A                28 IAMA  2:18.00
 15  Evans, Reed A                 27 GMSC  2:20.83
 16  Kuecher, Daniel T             25 GAJA  2:25.22
30-34
  1  Menezes, Marcio P             30 TXLA  1:52.51
  2  Schlesinger, David A          34 WH2O  1:56.92
  3  Wadley, Brian                 30 WH2O  1:59.21
  4  Miller, Matt                  33 FCST  2:01.87
  5  Winston, Zachary P            30 WH2O  2:03.00
  6  Stich, Darryl D               34 WMAC  2:04.88
  7  Medendorp, Mark A             32 NCMS  2:07.06
  8  Gould, Harold S               30 METR  2:10.00
  9  Libit, Bryan A                31 WH2O  2:12.16
 10  Grant, Rusty                  32 UNAT  2:14.00
 11  Fennessy, John M              31 GAJA  2:17.05
 12  Nguyen, Son                   30 MESC  2:35.67
35-39
  1  Blessing, Tyler J             37 TXLA  1:57.10
  2  Mortimer, Steve R             39  AWJ  1:57.32
  3  Andersen, Morten              39 NCMS  1:59.44
  4  Schaetz, Daniel J             39 WMAC  2:00.41
  5  Gilbert, Beau C               36 TXLA  2:04.10
  6  Miles, Brian R                36 DBMS  2:06.50
  7  Stoudt, Roger A               36 GOLD  2:07.80
  8  von Loewe, Pete A             39 GMUP  2:10.00
  9  Young, Michel F               39  VCM  2:35.00
40-44
  1  Johnson, Michael F            40 FCST  1:53.95
  2  Shaffer, Mike G               44  VCM  1:55.00
  3  Magee, Mark A                 42  LVM  1:55.15
  4  Edmondson, Greg L             43  DRM  1:58.51
  5  Moran, Marty                  43 SCYM  2:00.00
  6  Benucci, Lorenzo              42  AWJ  2:00.00
  7  Pulsifer, Andrew              44 NCMS  2:05.27
  8  Kays, David E                 42  PNA  2:05.78
  9  Wagner, Harold K              44  NAM  2:07.52
 10  Hermanet, RJ                  40 TNYA  2:07.77
 11  Tester, Bram P                41 WH2O  2:07.96
 12  Hopson, Bruce E               44 SLAM  2:09.10
 13  Fischer, Andy J               43 FLAQ  2:11.00
 14  White, Kirk                   40 MARY  2:11.50
 15  Borton, Dan                   42 ROSE  2:12.01
 16  King, Phillip J               43 GOLD  2:13.23
 17  Ellis, Andrew F               41 TERR  2:14.00
 18  Collins, Michael D            44 NOVA  2:15.00
 19  McGiffin, Chris D             44 BERK  2:16.52
 20  Sax, William C                41 GMUP  2:18.64
 21  Hillman, Allen F              42 SYSM  2:32.85
 22  Perry, Andrew M               41 GAJA  2:47.53
 23  Rosinski, Thomas J            40  CMS  6:49.04
45-49
  1  Baker, Dennis G               48 OREG  1:51.92
  2  Schuster, Fred L              46 UNAT  1:58.45
  3  Sims, David E                 47   IM  1:58.50
  4  Vazhenin, Igor                46  AWJ  2:02.16
  5  Schmidt, Michael J            47 MESC  2:03.08
  6  Pratt, John                   47   IM  2:04.00
  7  Dixon, Glenn S                45  NEM  2:04.34
  8  Duggan, Patrick M             46  WCM  2:05.00
  9  Melanson, Edward L            47  CMS  2:06.00
 10  Stahl, Stephen A              45  WCM  2:06.61
 11  Wells, D Scott                49 EAJM  2:09.51
 12  Ozun, Sabri                   46  LVM  2:10.00
 13  Greene, Chris C               48 GAJA  2:12.80
 14  Malone, Kenneth G             45 UNAT  2:15.00
 15  Zipp, Barry A                 49 GAJA  2:17.00
 16  Atkins, Steven L              47 ADMS  2:19.90
 17  Hathaway, David               49 OREG  2:20.07
 18  Hoff, Seth                    47   IM  2:23.80
 19  Thompson, Anthony G           46 MOVY  2:24.86
 20  Worst, Jeremy A               47 WAVA  2:38.00
 21  Camacho, Raymond E            45 WH2O  2:43.00
 22  Heimerdinger, Charles B       49  SNM  3:05.00
 23  Jay, Mike                     48 NCMS  3:21.52
50-54
  1  Specht, William L             52  SPM  2:01.89
  2  O'Brien, Kerry L              53  WCM  2:07.50
  3  Oberto, John L                51 UNAT  2:08.00
  4  Kone, Bruce C                 52 RICE  2:10.11
  5  Leonard, Jeffrey D            50 MOVY  2:14.00
  6  Copeland, Rob                 53 GAJA  2:14.88
  7  McCabe, Thomas J              52   IM  2:15.00
  8  McLeod, Mark A                50 CSMT  2:17.52
  9  Borderies, Pascal             51 CHEL  2:19.65
 10  Spencer, Michael J            53 NCMS  2:21.74
 11  Niedrich, Ronald W            50  SMS  2:25.00
 12  Piszkin, Andy                 51  CMS  2:25.43
 13  Lamour, Didier B              53 MINN  2:29.53
 14  Eng, David G                  51  AWJ  2:40.07
 15  Freeman, Stephan J            54  SPM  2:42.00
 16  Slotnick, Michael D           54 GAJA  3:20.00
55-59
  1  Horner, Brad                  56 WMAC  2:10.21
  2  Mc Conica, Jim                59  VCM  2:12.00
  3  Dodson, Phil L                57   IM  2:15.00
  4  Guadagni, Peter M             55  WCM  2:16.44
  5  Heather, Michael R            56  MVN  2:21.08
  6  Kriger, Joel                  56 SYSM  2:24.29
  7  Gooding, Jack W               56 ARKM  2:29.00
  8  Davis, Kern M                 55  SPM  2:29.00
  9  Oates, Dave R                 59 VMST  2:32.11
 10  Tupitza, Charles W            55 WAVA  2:32.85
 11  Michalke, Doug                57 GAJA  2:35.00
 12  Hepworth, Mark L              55 RIDG  2:35.00
 13  Yensen, Kermit D              56 OREG  2:41.49
 14  Gleason, Steve L              58 PCAT  2:49.72
60-64
  1  Bell, Alan                    60  PNA  2:18.11
  2  Selles, Carl H                63  SPM  2:27.00
  3  Rudloff, Edward               62  TOC  2:28.48
  4  Kolonkowski, Bob              62 AGUA  2:30.00
  5  Kerns, Hubie                  60  VCM  2:31.09
  6  Pash, Gregory C               62 MICH  2:38.23
  7  Geoghegan, William J          60 CONN  2:45.00
  8  Arneson, Gaard                62 MICH  2:45.50
  9  Cornell, Thomas G             62 SYSM  2:49.34
 10  Willis, Gregory B             61 LAPS  2:53.09
 11  Bisbee, Leland S              63 ARIZ  2:53.38
 12  Partelow, Glenn               62 DYSM  2:57.00
 13  Rollins, Bruce W              60  GSM  2:57.09
 14  Conn, Christopher             61 UNAT  3:01.21
 15  Zeigler, John V               64 GAJA  3:01.51
65-69
  1  Poiletman, Robert M           66 COLM  2:23.38
  2  Kirby, David M                67 CONN  2:42.14
  3  Roddin, Hugh J                68 ANCM  2:43.00
  4  Welty, Bob                    65 DAMM  2:45.00
  5  Cody, Frank J                 69 MICH  2:57.89
  6  Winokur, Eliot                66 METR  3:20.33
  7  Hamilton, Raymond H           66 AKMS  3:22.33
  8  Sturges, Steve P              65  BAM  3:27.03
  9  Healy, Martin J               66   WM  3:36.42
 10  Leen, Walter D                68 GAJA  6:55.20
70-74
  1  Wolfe, Art D                  70  CMS  3:00.00
  2  Williams, Frank               70 SDSM  3:00.00
  3  Fasbender, Barry A            72 STAN  3:18.52
  4  Martin, Ray G                 72 MICH  3:20.22
  5  Perilman, Jim E               71  WCM  3:31.60
  6  Goldstein, Simon              72 ARIZ  5:35.54
75-79
  1  Lauer, William J              75 GKMS  3:08.81
  2  Stolz, Hal F                  75 GAJA  3:28.00
  3  Good, Larry A                 76 SLAM  3:35.35
  4  Huson, John J                 75 NCMS  4:27.10
80-84
  1  Maine, Thomas O               84 SLAM  4:15.06
85-89
  1  Hutinger, Paul                85  FMM  4:49.81
Sponsor #25Sponsor #36Sponsor #50Sponsor #52Sponsor #47
Sponsor #45Sponsor #35Sponsor #51Sponsor #42Sponsor #21Sponsor #33Sponsor #29
Sponsor #44Sponsor #43Sponsor #14Sponsor #41Sponsor #20Sponsor #13Sponsor #49