2010 Short Course National Championships

Psych Sheets

[Back to event listing]
Display Psych Sheet without age groupings

Event 2 Men 1000 Yard Freestyle

=================================================== 
     Name                         Age Club     Time 
=================================================== 
18-24
  1  Haarsgaard, Patrick E         20 GMSC 10:42.92
  2  Patrick, Kennerly C           22 GMSC 11:04.07
  3  Haarsgaard, James E           20 GMSC 11:10.00
  4  Goldman, Brian M              24 UNAT 11:30.00
  5  Gaulin, Adam M                21 MESC 12:30.00
  6  Sumrall, Chase                19 GMSC 12:54.25
  7  Lollis, Jonathan A            19 GMSC 13:30.45
25-29
  1  Reed, Thomas A                27 WH2O  9:35.00
  2  Dean, Michael R               29 WH2O 10:05.00
  3  Gray, Zachary A               27 MESC 11:02.79
  4  Caruth, Joseph E              28 NCMS 11:56.45
  5  Korduba, Adrian B             28 GMSC 12:20.20
30-34
  1  Polito, Chip                  33 OREG 10:07.17
  2  Libit, Bryan A                31 WH2O 10:56.10
  3  Tunov, Petar I                31 FACT 11:05.64
  4  Thiry, Michael A              34   IM 11:34.00
35-39
  1  Christensen, Eric B           35  BDO  9:55.02
  2  Gilbert, Beau C               36 TXLA 10:17.10
  3  Maydak, Jeffrey M             36 NAST 10:53.03
  4  Diers, Jeremy H               35 GAJA 11:08.99
  5  Palm, Jeff A                  38 GAJA 11:11.55
  6  Rushman, C J                  38  SKY 11:33.21
  7  Alley, David W                35 TXLA 11:45.82
  8  Rencher, Bill                 39 GAJA 13:39.84
40-44
  1  Shaffer, Mike G               44  VCM 10:00.00
  2  Tester, Bram P                41 WH2O 10:23.95
  3  Bockius, Edward C             43  USF 10:28.96
  4  Collins, Michael D            44 NOVA 10:51.25
  5  Rambadt, Don                  40 WMAC 10:57.54
  6  Robling, Steve W              40 NCMS 11:00.00
  7  Ellis, Andrew F               41 TERR 11:00.00
  8  Sax, William C                41 GMUP 11:07.10
  9  LeClair, David W              42 GOLD 11:10.00
 10  Jones, Kenton R               42 SDSM 11:10.32
 11  Davis, William A              42 NCMS 11:12.24
 12  Boodt, Bradley N              42  LVM 11:14.64
 13  Gundersen, Karl R             40 SLAM 11:22.60
 14  Gogulski, David H             41 NITR 11:30.00
 15  Borton, Dan                   42 ROSE 11:30.75
 16  Wood, Jeffrey E               40  NEM 11:40.00
 17  Tacca, Jeffrey                43  AWJ 12:00.00
 18  Klenzak, Andrew P             43 GAJA 12:06.00
 19  Ferreira, Pedro M             41  RAY 13:41.00
 20  Hartmann, Gary                44 CMYM 17:20.00
45-49
  1  Wells, D Scott                49 EAJM 10:05.01
  2  Switzer, Keith M              47  BLU 10:10.00
  3  Vazhenin, Igor                46  AWJ 10:17.06
  4  Schmidt, Michael J            47 MESC 10:19.84
  5  Melanson, Edward L            47  CMS 10:47.33
  6  Shtab, Steven M               48 AQFT 10:47.50
  7  Fuller, David S               45  CMS 10:58.00
  8  Spector, Adam K               46 GERM 11:10.00
  9  Hathaway, David               49 OREG 11:12.07
 10  Cooper, Christopher E         46  VCM 11:15.00
 11  Schumacher, Rick              46 RATS 11:15.00
 12  D'Englere, Paul M             48 NCMS 11:33.89
 13  Childers, Kelly               49 TULS 11:45.00
 14  Voss, Peter M                 48  CSI 11:45.22
 15  Endres, Paul D                46 SCAM 11:46.05
 16  Sumerfield, Bill H            49 OREG 11:47.97
 17  Haden, Keith                  48 SSMS 12:15.00
 18  Fitzgerald, Sean              46 GAJA 13:00.00
50-54
  1  Petersen, Craig               50  CMS 10:14.60
  2  Calvert, Mark A               50  TMM 10:30.41
  3  Hollett, Peter G              50 NCMS 10:45.60
  4  Thain, Doug A                 50 MTSC 10:57.47
  5  Nalli, Lyle A                 50  PNA 11:04.00
  6  Meltz, Joel M                 53  NEM 11:40.06
  7  Siegel, Craig O               52 NITR 11:42.46
  8  Chlasta, Ron                  52 MTSC 11:45.21
  9  Geary, Bill                   52  NEM 11:49.89
 10  Grzeszczak, John S            51 GOLD 12:00.00
 11  Clark, David L                52 WMAC 12:02.40
 12  Jones, Judd                   52 GKMS 12:12.07
 13  Stites, Jim S                 52 ARIZ 12:24.99
 14  Eng, David G                  51  AWJ 13:35.91
 15  Miller, Steve                 54 GAJA 15:00.00
 16  Heavilon, Jeffrey A           54  CSI 15:00.00
 17  Harwart, Paul H               53 GAJA 19:33.00
55-59
  1  Townsend, Scott               56  LVM 10:58.90
  2  Walker, Rick B                59 SYSM 11:06.16
  3  White, Bob L                  55 WMAC 11:15.00
  4  Pendleton, Mike L             58 OREG 11:20.84
  5  Grasis, Augie                 56 MOVY 11:59.00
  6  Thompson, Frank L             58 MICH 12:00.00
  7  Eggar, Jack                   57  ELG 12:15.00
  8  Modjeska, Mark E              57 1776 12:20.82
  9  Lintz, Steve                  59  SNM 12:37.32
 10  Meltz, Steve                  57  NEM 13:20.00
60-64
  1  Kerns, Hubie                  60  VCM 11:45.00
  2  Arneson, Gaard                62 MICH 11:53.13
  3  Olson, Chuck A                60 MICH 11:55.00
  4  Gruber, Glenn A               60  VCM 11:56.20
  5  Couch, Bob E                  63  AWJ 12:00.19
  6  Mills, Doug                   60 BSLM 13:00.00
  7  Bailey, Hop                   63 ARIZ 13:12.26
  8  Conn, Christopher             61 UNAT 13:33.46
  9  Ebel, Mark T                  62  PCM 13:37.70
65-69
  1  Davis, Don M                  65 RHMS 11:58.20
  2  Willert, Dan T                67  WCM 12:40.09
  3  Green, James M                65 NCMS 14:10.01
  4  Hahn, Richard                 67 NITR 14:19.35
  5  Woodruff, Michael             65  BAM 14:45.00
  6  Burr, Ken M                   65  WCM 14:53.93
  7  Woods, Tom M                  67 VMST 15:00.00
  8  Stokes, Fred J                65 GAJA 15:20.00
  9  Miller, David W               69 GAJA 15:40.00
 10  Trevison, Rick                67 FACT 17:00.00
 11  Schumacher, George J          69 GAJA 19:00.00
70-74
  1  Stewart, Dick                 70  MVN 12:40.00
  2  Williams, Frank               70 SDSM 12:50.00
  3  Brown, Doug B                 71 GOLD 15:00.00
  4  Dunham, Larry M               72  NEM 15:28.43
  5  Blake, William V              73 MOST 17:00.00
  6  Chuven, Herb                  71 GAJA 19:45.00
75-79
  1  Good, Larry A                 76 SLAM 15:20.20
  2  Ellis, Richard                77 METR 19:48.00
85-89
  1  Larson, E Ole                 89 NCMS 21:13.33
  2  Roudebush, George M           85  PNA 23:50.00
Sponsor #45Sponsor #44Sponsor #49Sponsor #20Sponsor #43
Sponsor #35Sponsor #14Sponsor #50Sponsor #51Sponsor #13Sponsor #21Sponsor #25
Sponsor #36Sponsor #33Sponsor #42Sponsor #47Sponsor #29Sponsor #52Sponsor #41