2009 Short Course National Championships

Psych Sheets

[Back to event listing]
Display Psych Sheet without age groupings

Event 13 Men 200 Yard Breaststroke

=================================================== 
     Name                         Age Club     Time 
=================================================== 
18-24
  1  Henson, Steven C              23 WH2O  2:03.69
  2  Mac Lennan, Brett             24 WH2O  2:14.29
  3  Naylor, Jack B                23  OMM  2:19.91
  4  Harbick, Craig A              23 STAN  2:30.00
  5  Agafonoff, Slava              22 WH2O  2:30.00
  6  Wohleber, Daniel G            19 GMSC  2:40.54
  7  Patrick, Kennerly C           21 GMSC  2:41.69
25-29
  1  Marshall, Gary N              27  TOC  1:57.46
  2  Helfers, Alex R               29   IM  2:16.94
  3  Palmer, Ben C                 28 VACA  2:18.52
  4  Wadley, Brian                 29 WH2O  2:21.02
  5  Mikuni, Russell S             27  WCM  2:21.69
  6  Guan, Frank                   26 MELO  2:22.06
  7  Durieux, Chad A               29 ROSE  2:25.16
  8  Pekarek, David N              25 ROSE  2:29.00
  9  Fillmore, Andy                27 WH2O  2:30.00
 10  Dumouchel, Rob                27 CSAM  2:45.00
30-34
  1  Scalise, Erik L               31  SNM  2:09.59
  2  Cron, Chad E                  33 FLAQ  2:10.50
  3  Olver, Brian J                31 WH2O  2:11.27
  4  Schmidt, Matthew B            31 WH2O  2:11.68
  5  Gilman, Matthew B             32 STAN  2:13.00
  6  Harrigan, Matthew J           30  SLA  2:13.01
  7  Campea, Scott                 34 UNAT  2:14.00
  8  Polito, Chip                  32 OREG  2:16.06
  9  Stone, Ethan P                31  SRM  2:20.16
 10  Moon, Wonkee                  34 DCAC  2:25.69
 11  Ritter, Justin P              33 SCAM  2:26.50
 12  Eliott, Scot J                34 OREG  2:28.30
 13  Cox, Michael J                31  CMS  2:30.15
 14  Cazadd, Joshua R              31 RAMS  2:32.56
 15  Bachman, Bryan D              34 MINN  2:36.79
 16  Tetzlaff, Maurice             32 WMAC  2:40.41
 17  Lundie, Christopher M         30 SCMC  5:52.19
35-39
  1  Bartee, Todd A                39 TXLA  2:14.89
  2  Benson, Keith                 36  TAM  2:17.00
  3  Schutte, Tom F                39  PNA  2:19.15
  4  Bachtiger, Walter M           35  SRM  2:20.10
  5  Petrilla, Eric A              39  SNM  2:26.33
  6  Hindson, Adam                 39 SWIM  2:31.85
  7  Walker, B.J.                  35 UNAT  2:33.40
  8  Tujo, Christian F             37 OREG  2:35.40
  9  Milman, Oleg                  35 RINC  2:35.93
 10  Ness, Kerry A                 39  PNA  3:10.09
40-44
  1  Santos, Roque J               41  WCM  2:05.40
  2  Magee, Mark A                 41  LVM  2:14.08
  3  Finney, Peter C               41  MAM  2:16.95
  4  Williams, Neill C             41 DCAC  2:17.96
  5  Brewick, Noel                 41 NCMS  2:20.00
  6  Fischer, Niel E               44 CHIC  2:21.90
  7  O'Connor, John P              40 OREG  2:22.65
  8  Hamilton, Nathan              40  SNM  2:24.95
  9  Marx, Jeff                    44 NITR  2:25.10
 10  Waud, Timothy P               41 OREG  2:26.86
 11  Cooper, Christopher E         44  VCM  2:27.00
 12  Norgaard, Kevin L             43 CVAS  2:27.45
 13  Collins, Michael D            43 NOVA  2:32.00
 14  Baron, Kurtis C               44  VCM  2:33.98
 15  Soltis, Brian                 40 UNAT  2:35.00
 16  Blavatnik, Alex               44 FLAQ  2:35.50
 17  Keever, Nate                  42  CMS  2:35.55
 18  Fiser, Graeme A               43 FLAQ  2:35.77
 19  Buenrostro, Jose M            42  SRM  2:36.20
 20  Fischer, Andy J               42 FLAQ  2:38.31
45-49
  1  Guthrie, David M              48 TXLA  2:09.35
  2  Fristoe, Tom C                49 OREG  2:12.00
  3  Scott, Greg C                 49  CMS  2:19.18
  4  Helgason, Tryggvi             45  LVM  2:20.78
  5  Matysek, Jim                  49 MOVY  2:23.41
  6  Rose, Cameron D               49 SAWS  2:23.94
  7  Casciato, Michael G           49 1776  2:25.20
  8  Brenan, Andrew D              48  SAC  2:26.00
  9  Smiley, Jon M                 47 TXLA  2:26.40
 10  Keck, Mike                    49  TOC  2:29.43
 11  Raine, Charlie                49 LAPS  2:33.00
 12  Alexander, Jeff               45 WMAC  2:35.00
 13  Stoll, Kurt A                 49  TVM  2:35.00
 14  Endres, Paul D                45 SCAM  2:38.05
 15  Palladino, Douglas W          45 FLAQ  2:39.83
 16  Sumerfield, Bill H            48 OREG  2:45.00
 17  Bardsley, David S             49 WOOD  2:52.00
 18  Sharron, Will G               49 PCAM  2:56.85
50-54
  1  Doyle, Benn W                 50  GSM  2:17.10
  2  Allender, Patrick             50 OREG  2:21.00
  3  Sheffer, Craig C              51  SAC  2:22.50
  4  Gray, David S                 50  CMS  2:23.50
  5  Allen, Peter J                50 WMAC  2:25.18
  6  Dyer, Andy                    50  AWJ  2:25.40
  7  Mann, Michael T               54  CMS  2:26.00
  8  Hamm, Michael L               51 LAPS  2:26.09
  9  Morales, John R               51  SRM  2:26.36
 10  Von Hoffmann, Gerard          53 NOVA  2:28.00
 11  Dozier, Earl E                51  TVM  2:29.30
 12  Neville, Richard              52 FAST  2:29.64
 13  Leonard, Dan P                54 SCAQ  2:30.00
 14  Guadagni, Peter M             54  WCM  2:30.24
 15  Smith, David M                51 CRUZ  2:31.20
 16  Blatt, Michael J              53  VCM  2:32.00
 17  Heinemann, William A          51 NIAG  2:33.45
 18  Oliver, Gary M                51 OREG  2:34.00
 19  Kraetsch, John                52  BSC  2:35.89
 20  Wagoner, Victor E             53 LAPS  2:36.00
 21  Heyes, Greg                   54 LAPS  2:38.00
 22  Meltz, Joel M                 52  NEM  2:39.10
 23  Tanzillo, Mark                50 MRCD  2:39.50
 24  Oberto, Michael R             53 CVAS  2:39.80
 25  Dauser, John W                53 NOVA  2:40.66
 26  Geary, Bill                   51  NEM  2:41.19
 27  Adams, Daniel P               53 WH2O  2:42.40
 28  Kritzer, William C            51 DAMM  2:45.00
 29  Morin, Perry A                50  LVM  2:45.90
 30  Amperse, David C              54 OREG  3:01.10
55-59
  1  Clemmons, Jim                 59  MAM  2:26.50
  2  Gilchrist, Donald B           55 NCMS  2:28.00
  3  Brown, Robert V               56  AWJ  2:29.70
  4  Kerns, Hubie                  59  VCM  2:32.28
  5  Templin, Philip John          55  UCI  2:34.50
  6  Haufler, Steven E             56  OAM  2:34.68
  7  Enright, Richard              56 DAMM  2:35.00
  8  Farley, Fred                  55  MAM  2:40.00
  9  Campana, James L              57  ELG  2:41.50
 10  Battistini, Rick A            55  NEM  2:44.63
 11  Fodor, Larry A                57  ZEN  2:45.90
 12  Ridinger, Kim S               57 WACM  2:46.00
 13  Kennedy, James B              57 CMAM  2:46.61
 14  Mc Gregor, Cary D             58  MAM  2:48.00
 15  Edwards, Clive G              55  SWM  2:49.22
 16  Kellogg, George R             57 RAMS  2:51.00
 17  Small, Stephen A              56  LNM  2:52.42
60-64
  1  Strand, Robert                63  TOC  2:28.50
  2  Stark, Allen L                60 OREG  2:28.59
  3  Frost, Kenneth A              64  TAM  2:31.80
  4  Derr, John M                  60  VCM  2:35.00
  5  Shestakov, Alek I             60  OAK  2:35.00
  6  Harding, Peter S              61 UNAT  2:42.40
  7  Peterson, Steven B            62  PNA  2:42.80
  8  Ugarkovich, David M           61  WCM  2:45.00
  9  Lawrie, Jim                   62  SNM  2:45.77
 10  Smyers, Jesse B               62  WCM  2:55.00
 11  Lee, John M                   61 ALMA  3:00.00
65-69
  1  Todd, Richard T               67 TCAM  2:36.30
  2  Gildea, David R               65 STAN  2:37.30
  3  Andersen, Peter               65 SDSM  2:45.80
  4  Dyck, Mel                     67  CMS  2:48.00
  5  Pelissier, Jim                65 MINN  2:50.01
  6  Wood, Michael B               66  VCM  3:04.21
  7  Chadsey, William L            66 UNAT  3:06.70
  8  Cody, Frank J                 68 MICH  3:07.10
  9  Colonnese, Michael A          65  MVN  3:20.57
 10  Galletly, Sandy               66 VMST  3:21.75
 11  Bleuel, Bart S                67  VCM  3:24.44
 12  Sawyer, Dennis L              65  PNA  3:25.00
70-74
  1  Fasbender, Barry A            71 STAN  3:15.57
  2  Perilman, Jim E               70  WCM  3:19.00
  3  Haworth, A Emory              73  WCM  3:25.11
  4  Lane, Ed V                    70  WCM  3:28.20
  5  Bloomgren, Edwin L            71  MVN  3:36.50
  6  Pesetsky, Walter              74 FLAQ  3:43.44
  7  Riddle, Peter E               71 SDSM  3:55.00
75-79
  1  Sanguily, Manuel              76 CONN  2:12.00
  2  Jones, Ashley O               77  AAM  3:16.20
  3  Best, Bob                     76 SDSM  3:22.00
  4  Stupfel, Norman E             76  WCM  3:30.00
  5  Sulzbach, John F              75 MELO  3:30.00
  6  Hubach, Eric                  75 CROC  3:32.92
  7  Van Landingham, Jack          75 NIAG  3:40.00
  8  Mitchell, Tom                 76 SDSM  3:45.32
  9  Farrell, Ed L                 76 LOST  3:59.00
 10  Nieman, Frank B               76  WCM  4:05.10
 11  Bauman, John H                78 WMAC  4:06.82
 12  Jelinek, Don P                75   MM  4:12.62
 13  Anderson, Paul N              75 RINC  5:34.99
 14  Furman, Joseph E              76 MINN  7:28.00
80-84
  1  Haartz, F H Ted               81 ARIZ  3:40.00
  2  Woods, Albert H               80 METR  3:50.60
  3  Hoppe, Frederick J            81 CTMA  3:56.24
  4  Cunningham, Robert F          81 SMMM  5:10.00
85-89
  1  Rudloff, G Edward             85  TOC  4:00.56
90-94
  1  Cleaveland, Brud              91  FMM  5:50.30
  2  Keller, Pat L                 90 RINC  7:10.00
Sponsor #45Sponsor #21Sponsor #13Sponsor #52Sponsor #41
Sponsor #33Sponsor #14Sponsor #29Sponsor #20Sponsor #47Sponsor #42
Sponsor #36
Sponsor #25Sponsor #43Sponsor #51Sponsor #49Sponsor #35Sponsor #50Sponsor #44