2008 Short Course National Championships

Psych Sheets

[Back to event listing]
Display Psych Sheet without age groupings

Event 22 Men 200 Yard Butterfly

=================================================== 
     Name                         Age Club     Time 
=================================================== 
18-24
  1  Nicholas, Dameon              18 FLAQ  2:02.22
  2  Box, Dan                      23  TFY  2:10.00
  3  Gentry, Trent B               21 WAWA  2:12.45
  4  Webster, Nicholas             21 FAST  2:30.00
25-29
  1  Menezes, Marcio P             28 TXLA  1:52.66
  2  Wadley, Brian                 28 WH2O  2:05.99
  3  Gould, Harold S               28 UNAT  2:07.00
  4  Burkhardt, Justin M           28 DCAC  2:07.54
  5  Fassino, Barton R             27  SMU  2:10.80
  6  Aguilar, Rey                  26 UNAT  2:11.33
  7  Krenzer, Brian                29   IM  2:13.07
  8  Sikirica, Vanja               28  JAM  2:14.00
  9  Griffiths, Casey J            25 WMAC  2:15.74
 10  Libit, Bryan A                29 WH2O  2:18.00
30-34
  1  Scalise, Erik L               30  SNM  1:47.41
  2  Hooper, Matt                  34 FLAQ  1:59.21
  3  Polito, Chip                  31 OREG  2:02.00
  4  Leid, Jeff G                  34 ARIZ  2:04.62
  5  Mallam, Ryan M                30 GAJA  2:05.00
  6  Medendorp, Mark A             30 NCMS  2:06.72
  7  Stich, Darryl D               32 WMAC  2:10.00
  8  Stewart, Tony A               34 MOVY  2:10.50
  9  Welting, Evan A               33  CMS  2:11.99
 10  Gilbert, Beau C               34 AAAA  2:15.00
 11  Birmelin, Noah A              33 MICH  2:18.80
 12  De Leon, Louis P              31 AAAA  2:19.30
 13  Blanco, Alonso O              33 MOST  2:39.30
35-39
  1  Hochstein, Erik               39 SCAQ  1:56.00
  2  Lockaby, Jay R                37 SYSM  2:00.90
  3  Schaetz, Daniel J             37 WMAC  2:01.99
  4  Andersen, Morten              37 NCMS  2:03.92
  5  Nelson, Kirk E                37  PNA  2:07.39
  6  Kruse, Michael P              35  TOC  2:08.43
  7  Morse, Benjamin M             36 MESC  2:10.29
  8  Johnson, Michael F            38 FCST  2:10.85
  9  Turk, John P                  36 MELO  2:13.99
 10  Ellis, Andrew F               39 TERR  2:15.00
 11  Thielen, Aaron                36   IM  2:16.32
 12  Munoz, Ned                    36 TXLA  2:17.17
 13  Lowengrub, Paul S             37 CUBU  2:18.00
 14  Chang, Tinjin P               39 UNAT  2:18.22
 15  Gundersen, Karl R             38 SLAM  2:19.05
 16  Frank, Simon L                36 SWIF  2:31.55
40-44
  1  Magee, Mark A                 40  LVM  1:56.29
  2  Shaffer, Mike G               42  VCM  1:58.00
  3  Ozun, Sabri                   44  LVM  2:00.00
  4  Gawronski, Tomasz J           41 WMST  2:00.00
  5  Moran, Marty T                41 SCYM  2:00.00
  6  Davis, Ross C                 41 WMST  2:00.01
  7  Brundage, Patrick W           41 ARIZ  2:02.91
  8  Finney, Peter C               40  MAM  2:06.50
  9  Stahl, Stephen A              43  WCM  2:08.00
 10  Unruh, Steven L               41 NITR  2:09.96
 11  Borton, Dan                   40 ROSE  2:10.10
 12  Allen, John N                 44 MICH  2:10.82
 13  Fischer, Andy J               41 FLAQ  2:12.00
 14  Leutner, Gerry P              44 WMST  2:15.00
 15  McGiffin, Chris D             42 BERK  2:15.12
 16  Dever, Frederick E            42 DCAC  2:16.20
 17  Champlin, Pete                40  CMS  2:18.00
 18  Osburn, Chris                 44 RIDG  2:22.20
 19  Winkler, John L               43 UNAT  2:25.00
45-49
  1  Schmidt, Michael J            45 MESC  2:01.20
  2  Pratt, John                   45   IM  2:02.50
  3  Booth, Mike                   46 ARKM  2:04.81
  4  Wells, Brad R                 46 MOVY  2:07.00
  5  Melanson, Edward L            45  CMS  2:09.20
  6  Crist, Jason A                46 ANCM  2:10.00
  7  Soltys, Ted J                 47   IM  2:10.00
  8  Hauptschein, Richard S        49 UNAT  2:12.00
  9  Walker, Donald M              49 AAAA  2:15.49
 10  Holmes, Robert C              45  SKY  2:17.30
 11  Amick, Jim                    46 RIDG  2:18.00
 12  Moyse, Douglas S              49  SMU  2:18.71
 13  Moore, Robert B               47  PNA  2:19.00
 14  Sikora, Rod                   48 DAMM  2:21.42
 15  Niedrich, Ronald W            48  SMS  2:22.60
 16  Herndon, John                 47 EAJM  2:24.80
 17  Walker, Paul B                47 TXLA  2:25.00
 18  Dybdahl, Eric T               48  PNA  2:30.00
 19  Hathaway, David L             47 OREG  2:30.00
 20  Wright, Stephen S             49 SAMS  2:33.13
 21  Rendell, George L             46 SWOM  2:33.37
 22  Woolley, Ken                  49 SWAM  2:53.00
50-54
  1  Specht, William L             50  SPM  2:00.80
  2  Morales, John R               50  SRM  2:06.21
  3  O'Brien, Kerry L              51  WCM  2:07.10
  4  Vandam, David K               52 TXLA  2:07.77
  5  Erickson, Tim D               51 FLAQ  2:08.50
  6  Glasstetter, Billy            50  SMU  2:12.41
  7  Murtagh, Patrick D            51 TERR  2:12.50
  8  Cheney, David W               50 ANCM  2:15.00
  9  Copeland, Rob                 51 GAJA  2:15.43
 10  Smith, Darrell J              51 MINN  2:16.22
 11  Guadagni, Peter M             53  WCM  2:19.00
 12  Cockburn, Alistair            54 UTAH  2:21.65
 13  Lane, Kevin                   51 DSSM  2:26.89
 14  Judelson, David S             52  NEM  2:26.99
 15  Spencer, Donald L             50  PNA  2:29.55
 16  Wilcox, Victor                52 TXLA  2:32.99
 17  Christensen, Thomas F         52  LVM  2:52.32
 18  Mortensen, Scott M            54 MOST  4:00.00
55-59
  1  Shaw, Greg J                  56  NEM  2:09.00
  2  Lautman, Scott M              55  PNA  2:09.80
  3  Griffith, James M             55  TOC  2:12.00
  4  Dodson, Phil L                55   IM  2:17.32
  5  Reeves, William W             55 UTAH  2:17.60
  6  McIntyre, Frank               57  SMU  2:20.00
  7  Van Nort, Steven              56 ZAPM  2:29.51
  8  Sterne, Erik A                55  SRM  2:45.50
  9  Benson, Richard A             55 METR  3:06.00
 10  Dearfield, Kerry L            55 CUBU  3:15.00
 11  Bailey, Rodney A              56  BSM  3:22.65
60-64
  1  Burns, Joel J                 62 FLAQ  2:20.47
  2  Kolonkowski, Bob              60 METR  2:26.89
  3  Pash, Gregory C               60 MICH  2:30.99
  4  Baird, Fred C                 60 UTAH  2:35.00
  5  Arneson, Gaard                60 MICH  2:39.50
  6  Rudloff, Edward               60  TOC  2:50.19
  7  Figueiredo, Paulo             61 WH2O  2:52.28
  8  Myers, Richard H              60  NEM  3:02.00
  9  Brown, Randy I                60 SMMM  3:02.54
 10  Cornell, Thomas G             60 SYSM  3:30.00
65-69
  1  Roddin, Hugh J                66 ANCM  2:44.00
  2  Freshley, Mike R              67 SDSM  2:50.50
  3  Dyck, Mel                     66 ARIZ  3:05.00
  4  Perilman, Jim E               69  WCM  3:09.10
  5  Williams, Frank               68 SDSM  3:10.00
  6  Raffaelli, Larry L            65  VCM  3:13.00
  7  Nordby, Michael C             66  PNA  3:15.00
  8  Bolze, Joseph R               68 METR  3:20.07
  9  Halff, Henry M                65 MOST  3:25.60
 10  Nelson, Ed E                  68 LAPS  3:44.30
 11  Gibbs, Jim                    66 PCAT  3:56.00
70-74
  1  Fasbender, Barry A            70 STAN  3:12.74
  2  Hopkins, Cyrus C              70  NEM  3:18.21
  3  Marchbanks, Jerry L           72 MOST  3:41.99
  4  Pesetsky, Walter              73 FLAQ  3:56.63
  5  Heselton, Cyril H             74 MOST  7:00.00
80-84
  1  Silverstein, Lou              81 ARIZ  6:15.21
Sponsor #36Sponsor #13Sponsor #41Sponsor #49Sponsor #45
Sponsor #21Sponsor #51Sponsor #47Sponsor #14Sponsor #52Sponsor #50Sponsor #29
Sponsor #33Sponsor #43Sponsor #20Sponsor #42Sponsor #35Sponsor #44Sponsor #25