2008 Short Course National Championships

Psych Sheets

[Back to event listing]
Display Psych Sheet without age groupings

Event 2 Men 1000 Yard Freestyle

=================================================== 
     Name                         Age Club     Time 
=================================================== 
18-24
  1  Treadway, Joshua W            22  DRM 14:31.00
25-29
  1  Russell, Jonathan P           25 WH2O  9:55.80
  2  Palumbo, Gregory T            27 TNYA 10:15.50
  3  Eadon, Bryant T               26 NYCH 11:30.56
  4  Press, Jeremy M               29  SMU 11:50.49
  5  Libit, Bryan A                29 WH2O 12:00.00
  6  Ebel, Dirk                    27 SWAM 12:03.07
  7  Bentz, Nick A                 27 WMAC 13:00.00
30-34
  1  Selinger, Ili R               34  MAM 10:30.50
  2  Stewart, Tony A               34 MOVY 10:40.50
  3  Sixkiller, Jason M            30 ARIZ 11:31.51
  4  Su, Billy                     34 NCMS 11:40.00
35-39
  1  Derks, Christopher S          37 IMSC 10:08.00
  2  Morse, Benjamin M             36 MESC 10:49.58
  3  Miller, Brian                 35 RIDG 10:54.44
  4  Petrilla, Eric A              38  SNM 10:55.45
  5  Broglio, Mike                 37  NEM 11:04.11
  6  Tester, Bram P                39 WH2O 11:05.60
  7  Lowengrub, Paul S             37 CUBU 11:30.00
  8  Koppenhaver, Ken D            39 NIAG 11:35.00
  9  Kuykendall, Jeff J            38 OREG 11:35.67
 10  Rushman, Christopher J        36  SKY 11:37.56
40-44
  1  Magee, Mark A                 40  LVM 10:01.40
  2  Kays, David E                 40  PNA 10:05.00
  3  Unruh, Steven L               41 NITR 10:44.63
  4  Stewart, Karl M               42  CMS 10:50.13
  5  Wise, Mike M                  43  CMS 10:56.88
  6  Fuller, David S               43  CMS 11:00.00
  7  Israel, Daniel M              40 MICH 11:02.82
  8  Boodt, Bradley N              40  LVM 11:04.99
  9  Pepe, Marshall                43 SYSM 11:18.50
 10  Shandrew, Jerry S             42 WH2O 11:21.80
 11  Baron, Kurtis C               43  VCM 11:22.90
 12  Endres, Paul D                44  MAM 11:23.09
 13  Winkler, John L               43 UNAT 11:45.00
 14  Schardt, Thomas F             40 MICH 11:48.92
 15  Tacca, Jeffrey                41  AWJ 11:50.01
 16  Fischer, Andy J               41 FLAQ 11:58.00
 17  Köszegi, Lorin A             43 SWYM 12:20.00
 18  Daugherty, Gordon             42  COM 12:59.25
 19  Valenti, David                43 WFLY 13:20.00
 20  Hecker, Dennis                44  LVM 13:30.00
 21  Vigne, Alain                  40 COTA 13:40.00
45-49
  1  Rodrigues, Gerry A            45 UCLA 10:01.80
  2  Wells, D Scott                46 EAJM 10:03.81
  3  Casciato, Michael G           48 1776 10:15.50
  4  Jaegers, Al                   45 ARIZ 10:23.00
  5  Schmidt, Michael J            45 MESC 10:25.00
  6  Calvert, Mark A               48 FACT 10:39.29
  7  Keck, Mike                    48  TOC 10:50.00
  8  Hauptschein, Richard S        49 UNAT 10:58.00
  9  Smith, Paul L                 48 ARIZ 11:00.00
 10  Valley, Eric S                46  PNA 11:10.21
 11  Holmes, Robert C              45  SKY 11:10.30
 12  Remmert, Greg A               45  WCM 11:15.00
 13  Amick, Jim                    46 RIDG 11:28.00
 14  Knight, Matthew W             46 WH2O 11:30.00
 15  Kreinz, Steven S              45 WMAC 11:30.00
 16  Voss, Peter                   46  CSI 11:40.00
 17  Walker, Paul B                47 TXLA 11:40.00
 18  Nelsen, Steve N               47 PCAT 11:44.73
 19  Hathaway, David L             47 OREG 11:45.27
 20  Cantrell, Patrick M           47 AGUA 11:52.95
 21  Richards, Scott J             47 WMAC 12:25.00
 22  Cochran, Steve T              45 TXLA 13:00.00
 23  Severance, David A            45 WMAC 13:01.11
50-54
  1  Shake, Scott D                50 ARIZ 10:19.00
  2  Gandee, Bradford R            53 GMUP 10:40.00
  3  Erickson, Tim D               51 FLAQ 10:45.00
  4  Wood, Larry W                 54 TXLA 10:48.00
  5  Worrel, Dick                  54 TXLA 11:03.00
  6  Reudy, Tom                    53 WH2O 11:10.00
  7  Welch, David J                51  NEM 11:27.00
  8  Davis, Robert E               50 CMSC 11:30.55
  9  Guadagni, Peter M             53  WCM 11:32.70
 10  Siegel, Craig O               50 NITR 11:41.43
 11  Meltz, Joel M                 51  NEM 11:49.69
 12  Hubbard, Steven               50  NEM 11:59.00
 13  Wetzel, Jeffrey T             52 TXLA 12:00.00
 14  Stites, Jim S                 50 ARIZ 12:01.77
 15  Long, Steve                   52 FCST 12:10.00
 16  Hendrick, Marty               50 FLAQ 12:10.34
 17  Fanelli, Michael              53 BERK 12:10.50
 18  Lewis, Dave                   51 MOVY 12:15.00
 19  Royce, Steve M                51 SBSM 12:15.00
 20  Hatton, Bruce R               51 WH2O 12:15.00
 21  Christensen, Thomas F         52  LVM 12:24.24
 22  Burr, Chuck                   50 RIDG 12:30.00
 23  Ellett, John F                51 UNAT 14:00.00
55-59
  1  Gianniny, Bruce               57 NIAG 11:35.00
  2  Bright, David C               55  NEM 11:37.50
  3  Thompson, Frank L             56 MICH 11:40.00
  4  Pendleton, Mike L             56 OREG 11:43.89
  5  Polansky, Kevin L             57  CMS 11:55.90
  6  Kerns, Hubie                  58  VCM 11:59.50
  7  Letendre, Leo J               55  NEM 12:10.00
  8  Rubottom, John W              55 WAWA 12:15.00
  9  Foreaker, Don C               55  SRM 12:25.00
 10  Wright, Robert W              57 MOVY 12:29.65
 11  Lintz, Steven P               57  SNM 12:37.50
 12  Sherrill, Mike B              58  TOC 13:00.62
 13  Preslar, Jay                  56 GSMS 13:20.00
 14  Phillips, Ken W               58  NEM 13:26.61
 15  Casey, Mike A                 58  LVM 15:00.00
 16  Class, Patrick L              59  SNM 15:43.00
60-64
  1  McCormick, Paul               61  CMS 11:15.10
  2  Arneson, Gaard                60 MICH 11:45.10
  3  Couch, Bob E                  61  AWJ 11:58.00
  4  McColly, Michael              62  PNA 12:13.00
  5  Bailey, Hop                   60 ARIZ 12:40.00
  6  Rudloff, Edward               60  TOC 12:40.00
  7  Figueiredo, Paulo             61 WH2O 12:45.00
  8  Cornell, Thomas G             60 SYSM 13:43.82
  9  Mathews, Steven C             62 WAWA 16:00.00
 10  Burr, Ken M                   63  WCM 16:00.00
65-69
  1  Van Horn, William G           69  TOC 13:00.00
  2  Dyck, Mel                     66 ARIZ 13:10.00
  3  Williams, Frank               68 SDSM 13:10.00
  4  Trevison, Rick                65 FACT 16:30.00
70-74
  1  Clark, Jerry                  70 NCMS 14:45.00
  2  Blake, William V              71 MOST 16:42.00
75-79
  1  Hill, Donald P                76  TOC 15:00.00
  2  Miller, Bob K                 78  PNA 15:30.00
  3  Clegern, Wayne M              78  CMS 18:00.00
80-84
  1  Stupfel, Don L                80 SMMM 21:03.00
  2  Silverstein, Lou              81 ARIZ 21:08.36
  3  Truby, Jack O                 83  CMS 22:04.24
  4  Jones, Glynn                  83  TOC 24:45.00
85-89
  1  Larson, E Ole                 87 NCMS 21:13.35
Sponsor #25Sponsor #42Sponsor #33Sponsor #51Sponsor #44
Sponsor #14Sponsor #13Sponsor #20Sponsor #50Sponsor #47Sponsor #29Sponsor #41
Sponsor #43Sponsor #21Sponsor #35Sponsor #36Sponsor #49Sponsor #52Sponsor #45