Licensed to USMS Web Master                               Hy-Tek's Meet Manager
      2007 USMS Short Course Yards Championships - 5/17/2007 to 5/20/2007      
                         Meet Program - Sunday, May 20                         
 
Event 38  Women 200 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
Heat 1  Timed Finals   
  3  Alexander, Joan E             75 WCM                       4:00.00 
  4  Dunn, Betty C                 82 NIAG                      5:07.29 
  5  Simonton, Rita                88 SDSM                      5:19.61 
Heat 2  Timed Finals   
  1  Stretch, Nancy A              67 TOC                       3:45.00 
  2  Jebe, Margit H                68 SWFA                      3:17.30 
  3  Meyers, Susan L               65 ISF                       3:10.00 
  4  Munn, Susan L                 68 DAM                       3:20.00 
  5  Munger, Peony                 72 INWM                      4:37.99 
  6  Jordan, Betsy T               70 SDSM                      3:10.00 
  7  Buchannan, Peggy              74 CMS                       4:20.26 
Heat 3  Timed Finals   
  2  Lebsack, Linda M              60 CMS                       3:36.00 
  3  Montrella, Beverly J          60 MVN                       3:09.60 
  4  Dills, Suzanne L              62 PNA                       2:50.45 
  5  Welch, Sarah                  60 PNA                       3:01.50 
  6  Magee, Carolyn M              61 INWM                      3:19.80 
  7  Miller, Kaetche               60 PNA                       3:45.89 
Heat 4  Timed Finals   
  2  Ellis, Susan H                59 AKMS                      3:53.00 
  3  Williams, Judy K              59 PNA                       3:30.00 
  4  Young, Lydia L                58 CMS                       3:10.20 
  5  Wright, Jill M                56 SAWS                      3:27.94 
  6  Mariz, Linda F                58 PNA                       3:30.00 
Heat 5  Timed Finals   
  1  Asleson, Elke M               55 OREG                      3:04.56 
  2  Guthrie, Sally K              57 MICH                      2:57.00 
  3  Miller, Celeste               57 SNM                       2:45.00 
  4  Davis, Charlotte M            57 PNA                       2:35.00 
  5  Schmidt, Jonelle G            56 ARIZ                      2:35.50 
  6  Hummel, Barbara R             55 NEM                       2:48.35 
  7  Tyler, A Susan                58 SNM                       3:04.44 
  8  Alexander, Martha A           57 WCM                       3:10.16 
Heat 6  Timed Finals   
  1  Hall, Ali R                   45 TAM                       3:15.00 
  2  Nolte, Susan D                46 CMS                       2:52.89 
  3  Goodman, Ann R                48 OREG                      2:49.23 
  4  Fox, Christina M              46 OREG                      2:58.00 
  5  Orner, Gayle A                44 OREG                      3:15.10 
  6  Hirst, Cynthia L              44 PNA                       3:05.00 
  7  Blomberg, Audrey M            41 PNA                       3:14.92 
  8  Johns, Margaret S             52 NEM                       4:00.00 
Heat 7  Timed Finals   
  1  Mitchell, Alison A            53 MVN                       2:58.43 
  2  Aiu, Mavis D                  51 HIMA                      2:55.00 
  3  James, Katryn S               51 ARIZ                      2:52.50 
  4  Jones, Beth                   50 RIDG                      2:49.50 
  5  Taylor, Barbara G             52 YCRC                      2:49.96 
  6  Hendryx, Teri L               53 OREG                      2:55.00 
  7  Lumbert Gentry, Kerri         50 UNAT                      2:57.62 
  8  Sullivan, Linda E             51 PNA                       3:10.00 
Heat 8  Timed Finals   
  1  Jaeger, Dawn                  50 PNA                       2:44.50 
  2  Jaunzeme, Andra               54 PNA                       2:40.00 
  3  Maltry, Cynthia L             52 WMAC                      2:37.73 
  4  Crabbe, Colette M             50 OREG                      2:27.50 
  5  Swigert, Debbie M             51 WCM                       2:30.00 
  6  Sing, Karen R                 50 CARL                      2:38.00 
  7  Sawyer, Robyn L               50 MSBC                      2:41.97 
  8  Hair, Margaret                52 INWM                      2:45.10 
Heat 9  Timed Finals   
  1  Mullaney, Amy B               47 ARIZ                      2:46.50 
  2  Tomlinson-Macias, Melinda Ru  48 INWM                      2:43.82 
  3  Cooley, Cathy L               49 PNA                       2:40.00 
  4  Quinlan, Karen A              45 COTA                      2:30.57 
  5  Osborn, Ahelee Sue M          49 USF                       2:34.40 
  6  James, Paula                  48 LVM                       2:40.40 
  7  Spence, Debby R               45 PNA                       2:45.62 
  8  Snider, Pam J                 45 OREG                      2:47.05 
Heat 10  Timed Finals   
  1  Brown, Denise H               47 MICH                      2:29.79 
  2  Mc Call, Jane E               47 LAPS                      2:28.27 
  3  Wilber, Dara                  47 PALM                      2:25.53 
  4  Block, Andrea J               45 IM                        2:25.20 
  5  Crouch, Kim H                 45 CMS                       2:25.33 
  6  Pace, Lisa A                  45 PNA                       2:26.22 
  7  Courtney, Zena H              47 PNA                       2:29.62 
  8  Bailey, Monica M              46 ARIZ                      2:30.00 
Heat 11  Timed Finals   
  1  Berrueta, Gabriela            40 SC                        2:40.00 
  2  Layzer, Martha M              42 PNA                       2:38.64 
  3  Swoboda, Sandy                43 MARY                      2:37.40 
  4  Vanderpoel, Nicole L          42 CMS                       2:35.45 
  5  Tait, Christine M             42 AKMS                      2:36.04 
  6  Quitasol, Wendy               44 NBAC                      2:38.00 
  7  Kelley, Colleen               40 ARIZ                      2:39.40 
  8  Barry, Robin B                40 LVM                       2:43.85 
Heat 12  Timed Finals   
  1  Lee, Sarah B                  40 CMS                       2:26.00 
  2  Gebhart, Janis R              42 WMST                      2:20.50 
  3  Welting, Laureen              41 TOC                       2:19.00 
  4  Von Der Lippe, Susan G        41 CMS                       2:06.00 
  5  Lohberg, Birgit R             41 GOLD                      2:10.78 
  6  Nowak, Elizabeth A            43 NCMS                      2:19.37 
  7  Kupan, Cheryl A               42 NEM                       2:25.00 
  8  Dantzler, Amy L               42 WH2O                      2:31.50 
Heat 13  Timed Finals   
  2  Gedney, Suzanne               38 NBAC                      2:32.83 
  3  Crecelius, Nancy A            37 WMST                      2:32.63 
  4  Sondgroth, Tracey A           35 PNA                       2:30.40 
  5  Harnett, Jennifer A           35 JAM                       2:32.50 
  6  Schwartz, Michelle L          35 NCMS                      2:32.73 
  7  Franklin, Becky L             38 SQST                      2:33.48 
Heat 14  Timed Finals   
  1  Farmer, Leanne C              35 CARL                      2:26.00 
  2  Collett, Tracy L              36 GAJA                      2:25.00 
  3  Hegeberg, Linda K             37 PNA                       2:23.45 
  4  Dodd, Laurie Z                35 UCLA                      2:18.64 
  5  Armentrout, Anna S            35 REDT                      2:22.03 
  6  Duggan, Karen L               36 WCM                       2:25.00 
  7  Reece, Margaret E             35 CHIC                      2:26.00 
  8  Tobey, Stacey W               38 CMS                       2:28.47 
Heat 15  Timed Finals   
  1  Rees, Karla E                 34 MVM                       2:43.74 
  2  Gordon, Jennifer W            33 GAJA                      2:39.07 
  3  Goldring, Laila S             31 OREG                      2:38.28 
  4  McCrady, Christine            34 FLAQ                      2:40.00 
  5  Sorensen, Jennifer M          26 PNA                       2:36.00 
  6  Smith, Andrea R               25 OREG                      2:41.59 
  7  Ladd, Courtney R              23 UNAT                      2:32.34 
Heat 16  Timed Finals   
  1  Kondo, Michelle C             30 PNA                       2:34.00 
  2  Van Enkenvoort, Krista R      33 WMAC                      2:32.00 
  3  Reaburn, Laurie               30 MOVY                      2:30.00 
  4  Stich, Chris S                30 WMAC                      2:27.33 
  5  Welch, Michele A              30 REDT                      2:28.63 
  6  Rea, Maureen R                31 PNA                       2:30.04 
  7  Bauman, Jennifer L            34 GSM                       2:33.78 
  8  Ellis, Emilie C               32 PNA                       2:34.30 
Heat 17  Timed Finals   
  1  Parrish, Sally A              32 INWM                      2:26.98 
  2  Dillon, Jean M                33 PNA                       2:25.17 
  3  Philipps, Colleen M           31 PNA                       2:20.00 
  4  McClelland, Katie             30 DAMM                      2:12.76 
  5  Limke, Tobi L                 32 NBAC                      2:17.19 
  6  Paulsen, Kristina             30 IM                        2:20.05 
  7  Nelson, Sara Q                34 OREG                      2:25.61 
  8  Pizer, Margaret               32 MESC                      2:27.30 
Heat 18  Timed Finals   
  1  Einberger, Susan M            26 CMS                       2:32.99 
  2  Downing, Jennifer             28 NEM                       2:28.11 
  3  Lawrence, Kari C              25 NCMS                      2:27.11 
  4  Mills, Courtney W             28 CMS                       2:26.36 
  5  Picek, Lisa E                 27 STVN                      2:26.70 
  6  Seago, Leslie                 25 IM                        2:27.87 
  7  Liberty, Laurel               25 IM                        2:28.90 
  8  Milam, Helen M                25 GAJA                      2:35.99 
Heat 19  Timed Finals   
  1  O'Reilly, Jennifer M          27 RMST                      2:22.53 
  2  Showell, Brianna              27 OREG                      2:18.50 
  3  Crawford, Jessica A           25 IOWA                      2:17.97 
  4  Lloyd, Allison                26 IM                        2:13.96 
  5  Chamberlin, Melissa           26 METR                      2:16.81 
  6  Humphries, Jane E             25 NEM                       2:18.38 
  7  Diel, Jessica A               26 WMAC                      2:20.81 
  8  Lyons, Jenny R                25 UNAT                      2:25.00 
Heat 20  Timed Finals   
  1  Kunze, Brittany N             23 PNA                       2:27.32 
  2  Rietze, Susan M               24 SWOM                      2:25.00 
  3  Leeming, Lindsey A            22 LVM                       2:19.00 
  4  Schweitzer, Marifaith         22 IM                        2:10.78 
  5  Bailey, Karla                 23 IM                        2:16.99 
  6  Verbrugge, Megan K            23 IAMA                      2:19.27 
  7  Miller, Stephanie J           24 PNA                       2:25.78 
  8  Crawford, Kathryn E           23 IOWA                      2:29.01