Licensed to USMS Web Master                               Hy-Tek's Meet Manager
      2007 USMS Short Course Yards Championships - 5/17/2007 to 5/20/2007      
                        Meet Program - Saturday, May 19                        
 
Event 22  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
Heat 1  Timed Finals   
  3  Stupfel, Gloria M             80 SMMM                      7:24.00 
  4  Krauser, June                 80 GOLD                      5:50.00 
  5  Alexander, Joan E             75 WCM                       4:00.00 
Heat 2  Timed Finals   
  1  Amiad, Chaya                  69 PNA                       6:31.36 
  2  Marens, Susan E               65 VMST                      3:59.89 
  3  Miller, Jan                   68 ARIZ                      3:45.45 
  4  Hlavacek, Ida M               65 VMST                      3:48.40 
  5  Stretch, Nancy A              67 TOC                       4:15.00 
  6  Tullman, Patricia A           70 FMM                       4:00.00 
  7  Little, Jeanne                70 SDSM                      3:57.00 
  8  Munger, Peony                 72 INWM                      5:33.98 
Heat 3  Timed Finals   
  2  Lebsack, Linda M              60 CMS                       3:41.00 
  3  Magee, Carolyn M              61 INWM                      3:24.86 
  4  Welch, Sarah                  60 PNA                       3:09.00 
  5  Pierson, Ginger L             61 OREG                      3:10.00 
  6  Kranpitz, Nancy               62 WMAC                      3:28.80 
Heat 4  Timed Finals   
  1  Lebsack, Mel                  58 PNA                       3:59.00 
  2  Young, Lydia L                58 CMS                       3:27.21 
  3  Belserene, Rita               55 PNA                       3:13.11 
  4  Roche, Carolyn M              56 CMS                       2:48.00 
  5  Quill, Catherine J            57 IM                        3:01.00 
  6  Asleson, Elke M               55 OREG                      3:20.37 
  7  Casey, Kathrine J             58 PNA                       3:35.93 
Heat 5  Timed Finals   
  1  Aguilar, Nancy C              46 UCLA                      4:10.00 
  2  Servas, Karen A               45 MAAC                      2:56.39 
  3  James, Paula                  48 LVM                       2:44.44 
  4  Granger, Traci S              49 LAPS                      2:45.00 
  5  Hickel, Jessie J              48 PNA                       3:14.00 
  6  Quinn, Phyllis E              51 TOC                       3:17.10 
  7  Bailey, Ann J                 51 PNA                       3:12.70 
  8  Mitchell, Alison A            53 MVN                       3:25.69 
Heat 6  Timed Finals   
  1  Taylor, Barbara G             52 YCRC                      3:07.68 
  2  Braaten, Kitten               51 VMST                      2:59.86 
  3  Wolf, Karen                   51 PNA                       2:52.00 
  4  Lippold, Mary B               51 PNA                       2:34.00 
  5  Glassman, Debbie A            53 PNA                       2:50.90 
  6  Huang, Cathy E                52 USF                       2:55.00 
  7  Hair, Margaret                52 INWM                      3:05.00 
  8  Hendryx, Teri L               53 OREG                      3:09.00 
Heat 7  Timed Finals   
  1  Bates, Penny S                45 CMS                       2:40.00 
  2  Ciampa, Cindy                 47 SKY                       2:33.67 
  3  Brown, Denise H               47 MICH                      2:26.33 
  4  Simpson, Susanne B            47 NOVA                      2:16.50 
  5  Block, Andrea J               45 IM                        2:20.60 
  6  Quinlan, Karen A              45 COTA                      2:32.42 
  7  Meyer, Marguerite             48 TOC                       2:39.00 
  8  Nowack, Susan J               46 SRM                       2:41.43 
Heat 8  Timed Finals   
  1  Mishel, Tatyana               43 PNA                       3:10.00 
  2  Kupan, Cheryl A               42 NEM                       2:35.20 
  3  Delmage, Arlene               44 OREG                      2:18.48 
  4  Von Der Lippe, Susan G        41 CMS                       2:04.00 
  5  Lohberg, Birgit R             41 GOLD                      2:09.06 
  6  Vanderpoel, Nicole L          42 CMS                       2:35.08 
  7  Adams, Kari S                 41 LVM                       2:48.60 
  8  Hooe, Donna L                 44 GAJA                      3:22.00 
Heat 9  Timed Finals   
  1  Young, Susie S                37 OREG                      2:42.40 
  2  Gellatly, Jill E              39 WMST                      2:31.50 
  3  Titzel, Shannon M             36 AKMS                      2:23.72 
  4  Reece, Margaret E             35 CHIC                      2:20.61 
  5  Dodd, Laurie Z                35 UCLA                      2:22.88 
  6  Armentrout, Anna S            35 REDT                      2:24.65 
  7  Werner, Haleigh A             38 PNA                       2:34.90 
Heat 10  Timed Finals   
  3  Atkinson, Karen E             32 NEM                       2:55.81 
  4  Roberts, Taunya M             34 PNA                       2:19.79 
  5  Kelsey, Jane M                31 REDT                      2:30.28 
  6  Marett, Emily                 25 WSU                       2:55.59 
Heat 11  Timed Finals   
  1  Kasamatsu, Tami E             28 BAM                       2:39.22 
  2  Schneider, Erin E             28 WMAC                      2:26.30 
  3  Lee, Jackie                   26 REDT                      2:22.91 
  4  Livingston, Megan R           29 PNA                       2:22.08 
  5  Crawford, Jessica A           25 IOWA                      2:22.11 
  6  Jasmann, Christine W          27 CMS                       2:23.10 
  7  Diel, Jessica A               26 WMAC                      2:31.09 
  8  Groff-Palermo, Sarah E        27 REDT                      2:43.38 
Heat 12  Timed Finals   
  1  Schneider, Leah R             22 WMAC                      2:38.00 
  2  Andelson, Angela C            20 SCAM                      2:25.17 
  3  Minehan, Jill N               20 PNA                       2:13.71 
  4  Schweitzer, Marifaith         22 IM                        2:10.45 
  5  Weiner, Meika                 21 INWM                      2:12.56 
  6  Miller, Ginny                 22 SWOM                      2:18.00 
  7  Rietze, Susan M               24 SWOM                      2:35.00