Licensed to USMS Web Master                               Hy-Tek's Meet Manager
      2007 USMS Short Course Yards Championships - 5/17/2007 to 5/20/2007      
                         Meet Program - Friday, May 18                         
 
Event 6  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
Heat 1  Timed Finals   
  2  Stupfel, Gloria M             80 SMMM                      3:25.00 
  3  Krauser, June                 80 GOLD                      2:43.00 
  4  Dunn, Betty C                 82 NIAG                      2:55.88 
  5  Roper, Gail P                 77 ARIZ                      1:41.00 
  6  Alexander, Joan E             75 WCM                       1:55.00 
Heat 2  Timed Finals   
  1  Marens, Susan E               65 VMST                      1:57.17 
  2  Hlavacek, Ida M               65 VMST                      1:41.72 
  3  Jebe, Margit H                68 SWFA                      1:35.00 
  4  Kraetzer, Midge S             68 WCM                       1:40.00 
  5  Kowalski, Joyce               65 MICH                      1:51.05 
  6  Tullman, Patricia A           70 FMM                       1:50.00 
  7  Munger, Peony                 72 INWM                      2:37.89 
Heat 3  Timed Finals   
  1  Magee, Carolyn M              61 INWM                      1:34.26 
  2  Allen, Susan J                62 USF                       1:30.00 
  3  Welch, Sarah                  60 PNA                       1:24.00 
  4  Boak, Carolyn F               62 WMST                      1:16.20 
  5  Ward, Joy                     64 OREG                      1:23.55 
  6  Veater, Betty B               60 BRYB                      1:26.05 
  7  Kranpitz, Nancy               62 WMAC                      1:32.58 
  8  Lebsack, Linda M              60 CMS                       1:43.00 
Heat 4  Timed Finals   
  2  Bailey, Ann J                 51 PNA                       1:23.69 
  3  Taylor, Barbara G             52 YCRC                      1:21.23 
  4  Braaten, Kitten               51 VMST                      1:23.02 
  5  Blackburn, Jean L             55 PNA                       1:31.10 
  6  Thurston, Becky J             58 HIMA                      1:34.69 
Heat 5  Timed Finals   
  1  Rousseau, Sandi               59 OREG                      1:28.00 
  2  Quill, Catherine J            57 IM                        1:22.00 
  3  Tyler, A Susan                58 SNM                       1:19.15 
  4  Val, Laura B                  55 TAM                       1:04.00 
  5  Roche, Carolyn M              56 CMS                       1:15.00 
  6  Altman, Christie              57 ARIZ                      1:20.70 
  7  Asleson, Elke M               55 OREG                      1:23.35 
  8  Young, Lydia L                58 CMS                       1:28.27 
Heat 6  Timed Finals   
  1  Sawyer, Robyn L               50 MSBC                      1:20.00 
  2  Huang, Cathy E                52 USF                       1:18.00 
  3  Swigert, Debbie M             51 WCM                       1:08.00 
  4  Lippold, Mary B               51 PNA                       1:05.50 
  5  O'Brien, Charlene A           50 WCM                       1:06.00 
  6  Glassman, Debbie A            53 PNA                       1:12.70 
  7  Jaeger, Dawn                  50 PNA                       1:18.00 
  8  Wolf, Karen                   51 PNA                       1:21.00 
Heat 7  Timed Finals   
  2  Palenica, Lisa A              20 ARIZ                      1:11.00 
  3  Fulton, Robin E               31 MICH                      1:25.00 
  4  Reykdal, Kim                  35 PNA                       1:12.45 
  5  Spence, Debby R               45 PNA                       1:20.73 
  6  Keyser, Donna H               49 PNA                       1:45.00 
Heat 8  Timed Finals   
  1  Graham, Kathy E               49 MSBC                      1:18.40 
  2  Hill, Jayne A                 45 UNAT                      1:14.44 
  3  Dymerski, Yvonne              46 PNA                       1:13.60 
  4  Ciampa, Cindy                 47 SKY                       1:10.56 
  5  Nowack, Susan J               46 SRM                       1:11.12 
  6  Gibson, Kathy S               46 RMST                      1:14.00 
  7  Caswell, Mary J               46 OREG                      1:16.60 
  8  Jensen, Sue                   46 NEM                       1:18.85 
Heat 9  Timed Finals   
  1  Edwards, Kris E               45 BGWM                      1:08.00 
  2  Faurot, Michelle A            46 REDT                      1:06.50 
  3  Granger, Traci S              49 LAPS                      1:04.00 
  4  Simpson, Susanne B            47 NOVA                      1:01.50 
  5  Block, Andrea J               45 IM                        1:02.50 
  6  Crouch, Kim H                 45 CMS                       1:04.33 
  7  Quinlan, Karen A              45 COTA                      1:07.30 
  8  Foley, Sharon E               47 OREG                      1:10.50 
Heat 10  Timed Finals   
  1  Adams, Kari S                 41 LVM                       1:12.50 
  2  Layzer, Martha M              42 PNA                       1:11.66 
  3  Delmage, Arlene               44 OREG                      1:02.81 
  4  Von Der Lippe, Susan G        41 CMS                         55.64 
  5  Lohberg, Birgit R             41 GOLD                        58.01 
  6  Scott, Anna T Pettis          44 CMS                       1:08.00 
  7  Berrueta, Gabriela            40 SC                        1:12.00 
  8  Beyer, Valerie A              44 UNAT                      1:30.00 
Heat 11  Timed Finals   
  1  Wessling, Patricia M          38 MAAC                      1:10.75 
  2  Schwartz, Michelle L          35 NCMS                      1:07.95 
  3  Titzel, Shannon M             36 AKMS                      1:04.47 
  4  Chow, Michelle H              38 DAMM                      1:01.37 
  5  Reece, Margaret E             35 CHIC                      1:03.48 
  6  Hegeberg, Linda K             37 PNA                       1:05.63 
  7  Collett, Tracy L              36 GAJA                      1:08.00 
  8  Young, Susie S                37 OREG                      1:10.80 
Heat 12  Timed Finals   
  1  Gordon, Jennifer W            33 GAJA                      1:16.95 
  2  Bauman, Jennifer L            34 GSM                       1:11.09 
  3  Bode, Christy M               31 MVN                       1:10.12 
  4  Dillon, Jean M                33 PNA                       1:04.16 
  5  Welch, Michele A              30 REDT                      1:08.50 
  6  Van Enkenvoort, Krista R      33 WMAC                      1:10.98 
  7  Traher, Michelle M            32 SDSM                      1:13.50 
  8  Atkinson, Karen E             32 NEM                       1:17.11 
Heat 13  Timed Finals   
  1  Zywica, Jolene                25 IM                        1:16.37 
  2  Seidler, Mindy E              27 WMAC                      1:12.46 
  3  Milam, Helen M                25 GAJA                      1:10.67 
  4  Zolla, Christy N              29 SMSC                      1:10.02 
  5  Borgerding, Anne-Marie        29 BRYB                      1:10.32 
  6  Groff-Palermo, Sarah E        27 REDT                      1:11.14 
  7  Hiebert, Stephanie            29 SLAM                      1:16.00 
  8  Ninivaggi, Melissa C          23 UNAT                      1:10.50 
Heat 14  Timed Finals   
  1  Nonaka, Marissa G             28 WCM                       1:09.83 
  2  Kiefer, Stacey L              29 WMAC                      1:08.89 
  3  Sample, Autumn C              25 TERR                      1:07.93 
  4  Seago, Leslie                 25 IM                        1:07.45 
  5  Schneider, Erin E             28 WMAC                      1:07.50 
  6  Kasamatsu, Tami E             28 BAM                       1:08.79 
  7  Gustafson, Aubree M           26 OREG                      1:09.79 
  8  Picek, Lisa E                 27 STVN                      1:09.99 
Heat 15  Timed Finals   
  1  Singler, Maggie M             27 STVN                      1:05.60 
  2  Jasmann, Christine W          27 CMS                       1:03.89 
  3  Diel, Jessica A               26 WMAC                      1:02.25 
  4  Linke, Lyndsey M              27 CMS                         59.71 
  5  Livingston, Megan R           29 PNA                       1:02.08 
  6  Lee, Jackie                   26 REDT                      1:03.32 
  7  Liberty, Laurel               25 IM                        1:05.00 
  8  Elwonger, Stephanie L         29 OREG                      1:06.17 
Heat 16  Timed Finals   
  1  Schneider, Leah R             22 WMAC                      1:05.40 
  2  Andelson, Angela C            20 SCAM                      1:01.20 
  3  Minehan, Jill N               20 PNA                       1:00.45 
  4  Urbatchka, Lindsey E          23 MOVY                        59.53 
  5  Busche, Kelly C               22 ARIZ                      1:00.00 
  6  Weiner, Meika                 21 INWM                      1:00.79 
  7  Rietze, Susan M               24 SWOM                      1:04.00 
  8  Belliveau, Adrienne C         23 USF                       1:07.56