Licensed to USMS Web Master                               Hy-Tek's Meet Manager
      2007 USMS Short Course Yards Championships - 5/17/2007 to 5/20/2007      
                        Meet Program - Thursday, May 17                        
 
Event 2  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
Heat 1  Timed Finals  A - End   
  1  Smath, Meg                    50 SKY                      18:00.00 
  2  Dyck, Grace C                 65 CMS                      17:30.00 
  3  Aguilar, Nancy C              46 UCLA                     17:00.00 
  4  Eager, Kristi M               34 PNA                      16:00.00 
  5  Delgado, Joan D               62 PNA                      16:43.80 
  6  Stoinoff, Lavelle M           74 OREG                     17:30.00 
  7  Miller, Jan                   68 ARIZ                     17:30.52 
  8  Schumann, Susanne             69 OREG                     18:33.00 
Heat 2  Timed Finals  B - End   
  3  Buchannan, Peggy              74 CMS                      20:45.36 
  4  Reina, Ann E                  56 NAST                     18:51.49 
  5  Simonton, Rita                88 SDSM                     20:42.34 
  6  Seidler, Jeanne               60 WMAC                     26:23.22 
Heat 3  Timed Finals  A - End   
  1  Tyler, Sarah L                62 SNM                      16:00.00 
  2  Smith, Paula J                52 AKMS                     15:10.00 
  3  Swoboda, Sandy                43 MARY                     14:50.10 
  4  Rogers, Katherine P           40 PNA                      14:30.00 
  5  Van Cleave, Julie M           48 WMAC                     14:30.96 
  6  Kaufmann, Karen E             42 VMST                     14:57.05 
  7  Montrella, Beverly J          60 MVN                      15:23.90 
  8  Harms, Kildine J              53 WCM                      16:00.00 
Heat 4  Timed Finals  B - End   
  1  Nunnallee, Deborah L          51 WMST                     14:10.50 
  2  Burkart, Dana M               35 PAFC                     13:34.59 
  3  Crandell, Kelly J             26 PNA                      13:24.80 
  4  Finch, Merry B                52 YCRC                     13:19.90 
  5  Couch, Natalie M              24 AWJ                      13:20.00 
  6  Segnitz, Robin P              39 SKY                      13:24.97 
  7  Braaten, Kitten               51 VMST                     13:35.39 
  8  Swan, Laurie                  53 CMS                      14:24.17 
Heat 5  Timed Finals  A - End   
  1  Beattie, Megan R              20 AKMS                     13:04.44 
  2  Townsend, Nancy M             52 PNA                      12:53.10 
  3  Adams, Kari S                 41 LVM                      12:40.00 
  4  Chesler, Laurie K             43 OREG                     12:39.62 
  5  Bussart, Megan M              36 PNA                      12:40.00 
  6  Dyer, Lisa S                  42 WMAC                     12:42.38 
  7  Nonaka, Marissa G             28 WCM                      12:54.97 
  8  Seidler, Mindy E              27 WMAC                     13:06.01 
Heat 6  Timed Finals  B - End   
  1  Roche, Carolyn M              56 CMS                      12:30.00 
  2  Gundred, Barb L               55 PNA                      12:25.00 
  3  McRae, Michelle A             31 PNA                      12:09.78 
  4  Latham, Terry                 52 DAMM                     12:00.11 
  5  Guinee, Kathleen              33 NEM                      12:08.47 
  6  Osborn, Ahelee Sue M          49 USF                      12:15.00 
  7  Bricel, Kathy A               45 INWM                     12:27.45 
  8  Ciampa, Cindy                 47 SKY                      12:30.45 
Heat 7  Timed Finals  A - End   
  1  Miller, Celeste               57 SNM                      12:00.00 
  2  Watkins, Elizabeth A          41 OREG                     11:59.90 
  3  Lachney, Fay                  46 SMS                      11:52.78 
  4  Hennessey, Katherine C        28 NBAC                     11:44.06 
  5  Skerkoski, Ann E              24 SKY                      11:49.50 
  6  Ekstrom, Gretchen F           40 TERR                     11:56.12 
  7  Ghimenti, Lee Anne            36 VCM                      12:00.00 
  8  Tyrrell, Laura L              39 OREG                     12:00.00 
Heat 8  Timed Finals  B - End   
  1  Paquette, Nicole              25 RIDG                     11:35.56 
  2  Welting, Laureen              41 TOC                      11:25.00 
  3  Gellatly, Jill E              39 WMST                     11:16.00 
  4  Simpson, Susanne B            47 NOVA                     11:00.00 
  5  Nelson, Sara Q                34 OREG                     11:11.50 
  6  Roberts, Taunya M             34 PNA                      11:20.01 
  7  Gebhart, Janis R              42 WMST                     11:29.40 
  8  Pizer, Margaret               32 MESC                     11:36.27