USMS Event Results Database

Search Results from Classic City/Georgia Masters Long Course Meet


Women's Results [Men | Relays]

Women 18-24 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Harlow, Megan M                24  GAJA      31.00       30.80    9.00

Women 18-24 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Curran, Caitie B               24  GAJA    1:18.43     1:11.26    9.00
                34.22     1:11.26(37.04)

Women 18-24 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Curran, Caitie B               24  GAJA    2:35.79     2:41.85    9.00
                36.99     1:18.54(41.55)    2:00.61(42.07)    2:41.85(41.24)

Women 18-24 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Harlow, Megan M                24  GAJA         NT       40.06    9.00

Women 18-24 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Harlow, Megan M                24  GAJA      39.75       40.06    9.00

Women 18-24 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Curran, Caitie B               24  GAJA    1:35.46     1:26.42    9.00
                40.66     1:26.42(45.76)

Women 18-24 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Curran, Caitie B               24  GAJA    3:15.98     3:01.92    9.00
                40.26     1:26.63(46.37)    2:14.17(47.54)    3:01.92(47.75)

Women 18-24 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Harlow, Megan M                24  GAJA      35.00       36.83    9.00

Women 18-24 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Curran, Caitie B               24  GAJA    2:50.79     2:46.55    9.00
                36.66     1:20.34(43.68)    2:06.81(46.47)    2:46.55(39.74)
  2  Harlow, Megan M                24  GAJA    2:48.00     2:54.39    4.00
                36.91     1:23.37(46.46)    2:13.00(49.63)    2:54.39(41.39)

Women 30-34 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chavez, Marcela                33  GAJA    1:02.00     1:07.85    9.00
                32.37     1:07.85(35.48)

Women 30-34 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chavez, Marcela                33  GAJA    2:50.00     2:53.50    9.00
                40.61     1:23.71(43.10)    2:08.51(44.80)    2:53.50(44.99)

Women 30-34 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Chavez, Marcela                33  GAJA    7:45.00          NS        

Women 35-39 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hankins, Malena                38  GAJA      32.29       32.58    9.00

Women 35-39 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hankins, Malena                38  GAJA    1:08.65     1:09.87    9.00
                33.35     1:09.87(36.52)

Women 35-39 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hankins, Malena                38  GAJA    2:28.91     2:28.50    9.00
                35.21     1:13.47(38.26)    1:51.60(38.13)    2:28.50(36.90)
---  Sinram, Kristine M             37  GAJA    2:47.59          NS        

Women 35-39 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Hankins, Malena                38  GAJA    5:09.49     5:08.99    4.00
                36.47     1:15.22(38.75)    1:53.88(38.66)    2:32.76(38.88)
        3:11.74(38.98)    3:50.78(39.04)    4:29.98(39.20)    5:08.99(39.01)
  3  Natkin, Heidi                  37  GAJA    5:23.00     5:22.24    3.00
                36.97     1:16.66(39.69)    1:57.11(40.45)    2:38.04(40.93)
        3:19.43(41.39)    4:00.98(41.55)    4:42.83(41.85)    5:22.24(39.41)
  4  Sinram, Kristine M             37  GAJA    6:07.00     6:48.22    2.00
                40.08     1:26.06(45.98)    2:17.10(51.04)    3:09.50(52.40)
        4:03.60(54.10)    4:58.02(54.42)    5:53.40(55.38)    6:48.22(54.82)

Women 35-39 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hankins, Malena                38  GAJA      37.31       39.14    9.00

Women 35-39 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Sinram, Kristine M             37  GAJA    1:30.54     1:33.48    9.00
                44.82     1:33.48(48.66)

Women 35-39 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Natkin, Heidi                  37  GAJA      40.74       41.50    9.00

Women 35-39 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Sinram, Kristine M             37  GAJA      38.71       40.26    9.00

Women 35-39 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Natkin, Heidi                  37  GAJA    2:53.00     2:53.56    4.00
                36.99     1:22.75(45.76)    2:13.58(50.83)    2:53.56(39.98)
  3  Sinram, Kristine M             37  GAJA    3:06.00     3:25.21    3.00
                41.56     1:34.98(53.42)    2:34.36(59.38)    3:25.21(50.85)

Women 40-44 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Henson, Susan P                42  GAJA      27.81       31.14    9.00

Women 40-44 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jones, Cathy W                 40  GAJA    6:05.47     6:00.71    9.00
                39.21     1:23.80(44.59)    2:09.92(46.12)    2:55.54(45.62)
        3:41.92(46.38)    4:28.42(46.50)    5:15.61(47.19)    6:00.71(45.10)

Women 40-44 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jones, Cathy W                 40  GAJA      38.47       40.25    9.00
  2  Henson, Susan P                42  GAJA      43.37       40.90    4.00

Women 40-44 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jones, Cathy W                 40  GAJA    1:28.47     1:30.99    9.00
                44.37     1:30.99(46.62)

Women 40-44 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jones, Cathy W                 40  GAJA    3:10.47     3:20.19    9.00
                48.26     1:39.54(51.28)    2:31.65(52.11)    3:20.19(48.54)

Women 40-44 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Henson, Susan P                42  GAJA      37.85       44.59    9.00

Women 40-44 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Henson, Susan P                42  GAJA      31.39       34.85    9.00

Women 40-44 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jones, Cathy W                 40  GAJA    3:07.47     3:14.74    9.00
                43.47     1:35.22(51.75)    2:31.71(56.49)    3:14.74(43.03)

Women 45-49 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           47  GAJA      33.20       32.25    9.00
  2  Aziz, Kristin A                46  GAJA      35.00       33.12    4.00

Women 45-49 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           47  GAJA    2:33.80     2:32.04    9.00
                35.00     1:12.79(37.79)    1:52.46(39.67)    2:32.04(39.58)

Women 45-49 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Aziz, Kristin A                46  GAJA    5:30.00     5:22.78    9.00
                37.55     1:18.17(40.62)    1:59.04(40.87)    2:40.38(41.34)
        3:21.93(41.55)    4:03.46(41.53)    4:45.06(41.60)    5:22.78(37.72)
  2  Vazquez, Maria E               46  GAJA    5:32.25     5:29.92    4.00
                38.36     1:20.14(41.78)    2:01.90(41.76)    2:43.96(42.06)
        3:25.58(41.62)    4:07.44(41.86)    4:48.91(41.47)    5:29.92(41.01)

Women 45-49 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Vazquez, Maria E               46  GAJA    1:24.74     1:22.12    9.00
                41.28     1:22.12(40.84)
  2  Aziz, Kristin A                46  GAJA    1:29.00     1:24.18    4.00
                41.95     1:24.18(42.23)

Women 45-49 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Vazquez, Maria E               46  GAJA    2:55.75     2:53.34    9.00
                42.33     1:26.65(44.32)    2:10.54(43.89)    2:53.34(42.80)
  2  Aziz, Kristin A                46  GAJA    3:00.00     2:56.55    4.00
                43.22     1:27.93(44.71)    2:12.63(44.70)    2:56.55(43.92)

Women 45-49 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Krugman, Elaine                49  GAJA      45.07       48.34    9.00

Women 45-49 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Krugman, Elaine                49  GAJA    1:41.82     1:46.75    9.00
                49.82     1:46.75(56.93)

Women 45-49 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Krugman, Elaine                49  GAJA    3:52.50     3:59.50    9.00
                53.06     1:52.72(59.66)  2:55.91(1:03.19)  3:59.50(1:03.59)

Women 45-49 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           47  GAJA      36.50       35.18    9.00

Women 45-49 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           47  GAJA    1:19.50     1:18.90    9.00
                36.05     1:18.90(42.85)

Women 45-49 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Countryman, Marianne           47  GAJA    2:57.80     3:05.07    9.00
                36.39     1:19.76(43.37)    2:09.46(49.70)    3:05.07(55.61)

Women 45-49 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Aziz, Kristin A                46  GAJA    3:00.00     2:58.65    9.00
                41.37     1:27.53(46.16)    2:20.17(52.64)    2:58.65(38.48)

Women 50-54 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Gatto, Caroline                51  GAJA      40.84       41.62    3.00

Women 50-54 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Almand, Jennifer C             53  GAJA    1:16.00     1:17.02    9.00
                36.32     1:17.02(40.70)

Women 50-54 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Gatto, Caroline                51  GAJA         NT     3:31.35    9.00
                50.20     1:44.49(54.29)    2:39.51(55.02)    3:31.35(51.84)

Women 50-54 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Almand, Jennifer C             53  GAJA    6:15.00     6:18.95    9.00
                40.36     1:26.42(46.06)    2:15.40(48.98)    3:04.28(48.88)
        3:52.77(48.49)    4:42.37(49.60)    5:31.97(49.60)    6:18.95(46.98)
  3  Yarbrough, Myrna N             50  GAJA         NT     7:41.13    3.00
                48.81     1:43.04(54.23)    2:42.77(59.73)    3:42.71(59.94)
      4:43.10(1:00.39)  5:43.33(1:00.23)  6:44.38(1:01.05)    7:41.13(56.75)
  4  Cunningham, Carol E            54  GAJA         NT     8:02.18    2.00
                54.72     1:54.62(59.90)  2:57.49(1:02.87)  3:59.50(1:02.01)
      5:01.01(1:01.51)  6:01.84(1:00.83)  7:03.00(1:01.16)    8:02.18(59.18)

Women 50-54 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Yarbrough, Myrna N             50  GAJA      45.00       46.00    9.00

Women 50-54 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Yarbrough, Myrna N             50  GAJA    1:38.00     1:44.10    9.00
                49.80     1:44.10(54.30)

Women 50-54 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Yarbrough, Myrna N             50  GAJA    3:37.00     3:50.37    9.00
                53.31     1:52.00(58.69)  2:52.23(1:00.23)    3:50.37(58.14)
  3  Cunningham, Carol E            54  GAJA    4:18.00     4:30.32    3.00
              1:03.52   2:13.55(1:10.03)  3:23.67(1:10.12)  4:30.32(1:06.65)

Women 50-54 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Almand, Jennifer C             53  GAJA      44.30       41.09    9.00
  2  Gatto, Caroline                51  GAJA      49.98       47.65    4.00

Women 50-54 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Almand, Jennifer C             53  GAJA    1:37.00     1:36.44    9.00
                46.08     1:36.44(50.36)
  2  Gatto, Caroline                51  GAJA    1:51.41     1:54.41    4.00
                54.09   1:54.41(1:00.32)

Women 50-54 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Almand, Jennifer C             53  GAJA    3:30.00     3:31.59    9.00
                47.44     1:41.33(53.89)    2:36.94(55.61)    3:31.59(54.65)

Women 50-54 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Yarbrough, Myrna N             50  GAJA      44.00       46.35    9.00
  3  Gatto, Caroline                51  GAJA    1:00.00       49.30    3.00
  4  Cunningham, Carol E            54  GAJA         NT     1:00.42    2.00

Women 50-54 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Cunningham, Carol E            54  GAJA         NT     2:14.87    9.00
              1:01.94   2:14.87(1:12.93)

Women 50-54 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Cunningham, Carol E            54  GAJA    8:00.00     4:30.60    9.00
                59.40   2:10.21(1:10.81)  3:32.67(1:22.46)    4:30.60(57.93)

Women 55-59 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ayers, Cheryl L                55  GAJA      38.00       37.10    9.00

Women 55-59 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ayers, Cheryl L                55  GAJA    1:20.00     1:25.34    9.00
                39.70     1:25.34(45.64)

Women 55-59 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mattson, Skippy                58  GAJA    8:00.00     6:16.27    9.00
                44.88     1:32.79(47.91)    2:20.71(47.92)    3:08.26(47.55)
        3:55.41(47.15)    4:42.25(46.84)    5:29.47(47.22)    6:16.27(46.80)
  2  Watson, Lisa L                 57  GAJA    7:54.45     7:08.91    4.00
                51.36     1:44.50(53.14)    2:39.31(54.81)    3:34.64(55.33)
        4:28.91(54.27)    5:23.54(54.63)    6:17.07(53.53)    7:08.91(51.84)

Women 55-59 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Watson, Lisa L                 57  GAJA      55.66       52.52    9.00
  2  Ayers, Cheryl L                55  GAJA         NT       54.88    4.00

Women 55-59 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Watson, Lisa L                 57  GAJA    1:52.25     1:52.29    9.00
                55.63     1:52.29(56.66)

Women 55-59 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Watson, Lisa L                 57  GAJA    3:49.94     3:49.20    9.00
                57.14     1:55.29(58.15)    2:53.73(58.44)    3:49.20(55.47)
---  Mattson, Skippy                58  GAJA    3:20.00          NS        

Women 55-59 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Mattson, Skippy                58  GAJA      59.00          NS        

Women 55-59 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mattson, Skippy                58  GAJA    1:40.67     1:38.14    9.00
                46.41     1:38.14(51.73)

Women 55-59 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mattson, Skippy                58  GAJA    3:45.00     3:36.54    9.00
                50.52     1:45.13(54.61)    2:41.69(56.56)    3:36.54(54.85)

Women 60-64 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Schneider, Margo M             64  GAJA      37.50       40.91    9.00
  3  Larson, Joyce M                61  GAJA      41.20       42.70    3.00
  4  Holstad, Marcia M              61  GAJA      51.60       54.06    2.00
  5  Campbell, Mary R               63  GAJA      55.55       56.41    1.00
  6  Barber, Gina R                 64  GAJA    1:22.22     1:16.39        

Women 60-64 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Larson, Joyce M                61  GAJA    1:36.50     1:41.85    4.00
                45.57     1:41.85(56.28)
---  Barber, Gina R                 64  GAJA    3:03.03          NS        

Women 60-64 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Campbell, Mary R               63  GAJA    5:05.05     5:05.28    4.00
              1:08.75   2:28.04(1:19.29)  3:48.46(1:20.42)  5:05.28(1:16.82)

Women 60-64 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Campbell, Mary R               63  GAJA   10:10.10    10:03.95    4.00
              1:05.08   2:20.95(1:15.87)  3:39.00(1:18.05)  4:56.58(1:17.58)
      6:15.46(1:18.88)  7:33.36(1:17.90)  8:49.51(1:16.15) 10:03.95(1:14.44)

Women 60-64 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Schneider, Margo M             64  GAJA      42.91       44.43    9.00
  2  Holstad, Marcia M              61  GAJA    1:00.96     1:05.71    4.00
  3  Barber, Gina R                 64  GAJA    1:11.11     1:17.07    3.00

Women 60-64 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Schneider, Margo M             64  GAJA    1:34.15     1:38.82    9.00
                45.67     1:38.82(53.15)
  3  Barber, Gina R                 64  GAJA    2:44.44     2:55.49    3.00
              1:22.35   2:55.49(1:33.14)

Women 60-64 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Barber, Gina R                 64  GAJA    6:06.06     6:38.69    9.00
              1:27.83   3:05.37(1:37.54)  4:54.81(1:49.44)  6:38.69(1:43.88)

Women 60-64 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Schneider, Margo M             64  GAJA      52.07       54.41    9.00
  4  Holstad, Marcia M              61  GAJA    1:12.42     1:09.23    2.00
---  Larson, Joyce M                61  GAJA      55.30          NS        

Women 60-64 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Larson, Joyce M                61  GAJA    1:58.50     2:16.08    9.00
              1:04.25   2:16.08(1:11.83)
  2  Campbell, Mary R               63  GAJA         NT     2:38.80    4.00
              1:15.48   2:38.80(1:23.32)

Women 60-64 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Schneider, Margo M             64  GAJA      47.99       50.81    9.00

Women 65-69 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ottosen, Sue C                 68  GAJA    4:21.00     5:18.22    9.00
              1:10.00   2:33.86(1:23.86)  3:58.29(1:24.43)  5:18.22(1:19.93)

Women 65-69 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ottosen, Sue C                 68  GAJA    2:16.00     2:38.22    9.00
              1:16.44   2:38.22(1:21.78)

Women 65-69 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ottosen, Sue C                 68  GAJA    5:17.00     5:21.19    9.00
              1:15.41   2:37.14(1:21.73)  3:59.74(1:22.60)  5:21.19(1:21.45)

Women 65-69 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Ottosen, Sue C                 68  GAJA    5:50.00     6:36.73    4.00
              1:26.09   3:15.45(1:49.36)  4:56.54(1:41.09)  6:36.73(1:40.19)

Women 65-69 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ottosen, Sue C                 68  GAJA    5:28.00     6:03.83    9.00
              1:26.62   2:52.09(1:25.47)  4:45.08(1:52.99)  6:03.83(1:18.75)

Women 70-74 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Haase, Judith L                71  GAJA         NT     1:13.55    9.00

Women 70-74 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mead, Mary-Mead A              70  GAJA         NT     2:15.69    9.00
              1:04.03   2:15.69(1:11.66)

Women 70-74 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mead, Mary-Mead A              70  GAJA         NT     1:16.16    9.00
  2  Haase, Judith L                71  GAJA         NT     1:17.04    4.00

Women 70-74 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Haase, Judith L                71  GAJA         NT     2:57.57        

Women 70-74 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mead, Mary-Mead A              70  GAJA         NT     1:18.56    9.00

Women 70-74 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mead, Mary-Mead A              70  GAJA         NT     3:02.16    9.00
              1:25.29   3:02.16(1:36.87)

Women 70-74 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mead, Mary-Mead A              70  GAJA         NT     6:35.64    9.00
              1:33.75   3:19.87(1:46.12)  5:01.73(1:41.86)  6:35.64(1:33.91)

Women 75-79 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Petmecky, Dolores E            76  GAJA         NT     1:06.18    9.00

Women 75-79 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Petmecky, Dolores E            76  GAJA         NT          NS        

Women 75-79 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Callaway, June                 77  GAJA    5:30.00     5:14.35    9.00
              1:16.25   2:35.09(1:18.84)  3:56.40(1:21.31)  5:14.35(1:17.95)

Women 75-79 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Petmecky, Dolores E            76  GAJA         NT     9:37.89    9.00
              1:01.74   2:09.86(1:08.12)  3:24.58(1:14.72)  4:36.87(1:12.29)
      5:52.73(1:15.86)  7:07.89(1:15.16)  8:22.56(1:14.67)  9:37.89(1:15.33)
  2  Callaway, June                 77  GAJA   10:34.00    10:29.14    4.00
              1:13.43   2:30.69(1:17.26)  3:51.02(1:20.33)  5:13.51(1:22.49)
      6:33.59(1:20.08)  7:52.26(1:18.67)  9:11.71(1:19.45) 10:29.14(1:17.43)

Women 75-79 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Callaway, June                 77  GAJA    1:21.00     1:15.70    9.00

Women 75-79 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Callaway, June                 77  GAJA         NT     2:40.79    9.00
              1:20.29   2:40.79(1:20.50)

Women 75-79 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Callaway, June                 77  GAJA         NT     5:22.08    9.00
              1:20.84   2:39.94(1:19.10)  4:03.29(1:23.35)  5:22.08(1:18.79)

Women 75-79 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Petmecky, Dolores E            76  GAJA         NT     1:17.81    9.00

Women 95-99 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dunivin, Anne A                95  GAJA    1:50.05     2:01.67    9.00
  1  Dunivin, Anne A                95  GAJA         NT     2:01.67        

Women 95-99 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dunivin, Anne A                95  GAJA         NT     5:06.70        

Women 95-99 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dunivin, Anne A                95  GAJA         NT    22:01.50    9.00
              2:15.55   5:06.70(2:51.15)                                    
     13:46.00(8:39.30)                   19:19.67(5:33.67) 22:01.50(2:41.83)

Women 95-99 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Dunivin, Anne A                95  GAJA         NT     2:41.08        
---  Dunivin, Anne A                95  GAJA         NT          NS        

Women 95-99 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Dunivin, Anne A                95  GAJA         NT     5:30.99        


Men's Results [Women | Relays]

Men 40-44 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 42  GAJA      25.57       25.65    9.00
  2  Tartaglione, Mike              40  GAJA      27.01       28.16    4.00

Men 40-44 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 42  GAJA      56.93       57.59    9.00
                27.41       57.59(30.18)
  2  Tartaglione, Mike              40  GAJA    1:03.01     1:07.23    4.00
                31.87     1:07.23(35.36)

Men 40-44 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Jackson, Conn                  44  GAJA         NT     3:03.92    4.00
                41.38     1:28.46(47.08)    2:18.41(49.95)    3:03.92(45.51)
---  Tartaglione, Mike              40  GAJA    2:13.97          NS        

Men 40-44 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Kucharski, Michael R           44  GAJA    1:18.00     1:24.57    9.00
                40.50     1:24.57(44.07)
  3  Jackson, Conn                  44  GAJA         NT     1:44.95    3.00
                49.93     1:44.95(55.02)

Men 40-44 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 42  GAJA      33.00       33.66    9.00
  2  Kucharski, Michael R           44  GAJA      40.00       40.32    4.00

Men 40-44 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Jackson, Conn                  44  GAJA         NT          NS        

Men 40-44 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 42  GAJA    2:39.70     2:49.83    9.00
                37.77     1:22.06(44.29)    2:06.55(44.49)    2:49.83(43.28)
  2  Jackson, Conn                  44  GAJA         NT     3:33.37    4.00
                48.74     1:41.70(52.96)    2:37.88(56.18)    3:33.37(55.49)

Men 40-44 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Tartaglione, Mike              40  GAJA      30.99       29.63    9.00
  2  Kucharski, Michael R           44  GAJA      33.00       32.54    4.00

Men 40-44 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Mark S                 42  GAJA    1:02.66     1:03.87    9.00
                29.74     1:03.87(34.13)
  2  Kucharski, Michael R           44  GAJA    1:16.00     1:22.07    4.00
                34.88     1:22.07(47.19)

Men 40-44 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Kucharski, Michael R           44  GAJA    2:58.00     2:58.34    9.00
                34.14     1:22.49(48.35)    2:16.03(53.54)    2:58.34(42.31)
---  Jackson, Conn                  44  GAJA         NT          DQ        
                45.19     1:38.05(52.86)    2:35.64(57.59)    3:22.11(46.47)

Men 45-49 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  McNamara, Paul (Tank) F        48  GAJA      27.36       28.04    9.00

Men 45-49 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Davis, Brett A                 45  GAJA    1:18.00     1:16.82    9.00
                35.74     1:16.82(41.08)
  2  Rogers, Mark L                 46  GAJA    2:00.00     1:34.33    4.00
                45.04     1:34.33(49.29)

Men 45-49 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Rogers, Mark L                 46  GAJA    4:00.00     3:27.86    9.00
                46.17     1:39.12(52.95)    2:34.64(55.52)    3:27.86(53.22)

Men 45-49 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Dan C                  45  GAJA      39.00       34.27    9.00
  3  McNamara, Paul (Tank) F        48  GAJA      35.26       37.17    3.00

Men 45-49 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  McNamara, Paul (Tank) F        48  GAJA    1:27.90     1:26.27    4.00
                39.76     1:26.27(46.51)
  4  Rogers, Mark L                 46  GAJA    1:30.00     1:48.18    2.00
                49.79     1:48.18(58.39)

Men 45-49 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Rogers, Mark L                 46  GAJA    3:30.00     3:52.16    3.00
                50.16     1:49.47(59.31)  2:51.09(1:01.62)  3:52.16(1:01.07)

Men 45-49 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Dan C                  45  GAJA      29.00       28.89    9.00
  2  Davis, Brett A                 45  GAJA      35.00       30.53    4.00
  4  McNamara, Paul (Tank) F        48  GAJA      30.86       31.26    2.00

Men 45-49 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Davis, Brett A                 45  GAJA    1:10.00     1:12.13    9.00
                32.75     1:12.13(39.38)

Men 45-49 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Dan C                  45  GAJA    2:33.00     2:34.34    9.00
                33.28     1:12.83(39.55)    1:53.56(40.73)    2:34.34(40.78)

Men 45-49 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Beatty, Dan C                  45  GAJA    2:28.00     2:29.06    9.00
                32.12     1:12.72(40.60)    1:55.99(43.27)    2:29.06(33.07)
  2  Davis, Brett A                 45  GAJA    2:42.00     2:42.72    4.00
                32.25     1:16.15(43.90)    2:01.92(45.77)    2:42.72(40.80)
  3  Rogers, Mark L                 46  GAJA    3:30.00     3:26.95    3.00
                42.09     1:36.51(54.42)  2:38.28(1:01.77)    3:26.95(48.67)

Men 50-54 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Jacobson, David R              52  GAJA         NT          NS        

Men 50-54 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jacobson, David R              52  GAJA         NT     1:19.83    9.00
                37.89     1:19.83(41.94)

Men 50-54 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jacobson, David R              52  GAJA         NT     2:51.53    9.00
                38.80     1:22.05(43.25)    2:06.52(44.47)    2:51.53(45.01)

Men 50-54 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Jacobson, David R              52  GAJA         NT     2:33.41    9.00
                33.10     1:13.82(40.72)    1:57.65(43.83)    2:33.41(35.76)

Men 55-59 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           56  GAJA      29.00       28.50    9.00
  2  Michalke, Doug                 58  GAJA      30.00       30.18    4.00
  3  Logan, James J                 58  GAJA      30.50       31.08    3.00
  4  Cutrone, Robert M              57  GAJA      31.00       31.85    2.00
  5  Carver, David                  57  GAJA      30.81       31.90    1.00
  6  Williams, Winston D            57  GAJA      38.00       33.17        
  8  Matheson, John B               56  GAJA      30.00       41.57        

Men 55-59 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Logan, James J                 58  GAJA    1:09.00     1:11.08    9.00
                34.33     1:11.08(36.75)
---  Carver, David                  57  GAJA    1:09.76          NS        
---  Cutrone, Robert M              57  GAJA    1:14.00          NS        
---  Hildebrandt, David C           56  GAJA    1:05.00          NS        

Men 55-59 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Copeland, Rob                  55  GAJA         NT     2:35.60    9.00
                35.63     1:15.15(39.52)    1:55.64(40.49)    2:35.60(39.96)
  2  Cutrone, Robert M              57  GAJA    2:52.00     2:39.06    4.00
                36.25     1:17.94(41.69)    1:59.84(41.90)    2:39.06(39.22)

Men 55-59 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Copeland, Rob                  55  GAJA         NT     5:30.70    9.00
                36.92     1:17.38(40.46)    1:59.82(42.44)    2:42.44(42.62)
        3:25.97(43.53)    4:08.09(42.12)    4:51.29(43.20)    5:30.70(39.41)
  2  Cutrone, Robert M              57  GAJA    7:00.00     5:44.57    4.00
                39.79     1:22.56(42.77)    2:07.33(44.77)    2:51.97(44.64)
        3:36.52(44.55)    4:20.41(43.89)    5:03.70(43.29)    5:44.57(40.87)

Men 55-59 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Carver, David                  57  GAJA      37.56       38.09    9.00

Men 55-59 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Carver, David                  57  GAJA    1:26.59     1:24.52    9.00
                39.83     1:24.52(44.69)

Men 55-59 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hamilton, Berry                58  GAJA      37.00       36.53    9.00
  2  Williams, Winston D            57  GAJA      50.00       41.89    4.00

Men 55-59 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hamilton, Berry                58  GAJA    1:20.00     1:21.94    9.00
                39.97     1:21.94(41.97)
  2  Williams, Winston D            57  GAJA    1:50.00     1:39.27    4.00
                48.86     1:39.27(50.41)

Men 55-59 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hamilton, Berry                58  GAJA    3:00.00     2:56.50    9.00
                39.92     1:25.42(45.50)    2:12.24(46.82)    2:56.50(44.26)
  2  Williams, Winston D            57  GAJA    3:50.00     3:49.85    4.00
                51.00     1:50.67(59.67)  2:53.57(1:02.90)    3:49.85(56.28)

Men 55-59 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           56  GAJA      30.50       29.80    9.00
  2  Michalke, Doug                 58  GAJA      33.00       32.67    4.00
  3  Copeland, Rob                  55  GAJA         NT       33.26    3.00
  5  Carver, David                  57  GAJA      34.30       34.53    1.00
  6  Williams, Winston D            57  GAJA      45.00       42.58        

Men 55-59 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hildebrandt, David C           56  GAJA    1:12.00     1:09.64    9.00
                31.60     1:09.64(38.04)
  2  Copeland, Rob                  55  GAJA         NT     1:18.23    4.00
                35.73     1:18.23(42.50)
  4  Michalke, Doug                 58  GAJA    1:17.00     1:25.25    2.00
                38.22     1:25.25(47.03)

Men 55-59 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Copeland, Rob                  55  GAJA         NT     3:03.16    9.00
                38.05     1:23.81(45.76)    2:13.31(49.50)    3:03.16(49.85)
  2  Michalke, Doug                 58  GAJA    3:12.00     3:25.10    4.00
                38.78     1:30.80(52.02)    2:29.21(58.41)    3:25.10(55.89)

Men 55-59 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Hamilton, Berry                58  GAJA    2:40.00     2:39.11    9.00
                33.66     1:15.83(42.17)    2:01.86(46.03)    2:39.11(37.25)
  3  Michalke, Doug                 58  GAJA    3:00.00     3:07.29    3.00
                36.27     1:29.99(53.72)    2:27.04(57.05)    3:07.29(40.25)
  4  Cutrone, Robert M              57  GAJA    3:15.00     3:15.79    2.00
                42.45     1:35.03(52.58)  2:35.92(1:00.89)    3:15.79(39.87)

Men 65-69 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Westafer, Peter C              66  GAJA      39.50       39.26    9.00

Men 65-69 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Westafer, Peter C              66  GAJA    1:32.70     1:36.16    9.00
                 0.00   1:36.16(1:36.16)

Men 65-69 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Westafer, Peter C              66  GAJA    3:36.20     3:37.78    9.00
                47.37                                       3:37.78(2:50.41)

Men 65-69 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Leen, Walter D                 69  GAJA    1:00.01     1:17.83    9.00

Men 65-69 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Leen, Walter D                 69  GAJA    2:22.22     2:53.04    9.00
              1:22.10   2:53.04(1:30.94)

Men 65-69 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Zeigler, John V                66  GAJA    3:33.51     3:37.72    4.00
                51.88     1:46.78(54.90)    2:43.84(57.06)    3:37.72(53.88)

Men 65-69 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                66  GAJA      41.95       43.64    9.00
  2  Huebschmann, Ray E             67  GAJA      53.68       48.10    4.00
  3  Westafer, Peter C              66  GAJA      53.40       54.21    3.00

Men 65-69 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                66  GAJA    1:36.71     1:42.96    9.00
                47.12     1:42.96(55.84)
  2  Huebschmann, Ray E             67  GAJA    2:05.58     1:58.69    4.00
                59.33     1:58.69(59.36)

Men 65-69 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Zeigler, John V                66  GAJA    3:33.95     3:37.00    9.00
                48.94     1:46.09(57.15)    2:44.16(58.07)    3:37.00(52.84)
  2  Huebschmann, Ray E             67  GAJA    4:45.50     4:45.78    4.00
              1:07.54   2:20.04(1:12.50)  3:33.70(1:13.66)  4:45.78(1:12.08)

Men 65-69 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Leen, Walter D                 69  GAJA    1:11.11     1:45.49    9.00

Men 65-69 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Leen, Walter D                 69  GAJA    3:33.33          NS        

Men 65-69 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Zeigler, John V                66  GAJA    3:31.91     3:45.67    4.00
                47.71     1:45.94(58.23)  2:46.69(1:00.75)    3:45.67(58.98)

Men 70-74 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                71  GAJA      34.00       34.73    9.00
  2  Woller, Raymond                70  GAJA         NT       37.34    4.00
  3  Schyck, Stephen M              70  GAJA      34.00       40.34    3.00
  4  Chuven, Herb                   72  GAJA      42.00       42.04    2.00

Men 70-74 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                71  GAJA    1:18.50     1:21.36    9.00
                38.89     1:21.36(42.47)
  2  Chuven, Herb                   72  GAJA    1:40.00     1:37.65    4.00
                47.63     1:37.65(50.02)

Men 70-74 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                71  GAJA    3:07.00     3:10.65    9.00
                43.05     1:31.61(48.56)    2:22.51(50.90)    3:10.65(48.14)
  2  Chuven, Herb                   72  GAJA    3:45.00     4:02.16    4.00
                52.53   1:52.53(1:00.00)  2:58.39(1:05.86)  4:02.16(1:03.77)

Men 70-74 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chuven, Herb                   72  GAJA    8:15.00     8:32.74    9.00
                57.10   2:01.86(1:04.76)  3:06.58(1:04.72)  4:14.05(1:07.47)
      5:20.67(1:06.62)  6:22.77(1:02.10)  7:30.06(1:07.29)  8:32.74(1:02.68)

Men 70-74 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Woller, Raymond                70  GAJA      45.00       44.46    9.00
  2  Miller, David W                71  GAJA      46.00       46.49    4.00
  3  Schyck, Stephen M              70  GAJA      45.00       51.38    3.00

Men 70-74 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ray, Craig                     73  GAJA    2:25.00     2:29.65    9.00
              1:10.64   2:29.65(1:19.01)

Men 70-74 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Woller, Raymond                70  GAJA    3:35.00     3:38.35    9.00
                51.89     1:48.85(56.96)    2:47.31(58.46)    3:38.35(51.04)
  2  Schyck, Stephen M              70  GAJA    3:50.00     4:29.41    4.00
              1:04.97   2:13.89(1:08.92)  3:24.39(1:10.50)  4:29.41(1:05.02)

Men 70-74 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Miller, David W                71  GAJA      47.00       48.16    9.00
  2  Ray, Craig                     73  GAJA      55.00     1:05.91    4.00

Men 70-74 100 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Chuven, Herb                   72  GAJA    2:20.00     2:24.24    9.00
              1:09.14   2:24.24(1:15.10)

Men 70-74 50 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Woller, Raymond                70  GAJA      44.00       43.72    9.00
  2  Ray, Craig                     73  GAJA    1:01.00       59.12    4.00

Men 70-74 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ray, Craig                     73  GAJA    2:33.00     2:45.79    9.00
              1:15.01   2:45.79(1:30.78)

Men 70-74 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Ray, Craig                     73  GAJA    5:19.00     5:30.97    9.00
              1:11.86   2:38.56(1:26.70)  4:24.84(1:46.28)  5:30.97(1:06.13)

Men 75-79 50 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Gfroerer, George               78  GAJA      45.00       41.77    4.00
  4  Lovell, Gilbert R              79  GAJA      50.20       50.41    2.00
  5  Hallowell, Bruce W             78  GAJA      50.00       55.40    1.00

Men 75-79 100 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  2  Gfroerer, George               78  GAJA    1:35.00     1:38.16    4.00
                46.18     1:38.16(51.98)
  4  Lovell, Gilbert R              79  GAJA    1:58.00     2:14.48    2.00
              1:03.52   2:14.48(1:10.96)
  5  Mann, Billy H                  78  GAJA         NT     2:56.93    1.00
              1:22.42   2:56.93(1:34.51)
---  Hallowell, Bruce W             78  GAJA    2:05.00          NS        

Men 75-79 200 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Hallowell, Bruce W             78  GAJA    4:30.00          NS        
---  Lovell, Gilbert R              79  GAJA         NT          NS        

Men 75-79 400 Meter Freestyle Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  3  Mann, Billy H                  78  GAJA         NT    16:08.85    3.00
                 0.00   3:06.71(3:06.71)  5:40.56(2:33.85)  7:08.45(1:27.89)
      9:54.97(2:46.52) 11:31.93(1:36.96) 14:24.22(2:52.29) 16:08.85(1:44.63)

Men 75-79 50 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Gfroerer, George               78  GAJA      45.00       45.46    9.00
---  Hallowell, Bruce W             78  GAJA    1:02.00          NS        
---  Lovell, Gilbert R              79  GAJA    1:10.00          NS        

Men 75-79 100 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Gfroerer, George               78  GAJA    1:40.00     1:41.03    9.00
                49.27     1:41.03(51.76)
  2  Hallowell, Bruce W             78  GAJA    2:20.00     2:39.69    4.00
              1:19.60   2:39.69(1:20.09)

Men 75-79 200 Meter Backstroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Mann, Billy H                  78  GAJA         NT     8:31.72    9.00
              1:57.17   4:08.11(2:10.94)  6:21.07(2:12.96)  8:31.72(2:10.65)

Men 75-79 50 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Stolz, Hal F                   77  GAJA      47.00          NS        

Men 75-79 200 Meter Breaststroke Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Mann, Billy H                  78  GAJA         NT          DQ        
              2:17.06   4:42.85(2:25.79)  7:13.81(2:30.96)  9:35.55(2:21.74)
---  Stolz, Hal F                   77  GAJA    3:50.00          NS        

Men 75-79 100 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  Stolz, Hal F                   77  GAJA    1:50.00          NS        

Men 75-79 200 Meter Butterfly Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Hal F                   77  GAJA    4:00.00     4:23.96    9.00
                57.17   2:06.84(1:09.67)  3:15.96(1:09.12)  4:23.96(1:08.00)

Men 75-79 200 Meter Individual Medley Finals
=========================================================================== 
 Pl  Name                          Age  Club  Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  Stolz, Hal F                   77  GAJA    3:50.00     3:45.50    9.00
                44.99     1:43.36(58.37)  2:47.82(1:04.46)    3:45.50(57.68)


Relay Results [Women | Men]

Women 200-239 400 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "C"                                        NT     6:46.83   11.00
     1) Schneider, Margo M F64           2) Krugman, Elaine F49              
     3) Jones, Cathy W F40               4) Almand, Jennifer C F53           

Women 240-279 400 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     8:42.04   11.00
     1) Haase, Judith L F71              2) Krugman, Elaine F49              
     3) Larson, Joyce M F61              4) Campbell, Mary R F63             

Women 240-279 400 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "B"                                        NT     9:17.13   11.00
     1) Haase, Judith L F71              2) Holstad, Marcia M F61            
     3) Countryman, Marianne F47         4) Campbell, Mary R F63             

Women 280-319 400 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT    13:17.07   11.00
     1) Dunivin, Anne A F95              2) Mead, Mary-Mead A F70            
     3) Cunningham, Carol E F54          4) Petmecky, Dolores E F76          

Men 160-199 200 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT     2:23.00   11.00
     1) Westafer, Peter C M66            2) Jackson, Conn M44                
     3) Beatty, Mark S M42               4) Rogers, Mark L M46               

Men 200-239 400 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "G"                                        NT     5:25.90   11.00
     1) Carver, David M57                2) Williams, Winston D M57          
     3) Hildebrandt, David C M56         4) Hamilton, Berry M58              

Men 240-279 400 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "F"                                        NT     7:58.14   11.00
     1) Rogers, Mark L M46               2) Huebschmann, Ray E M67           
     3) Michalke, Doug M58               4) Leen, Walter D M69               

Men 280-319 400 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  GAJA "E"                                        NT          DQ      DQ
     1) Gfroerer, George M78             2) Stolz, Hal F M77                 
     3) Zeigler, John V M66              4) Miller, David W M71              

Mixed 160-199 400 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "K"                                        NT     5:05.51   11.00
     1) Hankins, Malena F38              2) Beatty, Dan C M45                
     3) Beatty, Mark S M42               4) Henson, Susan P F42              

Mixed 200-239 400 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "J"                                        NT     6:24.52   11.00
     1) Watson, Lisa L F57               2) Harlow, Megan M F24              
     3) Zeigler, John V M66              4) Cutrone, Robert M M57            

Mixed 280-319 400 Meter Freestyle Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
  1  GAJA "A"                                        NT    11:31.61   11.00
     1) Jackson, Conn M44                2) Ottosen, Sue C F68               
     3) Mann, Billy H M78                4) Dunivin, Anne A F95              

Mixed 280-319 400 Meter Medley Relay
=========================================================================== 
 Pl  Relay Name                               Seed Time  Final Time  Points 
=========================================================================== 
---  GAJA "I"                                        NT          DQ      DQ
     1) Barber, Gina R F64               2) Ottosen, Sue C F68               
     3) Ray, Craig M73                   4) Lovell, Gilbert R M79            


Women | Men | Relays
Sponsor #49Sponsor #59Sponsor #62Sponsor #29Sponsor #20
Sponsor #56Sponsor #14Sponsor #60Sponsor #41Sponsor #13
Sponsor #42Sponsor #43Sponsor #25Sponsor #36Sponsor #51Sponsor #52Sponsor #58Sponsor #61