Heat Results

Anderson Barracuda Masters St. Patrick's Day Meet

Short Course Yards
Mar 16, 2013

Event 1, 50 Yard Breaststroke
Heat 3 Results
============================================================================ 
Lane Name                           Sex/Age  Club  Seed Time  Final Time         
============================================================================ 

  1  Adler, Devin                       F51  ANBM      41.76       39.49

  1  Kerley, April D                    F34  SWOM      37.10       37.18

  1  Vormbrock, Matthew S               M20  UNAT    1:20.00     1:22.69
                38.12 

  1  Vaughan, Jennifer L                F36  ANBM    1:13.00     1:07.67
                31.95 

  1  Gutowski, Mark                     M56  UNAT    2:38.52     2:37.16
                30.86     1:15.16(44.30)    2:03.36(48.20)

  2  Conley, Scott                      M42  ANBM      36.95       36.08

  2  Brinkman, Abbey N                  F24  ANBM      36.40       37.71

  2  Glender, Carlos                    M58  ANBM    1:08.00     1:12.31
                32.43 

  2  Monahan, Jim                       M50  ANBM    2:23.95     2:37.03
                33.51 

  2  Weber, Georg F                     M50  SWOM    1:16.20     1:21.82
                37.40 

  2  Monahan, Jim                       M50  ANBM    2:23.95     2:37.03
                38.60     1:26.76(48.16)

  3  Leatherwood, Jeffrey S             M45  UNAT      35.00       33.84

  3  Jennings, Cliff                    M59  SWOM      35.10       35.79

  3  Halley, Franklin M                 M55   DAS    1:14.10          NS

  3  Radel, J Todd                      M40  SWOM    2:08.11          NS

  3  Smith, Dave J                      M52  ANBM    1:07.00     1:05.95
                32.16 

  3  Radel, J Todd                      M40  SWOM    2:08.11          NS

  4  Tomley, Patty A                    F45  SWOM      35.00       33.91

  4  Ashmore, Chad B                    M31  NKSM      36.47       36.52

  4  Mahoney, Holly                     F22   DAS    1:08.00     1:11.59
                33.63 

  4  Snook, Curtis P                    M52  SWOM    1:15.00     1:13.97
                34.73 

  4  Wasserman, Neil R                  M57  O*H*    2:22.11     2:22.83
                30.96     1:08.56(37.60)    1:50.57(42.01)

  5  Mahoney, Holly                     F22   DAS      39.00       41.30

  5  Mahoney, Holly                     F22   DAS      36.60       38.17

  5  Halley, Franklin M                 M55   DAS    2:24.35          NS

  5  Ashmore, Chad B                    M31  NKSM    1:18.75     1:22.22
                38.50 

  5  Kerley, April D                    F34  SWOM    1:09.29     1:04.96
                30.96 

  5  Halley, Franklin M                 M55   DAS    2:24.35          NS

  6  Hardwick, David M                  M61   DAS      48.00       48.96

  6  Smith, Dave J                      M52  ANBM      40.00          DQ

  6  Cheng, Michael C                   M26   DAS    1:15.00     1:14.48
                33.73 

  6  Jennings, Cliff                    M59  SWOM    1:20.10     1:21.86
                39.06 

  6  Butterfield, Kris J                M55  SWOM    2:39.90          NS
Sponsor #21Sponsor #25Sponsor #44Sponsor #42Sponsor #14
Sponsor #51Sponsor #41Sponsor #13Sponsor #47Sponsor #33Sponsor #36Sponsor #43
Sponsor #50Sponsor #45Sponsor #35Sponsor #52Sponsor #49Sponsor #29Sponsor #20