Heat Results

South Central Zone Long Course Championship

Long Course Meters
Jul 22-24, 2011

Event 40, 400 Meter Freestyle Relay
Heat 1 Results
============================================================================ 
Lane Name                           Sex/Age  Club  Seed Time  Final Time         
============================================================================ 

  1  WMST 'B'                      F160-199  WMST    6:50.00     7:18.39
     Nicholson, Anna (F47)              Cook, Cathy L (F47)                
     Kozak, Anne L (F52)                Shoemaker, Tracy S (F51)           
                49.31     1:44.05(54.74)    2:38.31(54.26)    3:18.99(40.68)
      4:31.39(1:12.40)    5:28.46(57.07)    6:19.52(51.06)    7:18.39(58.87)

  2  WMST 'A'                      F200-239  WMST    5:40.00     5:53.96
     Hines, Mary Anne (F54)             Allen, Margaret L (F52)            
     White, Lisa L (F52)                Burgess, Stacy H (F54)             
                40.07     1:23.31(43.24)    2:08.17(44.86)    2:56.88(48.71)
        3:39.11(42.23)    4:28.01(48.90)    5:08.31(40.30)    5:53.96(45.65)

  3  WMST 'A'                      F160-199  WMST    5:40.00     5:57.18
     Behseresht, Michelle A (F46)       Trinkle, Linda J (F44)             
     Moure de Godoy, Elva (F51)         LeBlanc, Amy (F31)                 
                35.12     1:13.65(38.53)    2:02.90(49.25)    3:01.37(58.47)
                          3:32.87(31.50)    3:49.52(16.65)  5:57.18(2:07.66)

  4  WMST 'A'                      F100-119  WMST    4:22.00     4:23.08
     Koch Davis, Laura K (F35)          Baker, Lesley A (F29)              
     Walkley, Kim A (F30)               Van Matre, Traci A (F24)           
                32.74     1:09.45(36.71)    1:42.20(32.75)    2:17.54(35.34)
        2:49.06(31.52)    3:23.34(34.28)                      4:23.08(59.74)

  5  RICE 'A'                      F200-239  RICE    5:30.00     5:01.95
     Middlebrooks, Kelly A (F44)        Ernst, Heidi J (F59)               
     Reierson, Suzy G (F60)             Ruppe, Mary D (F42)                
                36.57     1:15.24(38.67)    1:51.73(36.49)    2:31.19(39.46)
        3:08.96(37.77)    3:52.44(43.48)    4:25.62(33.18)    5:01.95(36.33)

  6  WMST 'A'                      F240-279  WMST    5:40.00     5:34.76
     Boak, Carolyn (F66)                Schuber, Nancy S (F56)             
     Holland, Susan A (F56)             Mitsuda-Bagnall, Carol M (F62)     
                38.19     1:18.72(40.53)    1:58.83(40.11)    2:43.76(44.93)
                          3:21.92(38.16)  4:48.34(1:26.42)    5:34.76(46.42)

  7  FAST 'A'                      F160-199  FAST    6:24.00     6:20.92
     Standerfer, Carol J (F58)          Merlino-Calvert, Marta M (F54)     
     Barraclough, Amy (F27)             Grosse, Nadine (F31)               
                39.15                     2:19.33(1:40.18)  3:31.20(1:11.87)
                          4:14.19(42.99)  5:38.86(1:24.67)    6:20.92(42.06)

  8  SWYM 'A'                      F120-159  SWYM         NT     5:39.14
     Battistini, Lauren F (F39)         Karkoviata, Leonie (F42)           
     Brundage, Cheryl Y (F44)           Scheer, Jennifer (F31)             
                39.51     1:20.36(40.85)    2:04.04(43.68)    2:59.07(55.03)
        3:37.10(38.03)    4:20.17(43.07)    4:57.44(37.27)    5:39.14(41.70)
Sponsor #45Sponsor #14Sponsor #47Sponsor #29Sponsor #41
Sponsor #25Sponsor #50Sponsor #42Sponsor #51Sponsor #35Sponsor #52Sponsor #13
Sponsor #43Sponsor #36Sponsor #44Sponsor #20Sponsor #33Sponsor #49Sponsor #21