Licensed to USMS National Office - For Office Use Only License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 4.0
                      2013 Marriott USMS Summer Nationals                      
                           Marguerite Aquatic Center                           
                   Meet Program - Saturday, August 10, 2013                    
 
Event 24  Women 400 LC Meter IM
===============================================================================
     Name                         Age Club
===============================================================================
Heat 1 of 10 Timed Finals   
  1  Osborne, Yolanda              59 MVN                      10:29.01 
  2  Charles, Michelle K           53 PHX                       9:30.00 
  3  Casey, Kathrine J             65 PSM                       9:20.22 
  4  Callaway, Linda               60 MOST                      8:44.42 
  5  Myer, Cynthia J               60 IMSC                      8:51.12 
  6  Hlavacek, Ida M               71 VMST                      9:25.83 
  7  Varty, Eulah M                79 COWI                     10:26.92 
Heat 2 of 10 Timed Finals   
  1  Krugman, Elaine               51 GAJA                      8:30.00 
  2  Brooks, Sherry M Wendzel      53 NOVA                      8:01.18 
  3  Anderson, Karla               38 PSP                       8:00.00 
  4  Alexander, Martha A           64 WCM                       7:50.00 
  5  Mayhew, Chris                 60 MOST                      7:58.26 
  6  Stutz, Kathleen J             31 SYSM                      8:00.00 
  7  Richter, Jenny                45 MVN                       8:01.39 
  8  Baldwin, Tricia A             23 SKY                       8:42.44 
Heat 3 of 10 Timed Finals   
  1  Bloomfield, Sue A             61 WMST                      7:47.50 
  2  Morgan, Kimberly              46 ROSE                      7:35.52 
  3  Melrose, Heather              40 BGWM                      7:22.76 
  4  Hooe, Donna L                 51 GAJA                      7:13.71 
  5  Nygren, Mary Ann              46 TVM                       7:15.50 
  6  James, Katy                   58 ARIZ                      7:25.00 
  7  Mitchell, Alison A            59 MVN                       7:40.21 
  8  Seaton, Jessica W             60 WH2O                      7:47.73 
Heat 4 of 10 Timed Finals   
  1  Staub, Caroline S             34 NOVA                      7:08.47 
  2  Larson, Linda L               58 SFTL                      7:04.79 
  3  Russell, Jane E               50 DAM                       7:00.00 
  4  Lassonde, Kristin             31 ROSE                      6:58.73 
  5  Motherway, Nancy              37 SCAQ                      7:00.00 
  6  Helgesen, Kelsey L            23 ROSE                      7:00.00 
  7  Andrade, Rosana               53 MOST                      7:06.96 
  8  Quinn, Phyllis E              58 TOC                       7:12.79 
Heat 5 of 10 Timed Finals   
  1  Kohn, Catherine K             60 SLAM                      6:53.21 
  2  Qualls-Kalafut, Mary E        48 GAJA                      6:48.00 
  3  Zawistoski, Lisa W            44 COTO                      6:45.89 
  4  Magnusson, Kristine K         23 ROSE                      6:40.00 
  5  Nisman, Ronda                 59 MOST                      6:43.00 
  6  Terhorst, Hermine M           55 SRM                       6:48.00 
  7  Koehler, Deanna C             44 CVMM                      6:49.53 
  8  Volz, Kristin R               40 SFTL                      6:58.13 
Heat 6 of 10 Timed Finals   
  1  Brown, Denise H               54 MICH                      6:36.87 
  2  Bounds, Brandy S              32 NOVA                      6:33.06 
  3  Perrey, Jenny                 33 NOVA                      6:32.00 
  4  Hawes, Liz A                  37 SBM                       6:30.00 
  5  May, Meredith E               39 MVN                       6:31.81 
  6  King, Rebecca L               33 SMS                       6:32.49 
  7  Kramer, Stephanie             39 NOVA                      6:36.58 
  8  Chesley, Jana P               41 ROSE                      6:37.58 
Heat 7 of 10 Timed Finals   
  1  Sorenson, T                   47 MVN                       6:28.30 
  2  Rublein, Susanne P            43 MAM                       6:20.43 
  3  Schumacher, Jen M             28 NOVA                      6:14.56 
  4  Meyer, Marguerite             54 TOC                       6:12.00 
  5  Bailey, Monica M              52 ARIZ                      6:12.10 
  6  Davis, Charlotte M            63 PSM                       6:15.00 
  7  DeLozier, Anna                50 ARIZ                      6:26.99 
  8  Lee, Sandra K                 24 ROSE                      6:30.00 
Heat 8 of 10 Timed Finals   
  1  Friedlander, Rebecca L        47 CMS                       6:08.87 
  2  Najjar, Ellie S               52 CMS                       6:05.17 
  3  Capizzi, Stefanie             26 ROSE                      6:02.45 
  4  Brown, Adrienne M             28 SBM                       6:00.00 
  5  Walker, Sarah E               29 CMS                       6:02.02 
  6  Tonelli, Marlena L            25 CHGO                      6:02.60 
  7  Merlo, Ashley                 32 NOVA                      6:08.85 
  8  Ferritto, Elaine M            28 SCAQ                      6:10.50 
Heat 9 of 10 Timed Finals   
  1  Spivey, Bonnie L              55 MVN                       5:56.44 
  2  Hernandez, Jill S             53 CHIC                      5:55.00 
  3  Stone, Stephanie              46 PCAT                      5:40.43 
  4  Togias, Anna                  28 NOVA                      5:40.00 
  5  Opdycke, Rendy L              29 NOVA                      5:40.09 
  6  Lambert, Megan                21 CTSM                      5:53.86 
  7  Crabbe, Colette M             57 OREG                      5:55.53 
  8  Carlsen, Jeanne               55 CMSC                      5:56.98 
Heat 10 of 10 Timed Finals   
  1  Day, Nadine K                 43 UNAT                      5:37.22 
  2  Nelson, Shauna J              25 MMAC                      5:30.40 
  3  Bertelink, Cindy              38 ETOB                      5:23.90 
  4  Gehrich, Megan N              20 MVN                       5:00.00 
  5  Hughes, Olivia                19 MVN                       5:12.02 
  6  Chisholm, Hailey M            21 SCAQ                      5:30.00 
  7  Parker, Emily S               28 SDSM                      5:32.73 
  8  Van Erden, Jayme K            28 RMST                      5:38.80