Licensed to USMS National Office - For Office Use Only License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 4.0
                      2012 Marriott USMS Summer Nationals                      
                           CenturyLink Center Omaha                            
                     Meet Program - Saturday, July 7, 2012                     
 
Event 26  Men 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Club
===============================================================================
Heat 1 of 10 Timed Finals   
  3  Doud, Bob R                   89 MICH                      8:21.65 
  4  Maine, Thomas O               87 SLAM                      4:28.98 
  5  Jones, William I              75 MESC                      4:45.00 
Heat 2 of 10 Timed Finals   
  1  Halff, Henry M                70 MOST                      4:17.23 
  2  Good, Larry A                 78 SLAM                      4:08.55 
  3  Treiman, Gerald S             52 UTAH                      3:58.48 
  4  Cody, Frank J                 72 MICH                      3:31.40 
  5  Lauer, William J              78 GKMS                      3:46.13 
  6  Badgley, David                72 OKMS                      4:08.00 
  7  Fasbender, Barry A            75 STAN                      4:12.23 
  8  Rotole, Gregory S             58 FMM                       4:24.48 
Heat 3 of 10 Timed Finals   
  0  Haske, Daniel T               37 NEBR                      3:30.00 
  1  Loewe, Raymond D              70 UNAT                      3:26.52 
  2  Haberek, Cork                 55 SKY                       3:25.90 
  3  Boulding, Paul                61 BBSS                      3:24.00 
  4  Sanchez, Ralph                22 ROSE                      3:13.62 
  5  Simon, Chuck W                40 NEBR                      3:19.00 
  6  Nguyen, Son                   33 MESC                      3:25.05 
  7  Noble, Dave N                 69 MOVY                      3:25.93 
  8  Sterne, Erik A                60 ROSE                      3:28.55 
  9  Roddin, Hugh J                70 ANCM                      3:30.00 
Heat 4 of 10 Timed Finals   
  0  Stark, Allen L                63 OREG                      3:06.11 
  1  Bernard, Alan D               63 TAM                       3:05.74 
  2  Hillman, Allen F              45 SYSM                      3:03.60 
  3  Thompson, Anthony G           48 MOVY                      3:02.93 
  4  Apker, John L                 51 NEBR                      3:00.00 
  5  Nelsen, Steve N               52 PCAT                      3:01.16 
  6  Rudloff, Edward               65 TOC                       3:03.18 
  7  Patterson, Tim K              55 NEBR                      3:05.47 
  8  Miller, Douglas K             66 INDY                      3:06.00 
  9  Rollins, Bruce W              63 WMST                      3:13.43 
Heat 5 of 10 Timed Finals   
  0  Hoffman, Kevin T              56 TBH                       2:59.26 
  1  Schaal, Maor                  44 SKY                       2:58.74 
  2  Matysek, Jim                  53 SYSM                      2:55.84 
  3  Beach, Timothy J              35 HOPK                      2:55.00 
  4  Awad, Omar                    44 MINN                      2:51.87 
  5  Doyle, Michael B              48 PCAT                      2:52.39 
  6  Kealy, Tom P                  56 IAMA                      2:55.00 
  7  Borton, Dan                   44 ROSE                      2:58.58 
  8  Kerns, Hubie                  63 VCM                       2:59.00 
  9  Blanco, Alonso O              38 MOST                      3:00.00 
Heat 6 of 10 Timed Finals   
  0  Wright, Robert E              58 DOC                       2:51.14 
  1  Szirmai, Alex                 55 RMSC                      2:50.00 
  2  Bell, Alan                    62 PNA                       2:48.09 
  3  Gooding, Jack                 59 PCAT                      2:45.70 
  4  Malone, Kenneth G             48 YHFM                      2:41.64 
  5  Beck, John L                  43 UNAT                      2:45.00 
  6  Sikora, Rod                   52 DAMM                      2:46.03 
  7  Valley, Eric                  51 PNA                       2:48.97 
  8  Malasky, Martin E             24 TOC                       2:50.20 
  9  Yost, Hunter                  61 ARIZ                      2:51.17 
Heat 7 of 10 Timed Finals   
  0  Morales, Tito                 53 UCLA                      2:40.00 
  1  Lautman, Scott M              60 BWAQ                      2:38.59 
  2  Wood, Nick                    24 OREG                      2:35.63 
  3  Hobbs, Brent P                45 OMSC                      2:35.00 
  4  Pettibone, Phillip            21 CMS                       2:33.01 
  5  Biles, James B                51 WMAC                      2:34.71 
  6  Wells, Brad R                 51 MOVY                      2:35.00 
  7  Cordero, Billy                45 IM                        2:35.94 
  8  Albino, Jorge E               37 SYSM                      2:39.15 
  9  Cleary, Kevin H               29 OREG                      2:40.24 
Heat 8 of 10 Timed Finals   
  0  Brown, Tim                    50 IAMA                      2:30.99 
  1  Reynolds, Troy W              41 MOVY                      2:30.00 
  2  Rubocki, John S               42 SAWS                      2:28.27 
  3  Edwards, Dan                  39 CMS                       2:28.00 
  4  Meacham, Garth D              30 LVM                       2:25.99 
  5  Dickson, Kurt F               45 ARIZ                      2:27.60 
  6  Schmidt, Michael J            50 MESC                      2:28.00 
  7  Sauer, Jim                    55 TXLA                      2:30.00 
  8  Stewart, Tony A               39 MOVY                      2:30.54 
  9  Elshafei, Emad H              46 TERR                      2:31.55 
Heat 9 of 10 Timed Finals   
  0  Vazhenin, Igor V              48 AWJ                       2:25.48 
  1  Solano, Abraham E             43 SKY                       2:25.00 
  2  Roddin, Jeffrey H             43 ANCM                      2:25.00 
  3  Fisk, Jared M                 20 SAWS                      2:24.23 
  4  Cahalan, Andrew J             24 UNAT                      2:20.50 
  5  Wadley, Wadley                33 WH2O                      2:22.02 
  6  McWhorter, Michael C          39 TOC                       2:25.00 
  7  Melanson, Edward L            50 CMS                       2:25.00 
  8  Jelen, Doug                   39 PNA                       2:25.31 
  9  Rodriguez, Ramses             40 SYSM                      2:25.61 
Heat 10 of 10 Timed Finals   
  0  Livingston, Terry             45 BLU                       2:20.00 
  1  McCord, Josh A                27 NEBR                      2:20.00 
  2  Brundage, Patrick W           45 ARIZ                      2:19.09 
  3  Nadler, Brian C               23 CVMM                      2:16.44 
  4  Krysl, Colin                  20 NEBR                      2:11.20 
  5  Nemick, Gregory W             24 CMS                       2:15.21 
  6  Magee, Mark A                 44 LVM                       2:16.61 
  7  Gaines, Billy                 31 LVM                       2:19.72 
  8  Barley, Adam S                31 VMST                      2:20.00 
  9  Holland, Dave                 45 VMST                      2:20.40